26 квітня

День Чорнобильської трагедії (1986)

26 квітня 1986 року сталася радіаційна катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції. Ця трагедія назавжди закарбувалася в історії нашої країни. Але історію вибуху ядерного реактора багато людей навіть і не знають через замовчування реальних фактів радянською владою.

Натискай тут:

Інтерес до теми Чорнобильської аварії не пропадає і сьогодні. Про неї знято безліч фільмів, написано сотні статей і книг.

Пропонуємо вам добірку фільмів:

  • серіал "Чорнобиль"

Робота над створенням п’яти серій тривала два роки. Творці поставили за мету насамперед розповісти про хоробрих чоловіків і жінок, які врятували Європу від трагедії ціною власного здоров’я чи життя. Одразу після прем’єри серіал отримав рекордно високі оцінки глядачів.

Історія, яка справді потрапляє у серце і змушує провести багато годин за роздумами.

  • фільм «У суботу»

26 квітня 1986 го — день аварії в Чорнобилі. Субота «незнання». Субота, коли життя не можна скасувати, коли дівчата надягають взуття на підборах і йдуть гуляти, не боячись весняного дощу.

Події фільму розгортаються в перші 24 години з моменту аварії. Головний герой картини стає мимовільним свідком катастрофи. Випадково підслухавши розмову місцевих партійних керівників, він дізнається всю правду про трагедію і постає перед моральним вибором: врятувати людей Прип’яті або виконати наказ «зверху», тобто «не сіяти паніку».

  • фільм «Розпад»

Фільм харків’янина Михайла Бєлікова, знятий на кіностудії Довженка, розповідає гнітючу історію журналіста, якого чекає зустріч з рідними і близькими в «Місті Енергетиків». Приїзд обертається хаотичними спробами вберегти сім’ю і одночасно — виявити причини катастрофи, що сталася на ЧАЕС. Фактично «Розпад» започаткував традицію концентруватися не тільки на техногенному аспекті трагедії. Картина відмінно передає атмосферу бюрократичної недбалості і певної байдужості пізнього СРСР, а також низки маленьких випадковостей, що в сумі перетворилися на одну велику біду.