Молодий педагог Херсонщини

Слово до молодого педагога

Молодий учитель – це нове віяння, нові ідеї, які впливають не лише на школу, а й на державу в цілому. Своє серце треба віддавати справі про яку мріяв все життя. Адже, діти – це чистий лист, де вчитель першим робить запис на ньому, і почерк має бути таким, щоб діти запам'ятали його на все життя.

Вчителювання – це мистецтво, яке стоїть на тих же щаблях, що і музика, живопис, театр. І як митець відточує свою майстерність, так і вчитель вчиться своєї справи все життя. А молоді педагоги лише на початку цього шляху, і ще буде багато перешкод, які доведеться долати. На початковому етапі у майбутнього педагога все є: закладені знання, освоєні основи викладання, бажання навчати та виховувати гідних громадян для своєї держави. Адже головним показником гарного вчителя було і залишається любов до дітей та школи. А майстерність буде відшліфовуватись з кожним учнем, в якому педагог посіє зерно знання, яке проросте. Це і є особливістю педагога.

«Щоб володіти мистецтвом доторкання до серця, треба багато читати й думати. Кожна прочитана вами книжка має якось увійти у вашу майстерню виховання як новий тонкий інструмент», так у своїй книжці «Сто порад учителеві» наголошував В.О. Сухомлинський.

Педагогічний досвід В.О.Сухомлинського переконує, що «учительська професія – це людинознавство, постійне проникнення в складний духовний світ людини, яке ніколи не припиняється», і виконувати цю роботу може тільки той, хто має сформоване покликання до праці вчителя. У період реформування освіти одне з основних завдань кожного педагогічного працівника освітньої галузі – вивчати і впроваджувати невичерпну спадщину педагогічних ідей Василя Олександровича Сухомлинського, які не втратили з роками своєї актуальності і витримують іспит на вічне довголіття.

Сьогодні престиж учительської професії не на найвищому рівні, зокрема, це пояснюється тим, що дітей які мріють обрати саме цю професію, нерідко «відмовляють» від неї, мотивуючи це тим, що невисока оплата праці, недоспані ночі за зошитами, ніякого кар'єрного росту. Але це помилка, адже молодий учитель – це талановита, неординарна, багатогранна особистість, яка може повести за собою дітей, зацікавити їх навчанням.

Переступаючи поріг школи, молодий спеціаліст сподівається реалізуватись у ній як фахівець і ще не зовсім розуміє завдання, які покладені на вчителя, усю ту складність професії педагога. Адже батьки, держава довіряють йому найцінніший скарб світу – дитину, людину, свою надію, своє майбутнє.