Aktualności

Półkolonie zimowe

Szkoła Podstawowa nr 33 zaprasza dzieci w okresie ferii zimowych na zajęcia zamknięte

w formie półkolonii.

Uczestnicy półkolonii będą mieć zapewnioną opiekę wychowawców w godzinach 7 - 17, w tym czasie dzieci zjedzą drugie śniadanie i obiad oraz będą uczestniczyć w zaplanowanych zajęciach.

Opłata za pobyt dziecka w wysokości 15 zł za jeden dzień pobytu, która przeznaczana jest na zapewnienie uczestnikom wyżywienia oraz warsztaty i wycieczki.

Dziecko można zapisać na jeden wybrany lub oba tygodnie półkolonii.

Rekrutacja rozpocznie się 10 grudnia 2019 roku i prowadzona będzie w sekretariacie szkoły w godzinach pracy sekretariatu.

Oświadczenie, karta zgłoszenia

1 % podatku

Zbliża się okres rozliczeniowy podatku dochodowego, wypełniając swoje zeznania podatkowe zachęcamy do przekazania 1 % podatku dochodowego na Szkołę Podstawową nr 33.

Cel: SP 33 Łódź 9438

KRS: 0000270261

Mikołajkowy poczęstunek

Z okazji Mikołajek dla klas 4-8, z inicjatywy zespołu ds. promocji, został zorganizowany słodki poczęstunek. Pod czujnym okiem p. K. Mielczarek oraz p. A. Misiak-Taras uczniowie w czasie przerw częstowali się słodkimi wypiekami przygotowanymi przez rodziców oraz własnoręcznie przyrządzonymi. Pysznościom ciężko było się opszeć. Bardzo dziękujemy za wkład pracy jaki został włożony w przygotowanie mikołajkowych smakołyków. Sprawiły one dużo radości i satysfakcji.

Spotkanie z Mikołajem

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na świecie. 6 grudnia z workiem słodkich prezentów przyjechał również do naszej szkoły. Oczekując upragnionego Gościa uczniowie wspólnie odśpiewali piosenkę "Mój kochany Mikołaju", a następnie każda z klas zaprezentowała swój występ, który przygotowała na przyjazd tak długo wyczekiwanego Gościa. Mikołajowi bardzo się spodobały występy i z przyjemnością wręczał dzieciom przywiezione przez siebie czekoladki. W tym dniu oprócz spotkania z Mikołajem na uczniów klas 1 - 3 czekała jeszcze bezpłatna loteria mikołajkowa. Dzieci z wielką chęcią wzięły w niej udział i były bardzo zadowolone z losowanych przez siebie prezentów. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy wsparli naszą loterię i przynieśli do szkoły mikołajkowe fanty.

Klasa 3 a na wycieczce w Warszawie

Klasa 3 a w fabryce krówek, na warszawskiej starówce i w wilanowskich ogrodach światła.

Szkolne Andrzejki

W dniu 29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową. Uczniowie przygotowali słodki poczęstunek oraz szereg ciekawych wróżb. Każdy mógł dowiedzieć się, m.in. jakie imię będzie miał przyszły mąż czy przyszła żona, co ciekawego spotka nas w przyszłości, czy nasze życzenia i marzenia się zrealizują.

Zabawa była wyśmienita, teraz pozostaje nam czekać na kolejną dyskotekę, ale to już w przyszłym roku.

szkolna opieka stomatologiczna

Od tego roku szkolnego weszła w życie ustawa o opiece zdrowotnej uczniów. Szkoła zapewnia uczniom od 1 grudnia 2019 bezpłatną opiekę stomatologiczną. Świadczenia stomatologiczne zapewnią lekarze w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, ul Pomorska 251, 92-213 Łódź.

Świadczenia stomatologiczne udzielane będą:

1) maksymalnie 5 pacjentom w ciągu jednego dnia, po uprzednim telefonicznym umówieniu realizacji świadczenia (tel. 42 675 75 23 z uwagą, żeby zapisać pacjentów do dr Beaty Szydłowskiej) co najmniej 1 dzień przed wizytą;

2) realizacja świadczeń będzie się odbywała w godz. 9:00-16:15 od poniedziałku do czwartku każdego tygodnia,

3) miejscem realizacji świadczeń opieki stomatologicznej nad uczniami Szkoły Podstawowej nr 33, dla której Miasto Łódź jest organem prowadzącym jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Instytut Stomatologii, bud. A- 3, 92-213 Łódź, ul. Pomorska 251.

Zdrowe przekąski

Dnia 22.11 klasy siódme, pod opieką p. E. Kotkowskiej, p. A. Zacharz, p. A. Misiak-Taras oraz p. K. Muszyńskiej-Rećko przygotowały pyszne, zdrowe przekąski w ramach akcji „Marsz po zdrowie”. Na stole pojawiło się mnóstwo dań wykonanych przez uczniów i ich rodziców. Wszyscy nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie całej szkoły delektowali się pięknie wyglądającymi i pieszczącymi podniebienie przekąskami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne degustacje.

Weekendowy Wolontariat

W sobotę i niedzielę (23 i 24.11.2019) nasi wolontariusze, uczniowie klas siódmych i ósmych pod opieką opiekunów Samorządu Uczniowskiego (p. Doroty R, Kasi MR) i Szkolnego Koła Wolontariatu (p. Renaty M., Agnieszki Z., Justyny D) przeprowadzili zbiórkę darów dla łódzkiego Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi przy ul. Drużynowej.

Zbieraliśmy artykuły spożywcze, środki czystości, artykuły pielęgnacyjne.

Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do tak szczytnej akcji jaką jest pomoc tym, którzy jej bardzo potrzebują.

Podziękowanie

8 listopada uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". Otrzymaliśmy podziękowania z kancelarii Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Spotkanie klasy 3 a z Prezydent Hanną Zdanowską

18 listopada klasa 3 a uczestniczyła w lekcji samorządowej zorganizowanej w Urzędzie Miasta Łodzi. Uczniowie spotkali się tam z Prezydentem Miasta Łodzi Hanną Zdanowską. Pani prezydent chętnie odpowiedziała na przygotowane przez dzieci pytania. Złożyła autograf w zeszycie Mai. Przewodnicząca klasy - Michalina na koniec wręczyła pani prezydent podziękowanie za możliwość spotkania. Uczniowie 3 a, po wizycie w gabinecie prezydenta, uczestniczyli w warsztatowych obradach rady miasta. Zdecydowana większość klasy zagłosowała za remontom placów zabaw przy ul. Sacharowa (projekt zgłoszony przez Marysię), za likwidacją obraźliwych napisów na murach (projekt zgłosił Adam) oraz za wiaduktem nad przejazdem kolejowym przy ul. Malowniczej (projekt zgłosiła Michalina). To była tylko zabawa, ale kto wie, może w przyszłości jakiś uczeń z klasy 3 a będzie decydował o inwestycjach w naszym mieście.

"lekcja na 4 łapy"

19.11 odbyła się kolejna "lekcja na 4 łapy". Tym razem naszą szkołę odwiedziły panie z Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wraz z cudownym kotem o imieniu Tester. Bardzo przyjazny, otwarty i odważny jegomość. Uczniowie byli zachwyceni naszym czarnym gościem. Panie przeprowadziły ciekawą prelekcję dotyczącą opieki nad zwierzętami i odpowiedzialności jaką ponosimy decydując się na kupno zwierząt. Opowiedziały również na czym polegają interwencje, które są przeprowadzane, gdy zwierzętom dzieje się krzywda. Karmę i podarunki zebrane dla zwierzaków z radością przekazaliśmy ŁTOnZ.

Drodzy Uczniowie

Dziękujemy za duże zainteresowanie konkursem rysunkowym, do którego wykonaliście ilustrację do piosenki pt. „Piesek leci” Majki Jeżowskiej.

Prace zostały wysłane. Teraz czekamy na wyniki. Trzymamy za Was kciuki!!!

Koordynatorzy projektu „Lekcje na 4 łapy”.


Apel porządkowy

Dnia 15.11.2019 odbył się apel porządkowy dla uczniów klas 1-3. Pani dyrektor Anna Kaleta podziękowała wszystkim dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim. W drugiej części apelu zostały poruszone ważne sprawy bezpieczeństwa i poprawnego zachowania się w szkole wszystkich uczniów. Zostały poruszone kwestie: bezpiecznego zachowania w czasie przerw na korytarzu szkolnym oraz w toaletach, kulturalnego zachowania się podczas obiadów w stołówce szkolnej. Na zakończenie apelu wszyscy uczniowie zostali poczęstowani cukierkami.

"Bezsenność Julitki"

Klasy 8b i 8c w piątek 8 listopada uczestniczyły w projekcie dramowo – teatralnym „Bezsenność Jutki”. Przedstawienie zostało wystawione w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Spektakl jest dedykowany wszystkim dzieciom wywiezionym z getta łódzkiego podczas Wielkiej Szpery w 1942r. Historia opowiedziana w sposób metaforyczny oczami dziecka, stała się źródłem głębokich przeżyć i refleksji dla uczniów naszej szkoły.

szkoła do hymnu

W dniu 8 listopada Społeczność naszej szkoły śpiewała o godzinie 11.11 hymn narodowy. Tak jak tysiące placówek w Polsce przystąpiliśmy do akcji „ Szkoła do hymnu”.

Apel z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości

W dniu 8 listopada społeczność naszej szkoły świętowała 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie zapoznali się z wydarzeniami, które doprowadziły do utworzenia w 1918 roku Niepodległej Ojczyzny. Zostały podsumowane konkursy „Wiersze o Polsce i Polakach” i gazetka patriotyczna. W części drugiej spotkaliśmy się z Wielkimi Twórcami Polski. Mieliśmy zaszczyt poznać: Mieszka I, Kazimierza Wielkiego, Fryderyka Chopina, Henryka Sienkiewicza, Marię Curie Skłodowską, Józefa Piłsudskiego oraz laureatkę literackiej Nagrody Nobla 2018 r. - Olgę Tokarczuk. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy ” Kocham Cię Polsko”.

Uczniowie klas 1-3 również zaprezentowali wspaniały program artystyczny. Zatańczyli poloneza, recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Dzień ten w naszej szkole stał się dla wielu wspaniałą lekcją historii.

warsztaty w DK502 "moja mała ojczyzna w ekslibrisie"

Dnia 6.11 klasa 7b wraz z opiekunem klubu Książkomaniaka p.Anetą Misiak-Taras wybrała się do Domu Kultury 502 na warsztaty pt.: „Moja mała ojczyzna w ekslibrisie”. Dotyczyły one sztuki ekslibrisu. Prowadząca p. Aneta Kowalczyk pokazała kilka swoich prac, a później wykonywaliśmy własne ekslibrisy - poznaliśmy proces związany z tworzeniem linorytu. W tej technice można wykonać odbitki bez używania prasy graficznej.

code week 2019

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W tym roku również nasza szkoła wzięła udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Zarówno uczniowie klas młodszych, jak i starszych wraz z nauczycielami p. M. Kamińską, p. A. Nowak, p. A. Klepacz, p. A. Przytułą. p. M. Nowogórską, p.D. Zajączkowską, p. R. Marcinek, zorganizowali wiele zajęć związanych z kodowaniem. Wykonywali zadania logiczne z wykorzystaniem maty Mistrzów Kodowania, poznawali kody QR, wkraczali w świat robotyki z klockami Lego WeDo 2.0. Było to ciekawe doświadczenie zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Wszystkie działania związane z tą inicjatywą pozwoliły na kształtowanie twórczego myślenia nawet u najmłodszych dzieci, motywowały do działania, a przede wszystkim przyniosły dobrą zabawę.

Każdy, kto był zaangażowany w organizowanie wydarzeń Code Week otrzymał swój imienny certyfikat. Teraz liczymy na wspólny Certyfikat Doskonałości przyznawany przez organizatorów akcji.

brązowy medal w tenisie stołowym

Mamy brązowy medal mistrzostw szkół w tenisie stołowym dziewcząt. Brawo dziewczyny. Gratulacje od całej społeczności szkolnej.

Apel porządkowy SU

W dniu 28.10. 2019 odbył się dla uczniów klas IV-VIII apel porządkowy przygotowany przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

Pani dyrektor Anna Kaleta podziękowała wszystkim uczniom, rodzicom za ogromne zaangażowanie podczas zbierania głosów na budżet obywatelski. Podkreśliła jak ważna jest współpraca i wspólne dążenie do celu.

W dalszej części apelu pani Joanna Miroszewska wyjaśniła czym charakteryzują się prace dla chętnych, a czym obowiązkowe prace domowe. Dzięki konkretnym przykładom teraz już wszyscy uczniowie będą wiedzieć i rozumieć zasadność prac jako wkładu własnego w uczenie się.

Mówiliśmy również o bezpiecznym zachowaniu uczniów w szkole - bezpiecznym poruszaniu się po korytarzach szkoły (nie wolno biegać, przepychać się, siadać na parapetach) dbaniu o porządek i czystość wokół siebie, prawidłowym zachowywaniu się w toaletach szkolnych. Nie wolno zapominać o kulturalnym zachowaniu wobec wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi szkoły oraz wobec koleżanek i kolegów.

Pani Dyrektor przypomniała, że szkoła to nasz wspólny dom i powinniśmy o niego wszyscy dbać. Jesteśmy odpowiedzialni za jej wygląd i dobre imię.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego podsumowali konkurs „Mój zwierzak”. Uczniowie, których prace zdobyły największą ilość głosów zostali nagrodzeni.

Nowością, która już od 04 listopada zagości w naszej szkole będzie „Szczęśliwy numerek” uprawniający do tego aby być zwolnionym z odpowiedzi ustnej, niezapowiedzianej kartkówki.

Na zakończenie apelu opiekunowie SU przedstawili najbliższe wydarzenia (dyskoteka halloweenowa, zbiórka darów dla małych dzieci z Domu Małego Dziecka, 31.X dniem pomarańczowym lub z emblematem halloweenowym).

Apel zakończyła pani dyrektor, która poczęstowała wszystkich uczniów słodkim upominkiem.

odkrywcy zawodów

Z wizytą w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi.

W ramach projektu zawodowego "Odkrywcy zawodów" realizowanego w naszej szkole, klasy 7c i 8b wybrały się do Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą szkoły, poznać kierunki kształcenia – technik piekarz, cukiernik, przetwórstwa mięsnego, przetwórstwa mleczarskiego, jakości i bezpieczeństwa żywności, technologii żywności.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie uczestniczyli również w spotkaniu z doradcą zawodowym oraz w warsztatach praktycznych, w trakcie których wykonywali produkty cukiernicze – kulki spożywcze oraz produkty piekarskie – bułeczki drożdżowe. Zajęcia w „ Spożywczaku” wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły.

zdrowe przekąski

24 października w ramach realizacji projektu "Marsz po zdrowie" uczniowie z klas ósmych przygotowali degustację zdrowych przekąsek. Było smacznie, zdrowo i bardzo kolorowo.

Święto Drzewa

Z okazji Święta Drzewa w tym roku obchodzonego pod hasłem „Drzewa dla klimatu”

uczniowie naszej szkoły przygotowali życzenia dla drzew oraz nagrali piosenki i wiersze o tematyce związanej z lasem. Ich działania zostały zaprezentowane podczas czwartkowego koncertu życzeń dla drzew. Na zakończenie świętowania tego dnia klasy 1-3 i 4-8 posadziły przed budynkiem szkoły 2 krzewy.


Budżet Obywatelski - dziękujemy!

Mamy to!!! Nasz projekt Bawmy się razem. Od Juniora do Seniora przyjęty do realizacji. Żółty kolor zawsze daje dużo radości. Dziękujemy rodzicom i uczniom za wysiłek i zaangażowanie w kampanię promującą projekt. Nauczycielom i pracownikom szkoły za podjęcie wspólnych działań. To nasze zwycięstwo.

spektakle w szkole

W dniu 21 października zawitał do naszej szkoły Impresariat Artystyczny Impresja. Aktorzy przedstawili uczniom szkoły trzy spektakle: Retusz, Ufoplaneta oraz Prawdziwy skarb. Spektakle poruszały ważne dla dzieci tematy współpracy, koleżeństwa czy dbania o środowisko naturalne. Warszaty, jakie odbyły się po spektaklach utrwaliły dzieciom zagadnienia. Mamy nadzieję, że od dziś zapanuje atmosfera szacunku do kolegów czy osób dorosłych nie tylko w szkole ale i poza nią.

"Kocia Mama"

W ramach projektu „Lekcje na 4 łapy”, odbyło się spotkanie edukacyjne wolontariuszy „Kocia mama” z uczniami klas 1 a i 1 b oraz klasy 2 c. Dzieciom zostały przekazane informacje dotyczące higieny i opieki weterynaryjnej kotów. Dodatkową atrakcją, było kocie malowanie twarzy oraz drobne kocie gadżety, jakie dostały dzieci. Największą atrakcją spotkania były oczywiście koty.

wycieczka do Warszawy

Jesienny piątek 18 października powitał nas słońcem. Uczniowie klas 4 a i 5 a wyruszyli do stolicy. Najpierw zwiedziliśmy warszawskie Łazienki i pod pomnikiem Fryderyka Chopina usłyszeliśmy kilka ciekawostek z życia artysty. Potem ruszyliśmy do Manufaktury Cukierków, by poznać kulisy powstawania lizaków i samemu wykonać słodki przysmak. Po obiedzie przyszedł czas na Stare Miasto, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta i Barbakan. Podczas całej podróży przypomnieliśmy sobie znane już i usłyszeliśmy nowe legendy warszawskie. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Łodzi.

"Lekcje na 4 łapy"

Dnia 22.10 do naszej szkoły zawitał nietypowy gość - pies spaniel. Panie z Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przeprowadziły ciekawą prelekcję dotyczącą opieki nad zwierzętami i odpowiedzialności jaką ponosimy decydując się na kupno zwierząt. Opowiedziały również na czym polegają interwencje, które są przeprowadzane, gdy zwierzętom dzieje się krzywda. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z zajęć z tak miłymi gośćmi. Karmę i podarunki zebrane dla zwierzaków z radością przekazali ŁTOnZ.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

14 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość ślubowanie uczniów klas pierwszych na którą przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie.

Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następnie złożyli przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczyli w ceremonii pasowania na ucznia. Mali artyści wykazali się wiedzą, umiejętnościami śpiewu i recytacji. Bardzo ciepło zostali przyjęci w poczet uczniów SP nr 33 w Łodzi.

W drugiej części uroczystości Pani Dyrektor Anna Kaleta złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. Wśród nagrodzonych są: Wicedyrektor Szkoły p.Mariola Górecka, nauczyciel świetlicy p.Mirosława Dobroszek, nauczyciel biologii p.Dorota Rochmińska, nauczyciele języka angielskiego p.Edyta Musiała i p.Małgorzata Nowogórska, nauczyciel matematyki p.Agnieszka Zacharz, nauczyciel informatyki p.Marcine Pękala, nauczyciel muzyki, plastyki i techniki p.Katarzyna Muszyńska-Rećko, nauczyciel muzyki i plastyki p. Anna Kwiatkowska, nauczyciele współorganizujący kształcenie integracyjne: p.Agnieszka Pilarczyk. p.Renata Marcinek, p.Aldona Klepacz, p.Aneta Misiak-Taras, p. Klaudia Kaczmarek, nauczyciel wychowania fizycznego p.Anna Jędrzaszyk, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej p.Anna Nowak oraz pracownicy administracji i obsługi p.Małgorzata Rajska i p. Monika Maciejewska.

Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego również złożyły podziękowania i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Na zakończenie uroczystości wszyscy goście otrzymali własnoręcznie wykonane upominki. Muzyczna niespodzianka, którą przygotowali uczniowie klasy 7c zakończyła naszą uroczystość.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości.

A Wam drodzy pedagodzy składamy szczególne podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. Życzymy ambitnych uczniów, pogody ducha i satysfakcji z pracy.

turniej warcabowy

W świetlicy, w grupie III, trwa Turniej Warcabowy. W Turnieju bierze udział wielu zwolenników tej gry, a rozgrywki dostarczają dużo emocji. O tytuł Mistrza Warcab w finale zagrają: Nadia Stasiołek-Saidi, Kacper Wejman, Martyna Łuszcz i Szymon Bolimowski. O zwycięzcach Turnieju niebawem...

profilaktyka

W dniu 8 października uczniowie klas 6, 7 i 8 uczestniczyli w pogadance nt. odpowiedzialności karnej nieletnich, przeprowadzonej przez funkcjonariuszy policji. Poznali zagadnienia dotyczące młodego człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem spraw, które mogą go bezpośrednio dotyczyć, m.in. działania w Internecie oraz agresja w stosunku do rówieśników. Mamy nadzieję, że pogadanka na długo zapadnie uczniom w pamięć i pozwoli im uniknąć niepotrzebnych kłopotów.

Wycieczka do Nieborowa

8 października klasy 6c i 6d z wychowawcami wybrały się na jesienną wycieczkę do Nieborowa. Uczniowie najpierw świetnie bawili się na świeżym powietrzu w gospodarstwie agroturystycznym „Stajnia u Kowala”. Gospodarze zaoferowali im ciekawy program aktywnego spędzania czasu, m.in.: przejażdżkę konną, karmienie i czyszczenie koni, ognisko, przejażdżkę wozem po Puszczy Bolimowskiej, strzelanie z łuku. Potem uczniowie zwiedzali Park i Pałac w Nieborowie. Wycieczka dostarczyła im wielu niezapomnianych wrażeń. Dzięki niej mogli lepiej poznać się nawzajem, zintegrować z rówieśnikami z równoległej klasy, pożartować i porozmawiać z nauczycielami, a przede wszystkim poznać uroki swojej małej ojczyzny.

piłka ręczna

W dniu 04.10.2019 na hali UKS Anilana przy ul. Sobolowej 1

w Łodzi odbyły się zawody w ramach Mistrzostw Łodzi w piłce ręcznej chłopców. Nasi uczniowie zmierzyli się z drużynami

z następujących szkół: SP nr 70, SP nr 202, Szkoła Salezjańska.

Niestety, mimo zaciętej rywalizacji tym razem nie udało nam się wyjść z grupy. Walczyliśmy do końca ;)

lekcja kleksografii

Dziś w naszej szkole lekcja języka polskiego zamieniła się w naukę kleksografii!

Cóż to takiego? Otóż jest to jeden z przedmiotów nauczanych w Akademii Pana Kleksa...

„Kleksografia polega na tym, że na arkuszu papieru robi się kilka dużych kleksów, po czym arkusz składa się na pół i kleksy rozmazują się po papierze, przybierając kształty rozmaitych figur, zwierząt i postaci. Niekiedy z rozgniecionych kleksów powstają całe obrazki, do których dopisujemy odpowiednie historyjki […]”. (Jan Brzechwa, ,,Akademia pana Kleksa”).

Uczniowie klasy 4a mieli okazje stworzyć swoje własne kleksy z atramentu, nazwać je oraz opisać ich historię. Lekcja dostarczyła dużo śmiechu i dobrej zabawy, co widać na zamieszczonych zdjęciach.

Innowacyjne zajęcia przygotował i przeprowadził pan Jakub Jakubik, nauczyciel języka polskiego.

Kodowanie na dywanie

5 października 2019 roku nauczyciele naszej szkoły brali udział w bardzo interesującym szkoleniu "Metodyka wprowadzania nauki kodowania". Pedagodzy uczyli się, jak przy wykorzystaniu Maty Edukacyjnej Mistrzów Kodowania wprowadzać elementy kodowania i programowania już od klasy pierwszej. Wstępem do nabycia umiejętności programowania są właśnie m.in. gry i zabawy uczące logicznego myślenia i współpracy. Mata stwarza w zasadzie nieograniczone możliwości działania dzieci i młodzieży na niemal wszystkich zajęciach. Wszystko zależy od inwencji nauczycieli i uczniów. Zatem, do dzieła!

Godne Dzieciństwo

W sobotę 28 września wolontariusze PCK z naszej szkoły wraz z opiekunem p. Dorotą Rochmińską brali udział w akcji zbierania żywności dla najbardziej potrzebujących w ramach akcji „Godne Dzieciństwo”. Młodzi wolontariusze spisali się na medal. Widać, że idea pomocy innym jest im bliska.


Kampania przeciw hejtowi

"Hejt wśród młodzieży jest poważnym problemem i może powodować dramatyczne skutki. Fundacja Orange rozpoczęła kampanię społeczną jest nas więcej, która pokazuje, że kulturalni internauci stanowią większość i że warto uczyć młodych reagowania na hejt, by powstrzymać to zjawisko. Jej symbolem jest jedna pomarańczowa sznurówka wpleciona w but w geście sprzeciwu wobec hejtu oraz w solidarności z ofiarami negatywnych zjawisk w Internecie.

My również do tej akcji się przyłączamy! Śledźcie Nas na fb. Pokażcie, że jest nas więcej, pokażcie że jesteście przeciw hejtowi w sieci!

Warsztaty art book

Dnia 30.09 klasa 7b wraz z opiekunem Klubu Książkomaniaków panią Anetą Misiak-Taras wybrała się do Domu Kultury 502, gdzie uczestniczyła w warsztatach książki artystycznej - Art Book. Było dużo śmiechu, zabawy i twórczych pomysłów.

Sprzątanie świata

Dnia 20 września uczniowie z czterech klas 5 uczestniczyli w V edycji akcji ekologicznej „Wielkie Sprzątanie,” którego organizatorem była Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi, Fundacja Nasza Ziemia, Plaster Łódzki, Castorama, Wod-Gaz. Celem podjętej inicjatywy było budowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie działań na rzecz ochrony środowiska – poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów.

Uczniowie sprzątali okoliczny lasek oraz skatepark, a po południu uczestniczyli w „Quizie Ekologicznym”. Podczas wspólnego zbierania dzieci wesoło biegały po lesie i wzajemnie wyprzedzały się kto uzbiera najwięcej worków. Jednak najciekawszą atrakcją tego dnia było znalezienie nietypowych i dziwnych przedmiotów wyrzuconych w lesie m.in. wózka z supermarketu, dużego samochodu dla dzieci.

Reprezentacja naszej szkoły zebrała 226 kg śmieci oraz odpowiedziała poprawnie na wszystkie zadane pytania w konkursie. Ostatecznie w całej akcji zdobyliśmy 526 punktów oraz zajęliśmy 2 miejsce. Serdeczne gratulacje należą się uczniom klas 5, które bardzo się zaangażowały i spisały na medal.

Damian Radowicz

Ostatnio gościliśmy w naszej szkole Damiana Radowicza, byłego zawodnika Widzewa Łódź.

Grał on w ekstraklasie, a obecnie jest renerem szkółki piłkarskiej Futbol Bonito. Specjalnie dla naszych uczniów klas 4 - 6 przeprowadził prezentację pt. „Trzy sekrety wpływające na sukces sportowca”. Dzieci w rozmowie z Damianem Radowiczem, podzieliły się swoimi sportowymi marzeniami i nie tylko. Nasz gość rozbudził w nich motywację do działania, by te marzenia spełnić.

Życzymy Wam tego serdecznie.

Zmieniamy się dla Ciebie

We wrześniu wróciliśmy do szkoły odmienionej. Zakończono termomodernizację budynku, odnowiono elewację.

A wewnątrz pomalowany został parter szkoły, zainstalowano duże zegary, mające wesprzeć wszystkich w punktualnym przychodzeniu na lekcje, pomimo braku dzwonków szkolnych. Odnowiona została świetlica szkolna.

Mamy nadzieję, że zmiany te wpłyną pozytywnie na funkcjonowanie społeczności szkolnej.

Apelujemy o szanowanie naszego wspólnego dobra.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Drugiego września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

Pani Dyrektor Anna Kaleta serdecznie powitała naszych pierwszoklasistów, którzy właśnie rozpoczęli swoją przygodę ze szkołą i nauką oraz przybyłych gości.

Uczniowie, którzy po wakacjach wrócili do szkoły dostrzegli, że nowy rok szkolny rozpoczęliśmy w odmienionej i zmodernizowanej szkole.

Pani Dyrektor, ku powszechnej uciesze uczniów poinformowała o wewnętrznych zmianach w szkole.

Wyłączeniu dzwonków śródlekcyjnych. Braku obowiązkowych prac domowych, na rzecz projektów długoterminowych i prac dla chętnych. Metodzie zielonego długopisu.

Wszystkim uczniom życzyła, by szkolna przygoda była owocna w sukcesy edukacyjne i społeczne.

By nie była tylko obowiązkiem uczniowskim, ale też dobrą zabawą wśród życzliwych nauczycieli i przyjaciół ze szkolnej ławki.