Новини

Запрошуємо вас на роботу!

Ми забезпечуємо гідні умови праці та стабільну заробітну плату. Сокирянська міська рада реалізовує проєкт з забезпечення медиків житлом. У 2023 році чотири сім'ї медиків отримали нові квартири. Наразі 100% готовності двох двокімнатних квартир.

Наші вакансії:

- лікар з Фізичної та реабілітаційної медицини ;

- лікар Невропатолог;

- лікар Функціональної діагностики;

- лікар Терапевт;

- лікар Кардіолог;

- лікар Ендоскопіст;

- лікар Рентгенолог;

- лікар Психіатр або Нарколог.

Ми сподіваємось наша пропозиція зацікавить вас та чекаємо на вашу відповідь.

З повагою Адміністрація КНП "Сокирянська лікарня"

sok-hospital@ukr.net

тел. +380 3739 21935

16.03.24 з 9.00 у 4 каб. поліклінічного відділення КНП «Сокирянська лікарня»  буде проводити консультативний прийом, ендокринний-хірург, лікар вищої категорії, кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії №1 Буковинського державного медичного університету

ЯН ВІКТОРОВИЧ ГИРЛА.

Коротка інформація про лікаря:

Досвід роботи більше 20 років. Активно займається діагностикою та операціями при захворюваннях щитоподібної та паращитоподібних залоз (доброякісні, злоякісні утворення, кісти шиї, запальні та токсичні форми зоба).

Під час консультації лікар проведе УЗД щитоподібної залози та лімфатичних вузлів шиї. У разі необхідності виконає біопсію підозрілих вузлів щитоподібної залози. Призначить необхідні обстеження для уточнення діагнозу. Також, можна визначитись що до подальшої тактики лікування чи спостереження.

На прийом з собою мати попередні результати обстежень (якщо наявні).

Консультації проводяться без попереднього запису, у вигляді живої черги.

Лапароскопічна холецистектомія - це малотравматичний метод видалення жовчного міхура, який на сьогодні є найбільш актуальним. Методику вважають "золотим стандартом" лікування  жовчнокам'яної хвороби у світовій медицині. Лапароскопія це один з методів, котрий здатен мінімізувати обсяг оперативного втручання й повернути пацієнта до повноцінного життя в найкоротші терміни.

   Сучасне обладнання, досвід, висока кваліфікація наших лікарів хірургів  дозволяють нам виконувати лапароскопічну холецистектомію. Звернувшись до лікарів хірургів нашої лікарні ви назавжди забудете про таке явище, як камені у жовчному міхурі.

  На фото лікарі хірурги хірургічного відділення КНП "Сокирянська лікарня" під час проведення лапароскопічної холецистектомії.

22 лютого (четвер) 2024 року з 8.30 по 12.00 годину у хірургічному відділенні КНП «Сокирянська лікарня», що знаходиться на четвертому поверсі, буде проведений день донора.

Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 до 60 років (маса тіла має бути не нижче 50 кг.), яка дала згоду здати кров, та немає медичних і соціальних протипоказань. Прийом донорів в закладі обов’язково проводиться на підставі документа, що засвідчує особу донора (паспорта громадянина України). Також потрібно мати результат флюорографії або рентгену грудної клітки (відсутність патології).

Перед здачею крові або її компонентів донор має дотримуватись певних правил:

– мати добре здоров’я та гарне самопочуття;

– добре відпочити, виспатись;

– режим харчування донорів має деякі особливості: напередодні кроводачі потрібно виключити з раціону жирну їжу (масло, сало, жирні м’ясо та рибу, молоко, сметану, яйця, морозиво).

За 48 годин до здавання крові відмовитись від алкогольних напоїв, утриматись від паління або не палити за годину до та після донації. В день здачі необхідно з’їсти легкий сніданок: чай або сік, печиво, білий хліб.



15 лютого Міжнародний день операційної медичної сестри. Вперше така професія з'явилася в 1891 році - вже тоді медики надавали допомогу лікарям під час операцій. Але саме свято 15 лютого 2009 року заснували представники "Європейської асоціації операційних медичних сестер".

Операційний блок – місце, де працюють сильні люди. А операційні медсестри – допомога, підтримка й опора хірурга, основна сполучна ланка під час оперативного втручання.

В усьому світі статус професії операційної медичної сестри є надвисоким. Справжні професіонали цієї спеціальності мають достатній рівень знань з усіх напрямів медицини, швидку реакцію та добру фізичну форму.

Вітаємо з Міжнародним днем операційної медичної сестри! Бажаємо здоров’я, сил, достатку та професійного розвитку. Нехай ваша благородна праця приносить радість, достаток, повагу пацієнтів, рідних та близьких людей!



Сьогодні 14.02.2024 р. на базі КНП "Сокирянська лікарня" Сокирянської міської ради успішно відбувся моніторинговий візит з приводу організації та забезпечення ПМГ №42 "Готовність закладу охорони здоровʼя до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях".

Моніторинг провели : Національна служба здоров'я України, Таня Кудик, Ірина Розлуцька та Департамент Охорони здоров'я Чернівецької ОДА, Тетяна Козар.


9 лютого 2024 року вчергове щирі, теплі слова подяки на свою адресу отримали лікарі хірургічного відділення Велущак Іван Дмитрович, Грама Олександр Вікторович, Пижик Адріан Анатолійович та відділення анестезіології та інтенсивної терапії Мітасов Владислав Альбертович від вдячної пацієнтки Балан Лідії Василівни, жительки с.Вашківці, Дністровського району, Чернівецької області.

Лідія Василівна подякувала лікарям та медсестрам та всьому медичному персоналу за їхню кваліфіковану медичну допомогу та увагу, яку надали їй під час операції. Лідія Василівна приємно вражена створеними умовами в лікарні, а також професійною компетентністю лікарів з якою вони підходять до кожного пацієнта.

Сердечно дякує всім за професійність, оперативність, чуйність, людяність, та надзвичайну терпеливість до хворих пацієнтів.



Оголошення Наглядова рада

Сьогодні ми надаємо інформацію як отримати БЕЗКОШТОВНО послугу лабораторії.

У лікарні функціонує сучасна лабораторія, обладнання якої постійно оновлюється та дозволяє проводити досить великий спектр досліджень. Здебільшого дослідження проводяться на автоматичних аналізаторах, що значно зменшує похибку та неправдивість результату.

Як же отримати ці послуги безоплатно? Все досить просто, у вас має бути декларація з сімейним лікарем. Ви маєте мати направлення від вузького спеціаліста, або ви перебуваєте на стаціонарному лікуванні у КНП "Сокирянській лікарні".

Хочемо зауважити, що не всі лабораторні дослідження НСЗУ відшкодовує за направленням сімейного лікаря, тому краще звертайтесь до вузького спеціаліста (хірург, уролог, травматолог, терапевт, невропатолог та інші). Також не всі дослідження проводяться для амбулаторних хворих, певна частина лише для стаціонарних.

Якщо у вас немає декларації з сімейним лікарем? Для вас ці послуги платні!

Якщо у вас немає електронного направлення? Для вас ці послуги платні!

Якщо ви громадянин іншої країни? Для вас ці послуги платні!

Якщо ви проходите один з видів медичних оглядів (періодичні, щорічні, при влаштуванні на роботу та інші...), або бажаєте отримати довідку про проходження психіатричного огляду на вживання наркотичних речовин? Для вас ці послуги платні!

Більш детальну інформацію як отримати БЕЗКОШТОВНЕ лабораторне дослідження можна дізнатися у 17 та 18 кабінеті поліклінічного відділення з 9.00 по 17.00 у будні дні.

ПАМ'ЯТАЙТЕ, що всі лабораторні дослідження у невідкладних станах, і станах які загрожують життю завжди БЕЗКОШТОВНІ.

А тепер перелік лабораторних досліджень, які проводяться в клініко-діагностичній лабораторії КНП «Сокирянська лікарня» Сокирянської міської ради

*Гематологічні дослідження

Загальний аналіз крові:

-гемоглобін

-еритроцити

-кольоровий показник

-лейкоцити

-швидкість осідання еритроцитів

Розгорнутий аналіз крові:

-WBC-лейкоцити

-RBC-еритроцити

-HGB-гемоглобін

-HCT-гематокрит

-PLT-тромбоцити

-MCV-середній об’єм еритроцита

-MCH-середній вміст гемоглобіну в еритроциті

-MCHC-cередня концентрація гемоглобіну в еритроцитарній масі

-MPV-середній об’єм тромбоцитів

-PDW-ширина розподілу тромбоцитів по об’єму

-PCT- тромбокрит

-RDW-CV-ширина розподілу еритроцитів

-RDW-SD- ширина розподілу еритроцитів

-Нейтрофіли (на 100 лейкоцитів) %

-Нейтрофіли (абсолютна кількість) 10^9/л

-Лімфоцити (на 100 лейкоцитів) %

-Лімфоцити (абсолютна кількість) 10^9/л

-Моноцити та еозинофіли (на 100 лейкоцитів) %

-Моноцити та еозинофіли (абсолютна кількість) 10^9/л

-Швидкість осідання еритроцитів

-Лейкоцитарна формула (підрахунок ручним методом з фарбуванням за Романовським)

-Час згортання крові

-Визначення малярійного плазмодія

*Загальноклінічні дослідження

Загальний аналіз сечі:

-Визначення білку кількісно

-Колір

-Прозорість

-Питома вага

-Жовчні пігменти

-Еритроцити

-Лейкоцити

-Епітелій :

Плоский

Перехідний

Нирковий

-Циліндри:

Геалінові

Зернисті

Епітеліальні

Еритроцитарні

Лейкоцитарні

Геаліново-краплинні

Восковидні

Вакуолізовані

-Фібрин

-Еластичні волокна

-Слиз

-Солі (урати, фосфати, трипельфосфати, оксалати та ін.)

-Бактерії

-Визначення глюкози кількісно

-Визначення білку у сечі за добу кількісно

-Визначення кетонових тіл

-Дослідження сечі за Зимницьким

-Визначення жовчних пігментів

-Визначення рівня Рн сечі

-Мікроскопія елементів матеріалу

-Визначення форменних елементів в 1мл сечі(за методом Нечипоренка)

-Дослідження біля плідних виділень

Аналіз калу:

-Копрограма

-Визначення простіших

-Виявлення яєць гельмінтів

-Виявлення прихованої крові

*Дослідження транссудатів та ексудатів:

-Визначення фізичних властивостей: питомої ваги, білку, елементів складу осаду, серомуцину (проба Рівальта)

-Фізичні властивості(прозорість, колір)

-Питома вага

-Елементи складу осаду: лейкоцити, еритроцити, мезотеліальні клітини, атипові клітини.

*Дослідження спинномозкової рідини:

-Визначення фізичних властивостей (колір, прозорість)

-Білок

-Реакція Панді

-Глюкоза

-Цитоз ліквору

-Елементи осаду: лейкоцити, еритроцити.

*Дослідження секрету простати

Фізичні властивості:

-Колір

-Прозорість

-Реакція

-Елементи осаду: лейкоцити, еритроцити, амілоїдні тільця

*Аналіз еякуляту

Визначення фізичних властивостей:

-Колір

-Прозорість

-Вязкість

-Кількість

-Реакція

-Елементи еякуляту: сперматозоїди (рухливі, нерухливі, нормокінез, гіпокінез, акінез, поступальний рух, маятникоподібний рух, циркулярний рух, лейкоцити, еритроцити, лецитинові зерна, кількість сперматозоїдів в еякуляті).

*Дослідження складу виділень

Елементи складу виділень:

-Епітелій

-Лейкоцити

-Флора(трихомонади, диплококи, кандиди, гарднерели)

*Дослідження зішкрябу з каналу шийки матки

-Мікроскопія пофарбованого препарату, виявлення патологічних клітин.

*Біохімічні методи досліджень

-Визначення білірубіну: білірубін загальний, білірубін прямий, білірубін непрямий.

-Визначення тимолової проби

-Визначення АЛаТ

-Визначення АСаТ

-Визначення загального білку

-Визначення холестерину

-Визначення глюкози

-Визначення сечовини

-Визначення креатиніну

-Визначення альфа-амілази

-Визначення натрію

-Визначення калію

-Визначення фібриногену

-Визначення протромбінового часу

-Визначення протромбінового індексу

-Визначення АЧТЧ

-Визначення МНВ

-Визначення глікованого гемоглобіну

-Визначення ГГТ

*Для пацієнтів відділення анестезіології та інтенсивної терапії функціонує аналізатор газів крові та електролітів OPTI CCA –TS, на якому проводять визначення наступних параметрів:

-Рн

-РСО2

-РО2

-Na+

-K+

-Ca++

-Cl_

*Імунологічні дослідження

-С-реактивний білок

-Антистрептолізин-О

-Ревматоїдний фактор

-Прокальцитонін

-Д-дімер

-Aнтитіла LgM, LgG до корона вірусу COVID-19 SARS-CoV-2

-Тиреотропний гормон (ТТГ)

-Тироксин (Т4)

-Трийодтиронін ( Т3)

- Антиген вірусу гепатиту В

-Антитіла класу LgM до вірусу гепатиту А

-Антитіла до вірусу гепатиту С

*Серологічні дослідження:

-Визначення групи крові та резус-фактора

-Визначення резус-антитіл та їх титру

-Комплекс серологічних реакцій на сифіліс (бувша реакція Васермана)

- Визначення антигену сифіліса (РМП)

--Визначення гемолізинів

*Швидкі тести:

-Комбінований тест на наркотики:(амфетамін, маріхуана, морфін, метамфетамін, барбітурати, бензодіазепін, кокаїн, фенциклідин, метадон, екстазі)

-Комбінований тест для діагностики мультиінфекції –ВІЛ ½, гепатит В, гепатит С, сифіліс.

-Швидкий тест на виявлення антигену до коронавірусу COVID-19 SARS-CoV-2.

Для комунального некомерційного підприємства «Сокирянська стоматологія» затверджено прейскурант на платні медичні послуги

Відповідне рішення прийняли депутати Сокирянської міської ради в ході двадцять восьмої сесії Сокирянської міської ради восьмого скликання.

Новий прейскурант затвердили у зв’язку із збільшенням ціни на медикаменти, витратні матеріали та враховуючи інші витрати, які спрямовуються на забезпечення належної організації роботи установи.

Оновлені тарифи депутати міської ради затверджують щорічно, а ціни формуються в залежності від витрат лікувальної установи. Необхідність прийняття рішення також викликана й тим, що з 01 квітня 2023 року Національна служба здоров'я України припинила оплату послуг з надання невідкладної стоматологічної допомоги дорослому населенню.

Як пояснює директор комунального некомерційного підприємства «Сокирянська стоматологія» Людмила Макарова, у квітні 2023 року Національна служба здоров’я припинила оплату послуг з надання невідкладної стоматологічної допомоги дорослому населенню. Людмила Ігорівна зазначає, що фахівцями КНП «Сокирянська стоматологія» за період 2022 року надано послуг у сфері стоматології майже 7000 громадян, з них – близько 2000 – діти. Раніше за одного такого пацієнта заклад отримував 130 гривень компенсації від Національної служби здоров'я. Оплачувати ці послуги з місцевого бюджету немає можливості. Відтак, КНП «Сокирянська стоматологія» необхідно організувати діяльність підприємства таким чином, аби самостійно себе забезпечувати.

Перелік та тарифи на платні послуги у КНП «Сокирянська стоматологія» можна переглянути за посиланням: https://gromada.org.ua/.../medicina-15-14-36-21-06-2016/


Медична послуга - це будь-яка медична діяльність, яка надається з метою діагностики, лікування, профілактики або збереження здоров'я людини. Це може включати консультацію лікаря, проведення медичних обстежень, лабораторних тестів, процедур, хірургічних втручань, надання лікарських препаратів та інші медичні послуги.

Медичні послуги надаються медичними закладами, такими як лікарні, поліклініки, приватні клініки, лікарні екстреної медичної допомоги, центри первинної медико-санітарної допомоги та інші медичні установи. Ці послуги можуть надаватися як у стаціонарних умовах (у лікарні), так і у амбулаторних умовах (поліклініках, кабінетах лікарів, центрах первинної медико-санітарної допомоги).

Загальні медичні послуги включають основну медичну допомогу, таку як профілактичні огляди, вакцинація, діагностика і лікування загальношироко поширених захворювань. Крім того, існують спеціалізовані медичні послуги, які надаються фахівцями з певних галузей медицини, таких як кардіологія, онкологія, неврологія, гінекологія тощо.

Медичні послуги також можуть включати екстреної медичної допомоги в разі нещасних випадків або травм, терапію для управління хронічними захворюваннями, реабілітацію після травм або операцій, психіатричну допомогу для забезпечення ментального здоров'я, фізіотерапію, реабілітацію та інші види медичної підтримки.

Медичні послуги також можуть включати діагностичні процедури, такі як рентген, ультразвук, магнітно-резонансна томографія (МРТ), комп'ютерна томографія (КТ), лабораторні аналізи та інші методи досліджень. Ці процедури допомагають лікарям з'ясувати діагноз, встановити причину симптомів та призначити належне лікування.

Загалом, медична послуга охоплює широкий спектр медичних дій, які мають на меті діагностику, лікування та підтримку здоров'я людини. Це важлива сфера, яка забезпечує нам можливість отримувати необхідну медичну допомогу і зберігати наше фізичне та психічне благополуччя.


04.07.2023 року відбувся семінар – тренінг в КНП «Сокирянська лікарня» для працівників лікарні на тему: «Відбір, пакування доставка, прийом зразків біологічного матеріалу на виявлення збудника холери». А також було наявно показано покрокові дії при виявлені збудника холери. Доповідала на цю тему завідувач інфекційного відділення Інна Гуцул.

Друга тема, яка була розглянута, «Заходи реагування на надзвичайну ситуацію техногенного походження». А саме ядерна загроза та алгоритм дій у разі витоку радіації. Доповідач сестра медична старша дитячого соматичного відділення - Ліна Піжевська.

Третя тема, яку розглянули «Хірургічна та гігієнічна обробка рук медичним персоналом». Доповідач сестра медична старша ВАІТ – Ліля Маковійчук.


При аваріях на ядерних об’єктах може виділятися радіоактивний йод (I-131). При надходженні в організм він вибірково накопичується в щитоподібній залозі і спричиняє її опромінення й ураження. Єдиний препарат для ефективного запобігання радіаційному ураженню щитоподібної залози містить калій йодид (КЙ).

Коли людина приймає потрібну кількість йодиду калію в потрібний час, це може допомогти заблокувати щитоподібну залозу від поглинання І-131: вона поглинає KЙ, і не має місця для І-131.

Однак, калій йодид корисний лише в окремих ситуаціях в конкретних дозах і для певних груп людей. Тож приймати його «про всяк випадок» – не можна! Він може зашкодити здоров’ю.

До побічних ефектів неконтрольованого прийому стабільного йоду відносять:

☛ висипання на шкірі;

☛ запалення слинних залоз із набряком та болем, частковою втратою смаку та сухістю у роті;

☛ шлунково-кишкові розлади – нудоту, діарею;

☛ серйозні алергічні реакції – лихоманку і болі в суглобах, набряк частин тіла (обличчя, губ, язика, горла, рук або ніг), проблеми з диханням, говорінням або ковтанням; хрипи або задишку;

☛ розлади серцево-судинної системи: порушення серцевого ритму, тахікардію, фібріляцію передсердь;

☛ розлади нервової системи: збудження, тремтіння, тремор рук;

☛ зоб – збільшення розмірів щитоподібної залози

☛ втрата маси тіла

☛ гіперфункцію щитоподібної залози

☛ зниження функції щитоподібної залози (гіпотиреоз), небезпечний зниженням частоти пульсу, артеріального тиску.

☛ також є ризик смерті.

Тож не приймайте KЙ, якщо ви не отримали відповідної вказівки від органів охорони здоров’я чи ДСНС. Слідкуйте за інформацією від офіційних джерел і якщо маєте бодай якісь сумніви – проконсультуйтеся з лікарем перед вживанням йодиду калію.


Приєднуйтесь до нашої команди!

Запрошення для лікаря на роботу в нашій медичній установі.

Залучення нових лікарів є важливим завданням для адміністрації лікарні, яке може допомогти забезпечити якісну медичну допомогу населенню.

Найважливіше у нас створені сприятливих умов для роботи лікарів. Нові лікарі шукають місце роботи, де вони можуть проявляти свої професійні здібності, отримувати достойну зарплату та мати можливість професійного зростання.

Ми шукаємо, талановитих лікарів для роботи в нашій медичній установі. Наша лікарня діє вже багато років, ми маємо чудові умови, обладнання та надаємо якісну медичну допомогу нашим пацієнтам.

Ми шукаємо лікарів, які готові приєднатися до нашої команди та допомогти нам розвиватися та покращувати якість надання медичної допомоги нашим пацієнтам. Ми шукаємо людей, які мають бажання працювати у медичній галузі, навчатися та розвиватися, дотримуватися високих медичних стандартів та бути частиною нашої місії. Крім того, по проєкту Сокирянської Міської Ради нові лікарі отримують службове житло.

Наші вакансії:

- лікар Невропатолог;

- лікар Функціональної діагностики;

- лікар Терапевт;

- лікар Кардіолог;

- лікар Уролог;

- лікар Ендоскопіст;

Якщо ви зацікавлені у нашій пропозиції, будь ласка, надішліть своє резюме, щоб ми могли оцінити ваші професійні навички та зв'язатися з вами для подальшої співпраці. Також, ви можете звернутись особисто у приймальню директора, або написати адміністратору нашого каналу.

Ми сподіваємось наша пропозиція зацікавить вас та чекаємо на вашу відповідь.

З повагою Адміністрація КНП "Сокирянська лікарня"

crl-soc@med.cv.ua

тел. +380 3739 21935



Філія Асоціації "Medicos del Mundo" в Україні Надала благодійну допомогу у вигляді 80 наборів для лікаря, 80 наборів для матері, 80 наборів для дитини. Метою є допомога акушерській службі та матері новонародженої дитини.

Звертаємось до Branch of "Medicos del Mundo" in Ukraine зі словами найщирішої подяки за вашу великодушну підтримку і внесок у благодійність. Ваша доброта та гуманітарна діяльність дійсно змінюють світ навколо нас, приносить надію тим, хто потребує допомоги, та розширює коло можливостей для багатьох людей.

Дякуємо!



Кожне із цих імен – своя історія

Сокирянська лікарня має свою велику історію. Є що згадати напередодні професійного свята – Дня медичного працівника. Традиційно вшановують, нагороджують, вручають подарунки, квіти тим медикам, які працюють нині. І це справедливо, бо професія медика найблагородніша з усіх. Лікарі, медсестри, санітарки допомагають багатьом людям відновити здоров`я, продовжити, зберегти життя.

Але, впевнені, буде справедливо згадати в ці дні й тих медиків, яких уже з нами немає. Але саме вони зробили дуже багато для жителів краю, здобули авторитет нашому медичному закладу навіть за межами Сокирянщини.

Буде зовсім не зайвим пом`янути, згадати, віддати шану пам`яті таким медикам, які працювали в лікарні із 1948 р. до 2023-го, які віддали усе своє життя медицині, охороні здоров`я. Це, зокрема: Самуїл Григорович та Емілія Йосипівна Співаки, Черевко Сергій Іванович, Аніщенко Дмитро Романович, Клименко Нестор Никифорович, Ткачук Олександр Васильович, Харченко Євдокія Григорівна, Сафронова Марія Іванівна, Харітонов Сергій Юхимович, Смольницький Сергій Миколайович, Остапчук Леонарда Григорівна, Семенчук Євген Миколайович, Койфман Марія Юхимівна, Гордій Євгенія Олександрівна, Ніренберг Єва Ізраїлівна, Гангал Сергій Іванович, Володимир Романович та Євдокія Василівна Кукурузи, Дорофей Іван Арсенійович, Галичанський Анатолій Федотович, Шпаркий Яків Андрійович, Філанович Варвара Юхимівна, Людмила Василівна та Володимир Людвигович Хльоупеки, Вамуш Михайло Іванович, Сопільняк Юрій Іванович, Тугаров Радіон Костянтинович, Судаков Григорій Сусоєвич, Кулій Петро Павлович, Штефюк Василина Дмитрівна, Василь Миколайович та Катерина Миколаївна Барчик, Сергій Іванович та Іван Сергійович Смірнови, Дячук Володимир Кирилович, Барілов Володимир Олександрович, Леонід Віталійович та Ольга Романівна П’ятковські, Продан Володимир Іванович, Галина Єгорівна та Лора Герасимівна Марчуки, Глубоченко Григорій Іванович, Унгурян Ілля Петрович, Григорій Васильович та Раїса Володимирівна Кушнірюки, Петрів Богдан Ярославович, Симак Віктор Федорович, Швець Микола Васильович, Когут Лідія Семенівна, Осіпов Давид Федотович, Бевз Микола Володимирович, Янчак Ольга Володимирівна, Головін Олександр Олексійович, Лісничок Тетяна Несторівна, Бабкін Іван Юхимович.

Пам`ятаймо про них, вони творили багаторічний авторитет Сокирянській лікарні. Згадаймо всіх добрим словом…

Колишні працівники

відділу кадрів.



Для потреб комунальних закладів охорони здоров’я громади благодійники адресували гуманітарну підтримку

Гуманітарний вантаж, до якого увійшли витратні матеріали та ліки, надала Благодійна організація БФ «ГромадаХаб» в особі голови Лілія Бортич.

Медичні халати, рукавички, маски, лікарські засоби тощо передали для потреб КНП «Сокирянська лікарня» та КНП «Сокирянський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Дякуємо Благодійній організації БФ «ГромадаХаб» та безпосередньо її голові, депутату Чернівецької обласної ради Лілії Бортич та підтримку медичних установ громади! Адже це вже не перша допомога, спрямована задля організації надання якісних медичних послуг населенню.

Сильні разом!


Благодійники надали гуманітарну допомогу комунальному некомерційному підприємству «Сокирянська лікарня»

Цього разу до медичного закладу доставили набори для акушерства та гінекології.

Вантаж надійшов від Фонду Народонаселення ООН (ФН ООН) в Україні.

Підтримка благодійників вкрай важлива для галузі медицини громади у цей час, адже медичну допомогу у КНП «Сокирянська лікарня» отримують не тільки жителі краю, але й громадяни із числа внутрішньо переміщених та жителі сусідніх громад і, навіть, регіонів.

Дякуємо за небайдужість!

Здоров’я жителів – передусім!

18 травня в Україні відзначають Всесвітній день вишиванки. Щороку це свято відзначають у третій четвер травня. Вперше - свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали і викладачі, і студенти всього навчального закладу. Кілька років свято відзначалося тільки в стінах університету, а потім ця традиція поширилася і по інших містах України. Але через деякий час свято стало всеукраїнським, а потім і всесвітнім.

Українська вишиванка - не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця.

Зараз День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя. В умовах воєнного часу, в День вишиванки в Україні не проводяться марші та дефіле вишиванок, ярмарки, концерти чи інші масові заходи. Але долучитися до свята може будь-хто - потрібно просто надягти вишиванку або будь-який інший одяг з українською вишивкою.


Їх невтомну працю цінують лікарі, а пацієнти – увагу та турботу…

Сьогодні, у Всесвітній день медичних сестер, Сокирянський міський голова Василь Козак, голова Дністровської районної ради Олександр Янчак, директор КНП «Сокирянська лікарня» Олександр Андрійчук, голова профспілки медичних працівників Василь Чижо подякували за роботу всім, хто причетний до свята.

«12 травня – День не тільки медсестер, а й медбратів, фельдшерів, акушерок, лаборантів. Дякуємо за ваші чуйні серця, людяність і турботу» - звернувся міський голова Василь Козак та запевнив, що міська рада і надалі працюватиме для того, аби зберегти гідні умови праці медиків.

З нагоди свята, медичним сестрам вручили Подяки Сокирянської міської ради, Дністровської районної ради та районної адміністрації, а також комунального некомерційного підприємства «Сокирянська лікарня».

Дякуємо, що гідно сприймаєте всі виклики сьогодення та продовжуєте працювати задля збереження життя!

Зичимо миру і благополуччя у ваших родинах!

12 травня відзначається Всесвітній день медичних сестер. В Україні це свято відзначається з 1997 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України. Професія медичної сестри - складна і багатогранна. Вона поєднує в собі надзвичайну відповідальність і високий професіоналізм, лишаючись при цьому ледве помітною, але вкрай значущою. Саме тому лікарі високо цінують Вашу невтомну працю, а пацієнти - увагу та турботу.

Медсестра - не просто професія, це стан душі, здатність щохвилини співчувати людському болю і стражданню та сповна надавати необхідну медичну та психологічну допомогу хворому.

КНП «Сокирянська лікарня» у цей святковий день бажає всім медичним сестрам, міцного здоров'я, невичерпної енергії, безхмарного щастя, мирного неба. Нехай мрії ваші неодмінно збудуться, нехай тільки приємні новини радують вас. Всіх благ вам, достатку, сімейного тепла і Божого благословення!

Міжнародний день акушерки відзначається 5 травня. Слово "акушерка" - це переклад з французької "accoucher", що означає "допомагати при пологах".

У 1987 році на конференції Міжнародної асоціації акушерок у Нідерландах виникла ідея створення окремого свята. Статус офіційного свята цей день набув тільки в 1992 році. Сьогодні він відзначається більш ніж у 50 країнах, в тому числі і в Україні. Акушерка - може брати аналізи, приймати пологи, асистувати лікарю і доглядати за породіллями.

КНП «Сокирянська лікарня» вітає всіх акушерок з Міжнародним днем та від душі бажає здоров'я, терпіння, енергії, сил та невтомного вміння у допомозі малюкам знаходити шлях до життя! Бажаємо благополуччя та успіхів у роботі, а також миру за вікном та достатку в особистих планах.

26 квітня 1986 року сталася страшна аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Це – найпотужніша і найбільша катастрофа, яку коли-небудь спричиняв мирний атом.

Через тридцять років після аварії ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті Чорнобиля.

Ця подія – нагадування про героїзм ліквідаторів аварії, про наслідки, які ця катастрофа принесла довкіллю та людям.

Також в пам’ять про трагічні події 26 квітня 1986 року було засновано Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.

Через 36 років Чорнобиль пережив другу катастрофу – окупацію російськими загарбниками.

Як повідомили у Державному агентстві України з управління зоною відчуження, 24 лютого 2022 р. російські загарбники окупували зону відчуження та ЧАЕС. Майже 36 днів Чорнобильська зона потерпала від мародерських та руйнівних дій. Вони вивезли унікальну радіологічну лабораторію, полонили захисників ЧАЕС та примушували персонал до роботи в умовах надмірного опромінення, електростанція 5 діб не отримувала зовнішнє живлення, необхідне для безпечного зберігання відпрацьованого палива.

Україна і світ з острахом спостерігали за тими подіями. Адже це страшно — вдруге пережити катастрофу подібного масштабу.

26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

20.04.2023 Відбулась робоча зустріч з Працівниками Обласної клінічної лікарні. Метою зустрічі було обговорення етапу розвитку трансплантології в Чернівецькій області, механізми та маршрути пацієнтів.

Нагадаємо, що Україна здійснює трансплантації органів та тканин вже понад 25 років. Протягом цього часу в країні було здійснено більше 11 000 трансплантацій, зокрема нирок, печінок, сердець, легень та підшлункових залоз.

Розвиток трансплантології в Чернівецькій області є важливим завданням для закладів охорони здоров'я. На жаль, проте, це також є складною та дороговартісною справою, яка потребує значних зусиль та інвестицій. Однак, з розвитком технологій та підвищенням обізнаності населення про трансплантацію та донорство органів, можна очікувати подальшого розвитку трансплантології в Україні та покращення життя багатьох людей.

#ОКНП"Чернівецька обласна клінічна лікарня"


Сокирянська лікарня на Буковині нічим не поступається медзакладам в обласних центрах і, без перебільшення, тримає європейський рівень. А ще тут працевлаштували лікарів-переселенців з Донеччини і Луганщини, яким також у громаді надали житло.

Керівництво і колектив не лише надають кваліфіковану медичну допомогу жителям декількох громад, а й працюють над відкриттям нових відділень. Зокрема, на базі лікарні планується облаштування підрозділу реабілітації, де зможуть відновлюватися, у тому числі, військовослужбовці.

Разом з колегами з «Розумної політики» побачили на власні очі, як сучасно обладнана лікарня. Передали закладу ліки.

Ще один спільний проєкт громадської організації "Пошук інновацій", Сокирянської міської ради та КНП "Сокирянська лікарня" завершився! Результатом спільної роботи став новий операційний стіл, який дозволить дещо розширити спектр операцій та покращити матеріально технічну базу операційної. Ми постійно працюємо над покращенням та удосконаленням послуг для людей.

Висловлюємо свою подяку всім хто брав участь у реалізації проєкту, та надіємося на подальшу співпрацю!

Матеріально-технічна база КНП «Сокирянська лікарня» поповнилась новим обладнанням

Мова йде про наркозно-дихальний апарат, який, з турботою про громадян, надала Благодійна організація «Благодійний Фонд «Мальви Україна» за сприяння громадської організації «Медичний координаційний центр допомоги військовим» під керівництвом Лесі Хомко.

Устаткування вже доставили до лікарні.

Наркозно-дихальний апарат – це пристрій, який забезпечує приготування та дозовану подачу газоподібних або рідких анастетиків, необхідних для занурення пацієнта в медичний сон (наркоз), і працює разом з приладами, що забезпечують штучну вентиляцію легенів. Вартість наданого обладнання складає 592 тис. грн.

Апарат стане незамінним інструментом в руках профільних медиків. Наркозна установка застосовується для допоміжного дихання пацієнтів різних вікових груп та статури. Апарат наданий в переносних модифікаціях, що забезпечуватиме максимальну і необхідну транспортабельність в будь-яких ситуаціях.

«Хай допомагає колегам рятувати людей» - побажала Леся Хомко.

Дякуємо Благодійній організації «Благодійний Фонд «Мальви Україна» та громадській організації «Медичний координаційний центр допомоги військовим»за вагому підтримку медичного закладу краю у цей важкий час!

Сильні разом!

В акушерсько-гінекологічному відділенні КНП «Сокирянська лікарня» пацієнти цілодобово можуть отримати невідкладну та планову медичну допомогу.

Кваліфікований медичний персонал надає наступні медичні послуги:

- оперативне лікування ургентних станів в гінекології, в т.ч. порушеної позаматкової вагітності, апоплексії яєчників, аномальних маткових кровотеч тощо;

- оперативне лікування доброякісних новоутворень матки, яєчників, маткових труб;

- оперативне лікування доброякісних новоутворень зовнішніх статевих органів (видалення папілом, кондилом, бородавок хімічним та електричним методами);

- операції зі стерилізації;

- операції штучного переривання вагітності;

- діагностичне вишкрібання цервікального каналу та стінок порожнини матки;

- гістероскопія та гістерорезектоскопія;

- розкриття та дренування абсцесів зовнішніх статевих органів;

- біопсія шийки матки;

- кольпоскопія з відеофіксацією;

- ведення та вилучення внутрішньоматкових контрацептивів;

- введення та вилучення акушерських та гінекологічних песаріїв;

- ультразвукове дослідження органів малого тазу;

- забар цитологічного мазка;

- забір мазка на вагінальну флору;

- проведення тесту на вагітність;

- консервативне лікування запальних захворювань органів малого тазу, порушень менструального циклу, ускладнень вагітності до 22 тижнів вагітності;

- паліативна допомога;

- консультування щодо методів контрацепції, профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом, відповідального батьківства.

Акушерсько-гінекологічна допомога надається на другому поверсі КНП «Сокирянська лікарня» у цілодобовому режимі. Планову та консультативну допомогу лікарів акушер – гінекологів можна отримати у кабінетах №2,3 поліклінічного відділення з понеділка по п’ятницю.


Як повідомлялося раніше, комунальне некомерційне підприємство міської ради «Сокирянська лікарня» відтепер має повний комплект медичного обладнання для обстеження серцево-судинної системи. Це 12-ти канальний електрокардіограф з пам’яттю на 1000 досліджень, 3 холтери ЕКГ, а днями до медзакладу доставили і витратні матеріали: стрічки до ЕКГ, різні види шприців, системи для інфузій, рукавички тощо.

Все це стало можливим завдяки реалізації проекту «Серце для життя, а не для хвороб», ініційованого громадською організацією «Пошук інновацій», за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Лікарі, які працюватимуть із наданим устаткуванням, вже пройшли відповідну фахову підготовку та готові до діагностування та лікування пацієнтів, які мають захворювання серцево-судинної системи.

Медичні послуги жителі Сокирянської громади, в тому числі і внутрішньо переміщені особи, ветерани війни, які проживають на Сокирянщині та в сусідніх громадах, тепер зможуть отримати на базі КНП «Сокирянська лікарня».

Тож щиро дякуємо громадській організації «Пошук інновацій» та Міжнародному фонду «Відродження» за допомогу та турботу!

Сильні разом!

Комунальне некомерційне підприємство міської ради «Сокирянська лікарня» відтепер має повний комплект медичного обладнання для обстеження серцево-судинної системи. Днями до медзакладу доставили і 12-ти канальний електрокардіограф з пам’яттю на 1000 досліджень.

Все це стало можливим завдяки реалізації проекту «Серце для життя, а не для хвороб», ініційованого громадською організацією «Пошук інновацій», за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Як повідомлялося раніше, недавнім часом до лікарні доставили і три холтери ЕКГ, які дозволяють вчасно розпочати лікування серцево-судинних паталогій, спостерігати динаміку лікування.

Тож щиро дякуємо громадській організації «Пошук інновацій» та Міжнародному фонду «Відродження» за допомогу та турботу! Віримо, що надана підтримка збереже не одне життя!

Лапароскопічна хірургія на сьогодні найбільш сучасний вид діагностики та лікування патологій органів черевної порожнини.

Переваги лапароскопії:

- мінімальна хірургічна травма значно скорочує терміни перебування пацієнта в стаціонарі (від одного до трьох діб);

- зменшення крововтрати під час операції;

- профілактика спайкової хвороби очеревини;

- нема потреби у наркотичних анальгетиках після операції;

- зменшення ймовірності розвитку ускладнень з боку післяопераційної рани (післяопераційні грижі);

- прекрасний косметичний ефект (розмір розрізу від 5 мм до 12 мм);

- швидке одужання та повернення до активного життя та праці.

Проведення лапароскопічних операцій вимагає наявності високотехнологічного обладнання - лапароскопічної стійки з набором маніпуляторів.

Хірургічне відділення КНП «Сокирянська лікарня» оснащене сучасним лапароскопічним обладнанням. Наші лікарі-хірурги пройшли навчання та стажування у обласних закладах щодо проведення лапароскопічних операцій.

Хірургічне відділення працює цілодобово без вихідних. На консультацію до лікаря-хірурга можна звернутись записавшись на прийом, через сайт або додаток на телефоні. Всі сервіси для пацієнтів доступні 24/7 на сайті або у мобільному додатку Helsi.me. Звертаємо вашу увагу що для отримання безкоштовної консультації вам необхідно мати електронне направлення від сімейного лікаря.



В рамках реалізації проєкту «Серце для життя, а не для хвороб», ініційованого громадською організацією «Пошук інновацій», до комунального некомерційного підприємства міської ради «Сокирянська лікарня» доставлено нове медичне обладнання.

Як повідомлялося раніше, проєкт став можливим за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Тож до медичного закладу вже доставлено три холтери ЕКГ, які дозволяють обстежити серцево-судинну систему, вчасно розпочати лікування серцево-судинних паталогій, спостерігати динаміку лікування.

Всі ці медичні послуги жителі Сокирянської громади, в тому числі і внутрішньо переміщені особи, ветерани війни, які проживають на Сокирянщині та в сусідніх громадах, тепер зможуть отримати на базі КНП «Сокирянська лікарня».

Днями медики лікувальної установи взяли участь в нараді-інструктажі, яку провів фахівець фірми, де придбали медичне устаткування.

Дякуємо громадській організації «Пошук інновацій» та міжнародним благодійникам за турботу про громадян!



Пологове відділення КНП «Сокирянської лікарні» згідно пакету послуг НСЗУ надає цілодобову неонатальну допомогу - це допомога немовлятам, які народилися передчасно, або мають складну патологію.

Неонатологами надається такий ряд послуг:

Консультування новонародженої дитини в пологовому залі, одразу після народження та під час перебування у стаціонарі;

- здійснюється скринінг вроджених вад слуху, методом ото акустичної ремісії ;

- всім новонародженим малюкам перед випискою з пологового стаціонару проводиться неонатальний скринінг на визначення 21 генетичного захворювання, що дозволить вчасно на ранніх стадіях виявляти захворювання у дітей;

- проведення пульсоксиметричного скринінгу критичних, вроджених вад серця та УЗ дослідження внутрішніх органів новонароджених;

- проведення щеплень новонародженим згідно з календарем профілактичних щеплень;

- проведення заходів з первинної реанімації та стабілізації стану новонароджених;

- консультування жінок з питань грудного вигодовування;

- проведення консультацій лікарями інших спеціальностей.

У пологовому відділенні функціонує палата інтенсивної терапії новонароджених, яка оснащена сучасним обладнанням, для надання допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках згідно вимог НСЗУ.

Пологова зала поповнилась багатофункціональними ліжками трансформерами – це сучасне ліжко яке перетворюється в крісло, даючи породіллі можливість прийняти зручне положення під час пологів. А також жінки будуть почуватися комфортно на ліжку з дитиною уже після пологів.

Неонатальна допомога надається на другому поверсі КНП «Сокирянська лікарня» кваліфікованим медичним персоналом.


15 лютого щорічно у всьому світі відзначають Міжнародний день операційної медичної сестри. Цей день був оголошений Європейською асоціацією операційних медичних сестер у 2009 році. В роботі операційної медичної сестри дуже важливі уважність, швидкість, знання ходу операцій і логічне мислення. Звичайно ж, ці якості приходять з досвідом. В операційному кабінеті операційна сестра не лише допомагає хірургу, але також уважно ставиться до кожної деталі. Операційна сестра разом з лікарем-хірургом відповідає за здоров’я пацієнта протягом хірургічного втручання, вона – його вірний та надійний помічник. Дуже часто операційних сестер називають янголами у білих халатах.

КНП «Сокирянська лікарня» у день професійного свята бажає всім операційним сестрам здоров’я, щастя, сімейного затишку. Нехай у Ваших серцях завжди буде радість, мир і спокій!

13 лютого Міжнародний день боротьби з епілепсією. Який проводиться з 2015 року, і є ініціативою Міжнародного бюро епілепсії і Міжнародної проти епілептичної Ліги за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я. Метою даного дня є висвітлення проблем, з якими стикаються люди з епілепсією в усьому світі і поліпшення інформування про дане захворювання. Це одне із найпоширеніших хронічних неврологічних захворювань. У більшості випадків епілепсії важко встановити причину її виникнення, але серед причин набутої епілепсії відмічають важку травму голови, пошкодження мозку у перед пологовий та післяпологовий періоди, вроджені відхилення, інсульт, інфекції мозку та мозкових оболонок, деякі генетичні синдроми, пухлини. 

За даними ВООЗ, у світі близько 50 млн. осіб мають такий діагноз, в Україні - близько 100 тисяч людей.

До 70 % пацієнтів із епілепсією можуть позбутися нападів за умов правильно встановленого діагнозу та призначення відповідного лікування.

Епілепсія – це хронічний розлад мозкової діяльності, для якого характерні напади, що повторюються. Ці напади можуть проявлятися у вигляді короткочасних мимовільних судом у якійсь із частин тіла або по всьому тілу. Напад може виглядати і як незначний провал у пам’яті, і як судоми в усьому тілі із піною з рота. Напад при епілепсії стається несподівано як для самого хворого, так і для оточуючих. Судоми можуть початися в будь-якому місці, наприклад, на роботі, в транспорті, торговому центрі. Від дій тих, хто опинився поряд, залежить безпека людини під час епілептичного нападу.

Перша допомога при епілепсії – це дві прості дії:

1. переконатися у відсутності небезпеки

2. подбати про те, щоб людина під час судом не травмувалась, утримуючи голову людини так, щоб уникнути пошкодження голови через судоми. Також необхідно зафіксувати час від початку до кінця активних судом.

Якщо напад триває 5 хвилин або довше, потрібно викликати бригаду екстреної медичної допомоги.

Також потрібно негайно дзвонити у 103 у таких випадках:

- якщо у людини напад стався вперше;

- якщо людина отримала травму внаслідок падіння;

- напади повторюється настільки часто, що у проміжках між ними не відновлюється свідомість;

- якщо ви бачите вагітну або знаєте, що людина має діабет;

- якщо судоми почались у незнайомої людини і ви не знаєте, чи пов’язано це з епілепсією.

Якщо під час очікування швидкої ви бачите погіршення стану у людини - повторно зателефонуйте диспетчеру екстреної медичної допомоги та дізнайтеся про ваші подальші дії.

Коли напад судом завершився, слід перевернути людину на бік і покласти щось м‘яке під голову.

Чого не можна робити :

- намагатися силоміць стримувати судомні рухи;

- розкривати рот у постраждалого за допомогою підручних засобів, адже це може спричинити травму ротової порожнини, а інколи навіть перелом щелепи;

- намагатися зафіксувати язик. Адже язик - це м‘яз, під час судом він буде у стані скорочення, тому немає небезпеки що він закриє дихальні шляхи, а після судом, якщо покласти людину у відновне положення (на бік), то силою тяжіння він займе звичне положення і не перекриватиме дихальні шляхи;

- силоміць вливати рідину чи будь-які ліки людині під час судом.

Знизити ризики виникнення епілепсії допоможуть наступні заходи профілактики:

1. Запобігайте травматичним ураженням голови та головного мозку (будьте обережні та уважні за кермом, використовуйте ремені безпеки, дитячі сидіння для маленьких пасажирів, подушки безпеки, велосипедні та мотоциклетні шоломи, попереджайте падіння), а в разі травм - своєчасно звертайтеся за медичною допомогою до спеціалістів.

2. Належна перинатальна допомога сприяє зменшенню числа нових випадків епілепсії, обумовлених родовими травмами, тому чітко дотримуйтесь рекомендацій вашого лікаря під час вагітності та після пологів.

3. Знижуйте фактори ризику виникнення інсульту та серцево-судинних захворювань шляхом дотримання принципів здорового харчування та підтримкою фізичної активності. Після інсульту варто вжити заходів по профілактиці та контролю підвищеного артеріального тиску, цукрового діабету і ожиріння, а також відмови від куріння і надмірного вживання алкоголю.

4. Інфекційні хвороби можуть спровокувати епілепсію, тож захищайте себе і свою сім’ю від інфекційних захворювань шляхом вчасно проведених щеплень.

Пам’ятайте, що знання правил надання першої допомоги при нападі епілепсії допоможе врятувати чиєсь життя!

КНП «Сокирянська лікарня» здійснює свою діяльність відповідно до поставлених завдань та забезпечує надання спеціалізованої допомоги.

Протягом 2022 року у закладі було проліковано амбулаторно 92753 хворих, 1602 людей з числа внутрішньо переміщених осіб. Стаціонарно отримали лікування – 6450 хворих, з них з числа внутрішньо переміщених – 252 особи та 182 військовослужбовці.

Прооперовано амбулаторно 2203 людини та стаціонарно виконано оперативних втручань – 998. Виконано лабораторних обстежень – 384777, УЗД-досліджень – 15222, фіброгастродуодескопій-389.

В акушерсько-гінекологічному відділенні лікарні народилося -260 малюків. Введена в дію киснева станція та збільшено мережу централізованих кисневих точок. Відповідно КНП «Сокирянська лікарня» з метою підвищення якості надання медичних послуг та ефективності роботи закладу. Покращилося матеріально технічна база: поповнилася апаратами ШВЛ, монітором пацієнта та іншим медичним обладнанням, що дозволить якісно надавати допомогу закладу. Оновлено ліжковий фонд закладу, палати для перебування пацієнтів поповнилися функціональними ліжками в кількості 39, медичними ліжками у комплекті з матрацами та функціональними ліжками у комплекті з матрацами та функціональними ліжками у пологовім залі.

Кадровий склад лікарні поповнився медичними працівниками з числа внутрішньо переміщених осіб. В закладі працює 4 лікаря та 2 працівника середнього медичного персоналу, які приїхали з території де відбуваються бойові дії.

Попри виклики 2022 року: війна, складана логістика, енергетична нестабільність, КНП «Сокирянська лікарня» продовжує наближати та вдосконалювати медичні послуги для населення.

Професійний розвиток медицини Сокирянщини - це наш внесок у Здоров’я України.



На базі КНП «Сокирянська лікарня» відбулась робоча зустріч з представником Міжнародної організації «Лікарі світу - Греція» Médecins du Monde Greece - Γιατροί του Κόσμου стосовно подальшої роботи мобільної амбулаторії для здійснення профілактичних медичних обстежень жителів громади

Секретар міської ради Любов Степаненко та директор КНП «Сокирянська лікарня» Олександр Андрійчук зустрілись з представником Міжнародної організації «Лікарі світу - Греція» Stratos Chiotis та регіональним куратором проекту Олексієм Грушком.

Йшлося, зокрема, про подальшу співпрацю в напрямку використання можливостей мобільної амбулаторії, яку надала Міжнародна організація «Лікарі світу - Греція», для роботи у віддалених населених пунктах громади.

Учасниками зустрічі обговорено пріоритетні напрямки надання медичної допомоги населенню в сільських населених пунктах громади з урахуванням індивідуальних потреб пацієнтів. Особливу вагу звернуто на питання матеріально-технічного доукомплектування амбулаторії з тим, аби фахівці могли надавати громадянам ширший спектр медичних послуг.

Протягом грудня – січня мобільний юніт працював у сільських населених пунктах громади. За вказаний період медиками КНП «Сокирянська лікарня», які працювали на базі амбулаторії, було здійснено попередній профілактичний огляд 650 жителів громади, в тому числі дітей та людей похилого віку, а також осіб з категорії внутрішньо переміщених осіб.

В ході зустрічі секретар міської ради Любов Степаненко вручила представнику Міжнародної організації «Лікарі світу - Греція» Stratos Chiotis Подяку Сокирянської міської ради за активну підтримку та допомогу закладам охорони здоров'я та населенню Сокирянщини.


Програма медичних гарантій 2023

Посібник_ПМГ_на_2023.pdf

 ЗМІСТ

РОЗДІЛ І. Програма медичних гарантій у 2023 році

Розподіл ролей в системі охорони здоров’я

Що таке Програма медичних гарантій

Що таке стратегічні закупівлі медичних послуг

Тарифи: типи та особливості

Пріоритетні напрями для Програми медичних

гарантій у 2023 2025 роках

Чим ПМГ 2023 відрізняється від ПМГ 2022

Програма реімбурсації лікарських засобів

РОЗДІЛ ІІ. Пакети медичних послуг

Що таке пакети медичних послуг

Розробка Програми медичних гарантій 2023

Пакети медичних послуг за ПМГ 2023

Пакети медичних послуг на 2023 рік за напрямами

АПД Автоматизований перитонеальний діаліз

ВІЛ Вірус імунодефіциту людини

ДСГ Діагностично споріднена група

ЗОЗ Заклад охорони здоров’я

ЕМЗ Електронні медичні записи

ЕСОЗ Електронна система охорони здоров’я

КМУ Кабінет Міністрів України

КНП Комунальне некомерційне підприємство

МІС Медична інформаційна система

МОЗ Міністерство охорони здоров'я України

НСЗУ Національна служба здоров’я України

ПАПД Постійний амбулаторний перитонеальний діаліз

ПД Перитонеальний діаліз

ПЛР Полімеразна ланцюгова реакція

ПМГ Програма медичних гарантій

ПМД Первинна медична допомога

СМД Спеціалізована медична допомога 

COVID 19 Гостра респіраторна хвороба COVID спричинена коронавірусом SARS CoV 2

Начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк передав буковинським закладам охорони здоров’я медичне обладнання. Йдеться про електрокардіографи з електродами для ЕКГ та монітори пацієнта Efficia CM-12.

«Ми продовжуємо модернізувати медичну галузь краю. Перед нами стоїть чимало нових викликів та завдань. Впевнений, нове обладнання допоможе лікарям швидше та ефективніше надавати допомогу пацієнтам», - зазначив Руслан Запаранюк.

Пристрої закупило Міністерство охорони здоров'я України за кошти World Bank. Для цього Чернівецька ОВА подала відповідний запит.

Електрокардіограф призначений для діагностики стану серцевого м’яза. Його отримали ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня", Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня, обласний клінічний кардіологічний центр та КНП Сокирянська лікарня.

Монітор пацієнта використовують для постійного контролю параметрів життєдіяльності оперованих або тяжкохворих пацієнтів. Його передали Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня, КНП «Заставнівська багатопрофільна лікарня», КНП «Глибоцька багатопрофільна лікарня».

Дякуємо за допомогу. Разом працюємо на перемогу!


Продовжуємо ділитися прикладами тісної співпраці між медичними закладами та їх засновниками в інтересах пацієнта. Сьогодні розповідаємо про Сокирянську лікарню у Чернівецькій області.

У цій громаді живуть люди з пересадженими нирками та печінкою. Для них діє програма, за якою пацієнти отримують безоплатно необхідні їм ліки. Кошти на медикаменти виділяє міська рада.


Щоби залучити до роботи у громаді молодих лікарів, медикам компенсовують кошти за оренду житла та оплату комунальних послуг.

Минулоріч міська влада облаштувала 2 квартири для сімей лікарів-переселенців, які працюють у медзакладі. Загалом панують здати в експлуатацію ще 7 квартир для молодих фахівців.

“За останні 10 років вже 12 лікарів отримали квартири за програмою міської ради. Так, житло отримав травматолог, неонатолог, хірурги, педіатри та сімейні лікарі”, - розповідає керівник лікарні Олександр Андрійчук.

У партнерстві з місцевою владою та приватною компанією у Сокирянській лікарні відкрили відділення гемодіалізу. Зараз 13 пацієнтів отримують цю послугу за місцем проживання. До того, як медзаклад уклав з НСЗУ договір на цей напрям, проведення гемодіалізу оплачувала міська рада.

У громаді особливу увагу приділяють лікуванню інсульту. Завдяки проєкту з міською владою та державно-приватному партнерству у медзакладі з’явився приватний КТ. Це дозволо укласти договір з НСЗУ на надання медичних послуг при інсульті. Зараз у медзакладі уже є власний КТ.

Як відповідальний засновник місто допомагало лікарні закупити потрібне обладнання, щоб підписати договір з НСЗУ. Завдяки цьому в медзакладі з’явилися нові УЗД-апарати, монітори пацієнта, кисневі концентратори, дозатори речовин.

За кошти з бюджету міста лікарню модернізували за програмою енергоефективності - це дозволило втричі зменшити витрати на комунальні послуги. Вартість комунальних послуг, згідно із законом, медзакладу сплачує власник. Тож це допомагає економити кошти з бюджету міста.

Завдяки підтримці засновника та співпраці з благодійними організаціямиу лікарні з’явилися багатофункціональні медичні ліжка та киснева станція, яка може виробляти 750 літрів кисню на годину.

У планах на 2023 рік - покращити якість лабораторних послуг. Для цього планують замінити аналізатори на сучасніші. Це дозволить надавати послуги більшій кількості пацієнтів і розширити перелік лабораторних досліджень.

Сокирянська міська рада також виступила з ініціативою закупити обладнання для мамографії. Це дозволить проводити пацієнтам ранню діагностику раку грудей, а оплачуватиме послугу НСЗУ за умови підписання відповідного договору.

Сокирянська лікарня у 2022 році надавала медичні послуги за 17 пакетами. Серед них такі пріоритетні напрямки, як медична допомога при пологах, лікування інсульту, а також пріоритетні дослідження для діагностики онкології - гістероскопія, цистоскопія, колоноскопія та гастроскопія. За словами керівника лікарні, у 2022 році пацієнтам надали понад 380 тисяч медичних послуг.

Сума оплати від НСЗУ у 2022 році становила понад 102 млн грн.

На укладення договору на 2023 рік медзаклад подав пропозиції на 15 пакетів послуг за спрощеною процедурою.

Середня зарплата лікарів медзакладу - 24 тис грн, середнього медичного персоналу - 15,5 тис грн.

Якщо ви хочете поділитися прикладом, як дбають про здоров’я мешканців у вашій громаді, пишіть нам на електронну адресу press@nszu.gov.ua.

Асоціація малих міст України

Асоціація міст України

Всеукраїнська Асоціація об'єднаних територіальних громад


З Різдвом Христовим!


Підбито підсумки роботи галузі охорони здоров'я Сокирянської міської територіальної громади за 2022 рік

Про роботу КНП «Сокирянська лікарня», КНП «Сокирянський центр первинної медико – санітарної допомоги» та КНП «Сокирянська стоматологія» у 2022 році йшлося на нараді, яка відбулась при міському голові Василю Козаку за участю секретаря міської ради Любові Степаненко, заступників міського голови Івана Гангала та Оксани Бабій, керуючої справами (секретаря виконкому) Ауріки Мойсеєнко та керівників зазначених медичних установ.

Як зауважив директор КНП «Сокирянська лікарня» Олександр Андрійчук, лікарня є опорним медичним закладом вторинного рівня, який надає 17 пакетів послуг жителям Дністровського району. У 2022 році фахівцями установи надано понад 380 тисяч медичних послуг. Завдяки співпраці лікувальної установи та Сокирянської міської ради з іноземними партнерами та благодійними організаціями, минулого року для потреб закладу, у якості гуманітарної допомоги, отримано багатофункціональні медичні ліжка, а також модульну кисневу станцію Oxyvital, яка може виробляти 750 літрів кисню на годину.

Фахівцями КНП «Сокирянський центр первинної медико – санітарної допомоги» у 2022 році прийнято понад 137 тисяч відвідувачів та надано їм відповідні медичні послуги.

Лікарями КНП «Сокирянська стоматологія» надано послуг у сфері стоматології майже 7000 громадян, з них – близько 2000 – діти.

В ході наради міський голова Василь Козак наголосив на необхідності збільшення пакетів медичних послуг, які надаються КНП «Сокирянська лікарня». Зокрема, йшлося про удосконалення пакету послуг "Медична допомога при гострому мозковому інсульті" для надання медичної допомоги пацієнтам з гострим інсультом.

«Враховуючи віддаленість Сокирянської громади від міста Чернівці, наявність пакету послуг з лікування гострого мозкового інсульту є надзвичайно потрібним» - зауважив міський голова Василь Козак.

Окрім того, порушено питання необхідності встановлення на базі КНП «Сокирянська лікарня» устаткування для проведення мамографії. Окрім облаштування приміщення, де буде встановлено рентгенографічну установку, необхідно також придбати саме обладнання, а також отримати відповідний пакет послуг від НСЗУ.

«Наше з вами основне завдання зробити все від нас залежне, аби громадяни отримували якісні медичні послуги» - зауважив міський голова Василь Козак.

Міський голова також наголосив на необхідності якісної та професійної роботи медиків з пацієнтами. «Люди – наш пріоритет» - додав міський голова.

За даними фахівців фінансового управління Сокирянської міської ради, за період 2022 року на сферу охорони здоров'я громади було виділено понад 10 мільйонів гривень. Переважну частину вказаної суми спрямовано на оплату комунальних послуг, придбання медичних товарів та послуг, поточні ремонти приміщень, техніки, систем водо- та енергопостачання, водовідведення, придбання продуктів харчування для стаціонарних відділень, оплату пільгових рецептів, оскільки ці видатки не покриваються Національною службою здоров'я України.

Згідно з укладеними угодами, НСЗУ компенсує тільки послуги надані лікарями пацієнтам – тобто мінімальну заробітну плату, а також спрямовує кошти для придбання медикаментів та розхідних матеріалів, передбачених національним переліком основних лікарських засобів. Всі решту витрат – здійснюються за рахунок місцевого бюджету.

На постійно місце роботи потрібен:

- Лікар Психіатр

- Лікар Нарколог

- Лікар Невропатолог

- Фармацевт

Є можливість отримання житла!

За детальною інформацією звертайтесь у Приймальну Директора з 9.00-16.00 кожного дня крім вихідних, або за тел. +380 3739 21935

З Новим 2023 Роком

Сьогодні християни східного обряду вітають один одного з Днем Святого Миколая Чудотворця! Та у світі - Міжнародний день допомоги бідним (International Day to Assist

the Poor) відзначається щорічно 19 грудня. Ця подія була встановлена Організацією Об'єднаних Націй у 1995 році. У той період майже одна четверта частина населення всієї планети (1,5 млрд. осіб) проживала за межею крайньої

бідності. Природно, що проблема бідності вимагала розробки планів щодо її якнайшвидшого викорінення.

З того часу багато країн змогли підняти свою економіку і звести чисельність бідного населення до мінімуму. На превеликий жаль, досі не знайдено глобальне розв'язання цієї проблеми. Досі існують держави, в яких середній

прожитковий добовий максимум становить менше одного долара США.

Погодьтеся, зараз навколо нас багато бідних людей.

По-справжньому бідних, тих, кому іноді не вистачає на елементарні речі – їжу, одяг, ліки. Ще більше незаможних, тих, які обирають – яблука дитині чи проїзд на транспорті до роботи, заплатити за комуналку чи купити взуття, вилікувати

зуби чи зробити операцію. Безумовно, причин такого стану - безліч. Це і фінансова безграмотність, всілякі катастрофи, хвороби, важкі життєві обставини, злиденна зарплата і таке

інше. Цілком природно – бідність не дозволяє людині повноцінно брати участь у житті суспільства та розкрити свій потенціал повною мірою.

19 грудня в рамках Міжнародного дня допомоги бідним у багатьох країнах відбуваються різноманітні семінари, форуми та акції, мета яких – залучення громадськості до розв'язання проблеми злиднів.

Цього дня допоможіть комусь, хто цього справді потребує.

Найголовніше робіть це від душі та допомагайте від серця, а ще – не шкодуйте про віддане. Просто будьте добрими і одного разу добро до Вас повернеться!

До уваги громадян які звертаються за медичними послугами у КНП "Сокирянська лікарня"

У кожному відділенні ви зустрінете QR код.

Це код (посилання) на анонімну анкету.

Навіщо вона? Все просто, кожен пацієнт чи відвідувач зможе лишити відгук про надану послугу, чи враження від лікування. Це дасть змогу нам вивчити всі проблемні питання, вчасно реагувати на них, та оцінити нашу роботу.

За три роки ми отримали велику кількість відгуків, як позитивних, так і негативних. За цей час вже багато чого вдалось змінити та покращити. Ми будем продовжувати це робити, але нам потрібен зворотній зв'язок з вами.

Анкета є абсолютно анонімна, заповнюйте!

Давайте продовжимо робити нашу лікарню краще для пацієнта.

Хочемо звернути увагу, що анкета не стосується сімейних лікарів, стоматологів та бригад швидкої медичної допомоги (це інші медичні підприємства).

Також ви можете скористатись посиланням на анкету:

Форма

6 грудня в Україні відзначають державне свято День Збройних сил України. Це свято справжньої мужності, героїзму і відваги. Дата приурочена до дня ухвалення Закону України «Про Збройні сили України» – подія відбулася саме 6 грудня 1991 року. Встановлене воно постановою Верховної Ради України 1993 року. Також урочиста дата пов’язана із 6-м грудня 1919 року. Цей день став початком однієї зі славетних сторінок української армії – Першим зимовим походом Дієвої армії УНР.

Збройні сили – це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави, справжня гарантія державного уверенітету. Тому у цей день ми вшановуємо всіх, хто причетний до високого і почесного звання військовослужбовця, хто обрав для себе нелегку, але достойну професію – захищати Україну, її суверенітет і незалежність.

КНП «Сокирянська лікарня» вітає всіх військовослужбовців з Днем Збройних сил України! Щиро бажаємо нашим захисникам віри у перемогу, міцного здоров’я, військової вдачі, успіхів на всіх фронтах, а їхнім сім’ям – героїв, які завжди повертаються додому!


Сьогодні поговоримо про запобігання та протидію домашньому насильству. Зауважуємо, що будь-які потрясіння в суспільстві, особливо такі серйозні, як війна, коли багато громадян України втратили рідних та близьких людей, житло, роботу, звичний стиль життя і продовжують перебувати у стані невизначеності - сприяють збільшенню випадків домашнього насильства.

Домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, між колишнім чи теперішнім подружжям або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Під час війни від домашнього насильства найбільше страждають традиційно вразливі категорії - жінки, діти, люди похилого віку, особи з інвалідністю, вимушені переселенці.

Діти відчувають на собі подвійний вплив війни. Якщо у родині, де відбувається домашнє насильство, є діти - не варто тішити себе ілюзіями, що вони нічого не помічають й на них така ситуація ніяк не вплине. Діти все бачать, все відчувають, й нездорові стосунки між батьками можуть травмувати їх навіть більше за те, що вони побачили на війні. Дитина - свідок (або очевидець) насильства – теж постраждалий від домашнього насильства.

Відповідальність за домашнє насильство несе кривдник із числа таких осіб: 1) подружжя; 2) колишнє подружжя; 3) наречені; 4) мати (батько) або діти одного з подружжя (колишнього подружжя) та інший з подружжя (колишнього подружжя); 5) особи, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у шлюбі між собою, їхні батьки та діти; 6) особи, які мають спільну дитину (дітей); 7) батьки (мати, батько) і дитина (діти); дід (баба) та онук (онука); 9) прадід (прабаба) та правнук (правнучка); 10) вітчим (мачуха) та пасинок (падчерка); 11) рідні брати і сестри; 12) інші родичі: дядько (тітка) та племінник (племінниця), двоюрідні брати і сестри, двоюрідний дід (баба) та двоюрідний онук (онука); 13) діти подружжя, колишнього подружжя, наречених, осіб, які мають спільну дитину (дітей), які не є спільними або всиновленими; 14) опікуни, піклувальники, їхні діти та особи, які перебувають (перебували) під опікою, піклуванням; 15) прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, їхні діти та прийомні діти, діти-вихованці, діти, які проживають (проживали) в сім’ї патронатного вихователя.

Згідно законодавства України за вчинення домашнього насильства передбачена відповідальність.

Так, стаття 173² Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.

Стаття 126¹ Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до двох років.

Домашнього насильства можна уникнути, якщо жертва не буде мовчати.

Звертатися у випадках домашнього насильства можна:

до Національної поліції за номером 102 та повідомити про факт насильства;

на Урядовий контактний центр 15-47, де цілодобово надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства та психологічної допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям;

до безкоштовного номеру системи безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;

до національної «гарячої лінії» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335 або 116-123 (короткий номер з мобільного).


Якщо ви не зможете додзвонитись на 103, то КНП «Сокирянська лікарня», надає резервні номери телефонів ОКУ «Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»:

+380673732639;

+380673725038;

+380673725054.

Резервна електронна пошта: cv103ods@gmail.com

Щорічно 17 листопада у всьому світі проводиться Всесвітній день боротьби проти хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ), заснований Глобальною ініціативою з боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень. Метою проведення цього Дня є необхідність привернути увагу громадськості до легеневої патології і паління, що є головним чинником у виникненні і розвитку ХОЗЛ.

За оцінками ВООЗ від цієї хвороби страждає вже більше 210 мільйонів чоловік, за прогнозами, до 2030 року ХОЗЛ стане третьою за значимістю причиною смерті в усьому світі. ХРОНІЧНЕ ОБСТРУКТИВНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНЬ (ХОЗЛ) – це хворобливий стан, що характеризується обмеженням повітряного потоку дихальних шляхів, яке не являється повністю зворотним. Основним фактором ризику ХОЗЛ є куріння тютюну, але хворобу можуть спричинити і інші екологічні впливи, зокрема, забруднення повітря. Розвитку хвороби сприяють генетичні аномалії, порушення розвитку легень та прискорене старіння, вплив пилу та хімічних речовин на робочих місцях, холодний клімат і висока захворюваність респіраторними інфекціями. Вік - також важливий фактор ризику. На сьогодні достеменно невідомо, чи сам вік призводить до розвитку ХОЗЛ, чи вік відображує сумарне накопичення впливу інших факторів протягом життя людини.

Найбільш поширеними респіраторними симптомами є задишка, кашель та/або продукція мокроти. Найбільш інформативним показником для оцінки існуючої обструкції, ступеня важкості та прогресування хвороби є спірографічне дослідження функції зовнішнього дихання.

Головна мета лікування ХОЗЛ – попередити подальший розвиток хвороби, її ускладнень, зниження вираженості симптомів. Для цього хворому можуть призначаються наступні препарати: бронхолітики, глюкокортикостероїди, муколітики та антиоксиданти. Найефективнішим заходом профілактики є утримання від куріння тютюну, в тому числі пасивного.

Фахівці охорони здоров'я рекомендують звертатися до лікаря у разі появи задишки при ходьбі по сходах або похилих поверхнях, кашлю і хронічного виділення мокротиння у курців старше 40 років.

Незважаючи на те, що ХОЗЛ невиліковна, при своєчасному зверненні за медичною допомогою та належному лікуванні можливо контролювати симптоми, уповільнити розвиток хвороби, забезпечити достатньо високу якість життя.

Лише здоровий спосіб життя, відмова від куріння, раціональне харчування та своєчасне ефективне лікування дозволять боротися із симптомами хвороби, поліпшити якість життя і уповільнити процес прогресування захворювання!


14 листопада, відзначається Всесвітній день боротьби з діабетом – одним із найпоширеніших захворювань у світі. Уперше він був проведений Міжнародною діабетичною федерацією (IDF) і Всесвітньою організацією охорони здоров’я 14 листопада 1991 року, а з 2007-го Всесвітній день боротьби з діабетом проводиться під егідою ООН.

Дата обрана не випадково – 14 листопада день народження Фредеріка Бантінга, канадського фізіолога, який відкрив (спільно з Джоном Маклеодом) гормон інсуліну, за що отримав у 1923 році Нобелівську премію з фізіології та медицини. Це відкриття врятувало і продовжує рятувати життя мільйонам людей.

Метою Всесвітнього дня боротьби з діабетом є підвищення поінформованості про діабет – не тільки про кількість хворих, а і про те, яким чином можна запобігти розвитку цієї хвороби. За прогнозами медиків, цукровий діабет до 2030 року стане сьомою найпоширенішою хворобою на планеті. Ця недуга входить до трійки захворювань, які найчастіше спричиняють інвалідизацію населення та смерть.

Цукровий діабет характеризується стійким підвищенням рівня глюкози у крові, може виникнути у будь-якому віці й тривати протягом усього життя. Чітко прослідковується спадкова схильність, однак реалізація цього ризику залежить від дії багатьох факторів, серед яких лідирують ожиріння та гіподинамія.

Розрізняють цукровий діабет І типу (інсулінозалежний) і цукровий діабет ІІ типу (інсулінонезалежний), гестаційний діабет – вперше діагностують у період вагітності, може бути наявним протягом певного часу і після народження дитини.

Своєчасне діагностування та контроль діабету дозволяє попередити розвиток тяжких ускладнень. Людям з групи ризику періодично (1 раз на рік) необхідно проводити пробу з навантаженням глюкозою, визначення глікозильованого гемоглобіну, підвищений рівень якого достовірно вказує на порушення вуглеводного обміну. Хворим на діабет необхідно приймати ліки, навіть якщо вони почуваються добре.

В Міністерстві охорони здоров’я нагадують, що препарати, яких потребують люди з ІІ типом діабету, входять до програми «Доступні ліки», тож їх можна отримати безоплатно чи з частковою доплатою. Хворі на діабет І типу можуть отримати інсулін безкоштовно або з доплатою, якщо здають аналізи на глікований гемоглобін двічі на рік і за їхніми результатами отримують рецепт у лікаря.

Нагадуємо! При наявності підозри щодо цукрового діабету звертайтеся до сімейного лікаря.

11 листопада День офтальмолога! Свято, коли ми вітаємо всіх офтальмологів в Україні та за її межами. Це професійне свято фахівців, які лікують різноманітні захворювання очей. Завдячуючи офтальмологам, ми маємо можливість бачити та сприймати навколишній світ у всіх його неповторних відтінках та барвах, адже відомо, що до 90% інформації людина отримує саме через зір.

Лікарі-офтальмологи щодня стикаються з патологіями органу зору різного ступеня тяжкості. Деякі захворювання очей можуть проходити абсолютно безсимптомно і тому завдання лікаря-офтальмолога дуже відповідальна, виявити ці захворювання якомога раніше і врятувати зір. Однією з найбільш поширених у світі причин втрати зори залишається глаукома. І тому зір дуже важливий в нашому житті. Дуже важливо берегти його і давати своїм очам відпочинок.

Дорогі офтальмологи, вітаємо вас з професійним святом! Дякуємо вам за те, що ви стежите за нашим зором, допомагаєте добре бачити і насолоджуватися всім навколо. Бажаємо вам успіхів у роботі, міцного здоров’я, благополуччя і миру!



Терміново на постійно місце роботи потрібен ФАРМАЦЕВТ

За детальною інформацією звертайтесь у Приймальну Директора з 9.00-16.00 кожного дня крім вихідних, або за тел. +380 3739 21935



8 листопада - День рентгенолога в Україні та Міжнародний день радіології

Вітання усім, причетним до радіології! Давно, саме 8 листопада 1895 року, Вільгельм Кондрат Рентген виявив існування чарівних променів. Пізніше їх назвуть рентгенівськими, а вже через рік після відкриття випромінювання у світі з'явились перші рентген-апарат та плівка, чутлива до рентгену. І через століття, надто ж тепер, рентген є найбільш поширеним, швидким та доступним засобом діагностики в пульмонології, травматології та стоматології. З плином часу радіологія зробила потужний стрибок у розвитку: з'явились цифрові рентген-апарати та комп’ютерні томографи.

На сьогодні рентген — найбільш поширений, швидкий та доступний спосіб діагностики у світі. А рентгенолог — відповідальна, непроста та дуже важлива лікарська професія, у якій високі технології тісно взаємопов’язані з кваліфікацією та досвідом.

Адже від достовірної постановки діагнозу залежить ефективність будь-якого виду терапії, а отже, здоров’я та життя пацієнта.

Шановні рентгенологи та рентген-лаборанти, ваша сумлінна та нелегка праця є прикладом мужності, витривалості, терплячості та ретельності. А в наші нелегкі часи — ще й свідченням хоробрості в небезпечних умовах, відданості обраній професії, розуміння та готовності допомогти людям при першій загрозі здоров’я, тим паче в складних умовах пандемії.

З нагоди професійного свята висловлюємо безмежну вдячність всім працівникам служби за високий професіоналізм та відданість справі. З усього серця бажаємо вам, шановні колеги, здоров’я, миру та подальших професійних здобутків.


14.11.2022 о 10.00 (понеділок) у поліклінічному відділенні КНП "Сокирянська лікарня" в кабінеті №5 (кабінет уролога), буде проводити консультації доктор медичних наук, професор лікар-уролог Андрій Володимирович Мальцев. 

Всесвітній тиждень інсульту (з 28 жовтня по 3 листопада). 29 жовтня (субота) буде Всесвітній день боротьби з інсультом. У всьому світі цереброваскулярні нещасні випадки (інсульт) є другою основною причиною смерті та третьою основною причиною інвалідності.

В Україні рівень захворюваності та смертності від інсульту суттєво вищий (в певних вікових категоріях — в рази), порівняно з країнами ЄС. Це пов’язано з дуже низьким рівнем обізнаності населення щодо причин, симптомів (перших ознак) та наслідків інсульту, в той час, як це — життєво необхідні знання. Адже від того, як швидко та ефективно буде надана медична допомога людині з інсультом, залежить те, чи повернеться вона до повноцінного життя.

Інсульт – захворювання, яке розвивається внаслідок раптового припинення кровопостачання частини головного мозку або крововиливу в порожнину черепа та стискання кров’ю тканини мозку. Наслідком цього є порушення функціонування та загибель нервових клітин ураженої ділянки, що, своєю чергою, викликає порушення або втрату функцій тих частин тіла, якими вони керують. Залежно від локалізації враження можливе порушення мови, чутливості, рухової функції, зору, пам’яті та інше. Термінове розпізнавання ознак інсульту та звернення за кваліфікованою медичною допомогою впродовж 3-х годин від його початку дозволяє зберегти життя хворого та запобігати розвитку важких наслідків. Інсульт може бути ішемічним (зниження живлення певної ділянки) і геморагічним (крововилив) – виникає в результаті розриву внутрішньомозкових судин. На один геморагічний інсульт доводиться три ішемічних.

Симптоми інсульту:

- різкий головний біль (після нервової або фізичного навантаження або взагалі без видимої причини);

- помутніння або втрата свідомості;

- раптове виникнення оніміння або слабкості руки або ноги, а також частини обличчя, які виникають на стороні, протилежній вогнищу ураження;

- розлад здатності говорити, розуміти сенс чужої мови;

- запаморочення;

- якщо уражається мозочок, то буде гостре порушення координації, почуття рівноваги;

- людина не може посміхнутися, при цьому зазвичай опускається куточок губ;

- постраждалий не може нормально говорити – вимова нерозбірлива та плутана;

- людина не може підняти руки вгору або ж одна рука занадто слабка і не ворушиться;

- виникає слабкість чи оніміння у правій або лівій частині тулуба та кінцівках.

За 2021 рік КНП «Сокирянською лікарнею» на гостре порушення мозкового кровообігу проліковано 138 пацієнтів, з них геморагічних 8, ішемічних -130. За 9 місяців 2022 року проліковано 134 пацієнтів, з них 7- геморагічні, 127- ішемічних інсультів.

При підозрі на інсульт необхідно негайно звернутись по екстрену медичну допомогу, подзвонивши на телефон 103. Щоб уникнути інсульту необхідно вести активний спосіб життя, уникати стресових ситуацій, позбутися шкідливих звичок, раціонально харчуватися зі зниженим споживанням жирів тваринного походження; щоденно вимірювати артеріальний тиск і, якщо він буде підвищений, то звернутися до сімейного лікаря; регулярно перевіряти рівень глюкози та холестерину в крові. Що швидше пацієнту нададуть фахову допомогу, то більші його шанси уникнути важких ускладнень.

Будьте здорові!

21.10.2022 (п’ятниця) об 11.00 в поліклінічному відділенні КНП «Сокирянська лікарня», в кабінеті №4(кабінет хірурга), будуть проводити консультації лікарі неврологи з ОКНП «Буковинський центр відновного лікування та комплексної реабілітації дітей»:

- лікар дитячий невролог вищої категорії Годованюк О.О.;

- лікар дитячий невролог вищої категорії Квітковська Т.В.;

- педіатр Центру відновного лікування та комплексної. реабілітації дітей, спеціаліст по наданню паліативної допомоги дітям Мізунська І.М.

Також нагадуємо, що 20.10.2022 о 10.00 (четвер) у поліклінічному відділенні КНП "Сокирянська лікарня" в кабінеті №5 (кабінет уролога), буде проводити консультації доктор медичних наук, професор лікар-уролог Андрій Володимирович Мальцев.

20.10.2022 о 10.00 (четвер) у поліклінічному відділенні КНП "Сокирянська лікарня" в кабінеті №5 (кабінет уролога), буде проводити консультації доктор медичних наук, професор лікар-уролог Андрій Володимирович Мальцев. 

МОЗ нагадує: проходження МСЕК - безкоштовно. Це права гарантує держава.

Інформація для внутрішньо переміщених осіб про можливість отримання безоплатних ліків та медичної допомоги


Для забезпечення кращого доступу ВПО до безоплатних ліків та гарантованої державою медичної допомоги скористайтеся наступною інформацією. 

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято – День захисників та захисниць України.

Усі ці свята дуже взаємопов’язані й виникали послідовно/

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».



Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Не виникає навіть суперечок між православними українцями й різновірами, котрі хоч і вкладають у це свято зовсім різний зміст, ставляться до нього дуже шанобливо.

Зі святом Покрови збігатися святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрови Богородиці з її іконою. І до речі, саме у цей день, козаки збирали Великраду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

З 2014 року 14 жовтня є державним святом – Днем захисників та захисниць України. Назва цього популярного у народі свята говорить сама за себе. Захист своєї батьківщини від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним принципам будь-якої країни - благородна справа, яка вимагає від людей сміливості, честі і відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.

КНП «Сокирянська лікарня» з нагоди свята вітає усіх, хто має високе звання захисників та захисниць України! Шлемо сердечні вітання ветеранам, учасникам та учасницям війни, військовослужбовцям, воїнам запасу, батькам та матерям солдатів та зичимо міцного здоров'я, добра, щастя, злагоди Вам та Вашим родинам.


День боротьби з Артритом.

Він проводиться, аби привернути увагу громадськості до проблем ревматологічних захворювань, підвищити поінформованість про артрити у всіх його формах, профілактику, діагностику та реабілітацію хворих на цю недугу.

Насправді «артрит» — це не окрема хвороба, це сукупне поняття для пояснення запальних процесів у суглобі. Є понад 100 видів артриту й пов’язаних із ним станів. Люди будь-якого віку і статі можуть і хворіють на артрит. Часто ця недуга може призводити до інвалідності. У групи ризику розвитку цього захворювання може потрапити будь-яка людина — від немовлят до людей старшого віку. Але найбільш часто важкі ревматичні захворювання суглобів, пов’язані зі швидким розвитком артриту, вражають людей у віці від 30 до 50 років.

Важливим для профілактики артриту є вживання продуктів із достатньою кількістю кальцію разом із вітамінами D, A, С, Е, які сприяють покращанню рухливості суглобових з’єднань і зміцненню зв’язок. Будьте фізично активними та підтримуйте здорову вагу. Обирайте здоровий спосіб життя! Відмовтеся від шкідливих звичок. Не займайтеся самолікуванням та своєчасно звертайтеся до лікаря.



10 жовтня Всесвітній день психічного здоров’я, відзначається з 1992 року, за ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health). За даними ВООЗ, близько 450 мільйонів жителів планети страждають психічними захворюваннями, перелік яких зростає з кожним роком. За статистикою в західних країнах кожна сьома людина є або параноїком, шизофреніком, або схильна до депресій і алкоголізму.

Метою Всесвітнього дня психічного здоров’я є скорочення поширеності депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії, розумової відсталості, кількості вживання психотропних речовин і самогубств, питання і проблеми допомоги людям, що страждають на психічні розлади, поширення інформації про ефективні методи для профілактики, медичного лікування і запобігання щодо психічних відхилень, соціальної адаптації.

Для того, щоб звести до мінімуму наслідки пандемії, а на сьогодні ще й наслідки війни для психічного здоров’я людей, важливо дотримуватися загальних рекомендацій щодо запобігання нервового перенавантаження: спорт і правильне харчування. Збалансований раціон і помірне фізичне навантаження – запорука міцних судин, нервової системи і сильного імунітету.



КНП «Сокирянська лікарня» повідомляє, що у кабінеті офтальмолога встановлено сучасне обладнання для покращення якості офтальмологічних послуг, а саме:

Електронний фороптор HDR-7000 призначений для максимально комфортного та точного підбору окулярів і контактних лінз різного типу складності;

Безконтактний пневматичний тонометр – прилад дозволяє проводити вимірювання очного тиску максимально точно і безпечно. Вимірювати внутрішньоочний тиск безконтактним способом хворим на глаукому на ранніх стадіях та контролювати її на більш пізніх стадіях.

Нагадуємо, офтальмологічна служба для ургентних випадків працює цілодобово без вихідних. Консультацію до лікаря офтальмолога можна отримати в (каб.49) поліклінічного відділення з понеділка по суботу (Пн.-пт. З 9:00 до 15:42). Звертаємо вашу увагу що для отримання безкоштовної консультації вам необхідно мати електронне направлення від сімейного лікаря.



Вшанування лікарів відбувається в перший понеділок жовтня, в цьому році припадає на 3 жовтня.

Офіційне свято чи ні, проте цього дня всі лікарі заслужено отримують привітання та слова подяки від пацієнтів за їхню важку й відповідальну роботу.

КНП «Сокирянська лікарня» вітає із професійним святом - Міжнародним днем ​​лікаря. Бажає високих досягнень, великих успіхів у діяльності, безумовної поваги, особистого благополуччя, величезного щастя, міцного здоров'я вам і вашим рідним.



Сьогодні - 29 вересня, своє професійне свято відзначають отоларингологи. Отоларингологія представляє одну з гілок медицини, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні вуха, горла, носа, а також патологій голови та шиї. Лікарів даної спеціальності називаються оториноларингологами, але частіше використовується скорочення ЛОР - від слова «ларінгооторінолог». Тому в цей день бажаємо ніколи не псувати своє здоров'я і допомагати поправляти його іншим. Нехай робота приносить радість і вдячність, нехай в житті буде щастя й успіх, нехай кожен день проходить плідно. Благополуччя і успішного саморозвитку!

А також сьогодні Всесвітній день серця. Цей день проводиться за ініціативою Всесвітньої федерації серця щорічно з 1999 року. Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця. Серцево-судинні захворювання є однією з провідних причин смерті у світі. Метою проведення в цей день заходів є необхідність максимального залучення уваги людей до свого здоров'я, формування розуміння того, що на виникнення і перебіг хвороби можна і потрібно активно впливати. Основні фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань - це артеріальні гіпертензії, підвищений рівень загального холестерину крові та його фракцій, надмірна вага, гіподинамії, тютюнопаління і стреси. Бережіть серце!


Продовжуємо знайомити вас з нашими лікарями та послугами КНП "Сокирянська лікарня". А саме з лікарем хірургом II категорії хірургічного відділення по наданню екстреної медичної допомоги Грамою Олександром Вікторовичем. В хірургічному відділенні працює з грудня 2015 року.

У хірургічному відділенні лікар проводить сучасні малоінвазивні методи діагностики та оперативного лікування, а саме:



- лапароскопічна холецистектомія;

- лапароскопічна апендиктомія;

- лапароскопічна герніектомія (радикальна операція грижі);

- операції на судинах нижніх кінцівок;

- діагностика та дообстеження новоутворень черевної порожнини;

- герніотомії пахових та пупкових кил з укріпленням стінок поліпропіленових сіток.

А також стандартні оперативні лікування: типова апендиктомія, холецистектомія, герніотомія, венектомія, видалення гемороїдальних вузлів, ушивання перфоративних виразок шлунку та ДПК, косметичні хірургічні послуги після оперативних втручань, грижі білої лінії живота та діастазу м’язів живота, надання паліативної допомоги, лікування стопи діабетика, надання хірургічної допомоги дітям при екстрених випадках.

Хірургічне відділення працює цілодобово без вихідних. На консультацію до лікаря-хірурга можна звернутись записавшись на прийом, через сайт або додаток на телефоні. Всі сервіси для пацієнтів доступні 24/7 на сайті або у мобільному додатку medportal.ua. Звертаємо вашу увагу що для отримання безкоштовної консультації вам необхідно мати електронне направлення від сімейного лікаря.


Травматологічна служба КНП «Сокирянська лікарня» завдяки безперервному розвитку лікарів та освоєнню сучасних технологій - стрімко розвивається. Впроваджуються сучасні технології, новітні методи оперативного лікування. За останній рік проведено було велику кількість метал-остеосинтезів різної складності. Про одну з таких операцій буде розповідь.

А саме про операцію: внутрішньокістковий остеосинтез перелому проксимального відділу стегна, шийки стегна, через вертлюгового перелому стегна, системою EPFN. Операція проводиться з метою раннього відновлення рухової активності та якісної мобільності пацієнта. Якщо раніше пацієнту доводилось лежати на скелетному витяжінні 3-4 місяці, то після цієї операції пацієнт стає на ногу на третій день, а з 10 дня повноцінно ходить без допомоги. Це дозволяє пацієнту швидко відновитись та жити повноцінним життям.

Відтепер дані оперативні втручання проводяться не лише в обласних центрах, а й у КНП "Сокирянська лікарня". Послуги травматологічної служби надаються у цілодобовому режимі в межах приймального відділення, та у травматологічному блоці хірургічного відділення.

Будьте Здорові!



Для того, щоб поставити діагноз, призначити оптимальне лікування і проконтролювати хід одужання пацієнта, необхідно провести лабораторні дослідження, які ви можете зробити у нашому закладі.

Лабораторна служба КНП «Сокирянська лікарня» включає клініко-діагностичну лабораторію поліклініки та стаціонару і лабораторію приймального відділення.

Перелік послуг, які надаються:




- загально клінічні дослідження;

- гематологічні дослідження;

- біохімічні дослідження крові;

- імунологічні дослідження;

- цитологічні дослідження;

- серологічні дослідження.

Графік роботи: лабораторія працює в цілодобовому режимі у приймальному відділенні. В поліклінічному відділенні з 8.30 до 16:00 (ПН-ПТ), в суботу працює з 8.30 до 13:30. Плановий прийом біологічного матеріалу для лабораторних досліджень проводяться з 9:00 до 11:30 (Пн-Сб) у 19 кабінеті поліклініки.

Нагадуємо, у нас ви можете зробити імуноферментні аналізи для виявлення антитіл до вірусу COVID-19, наявність LgM, Lg G.

Ваше здоров’я нам не байдуже. Бережіть себе!


У КНП «Сокирянська лікарня» є Акушерсько-гінекологічне відділення. У якому згідно з пакетом послуг НСЗУ надається цілодобова неонатальна допомога це допомога немовлятам, які народилися передчасно, або мають складну патологію. Неонатальна допомога надається також у складних неонатальних випадках. Надають допомогу : лікар I категорії неонатолог та дитячий анестезіолог Кушнір Марина Борисівна, та лікар-педіатр I категорії, лікар неонатолог II категорії – Чижо Василь Михайлович.

Неонатологами надається такий ряд послуг:



- консультування новонародженої дитини в пологовому залі;

- проведення профілактики ГХН шляхом введення внутрішньом'язово вітаміну К;

- проведення щеплень новонародженим згідно з календарем профілактичних щеплень;

- проведення пульсоксиметричного скринінгу критичних вроджених вад серця у новонароджених;

- забір зразка пуповинної крові та сухої краплини крові (СКК) у дітей, народжених ВІЛ-позитивними жінками;

- проведення неонатального скринінгу у новонароджених (фенілкетонурії (ФКУ), вродженого гіпотиреозу (ВГ), муковісцидозу (МВ), адреногенітального синдрому (АГС) та інших захворювань відповідно до чинного законодавства);

- проведення скринінгу слуху у новонароджених;

- постконтактна антиретровірусна профілактика дітям, народженим від ВІЛ-позитивних матерів;

- проведення заходів з первинної реанімації та стабілізації стану новонароджених;

- консультування жінок з питань грудного вигодовування;

- проведення консультацій лікарями інших спеціальностей.

Також є палата інтенсивної терапії новонароджених, яка оснащена всім необхідним обладнанням, а саме: кувез неонатальний; монітор неонатальний; апарат ШВЛ; інфузомат; ультрафіолетова лампа; відкрита реанімаційна система та іншим обладнанням згідно стандартів та наказів МОЗ.

Неонатальна допомога надається безпосередньо у Акушерсько-гінекологічному відділенні КНП «Сокирянська лікарня» у цілодобовому режимі.


В Україні 15 вересня лабораторно підтвердили перший випадок віспи мавп. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я. Наразі пацієнт госпіталізований до медичного закладу для стаціонарного лікування. Він має легкий перебіг хвороби. Діагностувати захворювання вдалось завдяки ПЛР-дослідженню, яке було проведено обласним Центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Віспа мавп – віспоподібне захворювання, що спричиняють віруси родини поксвірусів. Вона подібна до натуральної віспи, проте має меншу летальність та легші симптоми. До 2022 року віспа мавп фіксувалась у країнах Центральної та Західної Африки, наразі ж більш ніж половина всіх зафіксованих випадків припадає на Південну та Північну Америку. До основних симптомів віспи мавп належать:



- гарячка;

- головний біль;

- міалгія (біль у м'язах);

- біль у спині;

- збільшені лімфатичні вузли;

- озноб;

- біль у горлі;

- закладеність носа;

- кашель.

Висип у вигляді пухирців. Іноді у людей спочатку з’являється висип, а потім інші симптоми. Деякі можуть мати лише висип. Захворювання зазвичай триває від двох до чотирьох тижнів. В одних людей мавпяча віспа може викликати легкі симптоми, в інших серйозні наслідки із потребою лікування в умовах медичних закладів. Зазвичай у групу підвищеного ризику тяжкого перебігу цього захворювання входять вагітні, діти та люди з ослабленим імунітетом.

Профілактика:

- уникайте тісного контакту «шкіра до шкіри» з людьми, у яких є симптоми, схожі на віспу мавп;

- уникайте контакту з предметами та матеріалами, якими користувався хворий;

- регулярно мийте руки з милом або використовуйте дезінфекційний засіб на спиртовій основі. Особливо це варто робити перед їдою, після відвідування ванної кімнати та перед тим, як торкатися власного обличчя;

- дезінфікуйте та мийте поверхні, до яких зазвичай торкаєтесь у середовищах, де могли бути інфіковані люди. Лікування зазвичай використовується симптоматичне (знеболювальне, жарознижувальне). Якщо у вас важчі симптоми, то варто звернутись за медичною допомогою.

- Що стосується вакцинації то наразі у світі є три вакцини проти віспи мавп, проте їх виробництво та запаси дуже обмежені. В Україні необхідності у вакцинації проти мавпячої віспи наразі немає, окрім того, Всесвітня організація охорони здоров’я наразі не рекомендує масову вакцинацію.

Бережіть своє здоров’я!


Прості правила, як захиститись від інфекційних хвороб у центрах для ВПО під час війни. Запам’ятайте та бережіть себе! 

Під час воєнного стану в Україні багато людей перебувають у центрах для ВПО. Варто пам’ятати, що масові скупчення людей створюють додаткові ризики передачі інфекційних хвороб. МОЗ та НСЗУ нагадують базові правила, як захистити себе: 

📌Зайвий раз не торкайтесь обличчя руками. 

📌Мийте руки перед їжею або користуйтесь антисептиком. 

📌Коли кашляєте або чхаєте — прикривайтесь серветкою або ліктем. 

📌Не вживайте продукти з простроченим терміном придатності й ті, що підозріло пахнуть чи виглядають. Якщо ви помітили у себе симптоми будь-якої інфекції і перебуваєте в безпеці, — зверніться до лікаря. 

Подбайте про своє здоров’я під час війни! 

Як отримати антибіотики за електронним або паперовим рецептом

📌 Якщо ви захворіли — зверніться до лікаря. За потреби він випише вам електронний або паперовий рецепт на антибіотик. 

📌 В рецепті будуть вказані: діюча речовина, дозування та кількість ліків, термін лікування, форма випуску, спосіб застосування. 

📌 Лікар надасть вам інформаційну довідку, в якій зазначено номер рецепта і код погашення. 

📌В аптеці назвіть номер рецепта фармацевту та оберіть одну з торгових назв препаратів, що вам запропонують. 

📌 Оплатіть обраний вами препарат та починайте лікування. 

Пам’ятайте, що приймати антибіотики без призначення лікаря шкідливо для здоров’я. 

Бережіть себе! 

Як отримати медичну допомогу у сімейного лікаря, терапевта або педіатра у воєнний час

📌Де б ви не опинились, тримайте зв`язок зі своїм сімейним лікарем. 

📌Дистанційно він може вас проконсультувати, виписати електронний рецепт на ліки та направлення на безкоштовні аналізи. 

📌Під час воєнного стану приймаються як паперові, так і електронні рецепти та направлення на аналізи. 📌Якщо немає зв’язку з вашим сімейним лікарем, — зверніться до найближчого медичного закладу, який надає первинну медичну допомогу. 

📌Адресу вам підкажуть у контакт-центрі Національної служби здоров’я України за телефоном 16-77 

📌Важливо! Для отримання допомоги не потрібно укладати нову декларацію з сімейним лікарем. 

Ми продовжуємо далі знайомити вас з нашими лікарями та послугами. А саме з хірургічним кабінетом №4. поліклінічного відділення КНП «Сокирянська лікарня». В якому з 2013 року працює та надає планові й ургентні консультативні послуги лікар - хірург I категорії Піжевський Андрій Михайлович. 


Хірургічний кабінет забезпечений двома малими операційними в яких проводять амбулаторні малоінвазивні втручання.

У кабінеті проводять діагностику всіх хірургічних хвороб та лікування захворювань в амбулаторних умовах.

В кабінеті виконуються наступні операції та обстеження:

- гнійні оперативні втручання ( розтини та дренування гнійників різної складності, карбункулів, абсцесів, атером, фурункулів, карбункулів, розлитих гнійних уражень);

- всі види перев'язок;

- видалення сторонніх тіл і м'яко тканинних новоутворень (родимок, папілом, бородавок) з допомогою електрокоагулятора та електроножа;

- висічення доброякісних пухлин з накланням косметичних швів;

- хірургічна обробка ран (порізи, рубані та рвані рани);

- лікування врослих нігтів;

- лікування телеангіоектазії (судинних зірочок) за допомогою склеротерапії;

- обстеження та лікування хворих з діабетичною стопою;

- аноректальні обстеження.

Планову та консультативну допомогу лікаря хірурга можна отримати у кабінеті №4 поліклінічного відділення з понеділка по суботу (Пн-пт. З 9:00 до 15:45, сб. з 9:00 по 14:00) На консультацію до лікаря можна звернутись записавшись на прийом, через сайт або додаток на телефоні. Всі сервіси для пацієнтів доступні 24/7 на сайті або у мобільному додатку Helsi.me. Звертаємо вашу увагу що для отримання безкоштовної консультації вам необхідно мати електронне направлення від сімейного лікаря.


Сьогодні буде розповідь про лікарів дитячого соматичного відділення КНП «Сокирянської лікарні». Його очолює лікар - педіатр I категорії, лікар неонатолог II категорії - Чижо Василь Михайлович. Стаж роботи лікарем 15 років. Василь Михайлович навчався у Чернівецькому БДМУ з 2002 по 2008 роки. Інтернатуру проходив з 2008 по 2010 рік в Чернівцях. Після закінчення інтернатури працював у Кельменецькій поліклініці педіатром. З грудня 2011 року і по сьогоднішній день працює в Сокирянській КНП. Василь Михайлович працює щодня з 8 до 15 години.

6 лікарів відділення згідно з графіком чергування забезпечують цілодобову педіатричну допомогу, а саме:


- Максимюк Наталя Петрівна лікар - педіатр II категорії по наданню екстреної медичної допомоги. Закінчила Чернівецький БДМУ. Інтернатуру пройшла в Сокирянській лікарні, має 16 років стажу;

- Гайдей Дмитро Сергійович лікар - спеціаліст, педіатр по наданню екстреної медичної допомоги. Закінчив Чернівецький БДМУ. Інтернатуру проходив в Сокирянській лікарні. Стаж роботи 6 років;

- Троіцька Жанна Олександрівна лікар - спеціаліст по наданню екстреної медичної допомоги. Закінчила Чернівецький БДМУ. Інтернатуру пройшла в Сокирянській лікарні, має 14 років стажу;

- Лиса Лариса Юріївна лікар - спеціаліст по наданню екстреної медичної допомоги. Закінчила Чернівецький БДМУ. Інтернатуру пройшла в Сокирянській лікарні. Стаж роботи 6 років.

- Завгородня Ольга Олександрівна лікар-спеціаліст по наданню екстреної медичної допомоги. Закінчила Чернівецький БДМУ, у відділенні працює з травня 2021 року;

- Пилипчук Дарія Юріївна лікар - спеціаліст по наданню екстреної медичної допомоги. Закінчила Чернівецький БДМУ, у відділенні працює з серпня 2022 року.

Медсестринський пост у дитячому соматичному відділенні є цілодобовим, надають послуги щодня (старша медсестра, 5 медичних та 5 молодших медичних сестер).

Відділення працює з повагою і турботою до кожного маленького пацієнта. На консультацію до лікаря можна звернутись записавшись на прийом, через сайт або додаток на телефоні. Всі сервіси для пацієнтів доступні 24/7 на сайті або у мобільному додатку Helsi.me. Звертаємо вашу увагу що для отримання безкоштовної консультації вам необхідно мати електронне направлення від сімейного лікаря, а при невідкладних станах без направлення через приймальне відділення лікарні у цілодобовому режимі.


Дитяче відділення КНП «Сокирянської лікарні» функціонує із грудня 2010 року. Враховуючи географічне розташування та віддаленість від обласних центрів була крайня потреба у його створенні.

Очільником відділення є лікар педіатр I категорії - Чижо Василь Михайлович. Забезпечення цілодобової педіатричної допомоги відбувається завідувачем відділення, лікарями ординаторами, черговими педіатрами. Загалом 6 лікарів, які надають ургентну та планову допомогу. У дитячому відділенні працює цілодобовий медсестринський пост в якому надають послуги (старша медсестра, 5 медичних та 5 молодших медичних сестер).



За структурою у відділенні є 8 палат, кожна з яких оснащена кнопкою виклику медичного працівника, з них: 6 палат для пацієнтів, один ізолятор, та одна палата інтенсивної терапії. Є палати для матерів і діток до 6 років, які забезпечені відповідними умовами (ліжко для матері та окреме маленьке ліжко для дитини), також у палаті є всі умови для зручного перебування: холодильник, кондиціонер, санвузол. Є палати з кисневими точками для постійної або періодичної дотації кисню. У відділенні є їдальня та ігрова кімната для діток.

Дитяче відділення Сокирянської лікарні надає наступні медичні послуги за пакетами НСЗУ:

- стаціонарна допомога дітям без проведення хірургічних операцій;

- профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах;

- стаціонарна паліативна медична допомога дітям;

- мобільна паліативна допомога дітям.

За медичною допомогою до педіатра можна звертатись за направленням від сімейного лікаря, а при невідкладних станах без направлення через приймальне відділення лікарні у цілодобовому режимі.

Ми завжди прагнемо зберегти здоров'я наших діток!



Терміново на постійно місце роботи потрібні:

- Лікар епідеміолог

- Фармацевт

- Лікар невропатолог

- Фахівець з маркетингу, сторітелінгу.

За детальною інформацією звертайтесь у Приймальну Директора з 9.00-16.00 кожного дня крім вихідних, або за тел. +380 3739 21935



Враховуючи зростаючий попит на офтальмологічні послуги у КНП "Сокирянська лікарня", ми продовжуємо вдосконалювати та розширювати спектр та якість послуг які зможуть отримувати наші громадяни.

У кабінеті офтальмолога було встановлено два нових сучасних апарати: Безконтактний тонометр та Цифровий фороптер.

Про деталі послуг ми повідомимо пізніше. Слідкуйте за нашою сторінкою.

Нагадуємо, що Офтальмологічна служба для ургентних випадків працює цілодобово без вихідних. Планову та консультативну допомогу можна отримати у кабінеті офтальмолога (49 кабінет) поліклінічного відділення з понеділка по суботу (Пн-пт. з 9:00 до 15:42). На консультацію до лікаря можна звернутись записавшись на прийом, через сайт або додаток на телефоні.

Всі сервіси для пацієнтів доступні 24/7 на сайті або у мобільному додатку Helsi.me.

Для отримання безкоштовної консультації вам необхідно мати електронне направлення від сімейного лікаря.


У Чернівецькій області до спроможної мережі увійдуть 10 лікарень

На початку липня Верховна рада ухвалила законопроект №2347, який запускає наступний етап медичної реформи - формування спроможної мережі лікарень.

Спроможна мережа будуватиметься за принципом госпітальних округів. Кожна область стане окремим госпітальним округом, який свою чергу поділятиметься на кластери. В рамках одного госпітального округу лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні та загальні.

До Чернівецького госпітального округу потрапили 10 лікарень. З них надкластерними будуть визначені 2 медзаклади, ще 3 лікарні стануть кластерними та 5 лікарень - загальними.

Створення спроможної мережі лікарень дозволить забезпечити українців якісними медичними послугами, які відповідають міжнародним стандартам та практикам.


Перелік лабораторних обстежень, що проводяться в КНП "Сокирянська лікарня", поповнився новими дослідженнями, що дозволяють виявити гепатити А, В, С методом імуно - ферментного аналізу.

Вірусний гепатит це інфекційне захворювання з переважним ураженням печінки, яке може тривалий час протікати безсимптомно. Ознаками вірусного гепатиту можуть бути: слабкість і стомлюваність, зниження апетиту, нудота, гіркота в роті, біль і/або тяжкість в правому підребер'ї, потемніння сечі, зміна кольору калу (стає світлим), жовтушність шкіри, білків очей, язика.

Період захворювання від інфікування до появи класичних симптомів може тривати до декількох місяців, жовтяниця з'являється, в основному, вже на пізніх стадіях хвороби. Для хронічних гепатитів характерні слабко- виражені симптоми і навіть їх тривала відсутність. Найбільш типовий стан , що супроводжується вегетативними порушеннями (слабкість, пітливість, стомлюваність) та психо- емоційними розладами ( дратівливість, безсоння).Часто вірусні гепатити вперше виявляються вже на стадії незворотніх змін у печінці, коли лікування мало допоможе. Найбільш важкі ускладнення хронічного гепатиту- розвиток цирозу і раку печінки.

Тому своєчасна діагностика вірусних гепатитів дозволяє своєчасно розпочати лікування і уникнути небезпечних для життя наслідків.

Дослідження, які входять до скринінгової програми:

- імуно- ферментний аналіз крові якісного виявлення антитіл класу LgM до вірусу гепатиту А;

- імуно-ферментний аналіз крові якісного виявлення поверхневого антигена вірусу гепатиту В;

- імуно- ферментний аналіз крові якісного виявлення сумарних антитіл до вірусу гепатиту С.

Забір біоматеріалу проводиться зранку з 9.00 до 10.00 у маніпуляційному кабінеті поліклініки. Перед візитом необхідно дотримуватись правил підготовки до аналізів. Обстеження можливе за власний рахунок та безкоштовно для вагітних. По деталях підготовки та здачі аналізу звертатись у 17 кабінет поліклінічного відділення.

Увага! 28 липня у рамках Всесвітнього дня гепатитів для всіх бажаючих жителів громади буде проведено акцію безкоштовного обстеження на вірусні гепатити А, В, С.

Ми працюємо для вас! Бажаємо здоров'я!



Днями КНП "Сокирянська лікарня" Сокирянської міської ради підписала угоду про співпрацю по діяльності клінічних кафедр з ДЗ "Запорізька медична академія післядипломної освіти Міністерства охорони здоров'я України"

Сторони узгодили, та будуть здійснювати взаємодії у наступних напрямках:

- проведення навчально-виховного процесу з використанням нових форм та методів навчання, досягнень медичної науки і практики охорони здоров'я; навчання лікарів-інтернів, клінічних ординаторів, аспірантів, післядипломна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації медичних кадрів у тому числі працівників клінічного закладу;

- проведення наукових досліджень і розробка ефективних методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації хворих;

- експертна оцінка результатів наукових досліджень;

- апробація та впровадження нових методів діагностики, лікування і реабілітації хворих;

- надання кваліфікованої, спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги хворим;

консультації, обстеження та лікування хворих, госпіталізованих у заклад охорони здоров'я;

- участь в організації і проведенні семінарів, клінічних, патолого-анатомічних, науково-практичних конференцій, експертних комісій, консиліумів, медичних рад тощо, та заходів з контролю за якістю лікувально-діагностичного процесу.

Співпраця з вищим медичним закладом освіти буде відбуватись з двома однопрофільними кафедрами:

Кафедра хірургії і проктології ДЗ"ЗМАПО МОЗ України" та Кафедра акушерства та гінекології ДЗ"ЗМАПО МОЗ України"

Освіта та якість надання медичної допомоги є пріоритетом для нашої лікарні.

Всім миру! Будьте здорові!

Ми продовжуємо знайомити вас з лікарями та послугами КНП "Сокирянська лікарня"

Офтальмологія! Служба представлена двома лікарями:

Сліжук Марія Ярославівна лікар офтальмолог, Лікар-спеціаліст;

Судакова Наталія Григорівна лікар офтальмолог, вищої кваліфікаційної категорії.

Інформуємо про перелік послуг які ви можете отримати у нашому лікувальному закладі.

Загальноклінічні методи офтальмологічної діагностики патології очей:


1. Визначення гостроти зору по таблицях:

- без корекції;

- з корекцією.

2. Дослідження світло- та кольоропроекції.

3. Дослідження поля зору:

- периметрія;

- дослідження метаморфом (сітка Амслера).

4. Дослідження кольоросприйняття по таблиці Рабкіна.

5. Огляд:

- бокове освітлення;

- біфокальний огляд;

- офтальмоскопічне просвічування.

6. Біомікроскопія:

- фокальне освітлення;

- пара фокальне освітлення;

- діафаноскопічне освітлення;

- дослідження в дзеркальному полі;

- дослідження у ковзнім промені.

7. дослідження очного дна.

8. Офтальмоскопія:

- пряма офтальмоскопія;

- зворотна офтальмоскопія;

- хромоофтальмоскопія.

9. Екзоофтальмометрія.

10. Дослідження гідродинаміки та гідростатики: Тонометрія по Маклакову.

11. Дослідження рефракції:

- суб'єктивний метод за максимальною гостротою зору;

- скіаскопія.

12. Дослідження положення ока:

- визначення кута косоокості за Гіршбергом;

- визначення рухомості ока.

13. Дослідження реакції зіниці на світло (пряма і співдружна).

14. Обстеження чутливості:

- рогівки;

- циліарного тіла.

15. Виписування окулярів:

- при міопії;

- при гіперметропії;

- при астигматизмі;

- при анізометропії.

Невідкладна спеціалізована офтальмологічна допомога:

1. Гострий приступ первинної глаукоми;

2. Гострий іридоцикліт;

3. Виразка рогівки;

4. Гостре порушення кровообігу в сітківці ока;

5. Абсцес повік;

6. Флегмона сльозового міхура, орбіти;

7. Сторонні тіла рогівки, кон'юнктиви;

8. Контузія ока;

9. Проникаючі рани рогівки, склери;

10. Хімічні та термічні опіки очей.

Професійні навички:

1. Профілактика, діагностика та лікування органа зору та додатків ока;

2. Надання невідкладної допомоги при травмах та опіках очей та їх додатках, гострому нападі глаукоми;

3. Проведення консультацій в структурних підрозділах лікувального закладу;

4. Профілактичний огляд дітей та підлітків;

5. Проведення диспансеризації хворих очними хворобами, основні з яких - глаукома, вікова макулярна дегенерація, судинні захворювання сітківки та зорового нерва, міопія, діабетична ретинопатія та інше;

6. Скерування при необхідності на госпіталізацію в плановому порядку та ургентно при показах;

7. Проведення експертизи тимчасової непрацездатності та направлення хворих на МСЕК;

8. Проведення експертизи стану здоров'я призовників.

Офтальмологічна служба для ургентних випадків працює цілодобово без вихідних. Планову та консультативну допомогу можна отримати у кабінеті офтальмолога (49 кабінет) поліклінічного відділення з понеділка по суботу (Пн-пт. з 9:00 до 16:42, сб. з 9:00 по 14:00). На консультацію до лікаря можна звернутись записавшись на прийом, через сайт або додаток на телефоні.

Всі сервіси для пацієнтів доступні 24/7 на сайті або у мобільному додатку Helsi.me.

Для отримання безкоштовної консультації вам необхідно мати електронне направлення від сімейного лікаря.


Травматологічна служба КНП "Сокирянська лікарня" на сьогоднішній день представлена трьома спеціалістами:

- Кушнір Сергій Анатолійович лікар ортопед-травматолог, другої кваліфікаційної категорії;

- Чертков Ігор Юрійович лікар ортопед-травматолог, першої кваліфікаційної категорії;

- Диміняца Дмитро Миколайович лікар ортопед-травматолог, лікар спеціаліст.

За останніх два роки травматологічна служба стрімко розвивається, впроваджуються нові сучасні технології та операції, методики. Кожного місяця збільшується об'єми та кількість операцій. Ми інформуємо про перелік послуг які ви можете отримати у нашому лікувальному закладі.

Перелік процедур, що можуть бути надані травматологічною службою:

1.Лікувальні медичні блокади суглобів;

2.Внутрішньосуглобове введення препаратів гіалуронової кислоти у плечовий, кульшовий, колінний, гомілковостопний суглоб при різних ступенях артрозу, під контролем УЗД;

3.Внутрішньосуглобова плазмо терапія при травмах та артрозах(PRP);

4.Закриті репозиції при переломах кісток кінцівок, фіксація їх полімерними швидко-застигаючими пов'язками;

5.Закрите вправлення звихів у великих суглобах (кульшовий, плечовий, гомілковостопний);

6.Консервативне лікування артрозів великих суглобів кінцівок;

7.Фахові консультація ортопеда-травматолога дорослого та дитячого;

8.Обстеження кісток та суглобів за допомогою УЗД, КТ, рентгенологічно;

9.Реабілітаційне лікування після втручань на суглобах та кістках;

10.Фізіотерапевтичне лікування патології опорно-рухового апарату.

Перелік операцій:

1.Металоостеосинтез переломів ключиці пластиною з кутовою стабільністю;

2.Металоостеосинтез переломів в\3 та хірургічної шийки плеча пластиною PHILOS;

3.Метал-остеосинтез переломів в\3-н\3 діафізу плеча інтрамедулярним блокуючим стрижнем, або пластиною з кутовою стабільністю;

4.Металоостеосинтез переломів виростків плеча «Y»-подібною пластиною або двома виростковими пластинами з кутовою стабільністю;

5.Металоостеосинтез перелому ліктьового виростка пластиною з кутовою стабільністю, або за Вебером;

6.Металоостеосинтез переломів кісток передпліччя пластинами з кутовою стабільністю, або АЗФ(у випадку відкритого перелому);

7.Металоостеосинтез перелому дистального відділу променевої кістки поліаксиальною волярною пластиною з кутовою стабільністю, або АЗФ (у випадку відкритого перелому);

8.Металоостеосинтез переломів п’ясних кісток пластиною з кутовою стабільністю або спицями;

9.Металоостеосинтез переломів фаланг пальців спицями;

10.Металоостеосинтез перелому проксимального відділу стегна системою PFNa;

11.Металоостеосинтез перелому діафізу стегна пластиною з кутовою стабільністю;

12.Металоостеосинтез перелому діафізу стегна інтрамедулярним блокуючим стрижнем, в тому числі ретроградним;

13.Металоостеосинтез виростків стегна пластиною з кутовою стабільністю або гвинтами;

14.Металоостеосинтез переломів плато великогомілкової кістки пластинами з кутовою стабільністю;

15.Металоостеосинтез переломів діафізу гомілки пластинами з кутовою стабільністю, або інтрамедулярним блокуючим стрижнем;

16.Накладання АЗФ при відкритих переломах стегна та гомілки;

17. Металоостеосинтез перелому дистального відділу великогомілкової кістки пластинами з кутовою стабільністю або АЗФ;

18.Металоостеосинтез перелому щиколоток пластинами та АЗФ(відкритий перелом);

19.Металоостеосинтез перелому плеснових кісток пластинами з кутовою стабільністю;

20.Первинний сухожилковий шов при ушкодженні сухожилків згиначів та розгиначів пальців кисті;

21.Пластика дефекту шкіри пальця за Діфенбахом;

22.Реконструкція Ахіллового сухожилка при застарілих ушкодженнях за Lindholm та Чернавським, в модифікаціях.

Травматологічна служба для ургентних випадків працює цілодобово без вихідних. Планову та консультативну допомогу можна отримати у кабінеті травматолога приймального відділення з понеділка по п'ятницю. На консультацію до лікаря можна звернутись записавшись на прийом, через сайт або додаток на телефоні.

Всі сервіси для пацієнтів доступні 24/7 на сайті або у мобільному додатку Helsi.me.

Для отримання безкоштовної консультації вам необхідно мати електронне направлення від сімейного лікаря.

Ткачук Олександра Геннадіївна

Лікар-отоларинголог

Молодий прогресивний спеціаліст, займається консервативним лікуванням та завжди знаходиться в руслі безперервного навчання та удосконалення своїх навичок.

Отримує від роботи задоволення. Має індивідуальний підхід до кожного пацієнта, легко знаходить контакт з дітьми.

Освіта: Буковинський державний медичний університет (за результатами Консолідованого рейтингу ВНЗ України у 2015 році увійшов до п’ятірки найкращих вищих навчальних медичних закладів).

Професійні навички:

· Профілактика, діагностика та лікування органів ЛОР-системи у дітей та дорослих безопераційними методами;

· Скринінг слуху новонародженим на сучасному обладнанні методом отоакустичної емісії;

· КТ та рентгенографія ЛОР-органів;

· Профілактичне обстеження на наявність доброякісних і злоякісних новоутворень вуха, глотки, гортані та носа.

Здійснює:

· Амбулаторне та стаціонарне лікування гострих та хронічних запальних процесів (у тому числі: риніти, тонзиліти, фарингіти, ларингіти, синусити, отити, аденоїдити);

· Консультації щодо розладів і втрати слуху;

· Лікування паратонзилярних абсцесів (розріз, дренування);

· Введення лікарських засобів на голосові складки;

· Видалення вушних сірчаних пробок;

· Розріз і дренування фурункулів носа та зовнішнього слухового каналу;

· Лікування отогематоми та перихондриту вушної раковини (розріз, дренування);

· Промивання лакун піднебінних мигдаликів;

· Промивання носових проходів методом переміщення («кукушка»);

· Лікування гайморитів методом пункції з подальшим промиванням верхньощелепної пазухи;

· Продування слухових труб та пневмомасаж барабанної перетинки;

· Лікування інфекцій ЛОР-органів фізіотерапевтичними методами.

Лікар надає термінову медичну допомогу:

· Первинна хірургічна обробка вух та носа;

· Видалення сторонніх тіл ЛОР-органів;

· Зупинка носової кровотечі (передня та задня тампонада).

Лікар веде прийом в 30 кабінеті поліклінічного відділення КНП «Сокирянська лікарня».

На консультацію до лікаря можна звернутись записавшись на прийом, через реєстратуру або через додаток на телефоні.

Всі сервіси для пацієнтів доступні 24/7 на сайті або у мобільному додатку Helsi.me.

Для отримання безкоштовної консультації вам необхідно мати електронне направлення від сімейного лікаря.


По обставинах, які склалися на даний момент в країні, у нашому пологовому будинку продовжують народжувати ВПО. Ми щиро хочемо привітати колегу, яка довгий час працювала завідувачем пологового відділення перинатального центру м.Краматорськ, і вибрали для народження саме наш заклад.Вітаємо бабусю із народженням онучки так далеко від рідного дому! Бажаємо швидкого повернення додому! 

До у ваги мешканців!

Доступні послуги дитячої травматології:

- Огляд та консультації з приводу вродженої патології опорно-рухового апарату;

- Огляд та консультації з приводу отриманих травм;

- Закриті репозиції переломів верхніх та нижніх кінцівок з фіксацією;

- Первинна хірургічна обробка ран кінцівок.

Детальну інформацію ви зможете отримати на приймальному відділенні у кабінеті травматолога.

Ми продовжуємо розширення спектру надаваних послуг у КНП "Сокирянська лікарня"!

Обстежуйся та лікуйся у нас!


Вперше ідея святкування Дня медсестер була озвучена ​​в 1953 році, але відзначати в статусі міжнародного дня стали з 1965 року. У 1974 році ICN прийняв рішення святкувати 12 травня, в день народження Флоренс Найтінгейл, однієї із засновниць служби сестер милосердя. З 1997 року, в Україні за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та Асоціації медичних сестер, 12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри.

Міжнародний або Всесвітній день медичних сестер святкується щорічно у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910). Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни Ф. Найтінгейл організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії). Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Сьогодні Ф. Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів.

Сьогодні на плечі медичних сестер покладений вели тягар. Медичну допомогу не можна уявити вас. Низький уклін вам за вашу віддану працю!

Прийміть найщиріші вітання з Всесвітнім днем медичної сестри!

Адміністрація КНП "Сокирянська лікарня"

Шановні жителі громади!

Колектив КНП "Сокирянська лікарня" поповнився новим лікарем.

Чертков Ігор Юрійович лікар ортопед-травматолог хірургічного відділення.

Лікар першої кваліфікаційної категорії. Лікар спеціаліст дитячої ортопедії та травматології.



Шановні краяни! Хочемо познайомити вас з новим працівником КНП "Сокирянська лікарня"

Волк Михайло Іванович - лікар-анестезіолог Відділення анестезіології та інтенсивної терапії, лікар вищої кваліфікаційної категорії.

Будьте здорові!


КНП "Сокирянська лікарня" отримала 5 апаратів ШВЛ у вигляді гуманітарної допомоги. 

Сьогодні КНП «Сокирянська лікарня» знайомить Вас з новим спеціалістом!

Черткова Лариса Валентинівна Лікар-рентгенолог приймального відділення. Лікар другої кваліфікаційної категорії з "Рентгенології".

Ми й надалі працюємо для вдосконалення якості послуг які надаються у КНП «Сокирянська лікарня».

Будьте здорові!


Шановні жителі громади!

Колектив КНП "Сокирянська лікарня" поповнився новим лікарем.

Пірковець Василь Анатолійович. Лікар-хірург хірургічного відділення.

Лікар вищої кваліфікаційної категорії з "Хірургії", лікар-спеціаліст з "Дитячої хірургії", лікар-спеціаліст з "Онкохірургї".

Поява нового спеціаліста, дозволить нам значно розширити та покращити якість послуг малоінвазивної, лапароскопічної хірургії.

Здоров'я і Миру!


26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Цього дня 1986 року о 1-23-47 за Київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської атомної електростанції. 


Як зробити флюорографію?

Медичні заклади продовжують працювати і надавати планову допомогу. Якщо пацієнта направляють на флюорографію, то таке обстеження можна зробити в поліклініках, які надають амбулаторну допомогу та мають необхідне обладнання.

Зверніть увагу, що на флюорографію пацієнта направляє сімейний або лікуючий лікар. Саме лікар визначає необхідність такого дослідження та виписує електронне направлення. Воно може бути також паперовим, якщо немає можливості створити електронне.

Із цим направленням потрібно прийти в медичний заклад, який надає допомогу в амбулаторних умовах за договором з НСЗУ. Адресу закладу підкаже оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 (про його роботу ми писали тут: https://bit.ly/3LFPycn).

Але про можливість зробити флюорографію потрібно запитати в самому закладі, уточнивши, чи є там необхідне обладнання і фахівці. Контакти всіх медичних закладів є у відкритому доступі на їхніх вебсайтах чи сторінках місцевої влади.

Якщо вам знадобилася флюорографія під час лікування в стаціонарі, її проведуть без додаткових направлень та оплат — вартість дослідження входить у лікування.


Днями на одного хворого, що проходить гемодіаліз на постійній основі у Сокирянській лікарні стало більше.

Нагадуємо! Відділення гемодіалізу працює у штатному режимі, наші потужності дозволяють приймати хворих з нирковою недостатністю з інших регіонів України на постійній основі. Вам лише необхідно звернутись до лікаря нефролога КНП "Сокирянська лікарня", або за телефоном 0373921935.


Однією з найбільш поширених патологій у новонароджених є порушення функцій органів слуху. Слухові розлади виявляють у 1–3 дітей із 1000 народжених. Раннє виявлення та корекція порушень слуху у дітей покращує їхню якість життя, запобігає вторинному порушенню мовлення та затримці мовного розвитку, психоемоційним розладам, усуває перешкоди для навчання та пізнання світу.

Отоакустична емісія – основний скринінговий метод перевірки слуху у новонароджених і дітей першого року життя. Заснований на реєстрації роботи слухових рецепторів у внутрішньому вусі. Більшість випадків вродженої приглуховатості зумовлена патологіями саме цієї частини слухового апарату. Стандартне дослідження отоакустичної емісії триває 5 хвилин. Під час нього немовля не відчує жодного дискомфорту. За результатами проведеного дослідження програма автоматично видає результат. Якщо у дитини буде виявлена патологія слуху, лікар призначить додаткові обстеження, щоб отримати повну картину ураження.


За останніх два тижні проведено вже понад 10 успішних ендоскопічних, малоінвазивних операцій.

Контактна ультразвукова літотрипсія (руйнування та видалення каменів нирки, сечоводів, сечового міхура без жодного розрізу); ТУР (трансуретральну резекцію) простати при аденомі передміхурової залози; стентування нирки; лапароскопічна холецистектомія, це операції які стають щоденними та рутинними в Сокирянській лікарні.

А ще два роки тому про них можна було лише мріяти. Хірургічне відділення стає на зовсім інший рівень розвитку, а межам розвитку немає. Ми й надалі будемо впроваджувати нові методики та технології.

Скористатися цими та іншими послугами можуть скористатися не лише жителі Сокирянської ОТГ, але і мешканці сусідніх районів, областей.


12.04.2022 з 9.00 у кабінеті № 4 поліклінічного відділення КНП "Сокирянська лікарня" Будуть проводитись безкоштовні консультації лікарня хірурга.

Консультації проводить Дитячий хірург, вищої категорії Національної дитячої спеціалізованої лікарні"Охматдит", Поворознюк Володимир Степанович.


До нас часто звертаються з питань стоматології.

Хочемо нагадати, що КНП "Сокирянська стоматологія" це окреме підприємство яке знаходиться на території лікарні.

Для отримання інформації з приводу стоматологічної допомоги звертайтесь за телефоном 0681337983 з 9.00 по 17.00 щодня, крім вихідних.


7.04.2022 з 9.00 у кабінеті № 4 поліклінічного відділення КНП "Сокирянська лікарня" Будуть проводитись безкоштовні консультації лікарня хірурга.

Консультації проводить Дитячий хірург, вищої категорії Національної дитячої спеціалізованої лікарні"Охматдит", Поворознюк Володимир Степанович.


Днями у КНП "Сокирянська лікарня" проведено декілька успішних операцій, а саме контактних ультразвукових літотрепсій конкрементів як нирки, так і сечоводу. При цьому використовувалось сучасне малоінвазивне ендоскопічне обладнання, тобто жодного розрізу на шкірі.

Ми і надалі будемо працювати над розширенням та вдосконаленням спектру послуг які надаються у нашому закладі.


Нещодавно матеріально технічна база клініко-діагностичної лабораторії КНП "СОКИРЯНСЬКА ЛІКАРНЯ" поповнилась ще одним сучасним діагностичним приладом Fenicаre FIA Meter Plus. Це аналітична система для проведення кількісних експрес - тестів методом імунофлуоресцентного аналізу. Завдяки цьому розширено спектр проведення лабораторно діагностичних процедур, згідно яких стало можливим проводити обстеження рівня гормонів щитовидної залози в крові, а саме: тиреотропний гормон ТТГ, Т3 вільний гормон, Т4 вільний гормони. Визначення рівня даних гормонів вважаються важливими показниками при обстеженні функції щитовидної залози.

Також впроваджено на даному апараті визначення рівня глікованого гемоглобіну HbA1c в крові, за допомогою якого можна виявити захворювання цукрового діабету на різних стадіях і запобігти його розвитку. Даний вид дослідження застосовується і для контролю за станом пацієнтів, яким поставлений діагноз ''цукровий діабет '', допомагає оцінити, наскільки ефективно проводиться лікування даного захворювання.

У більшості випадків електронне направлення на всі вищезазначені методи досліджень надає лікар - ендокринолог, також можливе обстеження за власний рахунок.


31.03.2022 року відбулось навчання для лікарів на тему: "Надання екстреної медичної допомоги постраждалим внаслідок дії сильнодіючих отруйних речовин".

Навчання проводив завідувач відділення інтенсивної терапії та реанімації, лікар вищої категорії Леник Валерій Корнійович.


Важливість домедичної та першої медичної допомоги сьогодні є дуже важливим.

30.03.2022 в КНП "Сокирянська лікарня" проведено навчання для не медичних працівників основам першої допомоги постраждалим. Навчання проводив доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії та проктології Запорізької Медичної Академії Післядипломної Освіти. Заслужений діяч науки та техніки України Милиця Микола Миколайович.


Звернення до жителів громади та тимчасово переміщених осіб!

Шановні громадяни! Відділення гемодіалізу працює у штатному режимі, наші потужності дозволяють приймати хворих з нирковою недостатністю з інших регіонів України на постійній основі. Вам лише необхідно звернутись до лікаря нефролога КНП "Сокирянська лікарня", або за телефоном 0373921935.


Запис на обстеження та отримання інформації по Комп'ютерній томографії за номером тел. 80681338393

Запис та консультації через телефон проводиться з 9.00 до 15.00 з понеділка по п'ятницю.


Перелік послуг, що надає КНП "Сокирянська лікарня" оновлюється та доповнюється наступним:

- Діагностична уретроцистоскопія с біопсією;

- Діагностична уретероскопія;

- Ендоскопічне стентування сечоводів;

- Ультразвукова контактна літотрипсія, літоекстракція конкрементів сечоводу;

- Ультразвукова контактна літотрипсія конкрементів сечового міхура та уретри;

- Трансуретральна резекція простати;

- Внутрішня оптична уретротомія;

- Ендоскопічна резекція пухлин сечового міхура;

- Оперативне ургентне втручання при травмах та невідкладних станах на нирках, сечоводах, сечовому міхурі, уретрі;

- Резекція сечового міхура при інвазивних пухлина;

- Черезшкіряна пункційна нефростомія під УЗД контролем;

- УЗД нирок сечового міхура простати, ТРУЗД. УЗД органів калитки;

- Оперативне лікування варікоцелє: Операція Мармара. Операція Іванісевича;

- Оперативне лікування водянки яєчка: Операція Вінкельмана. Операція Бергмана;

- Оперативне лікування гострого абсцедуючого епідідіміту: операція епідідімектомія за Лопаткіним;

- Оперативне лікування при хронічному склерозуючому баланопоститі, фімозі;

- Оперативна корекція вуздечки статевого члена;

- Однобічна, двобічна орхоепідектомія (в тому числі при комплексному лікуванні раку простати);

- Біопсія простати;

- Одномоментна ургентна аденомектомія;

- Цистолітотомія;

- Оперативне лікування (в тому числі ендоскопічне) при дівертікулах сечового міхура;

- Ургентна паліативна троакарна епіцистостомія;

- Малоінвазивне ендоскопічне оперативне лікування при уретероцелє;

- Малоінвазивне трансуретральне дренування при гострому абсцедуючому простатиті, абсцедуючому везікуліті.


Шановні жителі громади! 

Колектив КНП "Сокирянська лікарня" поповнився новими лікарями.

Знайомтесь, Зінченко Олена Петрівна, лікар-лаборант клініко-діагностичної лабораторії, лікар другої категорії.

Бурлай Сергій Анатолійович, лікар-уролог хірургічного відділення, лікар вищої категорії.

Поява нових спеціалістів, дозволить нам значно розширити та покращити якість послуг.

Здоров'я і Миру!


Бути корисним!

Адміністрація КНП «Сокирянська лікарня» Сокирянської міської ради запрошує лікарів, які прибувають із територій проведення активних бойових дій та на даний час перебувають на території нашої громади, до надання медичної волонтерської допомоги в умовах стаціонару або поліклініки КНП «Сокирянська лікарня» .

Телефон (03739) 2-19-35


Системний гемодіаліз

Шановні громадяни, відділення гемодіалізу працює у безперервному режимі! КНП "Сокирянська лікарня" готова надавати послугу екстракорпорального гемодіалізу громадянам України, які прибувають із територій проведення активних бойових дій.

За інформацією звертайтесь до адміністрації лікарні, або за телефоном (03739) 2-19-35.


ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»


Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція в Україні розпочинається

25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Основними завданнями акції є:

• привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

• активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

• проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Шістнадцяти денний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

- 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

- 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

На превеликий жаль, ми живемо у світі, де існує таке негативне явище, як насилля. Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Ми вже звикли сприймати насильство, як щось неминуче. Але ж прояви насильства порушують права людини, принципи вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас в домі, в школі, на вулиці, ми можемо зупинити його!

Що ж таке насильство?

Насильство – це дії, що принижують людську гідність, завдають шкоди здоров’ю, а іноді й життю.

Сьогодні одним із пріоритетних напрямів загальнодержавної політики країни стоїть проблема безпеки громадян, охорона їх життя та здоров’я про що, проголошує ст.3 Конституції України «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».

Якщо ви потрапили в ситуацію щодо жорстокого поводження по відношенню до ВАС, то як постаратися впоратися з ситуацією самостійно:

• Ігноруйте кривдника. Якщо є можливість, намагайтесь уникнути сварки, зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть.

• Якщо ситуація не дозволяє вам піти, зберігаючи спокій, використайте гумор. Цим ви зможете спантеличити кривдника, відволікти його від наміру дошкулити вам.

• Стримуйте гнів і злість – вони погані порадники. Адже, це саме те, чого домагається кривдник. Говоріть спокійно і впевнено, покажіть силу духу.

• Не вступайте в бійку. Чим агресивніше ви реагуєте, тим більше шансів опинитися у загрозливій для вашої безпеки і здоров’я ситуації.

• Не соромтеся обговорювати такі загрозливі ситуації з людьми, яким ви довіряєте. Це допоможе побудувати правильну лінію поведінки і припинити насилля.

Захистіть себе, і цим ви зробите перший крок до захисту інших!


Постковідний синдром: як повернутись до активного життя після COVID-19 

Багатьом людям повернутись до звичайного життя після перенесеного COVID-19 доволі складно. Навіть у тих, хто легко або безсимптомно переніс коронавірусну хворобу, може спостерігатися постковідний синдром.

Постковід характеризується тривалим відновленням після інфікування COVID-19. Найбільш поширеними ознаками та симптомами, що залишаються навіть після одужання, є: слабкість, знесилення, тривалий кашель, задишка, втрата смаку та нюху, порушення сну та свідомості, тривожність, депресія, біль у м’язах та головний біль, суглобовий синдром, випадіння волосся, розлади ендокринної системи тощо. Такі ознаки та симптоми, які виникають після перенесеної коронавірусної хвороби неможливо пояснити жодним діагнозом. Такий стан може тривати від 5 до 12 тижнів або довше. Загалом, спектр симптомів та станів, характерних для постковідного синдрому, широкий і постійно доповнюється.

Серед порад, які фахова спільнота дає людям, які перенесли COVID-19 - дотримання режиму сну та збалансованого харчування, помірна фізична активність, вправи для тренування мозку та когнітивних здібностей, прогулянки на свіжому повітрі. Також варто звертати увагу на лікування проявів хронічних хвороб. Проконсультуйтеся із сімейним лікарем щодо свого стану, обговоріть скарги і симптоми, які виникли у вас після захворювання.

Взагалі те, що люди не можуть після хвороби зробити те, що робили раніше, викликає в них апатію та депресію. Особливо, коли навколишні їх не розуміють. Тому дуже важлива підтримка та турбота близьких людей.

1 жовтня 2021 року програма реімбурсації буде розширена. Пацієнти з розладами психіки та поведінки, з епілепсією, зможуть отримувати ліки безоплатно або з незначною доплатою в будь-якій аптеці, яка працює за відповідним договором з НСЗУ лікуючись в амбулаторних умовах.

Йдеться про такі захворювання як епілепсія, шизофренія, ПТСР, депресія, афективні та невротичні розлади.

Для того, щоб отримати препарати за програмою «Доступні ліки» необхідний електронний рецепт. Його для пацієнтів з епілепсією та невротичними розладами зможе виписати невролог або психіатр — в тому числі і дитячі лікарі за цими спеціальностями.

Для пацієнтів із психічними розладами — виключно психіатр, у тому числі і дитячий.

!!!Сімейні лікарі електронні рецепти за цими напрямами не виписують.

Для пацієнтів із розладами психіки та поведінки у програмі “Доступні ліки” передбачено 30 торговельних назв препаратів, з них 13 є повністю безоплатними.

Які саме препарати включені до програми можна прочитати за цим

Посиланням...

23 листопада 2021 року, народний депутат Валерій Божик урочисто вручив  Велущаку Івану Дмитровичу та Гуцул Інні Володимирівні  грамоти Верховної Ради України.

Дуже приємно коли наші працівники отримують такі нагороди, оскільки вони кожен день борються за життя жителів нашої громади.

Дякуємо Вам за вашу відданість професії!

Любі користувачі! Заповніть анкету за посиланням.

Посилання

Аналіз даних за останні 3 місяці.

Публікації на офіційній сторінці фейсбук:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063342451838

Всього публікацій - 31.

Середня кількість переглядів однієї публікації - 840.

Середня кількість репостів - 15.

Середня кількість реагувань на публікацію - 32.

Кількість підписників на сторінку збільшилось на - 9%.

Пошукові системи:

Пошук інформації про "Сокирянська Лікарня" - 2742.

Відвідування сайту:

https://sites.google.com/view/soc-crl/

Середня кількість - 786.

Анонімний опитувальник:

https://docs.google.com/.../1fODGi2RkEj...

За останніх 3 місяці - 93 відповіді.

Користувачі: Жінки - 79.6%, чоловіки 20.4%.

Середній вік 30-50 років.

Більшість відгуків про: приймальне та поліклінічне відділення.

Детальний текстовий опис проблеми - 38.

Аналізуючи дані по потребі населення у публічній інформації можна зробити наступні висновки:

Кількість інформації опублікованої на сайті та сторінці у соцмережах збільшилось на 28%, що в свою чергу  збільшило інформатизацію населення про події та роботу закладу.

Збільшення цільових пошуків місця розташування та інформації про лікарню на 48% свідчить про збільшення попиту на послуги які надаються саме у "Сокирянській Лікарні".

Збільшення кількості відповідей на анонімний опитувальник на 16%, свідчить про зростання потреби населення у зворотному зв'язку.

Хочу зазначити, що на кожну відповідь опитувальника зреаговано, вивчено проблему та варіанти їх вирішення, проведена робота з персоналом. І надалі буде відповідне реагування на всі відповіді, за для покращення роботи з пацієнтом. Для заповнення анкети ви можете скористатись посиланням  https://docs.google.com/.../1fODGi2RkEj...

або QR кодом який розміщений у кожному структурному підрозділі лікарні.

У зв'язку з високим попитом на дослідження, закінчились реактиви. Орієнтовано відновлення роботи через 2 тижні.

Системний гемодіаліз

Процедура очищення крові за допомогою апарату «штучна нирка», або гемодіаліз, є одним з поширених методів терапії термінальної стадії хронічної ниркової недостатності.

Хронічна ниркова недостатність, або, за сучасною класифікацією, хронічна хвороба нирок (ХХН), визначається як ураження нирок, тривалість якого перевищує три місяці, і характеризується морфологічними або функціональними порушеннями зі зниженням або без нього швидкості клубочкової фільтрації (ШКФ). Причинами виникнення хронічної ниркової недостатності можуть виступати різні запальні захворювання (хронічний гломерулонефрит, пієлонефрит), порушення роботи нирок при системних аутоімунних захворюваннях (таких як ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак та ін.), туберкульоз нирок, ВІЛ-нефрит, метаболічні та ендокринні захворювання ( цукровий діабет, амілоїдоз), спадкові та вроджені захворювання (аутосомно-домінантна полікистозная хвороба нирок, синдром Альпорта, рефлюкс-нефропатія і ін.), токсичні та лікарські нефропатії, обструктивні нефропатії (нефролітіаз, пухлини сечової системи і ін.), судинні порушення (атеросклероз, артеріальна гіпертензія).

За допомогою гемодіалізу вдається видалити зайву рідину, яка накопичується в організмі пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю внаслідок прийому їжі і рідини. Гемодіаліз коригує електролітні зміни, що виникають в організмі людини з ненормально функціонуючими нирками, наприклад, гіперкаліємію (відомо, що надлишок калію може призвести до зупинки серця).

На ефективність гемодіалізу впливає не тільки якість обладнання для очищення крові (апарат штучної нирки), а й наявність спеціальної системи водопідготовки. Це важливий фактор ефективності процедури. Суть водопідготовки в тому, що велика система фільтрів-колон очищає водопровідну воду, роблячи її фактично ультрачистою, або деіонізованою.

Процедура гемодіалізу проводиться у КНП «Сокирянська лікарня» Сокирянськох міськох ради у відділенні екстракорпорального гемодіалізу. Досвідченним медичним персоналом та за допомогою чотирьох новітніх апаратів фірми FRESENIUS 5008S (Німеччина). Лікування проходять пацієнти по 4 години 3 рази на тиждень з Дністровського району та м.Сокиряни, а також мають можливість проходити процедуру з інших районів та областей.

Таким чином лікування програмним гемодіалізом хворих у термінальній стадії ХНН є перспективним, виходячи із тривалості та якості життя.

ГЕМОДІАЛІЗ! ШАНС НА ЖИТТЯ

   Завдяки технологічному прогресу і тому, що медицина не стоїть на місці, а продовжує стрімкими темпами йти вперед у своєму розвитку, як науковому, так і технологічному, мільйони людей на планеті отримали другий шанс і можливість продовжити життя завдяки лікарям та устаткуванню позаниркового очищення крові при гострій і хронічній нирковій недостатності (сеансам замісної ниркової терапії).  

  На базі КНП «Сокирянська лікарня» Сокирянської міської ради з лютого 2021 року працює відділення амбулаторного екстракорпорального гемодіалізу яке обслуговує за одну зміну 4 пацієнта. З сучасними діалізними апаратами зазвичай вам потрібно три сеанси гемодіалізу на тиждень, тривалістю мінімум чотири години. Лікарі та медичні сестри будуть контролювати ваші регулярні сеанси. В цей час пацієнтів підключають до діалізного апарату. Це досить примітний факт: діалізний апарат намагається за дванадцять годин на тиждень досягти того, що роблять здорові нирки цілодобово, день у день. Іншого способу боротьби з таким серйозним захворюванням, як ниркова недостатність, на даний момент поки не існує. Тому людям, які зіткнулися з цією хворобою, доводиться вдаватися до лікування сеансами замісної ниркової терапії, щоб продовжувати жити.

  Роблячи правильні кроки, ми разом можемо допомогти вам вести максимально здорове життя. Проходьте процедуру амбулаторного гемодіалізу саме в нашій лікарні.

Бажаємо бути здоровими!

КНП «Сокирянська лікарня»

Навколо вакцин від Covid-19 в Україні існує безліч страхів і упереджень - люди бояться щеплень, не довіряють вакцинам.

Вакцини від ковіду, які зараз використовуються, - різні, і у них будуть різні характеристики, різні дані клінічних випробувань. Найголовнішим для людей має залишатися те, що всі вакцини, які схвалені до використання ВООЗ, є ефективними та безпечними. Якщо вакцина схвалена ВООЗ, значить вона придатна до використання, безпечна і ефективна. Її треба використовувати прямо зараз без будь-яких очікувань.

Коли люди кажуть "перевірена вакцина, чи не перевірена вакцина", потрібно розбиратися, що ми вкладаємо в це поняття? Є клінічні випробування, а є широке використання вакцини на ринку. Так, вакцини від коронавірусу потрапили на ринок дуже швидко, але вони пройшли випробування.

Вакцинуватись може кожен старше 18 років, не залежно від місця проживання, наявності хронічних захворювань чи перенесеної коронавірусної хвороби напередодні! Захист від коронавірусу чи не найбільше необхідний людям із хронічними захворюваннями, адже саме ця група людей ризикує отримати важкий перебіг коронавірусної хвороби і померти від ускладнень. Якщо ви маєте: серцево-судинні захворювання, гіпертонію, цукровий діабет, астму онкологію, аутоімунне захворювання, ВІЛ-інфекцію, гепатит та іншу хронічну хворобу, то щеплення для вас є безпечним.

Вакцинуватися потрібно обов'язково, як для себе особисто, так і для суспільного блага.

«Консультанти» здійснили свій перший виїзд – соціальний проєкт обласної лікарні успішно стартував

ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня" ініціювала соціальний проєкт «КОНСУЛЬТАНТИ», який проходить під гаслом «Якісно консультуйсь – своєчасно лікуйсь» й передбачає виїзди провідних лікарів медичного закладу в райони області для надання безкоштовних консультативно-діагностичних послуг.

Так, 22 жовтня проєкт успішно стартував із КНП «Сокирянська лікарня», куди «Консультанти» здійснили свій перший виїзд.

- Протягом останнього часу хірурги нашої лікарні у своїй практиці все частіше зустрічають важкі вкрай занедбані хвороби. У більшості випадків патологіям можна було або взагалі запобігти, або попередити їх прогресування й ускладнення, здійснивши своєчасну діагностику. Розуміємо, що така ситуація зумовлена пандемією COVID-19, котра не тільки не сприяла лікування хірургічних патологій, а й взагалі витіснила всі хвороби на дальній план, - каже в. о. генерального директора ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Дмитро ДОМБРОВСЬКИЙ. – Крім того, в нинішній українській медицині зламана система профілактики захворювань. Відтак, разом з нашими високопрофесійними колегами вирішили запустити соціальний проєкт «Консультанти». З одного боку – це надання безкоштовнтх консультативно-діагностичних послуг населенню, а з іншого – обмін досвідом й надання методичної допомоги колегам у районах. У планах «Консультантів» - періодично відвідувати кожен район. Тому це довгостроковий проєкт. Сподіваюсь, зможемо бути корисними для мешканців нашого краю.

Перебуваючи в  Сокирянська лікарня, фахівці ОКЛ здійснили в середньому понад 20 консультацій кожен із супроводом УЗД-дійагностики на портативному апараті, який привезли із собою. Частині пацієнтів призначили лікування, декому відкорегували вже наявне, а частину скерували на дообстеження.

- Пропозицію щодо надання безкоштовних виїзних консультативно-діагностичних медичних послуг ініціював керівник нашої лікарні. Оскільки в лікарській практиці бачимо багато занедбаних хвороб і часто процес буває незворотнім, залюбки підтримали цю ідею. Переконаний, що поступово, спільними зусиллями з фахівцями у районах, зможемо покращити ситуацію щодо своєчасної діагностики та хоч частково змінити свідомість громадян в плані важливості профілактики, - відзначає хірург-ендокринолог, кандидат медичних наук Олександр БІЛООКИЙ.

Нагадаємо, що 22 жовтня в КНП «Сокирянська лікарня» працювала виїзна консультативно-діагностична бригада у складі високопрофесійних фахівців ОКЛ: лікаря-судинного хірурга Миколи ІЛЬЧИШИНА, лікаря-ендокринного хірурга, кандидата медичних наук Олександра БІЛООКОГО та лікаря кардіолога Людмили БОЙКО.

Адміністрація лікарні адресує вдячність лікарям за командну роботу та активність.

Окремо висловлюємо слова вдячності керівництву Сокирянської ОТГ та КНП «Сокирянська лікарня», а також ВДНЗ України Буковинський державний медичний університет за співпрацю.

Чернівецька обласна лікарня розпочинає соціальний проєкт з надання виїзних консультативно-діагностичних послуг.

Сьогодні, 22 жовтня, на базі КНП «Сокирянська лікарня» (Сокирянська лікарня) провідні лікарі ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня" проводять виїзний консультативно-діагностичний прийом для мешканців Сокирянщини.

Всі охочі можуть отримати консультацію високопрофесійних досвідчених фахівців ОКЛ: лікаря-судинного хірурга Миколи ІЛЬЧИШИНА, лікаря-ендокринного хірурга, кандидата медичних наук Олександра БІЛООКОГО та лікаря кардіолога Людмили БОЙКО.

Консультації супроводжуються проведенням УЗД-діагностики на власному мобільному апараті, який лікарі ОКЛ привезли із собою.

Надання виїзних консультативно-діагностичних послуг є безкоштовним, оскільки здійснюється у рамках соціального проєкту «КОНСУЛЬТАНТИ», ініційованого ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», та в межах співпраці із КНП «Сокирянська лікарня».

Соціальний проєкт проходить під гаслом «Якісно консультуйсь – своєчасно лікуйсь»! Заплановано, що він поступово зможе охопити всю Чернівецьку область й сприятиме попередженню важких хвороб у мешканців краю та недопущення їх занедбаності.

Більше про даний соцпроєкт читайте згодом на сайті ОКЛ https://okl.cv.ua/  та на наших сторінках у соцмережах.

На жаль, онкологічні захворювання молочних залоз в Україні — на чільному місці за смертністю.

Мала рухливість.

До факторів ризику, фахівці відносять ендогенний вплив різноманітних чинників на організм жінки.

Наприклад, вік. З роками зростає ризик захворювання на рак молочної залози. Найбільше він спостерігається у віці 45-75 років із двома піками — у 45-49 років і 70-74 роки.

«Ще не так давно до 30 років злоякісні захворювання молочної залози зустрічалися рідко. — Але останнім часом відмічаємо тенденцію зростання захворювань і в молодому віці».

Велике значення, має генетична схильність до недуги. Ідеться про випадки раку молочної залози у кровних родичів (у матері, сестри, бабусі).

Негативний вплив справляють гормональні фактори — порушення репродуктивної функції: безпліддя, ранній (до 12 років) або пізній (після 16 років) початок менструацій та пізня менопауза (після 55 років), ранній клімакс (до 45 років), перші пологи у віці після 35 років.

У зоні ризику, за словами фахівців, також жінки, які тривалий час приймають гормональні контрацептиви, ведуть малорухливий спосіб життя, переживають стреси, не отримують задоволення від статевого життя, мають порушену функцію щитоподібної залози.

А також ті, хто хворів на фіброзно-кістозну мастопатію чи атипову гіперплазію, мають надмірну масу тіла, палять і вживають алкоголь. Негативні наслідки можуть мати травми молочної залози і матки.

Симптоми не минуть самі по собі.

Що необхідно робити, аби не пропустити початок захворювання? Насамперед кожна жінка повинна знати тривожні нюанси, які вказують, що з молочною залозою негаразди.

Наприклад, мають насторожити ущільнення, які з’явилися в молочній залозі; коли одна із залоз неприродно збільшилася або дивно опустилася; якщо ділянка шкіри, яка вкриває молочну залозу, зморщилася і нагадує апельсинову шкірку.

Важливо також вчасно відчути, що ваше передпліччя набрякає, що пиптик молочної залози втягнувся всередину і з нього витікає темно-жовта або кров’яниста рідина. Зі здоров’ям явні негаразди, якщо збільшилися лімфатичні вузли — під пахвами чи під ключицями.

— Кожна з цих ознак може свідчити про онкологічне захворювання, — наголошують лікарі-мамологи. — Тому не чекайте, що симптоми минуть самі по собі. В жодному разі не вдавайтеся до самолікування. Виявивши хоча б одну з цих ознак, негайно зверніться до лікаря. Пам’ятайте: згаявши час, коли хворобу можна зупинити на ранній стадії, ви зробите фатальну помилку. Лише комплекс методів ранньої діагностики істотно (на 20-30%) збільшує можливість виявити рак молочної залози на ранній стадії та вилікувати захворювання.

Молочні залози — дзеркало духовного, фізичного і гормонального стану жінки. «Що ми, лікарі, в цьому дзеркалі бачимо?

18 гормонів, 70 їх комбінацій і 300 підвидів. Як досягнути гармонії в гормонах? На певному етапі життя в жінки настає спад гормональної активності: або через хірургічні втручання на репродуктивних органах, або у зв’язку з віковими змінами, — пояснюють фахівці.

— Поняття старості — філософське. Хтось розглядає його як катастрофу, інший — як плавний перехід органів і систем у новий природний стан. Але при гормональних порушеннях молочнi залози стають вразливою мішенню. Кожна жінка на якомусь етапі хоче справитися з менопаузою природним шляхом, не вдаючись до замісної гормональної терапії (ЗГТ). А причина всьому — стереотипи, що панують у суспільстві. Чомусь багато моїх колег — фахівців із жіночого здоров’я — розглядають ЗГТ як безумовний фактор ризику виникнення пухлин в органах-мішенях. Особливо коли йдеться про схильність організму до онкоутворень. Але людині, яка періодично відвідує мамолога, займається регулярними — щомісячними — самоообстеженнями, проходить скринінгові обстеження у фахівців, немає чого хвилюватися. Інша річ — не всі вчасно вдаються до обстежень».

Шановні жителі Сокирянщини! В рамках проекту співпраці між державними медичними підприємствами 22.10.2021 відбудуться безкоштовні консультації спеціалістів третинного рівня. Прийом спеціалістів почнеться з 10.00 у приміщеннях поліклініки КНП «Сокирянська лікарня»

- Консультація судинного хірурга з можливістю проведення доплерографії нижніх кінцівок (Кабінет №4).

- Консультація ендокринного хірурга з можливістю проведення УЗД щитовидної залози (кабінет №27).

- Консультація кардіолога (кабінет №13).

Попередній запис на прийом здійснюється по телефону +380984709295 починаючи з 19.10.2021 (9.00-15.00).

Сумна звістка знову сколихнула колектив медичних працівників КНП «Сокирянська лікарня» Сокирянської міської ради.

Сьогодні, 15 жовтня 2021року перестало битися серце авторитетної людини, висококваліфікованої старшої сестри медичної, мудрого наставника, порадника – Пугач Віри Володимирівни.

Віра Володимирівна після закінчення Новоселицького медичного училища почала працювати на посаді сестри медичної хірургічного відділення нашої лікарні. Згодом, 40 років трудилась на посаді старшої сестри медичної хірургічного відділення.

Віра Володимирівна  у нашій пам’яті назавжди залишиться професіоналом своєї справи, відповідальним керівником-організатором, хорошим наставником молодих спеціалістів, чуйною та доброзичливою людиною, надійним порадником.

Глибоко сумуємо з приводу цієї непоправної втрати та висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким покійної і схиляємо голови у спільній скорботі. Вічна пам‘ять...

В рамках робочого візиту, 12 жовтня 2021 року директор приватного підприємства «КРІОТЕРАПІЯ-М» Дзядович Наталія Олексіївна відвідала КНП «Сокирянська лікарня».

Під час зустрічі з Сокирянським міським головою Василем Козаком, директором КНП «Сокирянська лікарня» Олександром Андрійчуком та завідуючою відділенням екстракорпорального гемодіалізу Лілією Гончарук обговорювались питання, які стосуються подальшого розвитку відділення амбулаторного екстракорпорального гемодіалізу комунального некомерційного підприємства «Сокирянська лікарня». В ході зустрічі особливу увагу було приділено відділенню, підсумками півріччя роботи, особливості роботи під час пандемії, можливість збільшення кількості апаратів штучної нирки, можливість залучення благодійних організацій. З нагоди візиту відділення отримало подарунки, у вигляді ноутбука та принтера.

Відділення має 4 ліжка, але розраховане на 6 ліжок, з спеціальними обладнанням, ізолятором, санвузлом, роздягальнею. Окремо розміщена потужна станція фільтрації води - "серце" відділення, що забезпечує якість послуги. Тут знаходиться 4 апарати штучної нирки. Сьогодні процедуру гемодіалізу проходять 10 людей з хронічною нирковою недостатністю.

Сокирянський міський голова Василь Козак та директор КНП «Сокирянська лікарня» Олександр Андрійчук висловили і вручили подяку Дзядович Наталії Олексіївні директору приватного підприємства «КРІОТЕРАПІЯ-М» за співпрацю та допомозі в організації роботи відділення амбулаторного екстракорпорального гемодіалізу комунального некомерційного підприємства «Сокирянська лікарня» Сокирянської міської ради.

Дуже приємно жити та працювати з людьми яких хвилює доля наших важких хворих.

Шановні мешканці громади!

Станом на ранок 11.10.2021 року у відділеннях Сокирянської лікарні перебуває 108 хворих на коронавірусну інфекцію, в тому числі 7 у ВАІТ. За суботу – неділю померло 3 хворих. Практично всі пацієнти поступають у важкому стані та є  кисневозалежними. Кисневі концентратори на кисневій станції лікарні працюють на повну потужність.

Людські та матеріальні ресурси виснажуються, а можливості їх посилити практично немає. В разі погіршення епідситуації та збільшення потоку хворих, наявних ресурсів закладу не вистачить. Слід зазначити, що понад 95 госпіталізованих та всі померлі є невакцинованими від  Covid-19.

Медики вчергове закликають населення до дотримання санітарно епідеміологічних вимог, а саме:

- уникнення зайвих контактів;

- носіння масок в місцях скупчення;

- дотримання соціальної дистанції більше 1,5 метри;

- перенесення або відміну масових заходів (а в разі їх проведення дотримуватись площі на одного учасника не менше 4м2).

Також, за відсутності медичних протипоказів, необхідно зробити щеплення для запобігання важкому перебігу хвороби.

Бережіть себе і будьте здорові!

*Пацієнту лікар виписує направлення, коли його проблема потребує залучення вузького спеціаліста, додаткових обстежень, процедур чи госпіталізації.

Електронне направлення діє у період впродовж до 1 року. Але пацієнту краще дотримуватись рекомендацій лікаря щодо термінів проходження обстеження чи отримання консультації спеціаліста, на які він направив пацієнта. Така інформація, зокрема, вказана в додатковій інформації в направленні, якщо лікар роздруковує пацієнтові інформаційну пам’ятку.

*В е-направленні не вказується ні заклад, ні лікар, до якого направляють пацієнта, лише код послуги та інформація про заклад і лікаря, який його створив. Місце отримання послуги пацієнт обирає самостійно. В будь-якій лікарні України, яка має контракт з НСЗУ. Але є виняток. Коли відбувається переведення пацієнта на рівні «стаціонар-стаціонар», тоді заклад вказується.

*Є випадки, коли до вузьких фахівців можна звернутися напряму, без електронного направлення, і НСЗУ оплатить такий візит за пацієнта. Зокрема, е-направлення не потрібне, якщо пацієнт лікується стаціонарно і має пройти в тій самій лікарні певні обстеження чи консультації.

Направлення не потрібне у разі звернення до таких фахівців:

- гінеколога, в тому числі дитячого та підліткового віку;

- психіатра, в тому числі дитячого та підліткового;

- нарколога;

- стоматолога (ургентна допомога для всіх та планова для дітей)

- фтизіатра, зокрема і дитячого;

- педіатра;

- лікаря, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями.

Також наголошуємо, що екстрена медична допомога надається безоплатно усім без винятку без направлення й декларації.

…Прокинувшись вранці Ви відчули легкий біль в горлі, відчуття втоми, невеличке покашлювання і ви подумаєте, що це звичайна застуда, що це напевно через холодну воду, яку ви пили або це зміни в погоді, поступово втрачаються відчуття запаху і смаку, хоча таке буває під час застуди…

Тож ви, продовжуватимете ходити магазинами та вулицями міста, підете в гості до знайомих, поведете до садочка дитину, випадково по запису відвідаєте фітнес зал, там кілька разів кашлянете і візьметеся за тренажер. Будете писати пости в фейсбуці про локдаун, про світову змову виробників масок, про те, що у вас бізнес і що вірус сидить десь там у Верховній Раді. Ще запитаєте у мережевих друзів, що пити коли болить горло і то все саме-по-собі якось мине, можливо...

Через деякий час відвідаєте лікарню і, здавши аналіз на антитіла, ви будете тішитися, що вони у вас є. І потім, при кожній нагоді та кожному масовому збіговиську ви розказуватимете, що не така страшна "корона", як її малюють...

Ви ніколи так і не дізнаєтеся, про те, що продавчиня магазину, який ви відвідували з маскою на бороді і покашлюючи - вже тиждень у реанімації, а у неї маленька донька, котру вона виховує сама; що тренер спортзалу приніс вірус додому, і від ковіду у нього померла мама, а тато у надважкому стані в реанімації.

А ще ви ніколи не дізнаєтеся про те, що у лікарні від втоми непритомніє медперсонал, хоч ця втома вам точно не цікава і на щастя не відома...

Ви навіть не прочитаєте, як хтось писатиме у своїй стрічці, що чиясь дитина більше ніколи не побачить маму... хтось довіку буде жити на препаратах навіть одужавши... чиїсь онуки так і не зможуть гідно попрощатися з дідусем та бабусею... бо ж у вас все добре, то для чого вникати в усі ці історії із соцмереж... Адже вас це абсолютно не стосується, бо ж у вас антитіла...

Але затямте, що ви теж винні у тому, що зараз відбувається навколо! Відчуйте цю відповідальність! Бережіть себе та своїх близьких.

Підвищили якість та швидкість надання медичних послуг

У Сокирянській районній лікарні вже близько року успішно функціонує оновлене приймальне відділення. Реконструювали його у рамках програми Президента України Велике будівництво.

«Тут ми надаємо екстрену та невідкладну допомогу, здійснюємо медичне сортування. Серед сучасного обладнання, яке ми отримали – комп’ютерний томограф та рентген. Це дозволило нам на новому рівні проводити діагностику і лікування у сфері хірургії, онкології та кардіології», – зазначив директор Сокирянської районної лікарні Олександр Андрійчук.

Так, у лікарні можуть надавати допомогу недужим на інсульт, виявляти новоутворення, різноманітні патології внутрішніх органів. Крім того, обладнання допомагає медикам у лікуванні хворих на COVID-19, адже спричинену вірусом пневмонію виявляють лише за допомогою комп’ютерної томографії, на рентгенівських знімках її не видно.

Загалом же у рамках програми Президента України Володимира Зеленького у медзакладі провели внутрішні та зовнішні роботи. Зокрема, реконструювали фасад, покрівлю. Відділення також є інклюзивним, тут облаштували пандуси та спеціальну вбиральню для осіб з інвалідністю.

#Великебудівництво

#Велике_будівництво_Буковина

Україна переходить на систему електронних лікарняних

КНП «Сокирянська лікарня» Сокирянської міської ради інформує:

01 червня 2021 року Міністерством охорони здоров’я України було затверджено наказ № 1066 «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 02 червня 2021 року за № 728/36350, яким врегульовано процес впровадження е-лікарняних.

Запуск електронних лікарняних — важливий крок для впровадження режиму «без паперу» у медичній та соціальній сферах.

Медичні заклади в Україні почали переходити на новий процес підтвердження тимчасової непрацездатності–формування електронних листків непрацездатності. Поступовий перехід розпочався 04 червня і триватиме до 01 жовтня. Після 01 жовтня створення медичних висновків про тимчасову непрацездатність як основи для електронного листка непрацездатності буде обов’язковим для всіх медичних закладів, у яких є ліцензія на медичну практику, незалежно від того, чи має заклад договір з Національною службою здоров’я України.

Пацієнтам більше не доведеться нести на роботу паперовий листок непрацездатності, щоб зафіксувати факт тимчасової непрацездатності. А роботодавці бачитимуть необхідну інформацію про оформлення непрацездатності їх працівникам в особистому електронному кабінеті на порталі Електронних послуг Пенсійного фонду України.

Процес отримання лікарняного для українців значно спростився: пацієнт приходить до лікаря на огляд, лікар створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність, тобто фіксує, що пацієнт у цей момент хворіє і не може виконувати свою роботу. Цей висновок формується з електронних медичних записів, які лікар веде щодо пацієнта в його електронній медичній картці. Йдеться про діагноз, лікування та іншу медичну інформацію. Жодної адміністративної інформації лікар записувати не буде.

Отже, лікар створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі та підписує його своїм кваліфікованим електронним підписом (КЕПом). Після підпису документ автоматично відправляється в Електронний реєстр Пенсійному фонду України і там формується електронний листок непрацездатності. Пенсійний фонд України у своєму реєстрі також доповнює дані інформацією про роботодавця. Фактично це вже і є електронний лікарняний, який направляється роботодавцю. У момент, коли лікар створює медичний висновок про тимчасову непрацездатність, пацієнт отримує SMS-повідомлення про те, що йому створили такий медичний висновок. Для пацієнта це є підтвердженням, що ця інформація буде надіслана в Пенсійний фонд України. Коли Пенсійний фонд України доповнить цю інформацію даними про роботодавця, пацієнт отримає ще одне SMS-повідомлення про те, що йому створили електронний листок непрацездатності, тобто пацієнт може перевірити, що йому дійсно сформували електронний лікарняний. У свою чергу роботодавець через свій кабінет бачить, що для його працівника сформували електронний лікарняний. Обмін інформацією відбувається автоматично. Це економить час і ресурс як пацієнта, так і лікаря.

З жовтня Національна служба здоров’я України стане єдиним платником за програмою відшкодування лікарських засобів для лікування цукрового та нецукрового діабету. Мова йде, зокрема, і про інсуліни.

Інсулін пацієнти зможуть отримувати безоплатно або з доплатою - виключно (!) за електронним рецептом у будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації інсулінів.

Розповідаємо, що потрібно зробити пацієнтам, щоб з 1 жовтня отримати е-рецепт на інсулін 

Щоб отримати електронний рецепт, пацієнтам необхідно мати індивідуальний план лікування із визначенням типу та дозування інсуліну.

Такий план складає ендокринолог. Тому найближчим часом необхідно прийти на прийом до ендокринолога, щоб лікар створив індивідуальний план лікування в електронній системі охорони здоров’я.

Шановні пацієнти, подбайте про себе заздалегідь! Нагадаємо, що лікар ендокринолог веде прийом пацієнтів на другому поверсі поліклінічного корпусу в кабінеті 27.

Імунізація населення безпечною та ефективною вакциною проти коронавірусної хвороби COVID-19 є найважливішим компонентом стратегії Уряду України у подоланні гострої фази пандемії коронавірусної хвороби COVID-19. Загальною метою здійснення масової вакцинації населення є припинення поширення коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні.

 Вакцинація від COVID–19 допоможе вам сформувати імунітет до вірусу. У відповідь на введення вакцини організм певним чином формує імунну відповідь, яка захистить від важкого перебігу та ускладнень хвороби. Відповідно до інструкції після вакцинації можуть проявлятися деякі побічні реакції.

 Переважна більшість осіб відчуватимуть лише незначні ефекти, якщо вони взагалі будуть, які триватимуть тимчасово. Ці реакції є нормальними та минають за кілька годин/днів після вакцинації.

 Наразі стрімко поширюється новий штам COVID–19 – «Дельта», який викликає занепокоєння через те, що швидко поширюється і на 5-6% знижує ефективність вакцини. Скоріш за все, “Дельта” — не остання мутація цього вірусу, тому маємо фокусуватися на підвищенні темпу вакцинації та протиепідемічних заходах.

 Симптоми при зараженні штамом «Дельта» відрізняються. Лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить поширені, тоді як кашель та втрата нюху чи смаку — менш поширені. Також повідомляють про серйозніші симптоми, включаючи порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми та утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин та гангрени.

 Ймовірність розвитку тяжкого перебігу хвороби при зараженні штамом «Дельта» набагато вища, якщо ви не вакциновані. Якщо все ж зараження відбулося, повністю вакциновані особи переносять хворобу безсимптомно або ж в значно легшій формі.

 Вкотре нагадуємо, що вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби. Допоможіть записатися на щеплення від COVID-19 своїм близьким та зробіть це самі.

 І не забувайте дотримуватися соціальної дистанції, особистої гігієни , носити маску  особливо в умовах підвищених ризиків скупчення громадян під час спекотної погоди у приміщеннях громадського харчування, торговельно-розважальних центрах,   в інших закладах розважальної діяльності, закладах торговельного та побутового обслуговування, транспорті.

 Бережіть себе та своє здоров’я.

Сліжук Марія Ярославівна, офтальмолог.

Народилася 01 грудня 1995 року в м. Чернівці. В 2013 році закінчила медичний ліцей №3 і вступила до вищого навчального державного закладу України “Буковинський державний медичний університет” здобула кваліфікацію: освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст, спеціальність “лікувальна справа” професійна кваліфікація “лікар”, який закінчила у 2019 році. Інтернатуру проходила протягом 2 років за спеціальністю «Офтальмологія» на базі офтальмологічного відділення Чернівецької обласної клінічної лікарні, яку закінчила у 2021 році. Марія любить свою професію, за те, що може бути корисною людям.

 Диміняца Дмитро Миколайович, ортопед, травматолог.

Народився 10 вересня 1996 року в м. Сокиряни. В 2013 році закінчив Сокирянську ЗОШ І-ІІІ ст. і вступив на навчання до вищого навчального закладу України “Вінницький Національний медичний університет ім. М.І. Пирогова” на факультет “лікувальна справа №1”. У 2019 році отримав диплом лікаря загальної практики. Інтернатуру проходив протягом 2 років за спеціальністю «ортопедія та травматологія» на базі МКЛ ШМД №1 м. Вінниця, яку закінчив у 2021 році

Керується правилом: "Якщо тобі щось не подобається - змінюй це. Якщо змінювати не хочеться - отже тебе все влаштовує!".

 Допомагати людям – надзвичайно благородна справа. А професія медика – найгуманніша, адже вона покликана стояти на сторожі людського життя. Саме медики дарують здоров’я людям, рятують від найрізноманітніших хвороб. Тому образ медика в уяві багатьох людей пов’язаний з надією і захистом. Лікар часто лікує не лише тіло, а й душу людини, вселяючи в її серце віру та надію. І це не можуть не цінувати ті, кому медики дарують радість одужання чи поліпшують якість здоров’я і життя.

Сьогодні КНП «Сокирянська лікарня» знайомить Вас з молодими спеціалістами, які поповнили медичний колектив лікарні.

 Ткачук Олександра Геннадіївна, отоларинголог.

Народилася 14 грудня 1995 року в м. Чернівці. В 2013 році закінчила  Чернівецьку гімназію №1. Після закінчення гімназії вступила на навчання до вищого державного навчального закладу України “Буковинський державний медичний університет” здобула кваліфікацію: освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст, спеціальність “лікувальна справа” професійна кваліфікація “лікар”, який закінчила у 2019 році. Інтернатуру проходила протягом 2 років за спеціальністю «Отоларингологія» на базі ЛОР-центру Чернівецької обласної клінічної лікарні, яку закінчила у 2021 році. Сама Олександра зауважує, що вважає лікарську справу своїм покликанням.

 Ткачук Олександр Іванович, анестезіолог.

Народився 19 червня 1996 року в с. Вашківці Сокирянського району, де здобув середню освіту у Вашківецькій ЗОШ І-ІІІ ст. у 2013 році. Після закінчення школи вступив до вищого державного навчального закладу України “Буковинський державний медичний університет” здобув кваліфікацію: освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст, спеціальність “лікувальна справа” професійна кваліфікація “лікар”, який закінчив у 2019 році. Інтернатуру проходив протягом 2 років за спеціальністю “анестезіологія та інтенсивна терапія” на базі лікарні швидкої медичної допомоги м. Чернівці, яку завершив у 2021 році. Я знайшов своє місце в медицині, бажання навчатися та розвиватися. Бути професійним і цінним лікарем.

Що являє собою тест на антитіла (ІФА).

Як відомо ознаки коронавірусної інфекції проявляються в інфікованої людини до 17 днів з моменту зараження. При цьому варто пам’ятати, що навіть коли у інфікованої людини не проявляються ознаки інфекції вона являється небезпечною для оточуючих. Тому кожен з нас несе відповідальність не тільки за себе, а й за всіх оточуючих його людей.

Тож ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ІФА-ТЕСТИ НА COVID-19:

Імуноферментний аналіз — це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс «антиген - антитіло», який виробляється коли організм уражений вірусом. Цей комплекс утворюється завдяки імунологічній реакції антигену з відповідним антитілом.

Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G — то людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання.

К͟о͟м͟у͟ ͟м͟о͟ж͟е͟ ͟б͟у͟т͟и͟ ͟п͟р͟о͟в͟е͟д͟е͟н͟е͟ ͟І͟Ф͟А͟-͟т͟е͟с͟т͟у͟в͟а͟н͟н͟я͟?

ІФА-тестування може проводитися пацієнтам із симптомами COVID-19, пацієнтам з пневмонією, контактним особам, особам, що потребують планової госпіталізації та/або операції.

Крім того, імуноферментний аналіз використовується для тих пацієнтів, які мають симптоми COVID-19, але результати їхніх ПЛР-тестів дали негативний результат. Таким чином можна визначити наявність та рівень антитіл в організмі.

В͟і͟д͟м͟і͟н͟н͟і͟с͟т͟ь͟ ͟І͟Ф͟А͟-͟т͟е͟с͟т͟і͟в͟ ͟в͟і͟д͟ ͟П͟Л͟Р

Для ІФА-тестування необхідні лабораторні умови та спеціальне обладнання. При цьому аналізують сироватку крові, а не саму кров, як у випадку з експрес-тестами, і не матеріали мазків, як у випадку ПЛР.

ІФА-тест виявляє імунну реакцію на вірус — рівень антитіл.

Я͟к͟щ͟о͟ ͟І͟Ф͟А͟-т͟е͟с͟т͟у͟в͟а͟н͟н͟я͟ ͟ в͟и͟я͟в͟и͟т͟ь͟ ͟ у͟ ͟ л͟ю͟д͟и͟н͟и͟  ͟а͟н͟т͟и͟т͟і͟л͟а͟ «М»,͟ ͟ в͟о͟н͟а͟ ͟ п͟о͟в͟и͟н͟н͟а͟ ͟ б͟у͟д͟е͟ ͟ з͟д͟а͟т͟и͟ ͟з͟р͟а͟з͟о͟к͟ ͟д͟л͟я͟ ͟П͟Л͟Р͟ ͟д͟і͟а͟г͟н͟о͟с͟т͟и͟к͟и.

В умовах нашої лікарні кожен бажаючий має змогу пройти ІФА-тестування в кабінеті №7 (Поліклінічне відділення). Дана процедура є платною послугою і вартість її становить 65 грн. за кожен окремий вид імуноглобулінів.

На сьогодні, у рамках Програми медичних гарантій, медичну допомогу при гострому мозковому інсульті у стаціонарних умовах надає 192 медичних заклади.

Для пацієнта медична допомога з лікування інсульту є безоплатною, а саме до пакету безоплатних медичних послуг включено: діагностику (КТ, екстрені лабораторні дослідження); проведення тромболітичної терапії (за потребою); цілодобовий моніторинг стану пацієнта, медична реабілітація в гострому періоді; лікарські засоби з Національного переліку та витратні матеріали; цілодобовий нагляд лікаря, медичної сестри; консультації інших спеціалістів які наявні у закладі; харчування в стаціонарних умовах.

То що таке інсульт та як розпізнати  і попередити його появу?

Інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку.

Розрізняють два види інсульту: геморагічний та ішемічний.

Геморагічний інсульт виникає рідше, проявляється вираженим головним болем, нудотою, блюванням, які можуть передувати втраті свідомості. Нерідко спостерігаються при геморагічному інсульті також і судоми.

А от ішемічний інсульт – найбільш поширений. Його ознаки – це порушення мови, погіршується вимова, може бути слабкість в руці і нозі з одного боку. Може бути значне запаморочення або слабкість. Людина навіть не в змозі ходити. Може бути порушення зору, короткочасна сліпота на одне око або двоїння в очах і асиметрія обличчя. Це основні ознаки ішемічного інсульту.

Важливе значення мають не лише симптоми, а і причини інсульту. Існує значна поширеність таких факторів ризику, як артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, ожиріння і куріння. Звідси випливає і профілактика. Тобто люди, які мають підвищений артеріальний тиск, повинні контролювати його – не тільки вимірювати, але і медикаментозно. Артеріальна гіпертензія має лікуватись пожиттєво. Не така страшна гіпертонія, як її ускладнення, а одним з ускладнень і є інсульт. Цукровий діабет – контроль глюкози крові. Тут і харчування, і медикаментозне лікування. Взагалі, повинен бути спосіб життя і філософія життя – рух, здорове харчування, необхідно відмовитись від шкідливих звичок, як куріння, вживання алкоголю, сидіння за комп’ютером, і більше рухатись, займатись фізичними вправами, спортом. Це профілактика не тільки інсульту, але і багатьох хвороб і проблем у житті.

У групі ризику перебувають люди старшого віку. Проте не можна говорити, що інсульт - це виключно хвороба похилого віку, адже він можливий навіть у немовлят на першому році життя. Просто з віком ризик інсульту зростає.

Що треба зробити до прибуття лікарів?

Найперше подзвонити 103, далі треба створити умови спокою, покласти людину у горизонтальне положення. Зібрати ліки, які людина приймає, щоб показати лікарю, або амбулаторну карту – тобто документацію, яка є на руках. Розстібнути комір, щоб був доступ повітря, і очікувати карету екстреної допомоги. Як правило, дуже частою причиною інсультів є підвищений артеріальний тиск. Але у період інсульту його не можна різко знижувати. Навіть бригади екстреної допомоги його, при дуже високих цифрах, можуть знизити на 10-20 мм, не більше, тому що це якраз у критичний період може погіршити стан пацієнта. Головне вчасно викликати, зібратись і підготуватись до госпіталізації.

НЕ ВТРАЧАЙТЕ ЧАС! Будьте здорові!

Вітаємо з професійним святом всіх  бухгалтерів і бажаємо вам удачі у вашій нелегкій роботі, дружби і злагоди в колективі, нових звершень, успішного втілення планів у життя, душевної гармонії і здоров'я. 

Надзвичайно важлива, продуктивна та обнадійлива зустріч щодо розвитку трансплантології на Буковині !

Дякую Оксана Дмитриева, Божик Валерій, Dmytro Koval.

Цистоскопія – це ендоскопічний огляд сечового міхура, який проводить лікар-уролог за допомогою спеціального приладу – цистоскопу. Цистоскоп обладнаний камерою та освітленням, записує дані на флешку, добре показує порушення, що не проглядаються під час УЗД.

Цистоскопію роблять використовуючи місцеве знеболююче для знеболення уретри, або загальний наркоз.

Загалом, цистоскопія – це проста процедура, але вимагає високої кваліфікації лікаря-уролога, гарного досвіду і обережності. Загалом ця процедура може допомогти лікареві знайти причину частих інфекцій сечовивідних шляхів; діагностувати такі захворювання сечового міхура, як рак сечового міхура, камені в сечовому міхурі та запалення сечового міхура (цистит). Однак, як правило, цистоскопія не робиться, коли у пацієнта є активна інфекція сечовивідних шляхів.

У КНП «Сокирянська лікарня»  проводиться безкоштовно цистоскопія на умовах договору з НСЗУ.

КНП «Сокирянська лікарня» отримала від Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації центральну станцію моніторингу Brightfield Healthcare OS800 у складі: Монітор пацієнта мультипараметровий Brightfield Healthcare Osen8000E.

Центральна станція моніторингу (ЦСМ) – медичне інформаційне обладнання, що призначена для контролю життєвих показників пацієнтів, що надходять з приліжкових моніторів об’єднаних у мережу. Вона може збирати, обробляти та відображати дані моніторів пацієнта та дистанційно керувати ним в мережі, що допоможе лікарям та молодшому медичному персоналу.

Моніторинг стану здоров’я дозволяє здійснювати віддалений нагляд за динамікою показників пацієнтів. Використання системи моніторингу дозволяє персоналу лікарні надавати необхідний догляд для оцінки стану хворих, які вимагають клінічної уваги. Таким чином, лікарі або середній медичний персонал, може контролювати: частоту серцебиття, частоту дихання, частоту пульсу, систолічний тиск неінвазивного тиску крові, середній тиск, діастолічний тиск, систолічний тиск інвазивного тиску крові, температуру, газоаналіз тощо.

До ЦСМ може бути підключено до 64 приліжкових моніторів з відображенням на дисплеї інформації з 16 моніторів одночасно.

Прилад дає можливість медичним фахівцям ефективні і потужні функції моніторингу, які відповідають вимогам сучасної медицини.

Напередодні професійного свята – Дня медичного працівника в КНП «Сокирянська лікарня» відбулося урочисте зібрання та святковий концерт.

Медичних працівників з професійним святом привітали міський голова Сокирянської ОТГ Василь Козак, голова Дністровської районної ради Олександр Янчак, секретар міської ради Любов Степаненко, директор КНП «Сокирянська лікарня» Олександр Андрійчук.

У своїх виступах вони висловили медикам району теплі слова вдячності за віддану працю. Окрім щирих слів та привітань,  медичних працівників району також відзначили почесними грамотами та подяками за особисті внесок у розвитку охорони здоров’я, високий професіоналізм, забезпечення високого рівня надання медичної допомоги.

КНП "Сокирянська лікарня" відзначила Всесвітній день донора під гаслом  "Здавайте кров, нехай у світі пульсує життя!"

Висловлюємо подяку тим, хто добровільно здає кров заради здоров’я чи порятунку життя інших людей. Бажаємо всім міцного здоров’я, щастя і наснаги.

Щиро сумуємо з приводу смерті нашого колеги – Сергія Івановича Смірнова

Колектив КНП «Сокирянська лікарня» Сокирянської міської ради у глибокій жалобі з приводу передчасної смерті лікаря-анестезіолога відділення анестезіології та інтенсивної терапії Смірнова Сергія Івановича.

Несподівана смерть – на 48 році життя – втрата для рідних, близьких, колег і друзів.

Нехай добрий, світлий спомин про Сергія Івановича назавжди залишиться у серцях рідних, колег,  усіх, хто його знав, любив та шанував. Важко знайти слова втіхи, коли зупиняється серце людини, яка була важливою у житті, проте світлі спогади про тих, хто залишив по собі добрі справи та чесно прожив своє життя, завжди будуть сильніші, ніж смерть!

У нашій пам’яті Сергій Іванович назавжди  залишиться  добрим другом, доброзичливим колегою, надійним порадником, професіоналом своєї справи.

Глибоко сумуємо з приводу цієї непоправної втрати та висловлюємо щирі співчуття родині померлого. Вічна світла пам’ять нашому колезі і другу.

Поділяємо біль та горе рідних!

У КНП «Сокирянська лікарня» вже змонтовано новий, сучасний рентген-апарат, який придбали по проекту приймальних відділень.

Це апарат нового покоління, цифровий. Знімки виходять якісні, за допомогою програмного забезпечення можна змінити кут огляду, яскравість, контраст або різкість зображення. Нове обладнання зменшує на 50% променеве навантаження на пацієнта. Із сучасним апаратом – підвищилась не лише якість послуги, а й швидкість її надання.

20 травня в КНП «Сокирянська лікарня» медичні працівники приєдналися до акції «всесвітній день вишиванки» та представили тематичну експозицію.

Вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу. Вона яскраво відображає особливу національну традицію народу. Тож не дивно, що існує свято, присвячене їй. Цьогоріч цьому прекрасному святу – вже 15 років.

       Шануймо наші традиції.

З ДНЕМ ВИШИВАНКИ!

14 травня в КНП «Сокирянська лікарня» за участі представника навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернівецької області пройшло навчання з питань пожежної та техногенної безпеки.

У заході взяли участь начальники структурних підрозділів (особи, відповідальні за пожежну безпеку) Сокирянської ОТГ.

  Головною метою навчання є отримання відповідних знань з питань пожежної та техногенної безпеки, навичок практичних дій на випадок виникнення надзвичайної ситуації. По закінченню навчання слухачам видаються посвідчення встановленого зразка.

З нагоди Вашого професійного свята – Міжнародного дня медичної сестри прийміть щирі вітання та безмежну вдячність за Ваші чуйні серця, за врятовані життя, за повернуте здоров’я! Ваші талановиті руки дарують людям радість життя, вселяють віру у зцілення. Хай усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до Вас! Нехай кожна мить життя радує своєю неповторністю! 

В КНП «Сокирянська лікарня» запрацювала на повну потужність киснева станція. ЇЇ придбано за кошти державного бюджету на яку виділено понад 3 мільйони гривень.

Потужність кисневої станції при роботі 24 години на добу еквівалентно 120 балонам кисню. Станцію розміщено та змонтовано на спеціально підготовленому місці.  Від станції кисень розподіляється по 42 кисневих точках лікарні.

Станція виробляє його з повітря, спеціальні компресори закачують кисень, після чого він потрапляє до генератора під тиском і там розподіляється на кисень, азот і інші гази. Наявність станції забезпечить безперебійну подачу кисню, киснева рампа з балонами працює в резервному режимі.

Директор лікарні Олександр Андрійчук повідомив, що введення в експлуатацію кисневої станції є довгоочікуваною подією. Адже нерідко від кисню залежить життя людини. Завдяки кисневій станції, лікарня може забезпечити якісну подачу кисню до киснево-залежних пацієнтів.

КНП "Сокирянська лікарня "запрошує всіх бажаючих залучитися до добровільної здачі крові!"Стань донором та врятуй життя!"

  Стати донором – благородна та почесна місія.  Безпечні і надійні запаси крові та її продуктів необхідні  для спасіння життя та здоров’я людей.

    На сьогоднішній день запаси крові формуються в основному завдяки добровільній здачі крові донорами. В нашій місцевосці є багато людей, яким не все одно, які розуміють, що коли ти здав кров – ти рятуєш чиєсь життя.

  Регулярна здача крові корисна для самого донора. Донори, які здають кров, рідко хворіють респіраторними захворюваннями, рідко страждають онкологічними, серцево – судинними хворобами. Донорство запобігає розвитку атеросклерозу, захворюванням печінки, підшлункової залози.

   Пам'ятаймо про те, що здача крові - це акт гуманізму. Сьогодні ти допоміг комусь, завтра допоможуть тобі або твоїм рідним.

    Донорам слід пам’ятати деякі обмеження:

• Вік донора має бути від 18 до 60 років, при собі обов’язково мати паспорт.

• Перед здачею крові не можна:

• вживати ліки, що містять аспірин та анальгетики – три дні, що передують здачі крові;

• пити будь-які алкогольні напої – два дні, що передують здачі крові;

• вживати жирну їжу (вершкове масло, сало, молоко, яйця, морозиво, сметану, жирне м’ясо та рибу тощо) – напередодні та в день здачі крові;

• курити – хоча би дві години перед здачею крові.

• Не можуть здавати кров люди:

• які хворіли на вірусний гепатит (хвороба Боткіна);

• у яких зараз загострення хронічних хвороб;

• у яких є психічні захворювання;

• яким зробленно вакцинацію менш ніж місяць тому;

• які здавали кров менш ніж два місяці тому;

• Абсолютні протипоказання: ВІЛ-інфекція, сифіліс, вірусний гепатит, туберкульоз, хвороби крові, онкологічні захворювання.

• Тимчасові протипоказання: видалення зуба (10 днів), нанесення татуювання (1 рік), ангіна, грип, ОРВІ (1 місяць із моменту одужання), аборт (6 місяців), період вагітності та лактації (1 рік після пологів, 3 місяці після закінчення лактації), щеплення (1 місяць).


Колектив пологового відділення КНП «Сокирянська лікарня» Сокирянської міської ради висловлює щиру вдячність людям, яким сьогодні притаманна людяність, доброта, благородність за надання спонсорської допомоги у вигляді телевізора.

Дякуємо Вам та бажаємо міцного здоров’я.

14 квітня традиційно, вже який рік поспіль, медичні працівники КНП «Сокирянська лікарня» власними зусиллями впорядкували територію лікарні та прилеглу за установою територію, а саме було прибрано сміття і листя, побілено бордюри та дерева, приведено до ладу клумби й газони, обрізка чагарників. 

Статистика станом на 7.04.2021

Шановні краяни! На жаль статистика невтішна і ми впевнено рухаємось до 100% заповнення ліжок інфекційного стаціонару! Працівники лікарні вкотре звертаються до жителів регіону, з розумінням ставитись до карантинних обмежень та виконувати їх. Ми працюємо на максимальній потужності, ми маємо разом спинити цю хвилю! Розпоширеність вірусу 100%, не думайте, що якщо у людини немає клініки, то вона не є носієм вірусу!

Статистика на 1.04.2021

Статистика на 2.04.2021

Щиро сумуємо з приводу непоправної втрати – передчасної смерті нашого колеги

Михайла Івановича Вамуша

22.03.2021 року перестало битися серце авторитетної людини, висококваліфікованого лікаря-травматолога, мудрого наставника, надійного порадника, професіонала своєї справи.

Все своє свідоме життя він присвятив медицині Сокирянщини. З  01.08.1977 року працював лікарем-травматологом хірургічного відділення Сокирянської лікарні. За час роботи на ниві охорони здоров’я провів безліч оперативних втручань, вилікувавши та врятувавши життя тисячі хворих.

Нехай добрий, світлий спомин про Михайла Івановича назавжди залишиться у серцях рідних, колег,  усіх, хто його знав, любив та шанував. Важко знайти слова втіхи рідним, коли зупиняється серце людини, яка була найголовнішою в житті, проте світлі спогади про того, хто залишив по собі добрі справи та чесно прожив своє життя, завжди будуть сильніші, ніж смерть! У нашій пам’яті Михайло Іванович назавжди залишиться добрим другом, доброзичливим колегою, надійним порадником.

Глибоко сумуємо з приводу цієї непоправної втрати та висловлюємо щирі співчуття родині померлого. Віримо, що Всемилостивий Господь прийме його світлу та щиру душу в Царство Небесне. Вічна світла пам’ять нашому колезі і другу.

Поділяємо біль та горе рідних!

Статистика за 19.03.2021 

Паліативна допомога — що це, навіщо вона потрібна, але, на нашу думку, надати визначення паліативної допомоги у цій публікації не буде зайвим.

По-перше, паліативна допомога надається державою безоплатно — відповідно до Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”. По-друге, паліативна допомога — це додатковий рівень медичної допомоги, яка надається у будь-якому віці, на будь-якому етапі хвороби, і може надаватися ОДНОЧАСНО, паралельно із радикальною терапією.

Основними складовими паліативної допомоги є:

·       медична (симптоматична терапія, попередження та лікування хронічного больового синдрому, медикаментозна терапія, надання ефективного знеболення),

·       соціальна (в тому числі надання соціальної послуги паліативного догляду),

·       духовна і психологічна підтримка Пацієнта та його сім'ї, інших осіб, що здійснюють догляд за Пацієнтом.

Категорії пацієнтів, що потребують паліативної медичної допомоги, є особи з хронічними невиліковними хворобами (онкологічними, серцево- та нейросудинними, нейродегенеративними ураженнями головного мозку, пацієнти в термінальних стадіях туберкульозу, ВІЛ/СНІДу, цукрового діабету тощо).

Мета — покращити якість життя як пацієнта, так і сім’ї, рідних та близьких.

А як надається вона в Сокирянській лікарні? У нашій лікарні надається як стаціонарна, так і амбулаторна паліативна допомога. Ще у 2020 році було сформовано мультидисциплінарну бригаду на базі поліклінічного відділення, яка консультує та надає допомогу вдома. В стаціонарних умовах у нас немає окремого структурного підрозділу, тому в кожному відділенні є ліжка виділені для паліативних хворих.

На жаль всесвітня пандемія значно змінила роботу даної служби, так як ці хворі є групою високого ризику. На 2021 рік заплановано подальше удосконалення та розвиток служби, особливо амбулаторної її частини.

Ми завжди прагнемо стати ближче до пацієнта.

Станом на 17.03.2021 ми маємо вперше значне зростання госпіталізацій інфекційних хворих у 2021 році.

Хочемо вкотре звернутись до депутатів Новодністровської міської ради, що до дольової участі у співфінансуванні послуг утримання лікарні.

Травматологічний блок КНП «Сокирянської лікарні» у складі хірургічного відділення – це сучасне передове відділення розраховане на 15 ліжок. На базі відділення працює травматологічний пункт, де надається цілодобова травматологічна допомога жителям Дністровської громади і міста.

У відділенні функціонують комфортні двомісні та одномісні палати з індивідуальними санвузлами (туалет і душова кабіна), кондиціонером та холодильником. Палати оснащені багато-функціональними ліжками.

Цілодобову травматологічну допомогу надають чергові лікарі травматологи Кушнір С.А., Кирилюк С.В., Кримняк М.В.

Основні напрямки роботи:

- застосування кісткової пластинки при лікуванні хибних суглобів;

- надкістковий металоостеосинтез LCP-пластинами;

- інтрамедулярний остеосинтез блокуючими стержнями;

- застосування апаратів зовнішньої фіксації;

- остеосинтез міні пластинами.

Планується у 2021 році освоїти методики:

- тотальне ендопротезування кульшового суглобу;

- тотальне ендопротезування колінного суглобу;

- артроскопія великих суглобів.

Лікування в нашому відділенні – це унікальна можливість отримати медичне обслуговування у лікарів вищої кваліфікації, що володіють передовими методиками лікування, уважне ставлення персоналу і здоров’я на довгі роки.

Травматологічний пункт лікарні має  в своєму складі: оглядову, кабінет лікаря, перев’язувальну, гіпсовочну, малу операційну, рентген-кабінет.

В оглядовій кімнаті ведеться прийом хворих, їх обстеження, реєстрація та оформлення медичної документації.

В ординаторській лікарі знаходяться під час чергування. У гіпсовочній виконується, усунення вивихів, репозиція уламків та накладання гіпсових пов’язок. У малій операційній проводяться оперативні втручання, які регламентуються положенням про травмпункт. В достатньому запасі  забезпечені медикаментами для надання ургентної допомоги та при масовому посуплені хворих.

Колектив відділення кожен день працює над покращенням показників роботи стаціонару, умов перебування та лікування хворих, вдосконаленням професійного рівня та трудової дисципліни.

Підписатись можна за посиланням:

https://www.facebook.com

Підпишись на нас!

11 березня 2021 року вперше у Сокирянах відбулася вакцинація від Covid 19. Все відбулось успішно. Своїм прикладом ми доказуємо вкрай необхідне використання всіх шляхів боротьби з Covid 19! 

Шановні жінки!

        Прийміть сердечні вітання з нагоди чудового весняного свята - 8 Березня!

        Цей весняний день несе у світ ніжність і красу, адже усе найдорожче, що є у нашому житті – щастя, радість, надія, кохання, -пов’язане з жінками.

        Вони наповнюють будні яскравими фарбами, спонукають до шляхетних вчинків і добрих справ.

        Дають нам нові сили, допомагають стати кращими, добрішими, впевненішими в собі.

        Все найсвітліше, що є у нашому житті – весна, радість, щастя, кохання, пов’язане з Жінкою – берегинею роду людського.

        Світлого для 8-го Березня зичу Вам кохання, теплоти близьких сердець, душевного комфорту, родинного добробуту та щирості почуттів.

        Бажаю Вам здоров'я, нових професійних досягнень і глибокої поваги колег – чоловіків!

        Нехай Вас ніколи не оминає турбота чоловіків, а прекрасні почуття дарують натхнення для нових творчих успіхів і життєвих перемог.

        Будьте коханими і кохайте, а ми, чоловіки, робитимемо все, аби Ви почувалися щасливими.

        Бажаю Вам міцного здоров'я, великого жіночого щастя, добра, любові.

        Нехай у Вашому домі будуть спокій та добробут, а Ваші серця будуть зігріті теплом та повагою рідних і близьких.

З повагою Адміністрація

Поява на світ дитини – радісна подія в житті кожної жінки. У вагітних виникає багато питань: де і як народжувати, який пологовий будинок вибрати? Майбутні мами зазвичай прагнуть дізнатися якомога більше про пологовий будинок, в якому вони планують народжувати.

Це зрозуміло, тому що не дарма кажуть: "Попереджений, значить озброєний". Вони створюють сайти, спілкуються в інтернеті, і більшість із них приходять до висновку, що одним із найкращих пологових будинків є акушерське відділення «Сокирянської лікарні», в якому працює команда досвідчених висококваліфікованих професіоналів, які докладають всіх зусиль, аби перебування матері та дитини залишилося приємною подією у їх житті.

Пологовий будинок проводить "сімейні пологи": близька людина може підтримати майбутню маму в найвідповідальніший момент її життя. Цією людиною може бути як мама породіллі, так і близька подруга чи сестра. Хоча найчастіше під сімейними пологами маються на увазі саме пологи з чоловіком, з батьком дитини.

Запроваджено новий сервіс, який передбачає прийняття документів, необхідних для проведення державної реєстрації народження дитини, та видачу свідоцтва про народження дитини безпосередньо у пологовому відділенні для комфорту тих українок, які народжують нам майбутнє покоління.

Ми розуміємо, що життя людини починається саме з цього закладу. Від перших кроків людини залежить усе її життя. Зрештою, від цих діток, котрі народжуються тут, залежить майбутнє нашого міста. У нашому пологовому будинку ми створили гарні умови для народження дитини, і звісно від цього буде збільшуватися наша громада.

 3.04.2020 Інфекційне відділення працює у активному режимі. На сьогодні маємо 3 підтверджених випадки у Сокирянському районі, нажаль один з них летальний. За останні 4 доби госпіталізованих з підозрою на Covid 19 не було. Будьте пильним, не приховуйте прояви хвороби! Здоров'я вам. 

Кажуть, що саме біда об'єднує людей, налаштовує їх на жертовність, милосердя та підтримку. У сучасному світі ми часто забуваємо про цінності, які стоять на першому місці в житті кожного з нас. І тільки коли приходить час випробувань та небезпеки людська сутність одразу, ніби на рівні підсвідомості, пробуджує нас, розставляє все на місця, і те, що було таким, як нам здавалося "важливим", вмить стає другорядним та пустим !

Того дня, заступивши на зміну, ми до кінця не усвідомлювали важкість всієї ситуації , і нездогадувалися, що ввечері та й у наступні дні, додому повертатися буде неможливо, а своїх рідних нам доведеться бачити тільки здаля або через вікно.

Ми, медперсонал Сокирянського районного інфекційного відділення, і сьогодні ми опинилися в епіцентрі пандемії, з якою нам доводиться боротися віч-на-віч . Щохвилини ми наражаємося на небезпеку, і ввечері стомлені, виснажені, доповзаючи до ліжка, як ніколи мріємо повернутися до нормального життя, де все тихо і спокійно.

Але світло завжди перемагає темряву! І наші, сповнені тривоги дні, почали наповнюватися промінчиками вашої підтримки, яка ніби теплим подихом весни, виштовхує з душі всі страхи і хвилювання!

Біда об'єднала всіх: від малого до великого, від багатого до бідного!

Ми ізольовані від світу, але світ поряд з нами, ми безмежно вдячні вам за підтримку, за ваші гостинці : власники магазинів, друзі, рідні, просто пересічні громадяни приносять нам продукти харчування, готують домашню їжу!

Влада та підприємці забезпечують всіма необхідними захисними засобами: медичні маски, захисні костюми тощо!

Не передати словами нашу радість та вдячність!

Тож, ми висловлюємо щиру подяку від медперсоналу Сокирянського інфекційного відділення