Світлана Пітиляк

вчитель історії 

Рожнівського ліцею "Гуцульщина" імені Федора Погребенника

Дата народження: 06.08.1968р.                      

Освіта: вища. Закінчила Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича у 1995році. Здобула кваліфікацію викладач історії        

Посада: вчитель історії Рожнівського ліцею «Гуцульщина»              

Кваліфікаційна категорія: вчитель вищої кваліфікайної категорії

Педагогічне звання: старший вчитель          

Стаж роботи: 36 років                       

Педагогічне кредо:

Саме сьогодні радій!  

Саме сьогодні чекай найкращого!

Саме сьогодні будь вдячним!    

Саме сьогодні старанно працюй!  

Саме сьогодні будьте щасливими!

Саме сьогодні будь добрим до інших! 

Навчально-методична проблема над якою працюю: 

Формування життєвих компетентностей учнів на уроках історії

Шляхи реалізації проблемного питання: освоєння теоретичних основ з даного питання; Впровадження компетентісного підходу до навчального процесу на основі освітніх технологій; Участь у роботі проблемного семінару, окружних методоб’єднаннях вчителів історії та правознавства; Участь у декадах педмайстерності, шкільних конкурсах . Позаурочна діяльність; Робота з обдарованими учнями; Співпраця з батьками.; Проведення моніторингу навчальних досягнень учнів.

Основні напрямки роботи: створення умов для всебічного розвитку дитини; Розвиток індивідуальних особливостей учнів; Розвиток творчих здібностей учнів; Збереження фізичного та психологічного здоров'я учнів ; Вивчення навчального матеріалу з погляду сучасних форм і методів; Впровадження інноваційних технологій у навчанні; Здійснення диференційованого навчання; Здійснення міжпредметних зв’язків; Розробки конспектів нестандартних уроків, сценаріїв виховних заходів, дидактичних матеріалів до уроків. Створення презентацій до уроків та виховних заходів.

Думки "в голос"

Справжній педагог повинен працювати на майбутнє, випереджати свій час. Його має хвилювати не лише окрема індивідуальність, а світ людей. Завдяки цьому педагогічна професія стає творчою місією. Місія педагога — це не лише його власні інтереси, мотиви, плани. Він є посередником між дітьми та системою ідей, традиціями, культурою свого народу і людства. Його обов'язок — виховувати гідних людей, здатних примножувати здобутки людської цивілізації. 
Учитель завжди має бути твердим, непохитним, послідовним у своїх вимогах і водночас гнучким, здатним переглядати окремі свої рішення і вимоги, якщо це зумовлено конкретними обставинами та інтересами справи. Він є старшим другом, товаришем учнів, але насамперед, їхнім наставником, керівником. Тому дружні взаємини учителя й учня не повинні переходити у фамільярність та панібратство. Учитель, якому властиве відчуття міри, рішуче і неухильно вимагає від учнів виконання своїх обов'язків, будучи при цьому розсудливим, спокійним. Він завжди доброзичливий, але не ліберальний, чемний і делікатний, але не улесливий; охочий на похвалу, але не захвалює учнів. 

Обов'язкового нормою в ставленні учителя до учнів є справедливість. Будь-які прояви несправедливості з боку педагога (виділення «любимчиків», необ'єктивне оцінювання знань, необґрунтовані вимоги, безпідставні обвинувачення, упередженість тощо) ранять дитячі душі, обурюють учнів і завдають непоправної шкоди справі навчання й виховання. 

Важливою для вчителя є позитивна емоційна налаштованість, яка виявляється в умінні залишати за дверима школи неприємні переживання, поганий настрій. Водночас він не повинен приховувати свого невдоволення чи навіть обурення, якщо учні того заслужили.

Знайди роботу, яка тобі подобається, – так ти додаси п’ять днів до кожної тижня.