Referencie

Od roku 2016 sme vyškolili spolu viac ako 1500 učiteľov z viac ako 430 škôl z celého Slovenska.

Čo na školenia hovoria vaši kolegovia?

"Aktivitu Hour of Code odporúčam všetkým učiteľom informatiky. Aj takým ako ja - neštudovaným, z malej školy, kde informatiku niekto MUSÍ učiť. Aj takíto učitelia a ich žiaci majú šancu na úspech. Tak ako sa to podarilo nám. Stačí deti zaregistrovať, prideliť im kódy a už to ide samo. Moji žiaci boli motivovaní aj jednotkami za udelenie certifikátu pri vyriešení všetkých úloh/dokončenie levelu. Tak hor sa do kódovania."


Martina Almášová, ZŠ Kolta


"Keďže som nie vyštudovaný informatik, nevedel som, čo od daného školenia očakávať, ale môžem povedať, že programovanie v code.org zaujalo nielen mňa, mojich kolegov, ktorých som s daným programovacím jazykom oboznámil, ale aj samotných žiakov. Úlohy boli zadávané zaujímavou a pútavou formou. Vedeli žiakov správne namotivovať a žiaci sa formou hier vzdelávali a získavali programátorské zručnosti. Učiteľ mohol vidieť pokrok u daných žiakov, ako sa s danou problematikou popasovali, ako ju zvládli."


Lukáš Janičina, ZŠ Kvačany


"Školenie o práci v code.org bolo pre mňa a našu školu prínosné. Oboznámila som sa s novou a hlavne pre žiakov pútavou formou vyučovania programovania. Sama som si skúsila niektoré cvičenia a možnosti, ako pracovať v tomto prostredí. Následne som získané informácie aplikovala na hodinách informatiky. Žiaci radi chodili na hodiny, robili cvičenia navyše, súťažili medzi sebou. Veľkým prekvapením pre nás bola výhra spomedzi všetkých zapojených škôl aj napriek tomu, že sme škola s malým počtom žiakov. Žiaci sa veľmi tešili, že ich snaha sa vyplatila."


Darina Bédiová, ZŠ sv. Marka v Nitre


A čo na programovanie s code.org hovoria deti?

"Mne sa to veľmi páči."

"To budem aj doma robiť, to je zábava."

"Je to skvelé, budeme to robiť aj budúcu hodinu?"

“Vďaka programovaniu v Code som lepšie pochopila aj programovanie v detskom programovacom jazyku Baltík.”

“Konečne rozumiem informatike.”

Kde sme školili v roku 2019?

Napísali o nás:

Naša nominácia na Via Bona 2017, ktorá viedla k výhre v kategórii Sociálne inovácie
V roku 2020 sme sa zúčastnili na konferencii Learning & Development Summit. Pozrite suahrávku s našim príspevkom.