Press kit

Čo je The Žurnál?

Žurnál je polročný diár, ktorý používateľovi pomôže uvedomiť si kam chce v živote smerovať a na základe toho efektívne plánovať svoje dni.

Príbeh za Žurnálom

Žurnál vznikol ako projekt štyroch kamarátov. Po mnohých prebdených nociach sme vytvorili zápisník, ktorý pomôže majiteľom vykročiť na správnu cestu životom.

Prečo sme sa do toho pustili?

Už pár rokov sme sa snažili zlepšovať v efektívnom riadení vlastného času a zameriavať sa na veci, ktoré nám v živote dávajú najväčší zmysel. Prečítali sme množstvo sebarozvojových kníh a článkov, pričom sme princípy ktoré fungovali vždy hneď aplikovali.

Dni sme si plánovali do klasických diárov, kde na dlhodbé plány či reflexiu nebolo miesto. Namiesto toho tam boli zbytočné stránky s prevodmi jednotiek a medzinárodnými predvoľbami. Vyskúšali sme teda niektoré diáre zamerané na osobný rozvoj, avšak tie neposkytovali dostatok slobody. V dennom plánovaní mali kopu predtlačených okienok, ktoré nám nevyhovovali.

Dlhšiu dobu sme sa pohrávali s myšlienkou, že si vytvoríme diár podľa našich predstáv. Taký, ktorý prepája denné plánovanie s osobnou víziou a vychádza z osvedčených princípov, ale zároveň poskytuje používateľovi dostatok slobody ohnúť si metódu podľa seba, alebo ju priebežne upravovať.

Ako sme vyvinuli The Žurnál?

Na začiatku sme sa pýtali ľudí, či riešia podobné problémy a ako k nim pristupujú. Náš prieskum ukázal, že veľká väčšina stále používa diáre, pretože písaním úloh na papier sa zvyšuje šanca, že ich dokončia (čo koniec koncov ukazujú aj výskumy). Podobne ako my, ľudia neboli s existujúcimi diármi spokojní. Keď sme na našu metódu dostávali prevažne pozitívnu spätnú väzbu, vedeli sme, že do toho chceme ísť.

Prvú verziu Žurnálu sme vytlačili v objeme pár kusov a rozdali sme ich vybraným ľuďom na testovanie. Počas troch mesiacov sme s nimi intenzívne komunikovali. Všetky podnety sme zapracovali do novej polročnej verzie, ktorá bola datovaná od 1.7.2017. Rozhodli sme sa ponúknuť ju do predaja v malom náklade 300 kusov, ktorý sme úspešne vypredali skrz crowdfunding na vlastnom webe.

Crowdfundingová kampaň na HitHit

Keďže Ivan z nášho tímu pracuje ako konzultant pre crowdfundingové projekty, táto cesta bola pre nás prirodzeným krokom.

Crowdfunding je spôsob financovania projektu formou príspevkov od väčšieho počtu ľudí, ktorí za svoj príspevok dostanú odmenu.

V našom prípade ide o formu predpredaja. Snažíme sa vyzbierať dostatok prostriedkov, aby sme mohli nechať vyrobiť novú verziu diárov tentokrát vo väčšom náklade. Stanovili sme si, že by sme radi vyrobili 1000 Žurnálov a pomohli tak k usporiadaniu života až tisícke ľudí.

Zvolili sme si predpredaj na platforme HitHit, kde sme si nastavili skromnejší cieľ - vyzbierať 2000 €. To sa nám podarilo už v priebehu prvých dvoch dní. Zo záujmu ľudí sme nadšení, no uvedomujeme si, že kampaň ešte nekončí. Čím viac sa nám podarí vyzbierať, tým viac diárov sa dostane medzi ľudí. A tým viac si môžeme dovoliť ponúknuť. Plánujeme spustiť blog, či vytvoriť stránku ktorá bude pomáhať s jedným z cvičení v Žurnáli.

Česká verzia

Jedným z našich cieľov bolo zareagovať na požiadavky zákazníkov či záujemcov a priniesť The Žurnál aj v češtine. Väčšina nášho tímu žije v Brne a zároveň sa tu náš diár aj vyrába. Preto sme veľmi radi, že sa nám podarilo vyzbierať dostatok prostriedkov, aby sme sa češtinu nebáli ponúknuť. Zahájili sme spoluprácu s copywriterom Josefom, ktorý nám pomohol s prekladom a v jednaní sú miesta pre osobný odber v Brne a Prahe.

Diárov, ktoré sa zaoberajú osobným rozvojom je na českom trhu viacero. Asi najčastejšie nás tu zákazníci porovnávajú so známym Dollerom. My však nerobíme The Žurnál a ani jeho českú verziu s ambíciou dobyť trh a s niekým bojovať o zákazníkov. Chceme sa stať skôr alternatívou pre ľudí, ktorí ocenia naše cvičenia pre plánovanie a sebareflexiu a vyhovuje im viac priestoru a slobody v dennom plánovaní. Českou verziou hlavne odpovedáme na požiadavku viacerých ľudí , ktorí sa nám ozývali počas predaja pilotných 300 kusov.

Náš tím

Autormi myšlienky sú Ivan s Jurajom, ktorí sa plánovaniu času dlhodobo venujú a poznajú sa zo štúdií na Masarykovej Univerzite v Brne. Ivan má pod palcom vedenie projektu a kampane, Juraj partnerstvá a online marketing.

Za vizuálnou podobou diára stojí dizajnér Matej. Stále má plné ruky práce s jeho úpravami a dolaďovaním detailov s výrobcom. Tvorí vizuálnu identitu projektu.

Časom sa k tímu pridala Ivanova manželka Monika, ktorá sa do veľkej miery podieľa na textoch a stará sa o zákazníkov.

Keďže sme však len štyria, väčšinu vecí riešime aj tak spoločne.

Matej, Juraj, Ivan a Monika

Detaily o produkte

Ústredná myšlienka Žurnálu

V celom Žurnáli komunikujeme najmä, že “Každý môže byť hrdinom” a “Je to len na tebe”. Takto jednoducho chceme podať individuálnu silu každého jedinca a našich užívateľov namotivovať k činom .

Kto používa Žurnál?

Našou cieľovou skupinou sú hlavne mladí ľudia, ktorí sa snažia nájsť v živote pre seba tú správnu cestu, ale veľakrát je pre nich ťažké rozhodnúť sa ktorým veciam by mali dať prednosť. Nakoniec sa môže stať že prejde rok, dva, alebo kľudne celé štúdium či prvé roky v práci a oni si uvedomia že sa vôbec neposunuli k životu aký by chceli. Tomu by sme so Žurnálom chceli zabrániť.

Žurnál je ale dobrou pomôckou aj pre ľudí, ktorí svoju osobnú víziu majú vyriešenú, ale radi by s ňou lepšie pracovali a efektívnejšie si tak plánovali svoje dni.

Medzi našimi zákazníkmi sú v súčasnosti študenti stredných a vysokých škôl, ale aj pracujúci dvadsiatnici či tridsiatnici. Veľmi pozitívnu spätnú väzbu sme dostávali aj od mamičiek na alebo po materskej, ku ktorým sa The Žurnál dostal.

Aké sú hlavné benefity Žurnálu?

 • Lepšie poznanie samého seba
 • Ujasnenie si svojich cieľov
 • Určenie si priorít
 • Lepšia organizácia času a menej stresu
 • Spokojnejší život a rýchlejšie napredovanie

Ako je Žurnál štrukturovaný?

Náš diár pristupuje ku plánovaniu aktivít systematicky. Všetko začína na úrovni sebareflexie (Kto som?), postupne prechádza k desaťročnej osobnej vízii, päťročnému plánu a nakoniec aj do polročného, mesačného, týždenného a denného plánovania. Postupnosť a ukážky sekcií z verzie na druhý polrok 2017 si môžete pozrieť tu.

Jazyk Žurnálu

Žurnál je špecifický tiež slovami, ktoré používa vo svojich jazykových verziách. Ako prvý denník sa snaží inšpirovať výlučne citátmi od slovenských autorov (resp. českých v českej verzii) a obsahuje špecifické slová, ako napríklad Pondeľa, Polročnica či Mesačná mordovačka. Podobne je tomu v češtine.

Čo dostane zákazník so zakúpením Žurnálu?

 • The Žurnál
 • Žurnálik: príručka ktorá vysvetľuje, ako vypĺňať jednotlivé "cvičenia" v Žurnáli
 • Poznámky: príloha s čitými stranami, ktorá sa zmestí do zadnej priehradky Žurnálu

Aké sú základné špecifikácie Žurnálu?

 • Rozmery 210x130 cm (akurát do kabelky)
 • 248 strán gramáže 90g/m z ekologického papiera s certifikáciou FSC
 • Polomäkká väzba pre pohodlnejšie nosenie
 • Zaoblené rohy
 • Vnútorná priehradka : do ktorej sa vôjdu Poznámky alebo Žurnálik

Fotky

Logo

Ukážky strán