Dobrodošli na pristajalni strani TALENT LAB skupne podatkovne baze!
Podatkovna baza je vzpostavljena v Google Workspace okolju in je namenjena v prvi vrsti mladim talentom in njihovim mentorjem v izobraževalnih organizacijah ter podjetjih kot podpora pri reševanju podjetniških izzivov in krepitvi veščin. Služi tudi kot spletno orodje za lažjo komunikacijo ter kot spletna baza znanja, na kateri se izmenjujejo in shranjujejo nastala gradiva, učne vsebine in ostali relevantni podatki.
Baza ni odprta za javnost, zato vsebina baze ni vidna vsem. Dostop je odobren le mladim talentom in mentorjem v okviru projekta TALENT LAB, ki ga sofinancira Norveška s sredstvi Norveškega finančnega mehanizma.
Za dostop do podatkovne baze in ostala vprašanja se obrnite na kontaktno osebe nosilca projekta iz Pomurskega tehnološkega parka:
Tomaž Lapoša, 02 530 82 29, tomaz.laposa@p-tech.si
Poglejte si video navodila za delo s podatkovno bazo TALENT LAB in možne načine komunikacije
KOTIČEK ZA MENTORJE
Mapa #2 je namenjena predvsem mentorjem v izobraževalnih organizacijah (srednje šole in fakultete) in podjetjih, ki so vključeni v reševanje podjetniških izzivov. Zbrana so različna uporabna gradiva na temo mentoriranja oziroma mentorskega procesa in služijo kot podpora pri usmerjenem delu z mladimi.
Digitalni priročnik dobrih praks
V okviru projekta TALENT LAB smo projektni partnerji raziskovali in identificirali primere dobrih praks na področju spodbujanja mladih. Z različnimi projekti na raznolikih EU in nacionalnih programih so se razvila številna orodja, tehnike in dobre prakse v različnih evropskih regijah, s katerimi se pomaga povečati zaposlitveni potencial mladih in kjer regije z različnimi pristopi ustavljajo beg možganov. Beg možganov je sodobna oblika migracij, za katero je značilno odseljevanje oziroma migriranje visoko izobraženih posameznikov zaradi dela v tujino, najpogosteje iz manj razvitih v razvitejše države. Pomurska regija se namreč že leta sooča s temi izzivom, ki vodi do izgube dragocenega znanja, izkušenj in strokovnosti.
Priročnik predstavlja dragocen vir informacij za lokalne skupnosti, organizacije in odločevalce, ki si prizadevajo ustaviti beg možganovin privabiti visoko izobražene kadre v manj razvite regije Slovenije. Z implementacijo preizkušenih praks iz tujine lahko Pomurska regija, kot tudi Slovenija, izkoristi priložnosti za trajnostni razvoj in rast.