Biblioteka

Witamy na stronie szkolnej biblioteki !!!

Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów


Kartezjusz

Szkolna biblioteka przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Nie zostawiam czytelnika.

Jak pracować zdalnie?

Będziemy zamieszczać różne ciekawe linki do stron, które umożliwiają rozwijanie czytelnictwa on line. Wkrótce pojawią się podstrony:

  • klasy 1-3

  • klasy 5-6

  • klasy 7-8

  • nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice

Złote myśli o czytaniu, czytelnictwie, bibliotekach...

Biblioteka cyfrowa Polona

Biblioteka cyfrowa POLONA rozwijana przez Bibliotekę Narodową jest obecnie najnowocześniejszym tego typu portalem w Polsce i jednym z najnowocześniejszych na świecie. Jej podstawowym celem jest zapewnienie szerokiego, powszechnego i bezpłatnego dostępu do zasobu zdigitalizowanego piśmiennictwa polskiego oraz informacji o nim. W portalu udostępniane są przede wszystkim zbiory z domeny publicznej, m.in.: stare druki, książki z XIX i XX w., ryciny, druki ulotne, nuty, rękopisy, zbiory kartograficzne i czasopisma.

Część zbiorów POLONY została również pogrupowana w kolekcje tematyczne, a teksty popularnonaukowe na blogu Polony (blog.polona.pl) stanowią dobre wprowadzenie do całej rozmaitości obiektów dostępnych w bibliotece cyfrowej.

Portal wyposażony jest w technologie wspomagające wyszukiwanie: filtry, przeszukiwanie pełnotekstowe oraz wiele innych narzędzi ułatwiających pracę ze zdigitalizowanymi obiektami.

Do przeglądania zasobów cyfrowej biblioteki POLONA nie jest wymagane zakładanie konta czy logowanie. Jednak zalogowanym użytkownikom umożliwiamy dodatkowo tworzenie kolekcji ulubionych obiektów, dodawanie notatek oraz zakładek w przeglądanych obiektach, a także bezpłatne pobieranie plików w najwyższej rozdzielczości (w formatach .jpg, .pdf).

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki

https://polona.pl/