Маємо ким пишатися

ДНЗ "Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей"

Щира шана нашим випускникам

З 1965 року, з відкриття у Сєвєродонецьку професійно-технічного училища № 98, яке у 2003 році стало професійним будівельним ліцеєм, наш заклад підготував тисячі кваліфікованих робітників.

Ми пишаємося кожним своїм випускником. А цей проект - щира шана тим, хто ніколи не зупинявся на досягнутому, а щодня прагнув і прагне більшого. Ви – взірець для нинішніх здобувачів освіти.

2020 рік

Доводячи вкотре майстерність

Данило Гончаров – електрогазозварник, газорізальник за фахом.

У листопаді 2019 року ліцеїст здобув перемогу на обласному етапі змагань WorldSkills Ukraine, ставши кращим серед здобувачів освіти випускних курсів Луганщини.

А вже наприкінці 2020 року Данило долучився до національного фіналу цих фахових перегонів. У Запоріжжі суперниками Данила були вже не лище здобувачі освіти професійно-технічних навчальних закладів, а й молоді робітники з підприємств: всього до фіналу дійшли 17 молодих зварників з різних куточків України.

Данило гідно пройшов весь шлях і повернувся додому з дипломом і цінним подарунком, ще раз довівши, що у СПБЛ готують конкурентоспроможних кваліфікованих робітників.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

2019 рік. Змагання у Центрі зварювальних технологій СПБЛ.

2020 рік. Данило Гончаров на національному фіналі WorldSkills Ukraine у Запоріжжі.

2019 рік

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Наполегливість

й натхнення Костянтина Гнилицького

Наприкінці січня 2020 року продзвенів прощальний дзвоник для здобувачів освіти групи 8 нашого ліцею – малярів, штукатурів, лицювальників-плиточників. Це була у всіх відношеннях зіркова група – завзяті до роботи, активні у громадському житті, сумлінні у навчанні хлопці і дівчата, більшість яких з сільської місцевості, тобто з дитинства привчені не лише добиватися прав, а й виконувати обов’язки.

Руками цієї групи, а також ліцеїстів груп 7 та 10 зводився наш сучасний навчально-практичний центр зварювання. Будівлю, від початку призначену для інших цілей, небхідно було повністю змінити в середині і пристосувати для підготовки електрогазозварників. Коли хлопці та дівчата зрозуміли, що встигають закінчити роботи в строк, навіть колони прикрасили мозаїкою.

Найбільший же успіх випав на долю Костянтина Гнилицького. 14 травня 2019 року на базі Вищого художнього професійно-технічного училища № 5 м. Вінниці відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Маляр». Луганщину на ньому представляв наш Костя, який на той час став переможцем аналогічних обласних перегонів.

Умовами конкурсу в Вінниці було виконання теоретичних та практичних завдань. Теоретичний тур полягав у перевірці професійно-теоретичних знань з предметів «Технологія малярних робіт», «Матеріалознавство», «Охорона праці», «Будівельне креслення», «Електротехніка» та включав виконання тестових завдань на персональному комп’ютері. Практичний тур передбачав виконання власне малярних робіт відповідно до сучасних тенденцій. Конкурсанти наносили на поверхню спеціально підготовлених стендів геометричні форми та фарбували їх без застосування малярної стрічки. При цьому використовувалися сучасні матеріали фірми Caparol.

Журі звертало увагу на професійну майстерність учасників конкурсу, їхнє вміння та навички застосування теоретичних знань на практиці, дотримання технологічної послідовності в виконанні робіт, а також на виробничу культуру і додержання безпеки праці, прийоми роботи з інструментом під час виконання завдань.

Головував в оргкомітеті конкурсу заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА В.Г. Бачинський, а до складу оргкомітету серед інших входив і директор Фонду підтримки будівельної галузі Торальф Вайзе. Центральною сферою цього фонду є створення нових концепцій, продовження і проведення власних серій лекцій та навчальних заходів в університетських і інженерних колах України.

За підсумками того змагання здобувач освіти ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей» Костянтин Олександрович Гнилицький посів призове VІ місце. Переможці й учасники фіналу отримали грамоти та цінні призи від спонсорів конкурсу.

Творчого натхнення Костянтину додавали та надихали його на успіхи в опануванні професії і перемогу у конкурсі майстери виробничого навчання Тетяна Олександрівна Ковчуженко, Анастасія Володимирівна Філенко, Тетяна Олексіївна Анищенко, викладачи спецдисциплін Світлана Анатоліївна Букреєва та Сергій Миколайович Яструбинський.