Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych
w Tarnowie

TECHNIK EKONOMISTA

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI

TECHNIK ORGANIZACJI TURYSTYKI

Drodzy Uczniowie klas ósmych,

przed Wami trudna decyzja związana z wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Już teraz warto zdecydować się na szkołę, która zapewni Wam nie tylko wykształcenie ogólne, ale umożliwi również zdobycie zawodu. Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie jest takim miejscem.

Jesteśmy szkołą ze 139-letnią tradycją i znajdziecie nas w zabytkowym pałacu w pięknej okolicy otoczonej Parkiem Sanguszków.

Aktualnie skupiamy się na kształceniu specjalistów na czterech kierunkach technicznych, takich jak: ekonomia (z elementami prowadzenia rachunkowości), architektura krajobrazu (z elementami florystyki i aranżacji wnętrz), technologia żywności (specjalność: cukiernik) oraz organizacja turystyki (z elementami przewodnictwa turystycznego).

Nasi uczniowie, dzięki indywidualizacji nauczania, osiągają sukcesy nie tylko edukacyjne, ale również m.in. sportowe i artystyczne. Nauczyciele pracujący w ZSEO proponują w ramach zajęć wiele niestandardowych rozwiązań. Ponadto, szkoła swoim podopiecznym oferuje liczne warsztaty, wyjścia edukacyjne, wycieczki kulturalno-krajoznawcze, a także udział w debatach społecznych i akcjach charytatywnych.

Absolwenci ZSEO pracują w różnorodnych branżach zawodowych, są cenni dla pracodawców ze względu na swoje umiejętności, sumienność, dużą wiedzę oraz kompetencje zawodowe.

Szczegółowe informacje dotyczące naszej oferty znajdują się na stronie internetowej www.zseo.tarnow.pl w zakładce Strefa Kandydata. Zachęcamy również do odwiedzenia i polubienia naszych profili w mediach społecznościowych: Facebook i Instagram.

Wnioski o przyjęcie do naszej szkoły na rok szkolny 2020/2021 można składać przez internet do 10 lipca 2020 roku.

Kiedy stanęłam przed wyborem kierunku studiów, nic mi tak nie pomogło, jak rozmowa z nauczycielami, z którymi miałam styczność przez ostatnie lata.

Ada (absolwentka ZSEO z 2020 roku, technikum architektury krajobrazu)


Oprócz miłej atmosfery
w
codziennej nauce towarzyszy nam klimatyczny wygląd szkoły. Możemy się tu poczuć jak w Hogwarcie!

Robert (2. klasa technikum organizacji turystyki)

Spośród wszystkich szkół
w regionie tarnowskim najbardziej odpowiadały mi rozszerzenia do wybranego profilu proponowane przez ZSEO.

Karolina (2. klasa technikum ekonomii)

Marzę, aby w przyszłości założyć własną plantację roślin. Dzięki edukacji w tej szkole mam szansę zrealizować to marzenie.

Justyna (1. klasa technikum architektury krajobrazu)