Рівненський ліцей №15 

Рівненської міської ради

Facebook

До уваги батьків майбутніх першокласників! 

Великдень  - сімейне свято

Недарма говорять, що Великдень  - сімейне свято. Дружня сім'я 4-Г класу разом з класним керівником Надією Русальчук під час майстер - класу, проведеного батьками, навчилися виготовляти писанки у техніці декупажу. 

Великодня радість землю обіймає

Напередодні одного з найулюбленіших свят  багатьох українців учні 1-В, 2-А,Б,Г, 4-Г та групи подовженого дня відвідали у  шкільній бібліотеці виставку " Великодня радість землю обіймає", підчас перегляду якої  Лариса Ткач та Галина Цяпуста  розповіли маленьким ліцеїстам про Великодні традиції, діти розмалювали писанки з великою надією на те, що з Воскресінням Христовим в Україні запанує довгоочікуваний Мир! 

Споконвічні традиції  українців

Юні майстри з 5-А класу (вч.  Катерина Кирилова)   вперше на уроці технології (вч. Андрій Брега) виготовили з фанери та розмалювали писанки. Великдень надихає підтримувати споконвічні традиції  українців! 

За багаторічною традицією учні 11-х класів напередодні Великодніх свят виготовили писанки та у чистий четвер  прикрасили ними територію ліцею. 

Великодні фантазії

Другого травня у РЛ 15 розпочалося відзначення днів Європи з реалізації Міжнародного проекту "Великодні фантазії", до якого долучилися навчальні заклади з Республіки Польщі та Естонії. Чудові писанки з паперу, картону, дерева, виготовлені учнями 1-9 класів Szkola Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza v Puszczykowe ( дякуємо директор Єва Бужинська) прикрашають рекреацію другого поверху і створюють святковий настрій учасникам освітнього процесу! 

Виготовлення святкових свічок

Учні початкових класів активно готуються до Великодня. Вони разом зі своїми вчителями Тетяною Лелюх,  Вікторією Тишиною, Мариною Кирильчук ( 2-А,2-Б, 3-Г класи) побували на майстер - класі з виготовлення святкових свічок з натуральної вощина та бджолиного воску. Перший крок до оформлення кошика, з яким підуть освячувати паски, зроблено! 

Великодні фантазії

Збір пасочок для військових

Вітаємо українських захисників та захисниць з прийдешнім святом Великодня! У Рівненському ліцеї №15 відбувся збір пасочок для військових. 

Професія вчителя

Сьогодні, коли професія вчителя не має особливого попиту, заслуговують на повагу ті, хто все ж таки вирішив піти працювати в школу. Тісна співпраця,яка встановилася між студенткою філологічного факультету РДГУ Єлизаветою Луклянчук та вчителькою Наталією Павловою, вселяє надію,що у заклади освіти прийдуть освічені педагоги для того, щоб учні не просто отримали знання, а й вміли застосувати їх практично. 

День цивільного захисту в ліцеї 15 

Чорнобиль - біль і трагедія України

 До 38-ї річниці Чорнобильської трагедії в бібліотеці ліцею діяла виставка  "Чорнобиль - біль і трагедія України".  На зустріч, організовану бібліотекаркою Ларисою Ткач, завітали  учні 3 - Г класу. Вони дізналися багато цікавої для себе інформації  про події на ЧАС та мали змогу познайомитися з книгою рівненської письменниці Анни Лимич "Атон і таємниця Атома: казка про Чорнобиль", яка створена на основі реальних подій. 

День цивільного захисту

День цивільного захисту у ліцеї 15 був насичений різноманітними подіями, а зробити його цікавим та корисним для учасників освітнього процесу допомогли працівники Вибухотехнічної служби та ювенальної превенції РУП ГУНП.

Висловлюємо подяку начальнику вибухотехнічної служби ГУНП в Рівненській області підполковнику поліції Валерію Крутому та старшому інспектору Андрію Волянюку, інспектору вибухотехнічної служби ГУНП в Рівненській області старшому лейтенанту поліції Руслану Крупічу та лейтенанту поліції Ярославу Нідельському за демонстраційно-практичне заняття для учнів 1- 6 класів; інспекторам сектору ювенальної превенції відділу превенції Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області, старшому лейтенанту поліції Аліні Чоповській та  капітану поліції Сергію Томецькому, офіцеру служби СОБ інспектору ІІ взводу 4 роти управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції старшому  лейтенанту поліції Артему Ужинському за успішну нейтралізацію «терористів», які захопили навчальний заклад.

День цивільного захисту

День цивільного захисту - це ще один крок до подолання викликів сьогодення й створення безпечного освітнього середовища. 26 квітня цей день у Рівненському ліцеї №15 розпочався єдиним уроком «Чорний біль України», що торкнувся подій, які 38 років тому поділили життя наших громадян на до та після найбільшої у світі техногенної катастрофи. Учасники освітнього процесу (1- 11 класи) долучилися до благодійного забігу кошти, від якого пішли на закриття збору DJI MAVIK powerbank, ініційованого батьківською громадськістю закладу.

Учні 1- 6 класів мали зустріч з працівниками ВИБУХОТЕХНІЧНОЇ СЛУЖБИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ, 7-11 стали учасниками тренінгу  «Домедична допомога в  умовах воєнного стану», який провів вчитель предмета «Захисту України» Сергій ГАПАНЧАК. Школярі, педагоги та технічні працівники були задіяні у практичних заходах «Дії працівників та учнів у випадку захоплення приміщення ліцею терористами». Сподіваємося, що напрацювання цього дня стануть у пригоді всім, хто брав в них участь.

STEM - дослідження

STEM - дослідження "Найпопулярніша майбутня професія серед учнів  9-х класів Рівненського ліцею 15" провели учні 9-Б  під керівництвом класного керівника, вчительки математики Олени ПОЧТОВОЇ. Результати представлені у вигляді кругової діаграми. Приємно, що у цьому переліку є професія вчителя.

Однак інтереси школярів виявилися ширшими: Карина Волинець приготувала енергетичні батончики з вівсяних пластівців, створивши власний рецепт:

100 г вівсяних пластівців

2 ст. л. борошна

1 ч. л. меленої кориці

50 г вершкового масла

50 мл олії

90 г меду

1 дрібка солі

1 ст. л. цукру

160 г родзинок

100 г мигдалю

вага родзинок відноситься до ваги мигдалю як 160/100=1,6

"Божественна пропорція" допомогла створити  "божественний" смаколик. STEM - знання - мають практичне застосування!


#STEMтиждень_spring2024, #ідеяSTEMтиждень_spring2024

Божественна пропорція

Правило " золотого перетину" захопило увагу учнів 6-А класу: використовуючи дерев'яні палички та пластилін,вони під керівництвом  вч. Олени Почтової створили модель прямокутного паралелепіпеда, нижня та верхня грані якого - прямокутники, а довжина і ширина мають "золоті пропозиції". Їх однокласниця Поліна Савицька  намалювала картину, використавши " божественну пропорцію".STEM - весна триває...


#STEMтиждень_spring2024, #ідеяSTEMтиждень_spring2024

STEM - освіта поєднує будь-які галузі науки!

Здавалося б, мова, література та математика не мають точок дотику. Однак учні 5 - Г класу разом з вчителем  Олександром ДЕМ'ЯНОВИМ довели зворотнє. Вони за допомогою  різноманітних способів візуалізації дослідили  пропорції в українській мові та літературі: співвідношення другорядних членів речення у текстах розмовного стилю, пропорційне розміщення дзвінких та глухих приголосних в українських загадках. Склали діалоги й проаналізували їх, створивши схематичні таблиці, в яких відтворили найпоширеніші з них. В результаті цього дослідження вдалося дізнатися те, як, залежно від тем та типів текстів, репліки розширюються, а співвідношення другорядних членів змінюється.

Вивчаючи пропорційне розміщення приголосних в українських загадках, учні виконали фонетичний розбір слів. Результати показали в наочній схемі у вигляді терезів. З неї можна зрозуміти, що дзвінкі приголосні  трапляються частіше, ніж глухі. Цим і пояснюємо милозвучність та неповторність української мови й ще раз доводимо, що STEM - освіта поєднує будь-які галузі науки!


#STEMтиждень_spring2024, #ідеяSTEMтиждень_spring2024

Захисна парасолька

Базовою потребою в житті кожної людини є почуття безпеки. А навчити дітей допомагати собі у непростих ситуаціях, відновлювати ресурсний стан допомагає техніка «Захисна парасолька». І тому соціальний педагог Валентина МІГАЛЬ провела з учнями 6 - Г класу заняття з використанням елементів цієї арт-техніки. Маємо надію, що школярі нею скористаються! 

Я голосую за МИР!

Нас переповнює гордість за юних поетес! Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем‘янчука випустив збірник за матеріалами XXVIII Міжнародних громадсько-учнівських читань «Я голосую за МИР!», до якого увійшли вірші учениць 4 - Г класу Софії Левдер та Діани Макаровець. Вони сповнені благання завершити війну, віри у те, що скоро на Землі запанує мир  «Та ми переможемо знаю я! За Україну стоїть вся Земля!». 

День джинсів

Серед цікавих і незвичних свят існує одне, яке припало до душі учням 3 - Г класу (кл. кер. Марина Кирильчук). Вони з ентузіазмом поставились до відзначення Дня джинсів і демонстрували їх як справжні моделі. 

Всесвітній тиждень безпеки дорожнього руху

У перший день Всесвітнього тижня безпеки дорожнього руху, який відзначається з 23 до 30 квітня, учні 4 - Г класу (кл. кер. Надія Русальчук) ще раз повторили правила дорожнього руху, подивилися відео, пригадали дорожні знаки та намалювали їх, адже «Правила дорожні має знати кожен !» 

Всесвітній день книги та авторського права

Цікаво та гамірно було 23 квітня в бібліотеці ліцею, куди у Всесвітній день книги та авторського права завітали учні 1-А, 2-В, 3-В класів. Школярі дізналися про історію свята та нові дитячі книжки, якими школярі можуть скористатися, адже книга завжди була і навіть у наш гаджетизований  час залишається джерелом знань і мудрості! 

STEM - весна на уроці геометрії та англійської літератури

23 квітня у нашому ліцеї пройшло під знаком "золотого перетину". Учні 7-Б, В класів на уроці геометрії (вч. Олена Поштова) дізналися про відношення цього поняття, будували "золотий трикутник" на білому та кольоровому папері й, використовуючи техніку мозаїки, оформили писанку, яку розмістили на дошці згідно з відношенням " золотого перетину" (такий прийом часто застосовують дизайнери при облаштуванні інтер'єрів).

А учні 10-А на уроці англійської літератури разом з вчителькою Анною Бондарчук досліджували застосування цього правила у поезії та, вдавшись  до послідовністі Фібоначчі, створили власні вірші. Мистецтво й точні науки завжди йдуть поряд, доповнюючи один одного, що ми ще раз можемо побачити під час проведення STEM - весни!


#STEMтиждень_spring2024, #ідеяSTEMтиждень_spring2024

22 квітня - Всесвітній день Землі

Найбільша мрія маленьких українців полягає у тому, щоб в нашій країні настав мир, а Земля була зеленою від лісів, блакитною від морів,світлою від дитячих усмішок. Про це йшла мова під час години спілкування  "22 квітня - Всесвітній день Землі" у 3 - Г класі (кл.кер. Марина Кирильчук), уподовж якої школярі дивися відео, читали вірші, створили малюнки й віночок добрих справ, дізналися багато нового про нашу чудову планету.

STEM-весна

Вихованці Віри Гаврилюк (4 - В клас) долучилися до проведення STEM-весни: на уроці математики досліджували грані, кути, ребра, вершини геометричних фігур, знайомилися з їх площею, додавання, відніманням та порівнянням дробів, а на перерві «стемили» рух кульок внаслідок стиснення повітря. Проводити експерименти завжди цікаво!

#STEMтиждень_spring2024, #ідеяSTEMтиждень_spring2024 

STEM у проєктній діяльності з фізики

Реалії 21-го   століття вимагають нових підходів до життя, розвитку критичного мислення, інтегрування  дисциплін, які здавалося б не можливо поєднати, підготовки STEM - cпеціалістів, адже в майбутньому саме вони будуть найбільш затребувані, тому що зможуть комплексно вирішувати проблеми та змінювати світ на краще. Тому учні 7-9 класів під керівництвом учителя Сергія Капітули з великим інтересом беруть участь у воркшопі "STEM у проєктній діяльності з фізики", що дає їм можливість побачити зв'язок між різними предметами та використовувати набуті знання для вирішення поставлених завдань!


#STEMтиждень_spring2024, #ідеяSTEMтиждень_spring2024

Участь у грі "Відношення та пропозиції в живій природі"

STEM - освіта допомогає школярам по - новому подивитися на світ, побачити його з різних сторін. Так учні 5 - А класу на уроці пізнаємо природу (вч. Аліна Степанович) взяли участь у грі "Відношення та пропозиції в живій природі", досліджували симетричні й асиметричні об'єкти у різних організмів, склали  пазли за результатами досліджень. STEM - весна у РЛ 15 триває!!!


#STEMтиждень_spring2024, #ідеяSTEMтиждень_spring2024

Міжнародний день Землі

Дослідження 10 - ти фактів про Землю, створення асоціативного куща, написання листа від імені Землі жителям планети з проханням зберегти її для нащадків, гра - пазл «Україна на планеті Земля» - це складові екологічного уроку, проведеного Тетяною Саковською у 3 - Б класі до Міжнародного дня Землі. 

Благодійний концерт хореографічних колективів

Волонтерство стало невід’ємною частиною життя українців, адже допомога армії, яка боронить нас від ворога, має надходити не лише від західних партнерів, а й від звичайних громадян. 19 квітня у Міському палаці культури відбувся благодійний концерт хореографічних колективів з метою збору коштів на звукову техніку для 141-ї Рівненської піхотної бригади. Його відвідали учні 10 - А, Б, 5 - В, 8 - Г класів, які внесли свою лепту у закритті банки. Надзвичайно приємно, що школярі були не просто глядачами - на сцені виступали учні 10-х та 7- Б класів нашого ліцею. Спільні зусилля - ще один крок до Перемоги! 

Проведення Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Заграва - Джура»

Підготовка юнаків та юнок до захисту України - одне із завдань, яке стоїть як перед школою, так і перед нашим суспільствам загалом.  Відповідальним кроком у цьому напрямку є проведення Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Заграва - Джура». Команда учнів ліцею (кер. Сергій Гапанчак) взяла участь в міському етапі, і хоча наші вихованці у загальному заліку посіли лише 12 місце, однак стали переможцями у змаганні «Впоряд» та зайняли II місце у змаганні «Рятівник». Успіхів вам, майбутні захисники та захисниці! 

Співпраця з інспекторами ювенальної превенції

Триває співпраця між інспекторами ювенальної превенції та Рівненським ліцеєм №15. 18 квітня учні 7 - Б класу (кл. кер. Аліна Романюк) побували на екскурсії у Рівненському районному управлінні поліції, де інспектор сектору ювенальної превенції відділу превенції РУП ГУНП в Рівненській області старший лейтенант поліції Аліна Чоповська познайомила школярів з роботою системи  «Custody Records», яка покликана захищати права затриманих осіб та поліцейських; підняла питання відповідальності неповнолітніх за вчинені адміністративні та кримінальні правопорушення, застерігала від вживання наркотичних засобів та тютюнових виробів, розказала про щоденну роботу різних підрозділів, прийом та реєстрацію повідомлень. Отримана інформація знадобиться школярам у подальшому житті 

Вшанування пам’яті бійців УПА

19 квітня учні 9-В класу під час години спілкування вшанували пам’ять бійців УПА, які 80 років назад вступили у наймасштабніший бій з військами НКВС, що відбувся в урочищі Гурби на Рівненщині. Завдяки студенту  факультету історії, політології та міжнародних відносин Віктору Іванчуку, який провів захід, школярі дізналися про причини та передумови бою, його перебіг, сили сторін, результати та значення цієї події. А ще почули (у записі) спогади Василя Кирилюка - воїна УПА, безпосереднього учасника битви. 

Про правила пішоходів та пасажирів

Про правила пішоходів та пасажирів, безпечне користування велосипедом, самокатом, роликами йшла мова на зустрічі учнів  1 - Г класу (кл. кер. Ніна Хомич) з начальником відділу зв'язків з громадськістю у Патрульній поліції Рівненської області Іванною Бояківською. Маємо надію, що першокласники дотримуються порад досвідченого поліцейського й уникнуть небезпек на дорогах! 

Крик душі!

Прикро, коли добрі справи учнів перекреслюють дорослі. 15 квітня учнівський парламент висадив саджанці азалії, а вранці 16 квітня вони не знайшли своїх зелених друзів, адже «вдячні» жителі міста прикрасили ними свої клумби.              

STEAM- весна

Вихованці Віри Гаврилюк (4 - В клас) долучилися до проведення STEM-весни: на уроці математики досліджували грані, кути, ребра, вершини геометричних фігур, знайомилися з їх площею, додавання, відніманням та порівнянням дробів, а на перерві «стемили» рух кульок внаслідок стиснення повітря. Проводити експерименти завжди цікаво !#STEMтиждень_spring2024, #ідеяSTEMтиждень_spring2024 

STEAM- весна

STEM-весна крокує ліцеєм №15: вчителі Надія Русальчук, Сергій Капутіла та Оксана Микитюк разом з учнями 4 - Г класу на уроці «Я досліджую світ» провели експериментальне підтвердження існування атмосферного тиску, здійснили віртуальну подорож до Карпат, говорили про рослинний та тваринний світ, гори, печери, водоспади, міста цього регіону, долучилися до танцювальної рухайте «Ой, заграйте, дударики!». STEM  - це завжди цікаво!

#STEMтиждень_spring2024, #ідеяSTEMтиждень_spring2024

STEAM- весна

До проведення STEAM- весни приєдналися вчителі іноземних мов! На уроках англійської у 2 - А, Б класах під час вивчення  днів тижня Катерина Кирилова знайомила своїх вихованців з поняттями "послідовність", "порядок", "симетрія". Учні вигадували власні шифри, запам'ятовували написання складних слів, застосовували здобуті знання на практиці. Філологи можуть "стемити"!!!

#STEMтиждень_spring2024, #ідеяSTEMтиждень_spring2024 

Попереджений значить убезпечений! 

Саме цим правилом користується класним керівник 4 - Г класу Надія Русальчук, яка запросила  на зустріч до своїх вихованців сержанта поліції Марію Русило. Школярі вкотре обговорили правила користування велосипедом, самокатом, роликами на дорогах, переходу перехресть, поводження з незнайомцями, небезпечними предметами. Здоров'я та безпеки дітей - першочергове завдання для всіх учасників освітнього процесу! 

День пожежної охорони

17 квітня в Україні відзначається День пожежної охорони. Пожежники першими приходять на допомогу, коли сталося лихо. Саме в цей день у 3 - Г класі (кл. кер. Марина Кирильчук) пройшла година спілкування «Хай дитина знає кожна: жартувати з вогнем не можна!», в ході якої учні подивилися відео і дали відповіді на загадки «Пожежна безпека», взяли участь в іграх  «Горить чи не горить ?» та «Від чого буває пожежа?», а також створили малюнки «У разі небезпеки телефонуй 101!» 

Чому важливо бути фінансово грамотним?

Як розпоряджатися фінансами? Примножувати капітал за допомогою банківських послуг? Чому важливо бути фінансово грамотним? Відповіді на ці запитання отримали учні 6-В класу (кл. кер. Алла Сохацька) під час екскурсії до А-Банку. Вони навчилися користуватися терміналом, отримали змогу відкрити платіжну картку, прив’язаної до батьківської; спробували себе в ролі касира: вчилися відрізняти фальшиві купюри від справжніх, швидко рахувати за допомогою спеціального пристрою та навіть нараховувати відсотки за депозит. Сподіваємося, що отримана інформація допоможе ліцеїстам покращувати у майбутньому свій рівень життя та досягати поставлених цілей! 

Допомога армії триває

Учні та батьки 5 - А класу разом з класним керівником Катериною Кириловою активно збирають подарунки воїнам і вчергове відправляють їх на фронт. «Дякую таким Людям, як ви! Ми розуміємо, чому ми тут. Дякуємо за віру в нас», - пишуть воїни юним волонтерам. 

Майстер-клас з виготовлення піци

12 квітня Рівненський фаховий коледж інформаційних технологій гостинно зустрічав учнів 5 - А класу разом з кл. кер. Катериною Кириловою. Школярі взяли участь у майстер-класі з виготовлення піци й сервірування столу, що обов’язково їм знадобиться у подальшому житті. 

Всеукраїнський день довкілля та Всесвітній день Землі

У ліцеї  №15 заздалегідь розпочалася підготовка до Всеукраїнського дня довкілля та Всесвітнього дня Землі, які святкуються 21 та 22 квітня відповідно. Так учні 4 - В класу (кл. кер. Віра Гаврилюк) висадили квіти на клумбах школи. А учнівський Парламент разом з педагогом-організатором Яною Лукащук посадили саджанці вишень й черешень, кущі барбарису та азалії, які, маємо надію, стануть основою майбутнього шкільного саду!

Всесвітній день авіації та космонавтики

Люди з давніх-давен намагалися подолати земне тяжіння та вийти у безмежний космос. Мрія здійснилася у квітні 1961 року. І тому 12.04 ми відзначаємо Всесвітній день авіації та космонавтики. Цьогоріч він видався цікавим та насиченим у 2 - Б (кл. кер. Вікторія Тишина), 3 - А (кл. кер. Оксана Іверук), 4 - А (кл. кер. Людмила Мартинюк), які працюють за проєктом "Інтелект України". Учні цих класів брали участь в іграх "Засвіти зірку" та "Збери космонавта", проводили космічну гімнастику для очей та досліди з повітрям, розв'язували загадки про космічні тіла, практикували з гвинтом Архімеда. А учні 2 - Г (кл. кер. Ірина Головачик)" мандрували на власних ракетах" лабіринтами космосу. Всесвіт шалено манить юних землян! 

Зустрічі на лісових доріжках

Навчити дітей бачити красу природи, чути її дихання, берегти її багатства - частина завдань, які стоять перед сучасною школою. І тут на допомогу вчителям приходять науковці з Рівненського краєзнавчого музею. Вони запросили учнів 1 - Б класу (кл. кер. Ніна Хомич) на екскурсію "Зустрічі на лісових доріжках" та провели майстер-клас з виготовлення брелоків. 

Майстер-клас «Використання інноваційних технологій на уроках предмета «Захист України»

Справжній вчитель не тільки дає знання дітям, але й допомагає вдосконалюватися колегам. Саме тому саме 09 квітня призер Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року 2024»  Сергій ГАПАНЧАК провів майстер-клас «Використання інноваційних технологій на уроках предмета «Захист України» в умовах воєнного стану» для педагогів Гощанської ОТГ. Маємо велику надію, що досвід отриманий під час заняття, обов’язково стане у пригоді учасникам заходу!!! 

Година спілкування у 2-Г класі

05 квітня 1710 року була прийнята перша українська конституція Пилипа Орлика. Саме про ці події йшла мова у 2- Г класі (кл. кер. Ірина ГОЛОВАЧИК) під час проведення години спілкування "Історична пам'ятка української та європейської політичної думки 18 століття". 

Всесвітній день здоров'я

Напередодні  Всесвітнього дня здоров'я, який традиційно  відзначають щорічно 07 квітня,   у 4 - Б класі (кл. кер. Оксана МИХАЛЬЧУК) пройшла година спілкування "Моє здоров'я - мій  обов'язок".  Сподіваємось, що отримані знання діти використають для збереження власного здоров'я. 

В Україні діятиме новий покращений проект з кібербезпеки BRAMA (БРАМА)

Це синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.

Наші цілі:

• Знищення російських осередків в Інтернеті

• Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі

• Протидія наркотикам та шахрайству

• Навчання та тренінги з кібергігієни

• Просвіта населення щодо інформаційної гігієни

• Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції

Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вірогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною «BRAMA».

Що ми пропонуємо учасникам:

1. можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту, для подальшого масового надсилання скарг спільнотою та подальшим блокуванням такого джерела;

2. допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долученості до масового надсилання скарг;

3. отримати поради щодо медіа та кіберграмотності;

4. бути поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею;

5. бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір.

Станом на січень 2024 року учасниками спільноти заблоковано понад 26 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту. Як видно із статистики – роботи ще багато і ми потребуємо допомоги нових небайдужих і активних учасників.

Якщо ти не можеш донатити своїми силами або фінансами, то ти можеш донатити свій час!

День Сталої Енергії

І хоча офіційно проведення Днів Сталої Енергії відбувалося з 26 березня по 05 квітня, питання розумного використання енергії надзвичайно зацікавило учнів ліцею. І тому наступного тиждня педагоги разом з школярами продовжили обговорення важливих питань: у 2 - Г класі (кл. кер. Ірина ГОЛОВАЧИК) під час години спілкування  проведено вікторину "Мій внесок у збереження енергії та відновлення енергоносіїв" та створено лепбук "Великі справи маленькими руками";  у 4 - В класі (кл. кер. Віра ГАВРИЛЮК) йшла мова про друге життя побутових відходів та використання їх у створенні виробів мистецтва; учні  9 - Б класу (кл .кер. Олена ПОЧТОВА)  презентували "Дерево ощадливого використання енергетичних ресурсів" й обговорили альтернативні шляхи розвитку енергенитчного сектору України, адже ці питання особливо гостро стоять саме в  той час, коли наша країна перебуває в стані війни. 

День дитячої йоги

"Здоров'я фізичне й духовне понад усе" - девіз, під яким пройшов День дитячої йоги у 4 - Г класі. Креативний підхід класного керівника Надії Русальчук до душі її вихованцям! 

Майбутнє Планети

Майбутнє Планети хвилює як дорослих, так і юних землян, а питання свідомого ставлення до використання ресурсів завжди на часі. Саме тому учасники освітнього процесу нашого ліцею взяли участь у проведенні Днів Сталої Енергії. Учні 5 - Б,  5 - Г, 6 - В, 9 - А класів (кл. кер. Олександр Дем'янов, Тетяна Сичинська, Алла Сохацька, Надія Фідря) подивися відео "Енергозбереження",  "Як економити енергію під час війни", взяли участь у вікторинах "Що ти можеш зробити?", "Відома та невідома енергія", розробили правила енергозбереження й "Корисні поради-слогани" про дбайливе використання енергії.

У бібліотеці закладу розгорнута виставка "Формуємо енергетичне майбутнє".  Сподіваємося, що теоретичні знання, перейдуть у практичному площину, і наші вихованці збережуть Планету для наступних поколінь!

Рівненський  ліцей №15 долучається до заходу «STEM-тиждень –2024» у рамках фестивалю «STEM-весна – 2024».

#STEMтиждень_spring2024, #ідеяSTEMтиждень_spring2024

Шкільний конкурс «Друге життя побутових відходів»

З 26 березня по 5 квітня у Рівному проводяться Дні Сталої Енергії. І учні  нашого ліцею не стояли осторонь. Семикласники взяли участь у шкільному конкурсі «Друге життя побутових відходів», переможцями якого стали Булгакова Олександра (7-Б), Бринчак Анастасія (7-Б), Солтис  Ангеліна (7-В). Школярі розуміють, що берегти енергію - означає допомагати планеті! А у 10-Б класі була проведена гра «Моя пропозиція», в ході якої ліцеїсти визначили проблеми з використання енергії та збереження ресурсів. 

Година спілкування «Магія дитячої книги»

У 3-Г класі (кл.кер. Марина Кирильчук, бібліотекар Г.Цяпуста) проведено годину спілкування «Магія дитячої книги», під час якої говорили про улюблені книжки  і їх авторів, взяли участь у квізі «Вгадай героя». 

Як отримати більше кишенькових грошей і як допомогти державі ?

Перед сучасним підлітком постає багато запитань.  І одне з них -  «Як отримати більше кишенькових грошей і як допомогти державі ?». Відповідь одна -  берегти енергію! Учні 10-А класу на уроці природничих наук у межах проведення Днів Сталої Енергії розробили план дій, який дозволяє зекономити енергію і таким чином заощадити бюджет сім’ї. Маємо надію, що ці напрацювання стануть у пригоді сьогоднішнім школярам в дорослому житті! 

Дні Сталої Енергії

Про недоліки використання ламп розжарювання як освітлювальних пристроїв і переваги світлодіодних та люмінесцентних лампочок йшла мова на уроці фізики у 8-А класі (вч. Сергій Капітула), у межах Днів Сталої Енергії, які проходять з 26 березня по 5 квітня. 

Веселковий день

«Весна посилає нам хороші знаки» - вирішили учні 4-Г класу (кл. кер. Надія Русальчук), побачивши веселку. І вирішили провести «Веселковий день» як символ наді на перемогу. 

Всесвітній день моркви

Серед незліченної кількості незвичних святкувань є день, цікавий для всіх. 4 квітня учні 2-Г класу з класним керівником Іриною Головачик приєдналися до відзначення  Всесвітнього дня моркви. В ході якого вони дізналися про корисні властивості коренеплоду, виготовили буклетик про помаранчеву красуню. А наступного дня «готували» смачний суп, де серед інших використали овоч, про який говорили напередодні. 

Міжнародний тиждень спорту

Виховати здорове покоління - завдання, яке стоїть перед батьками, вчителями та громадськістю.  А одним із кроків є залучення учнів до активних занять спортом. Зробити ж ці заняття цікавими в ліцеї мають вчителі фізкультури. Впродовж Міжнародного тижня спорту на паралелі 6-их класів був проведений футбольний турнір, переможцями якого стали учні 6-А класу,  ІІ місце - 6-Г, ІІІ - 6-В. 

Екологічна година «Земля радіє від краси»

Вчергове учнів 4-Г класу  зустрічали працівники Рівненської обласної дитячої бібліотеки, вони долучили школярів до проведення екологічної години «Земля радіє від краси». Вихованці Надії Русальчук брали участь у конкурсах, визначили, у яких випадках земля радіє або сумує, сортували сміття та визначили, що потрібно зробити для покращення екологічної ситуації на планеті. 

Воркшоп «Відлуння»

Вчитель - це не тільки той, хто вчить, а й той, хто постійно вчиться сам. Тому 3 квітня члени професійної спільноти вчителів початкових класів ліцею №15 взяли участь у воркшопі «Відлуння», в ході якого познайомилися з найкращими напрацюваннями колег та поділилися власними. Маємо велику надію, що це допоможе педагогам подолати виклики, які стоять перед ними. 

Міжнародний день мінної безпеки

Саме під час війни особливого значення набуває питання, пов’язане з життям та здоров’ям людей. Тому учні 2 - Г (кл. кер. Ірина Головачик) й 4 - Г (кл. кер. Надія Русальчук) 4 квітня приєдналися до відзначення Міжнародного дня мінної безпеки. Вони подивилися фільм «Небезпечні знахідки», повторили правила поведінки з незнайомими предметами та дізналися про наслідки, які може спричинити вибух. Якщо попереджений значить більше шансів бути живим і здоровим! 

День народження мобільного телефону

Мобільний телефон, до якого ми так звикли, виявляється має більш як 50-річну історію, яка  бере свій початок від 1973 року.  Третього квітня учні 2 - Б класу (кл. кер. Вікторія Тишина) приєдналися до відзначення Дня народження мобільного телефону. Вони подивилися відео, дізналися про історію й цікаві факти із життя популярного гаджета, пригадали правила безпечного користування ним та створили ескізи телефонів майбутнього. 

Відвідування Рівненського зоопарку

Весело і радісно пройшов останній день канікул для учнів 4 - Г класу та їх кл. кер. Надії РУСАЛЬЧУК, які   побували на відкритті нового сезону у Рівненському зоопарку. Було цікаво, пізнавально, по-весняному класно! 

Міжнародний день дитячої книги

Міжнародний день дитячої книги відзначили у ліцеї №15. Учні 2 - А класу (кл. кер. Тетяна ЛЕЛЮХ) читали книжки на свіжому повітрі, 2 - Б класу (кл. кер. Вікторія ТИШИНА) подивилися відео про історію свята, "виправили помилки у казках" під час гри, долучилися до вікторини "Чи уважний ти читач?" й презентували улюблену дитячу книгу,   2 - Г класу (кл. кер. Ірина  ГОЛОВАЧИК)  розповіли про улюблену книгу та виготовили емблеми юних читачів 

Міжнародний день птахів

Проблема захисту довкілля здавна турбує людство. Ще на початку минулого століття була підписана та набула чинності «Міжнародна конвенція з охорони птахів, корисних у сільському господарстві».  І вже з 1906 року у світі відзначають Міжнародний день птахів. Саме в цей день, 1 квітня, учні 2 - Г класу разом з класним керівником Іриною Головачик провели цікаві дослідження про життя птахів, прочитали наукову статтю «Бережіть птахів», виготовили декоративні годівнички й лепбук «Цікаві факти про птахів». А учні 4 - В класу (кл. кер. Віра Гаврилюк) під час проведення виховної години подивилися цікаві відеоматеріали, склали асоціативний кущ та створили лелеку - мотанку.

Маємо надію, що цей оберіг принесе щастя і мир не тільки тим, хто його виготовив, а й всім, хто його побачить!

Дозвілля учнів 4-Г класу під час канікул

І під час навчання, і під час канікул разом зі своїм невтомним кл. кер. Надією РУСАЛЬЧУК проводять дозвілля учні 4-Г класу. Ось  і 25 березня вони відвідали боулінг, щоб з’ясувати, хто найспритніший, найвлучніший, найпотужніший гравець. Сподіваємося, що наступні дні будуть не менш вдалими. 

Цікаво проведений час напередодні канікул

Як добре, коли клас -  це коло друзів, яким цікаво не тільки разом вчитися, а й відпочивати. Напередодні канікул учні 5-Г класу разом з класним керівником Олександром Дем'яновим побували у кінотеатрі "Україна", де подивилася стрічку "Панда Кунг-фу 4", поласували смаколиками у кафе, взяли участь у цікавих іграх. Гарний настрій на наступний тиждень, який пройде поза межами ліцею, забезпечено! 

Ігрова забава. У світі мовних обертасиків

Виховувати любов до книги повинні і батьки, і вчителі, і працівники бібліотек. А навчити дитину читати вдумливо - дуже непросто, тому вчителі намагаються знайти цікавинки. Так, учні 4-Г класу (кл.кер. Надія Русальчук) відвідали Рівненську обласну дитячу бібліотеку, де взяли участь у тренінгу "Ігрова забава. У світі мовних обертасиків", підготовлену спеціально до Всесвітнього тижня читання. Сподобалося всім, адже було весело, жваво, пізнавально, креативно,а головне - надзвичайно корисно! 

Всесвітній день Землі -рівнодення

"Вода-Земля-Повтря-Людина" - саме під таким гаслом працювали учні 2-Б класу (кл.кер. Вікторія Тишина) упродовж трьох днів перед канікулами, приєднавшись до відзначення Всесвітнього дня Землі -рівнодення. Школярі подивися цікаві відеоматеріали, багато дізналися про катастрофи та Червону книгу України, спробували відповісти на питання,яке турбує багатьох людей на планеті: " Що ми можемо зробити для Землі?", й створили галерею малюнків на асфальті "Я надаю  допомогу Землі". 

Попереджений - значить убезпечений!

Наближаються канікули – час, коли діти не відвідують школу, більше гуляють на вулиці  і часто залишаються дома  самі. Про  небезпеки, які можуть чатувати на молодших школярів у цей період йшла мова під час інструктажу з техніки безпеки життєдіяльності у 4-Г класі (кл. кер. Надія РУСАЛЬЧУК). Бесіда вийшла цікавою та змістовною, адже школярі не просто повторювали правила, а створювали малюнки, писали побажання і рекомендації один одному. Попереджений - значить убезпечений!!! 

День води

Одне з основних джерел життя – вода. Як відомо, без неї  людина може прожити від  2 до 4 днів.  22 березня у світі відзначають День води, саме тому питання «Значення води у нашому житті» надзвичайно важливе, і воно стало темою ранкової зустрічі у  2 - Г класі (кл. кер. Ірина ГОЛОВАЧИК), під час якої учні переглянули мультфільм, створили знак та асоціативний кущ «Властивості води. Бережи воду». 

Київський національний університет  ім. Т.  Шевченка

Дуже мало часу залишається випускникам, щоб зробити правильний вибір та не помилитися, адже від нього буде залежати життєвий успіх людини, її бажання працювати  та підійматися  кар’єрними сходинками. А щоб допомогти одинадцятикласникам до них  в гості прийшла   випускниця 2023 року Соломія СВЕРЛЮК, яка розказала про переваги навчання в одному з найпрестижніших вишів нашої країни - Київському національному університеті  ім. Т.  Шевченка. Особливу увагу вона приділила презентації економічного факультету, відповіла на запитання старшокласників та побажала вдалої здачі НМТ. 

Сучасні підходи до організації патріотичного виховання в умовах воєнного часу

Непростий час, який переживає наша країна, вимагає нових підходів до виховної діяльності педагогів. Особливої актуальності набуло питання патріотичного виховання та осучаснення форм та методів роботи в цьому напрямку. Про нове  розуміння військово-патріотичного виховання, роботу НУШ у формуванні ціннісних ставлень молодших школярів, виховання патріотизму у взаємодії сім’ї та школи, роль професійної спільноти у забезпеченні педагога сучасним інструментарієм, специфіку патріотичного виховання у процесі краєзнавчої роботи та викладання предмета «Захист України», роль бібліотеки на сучасному етапі формування громадянина – патріота йшла мова на засіданні педагогічної ради «Сучасні підходи до організації патріотичного виховання в умовах воєнного часу», яка пройшла  18 березня в нашому ліцеї. До обговорення під час проведення круглого столу були  залучені  заступник директора Ірина ВЕРХОВА, вчителі Надія РУСАЛЬЧУК, Алла СОХАЦЬКА, Діана ДАВИДЮК, Олена СОЛІМЧУК, Сергій ГАПАНЧАК та бібліотекар Лариса ТКАЧ. Маємо надію, що отримана інформація стане у пригоді всім педагогам закладу. 

День Щастя

20 березня учні 2 - Б класу (кл. кер. Вікторія ТИШИНА) провели весело й цікаво: подивились мультфільм, взяли участь у грі, співали та створили дерево Щастя. Адже це був непростий день, весь світ відзначав День Щастя. 

Національний тиждень читання

З 16 до 24 березня в нашій країні проходить Національний тиждень читання. Цьогоріч - це Тиждень поезії, гаслом якого є рядок з вірша Ірини Шувалової «Ріки незмінно течуть додому…». З цієї нагоди в бібліотеці ліцею оформлена виставка збірок рівненських поетів, на якій побували учні 3 - Б класу.

21 березня, у Міжнародний день поезії, учні 5 - Б, Г класів на уроці літератури рідного краю (за ініціативи бібліотекаря Лариси Ткач) зустрілися з майстром слова, дружиною військовослужбовця Іванною Голуб, яка познайомила учнів із власними віршами та казками й презентувала доробки письменника Максима Парфіненка, який зараз захищає Україну на фронті. А учні 4 - Б, Г класів мали нагоду поспілкуватися з відомою поетесою Марією Солтис - Смирновою, яка представила свою книгу «Казки з укриття». Маємо велику надію, що наші вихованці стануть справжніми поціновувачами української поезії!

Зустріч з письменницею Оленою Медведєвою

Цікаву зустріч з письменницею, журналісткою, ініціаторкою та засновницею авторського видавництва унікальних вишитих книг «Креативна книга» Оленою Медведєвою організували для учнів 5 - Б класу в межах Національного тижня читання класний керівник Тетяна СИЧИНСЬКА  та бібліотекар Галина ЦЯПУСТА в Рівненській обласній дитячій бібліотеці. Під час заходу школярі подивились та обговорили мультфільм, створений за сюжетом книги «Метрополітен жовтого крота», побували на віртуальній екскурсії Рівненщиною та «сфоткалися» з майстринею. 

Міжнародний день щастя

Події 19 березня 1917 року (100 - тисячна маніфестація за свободу у м.Києві) і сьогодення переплелися під час години спілкування «Свобода-цінність, за яку потрібно боротися» (6 - В клас, кл. кер. Алла Сохацька та студентка історичного факультету РДГУ - Марія Селезень). Знаково, що цей захід відбувався у Міжнародний день щастя, а шестикласники дійшли висновку, що тільки вільна людина може бути по-справжньому щаслива.  Тому і «дерево щастя» розквітло різнокольоровими листочками, на яких записали свої думки і мрії маленькі вільні українці. 

І буде весна, і розквітне калина

Доторкнутися до духовних та моральних надбань рідного краю змогли учні 5 - А класу (кл. кер. Катерина Кирилова) під час відвідування експозиції Рівненського обласного краєзнавчого музею «І буде весна, і розквітне калина».  Школярі дізналися багато цікавого про сільське господарство та промисли жителів Полісся, їх ставлення до природи.

А на зворотньому шляху дітям поталанило побачити в парку спритну вивірку, яка своїми діями ніби сповіщала про пробудження природи і остаточний прихід весни.

Урок-реквієм "Не пробачу ніколи"

До 2 річниці одного з найбільших терактів, які здійснила Росія в Україні, в 10-Б класі був проведений урок-реквієм "Не пробачу ніколи". Учні подивилися документальну хроніку про перші хвилини після бомбардування Драматичного театру в Маріуполі. Ця трагедія в Маріуполі стоїть в одному ряду з іншими найбільшими злочинами в історії людства. 

День Св. Патрика

У неділю, 17 березня, ірландці святкують день Св. Патрика. Напередодні вч. англійської мови Катерина КИРИЛОВА  разом з учнями 4-А та 4-Б класів  спробувала відтворити традиції дружнього народу. Школярі  брали участь  у веселих іграх, вчилися  танцювати ірландські танці, дізналися про  легенди та традиції англомовних країн.

А ще шукали чотирилисник  на вдачу.

І, як не дивно, - знайшли!

Отож усім має обов’язково поталанити!

За легендою Св. Патрик вигнав із своєї країни змій - символ  зла та нещасть.

Маємо надію, що й Україна невдовзі звільниться від нападників, не буде зла, сліз, і діти зможуть вільно жити, пізнавати світ, творити ,радіти, не боятися ворожих ракет

Основні події першого року війни

Учні 2-Г класу пригадали основні події першого року війни: трагедію Маріуполя, перемогу гурту "Калуш" у Євробаченні, вшанували  воїнів Національної Гвардії,які загинули під час прямого влучання у телевежу  в Антополі 14 березня 2022 року. 

Найцінніше - це  людське  ЖИТТЯ

Героїчна оборона Маріуполя тривала з 24 лютого по 20 травня 2022 року. Близько 6 тисяч убитими, приблизно 100 одиниць знищеної техніки. І особлива сторінка – драма Маріуполя. 16 березня 2022 року, коли рашистські окупанти завдали нищівного удару по драматичному театру міста, перед яким великими буквами було написано «ДЕТИ». Близько тисячі загиблих – так «асвабадітєлі» діяли проти мирного населення. Саме цим подіям були присвячені години - реквієм у 2 - Г, 8-А, 10 - А, 11 - А, Б класи (кл. кер. Ірина ГОЛОВАЧИК, Ольга ШОСТАК, Анна БОНДАРЧУК, Юрій ЮРЧУК, Діана НОВАК). Учні 6-В класу (кл. кер. Алла СОХАЦЬКА) послухали щемливі спогади очевидиці трагедії - 71-річної жінки, якій вдалося вижити після бомбардування споруди.

І дійшли висновку, що  найцінніше - це  людське  ЖИТТЯ.

Коротка історія насильства: Друга світова війна та Голокост у Західній Волині.

Минуле та сучасне тісно переплітаються між собою. На жаль людство не завжди робить правильні висновки з уроків історії й припускається чергових помилок. Щоб краще зрозуміти події сьогодення, учні 10-Б класу разом з кл.кер. Оленою Солімчук відвідали виставку "Коротка історія насильства: Друга світова війна та Голокост у Західній Волині." 

День українського добровольця

14 березня ми відзначаємо День українського добровольця. З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету територіальної цілісності нашої держави у бібліотеці ліцею оформлено ,виставку "Добровольці- воїни світла". 

День числа Пі

Сьогодні, 14.03, День числа Пі. Учні 7 та 8-х класів нашого ліцею разом з вч. математики Ольгою ШОСТАК підготували цікаву інформацію для проєктів та дослідили загадкове число Пі. Всі учні закладу  мали змогу ознайомитись з цією інформацією біля кабінету математики 

Ніякі повітряні тривоги не можуть зламати дух  справжніх українців.

Учні початкових класів під час повітряної тривоги після хвилини мовчання виконують Гімн України в укритті.

 Міні - поле на класному підвіконні

І хоча за вікном дощ і холод, а до учнів 3 - В класу  вже завітала весна. Адже вони упродовж місяця  спостерігали  за життям  власноруч висіяних  насінин, досліджували умови  та темпи їх проростання, появою перших бруньок та листочків. Їм вдалося створити міні - поле на класному підвіконні. Цей процес приніс естетичне задоволення та радість юним дослідникам. 

Шевченківська  весна

Шевченківська  весна впевненою ходою крокує Рівненщиною. Так, 13 березня учні 2-Б класу разом з кл. кер. Вікторією ТИШИНОЮ завітали до Рівненського обласного краєзнавчого музею, де відвідали виставку, присвячену Великому Кобзареві та подивилися відео «Цікаві про Т. Г. Шевченка».  Екскурсія була цікава для школярів, адже вони не лише слухали розповідь екскурсовода, а й брали активну участь у дійстві! 

Діяльність науковців в Антарктиді

Льодяний континент став набагато ближчим  для учнів 4-Г класу, коли до них в гості завітав Клубук Ігор Антонович, учасник VI української антарктичної експедиції, почесний громадянин  м.Рівне, начальник сектору прийому та передачі інформації авіаметеорологічної станції нашого міста.

Школярі  дізналися багато цікавого про діяльність науковців в Антарктиді: професії, затребувані  в експедиції, умови проживання дослідників, сферу їх наукових інтересів.

#210аШевченкова_весна_

Бібліотечний урок  (07.03.)у 4-А класі, "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!"

#210аШевченкова_весна_

П’ятнашка святкує 210 річницю  від дня народження Т. ШЕВЧЕНКА.

Моя захалявна книжечка

#210аШевченкова_весна_

Упродовж  двох  останніх днів у 3-В  ( кл.кер. Ірина Петрук) та 5-А  (кл.кер. Катерина Кирилова) учні присвятили час дослідженню життя та творчості Т.Г.Шевченка: вони взяли участь у вікторині " Моя захалявна книжечка", створили "Маленький Кобзирик" та з задоволенням презентували виразне читання віршів геніального поета.

П’ятнашка ушановує Шевченка

#210аШевченкова_весна_

Спільнота вчителів української мови та літератури разом з директором музею-бібліотеки «Просвіта Рівненщини» ім.Т.Шевченка Ларисою ТКАЧ підвели підсумки проведення тижня «П’ятнашка ушановує Шевченка». Робота триває...

Ким для мене є Шевченко

#210аШевченкова_весна_

«Шевченкове слово в віках не старіє» – таку назву мав захід, проведений (кл. кер. Аллою СОХАЦЬКОЮ та студенткою історичного факультету РДГУ  Марією СЕЛЕЗЕНЬ), під час якого учні створили плакат «Т. Г. Шевченко - символ України», розгадували кросворд, склали асоціативний кущ "Ким для мене є Шевченко», читали рядки із поезій великого Кобзаря.

Перші кроки до відкриття Шевченка-митця

#210аШевченкова_весна_

Шевченко... Кобзар... Геній... Поет...  Найвідоміший у світі українець. Такий рідний і близький кожному з нас.

А що ми знаємо про Шевченка  - художника? Коли почав малювати? Де навчався? Скільки картин створив? - все це учні перших класів групи подовженого дня дізналися від бібліотекаря ліцею Галини ЦЯПУСТИ, яка розказала  про "Перші кроки до відкриття Шевченка-митця"

210 річниця від дня народження Тараса ШЕВЧЕНКА

Учні 2 - Б та Г класів (кл. кер. Вікторія ТИШИНА та Ірина ГОЛОВАЧИК)  приєдналися до святкування  210 річниці від дня народження Тараса ШЕВЧЕНКА. Вони  працювали над кросвордом та філвордом,  оформили книжку "Садок вишневий коло хати...", подивились відео "дітям про Тараса Шевченка", відвідали міський парк його імені, де декламували вірші перед пам'ятником українському  генію.

#210аШевченкова_весна_

Міжнародний день боротьби за права жінок

Традиційний український оберіг для мам – намисто виготовили учні 4 - Г класу як подарунок найріднішій людині до Міжнародного дня боротьби за права жінок. 

За день до дня народження Шевченка солісти гурту «Мрійники»  Стефанія та Соломія ВАНІЦЬКІ  (керівник Вікторія КОСТЮК) презентував свою нову роботу "Думи"

#210аШевченкова_весна_

Вітаємо призерів міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Живи, Кобзарю в пам’яті людській» 2024 року. 

Стрес та способи його подолання

У період війни поняття «стрес», «депресія» чуємо особливо часто. Допомогти дітям усвідомити, що означають ці поняття, навчити відновлюватися, попередити негативні наслідки покликані практикуючі психологи шкіл. Тому студенти психолого-природничого факультету РДГУ та психолог ліцею Анастасія КУЛЬЧИЦЬКА провели в 5 - А класі заняття з елементами тренінгу «Стрес та способи його подолання». Школярі дізналися багато нового, навчилися виконувати релаксійні дихальні вправи під час гри «На щастя, на жаль». 

За день до дня народження Шевченка вокальний ансамбль «Мрійники» (учні 4-5 класів) презентував свою нову роботу.

#210аШевченкова_весна_

10-річчя від створення музею -бібліотеки «Просвіта Рівненщини» ім. Т. Шевченка

За день до  дня народження  Тараса Шевченка, напередодні 10-річчя від створення музею -бібліотеки «Просвіта Рівненщини» ім. Т. Шевченка, учні 7- А класу побували на екскурсії в одному з головних виховних центрів нашого закладу і послухали цікаві розповіді юних екскурсоводів – учнів 7-Б класу Уляни ШУЛЬГИ, Дмитра МЕЛЬНИКОВИЧА, Софії БАБИЧ, Юлії ГЕТЬМАНЧУК, Максима НЕСТЕРАКА, які розповіли про історію цієї громадської організації, її визначних діячів - наших земляків Бориса СТЕПАНИШИНА та Уласа САМЧУКА, створення пам’ятника Кобзареві в Рівному та найцікавіші роботи майстрів пензля, присвячених генію українського народу. Вони мали зустріч з головою міського осередка товариства «ПРОСВІТА» Катериною СИЧИК, яка підготувала учнів – екскурсоводів і презентувала видання Кобзаря, підписане десятьма тисячами читачів.

#210аШевченкова_весна_

Рівненські шляхи Великого Тараса

За два дні до дня народження Кобзаря  учні 6 -Г класу під керівництвом вч. Олени МЕЛЬНИЧУК долучилися до створення літературно-художньої ікебани «Рослини в творчості Тараса Шевченка», подивилися мультфільм  «Як Тарас Шевченко став зіркою?» й відвідали виставку у бібліотеці  ліцею «Геній Шевченка осяває нам шлях в майбуття», запропоновану бібліотекарем Г. ЦЯПУСТОЮ.  Учні 5 - А та Г класів (вч. Олександр ДЕМЯНОВ) підготували презентації, слухали і співали пісні на вірші Кобзаря, взяли участь у вікторині «Що ми знаємо про Тараса Шевченка?» та побували на віртуальній екскурсії «Рівненські шляхи Великого Тараса», запропонованій бібліотекарем Ларисою ТКАЧ.

#210аШевченкова_весна_ 

Екскурсія в НУВГП

Питання військово – патріотичного виховання завжди на часі. Саме тому 07 березня учні 8 - В класу (кл. кер. Сергій ГАПАНЧАК) побували на екскурсії в НУВГП, де викладачі військової кафедри показали їм справжні броньовані машини, інженерну техніку, яка призначена для облаштування оборонних позицій. Хлопці та дівчата мали змогу відчути себе в ролі механіків-водіїв, навідників, операторів бойових машин. Виконали практичні стрільби  з автоматичної зброї в інтерактивному тирі. Співпраця з вишем триватиме! 

Зустріч з письменницею з Вінниці Галиною Рибачук-Прач

Цікавою та незабутньою для учнів 5-6 класів стала зустріч з письменницею з Вінниці Галиною Рибачук-Прач, авторкою багатьох книг: віршів для малечі, пригод для підлітків, поезій для дорослих, переможниці Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, волонтерки. Дітям було цікаво дізнатися, що стала співавтором більш, як 30 пісень, вона палко любить Україну, переживає за її майбутнє, закликає боротися проти ворогів й сама не стоїть осторонь. Особливо підліткам сподобалося читати вірші разом з авторкою,  яка відповіла на чисельні запитання юних поціновувачів поезії. 

Величне слово Кобзаря

За два дні до дня народження українського генія Тараса Шевченка учні 6 - А, Б класів взяли участь у проведенні свята «Величне слово Кобзаря», 9 - А та 6 - В  - долучилися до квізу «З’ясуємо факти невідомі про Тараса…», підготували відеопрезентацію «Десять маловідомих фактів про Тараса Шевченка» та створили віртуальний образ «Шевченко у сучасній Україні», 1- В читали вірші «І барвінком, і рутою», «Встала й весна», «Зацвіла в країні червона калина», слухали пісні на слова Великого Кобзаря.

#210аШевченкова_весна_

Сучасний Тарас: яке майбутнє України бачить ШІ

За три дні до 210 - ї річниці від дня народження Тараса Шевченка учні 4 - Г класу та їх вчителька Надія Русальчук читали вірші визначного поета. Учні 10 - А, Б 8 - Г класів під керівництвом вчительки Галини Мансурової презентувати свої раніше створені проєкти «Сучасний Тарас: яке майбутнє України бачить ШІ», «Шевченко і музика», «Шевченко очима сучасних художників». Школярі створювали філворди, асоціативні кущі, розкодовували «Зашифровані факти про Кобзаря».

#210аШевченкова_весна_ 

В гостях ліцею жінка-поет пані Тамара Бацмай

Напередодні дня народження видатного українського поета Тараса Шевченка та Міжнародного дня боротьби жінок за свої права до учнів 2,3,4 класів ліцею №15 завітала в гості жінка-поет пані Тамара Бацмай. Вона познайомила молодших школярів із своїми книжками для малечі, серед яких «Ази геометрії», «Моя Україна», «Працьовитий паучок», «Їжачок-хитрячок».

Під час спілкування звучали вірші про любов до України, рідної землі та мови, про нашу українську унікальність. Авторка запропонувала дітям «Абетку», яка допомагає у навчанні грамоти, сприяє розвитку дикції, пам’яті, образного мислення. Читатчів зацікавили скоромовки, їм дуже сподобалася местикиня, адже вона має підхід як до самих маленьких, так і до дорослих любителів художнього слова. А деякі учні після зустрічі з пані Тамарою вирішили стати поетом!

Авторська збірка "ПРО жити" Тамари Бацмай

«Римовані думки про життя, біль війни, смуток за загиблими воїнами, тривога за Україну, материнську мову, вміння тримати удар, критично мислити, вірити у перемогу світла над темрявою», - ось теми авторської збірки «ПРО жити» рівненської поетеси, художниці, громадської діячки пані Тамари Бацмай, що завітала до учнів 7-11 класів, яким і презентувала свій творчий доробок.

У книжці йдеться про непростий, більш як 30-річний шлях нашої країни до волі: 1991, Майдан, російська агресія проти України… Однак, попри всі негаразди авторка сповнена оптимізму та віри в майбутнє, це передається читачам.

Геній Шевченка осяває нам шлях в майбуття

За тиждень до однієї з найбільш важливих дат в історії України - дня народження Великого Кобзаря - у бібліотеці ліцею почала діяти змінна виставка "Геній Шевченка осяває нам шлях в майбуття" 

Ми освятились Кобзаревим словом

За чотири дні до народження Великого Кобзаря  в шкільній бібліотеці РЛ № 15 відбулася прем'єра авторської пісні (слова вч. предмета "Захист України" Сергія Гапанчака, музика учениці 10 - Б класу Валерії Липко) "Ми освятились Кобзаревим словом", присвячена 210-й річниці від дня народження поета. 

День народження Великого Кобзаря

За п'ять днів до 210-ї річниці  дня народження Великого Кобзаря учні 7- Б класу разом з кл. кер. А Романюк та бібліотекарем Г. Цяпустою побували в  Рівненській обласній бібліотеці для дітей, де працівник закладу Т.Русіна долучила їх до проведення літературно-мистецького вернісажу "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!". Школярі дізналися раніше невідомі факти життя Шевченка, мандрували волинськими шляхами поета, ознайомилися з виставкою "Мальовнича Україна Шевченка" 

Музей матеріальної та духовної культури Рівненщини

Любити Батьківщину - це означає любити свою землю, місто, школу, історію свого народу.  Доторкнутися до історії Рівного та рідного ліцею 15 змогли учні 4 - Г класу під час екскурсії до шкільного Музею матеріальної та духовної культури Рівненщини. Школярам надзвичайно сподобалося, адже тут вони побачили не просто цікаві експонати, а й зрозуміли, що справжній музей можуть створити учні та вчителі. Вони запевнили директора музею Олену Солімчук, що обов'язково ще не раз відвідають шкільний осередок культури. 

Ліцей у скорботі

Після довготривалої важкої хвороби пішов з життя учень 8  класу  Ілля Ткач.

Висловлюємо щирі співчуття родині. Вічна пам'ять.*

Міжнародний день боротьби жінок за свої права

Школярам завжди цікаво, коли з ними працюють не тільки вчителі. Тому у перший день весни, напередодні Міжнародного дня боротьби жінок за свої права, до них завітали практичний психолог ліцею Анастасія КУЛЬЧИЦЬКА та студентка Міжнародного економіко-гуманітарного університету Юлія СІЧКАР, які провели заняття, під час якого учні 5 - Б та 3 - В класів  відкрили для себе такі  нові поняття, як гендерна рівність, стереотипи, фемінізм.  

Адже питання рівноправ'я між чоловіками й жінками актуально і в наш час. Школярам сподобався мультфільм та елементи тренінгу, які використовували гості. 

Ковальські витребеньки

Допомогти дітям зорієнтуватися у великому морі професій мають не тільки батьки, а й їх наставники  - вчителі. Ще з однією, незвичною і творчою, професією познайомилися учні 4 - Г класу, які разом з кл. кер. Надією РУСАЛЬЧУК відвідали  Музей "Ковальські витребеньки". Діти були у захваті від того, на скільки тендітним і ніжним може стати метал у вправних руках справжнього митця - коваля!!! 

Допомога армії

Допомога армії - одне з найголовніших завдань, які стоять перед кожним свідомим українцем у період великої війни. Активну позицію обрали  учні нашого ліцею. Юні волонтерки Олександра та Соломія ДАНИЛЮК у День пам'яті Героїв Небесної Сотні виступили у Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни, а напередодні другої річниці протистояння російському агресору провели концерт  у рідному навчальному закладі. Сестрички поставили перед собою благородну мету: закрити збір  "На машину для ТРО", якої потребували бійці 104 бригади. Глядачі зібрали 31491 грн,  і всі разом довели, що кожен з нас може наблизити довгоочікувану Перемогу! 

Закони доброти

Про "Закони доброти" та методи  вирішення конфліктів, визначення позитивних й негативних якостей особистості йшла мова на занятті з елементами тренінгу у 4-В класі, який спільно провели психолог ліцею Анастасія Кульчицька та Юлія Січкар (Лазуріна) студентка  педагогічного факультету  Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. С. Дем'янчука. 

Намалюй мову

«Нації вмирають не від інфаркту». Спочатку їм відбирає мову. Саме ці слова Ліни Костенко  стали гаслом виховної години у 6 - Г класі, яку спільно провели кл. кер. Олена МЕЛЬНИЧУК та студентка філологічного факультету РДГУ Богдана МІЩУК. Учні брали участь у мовних конкурсах, складали фразеологізми, декламували вірші й створили виставку «Намалюй мову». 

Юний Захисник

Виховання патріота-захисника починається зі шкільної лави.  І як показали події Майдану та повномасштабної війни, за роки незалежності у нас виросло не одне покоління справжніх борців.  Вшановуючи пам’ять Героїв Небесної Сотні і всіх, хто поліг у боях за нашу свободу, на передодні другої  річниці протистояння російсько-українській війні в РЛ № 15 пройшов традиційний конкурс «Юний Захисник», у якому взяли участь учні 7-8 класів. Майбутні воїни змагалися у надяганні протигазу на себе і товаришку, збирали магазин автомату, надавали допомогу, використовуючи знання тактичної медицини, презентували власне хоббі, відповідали на запитання інтелектуального конкурсу.

Перемогу здобули:

I- місце - Васильчук Ілля (7-В клас).

ІІ- місце - Андрєєв Максим (7-Б клас).

ІІІ- місце розділили Омельянець Богдан (8-Г клас) та Онофрійчук Михайло (8-В клас).

Окрім того жюрі визначило переможців у номінаціях:

«Володар глядацьких симпатій» - Андрєєв Максим та Васильчук Ілля.

«Завзятий захисник» - Кравець Юрій (8-Б клас).

«Захисник інтелектуал» -  Онофрійчук Михайло.

«Захисник - спортсмен» - Єгор Баборикін (7-А клас).

«Творчий захисник» - Югай Гнат (8-А клас).

«Захисник-знавець етикету» - Омельянець Богдан.

«Захисник-строєвик» - Васильчук Ілля.

Наша мова - одна з найсильніших у світі

"Українська мова - мова сильних і хоробрих" - під таким гаслом проведено сьогодні уроки мови в 11-А,  11-Б, 6-В класах (учитель - Давидюк Д.П.), у ході яких школярі переглянули відеоролик про причини відзначення Дня рідної мови, взяли участь в онлайн-вікторині "А чи знаєш ти?..", перевірили свою орфографічну  й лексичну грамотність,  вчились правильно наголошувати слова. А ще коментували висловлювання відомих діячів про значення рідної мови, провели фізкультхвилинку, виконуючи пісню "Я з України". 

День рідної мови

День рідної мови відзначили  1-Б клас (кл.кер. Ніна Хомич ), 2-А (кл.кер. Тетяна Лелюх), 3-Г клас (кл.кер. Марина Кирильчук), 4 – Б клас (кл.кер. Оксана Михальчук). Учні разом зі своїми вчителями взяли участь у  вікторині «Мелодійна українська мова», мовній грі «Знавці рідної мови»,  розгадали ангарами - характеристики України, заспівали  українських пісень, відгадували загадки, збирали прислів'я, читали вірші, навіть склали сенкан «Мова», подивилися відео презентацію «День рідної мови» та мультфільм «Казка про мову та виникнення слів». І дійшли висновку, що рідна мова – джерело натхнення, і наша зброя проти ворога, який підступно вдерся на  українську землю! 

Міжнародний день рідної мови

Другий місяць зими багатий на знаменні дати, і одна з них припадає на 21 лютого, коли у світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Наша рідна - українська - велична, барвінкова. У страшний час героїчного протистояння російській агресії вона стала зброєю, символом сили, спротиву та незламності, адже не випадково у різних країнах звучить «Ой у лузі червона калина…» як знак української ідентичності. Саме тому у цей день учні 5-Г (вчителі української мови –  Галина Куксова  та Олександр Дем‘янов) за ініціативи бібліотекаря школи (Галина Цяпуста) долучились до проведення свята в Рівненській обласній дитячій бібліотеці «І дітлашню в мальованій колисці до писаночки-мови приучай», яке організували працівники закладу Валентина Безушко та Тетяна Русіна. Діти з натхненно читали вірші, співали пісні, вимовляли скоромовки, відгадували загадки та брали участь у мовних іграх.  Мова - це цікаво і патріотично! 

Представники учнівського парламенту  та педагог - організатор Яна Лукащук поклали квіти до  дошки пам’яті героям Небесної Сотні та героям загиблим в АТО, і хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх борців  за ідеали свободи та незалежності України. 

Їх подвиг пам’ятати ми будемо завжди

Вшановуючи пам’ять Героїв Небесної Сотні, класні керівники 5-8 класів провели годину спілкування «Їх подвиг пам’ятати ми будемо завжди» (5-Г, кл. керівник О. Дем’янов), інформаційну перерву «Ми станемо гідними наших героїв» (6-Г, кл. керівник О.Мельничук), патріотичний флешмоб «Герої не вмирають, просто йдуть» (8-Г, кл. керівник Г. Мансурова), в ході яких подивилися відео «Пам’яті Героїв Небесної Сотні», читали вірші, присвячені боротьбі за волю, створили мозаїку з паперу, на клаптиках якої написали, як вони розуміють подвиг героїв і, звичайно, вшанували їх хвилиною мовчання. 

Небесна Сотня - у пам’яті на віки!

3652 дні триває Вітчизняна війна українського народу проти російської агресії. А початок відліку - перша кров на майдані 20 лютого 2014 року. Вже понад десять років ми згадуємо тих, хто став на захист європейських цінностей, свободи та незалежності, ті кого потім назвуть Героями Небесної Сотні. Саме тому сьогодні у 10-Б (кл. кер. Солімчук О.І.) пройшов урок-реквієм «І пам’ять серця, і вічний смуток», у 10-А  (кл. кер. Бондарчук А.О.) - година пам’яті «Небесна Сотня - у пам’яті на віки!», у 9-Б ( кл. кер. Почтова О.В.) - виховна година «Героїв пам’ять збережемо». Учні й педагоги пригадали події листопада 2013 - лютого 2014 року, подивилися фільм про життя Олександра Храпаченка ( рівнянина, який одним із перших загинув на Майдані), вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. 

У день пам’яті героїв Небесної Сотні передали чергову партію окопних свічок та запальничок нашим захисникам на запорізький напрямок. 

Відвідування виставки

На крок ближче став для учнів 4-Г класу далекий та холодний континент Антарктида після відвідування виставки в Рівненській обласній бібліотеці, присвяченій дослідницькому центру «Академік Вернандський». Школярам було надвизчайно цікаво дізнатися про відкриття станції та кількість експедицій з України, що побували там, побачити одяг й познайомитись із життям в Антарктиді, більше дізнатися про її  тваринний та рослинний світ. 

День Державного герба України

19 лютого в нашій країні офіційно відзначається День Державного герба України. І саме в цей день учні 2-Г класу досліджували походження та кольори одного з офіційних символів і переглянули відео,  учні 6-В класу взяли участь у квесті і в ході зустрічі-діалогу розгадали зашифрований код герба, а в  4-Б класі пройшла година спілкування "Герб України - символ моєї  свободи" 

Живи, Кобзарю, в пам’яті людській

За два тижні до весни, яка, як ми знаємо, починається з Шевченка, у нашому ліцеї пройшов І етап Всеукраїнського конкурсу «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській», у якому взяли участь 50 учнів 5-11 класів.

Всі учасники відповідально підійшли до підготовки й продемонстрували не лише гарне знання тексту, а й неабиякий артистизм, оригінальність, виконавську майстерність.

Переможцями стали:

серед учнів 5-6 класів

І місце

Дицяк Серафим 6-В

Крівцова Софія 6-В

Лозицький Юрій 6-Б

ІІ місце

Куштим Єва 5-В

Прищепа Олександр 5-В

Збирит Маргарита 6-Б

ІІІ місце

Скобун Кароліна 5-В

Галушко Олександр 6-Б

Самолюк Дарія 6-Б

серед учнів 7-8 класів:

І місце

Сичов Ілля 8-Г

Булгакова Олександра 7-Б

ІІ місце

Композиція «Думи мої»

Югай Гнат 8-А

Саврей Дана 8-А

Капітула Дарина 8-А

Мельникович Дмитрок 7-Б

Нестерак Максим 7-Б

ІІІ місце

Онофрійчук Михайло 8-В

Шинкаренко Уляна 7-А

Матвіюк Аліна 8-Г

серед учнів 9-11 класів:

І місце

Левицька Тетяна 11-Б

Гончарова Марія 11-Б

ІІ місце

Маціщук Вікторія 10-А

Худов Єгор 10-А

ІІІ місце

Маринич Анна 9-Б

Сміховська Юліанна 9-Б

Стадійчук Матвій 9-А

Лауреати конкурсу:

Федитник Вікторія 6-Г

Чепура Захар 5-Б

Ковальчук Алісія 5-В

Блішун Анна 5-В

Осіпчук Ксенія 5-Г

Федорчук Марта 5-Г

Ткачук Владислав 5-Г

Никитюк Анна 6-Г

Берлінець Вероніка 6-Г

Лебедко Андрій 8-А

Опанасюк Валерія 8-Г

Кардаш Вікторія 9-А

Мухіна Анастасія 9-А

Ядришнікова Надія 9-Б

Килюшик Анастасія 9-Б

Левінська Анна 9-В

Литвинець Анастасія 9-В

Самардак Софія 11-А

Марченко Ілона 11-А

Найкращі презентуватимуть школу у ІІ (міському) етапі конкурсу. Успіхів вам, юні поціновувачі поезії Великого Кобзаря!

Наше слово – меч духовний

10 років відділяють нас від подій Майдану, однак пам'ять про Героїв Небесної Сотні та тих, хто віддав своє життя у російсько – українській війні, розпочатій підступним агресором 24 лютого 2022, навіки залишиться в серцях народних. Кожен свідомий українець робить свій внесок у боротьбу за волю і незалежність. Рівненські поети ведуть боротьбу за допомогою слова, тому й спільну збірку (упорядник Анна Лимич) вони назвали «Наше слово – меч духовний». Напередодні Дня єднання, з нагоди відзначення сумних й героїчних дат, що припадають на передостанній тиждень лютого, у Рівненському ліцеї 15 відбулася зустріч з співавторами збірки. Щемливий виступ матері загиблого воїна письменниці  Людмили Марчук, емоційний заклик до боротьби військовослужбовиці, майора ЗСУ Тетяни Камерістової, надзвичайне виконання бардівських творів Лідії Гольонко  та ліричний настрій творів Анни Лимич зробили захід цікавим та незабутнім. Митці слова не тільки  розказали правду про жорстоку війну, а й закликали протистояти підступному ворогу, вірити в  Перемогу. Ліцеїсти довго спілкувалися  з гостями, тому що живе слово справжнього поета – це дійсно «меч духовний»! 

Міжнародний день дарування книг

14 лютого, у Міжнародний день дарування книг, учні ліцею долучилися до акції, яка проводилася у бібліотеці. Адже вони розуміють, що книга – не тільки один з найцінніших винаходів людства, а й  мудрий порадник, що дає відповідь на запитання, вчить жити, любити, працювати. Разом із своєю книжкою школярі дарували часточку душевного тепла, яке так необхідне в наш непростий час. 

Благодійний концерт

У 721 день великої війни, коли українці борються, єднаються, чинять опір окупантам, дев’ятирічна волонтерка Олександра Данилюк, учениця 3-В класу нашого ліцею, що зібрала для потреб захисників понад один мільйон гривень, виступила з благодійним концертом на підтримку бійців 104–ї окремої бригади територіальної оборони, які долучилися до збору коштів на придбання автівки для військових. 

Виготовлення валентинки

Кожна людина потребує любові і тепла.  Особливо це відчувають ті, хто у цей непростий час веде героїчну боротьбу з російською навалою. Щоб підтримати наших військових, учні 3-В класу виготовили валентинки, які передадуть у військові частини. Маємо надію, що сердечки, створені школярами, наблизять наших захисників до мирного життя. 

09.02.24 в ліцеї відбулося нагородження переможців міських предметних олімпіад (1 місце) пам'ятними призами.

Призи отримали:

Мухіна А. 9А

Капітула Д. 8А

Сістук А. 9А,

Липко В. 10Б

Лотоцька А. 10А

Набакорська В. 9Б

День профорієнтаційної роботи

4 лютого у Рівненському ліцеї №15 можна назвати днем профорієнтаційної роботи: у гості до 9-ти класників завітали заступник директора Рівненського професійного ліцею Діна ПРИСЯЖНА, викладач спецпредмету Наталія КОРНІЙЧУК та майстри виробничого навчання Федір БОРИСЮК і Тетяна МАРУЩАК. Вони не просто розказали про умови вступу та навчання у закладі, а й провели майстер-клас з перукарської справи та роботи електромонтера. Одинадцятикласники ж мали зустріч з представниками Київського національного університету культури і мистецтв, які за сукупністю чинників дали зрозуміти школярам, що «Університет культури – університет майбутнього». Сподіваємося на правильний вибір наших старшокласників!!! 

Читання вголос - це весело, цікаво, корисно та круто! 

7 лютого у 1-Б класі класним керівником Н. Хомич та бібліотекарем Г. Цяпустою  було проведено  цікаве і доволі молоде свято - Всесвітній день читання вголос. Діти читали вголос книгу О. Медведєвої "Золоте курча". Читання вголос - це весело, цікаво, корисно та круто! 

video-d16286e86d0cb4957d84bac3e19cf6ad-V.mp4

Нація, що читає, - непереможна!

До Всесвітнього дня читання вголос з ініціативи бібліотекаря Г.Цяпусти долучилися і ліцеїсти 6- В  класу (кл.керівник  А.Сохацька).

Для читання обрали книгу відомого дитячого письменника В.Нестайка "Тореадори з Васюківки".

Читали зацікавлено,осмислено, натхненно, а головне - із задоволенням.

Тож читайте вголос собі і близьким! І пам'ятайте: нація,що читає, - непереможна!

video-84561bfea97b54d433716f2215d7d5dc-V.mp4

Всесвітній день читання вголос

Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве й доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос. Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт «LitWorld» у 2010 році. Всесвітній день читання вголос був започаткований, щоб мотивувати дітей, підлітків і дорослих відзначати силу слова і право кожної людини читати і писати. Цей день заохочує людей взяти в руки книгу, знайти аудиторію і читати вголос, демонструючи креативну силу читання. 

Так, наймолодші здобувачі освіти нашого ліцею групи продовженого дня, завітали сьогодні до бібліотеки святкувати радість читання разом. Вони з великою цікавістю слухали голосне читання дитячої книжки "Казки про фей" бібліотекаря Ткач Л. Г., читали почергово вголос,  ділились своїм розумінням прочитаного, фантазували і обов'язково хотіли взяти книжечки з бібліотеки, щоб читати вдома.

 Головне, що таким читання діти розширюють свій світогляд, знання та критичне мислення.Вчаться комунікативних навичок і компетенцій, вдумливого сприйняття текстів.

День безпечного Інтернету

День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) відзначається щорічно другого дня (у вівторок), другого тижня, другого місяця (лютого) з 2004 року з метою популяризації безпечнішого і більш відповідального використання онлайн- та мобільних технологій (особливо серед дітей і молодих людей) в усьому світі.

6 лютого 2024 року саме у День безпечного інтернету в ліцеї 15 з учнями 2-4 класів вч. інформатики Іванна ШЕМЕНЮК провела інтерактивну гру "Моя безпека на просторах Інтернету". Маємо велику надію, що молодші школярі зробили крок для подолання небезпек, які чатують на них онлайн!

Зустрічі з викладачами різних інститутів

Один з найсерйозніших виборів, який стоїть перед одинадцятикласниками, -  вибір майбутньої професії. Сучасні випускники мають багато пропозицій, одна з них надійшла до ліцею №15 з НУВГП, і ліцеїсти відправилися на профорієнтаційну екскурсію, в ході якої відбулися зустрічі з викладачами різних інститутів. Школярі довідалися про особливості вступу до закладу, а під час перебування на військовій кафедрі мали змогу випробувати свої сили у стрільбі зі зброї. Сподіваємося, що кожен зробить для себе правильний вибір!!! 

Перегляд фільму «ВОВК. СТРАХУ НЕМА»

Про філософію Воїна України, репрезентовану бійцями Сил  спеціальних операцій -  «Бути кращими за самих себе, постійно треба перевершувати самих себе», володіти своїм розумом, тілом, зброєю, вести бій, реалізувати операції, спілкуватися в групі й колективі, знищувати ворога - йшлося у фільмі «ВОВК. СТРАХУ НЕМА», який створювався упродовж трьох років незалежними авторами і режисерами, без державної підтримки. Цей фільм відвідали учні 9-11 класів ліцею й відзначили, що він цікавий та надихає служити своїй Батьківщині, адже у стрічці  показані реалії ВОЇНІВ ССО ЗСУ, які поклали своє життя за Волю і Незалежність України.

Вітаємо гурт «Мрійники»

Вітаємо гурт «Мрійники» з перемогою в I етапі Обласного етноконкурсу колядок, щедрівок, різдвяних піснеспівів Вифлеємська зірка. Їхній виступ був надзвичайно цікавим та креативним!!! 

Допомога птахам

Учні 4-Г класу продовжують традицію що існує не один рік у ліцеї №15: на уроці я досліджую світ виготовили годівнички й повісили їх на території закладу, надаючи тим самим допомогу птахам, які зимують у нашому місті. 

Минуле і сьогодення в історії нашого міста. 

2 лютого 1944 року наше місто звільнили від загарбників, І від тоді у цей день рівняни святкують річницю визволення Рівного у роки II Світової війни. Саме тому про події 80 річної давнини йшла мова на ранковій зустрічі у 2-Г кл. (кл. кер. Ірина Головачик) "Минуле і сьогодення в історії нашого міста. Пам'ять береже історію народу! "

Моя здорова тарілка

У надзвичайно стрімкому й непростому сучасному світі одне з основних завдань, яке  стоїть не тільки перед сім’єю, ай перед педагогами, – виховання здорового покоління українців. Саме тому учні 4 – А класу (кл. кер. Людмила МАРТИНЮК) упродовж трьох уроків набували нові знання з курсу «Основи здорового харчування», який запроваджено в межах реформи шкільного харчування у закладах освіти України за підтримки уряду Швейцарії, ЮНІСЕФ та EdEra». Школярі дізналися про види продуктів, екстрапродукти, збалансоване харчування, здоровий перекус, створили модель «Моя здорова тарілка». А найголовніше діти дійшли спільної думки про те, що повноцінне харчування – запорука здоров’я!!! 

Бій під Крутами – подвиг в ім’я України

Під час години спілкування «Бій під Крутами – подвиг в ім’я України», проведеної кл. кер. Н. Русальчук та бібліотекарем Г. Цяпустою, учні  4-Г класу вшанували пам'ять студентів та гімназистів, які 29 січня 1918 року вийшли на бій з 6000 армією росіян. Школярі декламували вірші, подивилися цікавий відеофільм, послухали пісню у виконанні однокласниці Стефанії «Я не хочу гратись у війну». Захід справив велике враження на дітей! 

Крути: історія української нескореності

Про героїчну сторінку історії нашої країни йшлося на уроках Звитяги «Крути: історія української нескореності» (8-Г, 10-А, 11-Б класи), під час яких учні переглянули фрагменти історичного фільму – екшену «Крути 1918» та «Пам’ятай про Крути», декламували вірші, хвилиною мовчання вшанували юних захисників української незалежності. Незабутнє враження на присутніх справила пісня на «Аскольдовій могилі поховали їх…» у виконання Марії Бурмаки. Герої житимуть вічно!!! 

Крути – бій за майбутнє

«Крути – бій за майбутнє» - під таким гаслом пройшли інформаційні хвилинки у 1-В, 2-Г класах. Молодші школярі дізналися цікаві факти про юнаків, що стали на захист молодої української держави, і найголовніше,  зрозуміли: «юнаки довели, що й один у полі - воїн». 

Герої Крут – взірець для наслідування

Про трагічну сторінку української історії – героїчний бій біля станції Крути – говорили 29 січня, у річницю подій, учні 7-А, 8-А, 9-А, Б класів на Уроках Мужності «Герої Крут – взірець для наслідування», які провів вчитель історії Олег Рижковський. Герої живуть доти, доки ми їх пам’ятаємо! 

Хто вмирає в бою – в серцях живе повік

У період повномасштабної війни ми все частіше звертаємося до героїчних сторінок нашої історії як прикладу мужності, стійкості, віри в перемогу. Про події 106-річної давнини, незламність української юні, прагнення будь - якою ціною захистити незалежність молодої держави йшла мова на інформаційній перерві «Хто вмирає в бою – в серцях живе повік»(10-Б клас) та виїзній екскурсії «Пам’ятай героїв Крут», яку провів старший науковий співробітник відділу історії Рівненського краєзнавчого музею Дмитро Петрик для учнів 5-6 класів. Вшановуючи пам'ять героїв, члени учнівського парламенту ліцею (за ініціативи педагога-організатора Яни Лукащук) оформили інсталяцію «Вогонь 300-х сердець палає і сьогодні». 

Майстер-класу в Майстерні карамелі

"Як народжується карамель? Як створити карамельку своєї мрії?" -  відповіді на ці запитання отримали учні 4-Г  під час проведення найсолодшого у світі майстер-класу в Майстерні карамелі. Було весело й смачно!!! 

Урок - памʼяті «Назавжди 33, або останній вірш, що став пророчим.» 

У день народження  поета,  добровольця Максима Кривцова у 7-В класі пройшов  урок - памʼяті «Назавжди 33, або останній вірш, що став пророчим.»  Бібліотекар Галина Цяпуста та кл. кер. Світлана Русіна залучили учнів до читання віршів талановитого рівнянина, вони по дивилися відео про життєвий та творчий шлях поета, послухали його вірші у виконанні Ірми Вітовської. Памʼять  про Максима Кривцова - поета і воїна, який загинув в бою за Україну залишиться у наших серцях. 

Музейні уроки

Одна з найстрашніших сторінок ІІ Світової війни - Голокост, що забрав життя шести мільйонів євреїв, із них півтора мільйони - це жителі України. Саме про події більш як вісімдесятилітньої давнини знищення євреїв у місті Рівному, розказала учням 7-8 класів двадцять шостого січня під час музейних уроків старший науковий співробітник відділу історії Рівненського краєзнавчого музею Інна Черницька. 

Літературні читання віршів Максима Кривцова

«Він взяв кота, схожого на тістечко, і сказав: кіт, нам треба їхати» - один із Віршів Максима Кривцова, який заполонив дитячі душі. Максим Кривцов - поет, Воїн - доброволець, рівнянин. Збірка його поезій «Вірші з бійниці», за версією української громадської організації PEN стала однією з кращих книжок 2023 року, він мріяв подарувати її Головнокомандувачу Валерію Залужному, це бажання здійснять вже після його загибелі.

Упродовж 22-26 січня, вшановуючи пам’ять поета, у ліцеї №15 проведені літературні читання вдячності, в ході яких учні 5-11 класів  і вчителі дізналися про життя і творчість Максима Кривцова, читали й декламували вірші, слухали записи поезій у виконанні автора, переглядали уривки з документального фільму про Поета та Воїна режисера М.Кияниці. Маємо велику надію, що молоде покоління пам’ятатиме про подвиг воїнів-добровольців, військовослужбовців, усіх захисників і захисниць, що боронять нашу країну в часи найстрашнішої війни сучасності.

Маленький принц

25 січня учні 9 -11 класів нашого ліцею відвідали виставу театру-студії «Маленький принц», що діє на базі ПДМ «Смуток за Джоном Ленноном». У ній прослідковується шлях кулі, випущеної Марком Чепменом, яка, руйнуючи все на шляху, досягає мети, не зважаючи на думки, які відомий співак позиціонує у своїх піснях. І тоді все завмирає…

Спектакль йшов англійською, і підлітки мали змогу вкотре перевірити власний рівень володіння однією із найпопулярніших мов світу.

День Соборності України

Про історію Дня Соборності України йшла мова на уроках української мови в 4-Г класі та у  5-Г класі. Учні створили асоціативний ряд до слів «Батьківщина» та «Україна», переглянули відеоряд й висловили думки щодо минулого, сьогодення й майбутнього нашої країни. 

Коробочка тепла для захисника

Під час акції "Коробочка тепла для захисника" було зібрано більше 300 пакуночків. Частину яких класи відправляли адресно, частину передали волонтерам.

Військовим, які зараз служить в 33 ОМБр, 421 стрілецькому батальоні, 1 стрілецькій роті, щиро вдячні учням 5-В та 6-В класів за коробочки тепла, які потрапили до них. Пакуночки викликали неймовірні та теплі почуття у захисників.

Дякуємо Новій пошті за безкоштовну доставку https://www.facebook.com/NPhumanitarian?locale=uk_UA 

Розмова з військовослужбовцем

Про справжнє обличчя війни, будні наших воїнів, їхні потреби, мрії, переживання розказав учням 4-Б,В класів військовослужбовець  Анатолій Махотін, який після двох поранень знаходиться на реабілітації в нашому місті. Він подарував школярам прапори,підписані військовими,які лікуються у рівненському госпіталі, відповів на запитання дітей та наголосив на тому, що важливо пам'ятати  й шанувати тих, хто захищає Україну зі зброєю в руках. Учні передали гостеві смаколики й прапор на знак вдячності за можливість жити та вчитися далеко від фронту. 

Проєкт «Служба освітньої безпеки (СОБ)»

У Рівненському ліцеї №15 розпочав діяти проєкт «Служба освітньої безпеки (СОБ)», який є одним із інструментів «організації безпечного освітнього середовища та створення безпечних умов здобуття освіти». Маємо велику надію, що тісна співпраця з поліцейським Медведем Андрієм Миколайовичем, що залучений до охорони «публічної безпеки та порядку у закладі», сприятиме покращенню безпекової ситуації, зменшенню рівня напруги й агресивної поведінки підлітків, унеможливленню правопорушень. 

Міжміська гра «Молоді капіталісти»

Вже в друге у нашому ліцеї пройшла міжміська гра «Молоді капіталісти», проведення якої ініціювала ГО Interact club Rivne. Вона сприяє формуванню в учнів 8-11 класів підприємницької компетентності та фінансової грамотності. Відгуки учасників гри говорять про  доцільність її проведення. 

Історія Дня Соборності України

Процес виховання має наскрізний характер, і тому на уроках української мови, ЯДС учні 4-В,Г, 3-А,В, 2-В, Г класів, на заняттях ГПД працювали в групах, досліджуючи історію Дня Соборності України, створювали асоціативний кущ, говорили про значення цього свята в умовах війни. 

Ланцюг єднання

Вчителі ліцею долучилися до міської акції "Ланцюг єднання", яка відбулася сьогодні у Рівному з нагоди святкування Дня Соборності України. 

Музейні уроки

Цікаві, змістовні та надзвичайно потрібні музейні уроки для учнів 9 -11 класів провів старший науковий співробітник відділу історії Рівненського краєзнавчого музею Дмитро Петрик з нагоди відзначення Дня Соборності України. Сучасний погляд на події столітньої давнини запам'ятається старшокласникам та спонукатиме до подальшого дослідження історії нашої держави! 

День Соборності

22 січня - знаковий для України день. Адже в умовах російської агресії проти нашої країни  День Соборності сприймається не тільки як день єднання УНР та ЗУНР, а передусім як єднання українського народу в боротьбі проти рашистської навали.

У цей день  о 9:10 усі учні 1-11 класів взялися за руки та заспівали "Ой у лузі червона калина..." -  своєрідний гімн нашого спротиву  і єднання.

Добрий день!

Шановні колеги, батьки та друзі!

Звертаюсь до Вас за допомогою зі збору коштів на купівлю тепловізорів та системи радіоелектронної боротьби РЕБ ( антидронові системи)  ДЛЯ МОГО ЧОЛОВІКА і його побратимів, які зараз воюють на Бахмутському напрямку . Дякую за розуміння!

Шостак О.О.

Посилання на банку👇


Бесіда щодо протидії булінгу

Бесіда 5-В класу з інспектором відділу зв’язків з громадськістю УПП в Рівненській області ДПП капітаном поліції Бояківською Іванною щодо протидії булінгу. 

Міжнародний день сніговика

Зима - це холод, хуртовини, ковзанка, санчата й звичайно  свята, серед яких є одне доволі незвичне, однак цікаве як для дітей, так і для дорослих - Міжнародний день сніговика. Креативно підійшли до його відзначення учні та вчителька 3-В класу. Було весело, жваво, радісно, адже  робити сніговиків люблять всі!!! 

4-Г тримає "планочку" здоров'я

Будь-який урок можна зробити цікавим для учнів,якщо підійти до цього по-сучасному, врахувати, що подобається дітям. 4-Г тримає "планочку" здоров'я: відчувають себе майже дорослими у тренажерному залі! 

Ні гаджетами - так спорту

Кожному з нас хотілося, щоб клас, у якому ми вчимося,  був дружнім. Над цим завданням вже не перший рік працює кл. керівник 4-Г класу Надія Русальчук, яка запропонувала  учням й  батькам  провести ці вихідні під гаслом "Ні гаджетами - так спорту", відвідавши ковзанку. Було "прикольно", весело і дорослим, і дітям!!! 

Міжнародний день «Дякую» 

Щороку 11 січня у світі святкують чудове свято — Міжнародний день “Дякую”.

Учні 3-Г класу дякують ЗСУ за сміливість, відданість та силу. Ми дякуємо вам за те, що ви боретесь за нас, за нашу свободу, за наше сьогодення та майбутнє.  

Ви для нас є прикладом незламності та витримки.

Міжнародний день «Дякую» 

До Міжнародного дня «Дякую» учні 4-Г класу з кл.кер. Надією Русальчук створили пелюстки подяки, які об'єднали у чарівну квітку. 

А чи мають право особи віком 14-18 років бути працевлаштованими

Підлітки завжди хочуть мати кишенькові гроші, однак не всі готові їх брати у батьків. «А чи мають право особи віком 14-18 років бути працевлаштованими? Які умови праці повинні забезпечити роботодавці? Що говорить українське законодавство про працю неповнолітніх? Де вони можуть працювати або підпрацьовувати у вільний час?» – ось коло питань, які обговорили з старшокласниками ліцею головні державні інспектори Управління інспекційної діяльності в Рівненській області Західного міжрегіонального управління державної служби з питань праці Марина Вознюк та Василь Марчук. Зустріч була цікавою й корисною, адже учні дізналися багато нової інформації, що стане їм у пригоді в подальшому житті! 

Новорічні подарунки

Військові дякують за новорічні подарунки  учням 5-В й 6-В класів та їхнім вчителям! 

Книга  рецептів «My Favourite Family Holiday Recipes»

Наближення різдвяно-новорічних свят дало поштовх учням  2- 11 класів та їх наставникам  директору ліцею Істоміній С.Я., вчителям  Бондарчук А.О., Кириловій К.І, Павловій Н.М., Родомазовій О.К., Русіній С.П., Устименко Л.С.  до розвитку міжнародних зв'язків. Вони разом  з учнями Szkola Podstawowa №1 im.Adama Mickiewicza (Республіка Польща), Nyvängsskolan (Королівство Швеція)  взяли участь у проєкті - створенні книги  рецептів «My Favourite Family Holiday Recipes» для того, щоб через  смакові уподобання мешканців трьох країн показати розмаїття культур європейських народів, долучитися до їхніх традицій, звичаїв, дати поштовх для обміну досвідом європейської молоді. 

Допомога військовим

Військові щиро вдячні за допомогу ліцеїстам, батькам, колективу. 

Екскурсія до Санта-Клауса

Веселою та цікавою екскурсію до Санта-Клауса (santa_hat) у розважальний комплекс "Айвенго" (christmas_tree) закінчився І семестр учнів 3-А класу (вчитель - Оксана Іверук). Доріжка перешкод, ігри "Впізнай себе" та "Живі букви", майстер-клас з виготовлення мила та льодяників, складання пазлів - завдання, які діти виконували, щоб зустрітися з Санта-Клаусом. Окрасою дійства стала неймовірна снігова дискотека. Зустріч з Санта-Клаусом (santa_hat), смаколики від нього(ice_cream), смачне частування (pizza) створили гарний настрій перед зимовими канікулами. 

Наближення Різдва

22 грудня - день активностей у нашому ліцеї 15: учні відвідали вистави драматичного театру, лялькового театру, побували в кінотеатрі, долучалися до різноманітних ігор, влаштовували святкові квести, чаювання, фотосесії, грали в таємного Санту, колядували. Відчувається наближення Різдва. 

Різдвяні подарунки

Військові на нулі щиро вдячні учням 8-Г класу (кл.кер Галина Мансурова) за різдвяні подарунки, які вони отримали одразу вийшовши з під обстрілу.... 

Шкарпетки для Перемоги

Почуватися комфортно допоможуть нашим воїнам  шкарпетки, зібрані  учнями 1- 11 класів  упродовж акції "Шкарпетки для Перемоги", відправлені на передову  через "Благодійний фонд  людей доброї волі" 

Коробка тепла для захисників

Різдво - чудове сімейне свято, коли родина збирається разом і всі обмінюються подарунками. Дуже хочеться, щоб ті, хто зараз захищає нашу країну від лютого ворога, якомога скоріше повернулися додому з Перемогою. На жаль, цьогорічне Різдво наші воїни проведуть далеко  від своїх близьких та рідних. І щоб  зробити його  радіснішим, учні 2-А, Г, 3-В, 4-А, В, 5-А, В, 6-В, 7-А, 8-А, Г,  9-А, В, Б, 10-Б класів долучилися до акції "Коробка тепла для захисників". Дитячі подарунки відправлені на різні напрямки фронту. Маємо надію, що вони  допоможуть створити гарний настрій українським  військовослужбовцям! 

Секрети найвідомішої у світі гри

20 грудня представники  рівненської футбольної команди "ВЕРЕС" (на запрошення вчителів фізичної культури О.Істоміна та М.Регулича) поділилися секретами найвідомішої у світі гри під час проведення майстер - класу,  тренування  з учнями 5-А та 6-Б класів. А найцікавішим виявився матч між майстрами шкіряного м'яча та збірною командою ліцеїстів 5-6 класів, перемогу в якій вибороли ШКОЛЯРІ, отримавши солодкий подарунок. Сподіваємось, що юні  спортсмени ввійдуть до основного складу улюбленої команди рівнян!!!! 

Надія на дім

Різдво - особливе свято, що спонукає підтримувати нужденних, допомагати як людям, так і тваринам. 20 грудня учні 5-Г класу разом із кл. кер. Олександром Дем'яновим завітали до Центру Адопції "Надія на дім",  (неподалік міста Здолбунів), щоб підтримати й передати смаколики песикам та котикам, які чекають свого господаря. 

Коробочка тепла

Учні 3-В класу продовжують волонтерити. Напередодні новорічних свят кожен учень зібрав свою ,,коробочку тепла ʼʼ для військових, щоб принести радість нашим захисникам, зігріти турботою, побажати миру та перемоги . 

Віримо, що разом ми переможемо! Все буде Україна!!! 

Маленький внесок у нашу перемогу зробили учні, вчителі батьки нашого ліцею. На кошти, виручені під час проведення благодійного ярмарку "Андріївські гостини"(близько 90 тис.гривень) придбали необхідне для військових, які перебувають на передовій, обладнання. Віримо, що разом ми переможемо! Все буде Україна!!! 

Допомога дітям України виростити квіти перемоги

Продовжується проєкт " Допомога дітям України виростити квіти перемоги", створений восени 2022 року  БФ "Флоріум Фундацією" завдяки нідерландським меценатам. Вони ініціювали збір 5 млн цибулин квітів,які надійшли в 10082 школи нашої країни. Отримали посилку й учні  Рівненського ліцею 15 і вже встигли їх висадити. Сподіваємося, що навесні вони порадують нас буйним квітом! 

Коробки тепла для Захисників

Вчергове учні, батьки та вчитель - Віра Гаврилюк, підготували й відправили воїнам "Коробки тепла для Захисників", які передали на донецькій напрямок бойовому медику, мамі одного з учнів 4-В класу. Дякуємо за турботу, милосердя, усвідомлення потрібності волонтерської роботи!!! 

Захист України -  почесний обов’язок кожного її громадянина.

Велику роль у формуванні справжнього патріота, який свідомо обере професію військового, мають уроки предмету «Захист України» та профорієнтаційна робота, яку проводять вищі навчальні заклади, що готують офіцерський склад ЗСУ. Саме з цією метою на зустріч до юнаків та юнок Рівного 12 грудня завітали представники Національної академії імені гетьмана  Петра Сагайдачного (м. Львів). 

Міжнародний день чаю

15 грудня у світі відзначають Міжнародний день чаю. До цієї події долучилися учні 2-Г класу разом з кл. кер. Іриною Головачик. Вони познайомилися з дослідженнями про користь та шкоду популярного напою, дізналися про чайну церемонію, і скуштували його разом з смаколиками. 

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС щорічно відзначається в Україні 14 грудня. І саме тому в цей день в 2-Г класі пройшла година спілкування «Вони захистили країну від радіації», в ході якої учні разом з кл. кер. Іриною Головачик переглянули мультфільм «Книга мандрів. Україна Чорнобиль», з’ясували причини трагедії та її наслідки для країни і світу, хвилиною мовчання вшанували пам'ять ліквідаторів. 

Реставрація міської спортивної арени

Упродовж багатьох років рівненські спортсмени і вболівальники мріяли про реставрацію міської спортивної арени. І в решті - решт це сталося. У багатьох місцян викликає інтерес оновлена споруда. І тому, учні 5-х, 6-х, 7-х, 8-х класів ліцею №15 разом з вчителями фізичної культури Олегом Істоміним, Миколою Регуличем та Сергієм Гапанчаком протягом тижня відвідали спортивний  комплекс, на якій проводить свої матчі народна «ВЕРЕС», а ще вони побували у роздягалках, подивилися на умови, за яких відбуваються тренування гравців і дехто висловив бажання більш активно займатися спортом! 

Права свої знай, правила й обов’язки не забувай

Забезпечення прав, визначених у Загальній декларації прав людини, є основою для демократичного розвитку нашої країни та відстоюються Збройними Силами України й українським суспільством загалом. І тому відзначення Міжнародного дня захисту прав людини є надзвичайно актуальним тоді, коли відбувається агресія з боку небезпечного сусіда.  У цей день, 10 грудня, психолог Анастасія Кульчинська та педагог-організатор Яна Лукащук провели з учнями 5-Б та 6-Г класів заняття з елементами тренінгу «Права свої знай, правила й обов’язки не забувай». Захід був надзвичайно цікавим! 

Традиційні Андріївські вечорниці

Традиційні Андріївські вечорниці в дружньому колі батьків й дітей пройшли у 4-Г класі. Випробувані часом конкурси, кусання калитки, "шведський  стіл" з варениками зробили дійство цікавим і веселим, таким, що запам'ятається надовго! 

Резиденція Святого Миколая

Цікаво, весело, радісно пройшли поїздки учнів 4-Б та 4-Гкл. (кл.кер. О.Михальчук, Н.Русальчук) у резиденцію Святого Миколая в МСК "Сокіл", де діти взяли участь у майстер-класі з прикрашання імбирного печива, розвагах з ельфами, танцювальному флешмобі, а ще грали в пейнтбол, побачили піксель та магічне шоу і на додачу отримали бажані подарунки. 

Акція «16 днів про насилля»

На тлі російської агресії реалії сьогодення вкотре демонструють нам, на скільки крихкою є межа між правами та порушенням прав дитини  й людини загалом. І тому, завершуючи місячник превентивно-правового виховання, акцію «16 днів про насилля», до Дня захисту прав дітей, члени Парламенту учнів нашого ліцею своєю відеороботою в чергове нагадують про права маленьких громадян світу. 

Національний тиждень читання

Добіг кінця Національний тиждень читання. І 08 грудня він подарував учням 5-Б класу цікаву зустріч в Рівненській обласній дитячій бібліотеці з відомою письменницею Євгенією Пірог та героями її книжок. Окрім того школярі збирали «мовний ліхтарик» на святкову ялинку, блискітки для якого добували з незвичної книжки «Абобаль-Ябобаль», створеної Кузьком Кузякіним, Лією Досталєвою, Закентієм Горобйовим. Діти познайомилися з словами – заплутанками,- закрутасами, відгадували лексичні загадки й зробили безліч чудових відкриттів! Класний керівник Тетяна Сичинська та бібліотекар Галина Цяпуста (організатори зустрічі) вкотре показали підліткам, що читати не тільки корисно, а й надзвичайно цікаво!!! 

Читай українське

  Заохотити дітей читати – завдання, яке стоїть і перед батьками, і перед вчителями сьогодні, адже під час війни, книги - це не тільки гарне дозвілля, а й наш захист, наша зброя, наші друзі і порадники. Саме тому, бібліотекар Галина Цяпуста презентувала учням  4-Г класу(кл.керівник Русальчук Надія) книжкові новинки «Читай українське», і сподіваємося, це стане путівником для школярів! 

Відвідування вистави "Скрудж.Різдвяна історія"

Для учнів 4-Г класу стало доброю традицією відвідування вистав Рівненського обласного музично- драматичного театру саме тоді, коли в них одну з ролей грає їх однокласник Макар Пилипчук. Так 12 грудня вони стали глядачами справжнього новорічного дива "Скрудж.Різдвяна історія". Школярам надзвичайно сподобалася цікава, захоплююча, повчальна оповідь від наших майстрів сцени!!! 

Вистава " Чарівні Сірники" й участь у святковому дійстві Рівненського театру ляльок

Емоції переповнювали  учнів 3-Б та 4-Б класів під час перегляду вистави " Чарівні Сірники" й участі у святковому дійстві Рівненського театру ляльок! Класні керівники Т.Саковська і О.Михальчук постаралися зробити завершення робочого тижня веселим та незабутнім! 

Рідні барви. Артур Новіков, художник,викладач, воїн ЗСУ, живопис, графіка до  та під час війни

Галерея європейського живопису "Євро Арт" 8 грудня гостинно відчинила двері перед учнями 2-Б класу та іх кл.керівником Вікторією Тишиною, які відвідали виставку "Рідні барви. Артур Новіков, художник,викладач, воїн ЗСУ, живопис, графіка до  та під час війни". Школярі переконалися, що сьогодні нашу країну від лютого ворога боронять не тільки професійні військові, а й  митці,викладачі, що пішли на службу до ЗСУ. Віримо,що  Україна переможе!!! 

Екскурсія до МЕГУ ім. С.Дем'янчука

Одразу в трьох музеях  побували учні 4-Гкл. під час екскурсії до МЕГУ ім. С.Дем'янчука. Школярам сподобалися експозиції музеїв Миру і війни та природничого, але надзвичайно вразили матеріали спортивного, адже серед інших вони знайшли фото мами однокласниці, чемпіонки світу з дзюдо, Катерини Шепелюк. Класно, коли ти особисто знаєш чемпіонів! 

Перемогти ворога маємо всі разом!

Юні волонтери з 6-А класу(кл.кер. Ганна Вільчинська)  передали посилки з медикаментами, листами та малюнками для поранених, які перебувають на лікуванні у  Харківському військовому шпиталі. Маємо надію, що це підніме їх бойовий дух, адже перемогти ворога маємо всі разом! 

Година спілкування "Не треба ображати друзів"

Квітку Доброти, на пелюстках якої маленькі ліцеїсти написали відповідні риси вдачі, створили учні 3-Г класу під час проведення години спілкування "Не треба ображати друзів", проведеної в рамках акції "16 днів проти насильства." Соціальний педагог Валентина Мігаль та практикуючий психолог Анастасія Кульчинська обговорили з дітьми шляхи виходу з конфліктних ситуацій та уникнення їх, звертали увагу на необхідність поважати особисте "Я" кожної людини, спонукали усвідомлювати необхідність співчувати, турбуватися про оточуючих, гуманно ставитися до людей. 

Українська хустка - берегиня роду

Як продовження шкільного флешмобу "Хустку одягаю - перемогу закликаю!" у Всесвітній день української  хустки пройшли години спілкування, присвячені традиційній частині українського вбрання та національного ідентитету:  у 2-А - "Символ сили та гордості нашого народу",

4-Б" Українська хустка - берегиня роду". А допомогли учням зрозуміти важливість  цього елементу нашого національного одягу їх кл.керівники Т.Лелюх, О.Михальчук та бібліотекар Г. Цяпуста.

Флешмоб" Хустку одягаю - перемогу закликаю!"

Оберіг української жінки, оберіг української родини, роду, пам'ять серця - все це українська хустка. І сьогодні, у Всесвітній день української хустки, в ліцеї пройшов флешмоб" Хустку одягаю - перемогу закликаю!", в якому взяли участь і дорослі, і малі учасники освітнього процесу. Підтримаємо традиції українства! 

В український рідний край поспішає Миколай

Напередодні дня Святого Миколая у 3-Б кл. пройшла година спілкування "В український рідний край поспішає Миколай". Бібліотекар Г.Цяпуста та вихователь ГПД А.Джугало розказали дітям про історію виникнення свята, традиції його відзначення, залучили школярів до читання віршів. 

День Збройних Сил України

Воїнів однієї з найпотужніших армій світу вшанували сьогодні, в День Збройних Сил України, на уроці Звитяги учні 8-11 класів. Палка промова вчителя предмету  "Захист України" Сергія Гапанчака, його розповідь про історію створення ЗСУ,  авторські пісні, присвячені найсміливішим, тим, хто боронить нас від агресора, створили урочистий, піднесений  настрій у підлітків й мали великий виховний вплив на них. 

Всеукраїнська акція "16 днів проти насилля"

Проводячи заходи  в рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насилля", в гості до учнів 5-А кл. завітала   інспектор секції ювенальної  превенції відділу  превенції Рівненського районного управління ГУНП у Рівненській області   Валерія Денисюк.  Віримо, що зустріч стала не тільки цікавою, а й корисною для підлітків!

День Збройних Сил України

У День Збройних Сил України, який з цього року співпадає з великим релігійним святом, до учнів 2-Г, 4-Г кл. завітав Святий Миколай з чудовими патріотичними подарунками. А найбільше прохання всіх українців про ПЕРЕМОГУ він обов'язково виконає трохи згодом.... 

Свято Миколая у інших країнах

Цьогоріч українці зустрічають свято Миколая одночасно з християнами всього світу. І звичайно, що учням початкової школи цікаво, як це відбувається у інших країнах. Так учні 2-Вкл. разом з вчителько Анною Бондарчук написали листи Миколаю англійською мовою та дізналися про традиції ,яких дотримуються під час дня Святого Миколая у Великій Британії. 

Національний тиждень читання

Сьогодні учні 2-Вкл.  разом з кл. керівником побували на екскурсії у шкільній бібліотеці,де долучилися Всеукраїнської інформаційно-просв ітницької акції "Національний тиждень читання". Бібліотекар Лариса Ткач докладає зусиль, щоб юні ліцеїсти зрозуміли наскільки важлива книжка в житті людини,особливо,коли ти маєш можливість поділитися враженнями від прочитаного! 

Турбота про птахів

"Подбав про себе - подбай про тих, для кого зима - це велике  випробування". Таке  завдання поставили перед собою учні 5-Г, 6-А, Б класів й виготовили годівнички  для птахів, які вивісили на території ліцею. Спостереження, що проводили школярі  упродовж тижня, показали: пернаті друзі віддають перевагу смаженому насінню соняшника, пшону, крихтам  білого хліба та несолоному салу.

Дослідження тривають...

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Першого грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Парламент учнів ліцею разом з педагогом-організатором Яною Лукащук, соціальним педагогом Валентиною Мігаль та психологом Анастасією Кульчицькою залучили школярів до проведення флешмобу "Червона стрічка". 

Благодійна акція "Діти - дітям"

Упродовж місяця тривала благодійна акція "Діти - дітям", зініційована парламентом дітей ліцею№15.  ЇЇ мета - привернути увагу та допомогти тим, хто знаходиться у скрутних життєвих обставинах. Приємно усвідомлювати, що наші вихованці мають здатність співчувати та потребу допомагати. За цей період вдалося зібрати чимало засобів гігієни, теплих дитячих колготок та шкарпеток, різноманітного канцелярського приладдя, книжок. Маємо велику надію, що дарунки, зроблені від щирого серця, принесуть радість всім, хто їх отримає! 

Традиції та звичаї нашого народу

Вчить учнів 4-В класу дотримуватися традицій та звичаїв свого народу, відчувати себе справжніми українцями, їх класний керівник Віра Гаврилюк, яка 30 листопада провела свято «Андріївські вечорниці». Учні відтворили обряд з калитою, ознайомилися з гаданнями, коштували вареники. Захід подарував ліцеїстам прекрасний настрій та чудові емоції. 

Благодійний ярмарок «Андріївські гостини»

Весело, святково, активно й радісно пройшов 30 листопада традиційний благодійний ярмарок «Андріївські гостини». Вареники й млинці, печиво й тістечка, тортики й пироги, власноруч виготовлене мило і сувеніри – ось неповний перелік запропонованого до продажу. А процес виготовлення об’єднав і батьків, і дітей, і вчителів. Виручені кошти підуть на потреби ЗСУ. Чекайте додатково інформації… 

Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства»

Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» проходить у нашому ліцеї. До її проведення долучилися соціальний педагог Валентина Мігаль  та психолог Анастасія Кульчинська, які 27 листопада провели бесіди «Булінг та конфлікт. В чому різниця?» в 5-Б та 6-Г класах. «Важливо розрізняти ці поняття», адже дуже часто ми  плутаємо ці поняття», - наголошують  і батьки, і школярі, і їх наставники. А ще ліцеїсти подивилися та обговорили відеоролики «Що таке торгівля людьми?» педагоги розуміють, що ці питання надзвичайно актуальні саме сьогодні, коли ми перебуваємо у непростій, стресовій ситуації. 

Конкурс «Новорічна композиція» та «Український сувенір»

Святковий, майже новорічний настрій допомогли створити 29 листопада учні двадцяти одного класу (1-11), які надали свої поробки для проведення І етапу Всеукраїнських конкурсів «Новорічна композиція» та «Український сувенір». Переможцями можна вважати всіх, адже і творці,  і відвідувачі виставки отримали багато позитивних емоцій! Маємо надію, що найкращі експонати достойно представлятимуть наш заклад у II етапі змагань. 

Презентація страв зимового меню

29 листопада 2023 року працівники ТОВ "Рамедас Україна"провели у нашому закладі презентацію страв зимового меню. У заході взяли участь представники педагогічного колективу, учні різних вікових груп, батьки. Для визначення рейтингу страв було проведене анкетування учасників, результати якого будуть враховані при складанні остаточного варіанту меню. 

Міжнародна акція «16 днів проти насильства»

У рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» нагадуємо про проблеми подолання різних форм домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Однією з форм домашнього насильства є фізичне. Це порушення закону, яке проявляється у різних видах: від побоїв до обмеження свободи та примусового вживання шкідливих речовин.

Фізичне насильство не знає ані статевих, ані вікових чи соціальних меж. Від нього страждають як жінки, так і чоловіки, дорослі та діти. Навіть «незначний» його прояв є неприйнятним!

Сексуальне насильство є важливою проблемою сучасного світу. Воно має різні форми: від небажаних дотиків чи домагань до навіть зґвалтування. На жаль, сексуальне насильство може трапитись з будь-ким, незалежно від віку, соціального статусу чи обережності. Тому варто знати як звернутися по допомогу до органів правопорядку.

Сексуальне насильство має серйозні наслідки для фізичного і психічного здоров'я. Воно не тільки викликає фізичні травми, а й збільшує ризик проблем з сексуальним і репродуктивним здоров'ям, що мають як негайні, так і віддалені наслідки!

Якщо Ви постраждали від домашнього насильства або стали його свідками, не мовчіть!

Телефонуйте за номером 102. Підтримка завжди поруч!

Профілактика жіночих хвороб починається змалку

Одне із завдань сьогодення - виховання здорової нації. А здоров’я нації неможливо уявити без турботи про здоров’я жінки. Саме тому на зустріч до учениць 6-8 та 9-11 класів завітала лікар акушер-гінеколог з багаторічним стажем Олена Дацкова. Вона провела бесіди "Здоров’я дівчинки - підлітка" та "Профілактика жіночих хвороб починається змалку". На думку школярок, такі бесіди потрібні, адже на питання, які їх хвилюють, відповідь дає фахівець! 

Палає свічка в пам’яті в серцях…

«Сум, відчай, біль, страх, сльози», - так визначили й записали на «колосках пам’яті» свої почуття та емоції учні 7-В класу під час виховної години «Палає свічка в пам’яті в серцях…», на якій вони говорили про одну з найстрашніших сторінок в історії України – Голодомор 1932-1933 рр.. 

ВШАНУВАННЯ БЕЗНЕВИННО УБІЄННИХ...

(до 90-х роковин голодомору)

Геноцид нашого народу, майже віковий пекучий біль України – Голодомор 1932-1933 рр., зініційований радянським урядом, те, про що не повинен забувати жоден українець, адже «хто не пам’ятає минулого, той приречений пережити його знову». Саме цим страшним подіям присвятили свій виступ «Смолоскип пам’яті» майбутні актори, а сьогодні студенти художньо-педагогічного факультету РДГУ, яким допомагали їх керівник, заслужена артистка України Галина Цьомик.  Захід пройшов у нашому ліцеї 23.11.2023 і був присвячений 90-м роковинам Голодомору. 

Прем’єра вистави «Фізкультура для Баби - Яги»

19 листопада відбулася прем’єра вистави «Фізкультура для Баби - Яги» Рівненської "Школи театрального мистецтва" під керівництвом Андрія Окладова. «Дуже класно, коли бачиш на сцені своїх однокласниць, особливо, коли вони грають головні ролі!» - говорять учні 5 – В  класу, які побували на спектаклі і привітали виконавицю головної ролі Кіру Кожемякіну та Настю Якимів, яка зіграла роль Білочки  тренера. Гарний настрій та море емоцій супроводжували учнів упродовж дня. 

Твоє здоров’я - це твоя відповідальність

Створення безпечного середовища - це не тільки проведення заходів, спрямованих на профілактику злочинів, правопорушень, булінгу, але й  формування культури здорового способу життя. Добре, коли це знаходить відгук у лікарів відповідних спеціальностей, і надзвичайно приємно, коли до проведення таких бесід долучаються випускники закладу. 20, 21, 22 листопада відбулися зустрічі з лікарем-венерологом Вікторією Миронюк та лікарями-інтернами дерматологами Юлією Мінчук та Оленою Смачило (випускницею ліцею №15) для учнів 5- 11 класів. Разом з фахівцями готуємо дітей до викликів дорослого життя. І тому для обговорення серед учнів 9-11 класів була запропонована тема «Сексуальна освіта - запорука здорової нації», 7-8 класів «Твоє здоров’я - це твоя відповідальність», 5-6 класи «У  здоровому тілі – здоровий дух!». 

Ми вільні творити майбутнє

Для учнів 5-В, 5-Б, 6-В класів виховні години «І вічно битиметься серце України» провели педагог організатор Яна Лукащук, студенти історичного факультету та кл. кер. Сохацька А.І.. Ліцеїсти з’ясували значення слів «свобода», «гідність», дізналися про історію виникнення, традиції відзначення 21 листопада як Дня Свободи і Гідності, подивилися відео про буремні події 2013 року та виготовили інсталяцію «Ми вільні творити майбутнє» 

Години спілкування

Години спілкування, присвячені Дню Свободи і Гідності, пройшли у 4-А, 4-В, та 2-А класах. Знайомство з історією виникнення, традиціями відзначення, значенням його для кожного українця відбулося!!! 

Кольоровий тиждень

Понеділок – червоний – день ввічливості; вівторок – жовтий – день усмішки; середа – зелений – день взаєморозуміння; четвер – синій, голубий- день толерантності; п’ятниця – фіолетовий – день доброти - таким різнокольоровим та незвичним був минулий тиждень в житті учнів 3-В та 4 –Б класів. Їхні кл. кер. Ірина Петрук та Оксана Михальчук не просто підготували для своїх вихованців цікаві завдання, а й допомогли зрозуміти, що в житті важливо бути поряд,  добрими, людяними, терпимими до недоліків, вміти співпереживати, і тоді світ зміниться на краще!!! 

День Свободи та Гідності

До перегляду книжкової виставки «За честь, за волю, за українську долю», яка оформлена в бібліотеці закладу з нагоди Дня Свободи та Гідності, долучилися учні 8-А класу. 

Герої в серці назавжди

Про Свободу і Гідність – ідеал української державності, - проголошений і відстояний учасниками революції 2013-2014 рр., говорили учні 6-Г класу під час проведення уроку Пам’яті «Герої в серці назавжди», проведеному класним керівником та бібліотекарем. 

Історичні місця нашого міста

Юних рівнян все більше приваблюють історичні місця нашого міста. Так учні 4-А класу разом з кл.кер. Людмилою Мартинюк та батьками відвідали музей-аптеку та із задоволенням взяли участь у цікавих майстер-класах, які перенесли їх у минулі часи і дозволили відчути себе справжніми аптекарями! 

День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го. Напередодні цього дня для учнів 8-11 класів вчителем предмету «Захист України» Сергієм Гапанчаком був проведений урок Пам’яті «Рабів до раю не пускають». Емоційна розповідь педагога,  вражаючі відеоматеріали, патріотична  авторська пісня, яку виконав вчитель разом із своїми вихованцями, мали великий виховний вплив на старшокласників. 

Всесвітній день дитини

20 листопада, у Всесвітній день дитини, учні 5 – В класу побували  на екскурсії у Рівненському районному управлінні поліції ГУНП в Рівненській області, де зустрілися  з уповноваженим Верховної Ради з прав людини, омбудсменом Олександром Корнійчуком. Вони мали змогу більше дізнатися про права людини та дитини, з’ясувати питання, пов’язані з їх порушенням,  взяти участь у надзвичайно пізнавальній грі «Знай свої права». А в кінці заходу кожен учень отримав у подарунок світло відбивну стрічку, яка допоможе захиститися він небезпеки на дорозі у темну пору року. 

Професія патрульного

Перевести теоретичні знання у практичну площину для учнів 4-А та 4-В класів вирішили їх класні керівники Людмила Мартинюк й Віра Гаврилюк разом з інспекторами відділу зв'язку з громадськістю УПП в Рівненській області ДПП старшими лейтенантами поліції  Яною Сенчук  та Олесею Борейко. Вони залучили школярів до рольової гри "Патруль на дорозі", в ході якої учні спробували себе в ролі пасажира й поліцейського, дізналися про професію патрульного й сигнали, що використовують правоохоронці, та навіть "дослідили" їх авто. Вивчати нові правила починаємо по - новому!!! 

Правила дорожнього руху знаєш – життя і здоров’я зберігаєш

Цікава інформаційна перерва «Правила дорожнього руху знаєш – життя і здоров’я зберігаєш!» пройшла у 6-Г класі. Під час заходу ліцеїсти повторили раніше вивчені відомості про обов’язки пішоходів, дорожні знаки, небезпеки, які чекають на дорогах; взяли участь у вікторині, і склали кольорові пам’ятки. 

Міжнародний  день толерантності

"Люди всі різні: за віком, фізичними можливостями, віросповіданнями, кольором шкіри, переконаннями, уподобаннями", - ось висновок якого дійшли учні 5-В та 9-В класів під час годин спілкування "Кожна людина - особлива, сприймати навчись її справедливо", проведених магістрантами факультету історії, політології, міжнародних відносин РДГУ Яною Лукащук та Віктором Іванчуком 16 листопада, в Міжнародний  день толерантності Майбутні педагоги вносять посильну лепту у виховання підлітків! 

Участь у діловій грі «Молоді капіталісти»

Одне із завдань, яке стоїть перед сучасною школою,- допомогти випускникам стати успішними в житті. А для цього маємо докласти зусиль для формування двох ключових компетентностей: підприємливість та фінансова грамотність. І тому 16 листопада Парламентом ліцею №15 спільно з Interact club Rivne, який входить до Міжнародної мережі «Rotary», заснованої Полом Пересі Гаррісом ще у 1905 році з метою  об’єднання професійних і ділових людей «для дружби, братства, співпраці», проводилася ділова гра «Молоді капіталісти», в ході якої учні 9-11 класів, працюючи у команді, мали змогу випробувати свої сили у розв’язанні економічних, політичних, моральних завдань, і зрозуміти, що для вирішення проблем потрібно не тільки мати гроші, а й навчитися співпрацювати й домовлятися. 

Національний тиждень безпеки дорожнього руху

Продовжується Національний тиждень безпеки дорожнього руху. І у 3-Г класі пройшла гра «Зі знаками дружити – не знатимеш біди», під час якої школярі не тільки виконували цікаві завдання, відгадували загадки і створювали малюнки, а й мали змогу перевірити здобуті впродовж навчання в ліцеї знання з правил дорожнього руху.  Робота триває… 

Історія може бути цікавою

Вивчати історію міста можна не тільки на уроках і годинах спілкування, а й відвідуючи незвичні музеї. Так учні 6-Б класу разом з кл. кер. Алевтиною Валагою 14 листопада побували у Рівненському музеї – аптеці, де взяли участь у майстер-класах з виготовлення кремів для рук та аскорбінки, скоштували «пігулки для щастя» і «ліки від заздрощів», посмакували запашним чаєм й дізналися про історію створення закладу та старовинні меблі, яким він обладнаний. Історія може бути цікавою і приємною на смак!!!

Добро і милосердя в нас і поруч з нами

Марафон Доброти триватиме у 3-Г класі упродовж тижня. Розпочався він 13 листопада з уроку доброти, який спільно провели кл. кер. М. Кирильчук та бібліотекар Л. Ткач. Цікавими для школярів стали участь у вікторині «Серце доброти», знайомство з історією виникнення свята і його логотипа, пам’яткою та правилами добрих та корисних справ, книжковою виставкою «Добро і милосердя в нас і поруч з нами». Сподіваємося, що прислів’я й приказки, вивчені під час заходу, стануть у пригоді на щодень, а подальші події марафону будуть не менш цікавими й у третьокласників виникне внутрішня потреба творити добро…! 

День незалежності Польщі

11 листопада – День незалежності Польщі, який віднедавна відзначають не тільки поляки, а й вдячні українці,  адже саме ця країна з початку російської агресії надала прихисток та підтримку сотням тисяч наших співгромадян. І вже традиційно учні ліцею №15 взяли участь у святкуванні знаменної дати в Товаристві Польської Культури на Рівненщині імені Владислава Станіслава Реймонта.  Ліцеїсти продовжують співпрацю з початковою школою імені Яна Павла ІІ у Мокободах, вивчають традиції та звичаї дружнього народу, й з нагоди свята привітали польських школярів майстерно виготовленими листівками. 

Конкурс імені Петра Яцика

Вітаємо лауреатів шкільного етапу ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика!!! 

STEM – освіта

У сучасному світі STEM – освіта набирає все більшої популярності, адже нові підходи до викладання роблять процес навчання таким, що запам’ятовується. Так, у 3-В класі український гарбуз  став непросто предметом дослідження на уроці,  а й  «хазяїном» дня. Школярі  з великим інтересом вивчали корисні властивості овоча, ділилися рецептами смаколиків з гарбуза та  навіть куштували їх. А ще працювали у групах, малювали, читали вірші, відгадували загадки, інсценували пісню «Ходить гарбуз по городу». Сподіваємося, що здобуті на уроці знання, матимуть практичне застосування у подальшому житті третьокласників! 

Міжнародний день захисту тварин

Турбота про тварин – одна із складових формування екологічної компетентності, і працювати над її розвитком потрібно не тільки на уроці,  а й у позаурочний час. Саме тому у Рівненському ліцеї №15 упродовж жовтня проходили заходи, присвячені Міжнародному дню захисту тварин: виставка малюнків, уроки доброти, а також учасники освітнього процесу зібрали та передали до благодійного фонду «Клуб Лапа», яким опікується Інесса Шишкіна, 12 кг сухих кормів для котів, 20 кг - для собак, й 60 банок консервів. Доброта врятує світ!!! 

Перлини Західної України

Перегорнути сторінки історії стародавнього міста, пройтися його вузенькими вуличками, дізнатися про історію площі Ринок, побувати в підземеллях та таємній аптеці, отримати пігулки щастя й навіть стати членами «спілки таємних галицьких аптекарів», поласувати фірмовими смаколиками, 4 листопада мали змогу учні 8-а класу зі своїм кл. кер. Ольгою Шостак під час екскурсії до перлини Західної України – незабутнього Львова. Спогади про цікаву екскурсію збережуться в пам’яті  восьмикласників надовго!!! 

Шоу фокусів

Цікаво, яскраве, емоційне «Шоу фокусів» відбулося 02 листопада в Рівненському ліцеї №15. Учні 1- 6 класів вражені, зачаровані й додали професію фокусника до списку омріяних. А найголовніше те, що 18 150 грн (50% від зібраних коштів) перераховано на потреби ЗСУ. Митці й школярі зробили свій невеликий внесок у нашу перемогу. 

Оновлення змісту та форм військово-патріотичного виховання молоді в сучасному закладі освіти

Осінь. Канікули. Відпочинок? Ні! Осінь. Канікули. Обмін досвідом! Реалії сьогодення спонукають педагогів переглянути підходи до давно відомих та зрозумілих напрямків виховної діяльності. Саме з цією метою 10 жовтня у Рівненському ліцеї №15 пройшов міський семінар для заступників директорів з виховної роботи «Оновлення змісту та форм військово-патріотичного виховання молоді в сучасному закладі освіти». Основні аспекти розуміння військово-патріотичного виховання окреслила консультант КУ центр професійного розвитку педагогічних працівників Наталія Будько; систему військово-патріотичного виховання у закладі та шляхи її реалізації презентувала заступник директора ліцею №15 Ірина Верхова; вчителі Алла Сохацька, Олена Солімчук, Діана Давидюк підняли надзвичайно важливі питання співпраці з батьками, ведення краєзнавчої роботи, ролі професійної спільноти класних керівників у формуванні особистості патріота. Про нові підходи до викладання предмету «Захисту України» говорив вчитель Сергій Гапанчак. Учасники семінару мали змогу не тільки ознайомитись з напрацюваннями колективу ліцею, а й на певний час стати учасниками гуртка «Сокіл-Джура» і випробувати себе у влучній стрільбі, перевірити знання з мінної безпеки та надання першої домедичної допомоги, послухати та заспівати авторські пісні пана Гапанчака. Маємо велику надію, що кожен з тих, хто взяв участь у семінарі, поклав у свій робочий кейс новинки, які використовуватиме у закладі освіти, де працює! 

День української писемності та мови

Мова - код нації, ознака нації, те, що гуртує націю і, власне, робить її нацією. Доки житиме мова - житиме країна, народ, дух нації. Надзвичайно важливо це усвідомлювати сьогодні, коли ворог хоче знищити все, що ідентифікує нас як націю. Цього року ми вперше відзначаємо День української писемності та мови в жовтні та ще й під час канікул. Незвично... Однак наші вчителі про все подумали заздалегідь.

Заходи до Дня української писемності та мови у Рівненському ліцеї N15 проходили у декілька етапів. Напередодні канікул школярі підготували виставку стіннівок, присвячену знаменній даті. 20 жовтня проведено цікаву вікторину «Чи мову знаєш рідну ти?» для учнів 5-7 класів, а старшокласники випробували свої сили у змаганнях із вчителями. Представники Шкільного парламенту разом з педагогом-організатором в цей день здійснили екскурсію до пам'ятника видатному українському письменнику та публіцисту Уласу Самчуку. Вони пригадали сторінки життя й творчості талановитого земляка, його діяльність в ОУН, мрії про свободу Батьківщини.

27 жовтня в День української писемності та мови, коли наші вихованці перебували на канікулах, вчителі ліцею писали радіодиктант національної єдності, а вихованці взяли участь у «Веселому мовному челенджі» (дистанційно). Учні 8-11 класів отримали такі завдання:

- знайти "Найсмішніші помилки" (віднайти найкумедніші мовні помилки та зняти про них ролик);

- перекласти улюблену іншомовну пісню українською та заспівати її;

- прочитати вірш, який найбільше подобається (у креативній формі).

Журі обрало переможців! Сподіваємося, що ці заходи допомогли учням розширити свій кругозір, по-новому подивитися на можливості рідної мови, а це допоможе їм зберігати код нації.

Шлях поколінь

Героїчні і часто трагічні сторінки історії України постали з перших кадрів фільму режисера Михайла Ухмана "Шлях поколінь ", у якому органічно поєднано минуле і сучасне (боротьба вояків УПА та опір рашистським завойовникам), а герой має зробити складний вибір у час російсько-української війни. Ця воєнна драма змусила одинадцятикласників, які в палаці "Україна" подивилися кінострічку, думати, аналізувати, робити висновки, порівнюючи події 1940-х і 2014-2023-х років. А ще - викликала сльози, дала поштовх до усвідомлення того, що патріотизм - це не декларативне, а глибоке й справжнє почуття, яке допомагає подолати ворогів та здобути омріяну Перемогу. Емоційно вражена, одинадцятикласниця сказала: "Такі фільми потрібно частіше показувати школярам". Маємо велику надію, що українські митці й надалі працюватимуть над створенням патріотичного контенту, тим самим допомагаючи українській молоді стати гідними громадянами. 

МАНДРІВКА СТАРИМИ ВУЛИЦЯМИ РІВНОГО

Здійснити захоплюючу віртуальну подорож старими вулицями Рівного, більше дізнатися про історію міста та його мешканців, почути відповідь на запитання, що виникли упродовж заходу, 19 жовтня мали змогу учні 8-А класу (кл. кер. Шостак О.О.) під час зустрічі з старшим науковим співробітником Рівненського обласного краєзнавчого музею, авторкою книг "Рівне у долях його мешканців", "ПДМ:Вчора. Сьогодні. Завжди...", краєзнавицею, журналісткою, дослідником, фотографом Галиною Федорівною Данильчук. Бібліотекар Л. Ткач ознайомила школярів з книгами та книжковою виставкою "Місто дивної долі".Сподіваємося, що у восьмикласників виникне бажання досліджувати невідомі сторінки історії нашого міста та зауважувати архітектурні пам'ятки, мандруючи старими вулицями міста. 

Вірю в майбутнє твоє, Україно!

Книга відкриває школярам безмежний світ знань, допомагає стати толерантними, добрими, готовими прийти на допомогу. І тому упродовж 01 - 31 жовтня 2023 року наша країна доєдналася до проведення Міжнародного місячника шкільних бібліотек, який цього року проходить під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» Приємно, що в цей період на зустріч, зініційовану завідувачкою бібліотеки Г.Цяпустою, до ліцеїстів 6-В і 6-Г класів (кл. кер. А.Сохацька, О.Мельничук) завітала талановита письменниця, поетеса, мисткиня Євгенія Гембаровська. Вона презентувала школярам власні вірші на одну букву, вірші-загадки, фантастичні оповідання, повісті «Пластилінові цифри» та «Буде добре», остання визнана найкращою у конкурсі «Книга року Рівненщини-2022 для підлітків і юнацтва». Поетеса використовувала до інтерактивних форм роботи, це зробило зустріч цікавою для підлітків.

Захід пройшов у приміщенні музею-бібліотеки «Просвіта Рівненщини ім. Т. Шевченка», голова міського осередку цієї організації Катерина Сичик розповіла шестикласникам про діяльність товариства упродовж років його існування, історію створення музею, акцентувала увагу школярів на тому, що лише хороший рівень володіння рідною мовою допомагає нам пізнати рідну культуру, берегти надбання нашого народу, стати патріотами, здатними боронити країну від ворога і перемогти в цій боротьбі!

Міжнародний день «Білої тростини»

У непростий час, який ставить перед нами багато викликів, надзвичайно важливо виховувати у підлітків такі чесноти, як співчуття та терпимість. Саме тому незадовго до Міжнародного дня «Білої тростини» у 5–А класі відбулася година спілкування «Світ на дотик: діти, які бачать руками». Усвідомити поняття толерантність, дізнатися про активності, що забезпечують людям з проблемами зору можливість краще пізнавати світ, допомогли шкільний бібліотекар Л.Ткач, кл. кер. К. Кирилова та працівники відділу соціальної діяльності рівненської ОУН бібліотеки Ірина Усович, Петро Поліщук, Михайло Боболович, які завітали до ліцею під час проведення Всеукраїнського місячника бібліотек. Вони ж розказали п’ятикласникам про те, як навчаються діти, які не бачать; познайомили із шрифтом Брайля, інклюзивними тактильними книгами, гаджетами для незрячих. Маємо надію, що висновок, зроблений школярами – толерантне ставлення один до одного зробить світ толерантним – стане девізом їхнього життя. 

Зустріч з письменником

10.10.2023 р учні 4-Б класу з кл. керівником Оксаною Михальчук та бібліотекарем ліцею Галиною Цяпустою здійснили екскурсію до обласної бібліотеки для дітей, де провели зустріч з письменником - воїном Максимом Парфіненком, який має чималий досвід служби у Збройних Силах України, автором доробку «Майже війна: Обміть», дитячих творів «Дивовижі чарівної липи».

Військовослужбовець говорив з дітьми про те, як іноді під час війни у людей прокидається бажання творити: малювати картини, писати книжки, наголошував про важливість української мови .

Діти подякували ЗСУ за захист, прочитали вірші про Україну, передали обереги та листи підтримки і вдячності захисникам, які, за словами гостя так трепетно зберігають бійці на фронті. Усі отримали позитивні емоції і віру, що з такими захисниками ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА !

ХХІІІ конкурс «Червона калина»

ХХІІІ конкурс «Червона калина» пройшов у ліцеї №15 і був приурочений до річниці створення УПА та Дня українського козацтва. Учні 8-11 класів упродовж місяця ретельно готувалися крокувати строєм та виконувати українські патріотичні маршові пісні. Члени журі та його голова підполковник Бондарєв Дмитро Вікторович, заступник начальника рівненського об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, відзначили високий рівень підготовки учасників, їх прагнення до вдосконалення у вишколі, що сприяє формуванню почуття патріотизму, усвідомлення себе частиною історії України.

Шкільний конкурс "Козацькі забави"

Позмагатися у швидкості, спритності, влучності, визначити тих, хто вміє сконцентруватися у екстремальній ситуації змогли учні 5-8 класів під час проведення шкільного конкурсу "Козацькі забави", приуроченого до річниці створення УПА та Дня українського козацтва. Гарний настрій, позитивні емоції, розуміння того, що перемогу можна здобути лише спільними зусиллями, активно працюючи у команді – це досвід, який отримали підлітки. А ще вони зрозуміли, що отримані навички знадобляться у подальшому дорослому житті й відстоюванні інтересів України. 

Урок мужності «Герої рідного краю»

Вшанували пам'ять наших земляків, які полягли за свободу та незалежність рідної країни, учні 8–А класу під час уроку мужності «Герої рідного краю», проведеного на алеї Слави нашого міста. Школярі дізналися про життя не тільки випускників школи, що загинули у російсько-українській війні, а й багатьох рівнян. 

Подорож до Луцьку

27 вересня учні 3-В класу разом з батьками та кл. кер. Петрук І.М. здійснили захоплюючу подорож до Луцьку .

Діти побували на фабриці іграшок «Тигрес», де побачили, як створюються справжні м’які та пластмасові іграшки, відвідали музей науки і техніки, який вразив усіх своєю унікальністю, познайомилися з історією, архітектурою та краєвидами Луцького замку Любарта.

Місячник патріотичного виховання

Місячник патріотичного виховання у Рівненському ліцеї №15 розпочався з уроків мужності. Один із них проведений вчителем предмета «Захист України» С. Б. Гапанчаком для учнів 7 та 11 класів. Школярі звернулися до подій російсько-української війни, вшанували пам'ять випускників школи, які віддали життя за свободу і незалежність нашої країни; пригадали тих, хто перебуває на фронті, послухали авторські пісні вчителя, в яких йдеться про любов до Батьківщини, національну гордість, повагу до воїнів. Маємо надію, що захід залишиться непросто в серцях школярів, а стане ще однією сходинкою, до формування особистості, патріота-громадянина! 

Домашні улюбленці

Юні волонтери

Продовжується співпраця учнів 4-В класу з військовими, які перебувають на лікуванні в госпіталі. Юні волонтери подарували мужнім захисникам гарні виступи та часточку свого серця!!! 

Антибулінговий урок

На запрошення ГО "Не цькуй", у рамках всеукраїнського проєкту, було проведено антибулінговий урок для здобувачів освіти Рівненського ліцею 15.

Учні 5-А класу, під керівництвом Кирилової Катерини Ігорівни, мали змогу, на прикладах із життя зірок, отримати інформацію про цькування, їх види та форми. Провели тренінг з використанням технік протидії булінгу. Заповнили анкету, яка допомогла відновити ціннісне ставлення до себе.

Листи підтримки на передову

Сьогодні наші захисники та захисниці, які мужньо боронять рідну землю від московської навали потребують підтримки і уваги. Тому учні 2 - Г класу створили листи підтримки, малюнки, які невдовзі вони поїдуть на передову, де їх чекають, і де гідно виконують свій обов'язок батьки учнів 5-Б класу. 

День захисників і захисниць України

Під гаслом "Дякуємо ЗСУ" пройшов сьогоднішній день у ліцеїстів 6-В класу (кл.кер.А.І. Сохацька). Діти підготували малюнки і листи-привітання з Днем захисників і захисниць України. Гарячі слова підтримки,щирі дитячі молитви, сердечні вітання і побажання повертатися живими вже завтра поїдуть у місця бойових дій .А рередасть їх на передову татко одного з наших ліцеїстів, військовослужбовець, який декілька днів перебував у Рівному.

ДЯКУЄМО ЗСУ! ПОВЕРТАЙТЕСЬ ЖИВИМИ! ЗІ СВЯТОМ НАШИХ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ!

Місячник безпеки дорожнього руху

Добігає кінця вересень – перший місяць навчального року. І традиційно в цей час по всій країні проходить Місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі». Саме тому цього тижня до учнів перших та третіх класів Рівненського ліцею №15 завітали добрі друзі й наставники, шкільні офіцери Управління патрульної поліції в Рівненській області - капітан Іванна Бояківська й старші лейтенанти Яна Синчук та Олеся Борейко, які нагадали молодшим школярам правила дорожнього руху, поведінки пасажирів у транспорті, розповіли про безпечну поведінку пішоходів та водіїв, використання персонального вело-, електротранспорту. Зустрічі були цікаві, учні школи очікують на подальшу співпрацю!! 

Екскурсія в Рівненський краєзнавчий музей

На передодні Дня захисників та захисниць України учні 4 - А класу побували на екскурсії в Рівненському краєзнавчому музеї, де дізналися про одну з найславетніших сторінок історії України - Берестецьку битву, мужність та незламність козаків, що боролися за свободу та незалежність нашого народу. Адже тільки той, хто знає і береже свою історію, стане справжнім патріотом. 

Встановлення звʼязків з закордонними партнерами

Міжнародна діяльність-одна з складових успішного формування особистості, яка сприяє покращенню рівня навчання. Саме тому Рівненський ліцей №15 спрямовує свою діяльність на встановлення звʼязків з закордонними партнерами.

З 10 по 15 вересня директор ліцею Істоміної С.Я. та вчитель англійської мови Бондарчук А.О. відвідали школу №1 ім. Адама Міцкевича в м. Пущиково на запрошення пані Еви Буджинської, директора закладу.

Педагоги зустрілися з мером міста паном Andrzej Balcerek та польськими колегами, які презентували власні здобутки. Як наслідок - спільне рішення щодо підписання угоди про співпрацю. А ще учні польської школи передали своїм українським одноліткам солодкі подарунки.

Сподіваємось, що співпраця буде плідною, цікавою та корисною для всіх.

Допомога нашим військовим

Юні волонтери 3-В класу продовжують роботу з надання допомоги нашим військовим. За літній період Олександра Данилюк та її однокласники назбирали кошти, яких вистачило на придбання дрону для 72 окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців. Після передачі літального апарату Римма Товкайло, мама командира підрозділу, якому передали дрон, подарувала кожному учню класу написану нею книгу «Простір прихованого. Записки з військового шпиталю». А командир 4 механізованої роти нагородив третьокласників та педагогів закладу Подякою. 

Відвідування обласної дитячої бібліотеки 

Про історію виникнення та відзначення у різних куточках планети Всесвітнього дня миру дізналися учні 3- В класу під час відвідування обласної дитячої бібліотеки, а ще школярі ознайомилися з творами патріотичного спрямування, взяли участь у вікторині та висловили свої побажання щодо майбутнього нашої країни. 

Всесвітній день миру

Сьогодні, 21 вересня, коли ерефія спрямувала на нашу країну 43 носії смерті, коли українські діти перебувають в укриттях, сплять у метро, не приходять на уроки через тривоги, як ніколи гостро усвідомлюєш, що таке МИР і чому саме в цей день прогресивне людство відзначає Всесвітній день миру. Не лишилися осторонь і учні нашого закладу. Ліцеїсти 5-11 кл. (за ініціативи учнівського самоврядування) долучилися до створення плакатів «І будуть мир та щастя в Україні», 1-4 кл. – композицій «Символ миру», 1-11 кл. - відеороликів-звернень «Наші серця закликають до миру». Старшокласниці Марія Гончарова та Злата Гук взяли участь у відкритті благодійного аукціону, який проводив міський осередок товариства «Просвіта», та поетичної п’ятихвилинки «Мир на Землі - це…», тому що в сучасних реаліях День миру – це не формальність, а вимога часу, адже агресія росії проти України призвела до системної кризи у світі. І ми маємо надію, що гасло «МИРУ В УКРАЇНІ - БУТИ!», під яким пройшов цей день в ліцеї, стане пророчим і незабаром ми відсвяткуємо ПЕРЕМОГУ!!! 

Що робити, щоб не попастися на хитрощі кібермародерів 


Екскурсія до Рівненського краєзнавчого музею

Вересневими стежинами учні 3– В класу завітали на екскурсію до Рівненського краєзнавчого музею ,щоб познайомитися з тваринним світом рідної місцевості та поринути у світ минулого.

Цікава розповідь екскурсовода та незвичайні експонати тварин вразили юних відвідувачів.

Калейдоскоп виховних годин

Калейдоскоп виховних годин у Рівненському ліцеї № 15: година спілкування з елементами тренінгу пройшла в 11-Б класі (кл.керівник Давидюк Д.), в ході якої найстарші учні не просто коментували слова Ліни Костенко «Україна - це супер, Україна - це ексклюзив», а й визначили цінності на новий навчальний рік, відвідали майдан Незалежності й вшанували пам’ять рівнян, що віддали життя за Україну; учні 7-В (кл.керівник Русіна С.) - навчалися різноманітних практик для покращення свого ментального здоров’я та долучилися до гри «Чи знаєте ви Україну?»; учні 8-А (кл.керівник Шостак О.) - відвідали краєзнавчий музей, «Історія українського війська»- ось тема екскурсії, запропонованої ліцеїстам, вони віддали шану полеглим у боях за батьківщину біля Дошки Пам’яті Героям Небесної Сотні та Героям, загиблим в зоні АТО; а вихованці 4-А класу (кл. керівник Фірсова О.) побували у бібліотеці, де взяли участь у квесті "Україна понад усе!" 

Декандник фізкультури та спорту

Турбота про ментальне та фізичне здоров’я - одне із головних завдань, яке стоїть перед вчителями фізкультури сьогодні. І саме тому в ліцеї №15 сьомого вересня у межах декадника фізкультури і спорту пройшов футбольний турнір між хлопчиками та дівчатками п’ятих класів «Хлопчики-дівчатка. Гендерно рівні», а 8-го вересня - між учнями дев’ятих класів. Арбітр Істомін О.В. чітко слідкував за тим, щоб перемогли найдостойніші. 

Міжнародний день грамотності

Цікаво й активно пройшов у ліцей 15 Міжнародний день грамотності: так учні 5-В та 6-В класів випробували себе в ролі "редакторів" і не тільки правили тексти, а й визначали, на "якій вони вершині"; 5-Г та 6-Г класи взяли участь у мовному калейдоскопі, 8-Б та 8-В - у вікторині, а 5-Б - долучилися до гри "Наголошуй правильно". У 8-А клас надійшов лист від королеви країни Грамотності з проханням врятувати країну, виправивши помилки. Вчителі словесними прекрасно розуміють, що проблема грамотності надзвичайно актуальна в сучасному цифровому світі та намагаються подолати виклики часу. "Грамотним бути модно!"- ось девіз, під яким пройшов день грамотності у нашому ліцеї. 

Ми українці: честь і слова незламним!

«Ми українці: честь і слова незламним!» - уроки під таким гаслом були проведені у 5-А, 5-Г, 6-А і 10-А класах (кл. керівники Сичинська Т.В., Демянов О. О., Вільчинська Г.П. та Бондарчук А. О.). Під час заходів школярі говорили про українські звичаї і традиції від давнини до сьогодення, вшанували загиблих героїв хвилиною мовчання, висловили думки про важливість знання рідної мови, історії та культури. Ознайомилися з матеріалами (відеоролик) розробленими в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої першою леді України - Оленою Зеленською. Та навіть відпрацювали декілька технік, які можуть допомогти подолати страх та вивільнити агресію у безпечний спосіб. 

Перший урок

Години спілкування «Живе і буде жити Україна, ніхто не спинить крил наших політ» відбулися першого вересня у 9-А та 9-Б класах (кл. керівники Фідря Н. і Почтова О.). У ході заходів ліцеїсти торкнулися питань становлення незалежної України, передумов початку російсько-української війни, здійснили віртуальну подорож майданом Незалежності Рівного і вшанували пам’ять героїв, які загинули за свободу нашої країни. 

Тиждень фізкультури

Тиждень фізкультури розпочався в 8-х класах естафетою з човникового бігу на 10м. Учні продемонстрували неабияку спритність та швидкість.

День читання книги

,,Читання – це віконце, через яке діти бачать, пізнають світ і самих себеʼʼ- писав Василь Сухомлинський.

6 вересня світова спільнота відзначає День читання книги.

Тому саме в цей день учні 3- В класу долучилися до флешмобу "Читаємо разом". Як же класно почути про літературні цікавинки від своїх товаришів!!!

Захоплююча подорож країною знань

Учні 3-Г класу разом із класним керівником відправились у цікаву та захоплюючу подорож країною Знань.

Ознайомившись із маршрутним листом квесту, розгадували кросворди, писали листи на фронт захисникам та єднали нашу Україну двома кольорами: червоним, чорним. Крокували такими зупинками: "Музично - кольорова", "Патріотична", "Символічна", "Знай наших", "Міста України". Кожен із третьокласників переконався в тому, що Україна неймовірно гарна! Вона схожа на великий букет чарівних квітів.

Нехай день знань надихне на нові досягнення, дасть тверду опору для подальших життєвих перспектив!

Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися!!!!

https://fb.watch/mRz1jbVR-Y/

Перший урок

Перший урок у 6-В класі (кл.кер.А І. Сохацька) пройшов у формі патріотичного діалогу "Україна у моєму серці'.

Діти зустрілись і поспілкувались з учасником АТО, а зараз військовослужбовцем однієї з військових частин рівненської бригади ТО Ловиним М.М.

Співали Гімн,заряджалися енергією один від одного,дізнавалися цікаві факти про Україну,мріяли і будували плани.Свої мрії,сподівання і побажання записали на жовто-блакитних сердечках і візуалізували на дошці у формі серця,бо Україна завжди у нашому серці.

Подружжя  з Миколаївщини привласнило понад мільйон гривень

Шахраї в інтернеті збирали гроші нібито на потреби українських захисників та отримали пожертви від понад двох тисяч осіб. Коштами вони розпорядилися на власний розсуд. Організатору схеми оголосили підозру, йому може загрожувати до восьми років позбавлення волі.

Псевдоблагодійників викрили співробітники Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими Голосіївського управління поліції Києва та у взаємодії з працівниками служб безпеки ПриватБанку та МоноБанку.

У протиправній схемі подружжя з Миколаївщини використовувало відеозвернення публічного діяча, а також відео різноманітних підрозділів Збройних Сил України. До відеозаписів щодо оголошення зборів грошей на потреби ЗСУ або на лікування поранених захисників організатор схеми додавав текст, де зазначав номери підконтрольних банківських карток. У такий спосіб фігуранти отримували благодійні пожертви, які надалі витрачали на власні потреби.

Знайомство з історичними місцями України

Ліцеїсти 10-Б класу продовжують знайомство з історичними місцями України. І тому разом з батьками й класним керівником помандрували до міста "Квітка на камені" - саме так ще називають Кам'янець-Подільський. Прогулянка вулицями міста, огляд катедрального костела Петра і Павла (16 ст.), найстарішої ратуші в Україні (15 ст.), фортеці  (13-18 ст.), мальовничого каньйону річки Смотрич - це програма першого дня подорожі. А наступного дня  - переїзд до села Бакота, огляд найстарішого монастиря, круїз на катері по каньйону Дністра. А ще - багато позитивних емоцій.  "Такої краси в Україні я ще не бачила,"  - поділилася враженнями одна з уже одинадцятикласниць. 

Останній дзвоник

Останній дзвоник продзвенів для учнів нашого ліцею: дзвінко та гучно для тих, хто продовжує навчання; зворушливо й навіть тривожно – для випускників. Він об’єднав усіх. Разом класно виголосити шкільну кричалку: «П’ятнаха – це круто, П’ятнаха – це знаково …», заспівати «Моя Україна» та Гімн школи, побачити традиційний вальс 11-класників, підтримати оплесками директора та виступаючих, і в гарному, піднесеному настрої зробити крок у літо. Школо до зустрічі першого вересня!!! 

День захисту дітей

Перше червня – День захисту дітей. Сьогодні він актуальний, як ніколи, адже тисячі дітей нашої країни перебувають у небезпеці. Цей день відзначають не тільки в Україні, а й у різних країнах світу. Саме тому, учні нашого ліцею виготовили листівки, якими привітали однолітків із школи ім. Яна Павла ІІ в Монободах (Польща). Діти світу потребують захисту, мріють про миру, і спрямовують зусилля на реалізацію цієї мрії! 

У нашому ліцеї вчаться талановиті діти та працюють топові педагоги

Одна із них – Мальчевська Тетяна Петрівна – увійшла до числа 200 учасників ІХ Світового з’їзду вчителів -полоністів із 27 країн світу. Захід пройшов за сприяння уряду Польщі, міністра Анджея Дери та першої леді  Агати Коргхаузер – Дуди, що взяла його під свій почесний патронат. Упродовж роботи з’їзду обговорювалися питання поширення вивчення польської мови, співпраці з фахівцями - носіями мови, кібербезпеки та психологічного здоров’я школярів на час воєнних дій. Досвід, набутий педагогинею, безсумнівно стане у пригоді під час викладання предмету. 

Таланти шкільної родини

Радісна, затишна, урочиста й водночас щемлива атмосфера панувала на святі «Таланти шкільної родини», що відбулося вперше за останні три роки, і де ми привітали переможців та призерів олімпіад, конкурсів різних рівнів. А грамота «Гордість ліцею» стала найбажанішою нагородою для кожного учня. Ми ще раз переконалися, що наші вихованці розумні, талановиті, креативні. Вітаємо їх!!! Сподіваємося, що здобутків буде ще більше! Дякуємо педагогам за самовіддану працю!!! 

Правила поведінки з домашніми та бродячими собаками

Цікава і така необхідна зустріч відбулася в учнів 3-В класу з представниками організації Smart.dog, яку підтримує Вікторія Пирогова – інструктор-кінолог КСУ, та «собакою візитером» ЗАРОЮ (порода боб - тейл). Вони прийшли до школярів не випадково. Правила поводження з собаками, їх роль у реабілітації важкохворих, поранених - ось питання, що висвітлювали фахівці-собаководи. А ще вони проінструктували ліцеїстів, як убезпечити себе від агресії тварин, що спостерігається останнім часом. Учні створили малюнки та сформулювали правила поведінки з домашніми та бродячими собаками. Маємо велику надію, що знання отримані під час зустрічі, стануть у пригоді ліцеїстам. 

День Героїв

23 травня ми відзначаємо День Героїв. Про історію виникнення, важливість, значимість цього свята сучасних героїв та їхню роль у нашому житті йшлося під час бесід у 1-А, 4-В класах, інформаційних десятихвилинок у 5-А, В, 8-Б класах. Учні 9-В класу пройшли вебквест «Честь і слава незламним», 10-Б – переглянули відеоролик  про «привида Вінниччини» - Вадима Ворошилова з позивним «KARAYA» та написали есе «Сучасний герой. Хто він? Який він?». Ліцеїсти 11- Б класу провели диспут «Хто є справжніми героями?». Хвилиною мовчання всі учасники освітнього процесу вшанували пам'ять полеглих за свободу та незалежність нашої країни. 

Кіберполіція викрила організатора транснаціонального шахрайського call-центру

Зловмисники у телефонних розмовах випитували дані банківських карт потерпілих, видаючи себе за працівників банків або правоохоронців. Жертвами правопорушників були громадяни Ізраїлю. Шахрайську схему викрили в ході міжнародної поліцейської операції.  Протиправну діяльність організатора call-центру, 40-річного громадянина України, викрили співробітники Департаменту кіберполіції спільно зі слідчим управлінням поліції Запорізької області, працівниками Офісу Генерального прокурора та правоохоронцями держави Ізраїль.

Зловмисники телефонували потенційним жертвам, представляючись представниками банків або поліцейськими. Людей запевняли, нібито сторонні особи отримали доступ до їхніх банківських рахунків та от-от планують привласнити гроші. Для  «збереження» заощаджень людям пропонували зняти готівку самостійно та передати її так званому «кур’єру» від банку, після чого обіцяли зарахувати гроші на «безпечний рахунок». 

Урядовий форум Тримор'я в м. Люблін

Команда Шкільного Європейського Клубу «EUROTIME» під керівництвом вчительки англійської мови Ольги Левосюк продовжує вивчати основи європейської демократії на урядовому форумі Тримор'я в м. Люблін (Польща). Сподіваємося, що досвід спілкування з однолітками з європейських країн стане у пригоді ліцеїстам для розбудови шкільного парламентського руху. 

День Європи

19 травня проходив останній етап святкування Дня Європи в Рівненському ліцеї 15. Учні 5 - В класу (кл. кер. Сохацька А.І.) запросили на зустріч із древньою, але вічно молодою Грецією. Під звуки національної музики, вони розповіли про символіку прапора, визначні місця, звичаї, традиції, а ще пригощали оливками та маслинами і рекламували олію з них. 

Міжнародний день музеїв

Крок до вивчення історії та усвідомлення себе частиною рідної країни зробили учні 1-Б класу (кл. кер Вікторія Тишина), коли 18 травня, у Міжнародний день музеїв, відвідали Рівненський обласний краєзнавчий музей. Нові враження, нові знання, нові емоції, новий досвід – результат відвідування відомого закладу культури. 

Нацполіція ліквідувала масштабну шахрайську схему

Для припинення розгалуженої злочинної мережі та проведення слідчих дій у 20-ти регіонах держави проведено спецоперацію, у якій брали участь понад 500 співробітників Національної поліції. У результаті викрили 56 зловмисників: вони розсилали фішингові посилання для отримання даних про банківські картки громадян. У такий спосіб фігуранти отримали доступ до рахунків, із яких привласнили близько 15 мільйонів гривень. 

https://youtu.be/O1hrovxWb8g

Всесвітній день вишиванки

Прадавня, вічна й дуже славна - це все про вишиванку. І сьогодні разом з усіма небайдужими відзначаємо Всесвітній день вишиванки. Учні 9-Б класу (кл. кер. О. Солімчук) упродовж години спілкування склали пазл "Вишивана карта України", заглибилися в історію виникнення, розвитку, технік, оригінальних орнаментів вишивки різних регіонів України. В 5-В класі (кл. кер. А.Сохацька) проведено інформхвилинку "Ми зберігаємо свої традиції", в 11-А  клас урок-практикум "Два кольори мої..." Ліцеїсти 5-А, 6-В, 7-А, Б, В, 8-Б, 9-А, 10-Б класів приєдналися до шкільного фотофлешмобу "Вишиванка єднає серця". 

День Матері

У другу неділю травня в Україні відзначають День Матері. Напередодні учні 2-В класу (кл.кер.І.Петрук) створили подарунки найріднішим людям на   Землі "Квіти для найкращої матусі" й доповнили їх побажаннями:

Хай дороги стеляться крилато,

Будуть чисті, рівні, як струна,

А добро не оминає хату,

Як не обминає цвіт весна

Хай здоров'я, радість і достаток

Стеляться на вас, як вишні цвіт,

Хай малює доля з буднів свято,

І Господь дарує Вам багато літ.

Марафон добрих справ

Сьогодні один із світлих травневих днів несе нам надію на добро, тепло і нашу перемогу. Дякуємо тим, хто наближає її, не шкодуючи себе. Дякуємо ЗСУ!

    У рамках Марафону добрих справ учні 3-В класу, Рівненського ліцею

№15 відвідали поранених воїнів в одному з лікувальних закладів. Військовим принесли     усіляких смаколиків, невеличкі подарунки, а також слова підтримки. Усьому хлопці були дуже раді, незважаючи на незручності та біль.Та найбільше наші захисники зраділи оберегам (ляльки-мотанки), які діти виготовили власноруч, при цьому нашіптуючи щирих дитячих молитов про захист і зцілення бійців. Хай Бог їм допомагає і опікою Своєю огортає! Так хочеться, щоб усі були живі і здорові.

Швидшої перемоги нашій Україні!


https://fb.watch/ktN6-BoikS/

День Європи

9 травня  ми відзначаємо День Європи. І це знаково.  Адже Україна частина європейської цивілізації. І тому учасники шкільного європейського клубу « Eurotime» провели квиз-дискусію в рамках загальноміського проєкту «Європейський травень умовах війни». В ході якої порівняли основні засади Конституцій ЄС та України, пригадали історію створення ЄС та інтеграційний шлях України до європейського співтовариства, визначили завдання клубу, щодо поширення європейського досвіду в України. А учні 4-В класу разом із класним керівником Головачик І.В. взяли участь у бліц-вікторині «Цікава Європа», розгадали філворд «Країни Європи» та помандрували лабіринтами гри «Так чи ні?».

Цього дня ліцеїсти зробили черговий крок на зустріч до європейської співдружності.

День пам’яті та примирення

8 травня Україна, як і весь цивілізований світ, відзначає День пам’яті та примирення. Уроки Другої світової війни не повинні забуватися. Людство має пам’ятати про втрати та безневинні жертви, яких зазнали країни, що вступили у двобій з силами зла в особі фашистської Німеччини.

Вшанувати пам'ять усіх, чиї життя забрала війна 1939 -1945 рр., з’ясувати, що означає і чому став символом супротиву червоний мак, усвідомити, яких жахіть зазнали в’язні нацистських концтаборів і провести паралель між подіями минулого та сьогодення покликані були уроки пам’яті «Квіти пам’яті та перемоги» 11- А клас (кл. кер. Костюк В.В.), «Перемогли нацистів – переможемо рашистів» 9-Б клас (кл.кер. Солімчук О.І.), години спілкування «Пам’ятай врятований світ» 6-В клас (кл. кер. Русіна С.П.), «Не загаси вогонь пам’яті» 8-А, 10-Б, 11-Б класи (кл. кер. Фідря Н.М., Давидюк Д.П., Капітула С.Ю.), інформаційний дайджест «Пам’ятаємо. Перемагаємо. 8 чи 9 травня?» 9-А клас  (кл. кер. Бондарчук А.О.), інформаційні двадцяти хвилинки «Що ти знаєш про свято 8 травня?» 5-А, В, Г, 6-Б класи  (кл. кер. Вільчинська Г.П., Сохацька А.І., Левосюк О.А., Романюк А.А.), екскурсія до краєзнавчого музею «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори» 9-В клас (кл. кер. Бабак І.В.), тематична виставка у шкільній бібліотеці «Подвигам щоденно зоріти та пам’яті навіки жити» (бібліотекарі Ткач Л.Г. та Цяпуста Г.М.). Загиблих у цій страшній війні  учні вшанували хвилиною мовчання.

Пам’ятаємо і обов’язково переможемо!!!

Всеукраїнської акції «Писанкове дерево Перемоги»

Учні нашого ліцею приєдналися до Всеукраїнської акції «Писанкове дерево Перемоги». Напередодні Великодня кожен клас виготовляв писанки та прикрашав ними пришкільну територію. А талановиті вихованці гуртка «Барви» (кер. Олена Вербець) презентували свою роботу у обласному етапі конкурсу, де й посіли І місце. Вітаємо переможців та пам’ятаймо, що такі конкурси сприяють не тільки виявленню талановитої молоді, а  й формуванню національної свідомості! 

Як працюють рятувальники?

У непростий час, що переживає наша країна, коли надзвичайні ситуації можуть статися будь-якої миті, і дорослі, і діти повинні мати чіткий алгоритм дій. Щоб навчитися правильно реагувати на виклики, знати, хто приходить на допомогу першим, як працюють рятувальники та що їм стає у пригоді, в ліцей завітало відділення І пожежно – рятувальної частини міста Рівного та інспектор відділу по роботі СВО та ЗСЦЗД ГУ ДСНС України у Рівненській області Войтюк А.М.

Учні 3-В, Г, 6-В, 7-В класів з великою цікавістю знайомилися з пожежною технікою й роботою працівників підрозділу, мали змогу разом з гостями змоделювати ситуацію та знайти з неї найкращий вихід. Своєчасний  та корисний захід необхідний дуже саме зараз. Сподіваємось на подальшу співпрацю та дякуємо батькам 3-В класу (кл.кер. Гаврилюк В.В.) за допомогу  в його організації.

Психологічна підтримка дитини

Питання психологічної підтримки дитини завжди актуальні.  І в рази актуальнішими вони стали сьогодні, коли наша країна веде війну проти агресії російської федерації. Знаковим є те, що Україну підтримують багато країн світу, урядових та неурядових організацій і серед них Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Нещодавно Рівненський ліцей № 15 отримав гуманітарну допомогу від цієї організації. 

«М’які іграшки, пазли,  кубики, розвиваючі ігри, дитячі книги, кольорові й воскові олівці та крейда, маркери – далеко не повний перелік подарунків – обов’язково стануть у пригоді під час проведення групових та індивідуальних занять, сприятимуть розвитку школярів», – говорять представники шкільної психологічної служби. Педагоги, учні та батьки вдячні Фонду за вчасну та необхідну допомогу. Маємо надію на подальшу співпрацю! 

Міжнародний день праці

У Міжнародний день праці, першого травня, учні 3-В класу разом з класним керівником Вірою Гаврилюк, батьками та працівниками підготували необхідні воїнам ЗСУ речі. День праці пройшов  максимально корисно! 

Безпечне освітнє середовище

Створення безпечного освітнього середовища завжди на часі, й саме тому РЛ 15 стали традицією щотижневі зустрічі з шкільними офіцерами поліції, які побували вже у 5-А,Б, 6-Б, 7-А, 8-А,Б класах. А до 10-А класу завітав прокурор Рівненської окружної прокуратури Биков Д.О. В  центрі уваги правоохоронців - питання відвідування учнями школи, булінгу стосовно учнів та вчителів, вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин, поведінка у громадських місцях, вживання нецензурної лексики. Маємо надію, що спільна робота  юристів та педагогів дасть гарний результат! 

Як зробити життя школярів цікавим, незвичним,веселим різноманітним?

Над цим задумалися у ліцеї 15, і 28 квітня  учні 3-Г класу( кл. кер. Надія Русальчук) приєдналися до акції "День без рюкзака", адже інколи хочеться в школі відчути себе мандрівником,домогосподаркою чи прибиральницею, використавши замість звичного портфель інший аксесуар! 

Чорнобиль – невимовний біль України

26 квітня. День скорботи. День-нагадування. День однієї з найбільших техногенних катастроф XX ст. Чорний день в історії України. 37 років тому людство зрозуміло, на що здатен «мирний атом», коли він  стає некерованим. Саме в цей день у Рівненському ліцеї 15 пройшли уроки пам’яті «Дзвони Чорнобиля» (5-Б, 6-В, 7-Бкл. вч. історії Рижковський О.М., ); години спілкування «Чорнобиль… Трагедія… Пам'ять… » (5-А, Б, В, Г класи кл.кер. Вільчинська Г.П., Валага А.М., Сохацька А.І., Левосюк О.А.), «Чорнобиль – невимовний біль України» (7-А, 8-Б, 10-Б класи кл.кер. Шостак О.О., Почтова О.В., Давидюк Д.П.), «Причини чорнобильської катастрофи: недосконалий реактор, чи людська недбалість»(11-Бклас кл.кер. Капітула С. Ю), «Чорнобильська катастрофа у цифрах» (11-А клас кл. кер. Костюк В.В.), «Чорнобильська катастрофа без цензури» (9-Вклас  Бабак І.В.), «Гірчить Чорнобиль крізь роки» (9-Бклас кл. кер.  Солімчук О.І.). 

У бібліотеці закладу оформлено книжкову виставку «Сльоза омиває душу», на яку завітали учні початкової школи.  В ході проведених заходів ліцеїсти дійшли думки, що в дзвонах Чорнобиля дзвенить тривога та благання берегти Землю й не дати перетворити її на пустку, на радіоактивний попіл. 

Рівненський академічно українсько музично-драматичний театр

Цікаво подивитися виставу у професійному театрі, а ще цікавіше, якщо на сцені грає твоя однокласниця. В цьому переконалися учні 8 - Б класу, які разом з кл. кер. пані Оленою Почтовою побували на виставі «Вірую» Рівненського академічного українського музично-драматичного театру, де порушуються надзвичайно актуальні під час війни питання морального вибору та духовної стійкості. 

День цивільного захисту

У день цивільного захисту, що пройшов у Рівненському ліцеї № 15 двадцять шостого  квітня, учні 7-В класу відпрацьовували застосування засобів захисту органів дихання, питання протимінної безпеки, непрямий масаж серця. «Джоніку (так учні називають манекен СЛР) точно не дадуть померти!» - говорить їх класний керівник, викладач предмета Захист України, Сергій Гапанчак. Цей день цивільного захисту запам’ятається семикласникам надовго. 

Уроки Чорнобиля

Нагадуванням про страшну екологічну, техногенну, гуманітарну катастрофу став урок історії у 7-Б класі (вч.Рижковський О.М.) «Уроки Чорнобиля», в ході якого учні переглянули хроніки, взяли  участь у бесіді, відповіли на запитання вікторини, ознайомилися зі свідченнями учасників  й ліквідаторів аварії. Діти дійшли висновку, що кожен з тих, хто живе на планеті Земля, відповідає за її долю. 

Весна. Тепло. Гарна погода. Буяння зелені.

Милують око на шкільному подвір’ї розквітлі  різнокольоровими барвами тюльпани, нарциси, гіацинти, крокуси, які ми змогли отримати завдяки активній громадській позиції голови піклувальної ради п. Інни Суровець в рамках проєкту «Flowers4school» (https://mahala.com.ua ), що спрямований  на озеленення українських шкіл квітами. Ліцеїсти з великою зацікавленістю спостерігають за життям екзотичних рослин.

#flowers4school

Всесвітній День Землі

Всесвітній День Землі - це символ єдності та усвідомлення того, що лише об'єднавши зусилля люди можуть протистояти глобальним екологічним й соціальним проблемам, вирішувати їх. Про це вели  розмову учні 3-В класу зі своєю вчителькою  пані  Вірою Гаврилюк упродовж години спілкування "Збережемо Землю - наш спільний дім!" А ще створювали плакати, висловлювали власні думки, читали вірші. Майбутнє планети - в руках юних екологів. 

Ми разом збережемо Землю - наш спільний дім!

День Землі - це спільний час, призначений для того, щоб ми усвідомили себе часткою нашої планети, відповідальними за її подальшу долю, доєдналися до всесвітнього екологічного руху й змогли подолати виклики сьогодення. Саме  про це йшлося на виховному заході у 4-Г кл.( кл. кер. КухарчукВ.С.) під час створення колективної роботи "Ми разом збережемо Землю - наш спільний дім!" 

Учитель року - 2023

Розумний, ерудований, відповідальний,  товариський, талановитий, творчий, цілеспрямований, компетентний, прогресивний, завжди у пошуку нових ідей,  професіонал, харизматичний - все це про вчителя предмету «Захист України» нашого ліцею СЕРГІЯ ГАПАНЧАКА, який вже вдруге виборов ІІ місце  у фіналі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2023».

Педагогічний колектив, працівники школи, батьки, учні, випускники вітають Сергія Борисовича  та бажають подальших успіхів!!! «Ви – найкращий». «Ви - супер». «Ви - найдостойніший». «Ви – приклад для наслідування» - це думки тих, хто працює поряд з лауреатом Всеукраїнського конкурсу.

Привітання з Великодніми святами однолітків

Учнів  ліцею 15  вирізняє полімовність, і це дає їм можливість  привітати з Великодніми святами однолітків із Польщі (м. Пущикове, школи Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Puszczykowie) не тільки рідною українською, а й іноземними мовами. А допомогли підготувати віншування вчителі англійської мови Павлова Н.М., Родомазова О.К., Русіна С.П.,  Кирилова К.І., Бондарчук А.О. Сподіваємося, що їхні привітання сподобаються нашим іноземним друзям. 

https://fb.watch/k7oMWcW9Jz/

Благодійний ярмарок

«Допоможемо ЗСУ, госпіталю й тим, хто  потребує допомоги» - завдання, яке поставили перед собою учні, педагоги, батьки ліцею 15. З цією метою 12 квітня провели благодійний ярмарок. Солодощі, пасхальні сувеніри, квіти, прикраси, кульки були предметом торгу. Захід пройшов жваво й продуктивно. Сподіваємося, що кошти зібрані в ході його проведення, стануть у пригоді  нашим захисникам, як і смаколики, відправлені пацієнтам військового госпіталю. 

Передпасхальна толока

Прибирали й прикрашали пришкільну територію та клас під час передпасхальної толоки учні 11-А, Б класи  (кл. кер. Костюк В.В., Капітула С.Ю., Гаврилюк В.В.), тим самим наближаючи свято і створюючи піднесений настрій спільною роботою. 

Програма  the Global Learning and Observations to Benefit the Environment (GLOBE) Program

Дослідити проблеми світового довкілля та нашої планети, покликана програма  the Global Learning and Observations to Benefit the Environment (GLOBE) Program, яка спрямована на підтримку науки, інженерії та математики(STEM). Приємно, що учасниками досліджень у межах цієї програми стали учні 5-х класів зі своїми керівниками вч. біології Микитюк О.Д. та  вч. англійської  мови Левосюк О.А.. Юні дослідники спостерігають за життям та розвитком дерев, тим самим виконуючи завдання отримані від Європейсько - Євроазійського офісу (Прага, Республіка Чехія) очолюваного Лєнкою Крегер. Маємо надію, що напрацювання юних природодослідників сприятимуть розв'язанню проблем щодо збереження довкілля. 

International Dialogue for Leaders of Tomorrow

Проблеми лідерства, створення безпечного освітнього середовища, практики залучення волонтерів до реалізації поставлених завдань – важливі питання, які постають перед учнівською та педагогічною спільнотами. 

І саме ці проблеми піднімалися учасниками проєкту outh Exchange: International Dialogue for Leaders of Tomorrow реалізованого Nowy Staw Foundation за сприяння The National Freedom Institute - Center for Civil Society Development, до якого долучилися з 29 березня по 02 квітня  Фурсов Даниїл, Володимир Добровольський, Роман Лисюк, Дана Молот, Тимофій Мостюк та вч. англійської мови Левосюк О.А., під час перебування в м. Люблін (Республіка Польща). Сподіваємося , що набуті ліцеїстами знання дозволять на вищому рівні реалізувати ідеї учнівського самоврядування у закладі. 

Проєкти "Нові назви вулиць на мапі міста"

Знайомимо рівнян та гостей міста з  проєктом "Нові назви вулиць на мапі міста", до реалізації якого долучилися ліцеїсти 3 - 11 класів. Учні 5-В кл. разом з кл.кер. Сохацькою А.І. провели змістовне дослідження походження назви вулиці Валерія  Опанасюка. Маємо надію, що мешканці міста поглиблять знання з його  історії. 

https://www.facebook.com/100088783996940/videos/1569334836876211

Продовжуємо готуватися до Великодніх свят. Учні 3-Г класу (кл. кер. Русальчук Н.І.) виготовляли писанки, якими прикрасили дерево на території школи. За тиждень Великдень... 

Акція «Великодня листівка»

Напередодні одного з найбільших християнських свят -  Пасхи - учні ліцею №15 та початкової школи ім. Івана Павла II у Мокободах обмінялися привітаннями у межах акції «Великодня листівка». З польського боку координаторами стали пані Тетяна Кунцевич-Дембська (член SWP) у Сельцах та пані Рената Міронська, а  з українського – вчителька польської мови Тетяна Мальчевська та англійської мови Жанна Гень. Гарні побажання створюють гарний настрій. 

"Міста-герої – міста героїв"

Перша  річниця  початку звільнення українських земель від рашистських загарбників - перший крок до нашої перемоги в російсько-українській війні. На цьому вихованцям ліцею № 15 наголосили вчителі історії (Перцовська Л.В. та Солімчук О.І, класні керівники): "Міста-герої – міста героїв"-  під такою назвою пройшли години спілкування у 7- 8 класах; учні 6-9 класів переглянули відео "Буча, Ірпінь після визволення"; а  п’ятикласники  створили  репортаж на підставі інтерв'ю очевидців подій, вчителів, учнів 8-10 класів "І біль, і гнів, й надія". Ліцеїсти дійшли висновку, що ця війна для українців стала справді народною та визвольною. 

https://fb.watch/jLI9oXu5eD/

Дегустація страв весняного меню

Сьогодні у  Рівненському ліцеї N15 з ініціативи фірми "Рамедас Україна" відбулася дегустація страв весняного меню,  яку відвідали представники батьків, працівники школи, діти. Відбулася відверта розмова батьків з представниками фірми, під час якої батьки висловили свої враження і побажання щодо подальшого покращення якості харчування. 

Історико-культурний комплекс «Запорізька Січ»

Учні 4-Г класу (кл.кер. Кухарчук В.С.) на уроках «Я досліджую світ» ознайомились з Національним заповідником «Хортиця», на території якого знаходиться історико-культурний комплекс «Запорізька Січ», де відтворено житло та господарські споруди козаків, укріплення з гарматами, курені тощо. Діти зацікавились історією та створили власні моделі Козацької Січі(Береза Максим, Кушнерук Тіна, Чурсін Матвій). 

Портал Дія. Цифрова освіта

Володіти цифровими навичками — це вимога сьогодення. Сучасній людині необхідні компетенції для належного втілення цифрових змін, адже технології розвиваються надшвидкими темпами. Портал Дія.Цифрова освіта допоможе опанувати цифрові навички в захопливому форматі, коли поєднуються навчання та розваги.

Вказана платформа дає можливість безоплатно навчатися в інноваційному форматі освітніх серіалів, гайдів для різної цільової аудиторії, зокрема для вчителів та учнів.


https://osvita.diia.gov.ua/?fbclid=IwAR05Mx7h4SiOGgA9jYHCYU8VH24iPTiYTcyNF-742EMEEUutG7d4tgg7wRs

Створення безпечного освітнього середовища

Найважливіше завдання української школи сьогодня - створення безпечного освітнього середовища. На допомогу освітянам прийшли співробітники кіберполіції. В  гості до учнів ліцею завітав Марчак В.В. (інспектор ВПК в Рівненській області департаменту кіберполіції Національної поліції України)  він допоміг школярам розібратися у викликах та небезпеках, з якими вони можуть зустрітися в Мережі та дав поради щодо їх подолання. Ще один крок до безпеки зроблено... 

Гра-змагання «Експедиція річкою» 

22 березня на базі Екологічного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді проводилась  гра-змагання «Експедиція річкою».


Вітаємо наших учнів 7-Б класу:

Омельчук Ангеліну,

Тойменцову Анну,

Кірічка Івана та їх вчителя географії Фідрю Надію Михайлівну з перемогою (ІІІ місце).

Платформа «MRIYA»

Платформа «MRIYA» - проєкт, який, на даний момент, є найбiльшою спiльнотою, що успiшно протидiє росiйськiй агресiї в мережi «Інтернет», розроблений кіберполіцією України. Детальніше ознайомитись з проєктом можна за посиланням

drive.google.com/file/d/10OyK_C8nOlG5ZYZW8I3WLYHpQ_v-QKt0/view?fbclid=IwAR3biYNHiBzSFa871m_S2bYQInuSESOrQnoBhDimKaF0fQJmpdGAtlDN-gw 

Майстер-клас в ІТ академії  Uprise

Обираємо майбутню професію... З цією метою учні 9-х класів разом з вчителями інформатики побували на майстер-класі в ІТ академії  Uprise, де мали змогу відчути себе веб-розробниками та 2D-дизайнерами, отримали консультації від практикуючих експертів в цій галузі. ІТ-освіта - запорука постійного росту й розвитку, поштовх до самовдосконалення. 

Всесвітній день поезії

21 березня, у Всесвітній день поезії, що зазвичай проходить під час Всеукраїнського тижня дитячого читання, бібліотекарі ліцею Л. Ткач та Г. Цяпуста провели День відкритих дверей для учнів початкової ланки. Вони вчили молодших школярів працювати з найрозумнішими книгами - енциклопедіями. 

Зустріч з дитячою письменницею Євгенією Пірог

Прекрасні спогади та гарний настрій на вихідні забезпечили учням 3-А  та 3-Г класів шкільні бібліотекарки Л. Ткач та Г. Цяпуста, організувавши зустріч з дитячою письменницею Євгенією Пірог, у продовж якої школярі почули цікаві історії, взяли участь в іграх та придбали  книжки з автографами авторки. 

День українського добровольця

14 березня ми відзначаємо День українського добровольця. У найважчий для країни час добровольці стали опорою нашого супротиву. З нагоди цього дня в ліцеї проведено інформаційні хвилинки 10-Б, 11-Б, 5-А класи (кл.кер. Давидюк  Д.П., Капітула  С.Ю., Вільчинська Г.П.); урок мужності «Немає більшої сили, ніж сила духу добровольця» 9-Аклас (кл.кер. Бондарчук А.О.), години спілкування «Український доброволець – взірець патріотизму», інформаційну гру «Хто? Коли? Як? Навіщо?» 9-Б, 5-Б, В класи (кл. кер. Солімчук О.І., Валага А.М., Сохацька А.І. ). У продовж заходів школярі обговорили феномен українського добровольчого руху, переглянули відеоматеріали, створили «портрет» добровольця, склали колективну подяку тим, хто за покликом серця став на захист Батьківщини, вшанували пам'ять загиблих героїв хвилиною мовчання.

А в бібліотеці закладу  для відвідувачів оформлена тематична ілюстративно-книжкова виставка підготовлена  Л.Ткач та Г. Цяпустою.

Міжнародний день числа ПІ

14 березня - Міжнародний день числа ПІ. Учні ліцею разом із вчителями математики долучилися  до його святкування.  11-класники обговорювали важливість цієї константи для світу, 7-ми класники розв'язували задачі для тренування пам'яті за допомогою цього числа, 5-класники виготовляли фігури, які пов'язані з ним, 6-ти класники дізнались цікаві факти про означене число. Ліцеїсти взяли участь  у конкурсі "Найкращий знавець числа ПІ", переможцем  якого стала учениця 6-А кл. Нерода Іларія 

Участь у  грі-змагання «Острів Журавлинний»

Проблеми екології завжди на часі, й тому учні ліцею залюбки беруть участь у проектах, запропонованих Палацом дітей та молоді м. Рівного. Так, команда восьмикласників долучилася до міської гри-змагання «Острів Журавлинний». Гарний настрій, позитивні емоції та нові знання з біології стали здобутками ліцеїстів. 

День пам’яті великого поета 

Головним завданням при вивченні творчості Тараса Шевченка є усвідомлення того, щоб це не стало формальністю, а дійсно допомогло учням зрозуміти значення та цінність національного генія, який став символом свободи та гідності українців. Реалізуючи це завдання, вч. Бабак І.В.  провела заходи для учнів 6-А, 7-А, 8-А, 9-Б, В класів (гра-обговорення «Розкажи мені історію», вебквест «Мій Шевченко», пізнавальна гра «І чужого научайтесь, та свого не цурайтесь») з метою вшанування пам’яті Кобзаря. 

Результат перемоги Всеукраїнських олімпіад

Підтримати талановиту дитину, розвинути її обдарування, спонукати до самореалізації - завдання сучасного педагога. Його успішно реалізують у рівненському ліцеї 15. Українська, німецька, англійська, польська, французька мови, правознавство, математика, фізика, хімія, географія, біологія, трудове навчання стали предметом активного  вивчення ліцеїстами. І як результат перемоги здобувачів освіти у II та III етапах Всеукраїнських олімпіад. Вітаємо наших переможців та їхніх наставників. 

ІДУ Я ТИХОЮ ХОДОЮ

(уривок з поезії "Сон" - "Гори мої високії")​

Іду я тихою ходою,

Дивлюсь — аж он передо мною

Неначе ди́ва виринають,

Із хмари тихо виступають

Обрив високий, гай, байрак;

Хатки біленькі виглядають,

Мов діти в білих сорочках

У піжмурки в яру гуляють,

А долі сивий наш козак

Дніпро з лугами виграває.

А онде, онде за Дніпром

На при́горі, ніби капличка,

Козацька церква невеличка

Стоїть з похиленим хрестом.

Давно стоїть, виглядає

Запорожця з Лугу...

Весна починається з Шевченка

Не зважаючи ні на що, весна почалася з Шевченка. З Шевченком-художником, автором 1200 творів, на уроці мистецтва у 10-А класі знайомила ліцеїстів завідувачка відділу Харківського художнього музею Ірина Сідельова, а бібліотекар школи Лариса Ткач, презентуючи добірку матеріалів "Шевченко на мапі Рівного", дала поштовх до переосмислення та детального вивчення історії рідного краю. Така ж презентація була показана й учням 9-х класів. 

Знайомство з професіями

Допомогти визначитися підліткам з майбутньою професією, (а можливо просто долучити  їх до процесу приготування їжі),  вирішили батьки 6–Б класу. Вони запросили дітей на  майстер - клас до  Рівненського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі. Сподіваємося, що знання, отримані упродовж заходу, стануть їм  у пригоді. 

Зустріч учнів 8-11 класів з Марчаком В.В.

Реагуємо на виклики сучасності: намагаємося убезпечити підлітків у віртуальному просторі, знизити рівень комп’ютерної залежності та захистити дітей у цифровому середовищі шляхом використання різноманітних методів та прийомів роботи. Сьогодні  03.03.2023 у ліцеї № 15 відбулася зустріч учнів 8-11 класів з Марчаком В.В.(інспектором ВПК в Рівненській області департаменту кіберполіції Національної поліції України), який зосередив увагу на викритті провокативної, небезпечної  та агресивної дії російської молодіжної субкультури Редан. 

Весна іде - красу несе

Першого березня натхненні красою весняного дня учні 9-А класу (вч. мистецтва Костюк В.В.) побували на екскурсії  "Весна іде - красу несе" у Рівненській Артгалереї. Підлітки ознайомилися з виставкою українського живопису XX-XXI ст., де представлені роботи Адальберта Ерделі, Давида Бурлюка, Романа Сельського та інших. Школярі взяли участь у голосуванні за доробки  юних художників (серед них роботи двох представниць нашого ліцею:  Анастасії  Сукач та Софії Паламарчук). Маємо надію, що наші увійдуть у число переможців. 

зустріч учнів 8-11 класів з Марчаком В.В.(інспектором ВПК в Рівненській області департаменту кіберполіції Національної поліції України)

Міжнародний день рідної мови

У Міжнародний день рідної мови ліцеїсти 3-А класу(кл.кер. Фірсова О.В.)  спробували відповісти на запитання:" Яка для тебе рідна мова?" І от що вийшло у наших школяриків:рідна, барвінкова, державна, світанкова, солов'їна, незалежна, сильна, батьківська, співуча, весела, красива, єдина, калинова, лебедина, чарівна, голосиста, милозвучна!!!

Відома дитяча письменниця Віра Мельникова

Відзначаємо Міжнародний день рідної  мови креативно. У гості до учнів 2 – А,Б,В класів (кл.кер. Іверук О.П., Саковська Т.М.,Петрук І.М.) на запрошення бібліотекарів Ткач Л.Г., Цяпуста Г.М. завітала відома дитяча письменниця Віра Мельникова. Вона презентувала школярам свою книжку «Край мій рідний, Україна», а ще учасники дійства читали вірші, обговорювала власноруч створені ілюстрації. 

День вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого – особливий день в історії сучасної України. День вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.  День, коли ми говоримо не про смерть, а про героїчну боротьбу, самопожертву, готовність народу захищати незалежність, суверенітет та право на власний вибір.

Упродовж дня в ліцеї 15 пройшли уроки пам’яті «Небесна Сотня в пам’яті навіки»(1-А, 2-В,3-Г, 4-В,Г, 6-В)(кл.кер. Лелюх Т.П., Петрук І.М., Русальчук Н.І, Головачик І.В., Кухарчук В.С., Русіна С.П.), Уроки – реквієм «Небесна Сотня – ангели Майдану»(9-А, Б,В, 8-Б, 7-А,)(кл.кер. Бондарчук А.О., Солімчук О.І, Бабак І.В., Почтова О.В., Шостак О.О.), в ході яких ліцеїсти читали вірші, дивилися відеоматеріали, виготовили паперових ангелів, поіменно згадали загиблих героїв-рівнян, вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання.

День народження Уласа Самчука

20 лютого Україна святкує день народження видатного письменника, нашого земляка, Уласа Самчука.  А напередодні літературний музей його імені гостинно розчинив двері перед учнями 8–Б  та 11-Б класів (кл.кер. Почтова О.В., Капітула С.Ю. вч. української мови та літератури Мельничук О.Л., Куксова Г.М.). Школярі дізналися про життя, творчість, переконання палкого патріота України. Вони ще раз переконалися, що Україна багата талантами, а поліська земля народжує геніїв. 

Небесна сотня - перші герої російсько-української війни

Учні , вчителі ліцею 15 та гості закладу мають можливість ознайомитися з матеріалами книжкової виставки, доповненою роботами школярів, "Небесна сотня - перші герої російсько-української війни", яка відкрилася в бібліотеці до Дня Героїв Небесної Сотні. Виставка діятиме до  початку березня. 

Гості з передової

17 лютого до учнів 3-В класу (кл.кер. Гаврилюк В.В.) прямо з передової завітали мужні захисники України, яким школярі передали виготовлені власноруч окопні свічки, листи підтримки та малюнки з зображенням Державного Герба. А напередодні в класі проводилася година спілкування «Що для мене означає любов?», вході якої школярі дійшли висновку, що важливо любити не тільки рідних та близьких, а  й  Батьківщину та її сміливих оборонців. 

Виховна година «Герб держави – символ України»

Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв'язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності. Історія його виникнення сягає сивої давнини, його шлях, важкий та тернистий, тісно пов'язаний з визвольною боротьбою українців. Про це йшла мова під час проведення виховних годин «Герб держави – символ України» у 3-В, 4-Г, 5-А, 6-А, 6-В, 8-А, 8-Б, 9–Б, 9-В(кл.кер. Гаврилюк В.В.,Кухарчук В.С., Вільчинська Г.П., Кухарчук О.В., Русіна С.П., Фідря Н.М., Почтова О.В., Солімчук О.І., Бабак І.В.). 

Цікаво та креативно підійшли до відзначення дня Державного Герба України учні 2-В класу разом із своїм класним керівником Петрук І.М., вони не просто провели виховну годину «Тризуб, немов сім’я єдина, де тато, мама і дитина», а й створили невеличкий ролик. 

https://www.facebook.com/100088783996940/videos/930725191275760

У тісній співпраці бібліотекаря школи Цяпусти Г.М. і вчителів 3-Б кл.кер Михальчук О.В. та 4 – Б кл.кер. Плєхової Т.В. проведені виховні години «Про що розповідає наш герб», «Герб як символ незалежної держави». Цікаві розповіді педагогів, декламування учнями віршів українських поетів про один із символів держави, створення малюнків із зображенням герба, перегляд відеоролика та книжкової виставки сприяли створенню високодуховної атмосфери заходу. 

«Державний Герб – оберіг України», «Герб малий, герб великий» - теми годин спілкування у 10 –Б, 11-А, 9-А класах (кл.кер. Давидюк Д.П., Костюк В.В., Бондарчук А.О.), на яких ліцеїсти пригадали історію виникнення Герба, його долю, значення для нас і наших предків. 

Державний Герб України

Напередодні дня Державного Герба України у 5-В, 5-Г, 7-А класах (кл.кер. Сохацька А.І., Левосюк О.А., Шостак О.О.)пройшли інформаційні 15-хвилики, на яких ліцеїсти з’ясували, що символізує тризуб, які слова в ньому зашифровані, з якого року і чому ми відзначаємо цей день. А ще переглянули відеоролик «Державний Герб України» 

Година спілкування

Про державні, народні та духовні символи України говорили учні 3-В класу зі своєю вчителькою Гаврилюк В.В. та бібліотекарем школи Ткач Л.Г. на годині спілкування «Свята спадщина», яка відбулася напередодні Дня Державного Герба України. 

День Державного Герба України 

В ліцеї відзначають День Державного Герба України. Що символізує Тризуб? Яким міг бути Герб  України? На ці та інші цікаві питання учні 11-Б дали відповідь на годині спілкування "Наш Герб – Тризуб». 

Учитель року - 2023

Не тільки діти, а й вчителі постійно вчаться, беруть участь у конкурсах і... ПЕРЕМАГАЮТЬ!!! Учительський, учнівський та батьківський колективи вітають вчителя предмету "Захист України" з перемогою в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2023". Бажаємо успіху на національному етапі!!! 

День єднання 

Жовтий та синій кольори здавна єднають Україну. А жовто-сині стрічки й сердечка символічно з'єднали вихованців ліцею 15 не тільки між собою, а й з усією країною. Вони стали символом Дня єдності під час хвилини мовчання та виконання Гімну України. Разом ми сильні, разом ми переможемо!!! 

Музей бурштину

Бурштинові валентинки(як символ любові до найрідніших) виготовляли учні 6-Б класу під час екскурсії до Музею бурштину. Пізнавальний мистецький захід відбувся напередодні дня св.Валентина та сприяв згуртуванню учнівсько-батьківського колективу. 

Шкільний конкурс читців

Будні в укритті... 14 лютого в ліцеї 15 пройшло під знаком Шевченка. В день св.Валентина ліцеїсти  освідчувалися в любові не тільки найближчим, а й  Великому Кобзареві. Саме сьогодні в закладі  проведено шкільний конкурс читців.... Незвично, не так урочисто, як завжди, але креативно, використовуючи кожну вільну хвилину...  І на превеликий жаль в укритті, під час повітряної тривоги. В конкурсі взяли участь 34 учні 5-11класів, переможці представлятимуть заклад на міському етапі конкурсу. 

Права людини - це завжди актуально!

Щорічно міністерство освіти України проводить Всеукраїнський конкурс творів-есе "У мене є право" для здобувачів освіти 9-11 класів. Підлітки мають змогу висловити власні думки щодо дотримання конституційних прав людини, Декларацій прав людей. Приємно, що серед великої кількості учасників учениця 9 - А кл. Пожарська Д. нагороджена Дипломом лауреата, а їх вчителька Солімчук О.І. отримала Подяку в.о ректора Академії ДПтС, співзасновника конкурсу. Права людини - це завжди актуально! 

День св. Валентина

14 лютого - День св. Валентина - завжди асоціюється з освідченням в коханні. Але можна освідчуватися в любові не тільки коханій людині, але й тим, хто боронить  Україну у цей непростий час. Учні  3-Г класу щиро вітають з Днем Святого Валентина наших захисників. Адже завдяки їм у серці кожного українця живуть любов, віра та надія на Перемогу. 

Рівненський зоопарк

Дивовижні тварини України стали  предметом дослідження   для учнів 3-Гкл.. Вони разом з класним керівником Русальчук Н.І. відвідали Рівненський зоопарк, де більше дізналися про  червонокнижних тварин, побували на екскурсіях в тераріумі та основному парку, отримали приємні емоції та поглибили знання з предмету «Я досліджую світ».

Повага до державних символів України 

Виховати справжнього патріота-громадянина, захисника –завдання, поставлене державою перед українською школою. Складовою патріотизму є повага до державних символів України. Саме тому 13 лютого в нашому ліцеї пройшов урочистий церемоніал вносу Державного Прапора, виконання Гімну та вшанування полеглих захисників та захисниць хвилиною мовчання.  На захід завітала головний сержант ОК "Захід" Дмитрук І. А., вона передала закладу держаний прапор України, який буде зберігатися у «Музеї матеріальної та духовної Рівненщини» 

Safer Internet Day

Разом до найкращого інтернету - гасло, під  яким пройшов Safer Internet Day  у ліцеї 15. Про загрози, що чекають на користувачів, правила безпечної поведінки, переваги роботи у мережі говорили учнів 2 - Бкл., а ще вони склали пазл назви найвідомішої пошукової системи Google та розмалювали його. 

https://www.facebook.com/reel/521000029908805

Безпека в Інтернеті

Не день, а тиждень безпечного інтернету – вимога нашого часу. Так вирішили в нашому ліцеї, і впродовж 07-10 лютого для учнів 5 – 7кл. члени міністерства інформації учнівського Парламенту презентували слайд – шоу «Безпека в Інтернеті» та подарували кожному підлітку буклет «Правила безпеки в мережі». 

Тіні забутих предків

Міфічний світ гуцулів, карпатська говірка, цікаве режисерське рішення та майстерна гра акторів Рівненського драмтеатру черговий раз додали десятикласникам РЛ № 15 позитивних емоцій, вразили, змусили задуматись. Ознайомившись на уроках української літератури з творчістю Михайла Коцюбинського, ліцеїсти разом із батьками організували похід до драмтеатру на перегляд вистави «Тіні забутих предків» за твором українського Сонцепоклонника. 

На сцені ожили гуцульські звичаї, обряди, казковий світ. Знайомство з класичним українським словом та сучасним театральним мистецтвом сприяє формуванню почуття патріотизму та гордості за національну культуру. 


Навчання педагогів та школярів у складні часи

Подолати виклики воєнного часу українським учителям допомагають фахівці, що працюють під егідою Британської Ради в місті Кракові (Польща). Саме тут упродовж 02-04 лютого пройшли тренінги "Навчання педагогів та школярів у складні часи". В них взяли участь вчителі англійської мови нашого ліцею Гень Ж.В. та Левосюк О.А. Травма та її вплив на учнівсько - учительський колектив, ризикована поведінка учнів, шляхи створення класної кімнати як безпечного освітнього середовища -  ось коло питань, які вчилися вирішувати учасники тренінгів, спілкуючись англійською мовою, вдосконалюючи свій професійний рівень. 

Всесвітній день безпечного інтернету

7 лютого (у Всесвітній день безпечного інтернету) кожен учень 3 - Акл. створив власний аватар, придумав нікмейн, а разом вони взяли участь у грі "Безпечно - небезпечно" та уклали правила  поведінки в мережі. Наші  вихованці зрозуміли, наскільки важливо свідомо поводитись в Інтернеті. Маємо надію, що черговий безпековий крок стане ліцеїстам у пригоді. 

Шкода куріння

Створення безпечного освітнього середовища – важливий аспект успіху роботи навчального закладу. Одна з проблем, які постають перед педагогами – це не уможливлення вживання наркотичних засобів та паління, яке шкодить здоров’ю людини, впливає на  пам’ять, імунітет. Попереджуючи ці негативні явища у ліцеї  соціальний педагог Мігаль В. В. та педагог-організатор Ткачук М. О.  провели  заняття з елементами тренінгу для учнів 7-х класів.

В процесі перегляду та обговорення відео "Шкода куріння. Як насправді куріння впливає на організм людини?" та "Чи безпечніші електронні сигарети та кальян за звичайне куріння?", учні зробили висновки щодо неприпустимості вживання наркотичних речовин та паління. Адже для кожного  важливо бути здоровим.

Виставка робіт Ніла Хасевича 

Воїн, митець, легенда, художник, графік, відомий в Європі та США, своїм покликом визначив боротьбу за Україну в лавах УПА, створив візуальний образ українського повстанського руху – це Ніл Хасевич, наш талановитий земляк. І невипадково, що  у  Рівненському інституті Київського університету права діє виставка робіт митця, яку відвідали учні 10 – Б кл. нашого ліцею. Окрім того, ліцеїсти ознайомилися з історією закладу, досягненнями його випускників, поспілкувалися з викладачами. 

Рівненський інститут Київського університету права НАН України 

Моє місто вільне, бо вміє боротися

Уроки II Світової особливо актуальні сьогодні, коли росія, країна - агресор, веде загарбницьку війну проти УКРАЇНИ. 2 лютого, у день звільнення Рівного від нацистських завойовників, у ліцеї пройшли інформаційні хвилинки "Чи можна забути про це?", віртуальна мандрівка пам'ятними місцями(5 - Вкл.); учні 8 - Бкл. випустили стіннівку "1944. З історії визволення міста". У бібліотеці закладу оформлено тематичну виставку "Моє місто вільне, бо вміє боротися". Вчителі історії в 5 - 11 класах зробили бліц - повідомлення "Рівне в роки II Світової війни". 

Всесвітній день читання вголос

В історії людства є чимало визначних  дат. Одна з найнеймовірніших - це 1 лютого - Всесвітній день читання вголос. Як виявляється, цей процес знижує стрес, розвиває мислення, спонукає слухати інших, і навіть сприяє налагодженню товариських стосунків. 

Саме тому сьогодні,  в бібліотеці ліцею другокласники з групи подовженого дня під керівництвом свого вихователя Олени Ходькіної та бібліотекаря школи Лариси Ткач читали вголос одне з найкращих оповідань класика української дитячої літератури В.Нестайка  "Пригоди в кукурудзі". 

І як результат - прекрасний настрій і у дітей, і у дорослих. А найголовніше, що у школярів виникло бажання продовжити знайомство з книгами письменника та обов'язково читати голос. 

Краща практика академічної доброчесності

Питання дотримання академічної доброчесності, її вплив на результати навчання та покращення успішності випускників стали предметом вивчення для учнів 9-В класу, коли вони разом із своїм класним керівником Бабак І.В. вирішили взяти участь у першому обласному конкурсі "Краща практика академічної доброчесності". Відеорепортаж (конкурсна робота ліцеїстів), оснований на опитуванні випускників ліцею, жителів міста Рівного, вчителя правознавства, належним чином оцінило журі. Дев'ятикласники стали лауреатами. Вітаємо юних дослідників! 

День пам'яті Героїв Крут 

   Здавна українська молодь відігравала значну роль у виборюванні незалежності нашої держави. Про це свідчать події Майдану, війни росії проти України… А витоки можна знайти  у подіях 29 січня 1918 року: протистоянні 300 студентів та гімназистів 6000 армії муравйова. Сьогодні подвиг ГЕРОЇВ КРУТ актуальний як ніколи раніше. Тому у перед день знаменної дати в ліцеї пройшли заходи з вшанування справжніх патріотів УКРАЇНИ: віртуальна екскурсія зі порівняння подій сьогодення(4-Вкл.), інформаційно-поетична композиція «Квіти у полі, там, де Крути…»(5-Вкл.), година історичної пам’яті «Крути.

Бій за майбутнє»(5-Б,7-А,7-Бкл.), година – реквієм «Крути -  трагедія та подвиг»(9-А,9-Вкл.), перегляд відеопрезентацій та художнього фільму «Крути 18» (реж.Шатарєв) з подальшим обговоренням (5-Г,9-Б,11-Акл.), виготовлено буклети(9-Бкл.), запалили свічки пам'яті на знак великої пошани до юних героїв (5-Вкл.) організовано тематичну виставку в бібліотеці «Герої Крут – герої українського народу». В пам’яті спливають слова «Молитви» Лесі Храпливої-Щур.


О Боже, наш добрий

З високого неба!

Молитву сьогодні

Заносим до Тебе,

За тих, що боролись

При станції КРУТИ,

За нашу Державу

Із ворогом лютим,

Що в битві цій впали

В цю зиму криваву...

Прийми їх до Себе!

Прийми в Свою славу!

А нам від цих Tриста,

О Боже, благаєм! —

Любови дай вчитись

До Рідного Краю!


Маємо велику надію, що наші вихованці в майбутньому стануть гідними захисниками суверенної та незалежної України.

0-02-05-9b5c89f1a7529c8be883766c59411c77f5ea9cfaf7d101f6e73c4cc09b0c16cf_7870780d483a6928.mp4

З Днем Соборності України 

  Нехай любов до рідного краю об'єднує нас, допомагає йти до перемоги та процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України. Бажаємо добробуту й щасливого життя усьому народу. 2-В клас  вітає усіх з Днем Соборності України! 

Відзначення Дня Соборності України 

У цей нелегкий для кожного українця час дуже важливими є національні інтереси, події, пов'язані з непростим шляхом становлення нашої незалежності. День Соборності України -  день, який символізує єдність земель України., свідомості того, що лише в єдності досягнемо величної мети -  здобудемо перемогу. Так в учнів 3-В класу, (класний керівник Гаврилюк В.В.  )відбулась година спілкування "В єдності наша сила". Діти переглянули відео про героїчні сторінки нашої історії, пов'язані з Днем Соборності, провели вікторину "Єдина країна - єдиний народ". Та найважливішим для школярів було побажання для своєї держави, які вони написали на жовто - блакитних долоньках та створили з них ланцюг єдності на карті України. 

Виховна година до Дня Соборності України

Щодня ми поглинаємо величезну кількість інформації. Та чи завжди усвідомлюємо її вплив на наш світогляд, сприйняття реальності? Саме на це запитання спробували дати відповідь учні 9-В класу Рівненського ліцею № 15 під час години спілкування, присвяченій Дню Соборності України, проведеній у рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» (ІREX).

      Підлітки аналізували події, які відбулися наприкінці січня 1919 року в Києві, визначили їх значення щодо формування державності, національної самосвідомості українців, провести паралель з подіями, які відбуваються під час повномасштабної війни Росії проти України. Вони наголосили на тому, що для кожного з нас «соборність» - це деокупація захоплених територій, відновлення цілісності держави, боротьба на інформаційному фронті. Школярі презентували відеоматеріали, які знайшли відгук у їхніх серцях.

     Учні дійшли висновку, що почуття відіграють вагому роль у сприйнятті інформаційно-розважального контенту, однак лише критичний підхід допоможе людині протистояти ворожій пропаганді.

Подарунок до новорічних свят

Приємно усвідомлювати, що допомога, зібрана учнями, вчителями, батьками ліцею №15, дійшла за призначенням до мужніх захисників  і стала приємним подарунком на новорічно-різдвяні свята. 

Робимо кроки вперед 

 Зимові канікули – час відпочинку для дітей, відзначення різдвяно-новорічних свят, а для педагогів – це можливість зайнятися самоосвітою, поспілкуватися з колегами на актуальні теми, поділитися власним досвідом, почерпнути нове. Цьогоріч реформа Нової української школи розпочалась у середній ланці, охопила чимало вчителів-предметників, тому на часі – обговорення питань освітнього процесу п’ятикласників. 

   10 січня педагоги Рівненського ліцею № 15 взяли участь у тренінгу «У пошуках нових методик», який провела регіональна тренерка ГС «Освіторія» Саприкіна Наталія Олександрівна. Під час заходу говорили про НУШ, компетентнісний підхід до навчання, про оцінювання й самооцінювання, аналізували власну систему оцінювання, розробляли завдання і картки до них для самооцінювання і взаємооцінювання учнів. Окрім цього, довідались про нові цікаві способи об’єднання дітей для роботи в  групі, способи знайомства, прийняття правил роботи в групі, прийоми релаксації («хвилинка масажу», «броунівський рух» тощо). А ще – мали можливість розповісти про проблеми, висловити побажання, поміркувати над словами мукачівського письменника Мирослава Дочинця: «…Якщо зробиш три кроки вперед, піднімешся над натовпом, над нинішнім днем, над дорогою». Цей тренінг зарядив позитивною енергетикою, дав можливість насолодитись  спілкуванням з колегами та зробити кроки вперед у професійній діяльності. 

Благодійні акція «Шкарпетки для перемоги» та «Книга на схід»

      2022 видався найскладнішим за всі роки існування нашої держави. Мабуть, немає жодного українця, який від 24 лютого не долучився до благодійних акцій. Одними із останніх у листопаді–грудні стали «Шкарпетки для перемоги» та «Книга на схід», які ініціювали КЗ «Рівненський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства, учнівської молоді» та міське товариство «Просвіта». Ліцеїстами зібрано близько 300 пар шкарпеток та 147 україномовних книжок. Віримо, що наша маленька лепта наблизить перемогу. 

Виготовлення  окопних свічок

  Під час канікул, батьки та учні 3-В класу, Рівненського ліцею №15, на чолі з класним керівником Гаврилюк Вірою Володимирівною, продовжують наближати перемогу.

  Так, у  вівторок, перебуваючи в укритті ліцею, вони виготовляли  окопні свічки, які так необхідні нашим захисникам на фронті.  Важливо зазначити, що участь в роботі брали як дорослі, так і діти. Дорослі різали картонні смужки, а школярики вправно скручували їх та вкладали в підготовлений посуд. Поки дорослі розтоплювали та заливали парафін, діти писали лист , малювали малюнки українським захисникам та готували наліпки підтримки з національною символікою, які згодом прикріплювали на власноруч виготовлені окопні свічки.


   Наближаємо перемогу разом!

   Слава Україні!

   Героям Слава!

0-02-05-0dcb7ea2f4352f1957b443892b906efef285875f23b2228321c9369f7a7a1c90_89fd670ba43cb57d.mp4

Колядка "Ангели, знижайтеся!" Виконує гурт "Мрійники" 

    Взаємодія освітянських партнерів 

Учні та педагоги однієї зі шкіл міста Пущиково (Республіка Польща) привітали учнів Рівненського ліцею №15 та їхніх наставників з різдвяно-новорічними святами власноруч виготовленими листівками, щоб створити святковий  настрій своїм одноліткам  з України.  Ліцеїсти у відповідь також надіслали привітальні листи польським друзям. Маємо надію, що зв’язки з польським навчальним закладом успішно розвиватимуться і надалі. 

   Тримаймо стрій 

  В умовах повномасштабної війни всі українці: і малі, і великі - намагаються наблизити нашу перемогу. Тримають стрій в тилу, долучаючись до різноманітних волонтерських акцій. Так  напередодні нового року та Різдва Христового учнівський та батьківський колективи ліцею №15 зібрали теплі речі, смаколики, засоби гігієни, сухе паливо для окремого 14 батальйона «Полісся», щоб під час прийдешніх свят  наші воїни відчули розуміння та підтримку кожного патріотично налаштованого українця 

Підтримуємо  благодійні освітні проєкти…

 Ні холод, ні відсутність тепла та світла, ні війна не можуть зламати українців, адже ми вміємо радіти життю та робити його прекрасним. 23 грудня учні та педагоги Рівненського ліцею №15 висадили на клумбах біля школи 500 цибулин тюльпанів, нарцисів, гіацинтів, крокусів, які отримали в рамках проєкту «Flowers4school»( https://mahala.com.ua ), що спрямований  на озеленення українських шкіл квітами, і до якого учасники освітнього процесу змогли долучитися завдяки активній громадській позиції голови піклувальної ради п. Інни Суровець.

   А коли прийде тепло і все навкруги оживе, шкільне подвір’я забуяє різнокольоровими прекрасними весняними квітами.

#flowers4school