НІ БУЛІНГУ!

ЩОДО ДІЯЛЬНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ДИТЯЧОЇ ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ!

Під час пандемії COVID-19 життя мільйонів українських дітей тимчасово обмежується домівками та гаджетами, діти не знають, як самостійно розв’язати певні супутні небезпечні виклики.

За інформацією громадської організації «Ла Страда - Україна» Національна дитяча гаряча лінія з початку запровадження в Україні карантину прийняла понад 4 тис. звернень від дітей, підлітків, а також запитів дорослих щодо дітей. Більшість звернень тісно пов’язані з поширенням пандемії COVID-19 та стосуються насильства і жорстокого поводження з дітьми у власних родинах (40% від загальної кількості звернень), проблем із психологічним здоров’ям дітей (20% від загальної кількості звернень), ризиків, з якими діти стикаються в Інтернеті (близько 20% від загальної кількості звернень) тощо ( статистика звернень додається).

Завдячуючи підтримці Міністерства освіти і науки України (лист від 22.04.2020 № 1/11-2912), Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні надало фінансову допомогу щодо збільшення робочого часу Національної дитячої гарячої лінії, діяльність якої забезпечує Громадська організація «Ла Страда - Україна».

Наразі Національна дитяча гаряча лінія надає консультації в телефонному та онлайн - режимах в будні дні з 12:00 до 20.00: короткий номер 116 11 1(безкоштовно з мобільних телефонів), 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

За даними ГО «Ла Страда-Україна» Сумська область має найнижчий показник звернень на гарячу лінію. При цьому, за інформацією органів управління освітою, керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, інтернатних закладів, протягом березня – квітня 2020 року до спеціалістів психологічної служби надійшло 7 звернень про факти вчинення домашнього насильства щодо дітей.

Інформування здобувачів освіти, батьків, педагогів сприятиме зменшенню кількості випадків, коли через свою необізнаність дитина, яка опинилася у складній життєвій ситуації, обирає помилкову модель поведінки і лише погіршує своє становище.

Тож, до уваги учасників освітнього процесу надаємо інформацію про можливість звертатися у скрутній ситуації до консультантів Національної дитячої гарячої лінії.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Відповідно до дослідження ЮНІСЕФ:

  • 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу;

  • 24% дітей стали жертвами булінгу;

  • 48% дітей нікому не розповідали про випадки булінгу;

  • 44% школярів були спостерігачами булінгу, але ігнорували його, бо їм було страшно за себе;

  • більшість дітей булять за те, що вони виглядають, говорять, думають не так, як інші діти.


Верховною Радою України прийнято Закон України від 18 грудня 2018 року № 2657-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Законодавчим актом передбачено внесення змін до Закону України «Про освіту», зокрема, введено визначення терміну, визначено механізми протидії цьому явищу, права та обов’язки учасників освітнього процесу стосовно протидії та запобігання булінгу (цькуванню).

Наказом «Про призначення уповноваженої особи за реалізацією норм законодавства у сфері запобігання та протидії булінгу та створення комісії з розгляду випадків булінгу» Афанасьєву О.С, заст. директора НВР призначено уповноваженою особою.