Koncert Jazz dla dzieciaków odwołany! 

W związku z chorobą Mietek Szcześniak zmuszeni jesteśmy odwołać koncert Jazz dla dzieciaków. Rozumiemy, że ta wiadomość może być rozczarowująca dla naszych najmłodszych fanów jazzu, ale zapewniamy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zorganizować koncert w innym dogodnym terminie.

Dziękujemy za wyrozumiałość i życzymy Mieczysławowi Szcześniakowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Szczegółowe informacje dotyczące zwrotów biletów otrzymają Państwo mailowo od naszego partnera - bilety.fm. Zwroty odbywają się w taki sam sposób w jaki dokonano zakupu (przelew/karta) i nie wymagają od Państwa żadnych dodatkowych dyspozycji. Prosimy jedynie o cierpliwość i wyrozumiałość . Odwołanie koncertu następuje z powodów niezależnych od organizatora.

Wszystkich, którzy wybierali się na koncert "Jazz dla dzieciaków” przepraszamy za zaistniałą sytuację, prosząc jednocześnie o zrozumienie.


Po raz pierwszy w Szczecinie Jazzmeia Horn!

„Jazzmeia Horn należy do najbardziej ekscytujących młodych wokalistek w jazzie. Łączy wszystkie cechy legendarnych wokalistek takich jak Betty Carter, Sarah Vaughan, and Nancy Wilson" - The New York Time

Jazzmeia Horn wygrała Newark's 2013 Sarah Vaughan International Jazz Competition. Dwa lata później ugruntowała swoje miejsce jako gwiazda jazzu po zajęciu pierwszego miejsca w Thelonious Monk International Vocal Jazz Competition.

W 2017 roku, w ramach nagrody Monk Competition, wydała swój debiutancki, pełnowymiarowy album, A Social Call, nakładem Concord Records. Płyta zebrała pochwały, w tym nominację do Grammy; Horn wystąpił również na ceremonii Grammy. Powróciła w 2019 roku ze swoim drugim albumem, Love & Liberation, który zawierał cover "Green Eyes" Erykah Badu.

Otrzymał również nominację do Grammy za Najlepszy Jazzowy Album Wokalny. W 2020 roku Horn wydała swoje pierwsze big-bandowe nagranie, nominowane do Grammy Dear Love, na którym pracowała z 15-osobowym zespołem Noble Force.

Jazzmeia jest jednym z wyrazistszych głosów we współczesnym jazzie, a jej koncerty to niesamowite muzyczne widowiska.


Po raz pierwszy w Polsce! Chad Lefkowitz-Brown czyli "saksofonowy fenomen".

Tak właśnie New York Daily News nazwał Chad LB. Koncertował na całym świecie z takimi gwiazdami jak Chris Botti czy Taylor Swift. Występował jako solista w premierowych zespołach takich jak Juilliard Jazz Orchestra, a wcześniej był ważnym członkiem nagrodzonej wieloma nagrodami GRAMMY Afro Latin Jazz Orchestra.

W wieku zaledwie 31 lat Chad stał się jednym z pierwszych jazzowych headlinerów swojego pokolenia, gromadząc w mediach społecznościowych b ponad 250 000 fanów na różnych platformach. Uznanie publiczności zdobył wirtuozerią swoich wykonań i oryginalnymi improwizacjami.

Chad już w wieku 11 lat był uznawany za cudowne dziecko jazzu w wieku 11 lat. Trafił pod skrzydła George'a Reeda, który był znany z tego, że wspierał takie legendy jak TeddyWilson, Buddy Tate i Marian McPartland. Chad kontynuował edukację w Brubeck Institute, prestiżowym programie stypendialnym stworzonym przez legendę jazzu Dave'a Brubecka. Podczas studiów w tym instytucie regularnie występował z Brubeckiem i był członkiem Brubeck InstituteJazz Quintet.

Chad otrzymał wiele wyróżnień podczas swojej kariery szkolnej, w tym DownBeat Magazine Student Music Awardsw takich kategoriach jak "Najlepszy solista jazzowy" i "Najlepszy oryginalny utwór."


Szczecin Jazz dla Kobiet to wieczor pełen emocji z udziałem muzyków z w Wysp Kanaryjskich oraz rewelacyjnej wokalistki Dorrey Lin Lyles. Podczas wieczoru w pięknej sali hotelu Courtyard by Marriott przewidziane jest wiele atrakcji i niespodzianek a całe wydarzenie wspiera finansowo Regionalną Fundację Walki z Rakiem.

Jazz z Wysp Kanaryjskich czyli band festiwalu Canarias Jazz & Mas, którego liderem jest saksofonista i aktywista muzyczny Miguel Ramirez. Ten sześcioosobowy zespół z kanaryjską wokalistką Miriam Fleitas „zabierze" nas ze sobą prosto na słoneczne plaże wyspy Gran Canaria.

Dorrey Lin Lyles - amerykańska wokalistka dobrze znana szerszej publiczność z przeboju „Its Raining Men". Artystka już przeszło dwadzieścia lat współtworzy kultową grupę The Weather Girls. W swojej solowej karierze łączy gospel z bluesem, soulem i jazzem. Jest laureatką prestiżowej nagrody McDonald's Gospelfest Award. Współpracuje z muzykami z całego świata, a koncerty z jej udziałem porywają publiczność w każdym wieku.

prowadzenie: Anna Giniewska i prof. Jerzy Sieńko


Po koncercie coctail party

Wydarzenie wspiera finansowo Regionalną Fundację Walki z Rakiem.

Parterem wydarzenia jest Winnica Turnau.


Gree, czyli szczecinianka Gosia Romanowska - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Muzyczną drogę zaczęła od publikowania coverów na swoim instagramowym profilu i kanale YouTube.

W sieci przypadkowo poznała się z producentem Jakubem Wojciechowskim (OBWN) i tak właśnie rozpoczęła się jej przygoda z autorskim materiałem. Podczas Szczecin Jazz wystąpi razem ze szczecińskim zespołem Borys Sawaszkiewicza „Chango" i będzie to jej debiut na naszym festiwalu.

Chango to czwórka szczecińskich muzyków znanych z występów na największych scenach w kraju i poza jego granicami, m.in.: Montreux Jazz Festival, Memphis Blues Festival, Opener. W swojej muzyce łączą różnorodne style funk, jazz, rock i blues. Ich koncerty charakteryzują się niesamowitymi improwizacjami.

gitara basowa - Maciek Kałka

gitara -Szymon Drabkowski

instrumenty klawiszowe -Borys Sawaszkiewicz

perkusja - Kuba Fiszer

Jola Szczepaniak i studenci wokalistyki jazzowej / po koncercie Jam Session

Jola Szczepaniak, najbardziej znana szczecińska wokalistka, zasłużona pedagog i nauczycielka wokalu. Jola podczas koncertu w Jazzment Klub zaprezentuje się wraz ze swoimi podopiecznymi na wspólnym koncercie, który będzie swoistą puentą festiwalu.

Jolanta Szczepaniak to wokalistka jazzowa, pedagożka, kompozytorka, aranżerka i dyrygentka. Ukończyła Wydział Dyrygentury Chóralnej w Akademii Muzycznej w Poznaniu, była stypendystką Fundacji im. Stefana Batorego oraz renomowanej uczelni amerykańskiej Berklee College of Music w Bostonie, gdzie studiowała improwizację i wokalistykę jazzową u takich mistrzów jak Bob Stoloff. Obecnie sama uczy śpiewu na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w PSM II st. w Szczecinie oraz w szczecińskiej Akademii Sztuki. Jest laureatką wielu konkursów i uczestniczką festiwali jak International Meetings of Jazz Vocalists w Zamościu (1992) czy Festiwalu „Jazz nad Odrą" we Wrocławiu (1995). Artystka regularnie koncertuje w Polsce i za granicą. Współpracuje z wybitnymi polskimi muzykami jazzowymi: Andrzejem Jagodzińskim, Krzysztofem Herdzinem, Kazimierzem Jonkiszem, Mieczysławem Szcześniakiem.

Na Szczecin Jazz kładziemy duży nacisk na promocję lokalnych artystów i wspieranie szczecińskiej sceny muzycznej. Jest to świetna okazja, aby poznać utalentowanych muzyków-studentów wokalistyki jazzowej z regionu i pokazać, jak bogata jest szczecińska scena muzyczna.

FacebookInstagram