Комунальний заклад середньої освіти "Шепельська гімназія №39 Луцької міської ради"

Я ЛЮБЛЮ УКРАЇНУ!  

Особливо важливим є   виховати патріотичні почуття. Адже саме в цей час закладаються передумови громадянських якостей, з′являються і розвиваються уявлення дітей про людину, суспільство і культуру. Любов маленької дитини-школяра до Батьківщини розпочинається з відносини до найближчих людей - батька, матері, дідуся, бабусі, братів, сестер, з любові до своєї домівки, вулиці, на якій проживають, любов до школи, села, міста, до всієї країни; створення  тісного  взаємозв’язку між поколіннями. Тож на своїх уроках я звертаю велику увагу формуванню у школярів дієвих емпатійних проявів щодо близьких, адже мало розуміти, що таке доброта, турбота, вдячність, взаємодопомога – необхідно проявляти та виховувати ці почуття у повсякденні, цінувати членів своєї родини й теплоту рідної домівки; вчити творити добро.

З погляду сучасності таке виховання включає розвиток любові до Батьківщини, національної самосвідомості й гідності; дбайливе ставлення до рідної мови, до культури та  традицій українського народу; шанобливе ставлення до державних та народних символів; любов до рідного краю та маминої колискової пісні з цікавою бабусиною казкою; потребу зробити свій маленький дитячий внесок у долю країни.  

Міжнародний день рідної мови

21 лютого,  до Міжнародного дня рідної мови, у 6 класі була проведена інтелектуальна гра - вікторина "Знавці рідної мови".

Шестикласники з ентузіазмом та цікавістю виконували різні завдання: розгадували ребуси, складали прислів'я, виконували творчі міні - проєкти, були бліцопитування,  загадки, конкурси, завдання з фразеологізмами. Панувала тепла атмосфера, веселий настрій , діти показали свої знання і вміння.

День пам'яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, відстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні

Свобода – фундаментальна характеристика людського існування, це можливість вільного вибору та усвідомлення власної відповідальності за цей вибір. Герої Небесної Сотні зробили свій вибір – виборювати свободу та гідність, віддавши за це життя. Вони загинули за те, щоб Україна розвивалася як вільна демократична держава.

День Героїв Небесної Сотні покликаний увічнити людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідно вшанувати подвиг загиблих за ідеали демократії, права і свободи людини, європейське майбутнє України.


День Державного Герба України 

Саме 19 лютого 1992 року Верховною Радою України було затверджено тризуб як Малий герб України. Він визначений як головний елемент великого Державного Герба України. 

Тризуб – це відголос історії нашої нації, який об’єднує в собі дух українського народу, підкреслює незалежність і волелюбство, уособлює нашу єдність! Він був і назавжди залишиться символом суверенної незалежної Української держави! Нехай це свято сповнить нас ще більшою гордістю за нашу країну, зміцнить нашу віру в неї як успішну, заможну, справедливу європейську державу! Українці народжені з Тризубом у серці, а, отже, – наша воля завжди з нами! Разом до Перемоги! 

День єднання

Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з’явилася інформація про те, що саме 16 лютого росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну. У цей день українців закликали підняти державні прапори на будинках і спорудах. Це свято є символом єдності та солідарності українського народу в обличчі зовнішніх викликів та загроз.

День безпечного Інтернету 

День пам'яті подій під Крутами

29 січня Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника. 

День пам'яті жертв Голодомору 

Сьогодні Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.

Цьогоріч ми вдруге віддаємо шану жертвам сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни. Нинішні трагічні події та чергові злочини росіян демонструють, що жива пам’ять – надзвичайно важлива.

Цього дня згадаємо про мільйони людських життів, які втратила Україна. О 16:00 запалимо свічку пам’яті у вікні на знак скорботи за загиблими та віри в нашу Перемогу.

Пам’ятаємо, єднаємося, переможемо!


День пам'яті Гнатенка Івана Івановича,

 учня нашої гімназії 

Вони живуть навіки у серцях
І в пам’яті народу України.
І не дозволять нашим ворогам
Перетворить Вітчизну на руїни.

Ми вистоїм. Здолаємо катів,
Як маків – цвіт розквітне Україна!
На тих місцях, де йдуть тепер бої,
В земнім поклоні схилиться калина.

День Соборності України

Щорічно 22 січня українці святкують День Соборності України, присвячений єднанню українських земель та прагненню до незалежності. Свято приурочене до Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), що був проголошений 22 січня 1919 року на Софіївській площі в Києві. Крім того, цього ж дня у 1918 році IV Універсалом Української Центральної Ради було задекларовано незалежність Української Народної Республіки.

День Соборності офіційно відзначають з 1999 року, згідно з Указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року, а започаткована у далекому 1990 році акція «живий ланцюг» на честь річниці Акту Злуки досі є традиційним символом Дня Соборності та єдності українців.

День Соборності має неабияке значення для нашої держави: проголосивши об’єднання українських земель понад століття тому, українці й сьогодні продовжують боротьбу за свою незалежність, ідентичність та цілісність.

Ми вдячні Збройним силам України, які є запорукою того, що соборній Україні бути. Тимчасово окуповані території неодмінно будуть звільнені від російських загарбників, так само як буде звільнено і найбільшу в Європі атомну електростанцію – Запорізьку.

Метою сьогоднішньої боротьби є перемога соборної України – і досягнути її можливо лише в єдності всього українського суспільства.

З Днем Соборності України! Слава Україні!