העולם המופלא

מדריך אהוד אילן

מסע קסום אל ארצות ותרבויות בעולם באמצעות מפגשים רב חושיים בשילוב מוסיקה תלבושות וטעמים ממגוון המטבחים בעולם.

רציונל:

בכוחה של חשיפה ולימוד הילד על " האחר" להשפיע על מערכת היחסים ומערכת הגומלין שלו עם סביבתו החיצונית. תוכנית העולם המופלא מציעה חשיפה למאגר גדול של מידע ומעוררת את הרצון של הילד לחקור על ה"אחר" מתוך השוואה ל"אני" המוכר.

העולם המופלא היא תכנית ייחודית המלמדת על ארצות ותרבויות ברחבי העולם. התכנים נלמדים בצורה יצירתית וחווייתית, ובאמצעות כל החושים.

שיעורי העולם המופלא הם מאוד מגוונים ומקבלים אופי אחר בכל פעם. כל תרבות נלמדת לעומק במשך כ4 מפגשים, כל מפגש מוקדש לאלמנט אחר בתרבות – האומנות, השפה, המאכלים, הטקסים, המנהגים ועוד.

במהלך השנה הילדים עוסקים ביצירה ואמנות מחומרים שונים, מבשלים ואוכלים מזון מסורתי מהתרבות הנלמדת, משחקים במשחקים שונים ומגוונים, לובשים את הבגדים המסורתיים, שומעים מוסיקה מקומית ורוקדים לצליליה, שומעים סיפורים ואגדות עם, מקיימים טקסים ומנהגים מארצות רחוקות, עוסקים בתיאטרון והמחזה ועוד ועוד ועוד. כל שיעור הוא עולם ומלואו, וכל שיעור שונה מאוד מקודמו.

הילדים בכיתה מחולקים לארבע קבוצות עבודה קטנות. התכנית בנויה כך שחברי הקבוצה עובדים כיחידה אחת ולומדים הרבה מתוך כך על שיתוף פעולה, הקשבה לאחר ועבודה קבוצתית.