Сайт вихователя ГПД

Крючкової В.Л.

Вихователь Марганецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3

Крючкова Вікторія Леонтіївна

Стаж роботи: 18 років

Методична проблема:

"Формування загальнолюдських моральних цінностей молодших школярів"


Робота над проблемою

« Формування загальнолюдських моральних цінностей молодших школярів»

Над цією проблемою я працювала три роки в НВК «Ліцей №10» та другий рік в ЗОШ №3.

Найважливішим засобом виховання в моїй діяльності є гра. Граючись, дитина пізнає світ, навчається спілкуватись з іншими, виконує побутові дії. Величезне значення в моральному вихованні мають рухливі ігри на свіжому повітрі. Вони розвивають почуття товариської солідарності, взаємодопомоги, відповідальність за дії товариша. Рухливі ігри мають яскраво виважений характер. Граючись, дитина відчуває радість від фізичного і розумового напруження. Ще В.О. Сухомлинський порівнював гру «з величезним світлим вікном, крізь яке в духовний світ дитини вливається живлющий потік уявлень, понять про навколишній світ».

В роботі з дітьми систематично впроваджую дидактичні ігри, які розвивають в учнів пізнавальні інтереси, спрямовують до навчання. Це і словесні ігри, ігри з ознайомлення з природою, ігри з формування математичних уявлень, мовні ігри тощо.

Моїм вихованцям подобаються сюжетно-рольові ігри. Саме вони посідають особливе місце в моральному вихованні дітей, бо мають здебільшого колективний характер, адже відбивають відносини у суспільстві.

Серед улюблених ігор є ігри на розвиток фантазії, сценічного руху, акторського мистецтва, творчих здібностей. Це ігри-пантоміми, скульптурні вправи, вправи на розвиток мовлення. У процесі таких ігор у вихованців поліпшується психологічний стан, розвивається емоційна сфера дитини, передаються почуття, настрої, їх вираження.

У режимі ГПД важливого значення надаю годинам здоровя. Це не лише організація рухливих ігор, а й бесіди –спостереження за змінами в природі, довкіллі. Проводяться прогулянки-пошуки «Де ще залишилася зима», «де живуть фазани?», години милування в природі «Білі мухи налетіли», «Чарівний листопад», «Перші провісники весни». Цим я виховую у дітей любов до прекрасного, чуйне ставлення до всього живого, прививаю любов до природи рідного краю, дбайливе ставлення до її багатств.

Неабияке місце у моїй діяльності займає національно-патріотичне виховання, основним завданням якого е плекання духу любові до рідної землі, слова, пісні, традицій, виховання національної гордості, патріотизму, бажання формувати в собі кращі людські якості: доброту, увагу, чуйність, милосердя, толерантність, справедливість, гідність, працелюбність. Для цього організовую та проводжу зустрічі з відомими людьми міста (художником Барнаш І.О.), дітьми та учасниками війни ( Шиш В, П,, Петелько М.М), пожежниками-рятувальниками (інспектор Зінченко С.І.), учасниками АТО (Мититяк В.В., Разживін Є.М.), ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС (Кисліцин М.І., Станівчук В,С,). Зустрічі супроводжуються відвідуванням шкільного Музею Бойової та Трудової слави, де мої вихованці вільно спілкуються з шановними гостями, знайомляться з героїчними сторінками минулого, сьогодення. Це виховує в них почуття гордості та вдячності до своєї держави, свого народу, історії, виховання високого ідеалу служіння народові, готовності до трудового та героїчного подвигу в імя процвітання Батьківщини.

Для забезпечення цікавого дозвілля дітей в ГПД планую та проводжу екскурсії: до пожежно-рятувальної частини, до міських бібліотек, до еколого-натуралістичного центру ( Музей хліба, Зимовий сад, куточок живої природи). Це ознайомлює дітей із духовним надбанням нашого народу, розширює їхній кругозір, формує світогляд, прививає любов до рідного міста, до людей, які в ньому живуть.

З інтерактивних технологій навчання використовую такі форми та методи: робота в парах, мікрофон ,незакінчені речення, аналіз ситуації, «навчаючись-учусь». Застосування такої технології дає змогу навчити учнів самостійно вирішувати проблеми, приймати колективне рішення,аналізувати певні ситуації, випадки з життя, надає можливість кожному сказати щось швидко, по черзі, відпрацьовує вміння говорити коротко, по суті й переконливо.