Добра фізика +


перевіряю контрольні...


Якщо добре вчитися і мати фахових вчителів, репетитори не потрібні


Так вважають п’ятеро випускників Львівщини, які склали два предмети ЗНО по 200 балів.

Дев’ятеро випускників українських шкіл склали по 2 предмети ЗНО на 200 балів. П’ятеро з них — діти з Львівщини!

Серед закладів, де найбільша кількість “двохсотбальників”, - Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ імені Івана Франка (16 сертифікатів по 200 балів). А троє випускників цього ліцею набрали по 200 балів з двох предметів. Хто вони, ці розумні хлопчики і дівчатка, з’ясовувала журналіст “ВЗ”.

Микола Морозов на 200 балів склав математику і англійську. “З моїми 400 балами (з української мови та літератури набрав 196) я міг вступити у будь-який навчальний заклад в Україні, - каже. - Вибрав факультет “інженерія програмного забезпечення” університету “Львівська політехніка”.

Микола з дитинства мріяв бути програмістом. За його словами, підготовка у фізико-математичному ліцеї настільки кваліфікована, що батькам не довелося наймати жодного репетитора. Микола був “відмінником” у школі, а потім і у ліцеї. А щоб скласти на найвищі бали ЗНО, сидів за підручниками і користувався онлайн-ресурсами.

- Часу побігати з однолітками з м’ячем чи покататися на лижах не залишалося?

- Намагався не відокремлюватися від друзів, але навчанню присвячував багато часу.

- Попри те, що вчилися у фізико-математичному ліцеї, вибрали математику і англійську. Чому англійську, а не фізику?

- Добре знаю англійську. Брав участь у міжнародних олімпіадах, сладав міжнародні тести на високий рівень знань англійської. З фізики зробив кілька механічних помилок і не набрав 200 балів.

Окрім трьох випускників Львівського фізико-математичного ліцею, високий результат показав і випускник навчально-виховного комплексу імені Василя Стуса “Спеціалізована школа І ступеня — гімназія міжнародних відносин” Андрій Дмитрук. Андрій став студентом факультету “Комп’ютерні науки” Католицького університету.

- Мріяв навчатися у Католицькому університеті, - розповів журналісту “ВЗ. - Складав математику не лише тому, що це обов’язковий предмет для вступу у цей навчальний заклад, а тому, що вона мені подобається з дитинства. Англійську вибрав тому, що краще її знаю серед інших предметів. Англійська у нас була п’ять разів на тиждень, чотири рази - математика. Цих годин бракувало, бо батьки мені взяли репетитора з математики перед складанням ЗНО. А з української мови та літератури набрав 190.

Андрій Дмитрук почав вчитися на “відмінно” з восьмого класу. Каже, хотів бути лідером у навчанні. Попри те, що у родині комп’ютерних світил нема, оскільки тато займається бізнесом, мама — менеджер, батьки всіляко підтримували сина і заохочували до навчання.

Окрасою чоловічого товариства серед найкращих учнів, які набрали з двох предметів по 200 балів, стала випускниця Яворівської гімназії імені Осипа Маковея Оксана Гавриленко (з української мови та літератури набрав 195). На жаль, журналісту “ВЗ” не вдалося поговорити з Оксанкою, бо вона пішла на Прощу до Зарваниці і мобільний залишила вдома. Слухавку взяла її мама, пані Галина. На моє запитання, чи не боялася відпускати доньку, пані Галина відповіла:

— Оксана входить до складу товариства “Українська молодь Яворівщини”, з яким поїхала на Прощу. З ними поїхали священики, віруючі старшого покоління. Не боялася, бо знаю, з ким вона поїхала. Та й Оксана — дівчина серйозна.

За словами пані Галини, Оксана з дитинства мріяла бути лікарем. Тому у гімназії з особливим натхненням вивчала хімію і біологію. Немалу роль у цьому відіграли й учителі, які прищепили любов до цих предметів. Репетиторів не наймали. Усі знання дівчинка отримала у гімназії. Мрія здійснилася, і Оксана стала студенткою лікувального факультету Львівського медуніверситету.

У гімназії, за словами пані Галини, Оксанка вчилася завжди на “відмінно”. Брала участь у районних і міських олімпіадах майже з усіх предметів, займала призові місця з хімії та біології.

- Моя донька ще у сьомому класі сказала, що мріє здати ЗНО з хімії і біології на 200 балів. І так наполегливо йшла до здійснення своєї мрії, що по-іншому і бути не могло!

Ще один випускник Львівського фізико-математичного ліцею Павло Панасюк, який також набрав 400 балів з двох профільних предметів — фізики і математики (з української мови та літератури набрав 187), виношував мрію стати студентом Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Обрав фізику, хоча думав і про програмування.

До ЗНО Павло готувався ретельно. Лекцій і практичних занять не пропускав. Але ще й самостійно сидів за підручниками з математики. А от з фізикою не завжди гладко було. Тож вчителю фізики довелося приділити Павлові більше уваги. Репетиторів не брав.

- Наш ліцей дає таку базу знань, що репетиторів наймати не треба, - сказав Павло.

Таку ж максимальну кількість балів — 200 з двох предметів — набрав третій випускник фізико-математичного ліцею зі Львова Максим Щерба (з української мови та літератури набрав 192). Він став студентом Львівського національного університету імені Івана Франка. Обрав факультет прикладної математики та інформатики.

Максим у початкових класах навчався добре, але не на “відмінно”. А от останні два роки перед закінченням ліцею зробив ривок вперед, як спортсмен перед фінішем. Довів не лише викладачам, а собі, що може бути найкращим серед кращих учнів. Не можна сказати, що Максим поринув з головою у навчання. Знаходив час і на друзів, м’яча міг з ними поганяти і в кіно сходити.

За словами Максима, у ліцеї фізику викладали шість разів на тиждень, математику — аж дев’ять! Звісно, при такому навантаженні репетитори зайві.

Галина Ярема

Рекордсмени ЗНО: стало відомо, де навчатимуться найрозумніші випускники


Тих, хто набрав 200 балів, скаладючи незалежне тестування, — усього 222 у всій Україні, пише газета "Експрес". І лише дванадцятьом удалося "взяти" максимум із двох предметів. Цікаво, де вирішили навчатись ці здібні випускники?

Мілана Волочнюк, 200 балів із хімії, випускниця Вараської ЗОШ №1, Рівненська область:

— Мій вибір — хімічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, спеціальність "хімія". Обирати було просто — цей предмет я дуже люблю! Хочу стати справжнім фахівцем. Була б щасливою, якби колись могла винайти ліки проти важкої хвороби.

Назар Фортуна, по 200 балів із фізики та математики, випускник Львівського фізико-математичного ліцею:

— Я обрав КНУ ім. Т. Шевченка, фізичний факультет, спеціальність "фізика та астрономія". Вагався, бо раніше хотів йти в ІТ-сферу. Проте фізика перемогла. Не так давно я привіз бронзу з Міжнародної олімпіади. Отож вчитиму глибше те, що люблю. Можливо, за цей рік акумулюю ще більше знань та пробуватиму свої сили в університетах Франції, Німеччини чи Англії. Щоправда, там доведеться боротись за грант, адже навчання дуже дороге. *

Мар’яна Лозяк, 200 балів із математики, випускниця Надвірнянського фізико-математичного ліцею, Івано-Франківська область:

— Я стала студенткою Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут", навчатимуся за спеціальністю "інженерія програмного забезпечення". Давно мріяла про технічну освіту, а програмування — сучасна і затребувана ланка. Сподіваюся, що п'ять років навчання закладуть добрий грунт для того, аби в майбутньому добре робити те, що любиш, й отримувати за це належну винагороду. *

Станіслав Сірко, 200 балів із хімії, випускник Дубровицького НВК "Ліцей-школа", Рівненська область:

— Я опановуватиму фах стоматолога у Тернопільському державному медичному університеті імені І. Я. Горбачевського. Всього виш мав 4 державні місця за цією спеціальністю. Мені пощастило: я зайняв третє. У родині я буду першим медиком. *

Данило Сагайдак, 200 балів із математики, випускник Львівського фізико-математичного ліцею:

— Вступив на бакалаврську програму з комп'ютерних наук в Український католицький університет. Це приватний заклад, проте у них є і стипендійна програма, що покриває частину витрат на навчання, — до прикладу, у перший рік студент сплачує лише 10 відсотків. Аби здобути таку фінансову підтримку, слід пройти відбір, мати високі бали сертифікатів ЗНО. *

Андрій Шкредко, 200 балів із фізики, випускник Долинського природничо-математичного ліцею:

— Я вчитимусь в Українському католицькому університеті на спеціальності "системний аналіз". Мені подобається розробляти різні алгоритми, я знаю, як працюють ІТ-компанії, згодом хочу стати повноцінним учасником цієї сфери.

Олена КОВАЛЬСЬКА