Креативне виховання

ЧАС ПРОКАЧАТИ СЕБЕ І БУТИ НА ОДНІЙ ХВИЛІ З УЧНЕМ!

Перехід на нову структуру української школи й оновлений зміст освіти зумовлює ціннісні орієнтири закладу освіти та визначає основні характеристики сучасної школи.

Освітяни, науковці розглядають Нову українську школу як концепцію освітньої реформи, яка передбачає зміну підходу до навчання та виховання дітей. Вона має на меті створити умови для розвитку інтелектуальних, творчих та особистісних якостей кожної дитини.

Важливе місце в НУШ займає виховна робота, оскільки вона є передумовою для побудови демократичного, правового та гуманного суспільства, яке має бути спільною метою для всіх учасників освітнього процесу. Крім того, виховна робота сприяє формуванню гармонійної особистості з розвинутими моральними та інтелектуальними якостями, здатної вибрати свою життєву стратегію та досягти успіху в будь-якій галузі.

Так сталося, що впровадження стандартів сучасної школи не було легким. COVID-19, дистанційне навчання, війна стали вагомими  перепонами на шляху до реалізації освітньої реформи. Відсутність мотивації до навчання призвела до інтелектуальної пасивності здобувачів освіти. Реалізація виховного аспекту освітнього процесу теж потребувала чималих зусиль.

Звісно, організацію виховних заходів в умовах онлайн-навчання можна теж уважати викликом сьогодення. Тому, зважаючи на те, що «дистанційка» передбачає використання інформаційно-комунікаційних технологій, вважаю за доцільне провести такий собі "апгрейдінг" технологій виховання в роботі класного керівника. Ви зі мною?)