Творчі розробки вчителя англійської мови
Зеленської Наталії Василівни
Тема: Члени сім’ї.
Мета: Ознайомити з новими ЛО. Навчати монологічного і діалогічного мовлення. Формувати навички правильної вимови звуків англійської мови. Розвивати вміння сприйняття текст на слух, комунікативні здібності учнів та навички письма. Виховувати повагу до членів своєї родини.
Обладнання: Підручник, робочий зошит, грибочки із завданнями, кошик, м’ячик, картки для самостійної роботи (НО),малюнки дітей, аудіодиск до підручника, програвач компакт-дисків.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
ХІД УРОКУ
I. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
Greeting 1. Привітання
Учні виконують пісню "Неllо" Song
Неllо, hеllо, hеllо!
Неllо, friends, hеllо!
Неllо- Hi!
Неllо-Hі!
Ноогау! Неllо- Hі!
Ноогау! Неllo – Hі!
Aim 2. Повідомлення теми та мети уроку
T: У кожного з вас є рідні: мама, тато, братик, сестричка. Тож сьогодні на уроці ми навчатимемось називати членів сім’ї англійською мовою. А в цьому нам допоможе наш гість, а хто він ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку:
У мене шубка з колючок,
В мене сіра спинка,
Круглий я, немов клубок.
Голки стирчать, спробуй узять.
(Діти відгадують загадку)
Т: Правильно, це їжачок Hedgehog. Але він до нас теж прийшов з проханням: допомогти зібрати йому грибочки на зиму. Та вони не прості, а із завданнями. Лише коли виконаємо їх, то зможемо покласти грибочки у кошик. Отже, let’s help Hedgehog. Давайте допоможемо їжачку!
Warming up 3. Уведення в іншомовну атмосферу
Грибок №1 Привітання
T: Вам потрібно привітатися і сказати як вас звуть.
P 1: Hello, I am____.
P 2: Hello, I am ____...
Pronunciation 4. Фонетична зарядка
Грибок № 2 Фонетична зарядка
T: Послухаймо казочку про язичок [Mr. tunge ]
Жив-був язичок [Mr. tunge] в своєму будинку
Стінками його будинку були – щічки [cheeks]
Дверцятами – рот [mouth]
Одного разу Mr. tunge заснув [sleep]
І приснився йому сон. Подув сильний вітер у-у-у-у, а тепер тихо у-у-у-у
Двері захлопали голосно w - w – w
Птиця закричала спочатку тихо – а-а-а
Потім голосно а-а-а
Mr. tunge злякався і задихав h – h – h
Прокинувся: і зрозумів, що це тільки сон
Mr. tunge встав [stand up]
Вмився [wash] і щоб зовсім прокинутись зробив зарядку:
Hands up!
Hands down!
Hands on hips!
Sit down!
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Presenting
Vocabulary 1. Подання нового лексичного матеріалу.
Грибок № 3 Подання нової лексики
T: And now look at me and repeat after me.
1) Вчитель показує картинку тата (мами, сестри, брата) і промовляє: father (mother, sister, brother), а діти повторюють слово 3 рази.
2) Учитель називає слова, учні повторюють і вказують на членів родини у підручнику (впр. 1, с. 26).
T: This is a family. Repeat after me: family.
3) Учні поєднують відповідні малюнки у зошиті, а потім ланцюжком називають членів родини, які зображені.
Listening
Comprehension 2. Аудіювання.
Грибок № 4 Послухай і виконай завдання на картках.
Учитель роздає учням картки (НО). Потім читає діалоги. Якщо речення відповідає малюнку на картці, учні ставлять поряд з малюнком «галочку», а якщо не відповідає, то хрестик. Учитель читає речення двічі: після першого разу учні виконують завдання, а після другого — повідомляють, відповідає речення малюнкам (кажуть «yes») чи не відповідає (кажуть «nо»).
Т (малює позначки «v» та «x» на дошці): Listen and put a tick or a cross.
One — один.
— Is this your family?
— Yes, it is.
Two — два.
— Who are they?
— This is my mother and this is my father.
Three — три.
— Is this your sister?
— No, this is my mother.
Four — чотири.
— Who is this man?
— This is my elder brother.
Five — п'ять.
— Is this your father?
— No.
Six — шість.
— Do you have a brother or a sister?
— Yes, look! This is my sister!
Speaking 3. Розвиток умінь мовлення.
Грибок № 5 Назви членів своєї сім’ї.
T: Вашим завданням було намалювати свою сім’ю. І тому, для того, щоб вкинути ще один грибочок у кошик, вам потрібно назвати членів своєї сім’ї.
За допомогою вчителя учні складають речення і розповідають про свою сім’ю.
P 1 :This is my father. This is my mother. This is my sister. This is my brother.
P 2 : This is my father. This is my … .
Physical
Activity 4. Фізкультхвилинка
Грибок № 6 Фізкультхвилинка
Учитель вимовляє римування, супроводжуючи нові команди жестами. Учні слухають і виконують відповідні рухи.
Clap, clap, clap your hands,
Clap your hands together.
Clap, clap, clap your hands,
Clap your hands together.
Wink, wink, wink your eyes,
Wink your eyes together.
Wink, wink, wink your eyes,
Wink your eyes together.
Spin, spin, spin around,
Spin around together.
Spin, spin, spin around,
Spin around together.
Wash, wash, wash your face,
Wash your face together.
Wash, wash, wash your face,
Wash your face together.
Writing 5. Письмо.
Грибок № 7 Напиши з яких літер починаються слова.
T : Open your workbooks. Look at the ex 3, p. 21. Подивіться на малюнки і напишіть з яких літер починаються слова.
Учитель перевіряє охайність виконання вправи, переміщуючись класом.
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
Summarizing 1. Підведення підсумків уроку.
Грибок № 8 Пограйте в гру.
1) Гра з м’ячем.
Учитель по черзі кидає учням м’яч і називає різні англійські слова. Якщо слово пов’язано з темою “Сім’я”, учні повинні зловити м’яч, якщо не пов’язано, то відбити. Наприклад:
Т: Sister!
Учень ловить м’яч.
Т: Father!
Учень ловить м’яч.
Т: Morning!
Учень відбиває м’яч.
T: Thank you!
Учень відбиває м’яч.
T: Box.
2) Учитель роздає учням однакові картки і називає вивчені на уроці слова. Учні піднімають відповідні картки.
T: Діти, ви сьогодні були дуже старанними, тому назбирали для їжачка корзинку грибочків. А давайте зараз пригадаємо, що ми робили на уроці? Які нові слова ви запам’ятали? Ви – молодці! You are the best! Тому за активність на уроці і добре виконані завдання ви отримуєте радісні сонечка.
Saying 2. Закінчення уроку.
Goodbye
“Gооdbуе” Song
Goodbye, goodbye, goodbye!
Goodbye, friends, goodbye!
Goodbye-Bye!
Goodbye-Bye!
Goodbye,Goodbye,Goodbye!
Тема: Погода.
Мета: Ознайомити з новими лексичними одиницями, навчати учнів описувати погоду; розвивати вміння робити усні та письмові повідомлення про явища природи; прищеплювати любов до природи, викликати інтерес до природних явищ та бажання вивчати їх.
Обладнання: підручник, картки для самостійної роботи, хмаринки, сонечка, аудіодиск до підручника.
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ШШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
Greeting 1. Привітання
Т: Good morning, pupils!
Р: Good morning, teacher!
T: How are you today?
P: We are fine today.
T: Take your seats, please.
Aim 2. Повідомлення теми і мети уроку
Today we are going to speak, read, write and play games. But first of all I want you do one thing. On your desks you have the Sun and the Cloud. This is like forecast but not the weather. This is your mood forecast. If you have a good mood, add some sun beams to your sun and if you have a bad mood, add some raindrops to the cloud. I give you few seconds to do this task. Hurry up, please. Time is up! Show your pictures, please. Well, children I see most of you have a good mood and are ready to work. Let's begin!
( На ваших партах є сонечко та хмаринка. Це наче прогноз вашого настрою. Якщо у вас гарний настрій сьогодні, то додайте сонечку кілька промінчиків, якщо ж поганий - домалюйте хмаринці кілька краплинок).
T: Today we are going to speak about the weather. Our topic today is “Weather”. We will acquaint with new words to the theme and learn to describe the weather. We’ll practice our skills in speaking and reading, listening and writing. I wish you to be calm and to work well.
Warming up 3. Уведення в іншомовну атмосферу
1) Учні співають пісню.
T: So let’s start our lesson with the song.
The Four Seasons.
The leaves on the trees are turning green
Turning green, turning green.
The leaves on the trees are turning green
Grow, grow, grow!
The flowers on the trees are beautiful
Beautiful, beautiful.
The flowers on the trees are beautiful
Busy busy bees.
The leaves on the trees are falling down,
Falling down, falling down
The leaves on the trees are falling down
Yellow, red and brown.
The leaves on the trees have fallen down,
Fallen down, fallen down.
The leaves on the trees have fallen down
All on the ground.
Pronunciation 4. Тренування у вимові звуків.
Т: Let's train to speak the sounds [ʃ] and [s].
She sells seashells by the seashore.
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Check
on Homework 1. Перевірка домашнього завдання
1) Учні розповідають правила про вживання часових виразів майбутнього часу та модального дієслова сап.
2) Учні зачитують складені речення з впр. 7, с. 71 та відповіді до запитань з впр. 8, с. 71.
Presenting
Vocabulary 2. Презентація нових ЛО
1) Вправа 1, с. 71.
Т: And now look out of the window and saying: What's the weather like today?
Відповіді учнів : сонячна, хмарна, вітряна, йде дощ (сніг) і т. д.
Т: Now let's learn to call weather events in English. Open your books at p. 72, e. 1. Look at the pictures, listen and repeat.
Звучить запис, учні дивляться на картинки, слухають і повторюють.
Т: Try to translate independently. Look out of the window again . What's the weather like today?
Вчитель опитує всіх учнів.
2) Вправа 2, с. 71.
The teacher takes the thermometer says the temperature and describes it.
T: It's ten degrees. It's cold.
The teacher points to zero and say:
T: It's freezing.
The teacher shows the temperature below zero and say:
T: It's minus ten degrees. It's below freezing. And now look at the exercise 2, p. 71. Complete the temperature chart in their books using cold, hot, very cold, very warm and warm.
Students complete a task, then work in pairs. One student describes the temperature, and the second - describes it.
3) Game "Weather mimes"
T: On pieces of paper are written in different phrases related to weather. One student goes to the middle-class, take a piece of paper and mimes weather, which is described there. The first student to guess the weather correctly takes the next piece of paper and mimes the weather, and so on.
Physical
Activity 3. Фізкультхвилинка
T: Let’s play!
- Imagine that we are the trees (hands up).
- And now it is windy.
- The clouds appeared in the sky and now we are drops of the rain (I want to hear the sound of the rain).
- We are the children and we are running from the rain and hiding.
- The rain stopped. It is sunny. Stand straight. Smile and sit down.
Listening
Comprehension 4. Аудіювання
T: Look at the picture of ex. 3. What types of weather can you see? Let's read the place names. Let's read through the description of the weather in Athens. And now listen to the world weather report. Complete the table.
Учні слухають запис двічі: перший раз - щоб заповнити таблицю, другий - щоб перевірити свої відповіді.
Reading 5. Читання
Т: Read the texts. Match the weather to the seasons :
Speaking 6. Говоріння
T: Look at the ex. 4, p. 72. Let's read the place names and read through the abbreviations for the weather words. And now read through the example dialogue. Ask and answer about the other cities.
Writing 7. Письмо
T: Open your workbooks at p. 54, e. 3. Write about the weather in your country.
III. Заключна частина уроку
1. Summarizing 1. Підведення підсумків
T: Match the weather words and the pictures.
T: Dear friends! Our lesson is coming to an end. It's time to say good-bye. We've done much at the lesson. We read, spoke, listened to the text, you sang songs. You were great! You all get good and excellent marks.
Homework 2. Домашнє завдання
Вивчити слова (с. 91). Описати погоду в різні пори року.*** Виконати впр. 2, ст. 54 (WB) і завдання на картці.** Виконати впр. 1, с. 54 (WB).*
Учні співають пісню "Time for another year"
January, February, March
April, May and June
July and August, goodbye summer
Autumn's coming soon
Hey September, October, November
It's December, winter's here
Goodbye Christmas, that's the end
Time for another year. (Twice)
Saying
Goodbye 3. Закінчення уроку
T: The lesson is over. Thank you for your work. Good bye!
Брейн-ринг
«У світі тварин»
Мета:
■ закріпити вивчену лексику і активізувати її, підвищити мотивацію та інтерес до вивчення іноземної мови, практично використати набуті знання для досягнення перемоги;
■ розвивати слухову й зорову пам’ять учнів, уяву, навички аудіювання і говоріння;
■ виховувати любов до тварин.
Обладнання: завдання для команд, картки з назвами команд, картинки з різними тваринами.
ХІД ЗАХОДУ
Дві команди сідають за столи, на кожному столі — назва команди.
Presenter: Good morning, our team and guests, welcome to our
competition "Brain-ring". The theme of our game is "In the world of animals".
Well, today we have two teams, called “Smile” and “Dandelion”. Let's hail their captains! And now to the rules!
Тема. Здорове харчування. Овочі та фрукти — складові вітамінів. Корисна й традиційна українська їжа.
Мета: сформувати поняття учнів про вітаміни, їх вплив на здоров'я; довести перевагу натуральних продуктів; активізувати лексику за темою “Їжа” (англійська мова); розвивати пізнавальний інтерес до навчальних предметів, навички роботи у групі, в парі, навички читання (англійська мова); виховувати навички культури і гігієни правильного харчування, бережливого ставлення до свого здоров'я.
Game “Where does this animal live?” Work in groups.
Game “Where does this animal live?” Work in groups.
Game "Name wild and domestic animals."
25.11.2020
19.12.2020
23.12.2020
Pupil's work during distance learning
16.02.2021-01.03.2021
Making Animals
Menu of the Day
Making a Plate with Food
Making Picture Book
Making a Plate with Food
07.04.2021
Fruit and Vegetable Faces
14.04.2021
Pair Work
"Is the mouse ...?
No, it isn't./Yes, it is."
30.09.2021
Project
"My Room"
17.11.2021
Game
"Domino. Days of the Week"
18.11.2021
Пройшла навчання у групі "Учителі (викладачі) англійської мови, керівники гуртка Варіант 6 (УАМ)" з 12.12.2022 р. до 16.12.2022 р. при Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.
Взяла участь в організації та проведенні XIII Всеукраїнського онлайн-конкурсу з англійської мови "Гринвіч".
Online Interactive Travelling
"New Year's Traditions
of the Ehglish-speaking Countries of the World"
10.01.2023
Пройшла навчання за дистанційною формою за курсом "Цифрові інструменти Google для освіти" за базовим рівнем в період з 31.10.2022р. до 13.11.2022р (30 академічних годин)., за середнім рівнем в період з 16.01.2023р. до 22.01.2023р. (15 академічних годин), за поглибленим рівнем в період з 23.01.2023 до 29.01.2023р. (15 академічних годин).
Під час проходження даного курсу переглянула вебінар "Для педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професйно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти" 16.01.2023р. і отримала сертифікат (2 академічні години).
Також ознайомилася із навчальними можливостями Chromebook 25.01.2023р.
Lesson-travelling "Revision on the Topic "Health and Body Care" the 4th form
21.02.2023
"Daily News"
Method "Microphone"
An Assossiation Bush "Ilnesses"
Station at the Lesson
Criteria to the Tasks
Task "Fill in the gaps"
Game "Find the Words"
Game "Health and Unhealth Food"
Physical Activity "Head&Shoulders"
Game "Fishing"
Dialogue "At the Doctor's"
Dialogue "Mother and Daughter"
"Easter Traditions
in Ukraine and in the Uk"
the 3-4 form
18.04.2023
Ukrainian and Bunny
Willow Sunday
Palm Sunday
Game "Bingo"
Physical Activity "Hop, Hop, Little Bunny"
Game "Find the Pair"
Game "Easter Words"
Game "Easter Words"
"Earth Day"
the 4-th form
20.04.2023
Watching the video "Earth Song"
A fishbone diagram
How long does garbage take to decompose?
Garbage Sorting
Tasks on cards
"Different ideas"
Task on card "What makes the Earth sad?"
Task on card "What makes the Earth happy?"
Save the Earth. We nowhere else to go.
Пройшла навчання у групі "Учителі (викладачі) англійської мови, керівники гуртка Варіант 6 (УАМ)" з 02.05.2023 р. до 04.05.2023 р. при Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.
Games
17.10.2023
Apple Puzzles
Apple Puzzles
Pass and Say
Пройшла навчання за програмою підвищення кваліфікації "Цифровізація освіти й нові технології навчання мов у закладах загальної середньої, професійно-технічної та фахової передвищої освіти" 10.11.2023 і отримала сертифікат (15 годин).
Здобувачі освіти 3-4 класів Стебнівської гімназії взяли участь у XIV Всеукраїнському онлайн-конкурсі з англійської мови "Гринвіч".
Золотий сертифікат учасника отримали 3 учні, срібний сертифікат учасника - 1 учениця, бронзовий сертифікат учасника - 1 учень, сертифікат учасника - 2 учні.
18.03.2024
Project "Food on a plate"
28.02.2024
Lesson-project "My Family"
07.11.2024