Тема. Різноманітність тварин у природі Сторінка дослідників. Спостерігаю, доглядаю за тварина­ми.

Практичний блок Спостереження за поведінкою тварин. Узагальнення та систематизація знань учнів з теми.

Мета:

  • розширити ,поглибити та узагальнити знання та уявлення дітей про різноманітність тварин у природі, їх істотні ознаки й особливості, як живих організмів; формувати ключові компетентності учнів;

  • розвивати логічне мислення, увагу: вміння класифікувати, порівнювати та впізнавати вивчені об’єкти живої природи, досліджувати об’єкти живої природи; вміння узагальнювати та роботи висновки, обґрунтовуючи свою думку, міркувати за аналогією; презентувати результати власної діяльності у різних формах;

  • виховувати пізнавальний інтерес , бережне ставлення до світу тварин, самостійність, організованість і відповідальність за виконану роботу, вміння співпрацювати у команді, дотримуючи правил взаємоповаги та культури спілкування.

Очікувані результати :

Після уроку учні будуть:

- знати , що тварини – це живі організми, ;

- вміти визначати істотні ознаки тварин, класифікувати та об’єднувати тварин за ними; презентувати результати своєї діяльності в різних формах, в т.ч. у вигляді медіа продукції;

- робити висновки, обґрунтовуючи власну думку ;

- застосовувати в житті знання про догляд за домашніми тваринами.

Очікувані результати:

Знання, уміння, навички, якості, компетентності, компетенції, які актуалізують /набудуть/закріплять тощо учні в ході уроку:

- спілкування державною та рідною мовами, уміння вчитися впродовж життя, ініціативність, екологічна грамотність, соціальна, математична, інформаційно-цифрова компетентність, а також розуміння природничих наук і технологій, визначення істинних та хибних тверджень, обґрунтування вибору.

Вид уроку: Урок – телепередача з мультимедійним супроводом на узагальнення і систематизацію знань.

Методично – дидактичне забезпечення : мультимедійний проєктор та екран для демонстрації кліпів та презентацій, мобільний телефон з програмою розпізанавання Q – кодів, картки для роботи в парах, групах та індивідуальної роботи, кольрові олівці, фломастери, «карта самооцінки», набори прищіпок, конструктори LEGO .

або переглядаяй тут....

тварини.pptx

Хід уроку.


І Самовизначення до діяльності (організаційний момент). Психологічний настрій на урок.


Продзвенів уже дзвінок ,

Час почати наш урок

Позитивом зарядіться

І з другом поділіться.

Гостей привітайте щиро

Побажайте здоров’я і миру.

Сьогодні у нас незвичайний урок

У світ телебачення зробимо крок.

Та спочатку погоду обговоримо ми.

ІІ Фенологічні спостереження за погодою

Телепередача «Прогноз погоди»

ІІІ Визначення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності. Формування очікуваних результатів.

- Щоб урок наш розпочати

Треба тему розшифрувати.

(Робота в групах. Вправа «Дешифровщик»)

Ви всі, діти, молодці,

сформулюйте тему уроку мені.

- Так , сьогодні на уроці ми будемо узагальнювати за допомогою цікавих завдань наші знання про різноманітність тварин у природі, їх ознаки та особливості. Підведемо підсумки роботи над нашими проєктам «Я – журналіст», «Я – легоконструювальник».

- Діти ,сформулюйте, чого ви очікуєте від уроку та назвіть необхідні уміння, які треба взяти із собою для плідної роботи.

ІV Узагальнення та систематизація знань учнів.

Телепередача 1. Інтелектуальна Гра «Найрозумніший»

Складається з 6 раундів :

1. «Гостре око»

2. «Закінчи речення»

3. «Відгадайка»

4. «Думайка»

5. «Мовне асорті»

6. «Математичні заморочки»

Не забудь себе оцінити

А) Вправи на увагу та мислення «Гостре око».

Диференційована за змістом та складністю робота в міні – групах «Трійках» (Додаток 3,4)



Самооцінка роботи груп та відмічання на «Картці самооцінки» (Додаток 5)

- Групи 2,4 «Судоку з тваринами», виконай завдання приклавши картинки, яких не вистачає.

- Групи 2,4 «Судоку з тваринами», виконай завдання приклавши картинки, яких не вистачає.

Отже, зарядивши та активізувавши наше мислення можемо переходити до наступного туру - раунд 2 «Закінчи речення»:

- Тварини відносяться до …., тому що …..

- Ми вивчити 6 основних груп тварин: ….

- Крім перелічених, ще я знаю….

- За способом живлення тварин поділяють на …

- Рослиноїдні тварини живляться… Наприклад :

- Хижі тварини живляться… Наприклад :

- Всеїдні тварини живляться… Наприклад :

Самооцінка роботи груп та відмічання на «Картці самооцінки» (Додаток 5)

Отже, ми згадали основні дані з теми і рушаємо далі.

Раунд 3 «Відгадайка».

З допомогою істотних ознак, підказок та свого мислення відгадайте тварин.

Але будьте уважні учні груп 2 та 4 – під час виконання вашого завдання Вам зустрінуться зайві елементи , не заплутайтесь.

Диференційована за змістом , складністю та фізичним середовищем робота в групах:

А) Групи: 1,3,5,6,7 : вправа «Кросворд» – розгадування кросворду в міні – групах (Додаток 6)

Б) Група 2 : вправа «Складайка» - складання назв тварин із розрізнених букв.

В) Група 4 : вправа «Де чиє маля» - складання пазлів.

Самооцінка роботи груп та відмічання на «Картці самооцінки» (Додаток 5)

Раунд 4 «Думайка» - робота за варіантами:

1 варіант – самостійна робота на картках «Правда чи обман».

Позначити правильні та хибні твердження . ( Додаток 7)

2 варіант – колективна робота : за допомогою питань відгадати задуману тварину.

Цікаво знати . Дельфіни – одні із найрозумніших тварин у світі, 23 липня відзначають Всесвітній день китів та дельфінів. В чорному морі мешкає дельфін афаліна, що занесений до Червоної книги. Дельфіни – наші друзі,їх треба берегти та охороняти

Раунд 5 «Мовне асорті»

Диференційована робота за змістом завдань в міні – групах :

А) Вправа «Телефон» - за допомогою кнопок телефону та опису – відгадай тварину та виконай завдання в тексті. ( Додаток 8)

- 1 та 3 групи – підкресліть іменники,

- 5 група – прикметники

- 6 група – дієслова.

Б) Вправа «Фразеологічний зоопарк» - з’єднати сталий вислів з відповідною твариною.

Самооцінка роботи груп та відмічання на «Картці самооцінки» (Додаток 5)

6. Раунд 6 «Математичні заморочки» . Робота в міні – групах.(Додаток 9)

За допомогою цеглинки LEGO позначте правильну відповідь

Самооцінка роботи груп та відмічання на «Картці самооцінки» (Додаток 5)

Отже, ми плідно попрацювали , тому у нас «Музична пауза» : гімнастика для очей «Тигреня».

Телепередача 2 . «Рукоділля . Чарівний килимок»

А) Інтерактивна вправа «Знайди слова» - спільно виконують 4 та 5 команди.

Б) Індивідуальна робота учнів з LEGO (6 цеглинок) та килимком відповідей.

Позначити цеглинкою відповідного кольору правильну відповідь утворити кольоровий візерунок.

- Найчисельніша група тварин - цеглинка на

- Їх вік можна визначити за допомогою луски- цеглинка на

- Їх тіло вкрите шерстю, вигодовують дитинчат молоком- цеглинка на .

- До цієї групи відносяться жаби, тритони, саламандри- цеглинка на

- Назва групи пішла від способу пересування. Тварини даної групи переміщуються, плазуючи - цеглинка на

- -Розмножуються , відкладаючи яйця, тіло вкрите пір’ям, мають легкий скелет- цеглинка на

Самоперевірка та самооцінка роботи груп та відмічання на «Картці самооцінки» (Додаток 5)

Телепередача 3 . Гра «Перший мільйон» ( колективна робота за інтерактивною вправою) - виберіть 1 із 4 відповідей, просигналізуйте вашу думку .

Гра "Перший мільйон"

Телепередача 4 . Гра «Колесо фортуни». За допомогою «колеса фортуни» виберіть один із боксів із цеглинками LEGO (SYSTEM) , відновіть башту будови тварин, обґрунтуйте свою думку та співвіднесіть із відповідною композицією з LEGO.

Будьте уважні, є зайві деталі.

Телепередача 5 . «Свійські тварини» .

Перегляньте медіа – проєкти, які створили учні та виконайте завдання.

А) Картка «Що тварини дають людям» ( Додаток 10) – групи 2, 5,

Б) Робота з Q – кодом: «Відгадай звуки свійських тварин» ( Додаток 10) –

група 3

В) Розподіли диких та свійських тварин.

Інтерактивна вправа:

Свійські й дикі тварини


Г) Колективна робота :«Чарівні круги порівняння» («Круги Вена») – знайдіть спільне та відмінне у диких та свійських тварин (Додаток 11)

Телепередача 6 . «Домашні улюбленці» .

Перегляньте медіа – проєкти, які створили учні про своїх домашніх улюбленців та запам’ятайте правила догляду за різними видами тварин.

Телепередача 7* (дод.завдання)Гра «Чарівні перетворення». ( Додаток 12)

Групи : 1,2,4,5,6

Відновіть «чарівні перетворення» тварин , які відбуваються з ними від народження до формування дорослої істоти.

Дотримуйтесь правил безпеки при роботі з ножицями та клеєм ( Робота в міні – групах).

Група 3 – інтерактивна вправа « Стадії розвиток жаби, риби».

Стадії розвитку жаби

Стадії розвитку риби


Самооцінка роботи груп та відмічання на «Картці самооцінки» (Додаток 5)

V Підсумок уроку. Рефлексія.


1. Бесіда

- Чи здійснилися ваші очіківання від уроку?

- За допомогою цеглинок :

Оцініть своє враження від уроку

Оцініть роботу своєї групи, поміркуйте, над чим треба попрацювати.

2 Телепередача 8 . «Танцюють всі» - зняття психологічної напруги.


V Домашнє завдання за вибором.

1 Скласти пам’ятку, як доглядати за домашніми тваринами.

2 Дібрати 10 назв казок про тварин.

3 Дібрати 6 загадок про тварин

Додатки до уроку

Додаток 3


Додаток 4


Додаток 10

Додаток 11

Додаток 12