Letní skautský tábor Smyslov 2017

Termín tábora: 30. 7.–13. 8. 2017

Cena tábora: 3500 Kč

UMÍSTĚNÍ TÁBORA

Popis cesty autem z Blatné:

Z Blatné pojedete směrem na Kadov (křižovatka kousek od benzínové pumpy) [START].

Jedete alejí kolem fotovoltaických elektráren až k ne moc přehledné pravotočivé lesní zatáčce [2], kde pokračujete dále po silnici.

Po zhruba 3 km jízdy se na odbočce [3] zahne doprava na menší asfaltovou cestu.

Když po ní pojedete dál, tak za chvilku bude po levé straně Hadí rybník, po pravé straně rekreační středisko. U vodní skluzavky [4] se jede doleva (ne doprava – tudy byste dojeli na hráz rybníka Vitanovy), po pár set metrech dojedete na křižovatku cest [5] (je z ní vidět rybník Velký Pálenec – po levé straně).

Pokračujte doprava pořád po asfaltce, na další lesní křižovatce [6] se dáte doleva (dost ostrá zatáčka) a za chvilku je před vámi hájovna [7] a zároveň končí asfaltka. Před hájovnou zahnete opět doleva, kolem vodní pumpy, asi po 300 metrech je po pravé straně vidět louka s naším táborem [CÍL].

GPS souřadnice: 49°24'57.797"N, 13°48'29.287"E / 49.4160547N, 13.8081353E

SPANÍ A HYGIENA

Děti spí v podsadových stanech po dvou, a nebo po skupince v teepee (kuželovitý indiánský stan).

Koupání je zajištěno v přilehlých rybnících, min. dvakrát za tábor proběhne povinné sprchování a mytí v teplé vodě. Pitnou vodu dovážíme z nedalekého stálého tábora v barelech. Stejnou vodu používáme i na umývání rukou.

stravování

Jídlo se podává 5krát denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře). Vaří vedoucí a děti pod jeho dohledem pomáhají s přípravou jídla a jeho výdejem.

OŠETŘOVÁNÍ

Zdravotní stav dětí je pod dohledem táborového zdravotníka. Při závažnějších zdravotních případech se s dětmi jede k lékaři do Blatné, eventuálně do Strakonic.

návštěvy

Návštěva rodičů je možná na konci tábora, tj. nejdříve v pátek 11. srpna 2017. Budeme rádi, pokud přiložíte ruku k dílu a pomůžete nám s bouráním tábora a úklidem tábořiště.

Návštěvy uprostřed nebo v průběhu tábora nejsou žádoucí.

CO SI NEPŘEJEME

Mobilní telefony

Z organizačních důvodů není žádoucí, aby děti měly po dobu tábora u sebe telefony, ani aby byly v úschově u vedoucích, kteří za ně nemohou ručit. Pro komunikaci vybavte děti dostatkem korespondenčních lístků a známek, případně obálek na dopisy. Pošta je pravidelně odesílána a dovážena z Blatné. Adresu na tábor najdete v záhlaví KONTAKTY.

V nutných případech využijte pro komunikaci s vedoucími kontakty uvedené v záhlaví KONTAKTY.