Збереження та реалізація спадкової інформації

Відеоблог вчителя

Все частіше на слуху онлайн-уроки, дистанційне навчання. І все більше вчителі задумуються про власний відеоблог. Як зацікавити молодь відеоуроками? Як зрозуміло донести інформацію, не викликаючи роздратування та нудьги? Які ресурси допоможуть нам в цьому? А головне, як потім можна використати свої відео? Як зрозуміти, що учні дивилися відео, а не займалися своїми cправами? Поговоримо про це...

Відеоблог учителя: як використати

Сьогодні існує думка, що YouTube можна використовувати лише для розваг. Але багато вчителів, викладачів та просто людей, що займаються освітницькою діяльністю, говорять – «ні» - цим застарілим судженням.

Нині всі, хто бажає навчатися, має можливість самостійно дізнаватися про різні освітні теми без обмежень. YouTube є легкодоступною платформою для завантаження освітнього контенту. Так, є певні ризики розповсюдження помилкової інформації, неякісних матеріалів, але не будемо про погане. Мова піде про створення якісного освітнього відеоматеріалу.

Як цікаво подати матеріал у відеоролику?

По-перше – варто продумати із чого робити скринкасти. Для цієї мети найчастіше використовують презентації, створені у PowerPoint. Але монотонні слайди, «прилизаний» дизайн швидко втомлює слухачів та розсіює увагу. Тому спробуйте свої презентації зробити більш динамічними. Додайте у структуру різноманітні відео- та аудіовставки. Їх можна зробити власним телефоном. Особливо це було б актуально робити для візуалізації поняття, на початку пояснення нового блоку матеріалу, між різними блоками уроку, для розмежування практичної та теоретичної частин уроку.

Попрацюйте над дизайном презентації: перелистування стародавньої цікавої книги, висування стікерів, т.т. позбудьтеся монотонності на екрані. Школярам більш властиво візуальне сприйняття інформації: особливо через яскраві медіа-матеріали

Чудовою альтернативою презентаціям для скринкастів можуть бути різноманітні комп’ютерні програми. Пропоную переглянути ті, що особисто використовую для створення відеоуроків.

Book Creator – інструмент для створення цифрових книг

Для роботи в цьому ресурсі вам необхідно зареєструватися. Після цього ви матимете можливість створити бібліотеку із 40 книг. Для початку тиснемо «NEW BOOK» – нова книга, жовту кнопку у правому верхньому куті панелі інструментів. Обираєте формат книги (бо потім це змінити буде неможливо) Добавити контент ви зможете при допомозі кнопки «+» у правому куті. Таким чином у майбутню книгу ви можете вбудувати документи із комп’ютера, гугл диска, а також посилання, натиснувши «Import». Можете зробити примітивні малюнки, чи обрати із колекції, натиснувши «Pen». Вставити текст і заповнити вашу книгу, натиснувши «Text» Виділивши текст, ви зможете з ним попрацювати. Кнопка – «i» дає можливість зробити обкладинку книги

Готову книгу можна опублікувати у свою бібліотеку та завантажити на ПК у вигляді PDF


Коли багато тексту, свою присутність можна подати у вигляді анімованої вчительки.

Так можна провести віртуальну екскурсію. Допоможе в цьому сервіс-хмара для створення анімованого відео, з використанням анімованих персонажів Animaker. Реєстрація необхідна. Ресурс англомовний, але для автоматичного перекладу тексту web-сторінки використовуйте браузер Google Chrome

Умовно безкоштовна програма, дає можливість завантажити два відео по 2-і хвилини. Але є кілька варіантів обійти ці труднощі. Отже, після реєстрації натискаємо «створити» у лівому верхньому куті. На панелі зліва ви можете вставити анімованого персонажа, шаблон сцени, фігури з колекції, текст, картинки, відео, а також завантажити свої фото та відео, що є найважливішим. Для цього необхідно зробити один клік, або перенести мишкою. На панелі справа можна добавити нову сцену, натиснувши «+». Натиснувши на персонаж, відкривається можливість обрати дію для нього та вираз обличчя – праворуч; та можемо озвучити героя, безпосередньо в сервісі, чи завантажити з ПК. Що цікаво, є автоматична синхронізація мови з губами персонажу. Знизу екрана є часова стрічка (фіолетова) сцени на якій можна налаштувати показ. Є можливість попереднього перегляду як окремих сцен, так і всього відео (жовтий трикутник на панелі інструментів зверху). Готове відео можна завантажити на ПК, або отримати посилання. Програма містить відео підказки.

Подібним інструментом до Animeker є Biteable.

Після реєстрації (стандартна процедура), натискаємо «створити». Даємо назву , тиснемо «продовжити» Перед нами відкриваються типи сцен, різної тематики. Обираємо яка підходить. під типом сцени вказано їх кількість: Навівши курсор на сцену, ми можемо переглянути анімацію. Щоб обрати сцену – достатньо кліка по ній. Вводимо текст та редагуємо його, додаємо до нього анімацію. Нову сцену додати значком «+» у лівому нижньому куті. По закінченню роботи, тиснемо «завантажити» Єдиним недоліком безкоштовної версії є водяні знаки. Я вважаю, що такі короткі анімовані відео можна використовувати для створення власних відеоробіт

.Під час створення відеоуроків варто згадати про стем освіту. Поясніть матеріал, використовуючи лепбук:: А можна просто «зліпити процес» (пластилін) і залишити його без вашої озвучки, додавши музичний супровід. Такі «німі» кадри триматимуть увагу учнів

Хочу відразу попередити, що музичний ряд варто обирати на спеціальних сайтах, де музика без авторських прав, або в колекції YouTube.

Відеоуроки можна записувати, використовуючи інтерактивні плакати, створені в Thinglink.

Цікавим варіантом для запису відео може бути використання програм для створення ментальних карт.

Ми не диктори і наша вимова бажає бути кращою. Під час озвучування трапляються заминки, збивається текст і щось іде зовсім не так. Вихід простий: знімати окремі елементи з подальшим монтажем. Для цього можна використовувати відеоредактори, як наприклад, Movavi Video Editor (завантажується на ПК). Цей потужний інструмент має дуже простий і приємний інтерфейс, зручний у користуванні, із масою можливостей.

Цей редактор дозволяє обрізати та склеїти відео; додати переходи, що покращує відеоурок; дає можливість доповнити ваше відео фоном, вставками, звуками з колекції; вставити текст з анімацією; накладати картинки на відео, робити прискорену перемотку; накладати ефекти та багато іншого. А головне, що редактор завантажується на ПК і не залежить від інтернету.

Під час тривалого дистанційного навчання діти сумують за школою, вчителями, друзями, живим спілкуванням. Тому нам, вчителям, варто «з’явитися» в кадрі у вигляді маленького віконечка. Для цього скористайтеся програвачем - Media Player Classic, який потрібно просто завантажити на ПК і зробити кілька налаштувань: файл – відкрити файл.

Дуже простий та зручний програвач.

Існує безліч програм для запису екрану. Ось, до прикладу, програми, що можна завантажити на ПК і користуватися.

Bandicam - зручна програма для запису екрану для Windows. Може записувати увесь екран, або певну частину екрану. Дає високий рівень стиснення, при цьому зберігаючи якість відео, близьку до оригінального. У цій програмі можна підключити відеокамеру. Усі ляпи редагуємо в Movavi Video.

CamStudio, також простий та зручний інструмент для створення скринкасту. Варто натиснути червону кнопку і запустити програму, попередньо відкривши презентацію для запису.

Такі програми я, як учитель біології, використовую для запису відеофрагментів із документальних фільмів про тварин, щоб не скачувати повністю та не обрізати в Movavi Video. Дуже швидко та зручно.

Зручною та простою в користуванні є – oCam Screen Recorder.

Недоліком є те, що рамка захвату не згортається, допоки не закрити програму. Після закриття програми відкривається Internet Explorer з рекламою та посиланням на блог програми. Запуск програми відбувається червоною кнопкою. Готове відео зберігається тут в папці.

Відеоуроки можна використовувати під час онлайн-навчання, як елемент уроку, для самостійного опрацювання теми, підготовки до ЗНО. Але існують інтернет ресурси, де можна робити тести на основі цих відео чи створювати цілі онлайн-урок.

TED-Ed – освітня платформа для створення відеоуроків.

Реєстрація обов’язкова. Для початку роботи тиснемо «Create – A Lesson» - створити урок.

Вводимо адресу відео з YouTube, тиснемо – пошук. Запускаємо відео. На сторінці є доступними такі інструменти:

  • вступна частина (можна поставити завдання для учнів)

  • Створення самого тесту: є два варіанти питань – множинний вибір та відкрита відповідь (створюємо тест)

  • Поглиблене вивчення ( можна вставити фото, посилання на сторінки сайту для більш глибшого вивчення матеріалу)

  • Провести дискусію (вставити тему дискусії, чи питання для неї)

  • Організація висновків.

Коли питання тесту сформоване, внизу ми можемо вставити час із відео, де є відповідь на питання. Коли учні натискають невірну відповідь на питання, тест запропонує переглянути відео з того моменту, де починається вірна відповідь на питання.

По завершенню створення відеоуроку, натискаємо опублікувати (у правому

верхньому куті), обираємо чи діти можуть зайти через акаунт, або без, і копіюємо посилання для учнів. Усі уроки зберігаються на сервісі з подальшим редагуванням.

Відеоуроки виходять на перший план при використанні методики «перевернутого класу». Якщо ви не можете бути впевнені, що ваші учні підготуються вдома до такої форми навчання, то можна подивитися відео на уроці і після цього виконувати відповідні завдання. В учителя буде достатньо часу, щоб проводити консультації з учнями. Ця методика називається «псевдоперевернутий клас».

Відеоуроки це новий засіб навчання і я бажаю всім успіху в його освоєнні.



























Принцип подвоєння ДНК закладений у самій структурі молекули. Реплікація неминуче протікає з помилками, більш того, ці помилки - основне джерело генетичної мінливості для еволюції


Транскрипція - перший крок на шляху до реалізації генетичної інформації, записаної в ДНК, шляхом матричного синтезу. Матричний синтез можливий для всіх типів нуклеїнових кислот: синтез ДНК на ДНК, РНК на ДНК, ДНК на РНК і РНК на РНК


РНК - дуже різноманітні за своєю структурою молекули, які виконують безліч функцій. Основна функція РНК - реалізація генетичної інформації, яка записана в ДНК, але в клітині багато таких молекул РНК, які виконують абсолютно інші функції

Структура білкових молекул записана в ДНК у вигляді послідовності нуклеотидів. Перехід з мови ДНК на мову білка відбувається у відповідності з універсальним правилом, яке називається генетичним кодом