Сірий 

Олександр Володимирович

Доцент  кафедри олімпійського і професійного спорту, спортивних ігор та туризму 

ХНПУ імені Г.С. Сковороди

Сірий Олександр Володимирович


Доцент  кафедри олімпійського і професійного спорту, спортивних ігор та туризму 

ХНПУ імені Г.С. Сковороди


ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА

Сірий О.В. в 1975 р. закінчив «Харківський радіо-технічний технікум» за фахом «Конструювання і виробництво мікроелектронної апаратури».

В 1986 р. з відзнакою закінчив ХНПУ імені Г. С. Сковороди.

В 1990 р. закінчив аспірантуру при ХНПУ імені Г. С. Сковороди.

ПРОФЕСІЙНА КАРʼЄРА ТА ДОСВІД УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ  

Працює на кафедрі з 1986 року. Займав посаду голови спортивного клубу ХДПУ ім..Г.С.Сковороди при профкомі студентів з 01.09.1989 року по 31.08.1991 року.

Зараз заступник завідувача кафедри зі спортивної роботи. Тренер збірної команди ХНПУ імені Г.С. Сковороди з футболу та  футзалу. За цей час під керівництвом Сірого О.В. збірна з футболу неодноразово виборювала перші місця у першості ЗВО. Але особих здобутків Олександр Володимирович досяг зі збірною ХНПУ з футзалу, а також у якості тренера в командах майстрів «Маяк» Харків, «Рита» Харків, «Локомотив» Харків. Збірна команда ХНПУ з футзалу останні два з половиною десятиліття є лідером Харківського студентського футзалу. Під керівництвом Сірого О.В. команда  багато разів ставала кращою не тільки в місті Харкові серед закладів вищої освіти,  але й неодноразово була призером державних змагань.

Сірий Олександр Володимирович був одним із засновників міні-футболу(футзалу) у місті Харкові, та України. З 1991 року по 1997 він  працював головним тренером міні-футбольної команди майстрів «Маяк» Харків, «Рита» (Харків). У 1994 році був помічником головного тренера  студентської збірної України з міні-футболу Лісінчука Г.А., яка на дебютному студентському чемпіонаті Світу у м. Нікосії Кіпр вдало виступила, увійшовши у вісімку кращих студентських команд світу. За цей час Сірий О.В. підготував та приймав участь у підготовці великої кількості висококваліфікованих спортсменів, насамперед: заслуженого майстра спорту Сухомлінова Василя, майстра спорту міжнародного класу Чернишова Віталія, майстрів спорту Ятло Віталія, Віталія Одегова. Підготував  велику кількість збірників України Скорохода Сергія, Ємельянова Віталія, Віктора Збаразського, та інших.

Працюючи з 2008 по 2014 роки в МФК «Локомотив», у якості наставника молодіжного складу команди, основу якої складали футзалісти Харківського національного педагогічного університету Сірий О.В. продовжував виховувати висококваліфікованих спортсменів і разом з ними досягнув багато успіхів. Тоді молоді футзалісти виграли Чемпіонати України, міжнародні змагання «Кубок визволення Харкова», Спартакіаду областей України з футзалу і інші. Тоді такі футзалісти молодіжного «Локомотива», як Сірий Євген, Шамлі Дмитро, Сергій Крикун, Максим Аветисян, Кравцов Віктор, брати Кіданови, Виставний Олег, Дубіч Віталій, Теряєв Андрій та  інші згодом стали висококласними футзалістами і досягли чимало перемог на різному рівні.

Але найбільшого успіху досягли студенти спеціалізації «футбол, футзал», майстри спорту Журба Сергій, Литвиненко Дмитро, Федорченко Дмитро, Сірий Євген, Кравцов Віктор, Камеко Дмитро, які в 2012 році в Португалії в місті Брага  стали Чемпіонами Світу серед студентських збірних команд світу. А Сірий Євген став найкращим молодим футзалістом цього Чемпіонату Світу. 

У 2021 році нашим студентам Сірому Євгену та Журбі Сергію після вдалого виступу на Чемпіонаті Європи в Нідерландах де вони посіли четверте місце у складі збірної команди України їм було присвоєно звання майстрів спорту міжнародного класу.

У аматорському футзалі, як тренер Сірий О.В. є багаторазовим чемпіоном міста Харкова та Харківської області. Неодноразово вигравав Кубок Харківської області. Признавався кращим тренером міста, та неодноразово кращим тренером ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Є членом виконкому Харківської обласної асоціації футзалу на громадських засадах,  займає посаду голови комітету студентського футболу/футзалу. Сірий О.В. зробив значний внесок в розвиток  футзалу в Україні, підготував велику кількість спортсменів-футзалістів міжнародного та регіонального рівня.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

Викладає дисципліни: «Теорія та методика викладання футболу», «Спортивно-педагогічне вдосконалення», «Теорія та методика обраного виду спорту», керує практикою студентів в ДЮСШ, керує написання курсових робіт.

Є співавтором підручника для педагогічних вузів Спортивні ігри (гриф МОН України); Х.: Видавництво «Основа»

Для студентів розроблено і надрукувано:


Активно займається розробкою системи дистанційного навчання на базі платформи Moodle (впровадження дистанційного навчання на факультеті у рамках фундаментальних курсів); розробкою методичних посібників.


НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

У колі наукових інтересів – дослідження теоретичних аспектів викладання футболу у загальноосвітніх школах, розробка та вдосконалення викладання теорії та методики футболу для підготовки фахівців для роботи тренерами-викладачами у ДЮСШ, інтернатах спортивного профілю.

Брав активну участь у підготовці та проведенні щорічної науково-практичної конференції «XIІI міжнародна наукова конференція присвячена пам’яті професора В’ячеслава Петровича Зайцева» на факультеті фізичного виховання та спорту, кафедри олімпійського і професійного спорту, спортивних ігор та туризму ХНПУ імені Г.С. Сковороди

Про наукові інтереси свідчать опубліковані праці, яких понад 25: з яких дослідження в галузі змагальної діяльності у міні-футболі, розвитку та вдосконаленню фізичних якостей футзалістів, вивчення особливостей навчального-тренувального процесу з футзалу у закладах профільних шкіл, питаннях підвищення ефективності тренувального процесу та змагальної діяльності студентських команд з футзалу з використанням методів і засобів зворотного зв'язку, з проблематики рухової асиметрії у футболі та футзалі.

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК

Харківська державна академія фізичної культури, факультет заочного навчання;

Факультет заочного навчання. Тема стажування: «Методика використання допоміжного обладнання на заняттях з волейболу».

Строк підвищення кваліфікації (стажування):      з 22 листопада 2010 року по 06 грудня 2010 року.

Посвідчення №281. Підстава: протокол №443 від 07 грудня 2010 року.

Харківська державна академія фізичної культури, кафедра футболу та хокею

кафедра футболу та хокею: Тема стажування  «Поглиблення спеціальних фахових знань з теорії та  методики футболу» зі спеціальності 017

Строк підвищення кваліфікації (стажування):      з 8 листопада 2017 року по 8 грудня 2017 року.

Сертифікат № 57/17(нак №191 від 08.12.2017)

Автор понад 25 наукових та науко-методичних праць, серед яких є публікації у виданнях, що входять до наукометричних баз Scopus та WebofScience, учасник міжнародних конференцій.

НАУКОМЕТРИЧНІ ПРОФІЛІ