Tallinna Kristiine Gümnaasiumi SÜNDMUSED


22.01.20

KENDAMA TURNIIR

Esimesel poolaastal toimusid vahetundides Kendama miniturniirid, kus õpilased said esmaspäeval teada triki, mida harjutasid reedeni, millal toimus 1 minuti võistlus.

Sellel poolaastal toimub Kendama turniir, et välja selgitada kõige osavamad Kendama mängijad. Sellel kolmapäeval tutvustati vahetunnis kõigile huvilistele reegleid ning järgmisest nädalast alates on võimalik kõigil oma oskused proovile panna.

Õpilased on väga elevil ja harjutavad suure hoolega!


3.01.2020

JÕULULAAT

19.detsembril toimus Tallinna Kristiine Gümnaasiumis jõululaat.

4. ja 5. tunni vahel toimus õppetöös tavapärasest natuke pikem paus ning koolimaja 1.korrusel toimus jõululaat. Laadal kauplesid seekord 1. - 4.klasside õpilased. Laadamelust väsinud õpilastel oli võimalik aulas vaadata põnevat dokumentaalfilmi jääkarude elust.

Aitäh kõigile kauplejatele ja ostlejatele. Oli väga hubane ja meeleolukas jõululaat!

Pilte jõululaadast leiab SIIT


3.01.2020

JÕULUPEOD

17. ja 18.detsembril toimusid Kristiine Gümnaasiumi õpilaste jõulupeod.

Algklasside jõulupeol käis külas teater Sõber etendusega "Karukoopa lood". Seejärel saabus ka jõuluvana, kellele kõik klassid esinesid, et kätte saada oma kingikott.

5. - 7.klassi jõulupeol tegi iga klass etteaste. Etteasteteks olid nii tantsud, laulud, pillimängud, luuletused kui ka näidendid.

8. - 12.klassi jõulupeol oli eelnevalt 12.klass ette andnud kõigile klassidele stseeni etendusest, mille nad pidid peol etendama. Stseenidest sai jõulupeol kokku üks põnev teatritükk.

Olid väga meeleolukad ja toredad jõulupeod!

Pilte jõulupidudest leiab SIIT


16.12.2019

JÕULUKAUNISTUSED

Meie kooli kunstiklass on jõuludeks kaunistatud. Üleval on ka 5. - 7.klasside savist piparkookide näitus.


9.12.2019

LUULEKOHVIK

5.detsembril toimus 9.-12.klasside luulekohvik, kus sel aastal loeti põhiliselt Karl Martin Sinijärve sõnamängulist luulet. Lydia Koidula loomingut esitasid II ja III koolistme parimad etlejad.

Koostöös võõrkeele õpetajatega toimus luule tõlkimine võõrkeelest eesti keelde. 11.klass esitas Sinijärve luulet nii vene, inglise kui itaalia keeles. Emakeelset omaloomingut esitles Eva-Lotta Kutser.

Muusikalisi vahepalasid pakkusid 5.klassi vokaalansambel, neidudekoor ning koolibänd.

Luulekohvik oli hästi õnnestunud ja emotsionaalne lõiminguprojekt.

Pilte luulekohvikust leiab SIIT


6.12.2019

KENDAMA MINIVÕISTLUS

Sellel nädalal toimus taas Kendama minivõistlus.

Esmaspäeval said õpilased aulas teada nädala triki, milleks seekord oli Penguin Catch.

Reedel pandi oskused proovile 1 minuti võistluses. Seekord võttis osa 36 õpilast 1.-6.klassist. Kõige parema tulemuse sai seekord Rico Väin 4.d klassist, kes tegi trikki 28 korda.


3.12.2019

LIIKUMISKAVAD

28. novembril toimus kooli võimlas liikumiskavade show, kus esinesid kõik 7. - 12.klassi õpilased.

Liikumiskavade teemad olid klasside vahel jaotatud järgnevalt:

  • Keskaeg - 7. ja 10.klassid
  • Barokk - 8. klassid
  • 20.sajand, 1950. - 1960. aastad - 9.klassid
  • 1970. - 1980. aastad - 12.klass
  • Eesti NSV 1940 - 1991 - 11.klass

Žüriisse kuulusid seekord õppealajuhataja Tiina Kerem, muusikaõpetaja Teele Utt ning kooli psühholoog Sandra Volmer.

Liikumiskavade üritus oli koostöös inglise ja vene keele, kehalise kasvatuse, ajaloo ja muusikaõpetajatega. Kõik klassid olid liikumiskavade ettevalmistamisega näinud suurt vaeva ning žüriil oli väga keeruline valida parimaid.

Võitjaks tuli sellel aastal 12.klass. PALJU ÕNNE!

Pilte liikumiskavade üritusest leiab SIIT


2.12.2019

KEKSUKUMMID JA FOOTBAGID

Meie kooli on jõudnud keksukummi ja footbag'ide komplektid koos juhenditega!

Eelmisel nädalal külastas meie kooli Tallinn Moon Rotary klubi, kelle projekti VAHETUND eesmärgiks on tuua koolidesse tagasi keksukummid ja footbag'id. Avaüritusel tutvustati 3.a, 3.c ja 3.d klassi õpilastele neid mänge ning sellest nädalast on võimalik kõigil meie kooli õpilastel nendega vahetundides mängida.

Suur aitäh meie kooli lapsevanemale Kee Abelile ja Tallinn Moon Rotary klubile nende vahvate mängude toomise eest kooli.


25.11.2019

KADRIKARNEVAL

21.novembril toimus 1. - 3.klassides traditsiooniline Kadrikarneval. Seekord sai kadri- ja mardipäeva üritusest osa kogu kool.

1.tunni ajal käisid 2.klassi õpilased klassist klassi, laulsid kadri- ja mardilaule ning soovisid häid soove.

3.tunni alguses toimus ülekooliline kadri- ja mardipäeva viktoriin ning seejärel suur kadrilaulu ühislaulmine.

Kadri- ja mardipäeva viktoriini tulemused:

2. - 3.klasside parim oli 3.d klassi 2. rühm

4. - 6.klasside parim oli 4.a klass

7. - 9.klasside parim oli 9.a klass

10. - 12.klasside parim oli 12.b klass

Rohkem pilte Kadrikarnevalist leiab SIIT


25.11.2019

KENDAMA MINIVÕISTLUS

Eelmine nädal oli Kristiine Gümnaasiumis taas Kendama minivõistluse nädal. Reedel oli võimalik kõigil end 1 minuti jooksul proovile panna Base Cup trikis.

Seekord võttis osa 64 õpilast 1.-7.klassist.

Kõige parema tulemuse sai sellel nädalal Gregor Vent 5.c klassist, kes jõudis 1 minuti jooksul teha trikki 48 korda.


20.11.2019

TAGASI KOOLI

4.novembril külastas projekti "Tagasi kooli" raames 5.a klassi tundi Swedbank'i töötaja Brita. Õpilased said teada internetis raha kasutamise ja sellega seotud probleemide kohta. Külaline rääkis ka sellest, kui ohtlik võib olla sotsiaalmeedia kasutamine ja kuidas neid ohtusid vältida. Oli põnev tund, kus õpilased said teha rühmatööd, jagada oma ideid ning küsida palju huvitavaid küsimus.


Julia Makarova

5.a klassijuhataja


18.11.2019

KENDAMA MINIVÕISTLUS

Sellel nädalal toimub teist korda Kendama minivõistlus.

Esimene Kendama minivõistlus osutus ülimalt populaarseks ning osalejaid oli 1.-6.klassist kokku 61.

Esmaspäeval saavad huvilised aulas teada nädala triki, mida on neil võimalik harjutada kuni reedeni. Reedel toimub aulas 1 minuti võistlus ehk selgub, kes suudab 1 minuti jooksul kõige enim kordi ette antud trikki sooritada.

Selle nädala trikk on Base Cup.

Kendama on traditsiooniline Jaapani osavusmäng, mis arendab silma-käe koordinatsiooni, reflekse ja keskendumisvõimet. Eesmärgiks on püüda pall erinevatesse topsidesse või piigi otsa.


8.11.2019

ISADEPÄEV

7.novembril tähistati meie koolis isadepäeva. Üritus algas tegevustubadega ning lõppes väikese kontserdiga. Tegevustubasid viisid läbi 11.klassi õpilased ning valida oli võimalik kahe erineva tegevustoa vahel: isa ja lapse tundmine ning paberlennukite meisterdamine ja lennutamine. Kontserdil esines valikmudilaskoor, 1.klassi mudilaskoor, 2.-4.klassi mudilaskoor ja neidudekoor. Õpilasi juhendasid õpetajad Teele Utt ja Merlin Jalajas.

Suur aitäh kõigile, kes meie isadepäeva üritusest osa võtsid.


Pilte isadepäeva üritusest on võimalik näha SIIN


4.11.2019

KENDAMA MINIVÕISTLUS

Sellel nädalal toimub Kristiine Gümnaasiumis esimene Kendama minivõistluse nädal.

Esmaspäeval saavad huvilised aulas teada nädala triki, mida on neil võimalik harjutada kuni reedeni. Reedel toimub aulas 1 minuti võistlus ehk selgub, kes suudab 1 minuti jooksul kõige enim kordi ette antud trikki sooritada.

Selle nädala trikk on Pull Spike.

Kendama on traditsiooniline Jaapani osavusmäng, mis arendab silma-käe koordinatsiooni, reflekse ja keskendumisvõimet. Eesmärgiks on püüda pall erinevatesse topsidesse või piigi otsa.


1.11.2019

HALLOWEEN

31.oktoobril tähistati meie koolis Halloweeni. Õpilasesindus kutsus üles kõiki tulema kooli kostüümides ning kaunistama klasse. Kostüümides õpilasi oli väga palju ning ka klasside kaunistamisega oli nähtud suurt vaeva.

Vahetundides toimus aulas Halloweeni disko, kus tantsiti näiteks Michael Jackson "Thriller" ning filmi Ghost Busters teemaloo järgi. Õpilasesindus jagas diskodel kõigile õpilastele kommi ning parimad kostüümid said autasud.

Õpilasesinduse žürii käis vahetundides vaatamas kaunistatud klasse ning võitjateks osutusid 3.a klass, 7.c klass ning 9.b klass. Palju õnne!

Õpilasesindus tänab kõiki aktiivse osavõtu eest!

Pilte Halloweenist leiab SIIT


28.10.2019

HALLOWEEN

Peagi on käes aeg, et tähistada Halloweeni. Meie tähistame seda sel neljapäeval 31.oktoobril. Kes meiega seda esimest korda tähistab, olge mureta, midagi hirmsat juhtuma ei hakka.

Toimumas on kostüümivõistlus, millest kutsume osavõtma kõiki, nii sind armas klassijuhataja, kui ka sind kallis kooliõde ja vend.

Samuti ei jää dekoreerimata ka meie armas koolimaja, mida kaunistame üheskoos. Kutsume üles muutma oma koduklass/klassijuhataja klass kõige ilusamaks või hirmsamaks klassiks.

Ka seda käib hindamas zürii, kes valib ilusaima klassi 1.-4.klasside, 5.-8.klasside ja 9.-12.klasside vahel. Võitjaklasse ootab ka magus auhind.


Selleks, et koos, terve kooliga tähistada, oleme korraldanud ka vahetunnidiskod, kus palume osa võtta kõigil.

Lisaks on õpilasesinduse parimad küpsetajad valmistamas ka magusaid ja soolaseid suupisteid, mida saab maitsta meie kohvikus. Kaasa võtta selleks sularaha.


Teie aktiivset osavõttu ootama jäädes

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi Õpilasesindus


28.10.2019

TASAKAALURÕNGAS

Tallinna Haridusameti toetusel paigaldati kooli hoovi Supernova tasakaalurõngas, mida õpilased saavad kasutada kehalise kasvatuse tundides, õuevahetundides ning tunnivälisel vabal ajal.

See suur, kaldus, pöörlev rõngas motiveerib lapsi avastama lugematuid mänguvõimalusi üksi või koos sõpradega: keerutamine, tasakaalustamine, istumine, lamamine, seismine. Seitsmeks osaks jaotatud ring annab võimaluse luua erinevaid mänge ja reegleid. Supernova tasakaalurõngas treenib tasakaalu ning ruumitunnetust, mis on oluline nii paigal istumiseks kui ka liikluses ohutuks liikumiseks. Supernova juhib tähelepanu üksteise aitamisele ja annab võimaluse leiutada mänge, mis arendavad sotsiaalseid oskusi, tunnetust, empaatiat, koostöövõimet ning loogilist mõtlemist.


16.10.2019

ETTELUGEMISE PÄEV

15.oktoobril toimus Kristiine Gümnaasiumis ettelugemise päev. Ettelugemispäev on Eesti Lastekirjanduse Keskuse korraldatav üle-eestiline võistlus, mille finaal toimub 20.oktoobril.

26. ettelugemise päeva teemaks on „Heal meelel ja ilusal keelel“ ning oodatud on lastekirjanduse klassika või pärimuslikud murdelood. Meie koolis oli igast klassist valitud 2 õpilast, kes käisid ettelugemispäeval klassides lugemas. Ettelugemiseks oli põhiliselt valitud lugusid lastekirjanduse klassikast. Suur tänu õppealajuhataja Tiina Keremile, kes käis 4c ja 9b klassile lugemas muhu murrakus. Täname kõiki ettelugejaid ning õpetaja Lauri Viliberti, kes kõigile osalistele lõiminguprojekti raames võtmehoidjad valmistas.

17.oktoobril läheb Tallinna piirkonnavooru Eesti Lastekirjanduse Keskusesse võistlema Rom Mikli 4d klassist, juhendaja Kadri Toming. Palju edu!


Rohkem pilte SIIN


10.10.2019

MINU LUGU

Juba viiendat aastat viib algatus Minu Lugu kokku Eesti tippjuhid ja koolinoored. Ettevõtlusnädala raames käis Tallinna Kristiine Gümnaasiumis Pille Lengi, Tilk! loodukosmeetika brändi asutaja. Pille Lengi rääkis meie kooli 9. ja 10.klassi õpilastele, kuidas temast sai ettevõtja, mis teda inspireeris ning motiveeris.

Oli väga põnev ning hariv tund. Aitäh tulemast!


4.10.2019

ÕPETAJATE PÄEV

Kristiine Gümnaasiumis tähistati reedel õpetajate päeva. Sellel päeval olid kõik tunnid muudetud tavapärasest natukene lühemaks. Peale neljandat tundi toimus aulas võimuvahetus, kus päeva teiseks pooleks sai 12.klass võimu koolis enda kätte. Järgmised kolm tundi tuli 11. ja 12.klassi õpilastel läbi viia. Samal ajal toimus õpetajatele koogi valmistamise võistlus, õpetati tantsu, seejärel muljetati ning nauditi kohvi ja kooki. Õpetajate päeva lõppes aktusega aulas, kus esinesid õpetajatele 12.klassi õpilased. Traditsiooniliselt toimus ka õpetajate tunnustamine:

Tallinn tunnustab 2019

Aasta põhikooli aineõpetaja - Jana Kosk

Aasta tugispetsialist - Katrin Kõiv

Tallinna Kristiine Gümnaasium tunnustab 2019

Aasta gümnaasiumiõpetaja - Aivar Kauge

Aasta põhikooliõpetaja - Reet Loit

Aasta põhikooliõpetaja - Saila Kiik

Aasta põhikooliõpetaja - Elo Orav

Innovaatiline õpetaja - Kertu Saare

Tegus klassijuhataja - Raina Luhakooder

Tegus klassijuhataja - Lemme Kitsing

Tegus klassijuhataja - Marika Ritso

Õpilase innustaja ja arengu toetaja - Tiiu Kasearu

Õpilase innustaja ja arengu toetaja - Kadi Voosel

Noor õpetaja - Karmen Aasma

Aasta üllataja - Merlin Jalajas

Toetav kolleeg - Külli Kelder

Rohkem pilte õpetajate päevast leiab SIIT

25.09.2019

TKG ÕPILASESINDUS


Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpilasesinduse uue koosseisu esimesed otsused on langetatud. Õpilasesindus valis 25.09.19 oma selleaastase esimehe ja aseesimehed.

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpilasesinduse esimees on Helene Liisi Keis.

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi aseesimehed on Cathy Kertu Kaluraid ja Silvia Kivvistik.23.09.2019

SPORDINÄDAL 23.-27.SEPTEMBER

23. - 27.septembrini toimub Kristiine Gümnaasiumis spordinädal.

Esmaspäevast kolmapäevani on kõik õpilased oodatud peale 4. ja 5.tundi staadionile Street Racketiga täpsusviset sooritama.

Klassijuhataja tundides viivad klassijuhatajad läbi viktoriini spordi ja Ausa Mängu rändnäituse kohta. Viktoriini on koostanud kehalise kasvatuse õpetajad.

Spordinädala kehalise kasvatuse tundides lennutavad õpilased frisbee kettaid. Eesmärgiks on jõuda vähemate arvu visetega sihtmärgini kui õppealajuhatajad Anu Rannus ja Tiina Kerem.

Neljapäeval toimub kooli krossijooksupäev. Klassid võistlevad järgmiste tundide ajal:

2.tund 2. - 3.klass

3.tund 6. - 7.klass

4.tund 10. - 12.klass

5.tund 4. - 5.klass

6.tund 1.klass

7.tund 8. - 9.klass


23.09.2019

ALGKLASSIDE SÜGISNÄITUS

1.korrusel on avatud algklasside sügisnäitus.

Rohkem pilte siin