TALDENT OÜ

Reg. 10060931
KMKR: EE100661394

Ettevõtte lugu

Taldent'i nime kandev ettevõte asutati Peeter Uusmaa eestvedamisel 1991. aastal aktsiaseltsina. Alates 1996. aastast tegutseb täielikult Eesti kapitalil põhinev ettevõte osaühinguna.

1991. aastal alustas ettevõte meditsiinitehnika hooldamise ja kulumaterjalide müügiga. Algusaastatel olid peamiseks müügiartikliteks hambaravi kabinettide seadmed ja vahendid. Sellest ka "dent" ettevõtte nimes. Alates 1993. aastast oli ettevõte Kodak'i kaubamärgi röntgen-meditsiiniseadmete, -kulumaterjalide ja -tarvikute volitatud esindaja ja toodete distribuutor Eestis. Alates 2000. aastast lisandus põhitegevusse IT-vahendite müük ja täisteenus-hooldus. 

Ettevõte on läbi ajaloo andnud tööd kaheksale inimesele. Alates 2020. aastast me palgalist tööjõudu ei kasuta.

Ettevõtte vastutustundlikkus

Taldent OÜ äritegevuse alustaladeks on algusest peale olnud säästlik suhtumine ümbritsevasse keskkonda ning enda tegevusega kaasneva mõjuga arvestamine kõikide sidusrühmade suhtes. Majandusliku stabiilsuse ja jätkusuutlikkuse on Taldent OÜ läbi aegade taganud tasakaalustatud finantstegevusega ning heade ja personaalsete suhete hoidmisega kõikide meie klientide ja koostööpartneritega.

Tänane seis

Tõmbasime ettevõte aktiivse tegevuse kokku 2019-2020. aastal, mil üks juhatuse liige siirdus tööle haridusvaldkonda ja teine jäi pensionile. Ettevõtte viimase kontori Nõmme keskuse ruumides sulgesime 2021. aasta alguses.

2023. aastal on Taldent OÜ-l kaks osanikku (Peeter Uusmaa pärijad) ja üks juhatuse liige. Ettevõte ei ole tegev, puuduvad aktiivsed kohustused. Taldent OÜ on käibemaksukohuslane ning valmis saatma ja vastu võtma e-arveid. Kogu üle 30-aastasel tegutsemisajal ei ole ettevõttel olnud maksu- ega muid võlgasid. Oleme avatud pakkumistele anda ettevõte üle uutesse headesse kätesse.

Kalle Uusmaa
juhatuse liige


Lisainfo ja kontatid Äriregistrist

2021. majandusaasta aruanne
2022. majandusaasta aruanne