Сайт вчителя фізичної культури

Чортківської гімназії

імені Маркіяна Шашкевича

"Спортивним бути модно..."

Підсумки спортивного року 2017-2018

Як і попередній навчальний рік 2016-17 цей рік 2017-18 видався не менш успішним для наших юних спортсменів, які гордо представляють місто на обласному та всеукраїнському рівні.

ХХІІ Спортивні ігри учнівської молоді м. Чорткова

Змагання ХХІІ Спартакіади включали 8 видів випробовувань. Підсумки (таб. № 1)

Щодо результатів участі збірних команд у фінальній частині обласних ХХІІ СІУМ Тернопільщини, то варто відмітити наступне:

- футбол (юнаки) -1 місце (зональні змагання), 5 місце - фінальна частина (представник команди Грипа О.І.);

- волейбол (юнаки) - 1 місце (зональні змагання), ІІІ місце - фінал (представник команди Кібюк С.Є.);

- волейбол (дівчата) - 1 місце (зональні змагання), ІІІ місце - фінал (представники команди Шевчук В.Є./Прокопів А.Р.);

- баскетбол (юнаки) - 1 місце (зональні змагання), ІІ місце - фінал (представники команди Плекан І.Д./Панчук І.В.);

Крім командних видів спорту індивідуально відзначились і юні легкоатлетки ЗОШ № 5 - Король Ю. (ІІ м.) і Натуркач Д. (ІІІ м) представник команди Галущак Р.В.;

"Олімпійське лелеченя" - І місце (зональні змагання), І місце (фінальні змагання) - Чортківська гімназія ім. М. Шашкевича.

ТАБЛИЦЯ ПІДСУМКІВ ХХІІ СІУМ м. Чорткова.docx

Щодо змагань Тернопільського обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту наша учнівська молодь здобула слідуючі результати:

- "Шкіряний мяч" юнаки 2004 р. н. - ІІІ місце у фіналі області (представники команди Галущак Р.В./Скалій С.В.);

- "Шкільна баскетбольна ліга 3х3" - дівчата 2003 р. н. і мол - ІІ місце (представник Грипа О.І.); юнаки 2003 р. н. і мол. - І місце, дівчата 2000 р. н. і мол. - ІІІ місце (представник Побуринний С.І.);

- "Шкільна футзальна ліга" - ІІ місце у фіналі області (представник Побуринний С.І.);

ФСК "Кристал"

Баскетбольна команда юнаків 2004 р. н. - 7 місце з 32 команд учасниць у чемпіонаті Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги

(тренерський склад Плекан І.Д./Панчук І.В.);

Волейбол пляжний дівчата 2002 р. н. - 13 місце з 26 команд учасниць у зимовому чемпіонаті України з пляжного волейболу в приміщеннях; дівчата 2000 р. н. - 9 місце з 28 команд учасниць у чемпіонаті України серед юніорок до 20 років (тренер Шевчук В.Є.);

Футбол юнаки: ДЮФЛУ U-15 - ІІ місце, U-17 - 6 місце (тренер Данилишин В.Б.)

Невгамовний "Шкіряний мяч"...

27 квітня на міському стадіоні "Харчовик" м. Чортків проходив ІІ етап Всеукраїнських змагань з футболу "Шкіряний мяч 2018".

Зональні змагання проходили у віковій групі U-13, серед юнаків 2005 р. н. і молодших. Основу нашої збірної команди складали юнаки загальносвітніх шкіл № 5, № 7 та інтернату, які тренуються у ФСК "Атлетік". Попередньо юні футболісти ЗОШ № 5 вже заявили про себе на фінальних змаганнях шкільної футзальної ліги області, здобувши срібні нагороди.

Формуванням збірної команди на дані змагання займались вчителі фізичної культури ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Галущак Р. В. та ЗОШ інтернату Скалій С. В.

Суперниками нашої команди були юнаки з м. Тернопіль та збірна Борщівського району. Впевнено обігравши своїх опонентів з обласного центру 3:0, наша команда не залишила і надії суперникам з Борщівщини. Перемога 2:0 і ми у фіналі обласних змагань.

Вже через тиждень команда юнаків U-13 здобула бронзові нагороди обласного етапу "Шкіряного мяча".

Чортківщина тріумфує, маємо чудове молоде покоління, тому майбутнє футболу має великі перспективи.

Фінішували XXII Спортивні ігри школярів м. Чорткова.

Останнім етапом даних змагань був фізкультурно-оздоровчий, національно-патріотичний фестиваль школярів України - "Козацький гарт 2018".

Дані змагання проводяться щорічно. Учасниками є учні 5-10 класів, команда складається з 12 чоловік (хлопчик і дівчинка) від кожного класу.

В ході змагань учні демонструють свої навички та вміння, фізичні якості, а також інтелектуально закріплюють знання з історії козацтва та Олімпійського спорту за часів незалежної України. Програма змагань складається із таких видів випробовувань: вікторина; естафета (10 етапів, де задіяні всі учасники команди); навчальні нормативи - "човниковий" біг 4х9 м і стрибок в довжину з місця, крім цього дівчата вправляються у стрибках через скакалку за 30 с., а юнаки у перетягуванні канату. Позмагавшись у кожній з дисциплін підсумкова таблиця результатів виглядає так:

Команди нагороджені грамотами та кубками управління освіти, молоді та спорту Чортківської міської ради.

Зведений протокол-2018docx.docx

Королева спорту набирає обертів...

Легкоатлетичні змагання серед загальносвітніх шкіл І-ІІІ ст. м. Чорткова, які є основними в програмі ХХІІ Спортивних ігор учнівської молоді довели і підтвердили - легка атлетика має майбутнє з великим потенціалом.

23 квітня на міському стадіоні "Харчовик" проходив міський етап змагань з легкої атлетики. Учні шкіл міста мали змогу позмагатись у шести спортивних дисциплінах: з бігу на 100, 200, 800 м, естафетного бігу 4х100 м, штовханні ядра та стрибків в довжину з розбігу. В кожній дисципліні змагались окремо як дівчата, так і юнаки. Суддівська колегія, на чолі з головним суддею змагань вчителем фізичної культури ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Романом Галущаком, КМС з легкої атлетики в бігу на 2000 м з перешкодами та вчителів фізичної культури міста зазначила високий рівень результатів дітей.

В час коли компютери "захопили" все дозвілля молодого покоління, шкільна молодь довела, що здоровий спосіб посідає вищу сходинку всебічного розвитку.

За результатами змагань було розіграно 40 нагород, кожна зі шкіл отримала заслужений комплект грамот, які вибороли учні захищаючи свій вид і рейтинг школи. Призери та переможці нагороджені дипломами управління освіти, молоді та спорту Чортківської міської ради.

В підсумку місця розподілились наступним чином:

гімназія ім. М. Шашкевича - І місце - 13 призових місць;

ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 - ІІ місце - 9 призових місць;

ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 - ІІІ місце - 7 призових місць;

ЗОШ інтернат - 4 місце - 6 призових місць;

ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 та № 6 - по одному призовому місцю.

"Олімпійське лелеченя 2018"

13 квітня на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. м. Чорткова проходив міський етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей "Олімпійське лелеченя 2018 "

Даний захід з кожним роком набуває все більшої популярності, про, що свідчить і підготовка і сама творчість дітей у даних змаганнях.

Цьогоріч даний захід викликав неабияку цікавість, а поруч і активність з бажанням перемогти одноосібного лідера - команду Чортківської гімназії, яка вже не один рік представляє як місто на обласному рівні так і область на Всеукраїнських змаганнях. Але лідер - є лідер.

Оцінювали виступи команд головна суддівська колегія, яка складалась з вчителів фізичної культури міських шкіл, а також представники управління освіти, молоді та спорту Чортківської міської ради.

В кожному виді команди через ряд помилок, переживань та емоцій демонстрували високі результати. Позмагавшись у традиційних видах - презентації, вікторині та спортивній естафеті, місця розподілились наступним чином:

І місце з сумою 5 балів отримали гімназисти;

ІІ - ЗОШ інтернат - 9 балів;

ІІІ - ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 - 10 балів;

4 - ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 - 11 балів;

5 - ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 - 12 балів;

6 - ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 - 16 балів;

Отже представляти місто на зональних змаганнях, які відбудуться в м. Теребовля 19 квітня цього року традиційно буде команда Чортківської гімназії ім. М. Шашкевича.

Переможці та призери нагороджені кубками та грамотами управління освіти, молоді та спорту Чортківської міської ради. Нагородження проводили начальник управління освіти, молоді та спорту Чортківської міської ради Поліщук Л.М., юрист-консультант управління Леська В.І. та методист з фізичної культури Шевчук В.Є.


Get into RUGBY

27 березня з великим задоволенням разом з колегами, вчителями ЗОШ інтернат мав можливість побувати на семінарі-практикумі з дитячого безконтактного регбі " Get into RUGBY@ для вчителів фізичної культури.

З метою самоосвіти я, як вчитель Чортківської гімназії, методист міського методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту ЧМР та власної ініціативи вчителів ЗОШ інтернату Панчука І.В. та Скалія С.В. взяли участь у даному семінарі. Семінар проводив вчитель фізичної культури, колега, КМС з регбі Крутовський Володимир. Даний семінар відбувався в м. Тернополі, на базі ЗОШ № 19. Дана спортивна дисципліна вже є в шкільній програмі навчання. З метою впровадження регбі в школах області і проводився даний захід. Семінар-практикум складався з 3 частин: теоретично-пізнавальної, практичної та заключної, в якій учасники семінару отримали сертифікати та памятні призи, обговорили деталі впровадження, заохочення даним видом, а також проведення аналогічних семінарів в окремих містах та районних центрах.

Мета програми семінару - залучити, спробувати і залишитись в даній дисципліні. Оскільки треба йти в ногу з часом, впроваджуючи нове, інноваційне, нестандартне, саме регбі, як одна з нововведених дисциплін в шкільній програмі буде мати належне місце у навчанні юного покоління, що і вимагає педагогіка майбутнього. Тому що це дійсно цікаво і сама гра, як багато інших спортивних ігор розвиває чимало різних рухових навичок та вмінь, певних рис характеру, а також цілісність роботи в колективі, команді, групі.

І на завершення хочеться сказати основне - розвиток майбутнього покоління вимагає найрізноманітніших вмінь, навичок та знань, в підсумку це дає високий результат і великий успіх.Крок до щастя...

Щастя може бути різним, і залежить воно від того як ми його собі уявляємо. Запорукою щастя є і робота, яку ми обираємо. В цьому випадку я переконався, що вибір правильний. Вже вдруге маю честь представляти як рідне місто, так і область в цілому на Всеукраїнському освітянському рівні. Вперше це був 2008 р. коли став переможцем обласного туру Всеукраїнського конкурсу "Учитель року 2008" у номінації фізична культура, а другий раз це сьогодення, коли знову представляю свій рідний край як переможець ІІ туру Всеукраїнського конкурсу "Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу" у Тернопільській області.

З 15 по 17 листопада цього року в м. Києві проходив Всеукраїнський семінар для вчителів фізичної культури "Розвиток масового футболу" та фінал Всеукраїнського конкурсу у вище згаданій номінації.

Програма семінару включала в себе обговорення та розгляд питань розвитку системи дитячо-юнацького футболу в Україні, розвиток футзалу, жіночого та студентського футболу, крім цього організовані "круглі столи" для обговорення якісних показників уроків фізичної культури в новій українській школі. Виступи представників та керівництва ФФУ, Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, керівників Інституту модернізації змісту освіти України дали змогу зрозуміти, що настав час змін, змін на краще. І ці зміни в певній мірі залежать від нас самих.

Перебуваючи активним учасником даного семінару зрозумів одне, зупинятись немає сенсу, працювати треба, адже світ не стоїть на місці. І незважаючи на ті умови, які диктує життя, на ті негаразди, перешкоди та докори, робота вчителя є неоціненною і це доведено. Нові діти і незнайомі вчителі за мить стали одним цілим. Чому так? Напевне це цікаво, тому це і є вимогою сучасної школи. Ми виховуємо, навчаємо і формуємо майбутнє. Які би причини не виникали, що би ми не шукали негативні сторони в роботі і що би нам не підносило життя, це просто мить, яка мине, а завтра буде все по інакшому. Матеріальне забезпечення, фантастичні діти, чудові навчальні заклади та робочі місця. Умови - які створюємо, такі і маємо, підтримка і розуміння, здається більшого не треба щоб дитина, учень і сам вчитель був щасливий.

Спілкування з новими друзями, однодумцями та колегами по роботі з інших регіонів країни дало змогу зрозуміти, що напрямок взято правильно, лиш завжди потрібні корективи.

Тому хочеться наголосити на одному і напевне основному принципі в роботі сьогодення, майбутнє хоче змін, змін цікавих, нових, нестандартних, це подобається, це має місце, лиш треба трішки більше бажання щоб це оцінило основне наше журі - учні. Футбол як тема семінару змінив хараоктер окремих вчителів, іншим розкрив нові можливості в плані розвитку, більшість отримала впевненість в завтрашньому дні і переконана в правильності життєвого вибору.

Ми вчителі, працюємо з дітьми - нашим майбутнім. Наша краща сторона це відвертість і щирість в роботі. Діти в свою чергу дарують нам радість, розчарування, хвилювання і надію, але все це перекриває одна проста річ - усмішка. Саме усмішка і є оцінкою роботи і результатом від роботи. Міняємось, не зупиняємось, трошки більше творчості і бажання. Чим кращі ми - тим щасливіші вони...

Чортківська гімназія .pptx
книжка досвід роботи.docx

ХХІІ Спортивні ігри учнівської молоді м. Чорткова 2017 - 2018 н. р.

Учнівська молодь Чорткова позмагалась за першість у баскетболі

Перша половина ХХІІ Спортивних ігор учнівської молоді Чорткова закінчилась змаганнями з баскетболу серед дівчат. Ігри проходили в спортивному залі ЗОШ № 5.

Справжня боротьба за І місце в трійці лідерів відбувалась протягом усього турніру. Кожна з команд доклала максимум зусиль, що дало гарний результат і лише останні хвилини визначали переможців.

За підсумками змагань переможцями стали:

І місце - команда гімназії ім. М. Шашкевича;

ІІ місце - команда ЗОШ № 5;

ІІІ місце - команда школи інтернат.

У рамках ХХІІ спортивних ігор школярів, на базі ЗОШ І-ІІІ ст. №5 відбулись змагання з баскетболу серед юнаків загальноосвітніх шкіл міста.

З метою, якнайкраще представити місто на обласному рівні й популяризації спорту в цілому, вчителі фізичної культури шкіл міста об’єднали свої зусилля, що дало позитивний результат.

Спортивні протистояння проходили енергійно й непередбачувано.

За результатами проведених ігор, переконливу перемогу здобули учні Чортківської гімназії ім. М. Шашкевича, гра за II-III місце була справжньою битвою рівнозначно сильних команд.

Останні секунди матчу довели перевагу юнаків ЗОШ № 5 над суперниками із ЗОШ № 7 з різницею в одне очко.

Аналогічною грою відзначились спортсмени зі шкіл інтернату та ЗОШ № 2, які теж до останніх хвилин тримали в напрузі, як вболівальників, так і своїх наставників.

Підсумкова таблиця змагань:

1 - гімназія;

2 - ЗОШ і-ІІІ ст. № 5;

3 - ЗОШ І-ІІІ ст. № 7;

4 - ЗОШ інтернат;

5 - ЗОШ І-ІІІ ст. № 2;

6 - ЗОШ І-ІІІ ст. № 6.

команди призери нагороджені кубками та грамотами управління освіти, молоді та спорту Чортківської міської ради. Нагородження проводили методист міського методичного кабінету Шевчук В.Є. та головний суддя змагань Панчук І.В.

"ШКІРЯНИЙ МЯЧ"

"Колиска " ліги чемпіонів...

Смак перемоги відомий кожному. Вже з малку кожен юнак хоче або мріє бути футболістом, стати відомим як кумири мільйонів, бути просто зіркою. Чому так? Адже є багато інших видів діяльності, захоплень і вподобань. Але як показує час, саме секції з футболу збирають найбільшу кількість охочих займатись, і в цьому переконались вчителі та тренери, батьки іф просто шанувальники даного виду спорту. Минулого тижня проходили фінальні ігри змагань з футболу "Шкіряний мяч" серед юнаків загальноосвітніх шкіл міста Чорткова, у трьох вікових групах, а саме: старша вікова група - 2005 р. н. і молодші, середня - 2006 р.н і мол та молодша - 2007 р.н і молодші. Протистояння пар фіналістів набуло неабиякого спортивного запалу. Юнаки незважаючи на вік демонсрували справжній, емоційний, по спортивному впертий футбол. Кожна команда у відведений час викладалась на повну, тільки щоб здобути звання чемпіона.

У фіналі групи U-13 між командами ЗОШ № 5 та ЗОШ інтернат перемогу здобули вихованці ЗОШ № 5, з рахунком 2:0; в групі U-12 команда ЗОШ № 6 перемогла однолітків ЗОШ № 7 зрахунком 2:0 і справжня феєрична перемога відбулась у наймолодшій групі U-11 між командами гімназії та ЗОШ №2, де основу команди гімназистів представляли юнаки 2009 р.н, які впевнено переграли своїх апонентів з рахунком 5:0 і стали справжніми зірочками даного дійства.

Гарний настрій, підтримка наставників, батьків та вболівальників додали змаганням справжнього святкого настрою.

Всі команди призери нагороджені грамотами управління освіти, молоді та спорту Чортківської міської ради. Нагороджували переможців та призерів головний суддя змагань вчитель ЗОШ інтернат Скалій С. О та методист з фізичної культури Шевчук В.Є, Чекаємо зональних обласних змагань, які відбудуться весною 2018 року.

Успіх нас переслідує...

Звичайно це жарт, але вже треті поспіль зональні обласні змагання збірні наших школярів долають без перешкод. Минулого тижня коли юнацька збірна нашого міста з волейболу пробилась у фінальну частину ХХІІ Спортивних ігор учнівської молоді Тернопільщини всі тільки бажали аналогічного успіху і дівчатам. А дівчата, які впевнено тримають марку лідерства це просто довели у своїх спортивних баталіях. 18 листопада у м. Теребовля проходили зональні обласні змагання з волейболу серед дівчат ЗОШ І-ІІІ ст. області. Нашу зону складали 4 команди, це збірна м. Чорткова, команди Гусятинського, Теребовлянського та Борщівського районів. Пергравши всіх своїх суперників з рахунком 2:0 наші дівчата довели що поправу заслуговують боротись за звання найкращої учнівської команди області. Основу команди складали учні чортківської гімназії ім. М. Шашкевича (4 чол.), ЗОШ І=-ІІІ ст. № 5 (3 чол.), ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 (2 чол.) та ЗОШ І_ІІІ ст. № 7 (1). За станом здоровя з повноцінного складу команду не взяли участь у змаганнях 2 дівчат. Бажаємо успіху у фіналі.

11 листопада 2017 р. в м. Теребовля в рамках ХХІІ Спортивних ігор учнівської молоді Тернопільщини проходили зональні змагання з волейболу серед юнаків ЗОШ І-ІІІ ст. Нашу зону складали команди Теребовлянського р-ну, м. Чорткова, Скалата та Гусятинського району. Ігри проходили по коловій системі. Збірна нашого міста складалась із юнаків ЗОШ № 2, № 5 і гімназії. На відміну від команд дівчат які щорічно є фіналістами обласних змагань, команди юнаків пробивались у фінальну частину 5 років тому. Напевне і це стало основним поштовхом для цьогорічної команди, адже гартувалась вона частинками довший час щоб стати міцним цілим. Впевнена перемога над командами Скалатської МР та Гусятинського району з рахунком 2:0 вже гарантувала вихід у фінальну частину, для переконливості тільки не вистачало перемоги у третій грі . Зібравши всі сили наші юнаки довели і третю гру до переможного кінця, з рахунком 2:1 в команди Гусятинського р-ну зібравши 8 очок лідера зони впевнено готуємось до фінальної частини обласних змагань.

За результатами ігор місця розподілились наступним чином:

1 - Чортків;

2 - Теребовлянський р-н;

3 - Гусятинський р-н;

4 - Скалат.

Після тижня волейбольних баталій, які демонстрували юнаки загальноосвітніх шкіл, вболівальники та шанувальники цього виду з неабияким бажанням очікували змагань серед дівчат. Оскільки волейбол якмй демонсрували дівчата минулого року, і цього свідчив про надиво високий рівень, як для шкільної молоді міста. З кожною грою підтримка кожної команди зростала майже вдвічі, від емоцій та шквалу радості вболівальників здавалось не витримають і стіни залу. Окремі ігри затягувались у часі до години, рахунки партій зашкалювали, як наприклад в іграх між збірними ЗОШ № 2 та ЗОШ № 7 чи ЗОШ Інтерант і ЗОШ № 7, де рахунок досягав 29 очок, в обох іграх партії закінчувались при рахунку 29:27 і лиш в овертаймі визначався переможець.Беззаперечним лідером змагань була команда Чортківської гімназії ім. М, Шашкевича, під керівництвом В. Шевчука, яка ще в передостанньому турі забезпечила собі лідерство. 5 ігор - 5 перемог і 15 очок фаворита. Інші ігри до кінця тримали в напрузі, як самі команди так і представників команд. Гарний рівень, високий клас, і перспектива достойного представлення збірної команди міста на обласному рівні це все надихало кожну команду до найкращого результату.

В результаті проведених змагань, місця розподілились наступним чином:

І - гімназія ім. М. Шашкевича - 15 очок;

ІІ - ЗОШ І_ІІІ ст. № 5 - 12 чок;

ІІІ - ЗОШ інтернат - 7 очок;

4 - ЗОШ І_ІІІ ст. № 2 - 6 очок;

5 - ЗОШ І_ІІІ ст. № 7 - 5 очок;

6 - ЗОШ І_ІІІ ст. № 6 - 0 очок.

Команди призери нагороджені кубками та грамотами управління освіти, молоді та спорту Чортківської міської ради.

Завершився другий етап ХХІІ Спортивних ігор учнівської молоді м. Чорткова, а саме змаганнями з волейболу серед юнаків. Як і прогнозувалось лідерами в цій дисципліні беззаперечно були юнаки ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, які вже вкотре доводять що спільна робота школи і ДЮСШ дає переконливий результат, адже додаткова і цілеспрямована робота завжди винагороджується. Протидію фаворитам складали і ровесники з ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 і гімназисти, які за підсумками ігор здобули "приз глядацьких симпатій".

Щодо самих змагань, можна відмітити основне і важливе, вони мають місце в житті учнівської молоді, кожен вид, зокрема волейбол є одним з улюблених видів спорту учнівської молоді, лиш рівень визначає результат самого виду у певній категорії змагань. Волейбол у нашому місті знаходиться у належному рівні, особливо серед учнів, з кожним роком він охоплює велику кількість молоді, яка бажає і націлено працює в даному напрямку. Цьогорішні змагання показали напевне майбутнє цього виду, тобто він буде "жити", оскільки участь у самих змаганнях прийняли юнаки які навчаються у 8-10 класах, тобто охоплена більша кількість не випускників, і з цього випливає перспектива покращеноого результату не тільки на рівні міста, а й на обласному рівні. Новинкою змагань був виступ дівчат групи підтримки ЗОШ № 5, які в перерві між іграми підтримували як переможців так і переможених. Змагання проходили в прекрасній емоційній та радісній обстановці, велика кількість вболівальників тільки додавали справжнього характеру та видовища, що притаманне саме спорту. За результатами ігор, місця розподілились наступним чином:

1 - ЗОШ І-ІІІ ст. № 2;

2 - ЗОШ І-ІІІ ст. № 7;

3 - гімназія;

4 - ЗОШ І-ІІІ ст. № 5;

5 - ЗОШ інтернат;

6 - ЗОШ І-ІІІ ст. № 6.

Переможці та призери нагороджені кубками і грамотами управління освіти, молоді та спорту Чортківської міської ради, нагороджували призерів головний суддя змагань Прокопів А. Р. та методист міського методичного кабінету Шевчук В. Є.

Довгоочікуваний і переконливий...

Саме таким варто назвати результат зональних змагань з футболу серед юнаків ЗОШ І-ІІІ ст., які проходили в рамках ХХІІ Спортивних ігор учнівської молоді Тернопільщини.

В даних змаганнях взяли участь 21 команда з різних регіонів області, які в свою чергу були розділені на зони по 3 команди. Нашу зону складали збірні команди школярів міста Чорткова, які були представлені 3-ма школами призерами міських змагань, команда Теребовлянської ОГ та команда Заліщицького району. Переконливий початок матчу з командаю Теребовлянської ОГ навіть не навіював думок про поразку, а навпаки переконливо вів гру наших юнаків до успіху, але як тут кажуть "не фарт", остання хвилина і гол у наші ворота, ми поступаємось 0:1. Після переконлива перемога заліщицьких юнаків над нашим фаворитом з рахунком 2:1. І тут саме час, коли треба доводити, що перша гра випадковість, а переможець є тільки один. І це поправу вдається нашій команді. Юнаки зі всіх сил кинулись грати тільки на виграш, розуміючи що у фінальну частину потрапляють тільки сильніші, а фіналістами як говорить статистика обласних першостей ми були ще 3 роки тому. З підтримкою вболівальників, вірою в свої сили наша команда здобуває переконливу перемогу над суперником 4:1 і потрапляє у фінальну частину ХХІІ Спортивних ігор, яка буде проходити у м. Тернополі весною 2018 р.

Хороший старт!!! Так тримати...

Старт взято!!!

Традиційно з початком жовтня кожного навчального року стартують нові учнівські ігри. Цьогоріч вони вже ХХІІ Спортивні ігри учнівської молоді м. Чорткова.

Новий сезон нових вражень, переживань, емоцій та шквалу радості розпочали юнаки загальноосвітніх шкіл міста змаганнями з міні-футболу. Впродовж 5 днів спортивні міні поля стадіону "Харчовик" тримали в напрузі та очікуванні нових несподіванок всю юнацьку молодь міста. Кожна гра між командами була наповнена боротьбою характерів та інтересів, емоцій радості та вражаючої рівної боротьби. Всі представники команд своїх шкіл в більшій мірі показували рівну боротьбу, і лиш бажання до перемоги переважало у більш рішучіших. За підсумками 3 -х турів змагань розподіл учасників відбувся на дві групи. Групу лідерів, які минулого року очолили - гімназія, ЗОШ № 7 та № 6, які і вели боротьбу за призові місця. В результаті проведених 5 турів змагань та зіграних ігор, місця розподілились наступним чином:

І - ЗОШ І-ІІІ ст. № 7;

ІІ - ЗОШ І-ІІІ ст. № 6;

ІІІ - гімназія ім. М. Шашкевича;

4 - ЗОШ-інтернат;

5 - ЗОШ І-ІІІ ст. № 2;

6 - ЗОШ І-ІІІ ст. № 5

Нагородження переможців та призерів проводили методист методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Чортківської міської ради В. Є. Шевчук та головний суддя змагань, вчитель Чортківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 С.І. Побуринний. Всі призери нагороджені грамотами та кубками управління освіти, молоді та спорту Чортківської міської ради.

Спортивні ігри учнівської молоді 2016-2017 н. р.

З 10.10 по 15.10.16 р. проходила довгоочікувана першість міста з футболу серед юнаків загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, яка проходила в рамках ХХІ Спортивних ігор учнівської молоді м. Чорткова. Хочеться відзначити, що це не тільки перші змагання, які показали по справжній дух, зрілість і спортивний характер юних спортсменів, а й перші ігри, де емоції, переживання і головне настрій, який переходить на наступні змагання, загартовуючи тим самим учасників до серйозної боротьби, відповідальності перед своїми навчальними закладами, і що саме основне до пропаганди здорового способу, який є основним критерієм здорового майбутнього.

в 4 турі змагань, де передбачалась вирішальна стадія визначення трійки лідерів, боротьба показала протилежну сторону продуманого. Лідери за результатами 3-х перших турів ЗОШ № 7 і Гімназія в очному поєдинку так і не визначили переможця, розійшлись, як то кажуть "з миром" 1:1, натомість своїм шансом попасти в трійку добре скористались учні ЗОШ № 2 перегравши своїх товаришів з команди ЗОШ № 5 з рахунком 4:1, а здивував всіх вболівальників Інтернат, який наполегливо і відчайдушно вирвав перемогу в ЗОШ № 6, з рахунком 2:1.

Інтрига зростала до останнього, саме останній тур і вирішив всі регалії. Зош Інтернат розійшовся з ЗОШ № 5 зігравши внічию 0:0, Гімназія не втримала переконливої перемоги з рахунком 2:0 і внічию зіграла з командаю ЗОШ № 6 - 2:2, і саме тут за результатами всіх ігор зросла найбільша інтрига всіх змагань, де команди ЗОШ № 7 і ЗОШ № 2 вирішували своє місце в трійці лідерів, команда , яка наступала на пятки Гімназії, тільки одне очко відділяло їх від конкуренції за лаври першості - ЗОШ № 7, не змогла протистояти не менш затятій по спортивному команді ЗОШ № 2, переконлива перемога ЗОш №2 над ЗОШ № 7 2:0 розтавила все на свої місця.

Турнірна таблиця першості виглядає так:

1 місце - Гімназія ім. М.Шашкевича - 11 очок (5 ігор - 3 перемоги і 2 нічиї, 18 забитих мячів і 5 пропущених)

2 місце - ЗОШ № 2 - 10 очок (5 ігор - 3 перемоги, 1 нічия, 1 програш; 12 забитих мячів, 7 пропущених)

3 місце - ЗОШ № 7 - 8 очок ( 5 ігор - 2 перемоги, 2 нічиї і 1 поразка; 13 забитих мячів і 6 пропущених);

4 місце - ЗОШ № 5 - 4 очка ( 5 ігор - 1 перемога, 1 нічия і 3 поразки; 4 забитих мячі і 15 пропущених);

5 місце - ЗОШ Інтернат - 4 очка ( 5 ігор - 1 перемога, 1 нічия, 3 поразки; 3 забитих мячі і 15 пропущених);

6 місце - ЗОШ № 6 - 3 очка ( 5 ігор - 3 нічиї і 2 поразки; 7 забитих мячів і 9 пропущених)

всі школи учасники змагань нагороджені памятними мячами від обласної федерації футболу, команди призери та переможці нагороджені грамотами Управління освіти, молоді та спорту Чортківської міської ради, кубками від віділу молоді та спорту Чортківської міської ради і комплектами футбольної форми від міського голови Володимира Петровича Шматька. Нагородження команд проводили начальник Управління освіти, молоді та спорту Чортківської міської ради Поліщук Л. М., начальник відділу молоді та спорту Нагірний В.С. та заступник міського голови Тимофій Р.М.

Волейбольні баталії...

Тривають ХХІ Спортивні ігри школярів

Напруженими і не менш цікавими виявились спортивні баталії на волейбольному майданчику ЗОШ № 5, змагання серед юнаків ЗОШ І-ІІІ ст. міста Чорткова набрали повноцінних обертів. Ще зовсім недавно всіх обєднював футбольний дух, а тут і другий етап, старт і фініш волейбольної першості серед юнаків. 17, 19 та 21 жовтня на базі ЗОШ № 5 проходила першість міста з волейболу серед юнаків загальноосвітніх шкіл міста. З першого дня лідерство намагались захопити всі команди учасники. Всі ігри проходили в рамках ХХІ Спортивних ігор учнівської молоді міста Чорткова. Три дні, дарували глядачам по суті дивовижний волейбол, через надмірне бажання ввійти в трійку лідерів кожна команда не зважаючи на вказівки своїх тренерів-викладачів, представників йшла на непередбачувані, а часом і ризиковані дії, які в підсумку, як виявилось дали результат.

За підсумками трьох днів змагань, було зіграно 15 ігор. Турнірна таблиця змагань виглядає так:

1 місце - ЗОШ № 2 - (5 ігор, 5 перемог - 14 очок);

2 місце - ЗОШ № 5 - (5 ігор, 4 пермоги, 1 поразка - 11 очок);

3 місце - Гімназія - (5 ігор, 3 перемоги, 2 поразки - 10 очок);

4 місце - ЗОШ № 7 - (5 ігор, 2 перемоги, 3 поразки - 7 очок);

5 місце - ЗОШ № 6 - ( 5 ігор, 1 перемога, 4 поразки - 3 очка);

6 місце - ЗОШ інтернат - ( 5 ігор, 5 поразок).

Всі з нетерпінням чекаємо продовження справжніх волейбольних баталій, але вже серед дівчат, які розпочнуться 24 жовтня. Змагання будуть проходити в спортивному залі ЗОШ № 5, початок з 13.00 год.

27 жовтня в спортивному залі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 завершився останній тур першості міста з волейболу серед дівчат і самі змагання в цілому.

Як і передбачалось, сенсацій не відбулось, за результатами попередніх турів місця вже практично були визначені. Трійка лідерів, яка сформувалась за результатами ігор переконливо довела своє місце на пєдесталі в останніх іграх змагань. В підсумку турнірна таблиця виглядає слідуючим чином:

1 місце - Чортківська гімназія ім. М. Шашкевича - (5 ігор, 5 перемог - 14 очок);

2 місце - ЗОШ № 7 - (5 ігор, 4 перемоги, 1 поразка - 13 очок);

3 місце - ЗОШ № 2 - (5 ігор, 3 перемоги, 2 поразки - 9 очок);

4 місце - ЗОШ інтернат - (5 ігор, 2 перемоги, 3 поразки - 5 очок);

5 місце - ЗОШ № 5 (5 ігор, 1 перемога, 4 поразки - 4 очка);

6 місце - ЗОШ № 6 (5 ігор, без перемог).

Традиційно нагороджували переможців та призерів начальник управління освіти, молоді та спорту Чортківської міської ради - Л. М. Поліщук та начальник відділу молоді та спорту Чортківської міської ради В.С. Нагірний, які в свою чергу нагородили команди презирів змагань грамотами, а команду переможців - кубком, крім цього всім командам учасникам змагань були вручені волейбольні мячі від міського голови Володимира Петровича Шматька. Надалі збірна команда дівчат ( Мероник Тетяна, Гладка Олександра, Провальна Катерина, Процків Тетяна, Расевич Інна, Глинська Діана, Війтюк Надія, Рибачок Анастасія, Величко Аліна - всі Чортківська гімназія; Рябкова Віталіна, Кучерява Христина та Царик Аліна - ЗОШ № 7) під керівництвом В. Шевчука - вчителя Чортківської гімназії буде представляти наше місто на обласних зональних змаганнях, які відбудуться 19 листопада у місті Хоростків.

З 7 по 11 листопада в спортивному комплексі "Економіст" ЧІПБ проходили змагання з футзалу серед юнаків загальноосвітніх шкіл м. Чорткова. Як і попередні змагання з інших видів ці теж відбувались в рамках ХХІ Спортивних ігор учнівської молоді міста. 6 команд показали високий рівень майстерності, техніки та кмітливості. Кожна гра була наповнена щільністю емоцій, інтриг і переживань.

Вміння і навички окремих гравців показали, що є велика перспектива на високий результат, тому сформована збірна команда юнаків зможе підтвердити свій рівень на зональних обласних змаганнях, які пройдуть в м. Чорткові 19. листопада. Суперниками нашої команди будуть ровесники з Борщівського району, Заліщицького та Гусятинського районів і м. Теребовлі. Надіємось і віримо, що юні зірки достойно представлять наше місто і нашу молодь на цих змаганнях, цим самим здобудуть путівку у фінальну частину змагань.

За результатами ігор, які тривали 4 дні, місця розподілились слідуючим чином:

1 місце - ЗОШ № 2 (4 перемоги, 1 нічия - 13 очок);

2 місце - ЗОШ № 6 (3 перемоги, 1 нічия, 1 поразка - 10 очок);

3 місце - ЗОШ № 7 (3 перемоги, 1 нічия, 1 поразка - 10 очок);

4 місце - ЗОШ № 5 (1 перемога, 1 нічия, 3 поразки - 4 очка);

5 місце - гімназія (1 перемога, 1 нічия, 3 поразки - 4 очка);

6 місце - ЗОШ інтернат (1 нічия, 4 поразки - 1 очко).

18 листопада закінчилась найінтригуюча першість міста з футзалу, змагання проходили в рамках ХХІ Спортивних ігор учнівської молоді міста Чорткова. Найбільший інтерес серед прихильників та вболівальників зріс через те, що змагання проходили серед дівчат ЗОШ міста. Самі ігри були дуже непередбаченими і цікавими, кожного дня лідерство займала нова команда. Цікавість глядачів "зашкалювала", представники від змін в турнірній таблиці та непрогнозованих результатів просто ламали голову. І все ж таки найголовніша інтрига відбулась в останньомутурі змагань. Представниці % школи в напруженому поєдинку здолали своїх однолітків з школи № 2 і впевнено закріпились на першому місці, за сумою набраних очок. Наступними хто претендував на нагороди були юні спортсменки ЗОШ № 7, яким не вдалось втримати перевагу над суперницями з : школи - розійшлись нічиєю. А фаворити турніру гімназистки, які впевнено крокували до пєдесталу, з кожною грою доводячи свою перевагу і бажання до перемоги, впевнено перемогли команду з школи інтернат і здобули срібні нагороди першості, бронза в інтернату. Важливо одне, даний вид вперше дебютував на спортивних іграх школярів міста і викликав неабиякий ажіотаж і цікавість самих дітей, що говорить про перспективу в майбутньому.

Сформована збірна команда дівчат нашого міста вже наступного тижня 26 листопада в м. Тернополі буде представляти наше місто на зональних змаганнях з футзалу, серед школярів Тернопільської області. Бажаємо успіху дебютантам.

Перші успіхи...

19 листопада школярі нашого міста, юні спортсмени здобули перші путівки, а з тим і успіхи на шляху до медалей ХХІ Спортивних ігор учнівської молоді Тернопільщини. В змаганнях з футзалу, які проходили у нашому місті, збірна команда юнаків нашого міста під керівництвом вчителів І. Панчука та В. Бужинського здобула впевнену путівку у фінальну частину змагань ХХІ Спортивних ігор. Спортивний комплекс «Економіст» приймав 5 команд з різних районів нашої області: м. Чортків, м. Теребовля, збірні Борщівського, Гусятинського та Заліщицького районів. Захоплюючі ігри та прекрасна обстановка, підтримка глядачів і самих команд, створили по суті справжнє спортивне свято. Юні майстри футзального мяча демонстрували неабиякі можливості та здібності. В підсумку – ми в фіналі, з чим і вітаємо наших юнаків. Такого ж успіху добились і представниці прекрасної статі збірна команда дівчат з волейболу під керівництвом тренера В. Шевчука та А. Прокопіва, які теж переконливо у м. Хоростків, на зональних змаганнях в рамках цих же ігор здолали своїх суперників і пробились у фінальну частину змагань.

Талановиті діти, на яких варто звернути увагу, оскільки вони є майбутнім нашого міста і держави в цілому і фанати справи - вчителі, які не шкодуючи свого часу, віддають для підготовки юних зірок дуже багато часу,доводять єдине і важливе - майбутнє має чим гордитись. Талант, успіх, здоровий спосіб займають головне місце у житті молодого покоління. Варто відмітити і наступне, що діти заслуговують на більше ніж похвалу, адже крім навчання і занять улюбленими справами дійсно половину свого вільного часу віддають справі яка формує здорове і щасливе майбутнє - це спорту.

Дякуємо нашим командам і гравцям особисто, а також тренерам команд за відмінну підготовку, бажаємо міцного здоровя та підкорення найкрутіших вершин.

Використання нестандартного обладнання на заняттях з волейболу (дівчата)

Срібні нагороди наших баскетболісток...

Напередодні свят та Нового року перша половина спартакіади підійшла до закінчення. Змагання з баскетболу серед дівчат ЗОШ І-ІІІ ст. м. Чорткова прошли як і попередні види на високому рівні, 5 днів справжніх спортивних баталій. Обійшлося і тут без сенсацій, з перших днів лідерство в змаганнях захопили збірні команди дівчат гімназії ім. М. Шашкевича та ЗОШ інтернату, які і зустрілись у фінальному поєдинку. Гра проходила на рівних, з незначними перевагами то одних, то інших, але як кажуть, доля сприяє сильнішим. Саме більш стійкішими в плані характеру виявились дівчата ЗОШ Інтернату, які в другій половині гри зламали своїх суперниць і довели впевнено гру до перемоги. Гарний, напружений і емоційно нестійкий фінал, дав змогу побачити хороший рівень підготовки команд, а також клас та майстерність окремих гравців, які будуть складати основу збірної команди нашого міста для участі в обласних змаганнях. Отож результати першості з баскетболу:

  • 1 місце - ЗОШ інтернат
  • 2 місце - гімназія
  • 3 місце - ЗОШ № 5
  • 4 місце - ЗОШ №2
  • 5 місце - ЗОШ № 7
  • 6 місце - ЗОШ № 6

Два золота - два титула...

Спартакіада учнівської молоді набравши приголомшливих обертів продовжує дивувати, а також інтригуючи заохочувати шкільну молодь до здорового способу життя. Мотивація самих спортсменів, а також їхніх вболівальників та фанатів не перестає дивувати. Школярі нашого міста прекрасно поєднюють навчаня і дозвілля, зокрема спортивно-масову роботу, яка є рейтинговою для усіх шкіл.

З початком 2 півріччя знову мають подовження ХХІ Спортивні ігри школярів міста. 24-25 січня на базі загальноосвітньої школи № 5 проходили змагання з вуличного баскетболу (стритболу), які є теж в рамках даних ігор. Майстерності та індивідуальним можливостям гравців як кажуть - не було меж. Всі команди ЗОШ були на високому професійному рівні, про що свідчать результати та оцінка вболівальників і глядачів.

Першість серед юнаків ЗОШ м. Чорткова була фактично прогнозованою, фаворитами ще до змагань були команди Чортківської гімназії та ЗОШ інтернат, які у фінальному поєдинку визначили статус кращих баскетболістів вулиць. Переконливими чемпіонами в даному виді стали вихованці Чортківської гімназії ім. М. Шашкевича.

2 місце - ЗОШ інтернат;

3 - ЗОШ № 7;

4 - ЗОШ № 5;

5 - ЗОШ № 2;

6 - ЗОШ № 6.

Можливо саме це і надихнуло дівчат перед їхніми змаганнями. Переконливо гра за грою учні Чортківської гімназії та ЗОШ інтернату демонстрували свою майстерність і клас в даному виді перед усіма іншими школами. Обидві школи потрапили у фінал. Інтригуючої і найнепередбачуванішої гри, за словами викладачів вже не доводилось бачити останні 5 років. Перша половина гри була повністью за інтернатом - рахунок 4:0, "друге дихання" гімназії і рахунок стає 4:4, основний час вичерпано. Овертайм, все як то кажуть залежить від везіння і наполегливості. Саме наполегливість і характер в більшій мірі був притаманний учням гімназії, які і в найнапруженішому матчі, в найвідповідальніший моменти змогли зберегти стійкість і зосередженість - 2:1 і перемога гімназистів заслуговує похвали. І знову чемпіон - Чортківська гімназія ім. М. Шашкевича.

2 місце - ЗОШ інтернат;

3 місце - ЗОШ № 5;

4 місце - ЗОШ № 7;

5 місце - ЗОШ № 2;

6 місце - ЗОШ № 6.

Хочеться відмітити основне, учні шкіл призерів, а саме Чортківської гімназії та ЗОШ Інтернату будуть представляти наше місто на обласних змаганнях, як з баскетболу так і зі стритболу. Бажаємо їм успіхів і високих досягнень.

Нагородження команд призерів та переможців проводили методист міського відділу світи, молоді та спорту Шевчук В.Є., начальник відділу у справах молоді та спорту Чортківської міської ради Нагірний В.С.

Майсти "кошика"...

Впертість і наполегливість...

Основні баталії спортиних вгор учнівської молоді Чорткова вже на фінішній прямій, лідерство впевнено тримають школярі гімназії, а вперто і завзято за позиції призерів боряться 5, 7, та школа інтернат.

6 лютого в спортивному залі ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 проходив останній тур міської першості з баскетболу серед юнаків ЗОШ. Як і передбачалось лідество та боротьбу за головний трофей розігрували команди Чортківської гімназії та ЗОШ інтренату. Глядачі вже звикли що коли у фінал попадають саме ці дві школи, то треба чекати не просто напруженої боротьби, а мега спортивне шоу, де є присутні і впертість, і характер, і саме везіння як і успіх, який завжди притаманний сильнішим. І знову сильніші - гімназисти. Вперто і наполегливо в боротьбі за перше місце фортуна на стороні учнів гімназії. Основу команди складають учні-гравці які вже мають певний досвід витупів на майданчиках області, а також і України, оскільки певна кількість юних спортсменів складає основу збірної команди міста яка виступає на Всеукраїнському рівні, крім цього лідери обох команд є також учасниками Всеукраїнських змагань серед старшої вікової групи, які виступають за Хмельницький Новатор. Вітаємо переможців і бажаємо збірній достойно виступити на обласних змаганнях.

Хочеться відмітити основне, що у фінальну частину обласної спартакіади, крім дівчат волейболісток потрапили обидві команди баскетболістів нашого міста, а також майстри малої ракетки.

Майстри малої ракетки...

8-9 лютого в спортивному залі Чортківської гімназії проходили змагання з настільного тенісу серед школярів міста, які тривали теж у рамках ХХІ Спортивних ігор учнівської молоді м. Чорткова.

За останні 5 років популярність даного виду зросла у двічі. Вболівальники просто були зачаровані майстерністю та та вмінням тенісистів. Першість серед дівчат виявилась просто неперевершеною, зовсім ще юні майстині брали верхи над досвідченими суперниками, аматори складали противагу досвідченим, а чемпіони просто підтверджували клас. В результаті:

! місце- ЗОШ інтернат,

2 місце - гімназія;

3 місце - ЗОШ № 7;

4 місце - ЗОШ № 5;

5 мсце - ЗОШ № 2;

6 місце - ЗОШ № 6

Зовсім протилежною виявилась боротьба серед юнаків. Кількість рівних і настирливих до перемоги виявилась більшою, ніж передбачувалось. З перших турів змагань лідерство захопили команди Чортківської гімназії, ЗОШ № 5 та № 7. Тільки парні очні зустрічі розставили все на свої місця. Юнаки показали справжній клас в даній спортивній дисципліні. Тренер ЧРК ДЮСШ Й.В.Цьомко, який був одним із судів змагань, як досвідчений спортсмен, ветеран спорту, в минулому МС був приємно здивований роботою більшості своїх вихованців. Підкреслив головне - " є хороша збірна для участі в обласній першості..." Результати змагань:

1 місце - ЗОШ № 7;

2 місце - ЗОШ №5;

3 місце - гімназія;

4 місце - ЗОШ № 2

5 місце - ЗОШ № 6

6 місце - ЗОШ інтернат

"Олімпійське лелеченя" 2017

Тримаємо марку - перші і не випадково....

"Козацький гарт 2017"

Зведений протокол.docx

легка атлетика 2017

Протокол змагань з легкої атлетики.docx
Протокол естафета.docx