Спільнота підтримки

Уся необхідна інформація для ефективної підтримки КЗ "Гімназія №24 ВМР"

Гімназія - це друга домівка для учнів, де вони проводять майже 75% активного денного часу. Тут діти почувають себе комфортно та затишно при проведенні уроків, виховних заходів, виставок, свят тощо.

Цьому сприяє співпраця вчителів, батьків, влади та громади.

Загальноосвітні навчальні заклади фінансуються за рахунок коштів бюджету. Поки що, заклади освіти працюють в умовах, коли державний бюджет не забезпечує у повному обсязі коштів, необхідних для їх належного функціонування. З метою приведення у відповідність матеріально-технічної бази, створення сучасних умов для учнів, ведення належним чином господарської діяльності загальноосвітні навчальні заклади отримують не тільки кошти з бюджету, а й з інших джерел.

Залучати кошти батьків на потреби навчальних закладів можна лише з дотримуванням норм законодавства. Управління освіти Департаменту гуманітарної політики Вінницької міської ради постійно акцентує увагу на незаконності вимог про обов’язкове внесення батьками учнів коштів на потреби навчального закладу. Натомість батьківським комітетам пропонують створювати благодійні фонди або громадські організації, контролювати вступ і розподіл грошей та брати участь у вирішенні інших питань, передбачених статутом цих громадських організацій. А у Міністерстві освіти і науки також нагадають, що прийом благодійних внесків має здійснюватися виключно на добровільній основі.

Створення ГО не несе за собою прибуток. Його члени будуть працювати виключно на громадських засадах. Джерелом формування фонду ГО є прийняття на рахунок благодійних внесків не лише від батьківського колективу, а й від установ, організацій, приватних осіб та інших джерел, які не заборонені законодавством.

Для реалізації цих завдань створено правління: обрано голову, членів правління, проєктну раду та наглядову раду. Саме вони будуть вести документацію, контроль витрат і звітуватись про витрачені кошти перед іншими батьками. До речі, членами фонду повинен бути виключно батьківський колектив школи.

Використання коштів є прозорим і кожен із батьків матиме уяву, де використані кошти і чи доцільно це було зроблено. Витрачаються кошти лише з відома правління фонду, а внески будуть залучатися виключно на добровільній основі. Наша ГО розрахована не лише на батьків, а й на організації чи підприємців, які можуть зробити добровільні пожертви на потреби нашої школи.