כאבים גופניים מלווים לעיתים כל אדם מדי פעם בחייו אם אלו מחלות או פגיעות גופניות שונות, כמו גם מקרים של כאבי שרירים ועצמות, פציעות פיזיות שונות וחתכים, שברים או מצבים שונים של פריקת כתף. כאשר מדובר במצב של פריקת כתף זו למעשה פציעה לכל דבר העלולה ליצור כאבים עזים ודורשת טיפול רפואי מידי, זוהי למעשה פציעה גופנית שבה מתנתקת העצם מן הזרוע או מעצמות השכם, ועל כן פציעה זו של פריקת כתף מלווה בכאבים פיזיים רבים. כמו גם פריקת כתף מלווה לרוב בעיוות מאד בולט והנראה לעין בצורה הכללית של היד עצמה. היד למעשה משותקת מכל מצב של פעילות, סובלת מתופעה של מיחושים רבים ומכאבים, כאשר הטיפול הרפואי העיקרי מתחיל ממנוחה מלאה של היד ללא תזוזה ועד למצבים של התערבות כירורגית וניתוחים. ספורטאים רבים במיוחד אלו העוסקים בענף הכדורסל, הטניס או השחייה עלולים להיפצע רבות ממצב זה כיוון שהפעולה המרכזית של הנפת היד מעל הראש נפוצה בסוגים אלו של ספורט. לרוב ספורטאים מתמקדים על כן בשימת דגש על עיסויים וטיפול מונע.

היד למעשה מתפרקת כלפי חוץ ואף עלולה לאחר החלמה לחזור שוב. פריקת כתף עלולה לגרום גם לפציעות אחרות שונות כגון קרעים בגידים של היד או פגיעה בשרירים. לרוב הטיפול בנושאי פריקת כתף עלול לא להגיע למאה אחוז החלמה בייחוד כאשר מדובר במצב של פריקת כתף חוזרת ונשנית ואצל חולים שונים עלולה להתרחש חולשה שרירית כללית שאינה חולפת. בצורה נלווית של פריקת כתף עלולות להופיע גם פגעים שונים במבנה הכללי של מרפק היד. אם בצורה של שקעים בולטים בזרוע או פגעים במשטח היד או השכם. פציעות אלו ניתנות להבחנה חיצונית ובולטות לעין. לפעמים עלולה להיווצר גם פגיעה בסחוס, קרעים שונים או פגיעות בצדדים האחוריים של כף היד או הזרוע. הטיפול העיקרי והמרכזי בבעיות של פריקת כתף היא לא להניע כלל את הכתף על מנת ליצור החלמה איטית וכך תשוב הכתף למקומה, התנועה צריכה להיות מוגבלת אך קיימת כדי למנוע גם מצב של קיפאון בכתף.

סוגי פריקות כתף במקרים מסויימים

בגילאים מבוגרים הסיכון ליצירת פריקת כתף גבוהה יותר וכן התופעה נפוצה אצל ספורטאים הנמצאים תחת סיכון מתמיד של פציעות באימונים או בתחרויות, נמצא גם כי ספורטאים הם אוכלוסיה המועדת יותר לתופעה חוזרת של פריקת כתף הדורשת טיפול אינטנסיבי ואגרסיבי יותר בפציעות שלהם. טיפולים שונים אחרים בתופעה מציעים ניתוחים מסוגים שונים להם מעל לתשעים אחוזי הצלחה. השאלה הנשאלת היא איך זה בעצם קורה? כאן חשוב להבין כי פריקה ראשונה של הכתף כאשר מדובר למעשה בעצם שיוצאת מן המקום שלה, זה מתרחש במרבית המקרים מחבלה ומפגיעה פיזית של הכתף לכן זה נפוץ אצל ספורטאים שנמצאים תחת פעילות פיסית שגרתית ומואצת וכן עלול להופיע למשל במקרים של תאונות, נפילות או תאונות דרכים. פעמים רבות זה קורה כאשר היד נמצאת מעל הראש ולכן ספורטאים רבים שהם טניסאים או כדורסלנים המרבים להשתמש בתנועה זו ומרבים להרים את היד שלהם מעל הראש, אם כדי לקלוע לסל ואם כדי להרים את מחבט הטניס הכבד, כמו גם במקרים של שחייה בסוגים שונים, במקרים אלו ישנה שכיחות גבוה של פריקת כתף. במקרים נוספים ישנם מצבים של פריקת הכתף ללא מעורבות של חבלה או פציעה. תופעות אלו יכולות להתרחש למשל במצבים של עומס גדול מדי על היד, או הרמת משא כבד בצורה לא נכונה, הליכה ומעידה וכדומה.