Ethem Hocayla Gökyüzü Etkinlikleri

 

Bu sene 11-14 Temmuz tarihleri arasında bu güzel etkinliği tarihi değeri çok yüksek olan Sandras Dağın’da üçüncü kez gerçekleştiriyoruz. Başta çocukları olan anne babalara sesleniyorum, bu tür etkinliklere katılın, yavrularınız doğayı keşfetsin, çam ağaçlarının arasında koşsunlar oynasınlar. Zamanı gelince öğretmenlerden gökyüzünü öğrensinler, o çok merak ettikleri kara delikler hakkında bilimsel bilgiyi yetkili kişilerden öğrensinler. Sözün özü sizin canınız böyle bir etkinliğe katılmak istemiyorsa da çocuklarınız için katlanın. Çünkü onlar geleceğimiz için çok önemli.

İzin günlerinizi bugünden saptayın, unutmayın etkinlik ücretli değil, yani gönüllü gökyüzü fotoğrafçılarının organize ettiği bu etkinlik sizin paranızı almak için yapılmıyor, siz ve çocuklarınız için yapılıyor. Sadece Beyağaç belediyesi tuvaletlerin temizliği ve çöplerin düzgün toplanması için 50~100 TL yöresinde az bir ücret alıyor. Bunu da iyi ki yapıyorlar, etkinlik sırasında tuvaletler tertemiz oluyor. Belediye başkanımız Sevgili Sezayi PÜTÜN’e çok teşekkür ediyoruz.

Belirli bir amaç doğrultusunda bir araya gelen gökyüzü fotoğrafçılarının kendilerine özgü çalıştıkları bir işleri var. Fakat hepsinin ortak bir hobisi var, gökyüzünü çok seviyorlar ve onu görüntülemek için sürekli bilgilerinin paylaşıyorlar. Sizler ve çocuklarınız için hobinin ne kadar önemli olduğunu etkinlik sırasında öğreniyorsunuz. Bu tür dostlarımın içinde bir tane kötü karaktere sahip kimseyi görmedim, hepsi arkadaşları için ellerinden geleni gerçekleştirmeyi amaç edinmişlerdir.

Beyağaçlı kadınlar kurdukları birlik sayesinde enfes, lezzetli güzel yemekler yapıyorlar. Özellikle gözlemeleri ve tarhana çorbalarının tadına bakmak için her öğün yemek için sıraya gireceksiniz. Etkinlik alanında satışı yapılacak her türlü içecek ve yiyeceğin fiyatları önceden ilan edilecektir. Bu bilgileri ve fazlasını yakında sizlerle paylaşıyor olacağız.

Bu sene bir çok açıdan çok yoğun geçti, huzurlu bir kaç gün geçirmek istiyorsanız bizimle beraber olursunuz. Bekliyoruz efendim. Sevgilerimle…
Ethem Derman.