Новини

Сьогодні, 21 листопада, День Гідності та Свободи

Це день, коли ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної Сотні та всіх, хто боровся і продовжує боротися за свободу і незалежність України. Події Революції Гідності 2013-2014 років стали переломним моментом в історії України.  Вихід людей на Майдан, їхня мужність та прагнення до демократії та європейського майбутнього надихнули весь світ.  Ці події показали, що український народ прагне свободи та гідного життя.

День Гідності та Свободи – це не лише день пам'яті, а й день утвердження  національної  ідентичності,  твердості  духу  та  непохитної  віри  в  справедливість.  Це  день,  коли  ми  згадуємо  про  важливість  боротьби  за  свободу  та  гідність,  за  справедливість  та  демократію.

Схиляємо голови перед пам'яттю Героїв Небесної Сотні та всіх, хто віддав життя за свободу України.  Їхній подвиг назавжди залишиться в історії.

#ДеньГідностіТаСвободи #НебеснаСотня #РеволюціяГідності #Україна #Свобода #Гідність #Пам'ять #21листопада

Програма заходів_День Гідності та Свободи 2024 (2).pdf

Відповідно до Указу Президента України від 13.11.2014 № 872/2014 щороку 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. В цей день у 2004 та 2013 роках на столичний майдан Незалежності вийшли небайдужі громадяни. У листопаді 2004 року – щоб захистити своє право на чесні вибори, а за дев’ять років – щоби відстояти свою гідність і європейське майбутнє України. Національним музеєм Резолюції Гідності спільно з партнерами підготовлено програму, яка включає інформаційні, освітні, виставкові та комеморативні заходи.

Інформаційно-методичні матеріали_День_Гідності_та Свободи_2024.pdf
Практичний посібник-День Гідності та Свободи-2024.pdf

До Дня гідності та свободи вчитель історії (Бондарєва В.О.) з 10 класом провела засідання круглого столу "Хроніки гідності". Старшокласники згадали хронологію подій революції на граніті, Помаранчевої революції, Євромайдану. Учні висловили свої думки та погляди щодо особистого сприйняття цих подій та провели рефлексію.

Документальна стрічка Алана Бадоєва та "1+1 Україна" "Довга доба" 

Документальний фільм про війну в Україні "Довга доба" був створений режисером Аланом Бадоєвим та телеканалом "1+1 Україна". Він розроблявся 1,5 року, а для показу на екранах зібрали 200 годин відеоматеріалів. 

"Довга Доба" – це документальна подорож життям українців під час війни. Кожна історія у стрічці – кіно, яке знімали наші герої на свої ґаджети. Цей проєкт – не просто ще один фільм про війну, а унікальне свідчення трагічних подій і злочинів Росії очима українців, щоб ніхто та ніколи не зміг переписати нашу історію. Це 120 хвилин про минуле заради майбутнього. 

Перший показ стрічки відбувся 21 листопада 2023 року, у День Гідності та Свободи. Прем'єра відбулася в Національному музеї історії України у Другій світовій війні. 

У лютому 2024 року Алан Бадоєв представив документальну стрічку в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі

Крім того, фільм "Довга доба" здобув перемогу на кінофестивалі "Cinema for Victory". Тоді команда режисера заявила, що віддасть нагороду розміром 100 тисяч гривень на лікування поранених бійців.

За матеріалами УНІАН

Сьогодні, 20 листопада, Всесвітній день дитини!  Це день, коли ми звертаємо увагу на права та благополуччя дітей у всьому світі.

Кожна дитина заслуговує на щасливе дитинство, наповнене любов'ю, турботою та можливостями для розвитку.  Вони – наше майбутнє, і від того, як ми дбаємо про них сьогодні, залежить завтрашній світ.


На жаль, мільйони дітей у світі позбавлені базових прав:  доступу до освіти, охорони здоров'я, безпечного житла та захисту від насильства.  Всесвітній день дитини – це нагода нагадати про важливість захисту прав дітей та  забезпечення  їхнього  благополуччя.


Давайте разом створювати світ, де кожна дитина буде  щасливою,  здоровою  та  захищеною!  Підтримайте  ініціативи,  що  спрямовані  на  захист  прав  дітей,  та  зробіть  щось  хороше  для  дітей  у  вашому  оточенні.


#ВсесвітнійДеньДитини #ДеньДитини #Діти #ПраваДитини #ЗахистДітей #Благополуччя #20листопада

19 листопада у 5 класі пройшла  виховна година, яка присвячена темі, що для кожного українця звучить як особиста історія – 1000 днів повномасштабної війни в Україні. Це тисячі днів мужності, незламності та боротьби. Кожен день цієї війни залишає відбиток у серці нашого народу, змінює долі й випробовує нашу життєстійкість. Ми згадали ключові моменти, які об’єднують нас в єдиній меті – захистити свою землю, свої родини та нашу незалежність. Ця дата – про біль і гордість, про втрати і перемоги, про незламну віру в майбутнє України

19 листопада у 7 класі було проведено виховну годину "1000 днів мужності, боротьби та незламності".

Під час виховної години учні разом із класним керівником переглянули та обговорили презентацію і відеоматеріали, які нагадали про перші дні війни, а також уривки з документального фільму "Довга доба" - фільму - хроніки, побудованого на документальних кадрах, відзнятих українцями на камери власних телефонів. 

1000 днів війни - це 1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу!

19 листопада ми відзначаємо особливу дату – 1000 днів від початку великої боротьби за нашу свободу, незалежність і право на мирне життя. У 1 та 2 класі відбувся урок-діалог «Що таке війна? 1000 днів незламності: шлях до Перемоги». Хвилиною мовчання діти вшанували пам'ять загиблих борців за свободу кожного українця, за кращу долю та волю України.  Адже Україна для кожного із загиблих воїнів - це є сонце в його душі, яке зігріває і надихає захищати свій дім. Учні  збирали прислів’я про героїв, складали асоціативний кущ про війну, згадували українські пісні, які знає весь світ, розгадували завдання вікторини «Правда чи вигадка», створили дерево вдячності. Учні розмірковували, чим вони можуть допомогти у цей нелегкий час, мріяли про те, чим будуть займатися після закінчення війни. Ця дата нагадала всім про непохитну волю українського народу, про силу духу, який допомагає вистояти навіть у найважчих випробуваннях. 

,   В 4 класі (класний керівник Гуцула М.В.) відбулася виховна година присвячена 1000 днів повномасштабного вторгнення.19 листопада ми згадаємо сумний день - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.                                                            Це - 1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. 

   1000 днів.  Тисяча днів незламності.  Тисяча днів боротьби.  Тисяча днів, які назавжди змінили Україну та  світ.

  Сьогодні – не просто дата у  календарі.  Це день пам’яті про  кожного,  хто віддав життя за  свободу України.  Це день вдячності кожному захиснику та  захисниці,  які щодня боронять нашу землю від  російської агресії.  

    Це день шани до  кожного українця,  хто вистояв,  допомагає та  вірить у  перемогу.

   1000 днів війни – це  тисяча історій мужності,  стійкості та  надії.  Історій героїзму на  фронті та  в  тилу.  Історій втрат та  відродження.  Історій,  які надихають та  наповнюють силою.

Ми пам’ятаємо кожну жертву.  Ми вшановуємо пам’ять загиблих.  Ми молимося за  наших захисників.  Ми працюємо для  перемоги.

   1000 днів – це  не  кінець.  Це  початок нової ери для  України.  Ери свободи,  незалежності та  розвитку.  Ери,  яку ми  будуємо разом,  цеглою за  цеглою,  на  руїнах минулого.

   Сьогодні ми  ще  більше об’єднані у  своєму прагненні до  перемоги.  Наша віра у  себе та  в  Збройні Сили України не  згасає.  Ми  продовжуємо боротися,  допомагати та  вірити.

   Слава Україні!  Героям слава!  🇺🇦#1000днівстійкості #СлаваУкраїні #ГероямСлава #ЗахисникиУкраїни #Незламні

Сьогодні, 19 листопада, Міжнародний день жінок-підприємців (або День жіночого підприємництва)!  

Жінки-підприємці – це  сильні,  цілеспрямовані  та  талановиті  лідери,  які  створюють  нові  робочі  місця,  розвивають  інновації  та  сприяють  економічному  зростанню. Незважаючи на численні виклики, вони демонструють виняткову стійкість, креативність та  здатність  до  адаптації  в  динамічному  світі  бізнесу.


Цей день – це не лише святкування досягнень, а й нагода підкреслити важливість підтримки жіночого підприємництва.  Створення рівних можливостей для жінок у бізнесі – це  інвестиція  в  майбутнє,  яка  принесе  користь  всім.


Вітаємо всіх жінок-підприємців з їхнім святом!  Бажаємо вам подальших успіхів, натхнення та  невичерпної  енергії  для  реалізації  ваших  цілей!  Ваш  внесок  у  розвиток  світової  економіки  незамінний!


#МіжнароднийДеньЖінокПідприємців #ДеньЖіночогоПідприємництва #ЖінкиВБізнесі #Підприємництво #Бізнес #Успіх #18листопада #ЖіночеПідприємництво

Сьогодні, 19 листопада, в Україні відзначається День працівників сільського господарства!  

Це свято –  визнання  важливості  ролі  сільськогосподарських  працівників

Працівники  сільського  господарства –  це  люди,  які  щодня  працюють  на  землі,  вирощуючи  хліб,  овочі,  фрукти  та  інші  сільськогосподарські  культури.  Їхня  праця  –  це  запорука  процвітання  нашої  країни  та  добробуту  кожного  з  нас.  Вони  вкладають  свою  душу  у  свою  справу,  докладаючи  максимум  зусиль  для  отримання  багатого  врожаю.

Незважаючи на труднощі та виклики,  сільськогосподарські  працівники  залишаються  відданими  своєї  справі,  продовжуючи  розвивати  галузь  та  впроваджувати  нові  технології.


З  Днем  працівників  сільського  господарства!  Бажаємо  вам  міцного  здоров'я,  багатих  врожаїв,  процвітання  та  вдячності  за  вашу  нелегку,  але  дуже  важливу  працю!


#ДеньПрацівниківСільськогоГосподарства #СільськеГосподарство #Аграрії #Україна #Хлібороби #Врожай #19листопада #Свято

Сьогодні, 17 листопада, Міжнародний день студента!  Вітаємо всіх студентів з цим святом!  Це день, коли ми відзначаємо енергію, ентузіазм та прагнення до знань молоді.

Студентські роки – це час відкриттів, нових знайомств,  самоствердження та  формування  особистості.  Це  період  інтенсивного  навчання,  розвитку  та  підготовки  до  самостійного  життя.  Незалежно від обраної спеціальності, кожен студент вносить свій внесок у майбутнє, здобуваючи знання та навички, які будуть потрібні для розвитку суспільства.


Бажаємо всім студентам успіхів у навчанні, натхнення,  невичерпної  енергії  та  цікавих  відкриттів!  Нехай  ваші  студентські  роки  будуть  наповнені  яскравими  спогадами,  дружбою  та  досягненнями!


#МіжнароднийДеньСтудента #ДеньСтудента #Студент #Навчання #Освіта #Молодь #17листопада #СтудентськеЖиття

Сьогодні, 16 листопада, Міжнародний день толерантності!  Це день, коли ми нагадуємо собі про важливість взаєморозуміння, поваги та прийняття людей з різними поглядами, віруваннями та культурним досвідом.

Толерантність – це не просто терпимість, а активне визнання та повага до прав та свобод інших людей, навіть якщо їхні погляди відрізняються від наших.  Це здатність  бачити  в  інших  людях  особистостей,  а  не  стереотипи,  і  будувати  з  ними  позитивні  стосунки  на  основі  взаємоповаги.

У світі, де зростає поляризація та конфлікти, толерантність є  необхідною  умовою  для  мирного  співжиття  та  розвитку.  Вона  допомагає  будувати  міцні  суспільства,  де  кожен  може  відчувати  себе  в  безпеці  та  повноцінно  реалізувати  свій  потенціал.

Як ми можемо проявити толерантність?


* Будьте відкритими до нових ідей та поглядів.

* Слухайте та намагайтеся зрозуміти інших людей.

* Поважайте права та гідність кожної людини.

* Боротьба з упередженнями та дискримінацією.

* Будьте терплячими та вибачливими.


Давайте разом створювати світ, де панує толерантність, взаєморозуміння та повага!


#МіжнароднийДеньТолерантності #Толерантність #Взаєморозуміння #Повага #Прийняття #Мир #16листопада

У рамках тижня безпеки дорожнього руху класний керівник 10 класу (Бондарєва В.О.) провела урок з теми "Безпечна дорога додому". 

Учні активно були залучені до бесіди з правил дорожнього руху, використання світлоповертальних елементів у темну пору доби. Десятикласники отримали нові знання та повторили правила необхідні для безпечної дороги додому!

15 листопада у 9 кл. (кл.керівник Масленнікова Н.М) пройшов єдиний національний урок "Безпечна дорога додому". Обговорили основні причини виникнення ДТП, важливість дотримання правил дорожнього руху, наголосивши, що безпечне поводження на дорозі може запобігти виникненню аварійних ситуацій.

Безпека на дорозі - невідʼємна складова повсякденного життя. Дотримання ПДР та уважність учасників дорожнього руху допомагає створити безпечне середовище для кожного.

Учні 7 класу (класний керівник Люшненко О.В.) долучилися до Єдиного національного уроку "Безпечна дорога додому". Під час заходу здобувачі освіти разом із класним керівником переглянули та обговорили тематичне відео, повторили правила дорожнього руху. Учні  вкотре переконалися, що безпека на дорогах- спільна відповідальність усіх учасників дорожнього руху.

       До тижня безпеки дорожнього руху у 1 класі (учитель Щербина О.О.)  була проведена інтерактивна вікторина  "Безпека на дорозі - безпека життя". Адже на дорозі ми пішоходи і, щоб не трапилося біди, кожен має дотримуватись Правил дорожнього руху.  Дуже важливо бути обізнаним з цього питання і передбачувати можливі дорожні ситуації.             Діти розгадували завдання вікторини, розглядали різні аварійні ситуації, пригадали правила безпеки на дорозі. Особливу увагу приділили дорожнім знакам для пішоходів, адже їх знання може вберегти учнів від біди. Діти брали активну участь у корисній розмові та виявили гарні знання безпеки дорожнього руху.                                                                      Під час роботи діти зрозуміли, що правила дорожнього руху є дуже важливими та їх потрібно дотримуватися.   Школярі усвідомили необхідність бути уважними, вихованими і дисциплінованими на наших вулицях.  Адже від цього залежить наше життя. 

Дорога до школи завжди є справжньою пригодою, але інколи вона може містити небезпеку, про яку діти мають знати для того, щоб бути у безпеці. 15 листопада 2024 року у 5 класі відбувся єдиний національний урок «Безпечна дорога додому», де учні пригадали правила дорожнього руху для пішоходів, велосипедистів та водіїв. 

Під час уроку школярі розгадували загадки, малювали дорожні знаки, повторили правила переходу дороги біля закладу, правила поведінки в громадському транспорті, на вулиці.

♻️ 8 клас – за чисте довкілля! Виховний захід до Дня вторинної переробки♻

Сьогодні в 8 класі пройшов цікавий та пізнавальний виховний захід, присвячений Дню вторинної переробки!  Ми говорили про важливість сортування сміття,  переробки відходів та збереження навколишнього середовища.

Учні активно долучилися до обговорення, ділилися своїми знаннями та досвідом щодо екологічних проблем та рішень.  Ми обговорювали [згадати конкретні теми заходу, наприклад:  види сміття та їх переробку,  вплив забруднення на природу,  способи зменшення кількості відходів,  екологічні ініціативи].

Ми переконані, що кожен з нас може внести свій вклад у збереження планети!  Давайте разом дбати про навколишнє середовище та робити світ чистішим! 💚

#ДеньВторинноїПереробки #Екологія #8клас #ВиховнийЗахід #ПереробкаСміття #СортуванняСміття #ЧистеДовкілля #ЕкоШколи

Сьогодні, 15 листопада, Всесвітній день вторинної переробки!  Це день, коли ми звертаємо увагу на важливість переробки відходів та їх вплив на навколишнє середовище.


Вторинна переробка – це не просто сортування сміття, а  важливий  крок  до  створення  більш  сталого  майбутнього.  Переробка  відходів  допомагає  зменшити  кількість  сміття  на  сміттєзвалищах,  зберегти  природні  ресурси  та  знизити  забруднення  навколишнього  середовища.

Що ви можете зробити для сприяння вторинній переробці?

Сортуйте сміття: Розділяйте відходи на папір, пластик, скло, метал та органічні відходи.

Використовуйте менше пластику: Віддавайте перевагу товарам з екологічно чистих матеріалів.

Купуйте товари з перероблених матеріалів: Підтримуйте виробників, які використовують перероблені матеріали.

Участвуйте у громадських акціях з прибирання та переробки: Долучайтесь до ініціатив зі збереження навколишнього середовища.

Повідомляйте інших про важливість вторинної переробки:  Розповсюджуйте інформацію про переробку відходів серед друзів та рідних.

Кожен з нас може внести свій вклад у збереження планети.  Давайте разом дбати про навколишнє середовище та робити світ чистішим!

#ВсесвітнійДеньВторинноїПереробки #Переробка #Екологія #ЗбереженняПрироди #Сміття #15листопада #Екологія 

Сьогодні, 14 листопада, Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом.  Цей день – нагода привернути увагу до цієї хвороби, яка впливає на мільйони людей, та підкреслити важливість профілактики та своєчасного лікування.

Цукровий діабет – це хронічне захворювання, що характеризується підвищеним рівнем цукру в крові.  Існує два основних типи діабету: 1 тип та 2 тип.  Діабет 1 типу є аутоімунним захворюванням, при якому організм руйнує клітини, що виробляють інсулін.  Діабет 2 типу, найпоширеніший тип, виникає внаслідок резистентності до інсуліну або недостатнього його вироблення.

Фактори ризику розвитку цукрового діабету:

Спадковість

Ожиріння

Малорухливий спосіб життя

Нездорове харчування


Профілактика цукрового діабету:


* Здорове харчування

* Регулярні фізичні навантаження

* Контроль ваги

* Своєчасне звернення до лікаря


Якщо у вас є симптоми цукрового діабету (постійна спрага, часте сечовипускання, швидка стомлюваність, втрата ваги), обов'язково зверніться до лікаря для обстеження та консультації.  Своєчасна діагностика та лікування допоможуть запобігти ускладненням хвороби.


Давайте разом підвищувати обізнаність про цукровий діабет та дбати про своє здоров'я!


#ВсесвітнійДеньБоротьбиЗЦукровимДіабетом #ЦукровийДіабет #Здоров'я #Профілактика #14листопада

Щиро вітаємо всіх логопедів зі Всесвітнім днем логопеда, який відзначається 14 листопада!  Ваша професія – це справжнє мистецтво, що поєднує в собі глибокі знання, терпіння та безмежну любов до людей.

  Ви допомагаєте дітям та дорослим подолати мовні труднощі, відкриваючи для них світ спілкування та самовираження.  Ваша праця – це не просто корекція мовлення, а  надання  людині  впевненості  в  собі,  допомога  у  розвитку  її  потенціалу  та  інтеграції  в  суспільство.

   У цей день ми висловлюємо вам глибоку повагу та вдячність за ваш професіоналізм, відданість та безмежне терпіння.  Ваша праця – це цінний внесок у розвиток та благополуччя суспільства.  Бажаємо вам міцного здоров'я, натхнення, успіхів у роботі та  завжди  радісних  посмішок  ваших  пацієнтів!


#МіжнароднийДеньЛогопеда #Логопед #Мовлення #КорекціяМовлення #Професіонал #Вітання #14листопада

✨ У 8 класі відсвяткували Всесвітній день доброти! ✨

Сьогодні, у Всесвітній день доброти, ми в 8 класі провели особливий урок, присвячений цьому прекрасному святу.  Ми говорили про те, що таке доброта, які її прояви та як вона впливає на наше життя та життя оточуючих.Учні активно долучилися до обговорення, ділилися своїми історіями та прикладами доброти, які вони бачили або здійснювали самі.

 Ми обговорювали різні форми прояву доброти – від простих вчинків, таких як допомога однокласникам, до більш масштабних ініціатив, спрямованих на допомогу тим, хто цього потребує.

Цей урок нагадав нам про важливість доброти у нашому житті та про те, як навіть маленькі вчинки можуть зробити світ кращим.  Давайте будемо добрими один до одного щодня! ❤️

#ВсесвітнійДеньДоброти #Доброта #8клас #Школа #Позитив #ДобріВчинки #СоціальнаАктивність

🥰 У дітей  5 класу  Лиманського ліцею № 3 відбулася цікава онлайн – зустріч «Живий автограф» з дитячою сучасною письменницею ОЛЬГА КУЖДІНА, авторкою детективних романів для дітей «Детективна агенція «САМ» в Ужгороді». 

  Сім’я письменниці проживала у м. Кривий Ріг, а після повномасштабного вторгнення росії в Україну вимушена була переїхати зі своїми чотирма дітьми до Ужгороду. Там і почалися друкуватися її книги. Діти з зацікавленістю  слухали  історії з книг про детективних агентів, головними героями яких були самі діти, ставили авторці  запитання та отримували веселі відповіді.

         Спілкування з авторкою було  активним  і пізнавальним. 

З нагоди Всесвітнього дня доброти у 1 класі (учитель Щербина О.О.) відбулася віртуальна мандрівка "Подорож до країни Доброти", яка була спрямована на розвиток моральних і комунікативних якостей першокласників, виховання чуйності та доброзичливості, сприяння розвитку дружніх відносин, стимулювання бажання робити добрі справи. Учні мандрували разом із феєю Добринкою та виконували різноманітні завдання: «Сонечко та хмарка» (визначали за малюнками гарні та погані вчинки), «Оживи дерево» (відгадували загадки про ввічливі слова), «Добро і зло» (розселяли казкових героїв у замки за їхніми гарними чи поганими вчинками). У ході заняття діти розповідали про свої добрі вчинки, добирали прислів’я про добро, обговорювали ситуативні вчинки на картинках. 

У 4 класі (класний керівник Гуцула М.В.) було проведено виховну годину присвячену Міжнародному дню доброти. Всесвітній день доброти відзначають 13 листопада, його заснували у 1998 році в Японії. Мета цього свята – надихнути нації створювати добріший світ.

Сьогодні, 13 листопада, відзначається Міжнародний день доброти!  Це прекрасна нагода згадати про важливість доброти у нашому житті та зробити щось хороше для інших.


Доброта – це не просто гарне слово, а потужна сила, яка здатна змінити світ на краще.  Вона проявляється у маленьких щоденних вчинках: усмішці перехожому, допомозі людині в біді, доброму слові, підтримці близьких.  Навіть невеликий жест доброти може мати величезний вплив на життя іншої людини та створити позитивний ланцюжок подій.


У цей день закликаємо вас зробити щось добре для когось:


* Допоможіть старенькій бабусі перейти дорогу.

* Поділіться їжею з бездомним.

* Скажіть теплі слова своїм рідним та друзям.

* Зробіть добрий вчинок для незнайомої людини.

* Пожертвуйте кошти на благодійність.

Нехай доброта стане вашим щоденним супутником, а світ навколо – трохи світлішим та кращим завдяки вашим вчинкам!

#МіжнароднийДеньДоброти #Доброта #ДобріВчинки #Благодійність #Позитив #Світ #13листопада

Увага!  З 11 по 17 листопада в Україні триває  

Тиждень безпеки дорожнього руху!

Наші дороги – це місце, де потрібно бути особливо уважними.  Пам'ятайте про правила дорожнього руху, щоб уберегти себе від небезпеки!

**Важливі правила для школярів:**

* **Переходь дорогу тільки у спеціально відведених місцях:**  на пішохідних переходах, перейди на зелене світло світлофора.

* **Перед переходом дороги завжди озирнись:** переконайтесь, що машини зупинилися і пропускають тебе.

* **Не грайся біля дороги:**  це дуже небезпечно!

* **Якщо ти їдеш на велосипеді, пам'ятай про шолом та світловідбивачі:**  вони допоможуть водіям тебе помітити.

* **Якщо ти йдеш до школи пішки, йди з дорослими або з друзями:**  разом безпечніше.

* **Завжди слухай дорослих:**  вони знають, як уберегти тебе від небезпеки на дорозі.

Тиждень безпеки дорожнього руху – це час, щоб повторити та закріпити знання правил дорожнього руху.  Будь обережним та відповідальним на дорозі!

#БезпекаДорожньогоРуху #ТижденьБезпекиДорожньогоРуху #Школярі #ПравилаДорожньогоРуху #Безпека #Діти #Україна #Дороги #11_17листопада

Сьогодні, 11 листопада, відзначається Міжнародний день енергозбереження!  Це важливе свято, яке нагадує нам про необхідність дбайливого ставлення до енергоресурсів та відповідальності за майбутнє планети.

Енергоефективність – це не просто модний тренд, а необхідність для збереження навколишнього середовища та зменшення нашого вуглецевого сліду.  Кожен з нас може внести свій вклад у цю важливу справу, навіть невеликими, але постійними діями.

 Що ви можете зробити для енергозбереження?

    Вимикайте світло:  Виходячи з кімнати, завжди вимикайте світло.

   Вимикайте електроприлади з розетки:  Багато приладів споживають енергію навіть у вимкненому стані.

   Використовуйте енергозберігаючі лампочки:  Вони споживають менше енергії та служать довше.

  Регулюйте температуру:  Взимку не перегрівайте приміщення, а влітку – не переохолоджуйте.

    Використовуйте енергоефективну техніку:  При виборі нової техніки звертайте увагу на енергоспоживання.

    Ізолюйте своє житло:  Це допоможе зменшити втрати тепла взимку та холоду влітку.

Збереження енергії – це вклад у наше спільне майбутнє.  Давайте разом дбати про планету та використовувати енергоресурси раціонально!

#Міжнародний_День_Енергозбереження #Екологія #Енергоефективність #Збереження_Енергії #Сталий_Розвиток #11листопада

З нагоди Міжнародного дня бухгалтера, який відзначається 10 листопада, щиро вітаємо всіх професіоналів галузі бухгалтерії!  

Ваша праця – це надійний фундамент економічного розвитку нашої країни та всього світу.  

Цей день – чудова нагода подякувати вам за сумлінну працю, високий професіоналізм та бездоганну точність у веденні обліку.  Ваша увага до деталей, аналітичні здібності та знання законодавства є незамінними для успіху будь-якого бізнесу та державних установ.

Бажаємо вам міцного здоров'я, натхнення, нових професійних звершень та успіхів у всіх ваших починаннях! Нехай ваша робота приносить вам задоволення та визнання!

#МіжнароднийДеньБухгалтера #Бухгалтер #Фінанси #Облік #Професіонал #Вітання #10листопада

Вітаємо з Всеукраїнським Днем працівників культури!

   Сьогодні,  9 листопада, ми відзначаємо свято тих, хто зберігає та  розвиває духовну спадщину України, хто дарує нам красу,  надихає та  формує культурну ідентичність нації. 

Це день подяки всім, хто присвятив своє життя мистецтву:

   Творчим особистостям:  письменникам,  художникам,  композиторам,  акторам,  режисерам,  музикантам,  танцівникам...  Ваша творчість – це  серце України,  що б'ється в  ритмі історії та  сучасності.

   Працівникам музеїв та  бібліотек:  Ви дбайливо зберігаєте скарби нашої культури,  зробивши їх  доступними для  всіх.

   Працівникам театрів,  концертних залів,  кінотеатрів:  Ви створюєте незабутню атмосферу,  даруєте радість та  емоції глядачам.

   Вчителям мистецтв:  Ви виховуєте нове покоління творців,  закладаючи  насіння  культури  в  душі  дітей.

   Всім, хто працює в  культурній сфері:  Ваша праця – це  не  просто  робота,  це  місія,  це  внесок  у  розвиток  нашої  держави.

Нехай цей день буде сповнений натхнення,  радості та  вдячності за  вашу важливу працю!  Бажаємо вам творчих успіхів,  нових звершень та  невичерпної енергії!  Слава Україні! 🇺🇦

#ВсеукраїнськийДеньПрацівниківКультури #ДеньКультури #Мистецтво #КультураУкраїни #Свято #Вітання #СлаваУкраїні

У 3 класі (класний керівник Коломацька М.А.) було проведено виховну годину до Всесвітнього дня науки для миру і розвитку. Учні дізналися, що 10 листопада Всесвітній день науки (World Science Day) або офіційно - Всесвітній день науки за мир та розвиток (World Science Day for Peace and Development) ЮНЕСКО офіційно заснувала Всесвітній день науки, проголосивши його на спільній конференції у 2001 році. Ще з давніх-давен людей цікавило, як влаштований світ і все, що їх оточує. Для людей, які сприяли та сприяють розвитку науки, присвячено це свято.

10 листопада, Всесвітній день науки для миру і розвитку! 🔬🌍

Наука – це не просто формули та експерименти. Це потужний інструмент для вирішення глобальних проблем,  створення кращого майбутнього та  забезпечення миру у світі.  

 Цього дня ми відзначаємо важливість наукових досліджень для досягнення сталого розвитку та  збереження миру.  Давайте згадаємо про:

   Кліматичні зміни: Наука допомагає нам зрозуміти причини та  наслідки кліматичної кризи та  шукати шляхи її вирішення.

  Здоров'я:  Наукові відкриття рятують життя та  покращують здоров'я мільйонів людей.

  Освіта:  Наука є основою якісної освіти та  підготовки майбутніх поколінь.

 Технології: Наукові досягнення приводять до створення нових технологій,  що  полегшують  наше  життя  та  розв'язують  глобальні  проблеми.

   Підтримайте науку!  Поширюйте знання,  заохочуйте дослідження та  вірюйте у силу науки для створення кращого світу.

#10_листопада #НаукаДляМиру #Сталий_Розвиток #Science_For_Peace

#Всесвітній_День_Науки #Science_For_Development 

Сьогодні, 8 листопада ми відзначаємо Всесвітній день без Wi-Fi!  🤔


Забудьте на хвилину про безкінечний потік повідомлень,  оновлення в соцмережах та  відеоролики.  Давайте відключимося від цифрового світу та  згадаємо,  як це – жити без постійного підключення до інтернету.

Цей день – не про те, щоб засуджувати технології.  Це  про  баланс.  Про  можливість  згадати,  скільки  цікавого  є  навколо  нас,  за  межами  екранів.  Про  важливість  живого  спілкування,  прогулянок  на  природі  та  відпочинку  від  інформаційного  шуму.


Що ви плануєте робити сьогодні без Wi-Fi?  ✍️

* Прочитати книгу? 📚

* Прогулятися парком? 🌳

* Пограти в настільні ігри з друзями? 🎲

* Приготувати смачний обід? 🍳

* Поговорити з рідними? ❤️


Давайте  нагадаємо  собі  про  важливість  відпочинку  від  цифрового  світу  і  цінувати  моменти  живого  спілкування  та  споглядання.

#ВсесвітнійДеньБезWiFI #DigitalDetox #Відпочинок #ЖивеСпілкування #БезІнтернету #2024

  Сьогодні, 7 листопада, учні нашого ліцею долучилися до масштабного Всеукраїнського уроку медіаграмотності 2024, який цього року провела  відома телеведуча та активістка Маша Єфросиніна.  Це була унікальна можливість для наших дітей отримати цінні знання та навички критичного мислення в цифровому світі.                                                                    

   Під час перегляду трансляції на платформі YouTube, здобувачі освіти дізналися про  основні принципи медіаграмотності, навчилися розпізнавати фейкові новини, пригадали етичні аспекти використання інтернету. Учасники  онлайн квесту захопили своїм ентузіазмом,  а експерти надали практичні поради та розповіли цікаві історії. 

  Ми впевнені, що участь у Всеукраїнському уроці медіаграмотності стане важливим кроком у формуванні медіакультури наших учнів.  Навички критичного мислення та медіаграмотності є надзвичайно важливими в сучасному світі, де інформація поширюється з неймовірною швидкістю, а розмежування між правдою та маніпуляцією стає дедалі тоншим.

   Дякуємо  організаторам Всеукраїнського уроку медіаграмотності за цю цінну ініціативу!  

 #Всеукраїнський_Урок_Медіаграмотності #Медіаграмотність #Маша_Єфросиніна #Лиманський_ліцей_3 #Освіта

   7 листопада щорічно ми відзначаємо Міжнародний день боротьби з насильством та булінгом в закладах освіти, щоб привернути увагу до серйозної проблеми, яка заважає повноцінно навчатися та розвиватися.  

      Насильство та булінг у школах – це не просто неприємні інциденти, а серйозні порушення прав дитини, які можуть мати тривалі та руйнівні наслідки для жертв та їхніх оточуючих.

    Насильство та булінг можуть проявлятися у різних формах: фізичне насильство, словесні образи, цькування, кібербулінг, психологічний тиск, дискримінація за ознакою раси, релігії, статі, сексуальної орієнтації тощо.  Жертви булінгу часто відчувають страх, тривогу, депресію, зниження самооцінки та академічної успішності.  У важких випадках булінг може призвести до самогубства.

     Проблема насильства та булінгу в школах є комплексною та вимагає спільних зусиль усіх учасників освітнього процесу. Боротьба з насильством та булінгом – це не лише відповідальність школи, а й відповідальність кожного з нас.  Тільки спільними зусиллями ми можемо створити безпечне та толерантне середовище для навчання та розвитку дітей та молоді.  Давайте об'єднаємося, щоб зробити наші школи місцем, де кожен учень почувається захищеним, поважаним та цінним.

   6 листопада ми відзначаємо Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час збройних конфліктів.  Ця дата нагадує нам про жахливі наслідки воєнних дій для нашої планети та про необхідність спільних зусиль для захисту екосистем від руйнування.

   Збройні конфлікти завдають катастрофічної шкоди навколишньому середовищу.  Вибухи, пожежі, забруднення води та ґрунту токсичними речовинами, вирубка лісів для військових потреб – це лише деякі з наслідків, які залишаються після закінчення бойових дій.  Руйнування екосистем призводить до втрати біорізноманіття, загрожує джерелам питної води, сприяє зміні клімату та створює умови для поширення хвороб.

   Експлуатація природних ресурсів під час війни часто стає джерелом фінансування конфлікту.  Незаконна торгівля деревиною, мінералами та іншими ресурсами фінансує бойові дії та продовжує цикл насильства.  Це підриває стабільність регіонів та перешкоджає їхньому відновленню після закінчення війни.

   Запобігання експлуатації навколишнього середовища під час збройних конфліктів вимагає комплексного підходу:

   Міжнародне співробітництво: Посилення міжнародного права та механізмів моніторингу для запобігання та покарання за екологічні злочини під час війни. 

 Захист екосистем: Впровадження стратегій збереження біорізноманіття та відновлення пошкоджених екосистем.

Відповідальне використання ресурсів: Забезпечення екологічно безпечного видобутку та використання природних ресурсів.

   Освіта та обізнаність: Підвищення обізнаності громадськості про наслідки воєнних дій для навколишнього середовища.

   Захист навколишнього середовища – це не лише екологічне питання, а й питання безпеки та стабільності.  Збереження нашої планети – це спільна відповідальність, яка особливо важлива в умовах збройних конфліктів.  Давайте об'єднаємо зусилля, щоб запобігти подальшому руйнуванню екосистем та створити більш безпечне та стабільне майбутнє для всіх.

До уваги батьків дітей! Оздоровлення дітей у санаторно-оздоровчому центрі СОЦСР «Смарагдове місто»

   Інформуємо про можливість проходження соціальної реабілітації для дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки на 14 зміну у санаторно-оздоровчому центрі СОЦСР «Смарагдове місто», релокованому до с. Оринин Кам’янець-Подільського району Хмельницької області.

  Всі бажаючі  можуть оздоровитися з 17.11.2024 по 07.12.2024 потрапивши на 14 тематичну зміну «Пливе човен, казок повен». 

Зверніть увагу на можливість відшкодування проїзду!




   Щорічно, 4 листопада в Україні відзначають день залізничника. Це професійне свято "залізних людей", які щоденно працюють над тим, щоб поїзди безпечно та вчасно досягали своїх пунктів призначення. Навіть в умовах війни наші залізничники продовжують виконувати свої обов'язки, демонструючи неймовірну стійкість.

   Дата святкування обрана не просто так, адже 4 листопада 1861 року до Львова вперше прибув потяг з Відня під назвою "Ярослав". Ця подія ознаменувала початок розвитку залізничного сполучення на території сучасної України.

 В умовах сьогодення залізничники продовжують демонструвати мужність, стійкість та професіоналізм. Під постійними обстрілами, ризикуючи власними життями, щодня вони забезпечують безпечне перевезення мільйонів пасажирів, евакуюють людей із зон бойових дій, перевозять гуманітарну допомогу. 

До уваги випускників та батьків! 

ВР ухвалила закон про проведення НМТ-2025 

Верховна Рада прийняла за основу та в цілому проєкт закону № 12053, який встановлює, що зарахування вступників до закладів вищої освіти на програми бакалавра відбудеться за результатами національного мультипредметного тесту.

За законопроєкт проголосувало 258 народних обранців.

Законопроєктом передбачено, що вступні випробування на програми бакалавра включатимуть тестування з чотирьох навчальних предметів.

Три предмети НМТ будуть обовʼязковими – «Українська мова», «Математика», «Історія України».

Один предмет вступник зможе обрати на власний вибір – «Іноземна мова», «Біологія», «Географія», «Фізика», «Хімія» або «Українська література».

Конкурсний відбір на навчання буде здійснюватися за результатами вступних випробувань 2022–2025 років.

Ухвалення законопроєкту дозволить МОН винести на громадське обговорення Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році, яким керуватимуться заклади освіти при прийомі вступників на навчання.

Готуватися до НМТ можна на тренувальному сервісі для вступників ЗНО ОНЛАЙН.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

До уваги батьків дітей! Оздоровлення дітей в ДП "МДЦ "Артек"

Управління соціального захисту населення Лиманської міської ради інформує.

ДПУ «МДЦ «Артек» планується   ХІ тематичну зміну "Фестиваль зимових свят та традицій " та"Різдвяна казка в Артеку" з 06.12.2024 по 26.12.2024.

Звернутися  можуть батьки дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, визначених статтею 1 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», проживають у межах областей, на територіях яких ведуться активні бойові дії, а також дітей, які проживають у межах інших областей та м. Києва, а саме:

  ДП "МДЦ "Артек" розміщується на локаціях м. Київ с. Пуща-Водиця та  Закарпатська обл., Свалявський район, с. Березники.

 

Офіційний сайт ДПУ «МДЦ «Артек»: https://artek.ua/

 

Інформація для батьків: https://artek.ua/batkam/

 

З питання забезпечення путівкою звертайтесь до управління соціального захисту населення Лиманської міської ради, телефон: 0626127202, 0956101383

Увага! Розпочалися осінні канікули. 21.10.2024 - 01.11.2024 

Напередодні осінніх канікул зі здобувачами освіти ліцею проведено комплексні бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму. 

Вчителі та учні Лиманського ліцею № 3 доєдналися до Радіодиктанту національної єдності - 2024

У 3 класі (класний керівник Коломацька М.А.) було проведено виховну годину до Дня визволення України від фашистських загарбників. Учні дізналися, що з перших днів війни Україна була центральною ділянкою воєнних дій. Війна двічі прокотилася по території України, знищуючи на своєму шляху людей, матеріальні та культурні цінності. Установлений нацистський окупаційний режим мав на меті знелюднення її території. За роки війни Україна втратила 8 млн. населення, із них у боях загинуло 2,5 млн., знищено військовополонених і цивільних осіб, померлих від голоду та відсутності медичної допомоги – 5,5 млн. Отже, загинуло майже 20 % населення, тобто кожний п’ятий мешканець України.

Напередодні  відзначення 80-ї річниці визволення України від фашистських загарбників у 8 класі відбулася

тематична виховна  година :«Пам’ятаємо! Не Забуваємо!». Здобувачі освіти доторкнулися до кривавих віх історії, згадали подвиги прадідів, людей своєї землі, які відстояли її незалежність і волю. Класний керівник Давискиба К.О. наголосила на важливості сприймання уроків минулого, щоб не забувати про те, якою ціною було здобуто перемогу. 

На жаль, історія циклічна і події сьогодення нагадують нам про те, що мирне небо - це надзвичайно цінна річ, а справжні герої не носять плащі, а зі зброєю в руках захищають країну. 

День визволення України від нацистських загарбників відзначається в нашій державі щорічно 28 жовтня, у день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. Учні 2 класу разом з Поляковою М.М. дізнались більше про часи другої світової та поговорили про схожість подій минулого та сьогодення

До річниця звільнення території України від нацистських окупантів вчитель історії (Бондарєва В.О.) провела інформаційну бесіду з учнями 7 класу. Учні поглибили свої знання про історичні події Другої світової війни на території України, зокрема про процес звільнення від нацистської окупації. Обговорили причини та наслідки німецької окупації України. Проаналізували основні етапи радянських наступальних операцій на території України. Учні продемонстрували зацікавленість даною темою.

З нагоди 80-ї річниці з Дня визволення України від фашистських загарбників У 6 класі( класний керівник Петрова Л.В.) було проведено урок-реквієм на тему  «Ніхто не забутий, ніщо не забуте». Подвиг визволителів нашого краю від ненависного ворога у ті буремні часи – це приклад волевиявлення та героїзму, яскравий взірець для наслідування представників молодшого покоління, справа честі кожного з нас. Учні поглибили свої знання про перебіг подій з визволення України, хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих. Тоді 28 жовтня 1944 року наші діди та прадіди вигнали з України німецько-фашистських загарбників, сьогодні ж ми чекаємо звільнення від російської армії.

З нагоди Дня визволення України від фашистських загарбників у 1 класі (учитель Щербина О.О.) відбулася година спілкування «А пам’ять священна…». Діти дізналися про події другої світової війни та вшанували полеглих захисників України, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів, 

Сьогодні, потерпаючи від повномасштабної агресивної війни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки нашої Держави. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають нашу Україну, нашу Свободу, нашу Незалежність. Тому всім нам необхідно працювати на Перемогу, щоб мати можливість відзначати державні свята в мирній та вільній країні.

До Дня визволення України від  фашистських загарбників у Другій світовій війні у 7 класі (кл.керівник Люшненко О.В.) було проведено годину спілкування "Шлях до Перемоги", під час якої учні переглянули тематичні документальні відео та презентацію, а потім обговорили побачене. Ми пам'ятаємо героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від фашистських загарбників!

Шановні вчителі, учні та всі небайдужі до українського слова!

25 жовтня о 10:00 Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти запрошує всіх шанувальників солов'їної доєднатися до святкування Дня української писемності та мови. Чекають на вас цікаві події, приємна атмосфера та можливість відчути єдність з усією українською спільнотою. 

Місце проведення: https://meet.google.com/wwi-sxmp-atp 

Не пропустіть можливість дізнатися результати фестивалю "Шукай краси, добра шукай!", почути українську мову в усій її красі! 

#Донеччина_пише_радіодиктант

В 11 класі до Дня української писемности та мови пройшов позакласний захід "Моя милозвучна, моя неймовірна..." (учитель Ярова А. В.). Учні та учениці згадували новації Українського правопису, ділилися фактами про унікальність нашої мови, багатство її синонімів, досліджували неологізми, які з'явилися в часи війни, спробували створити твори на одну літеру, перевірили свої знання у квізі.

Моя милозвучна, моя неймовірна... 

У 3 класі (класний керівник Коломацька М.А.) було проведено виховну годину до Дня української писемності та мови. Учні дізналися, що кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом людства було письмо. Писемні знаки дали людям можливість зберегти знання про світ та природу. Перші спроби письма відносяться до 35-50 віків до нашої ери: спершу це була гілочка пальми - знак миру, пізніше - так зване вузликове письмо. Вузлики були  різних кольорів, які древні люди вміли розуміти. Дещо пізніше схематично зображувались предмети й навіть явища, потім були ієрогліфи.  Пройшло  не одне століття аж поки створилися літери… 

27 жовтня - День української писемності та мови учні 4 класу разом з класним керівником (Гуцула М.В.) під час виховної години присвяченої Дню української мови та писемності дізналися більше про традиції свята. Почули багато цікавого про рідну мову. Діти активно відповідали на питання конкурсу "Ми маленькі мовознавці".

День української писемності та мови - це свято, яке щороку відзначається в Україні 27 листопада. Напередодні свята ,в нашому ліцеї традиційно, учні і вчителі не залишились осторонь цієї важливої дати.

" Плекайте рідну мову! "- під таким гаслом пройшов мовознавчий турнір у 8 класі в рамках Тижня української мови. Здобувачі освіти поринули в безмежний мовний простір, дізнались про історію свята, завітали у минуле наших предків, розкодовували певні знання пройшовши творчу вікторину.  Разом з класною керівницею Давискибою К.О. учні думали спілкуючись, змагались, усміхались,

закріплювали здобуті навички, розвивали зв'язне мовлення, пізнавали багатогранність рідного слова.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ  МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ  БІБЛІОТЕК

«Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки»

        Сьогодні естафету місячника приймають найменші читачі нашої шкільної  родини  -  другокласники  (вчитель Полякова Марія Миколаївна).  Разом з бібліотекарем  М’ясоєдовою Л.Ю. вони запросили учнів на бібліотечну годину «Книга – джерело мудрості».

        Спершу Марія Миколаївна повідомила дітям про визначну подію, яку  незабаром буде відзначати вся Україна, а саме  - День української писемності та мови. Діти дізналися про історію виникнення цієї дати, познайомилися з  Преподобним Нестором Літописцем. В українській мові, як і в книзі, є і мудрість віків, і пам’ять народу, і щирість душі. Людмила Юріївна провела веселу інтерактивну вікторину на знавців приказок та прислів'їв, учні активно приймали участь та можемо відзначити їх чудові знання. Звісно не обійшлось без запальної руханки "Танці з героями книг".  Також діти разом з вчителем підготували прислів’я та приказки про книгу.

Отож, шануймо, бережімо, читаймо книги, бо у них мудрість, розум, знання людства, які створювалися впродовж тисячоліть. 

Книга – найбільший  винахід      людства.

У 1 класі (учитель Щербина О.О.) до Дня української мови та писемності відбувся дистанційний захід – мовний калейдоскоп «Слово до слова складається мова», який складався з п’яти турів: «Як правильно?», «Легенда про мову», «Народна мудрість», гра  «Правильна вимова», «Загадки про казки». Діти ознайомилися не лише із відомостями про  українську мову, народними прислів'ями та приказками, а й змусили свій мозок працювати швидше і креативніше. Також під час виконання завдання «Правильна вимова» учні перевірили свої знання з української мови, тому що кожен, говорячи українською, наближає Перемогу!

Щорічно, 27 жовтня в Україні відзначається День української писемності та мови. Свято приурочене до Дня пам’яті про святого Нестора літописця. Державне свято започаткували 1997 року Указом Президента «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

Традиційно цього дня проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Це проєкт, головна мета якого не стільки перевірка грамотності, скільки єднання довкола української мови. Долучитися до написання диктанту може кожен бажаючий.

Всесвітній тиждень медіа- та інформаційної грамотності (Global Media and Information Literacy Week)

Це щорічна подія, яка має на меті мобілізувати зацікавлені сторони в усьому світі для підвищення обізнаності та відзначення прогресу, досягнутого на шляху до медіа- та інформаційної грамотності для всіх. Ця подія проводиться протягом 24-31 жовтня.

Ця подія підкреслює  важливість медіаграмотності у сучасну цифрову епоху, наголошуючи на необхідності медіа- та інформаційної грамотності як ключової навички для громадян 21-го століття.

На сьогоднішній день ми стикаємось з наслідками пропаганди та є очевидцями інформаційної війни. Важливо, свідомо споживати інформацію

♦️запобігати потраплянню в інформаційну бульбашку, якій сприяють соцмережі з їх алгоритмами;

♦️перевіряти факти, зіставляти інформацію;

♦️аналізувати отриману інформацію;

♦️не піддаватись навіюванню та фейкам;

♦️бачити причинно-наслідкові звʼязки;

♦️сумніватись, ставити питання, шукати відповіді.

Сьогодні розпочинається "Тиждень медіаграмотності", з цієї нагоди у 8 класі було проведено інформаційний марафон з медіаграмотності. У межах заняття здобувачі освіти обговорили важливі теми:


• медіаграмотність в умовах сьогодення;

• інформаційний шум;

• маніпуляції та фейки;

• розвиток критичного мислення в молодого покоління;

• як аналізувати медіа та не вестися на фейки;

• як протидіяти пропаганді агресора.


Також класна керівниця Давискиба К.О. більш докладно ознайомила восьмикласників з поняттям "реклама ", її видами та формами. Після чого учні змогли перевірити власні знання успішно пройшовши вікторину "Як розпізнати правду від фейку в медіа".

Щорічно, 24 жовтня, планета святкує Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй. Організація Об’єднаних Націй виступає платформою висвітлення думок іноземних делегації. 

Сьогодні, 24 жовтня у 8 класі було проведено Правовий діалог «Маю право на … Я – людина», приурочений до Міжнародного дня ООН. Класний керівник Давискиба К.О. продемонструвала мультимедійну презентацію з якої учні дізналися про дату створення ООН, мотиви та мету діяльності, а також ознайомились з початковим текстом статуту.

Учасники діалогу представили своє бачення свободи слова у форматі відеозвернень до однолітків, а також обговорили актуальні проблемні життєві ситуації.

А також пройшли інтерактивну гру "Конфліктограма" , яка вчить підлітків культурі дипломатичного вирішення конфліктів, розвитку емоційного інтелекту, навичок ефективної комунікації та ведення переговорів, а також формування розуміння цінності співпраці та підтримки.

Восьмикласники продемонстрували активну громадянську позицію, критичне мислення та креативність.

Усі члени спільноти мають право голосу, але всі зобов’язані дотримуватися статуту організації та її законів. Серед основних напрямків роботи міжнародного утворення — зміцнення миру та загальної безпеки, розвиток дружніх взаємовідносин між державами, спільне розв’язання глобальних проблем, дій різних країн, захист  прав людини.

Ідея створення організації, яка б стала на  захист миру виникла та почала свою реалізацію після Другої світової війни. 24 жовтня 1945 року — увійшло в історію як день утворення Організації Об’єднаних Націй, а 1946 року відбулося перше засідання організації.Зараз ООН складається з 193 держав, серед яких і Україна. 

Наша країна входить до числа держав, що вважаються співзасновниками ООН. З 1945 по 1991 роки Україна, попри те, що перебувала в складі СРСР, формально вважалася членом ООН як самостійна країна. 

22 жовтня - Всесвітній день людей з вадами мовлення🔤🗯️

Відзначення цього дня  має на меті акцентувати увагу на проблемі людей із вадами мовлення для підтримки їх у суспільстві. Саме завдяки мовленнєвим процесам людина здатна налагоджувати соціальні зв'язки та засвоювати інформацію. Найчастіше  мовні розлади проявляються в дитячому віці, але завдяки ранньому втручанню та наполегливій роботі разом зі спеціалістом більшість з них можна подолати. 

В залежності від складності порушення потрібен різний час для корекційної роботи – від кількох місяців до років.

☝🏻Важливо пам’ятати, що вада мовлення – це не вирок, а виклик.

🙋🏻‍♀️І сьогодні ми хочемо висловити нашу підтримку та визнання тим, хто щодня долає труднощі та досягає неймовірних висот незважаючи на ваду мовлення. 

Багато відомих особистостей світу, від 🎬 акторів до 👨🏻‍🔬 вчених, мали свої особливості у мовленні. Проте це не завадило їм бути активними, досягати своїх мрій та надихати інших на великі справи ✨.

💫 Нехай цей день стане нагадуванням про те, що кожна людина унікальна та здатна до великих досягнень, незалежно від будь-яких обставин. 

☝🏻Але пам’ятайте, що лише раннє втручання та співпраця з фахівцями принесуть бажаний результат.

Запрошуємо всіх працівників, учнів, батьків долучитися до Радіодиктанту національної єдності


25 жовтня об 11:00 до Дня української писемності та мови відбудеться Радіодиктант національної єдності


Цьогоріч авторкою тексту Радіодиктанту національної єдності – 2024 стане письменниця Оксана Забужко. Читатиме Радіодиктант поет, нині військовий, Павло Вишебаба.

"І сьогодні, і завтра, і після диктанту — просто читайте", - Оксана Забужко порадила, як писати текст Радіодиктанту.



      «Радіодиктант національної єдності — це унікальна українська акція єднання, яка має вже історичну тяглість — рівно 25 років поспіль Радіодиктант звучить в ефірі Українського Радіо. Цей Радіодиктант особливий тим, що пишемо його у рік, коли Українському Радіо виповнюється 100 років! Українське Радіо — це символ стійкості, адже воно не замовкало впродовж усіх 100 років. Радіодиктант — це теж символ стійкості, адже всі, хто долучається до його написання, кого єднає мова, проявляють стійкість, бо пишуть і в укриттях, і на фронті, і в евакуації, і навіть на окупованих територіях», — зазначив Дмитро Хоркін, член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за платформи радіо, телебачення і диджиталу .

  Щороку Радіодиктант національної єдності захоплює дедалі більше шанувальників української мови й Суспільне робить його доступним для всіх в Україні та поза її межами.

          «Уже втретє українці пишуть Радіодиктант під час повномасштабного вторгнення: в укриттях, школах, університетах, на роботі, навіть на фронті. У всіх філіях Суспільного Мовлення традиційно писатимуть Радіодиктант національної єдності, і під час прямої трансляції 25 жовтня будуть включення в ефір з різних міст України. Локації для написання організовують колеги у різних містах — всюди у бомбосховищах з метою безпеки. Ми хочемо, щоб усі, хто може знайти безпечне місце, долучились до сотень тисяч людей у всьому світі під час написання Радіодиктанту», — поділилась Юлія Шелудько, координаторка Радіодиктанту і виконавча продюсерка Українського Радіо.


     Суспільне Мовлення транслює Радіодиктант на всіх платформах: телебаченні, радіо та диджиталі. 25 жовтня об 11:00 Радіодиктант національної єдності звучатиме по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура, наживо транслюватиметься в ефірі телеканалу Суспільне Культура, з будь-якого континенту світу можна писати з трансляцією ютуб-каналу Українського Радіо та фейсбук-сторінок Суспільного.


     Нагадаємо, Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткований командою Українського Радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Щорічне проведення Радіодиктанту перетворило його у найбільший україномовний флешмоб, який об’єднує українців і знавців української мови у всьому світі. Найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти й викладачі навчальних закладів, проте щороку Радіодиктант пишуть люди різного віку та найрізноманітніших професій на всіх континентах планети.

З учнями 8 класу до Міжнародного дня боротьби з торгівлею людьми пройшлов виховний захід. Класна керівниця - Давискиба К.О. розповіла про визначення самого поняття «торгівля людьми», масштаби цієї проблеми. Інформація надавалася в легкій та доступній формі у вигляді інтерактивної презентації. До обговорення питання були залучені всі присутні. Здобувачі освіти намалювали «Дерево злочину», для виконання якого потрібно було зобразити «коріння дерева» – причини попадання в пастку торгівців людьми, «його стовбур» – суть самої проблеми та «крону дерева» – її наслідки. Тож всі учні  не тільки прослухали інформацію щодо протидії торгівлі людьми, а й активно брали участь в обговоренні цієї проблеми.

З учнями 2 класу була проведена година психолога "Як безпечно користуватись Інтернетом?". Були розглянуті правила безпеки в Інтернеті для дітей та багато іншої корисної інформації, яка дозволить дітям не потрапити до рук шахраїв.

Буклет_-_поради.pdf
Обкладинка_для_блокноту_супергерой.pdf

Щороку 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.


Торгівля людьми може відбуватись у різних формах:

♦️вербування, перевезення, передача, продаж;

♦️усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях;

♦️використання в порнобізнесі, примус до заняття проституцією;

♦️використання у військових конфліктах;

♦️залучення до злочинної діяльності;

♦️трансплантація чи насильницьке донорство;

♦️рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця;

♦️використання шантажу, погроз, насильства.


Якщо ви чи ваші знайомі стали жертвою торгівлі людьми або ви володієте інформацією щодо таких злочинів негайно повідомте за телефонами:

☎️102 – поліція;

☎️1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;

☎️527 – Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;

☎️112 – служба екстреної допомоги в ЄС;

📞0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги;

📞0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;

Сьогодні, 17 жовтня, Міжнародний день боротьби з бідністю. Історія свята сягає 17 жовтня 1987 року. В той день більше ста тисяч чоловік зібралися на площі Трокадеро в Парижі, де в 1948 році була підписана Загальна декларація прав людини, щоб віддати данину пам’яті жертв убогості, насильства і голоду. Присутні заявили, що убогість є порушенням прав людини.  Відповідні заяви накреслені на пам’ятному камені, який був відкритий в той день. Відтоді, 17 жовтня - це день, коли світ може активно привернути увагу до тягот людей, які живуть у злиднях, коли вони можуть привселюдно заявити про свої проблеми, і коли можна визнати, що незаможним належить головна роль у справі боротьби з убогістю.

Бідність – це не лише відсутність матеріальних ресурсів для забезпечення нормального життя. Це недоїдання, відсутність або обмежений доступ до освіти чи інших важливих послуг, соціальна дискримінація та ізоляція.  Боротьба із бідністю – це питання суспільної моралі. Оскільки одна людина не може подолати це ганебне явище, люди мають згуртуватися навколо вирішення цієї проблеми.

Сьогодні до дня хліба, у 8 класі пройшов виховний захід. Давискиба К.О. розповіла учням про нелегкий шлях хліба – від маленького зернятка до духмяної паляниці. Разом зі здобувачами освіти згадали з вдячністю всі професії, причетні до створення хліба та хлібобулочних виробів – від комбайнера до майстрів випічки. Також восьмикласники подякували ЗСУ, які створили відповідні умови для того, щоб забезпечити Україну хлібом навіть в умовах війни! Та нашим аграріям, які не дивлячись на небезпеки та збитки вирощують зернові культури!

Школярі розповідали дібрали прислів’я, приказки про хліб, дізналися технологію його випікання та ознайомились з різноманіттям хлібобулочних виробів наших предків. Після чого усі учасники конференції пройшли інтерактивну гру «Знайомі незнайомці», яка була надзвичайно цікавою та корисною.

16 жовтня – Всесвітній день здорового харчування (World Food Day) відзначається у 50 країнах світу. Його запровадили з метою поширення інформації та підвищення свідомості людей про здорове харчування. Метою заходу є просування зміни харчових звичок.

Багато людей в силу різних причин нехтують здоровим харчуванням. А даремно…, адже науково доведено зв’язок між харчуванням та розвитком основних хронічних неінфекційних захворювань, в тому числі серцево-судинних і деяких онкологічних, які є двома провідними причинами передчасної смертності. Здорове харчування захищає людину від маси хвороб, зміцнює імунітет до деяких хвороботворних факторів, підтримує на стабільному рівні масу тіла. Тобто,  дозволяє множити і примножувати здоров’я.

Хліб – вживають щодня у всьому світі. Ми ставимося до хліба, як до чогось звичайного і навіть буденного, але в той же час доволі цінного. Недарма ж є приказка «Хліб – усьому голова».

16 жовтня відзначають Всесвітній день хліба (World Bread Day).     У 2006 році Міжнародне об'єднання пекарів і кондитерів ініціювало створення цієї події. Україна завжди славилася багатими врожаями злакових. Особливо популярними були паляниця, калач, коровай, пироги з безліччю начинок, хліб-плетінка.  Шанобливе ставлення до хліба передавалося з покоління в покоління. Вважали гріхом викидати хліб, а іноді – навіть різати. У сільських сім'ях його зазвичай ламали.

Варто нагадати, що Всесвітній день хліба – це й професійне свято працівників цієї галузі, і, звичайно ж, данина поваги до символу життя.

З метою інформування щодо вибухонебезпечних предметів у 8 класі пройшов тематичний урок «Будь обережним – предмети, що вибухають!». Класна керівниця Давискиба К.О. звернула увагу здобувачів освіти на загрози, які пов'язані із замінуванням території України в умовах воєнної агресії Росії. А також демонструючи інтерактивну презентацію більш детально розповіла учням про вибухонебезпечні предмети, їх ознаки, місця можливого виявлення та алгоритм дій у разі їх виявлення, а також застерігла щодо можливого дистанційного мінування території країни, розповсюдження мін у вигляді пасток та сюрпризів. 

У 6 класі (класний керівник Петрова Л.В.) було проведено годину спілкування на тему "Все про мінну безпеку". Через активні бойові дії у різних частинах країни зростає небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя. Шкода, якої можуть завдати ці предмети, непоправна та навіть смертельна,тому дуже важливо навчити учнів правилам поведінки при виявлені підозрілих предметів. Разом переглянули навчальне відео, розгадали вікторину, склали алгоритм дій.

У 9 класі (кл.керівник Масленнікова Н.М.) пройшов урок із мінної безпеки. Обговорили питання щодо вибухонебезпечних предметів, де вони можуть приховуватись, які знаки про них попереджають та які правила безпечної поведінки потрібно вживати, якщо побачив міну чи боєприпас. Пам'ятай про свою безпеку!

У 1 класі пройшов онлайн-урок з мінної безпеки про правила поводження з вибухонебезпечними предметами «Твоя безпека - у твоїх руках» з песиком Патроном. Діти усвідомили, що наше життя змінилося, небезпек у ньому стало більше і будь-який предмет може нести загрозу нашому здоров’ю і життю, також діти вчилися візуально відрізняти основні небезпечні предмети. Також на цьому уроці діти дізналися, як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватись, які знаки попереджають про них та яких правил безпечної поведінки потрібно дотримуватись, якщо  побачив міну чи боєприпас.

Якщо десь побачив міну,

Повертайся неодмінно

Стежкою якою йшов 

І дорослих повідом.

Дин, дин, дин - телефонуй 101.


Учні 2 класу разом з Поляковою М.М. повторили правила поводження з вибухонебезпечними предметами, а також пройшли квест від ЮНІСЕФ та отримали сертифікат.

Сьогодні 15 жовтня світова спільнота відзначає Міжнародний день сільських жінок  (International Day of Rural Women). Цього дня вшановують працю жінок, щоденна діяльність яких має життєво важливе значення для сільських господарств та міських спільнот. Ідея святкування цього дня вперше була озвучена у 1995 році на IV Жіночій конференції ООН у Пекіні. Саме жительки сіл виробляють більше половини обсягу всього світового продовольства, забезпечують мешканців власної держави та зарубіжних країн корисними продуктами харчування. Також саме вони часто стикаються з проблемою бідності через гендерну нерівність.

11 жовтня світова спільнота відзначає Міжнародний день дівчаток (International Day of the Girl Child).                      Головна мета свята – поширення інформації про проблеми, з якими мають справу неповнолітні діти жіночої статі у всьому світі – нерівність, незахищеність та соціальна несправедливість.

Цей день - глобальна ініціатива, яка спрямовується на захист прав дівчаток та вирішення проблем, з якими вони стикаються. Цей день сприяє розширенню прав і можливостей дівчат та реалізації їхніх прав людини.

Дівчата в усьому світі стикаються з різноманітними проблемами, серед яких обмежений доступ до якісної освіти, примусові шлюби, дитяча праця та гендерно зумовлене насильство. 

Щороку святкування Міжнародного дня дівчаток присвячується висвітленню окремої проблеми.

12 жовтня – Всесвітній день економіста та День економіста в Україні.Професія економіста - це щоденна наполеглива праця, спрямована на захист економічних інтересів нашої країни, забезпечення ефективного та раціонального використання ресурсів, а також стратегічне планування. Економіка - керує державою: все, що буде потрібно завтра, написано нею сьогодні!

У День професійного свята щиро вітаємо усіх економістів та бажаємо мирного неба, здоров'я, благополуччя, успішної реалізації всіх ідей і проектів та нових професійних досягнень. Дякуємо за вашу працю!

До уваги батьків! Оздоровлення!

    Пропонується оздоровлення дітей у санаторно-оздоровчому центрі СОЦСР «Смарагдове місто», релокованому до с. Оринин Кам’янець-Подільського району Хмельницької області з 26.10.2024 по 15.11.2024 на ХІІІ тематичну зміну «Один за всіх, і всі – за старт». Батькам буде відшкодовано вартість проїзду! До 14.10.2024 року необхідно  подати заявки до адміністрації закладу, відповідальна особа – заступник директора з НВР Чепурна Світлана Василівна, тел.. 0992623260 або повідомити класного  керівникові!

Шановні батьки! Зверніть УВАГУ на можливість відшкодування проїзду. Для цього необхідно надати заяву . З формою заяви ви можете ознайомитись у наданому документі. 

Я делюсь с вами файлом zayava-matdopomoga-na-proyizd

До дня ментального здоров’я в 8 класі пройшов  просвітницький захід. Разом з класним керівником Давискибою К.О. було обговорено низку важливих питань, у тому числі важливість ментального здоров’я та шляхи його збереження. 

Здобувачі освіти ознайомились з переліком найрозповсюдженіших психічних розладів, дізналися про виклики сьогодення та можливі наслідки війни, а також проблеми з якими щоденно стикаються українці. Учні дізналися про дієві  способи самодопомоги, зокрема виконали вправи на самозаспокоєння у випадку підвищеної тривожності, чи панічних атак. 

Для українців дбати про своє психічне здоров'я щодня - це нагальна потреба, адже незважаючи на постійний стрес в умовах війни, ми маємо справлятися з тривогою, підтримувати близьких та продовжувати працювати.

Будьте уважними один до одного та оберігайте власне ментальне здоров’я.

10 жовтня — Всесвітній День ментального здоров'я у світі та в Україні й це — ідеальний привід нагадати, що піклування про себе та про своє ментальне здоров`я — найважливіший крок на шляху до відчуття щастя. Важливо пам`ятати це основа нашого добробуту, яке дозволяє нам долати стреси та труднощі у житті. Учні 4 класу разом з класним керівником (Гуцула М.В.) в цей день пригадали, яке велике значення для кожної людини має ментальне здоров'я. Діти виконували цікаві завдання, рухалися разом з Олександром Педаном виконуючи "Руханку сили". 

Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини, обізнаністю про профілактику ментальних розладів, способи турботи про ментальне здоровʼя. 

Основною метою є скорочення поширеності захворювань, які пов’язані з психічними розладами: депресивні стани, фобії, розлади особистості, ПТСР, алкогольна та наркотична залежності, шизофренія,  порушення свідомості тощо.

Всесвітній день ментального здоров’я також спрямований на підтримку людей, які переживають скрутні часи та потребують підтримки у подоланні життєвих труднощів.

#урок_доброти2024 #happypaw

У сучасному світі людина віддаляється від природи. Спілкування з нею поступово заміщується соціальними мережами, комп’ютерними іграми, віртуальним світом. Дуже часто ми забуваємо, що поряд з нами живуть вірні друзі – тварини. Вони відданими очима дивляться на нас, очікуючи уваги і любові. Наші домашні улюбленці так багато роблять для нас: охороняють, дарують радість спілкування, а іноді навіть рятують життя, чекаючи від нас лише уваги. Вони для нас лише сторінка життя, а ми для них і є все життя.  Учні 1 класу (учитель Щербина О.О.) долучилися до проведення Всеукраїнського уроку доброти. На уроці  діти обговорили важливі питання ставлення до тварин, піклування про них та відповідального поводження з ними. Школярі  запам’ятали — ми відповідальні за тих, кого приручили…

У 3 класі (класний керівник Коломацька М.А.) було проведено урок доброти до Всесвітнього дня захисту тварин. Доброта та милосердя – завжди були пріоритетами українців. Поруч з нами живуть беззахисні тварини. Вони свійські, домашні, дикі, безпритульні. Багато хто називає тварин нашими меншими братами. Звичайно ж, якщо врахувати той факт, що тварини в чомусь іноді можуть бути більш кмітливі, ніж ми, або ж для них навколишнє середовище більш зрозуміле, ніж нам, то їх можна було б назвати нашими старшими братами. 

Юрист - це більше, ніж професія, це доля,

Ти знаєш, як боротись за правду,

Твоя робота - це закони, право, воля,

І справедливість - твоя незмінна мантра.


Щорічно 8 жовтня в Україні відзначається День юриста – професійне свято всіх, хто присвятив своє життя захисту права, забезпеченню справедливості та дотриманню законності.

Юристи вважають, що головним показником здоров'я держави є Конституція, яка повинна захищати права і свободи громадян. Саме вони несуть відповідальність служити закону та забезпечувати дотримання цих прав.

Сьогодні ми вітаємо свято людей, які вміють захищати права та інтереси інших. Юристи, ваша праця - це справжнє мистецтво, що допомагає будувати справедливе суспільство. Бажаємо вам професійних успіхів, натхнення та вдячних клієнтів, які завжди цінують вашу роботу!

До уваги батьків дітей! Оздоровлення дітей в ДП "МДЦ "Артек"

Управління соціального захисту населення Лиманської міської ради інформує.

ДПУ «МДЦ «Артек» планується   Х тематичну зміну "Проект профорієнтаційного самовизначення "Ти потрібен Україні!"" з 13.11.2024 по 03.12.2024.

Звернутися  можуть батьки дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, визначених статтею 1 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», проживають у межах областей, на територіях яких ведуться активні бойові дії, а також дітей, які проживають у межах інших областей та м. Києва, а саме:

дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї;

дітей з малозабезпечених сімей;

дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-24 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни,гарантії їх соціального захисту»;

дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у

Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у

Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;

дітей загиблих (померлих) осіб, визначених у частині першій статті 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам.

 

  ДП "МДЦ "Артек" розміщується на локаціях м. Київ с. Пуща-Водиця та  Закарпатська обл., Свалявський район, с. Березники.

 

Офіційний сайт ДПУ «МДЦ «Артек»: https://artek.ua/

 

Інформація для батьків: https://artek.ua/batkam/

 

З питання забезпечення путівкою звертайтесь до управління соціального захисту населення Лиманської міської ради, телефон: 0626127202, 0956101383

"Той, хто творить добро, творить саме життя." Такими словами почався урок доброти у 2 класі (класний керівник Полякова М.М.). Цей урок про гуманне ставлення до братів наших менших ​присвячений Всесвітньому дню захисту тварин. Діти більше дізнались про цю дату, про проблеми безхатніх тваринок, про волонтерський рух, а також як вони можуть допомогти тваринкам. І, звісно, пограли в інтерактивні ігри, порухались, уявивши себе котиками, а також спробували свої сили в розгадуванні загадок та вікторині.

Друзів всіх чотирилапих

Пропоную обійняти.

Хай улюбленці домашні

Не дають вам сумувати.

Хай вони дарують радість

Служать вірно вам завжди,

Ви ж любіть чотирилапих,

Захищайте від біди

З нагоди відзначення Всесвітнього дня захисту тварин, у 8 класі ( кл.керівниця Давискиба К.О.) пройшов урок доброти, що має на меті пропагувати гуманне та відповідальне ставлення до тварин. Здобувачі освіти долучитись до обговорення важливих питань ставлення до пухнастих, піклування про них та відповідального поводження. У ході заходу розширили знання про особливості пошуку загублених домашніх тварин і волонтерську діяльність; закріпили знання про особливості безпечної поведінки при зустрічі з безпритульними тваринами. Восьмикласники взяли участь у "Хвостатій вікторині", а також поділилися світлинами домашніх улюбленців та зробили фотоколаж " Друзі наші  менші". 


#урок_доброти2024 #happypaw

 "Доброта це одна з найголовніших якостей людини, добра людина завжди тебе зрозуміє, підтримає у різних складних життєвих моментах." Учні 4 класу (класний керівник Гуцула М.В.) доєдналися до Міжнародного уроку доброти. Діти дізналися більше про те, як потрібно дбати про своїх пухнастих друзів, як правильно поводити себе з безпритульними тваринами та, як їм можна допомогти. Активно виконували завдання гри "Щасливі лапки". Учні розповідали про своїх домашніх улюбленців, як вони за ними доглядають та проводять час разом.

Міжнародний день лікаря відзначається щорічно в перший понеділок жовтня. Цьогоріч свято припадає на 7 жовтня.

У 1971 році за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та організації "Лікарі без кордонів" (MSF) було засновано день лікаря. Сьогодні ми вшановуємо лікарів усіх спеціалізацій, які у такий складний для нашої країни час часто ризикують своїм життям і допомагають людям у складних умовах та нашим хлопцям на передовій.

Лікар - це покликання, а не просто професія. Ви - справжні герої нашого часу, які щоденно рятують життя.  Бажаємо вам здоров'я, натхнення та щастя!

З Міжнародним днем лікаря!👩‍⚕️💉💊🥼

З днем працівників освіти! 

Вітаємо Вас з професійним святом,

Бажаємо щастя, здоров’я багато!

Для Вас сьогодні посмішки й вітання,

Найкращі, найщиріші побажання,

Яскравих квітів ніжна розмаїть

Теплого сонця, неба ясного блакить!

Любі педагоги!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня вчителя!


Вчительська праця є фундаментом для майбутнього нашої країни, адже саме ви робите неоціненний внесок в виховання майбутнього цвіту нації. Ваші професіоналізм, мудрість та чуйність є запорукою атмосфери, в якій діти не лише здобувають знання, а й вчаться бути людяними, чесними та відкритими до світу.


Сьогодні, в непрості для України часи, ваша роль набуває особливої ваги. Дякуємо вам за вашу працю, самовідданість й турботу. Бажаємо вам міцного здоров’я, натхнення та невичерпної енергії для досягнення нових звершень. 

З повагою і найкращими побажаннями!👩‍🏫🏫❤️

4 жовтня всесвітня спільнота відзначає важливе міжнародне свято – Всесвітній день тварин, або World Animal Day. Його мета – звернути увагу суспільства на права тварин та умови їх утримання. 

Щоденно життя тварин піддається різноманітним загрозам:  люди руйнують місця їх проживання, зловживають природними ресурсами, займаються браконьєрством та незаконною торгівлею, що призводить до зникнення цілих видів.

Пухнасті, пернаті, лускаті - всі є беззахисними створіннями в очах людей. Всесвітній день захисту тварин 2024 стосується кожного з нас. Від найменшої комахи до найбільшого кита — кожна істота відіграє свою унікальну роль у Всесвіті.

2 жовтня весь світ відзначає Міжнародний день ненасильства – цей день нагадує нам про силу миру та важливість толерантності. Цей день є відображенням наших прагнень створити краще майбутнє без конфліктів.

Головна ідея цієї дати -  поширити ненасильницькі методи розв’язання конфліктів та утвердити принципи миру, толерантності та гармонії. Особливо актуалізувалося  це поняття сьогодні, коли наша країна потерпає від путінського режиму. Ненасильство – це не лише відсутність фізичного насильства, але й відмова від будь-якої агресії в думках і діях. Його філософія мирного опору надихнула багатьох людей по всьому світу на боротьбу за права та свободи без застосування сили.

Цей день – чудовий привід для того, щоб переосмислити власні дії та відмовитися від будь-яких форм насильства, вчитися терпимості, рівності та поваги до прав кожної людини.

1 жовтня - День захисників і захисниць України!

Дорогі захисники та захисниці України!

         Щиро вітаємо вас зі святом сили, мужності та відваги! Ваша самопожертва, відданість справі та незламний дух надихають кожного з нас.

       Ми безмежно вдячні вам за те, що ви стоїте на захисті рідної землі, за вашу силу та витримку. Завдяки вам ми віримо у світле майбутнє нашої країни, і кожен новий день – це крок до великої перемоги над злом.

        Бажаємо вам міцного здоров'я, надійних побратимів поруч, підтримки від родини та близьких, а найголовніше – швидкої перемоги та світла на нашій землі. 

         Героям слава! Слава Україні! 

        Вертайтеся живими з того бою. 

        За вас, відважних, молимось ми ніні, 

        чекаєм з перемогою святою. 

В 4 класі (класний керівник Гуцула М.В.) було проведено виховну годину до Дня захисників і захисниць України під час якої учні познайомилися з історією свята. Діти виконували цікаві завдання, висловили слова подяки нашим захисникам та захисницям.

До Дня захисників та захисниць учні 10 класу з класним керівником переглянули “Діалоги про війну”. Учні дізналися про події війни, її причини та наслідки, формування патріотизму, виховання емпатії та підтримки до постраждалих. Старшокласники з’ясували причини та хронологія війни, вплив війни на повсякденне життя людей, героїзм та опір українського народу.

1 жовтня також відзначається День створення УПА. Учні 7 класу з вчителем історії дізналися про створення Українмької Повстанської армії. Українська Повстанська Армія – військово-політичне формування українського визвольного руху. Днем створення УПА вважається 14 жовтня 1942 року, оскільки саме тоді сформували перший підрозділ у місті Сарни, що на Рівненщині.


Діяльність повстанців була спрямована на боротьбу за створення вільної та незалежної Української держави. Тому УПА розгортала збройні наступи на усі країни, які намагалися завадити її планам, зокрема на Німеччину та СРСР. Після того, коли нацисти окупували українські території, повстанці вели активну боротьбу з гітлерівцями. Водночас УПА вороже ставилася і до СРСР, через яку українці зазнавали депортацій, репресій і голодів.

До Дня Захисників і Захисниць України учнями 2 класу було проведено годину спілкування. Діти вшанували пам'ять полеглих героїв та навчились правилам етикету до ветеранів з інвалідністю.

Наснаги, щастя, сили та любові

Вам до життя та до своєї долі,

Щоб ворог не дійшов до нашого порогу,     Щоб ви здобули мир і перемогу. 

1 жовтня 2024 року в 11 класі (класний керівник Луганцова Є.А.) відбувся виховний захід, присвячений Дню захисників та захисниць України. Основною метою заходу було вшанування захисників України, виховання патріотичних почуттів до рідної землі та глибокої поваги до тих, хто стоїть на захисті держави.

Під час заходу учні обговорювали героїчне минуле України, її сучасних захисників, а також значення взаєморозуміння та взаємоповаги в суспільстві. Усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто віддав своє життя за свободу та незалежність України. Захід завершився словами надії на те, що війна скоро закінчиться, і в Україні настане мир: «Ми віримо, що незабаром усе скінчиться: солдати повернуться додому,  відбудуються села та міста, відновиться економіка, настане тиша, спокій, мир, бо кожен з нас молиться, по-своєму, але молиться та вірить у щасливе майбутнє».

З нагоди відзначення Дня  захисників та захисниць України, у 1 класі (учитель Щербина О.О.) відбулася година спілкування “Тепло долонь і серця - захисникам України!” Спочатку діти дізналися про те, що відзначення Дня захисників та захисниць України саме 1 жовтня обрано не випадково, бо саме в цей день відзначається релігійне свято Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва. Діти також дізналися цікаві факти про козаків та державні символи України.

Сьогодні у 6 класі (класний керівник Петрова Л.В.) було проведено виховний захід до Дня  свята Покрови, День українського козацтва і Дня захисника України. 1 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України. Разом переглянули навчальне відео, поглибили знання про історію свят, відгадали загадки, вікторину,засвітили свічку пам'яті для загиблих  захисників, склали привітальні листи з малюнками для воїнів ЗСУ. День захисника України - Мужності й геройства свято.І ми вклоняємося тим, хто нині з автоматом наш спокій береже.І ось ідемо в бою життєвому. Тверді, міцні, незламні, мов граніт,Бо плач не дав свободи ще нікому,А хто борець, той здобуває світ. Велику правду для всіх єдину,Наш гордий клич народові несе. Батьківщині будь вірний до загину, Нам Україна вище понад все!

Захиснику, сьогодні твоє свято,
Тож прийми від нас вітання!
Хай щастить тобі у кожну днину,
І життя дарує радість на кожну хвилину!

Здоров’я й мужності бажаємо,

Щоб силу духу ти зберіг!  

Миру і радості в душі,                          І нехай завжди будеш щасливим ти! 

Сьогодні, 1 жовтня Україна відзначає чотириєдине свята - День захисників та захисниць України, День українського козацтва, Свято Покрови ( Діви Марії) та День УПА. З цієї нагоди восьмикласники разом з класною керівницею Давискибою К.О. поринули у віртуальну  онлайн - подорож 

“ Стежинами козацьких звитяг. Від минулого до сьогодення”. Здобувачі освіти переглянули інтерактивну відео-презентацію з якої ознайомились з історією свята, пригадали воїнів України різних часів та хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих захисників та захисниць України.

Рідні, незламнії,  мужні й хоробрі,

Найсміливіші, відважні та добрі,

Люблячі, милії, ніжні й кохані,

Вмілі, упевнені та незрівняні.

Щира подяка вам, наші герої!

Ворога знищете ви у двобої.

Вами пишаємось й вірим безмежно!

Будемо вільні ми і незалежні!                       

У 5 класі (класний керівник Конотоп І.С.) було проведено виховну годину до Дня захисників і захисниць України, під час якої учні познайомилися з історією свята та хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв, які захищають нашу країну. Учні продемонстрували свою спритність, кмітливість під час розважально-пізнавальної вікторини та написали листи подяки нашим захисникам.

З нагоди другої річниці  деокупації нашого рідного міста ,  керівницею 8 класу Давискибою К.О. було проведено тематичний урок реквієм “Лиманщини прапор гордо несем. Слава героям рідного краю”. Восьмикласники дізналися, що місто перебувало в окупації чотири місяці, а визволителями Лимана стали військовослужбовці 81-шої окремої аеромобільної бригади і Батальйона оперативного призначення НГУ ім. Сергія Кульчицького.

Метою заходу було розповісти здобувачам освіти про важке сьогодення військових, які боронять нашу землю від загарбників; про відвагу і героїчні подвиги наших земляків.

Хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих героїв, які  боронили наше рідне місто від рашистів та всіх безневинно убитих цивільних. Начебто це і не багато, 1 хвилина, але це важливий символ єднання, коли всі думають про головне: пам’ятаємо ціну майбутньої перемоги …

З нагоди Другої річниці визволення Лиманщини у 7 класі було проведено виховну годину "З Днем визволення, Лиманщино! Честь і слава незламним!". Учні разом із класним керівником Люшненко О.В. переглянули і обговорили тематичне відео та презентацію, хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих визволителів міста.

Про край, що люди в серці бережуть.

Про білий цвіт калини,

Про пісню журавлину,

Про землю, що Вкраїною зовуть.

Такими словами розпочався виховний захід, присвячений  другІй річниці звільнення Лиманщини, який був проведений у 6 класі (класний керівник Петрова Л.В.).Разом з учителем переглянули відео, обмінялися враженнями про рідне місто до та після звільнення, схилили наші голови перед світлою пам’яттю тих лицарів, котрі в ці роки  стали на смертельну боротьбу з ненависним ворогом  і загинули за волю України,склали хмаринку слів з надією про скоріше повернення до своїх домівок. Ми Вкраїни діти, і ми розкажем світу.

Друга річниця визволення м.Лиман. У 9 класі відбулася година спілкування "Народ знає, пам'ятає..." (кл.керівник Масленнікова Н.М.).

Пам'ятаємо, що той хто захищає свою землю, завжди перемагає. І це робить нас сильнішими.

30 вересня 2024 року в 11 класі (класний керівник Луганцова Є.А.) відбулася інтелектуальна гра «А пам’ять священна», присвячена Другій річниці визволення Лиманщини від російської окупації. 

На початку заходу учні пригадали події, які сталися під час визволення Лиманщини, та вшанували пам’ять загиблих визволителів.

У процесі гри учасники відповідали на питання, що дозволило глибше усвідомити значимість перемоги для українського народу. Учні обговорювали патріотизм, любов до рідного краю та важливість збереження історичної пам’яті. Цей захід сприяв вихованню гордості за свою країну, за рідний Лиманський край і готовності бути  патріотами.

З нагоди Другої річниці визволення Лиманщини у 1 класі відбулася година спілкування «Честь і слава незламним!» (учитель Щербина О. О.).

Діти дізналися, що першого жовтня 2022-го року українські війська увійшли в Лиман і звільнили місто від російських окупантів, а другого жовтня Володимир Зеленський заявив, що місто повністю зачищене. Хвилиною мовчання діти вшанували пам'ять за загиблими героями, які віддали життя, визволяючи рідне місто. На жаль,  Лиман, разом з низкою міст Донеччини, знову в епіцентрі бойових дій. Проте, завдяки злагодженим діям українських військовослужбовців, їх сміливості та самовідданості, над містом і сьогодні майорить прапор України.

1 жовтня 2022 року ми відзначаємо другу річницю звільнення Лиману від  російських окупантів. 

З цієї нагоди у нашому ліцеї пройшов ряд тематичних заходів. Педагоги ознайомили здобувачів освіти з ходом подій, які розвивалися впродовж вересня 2022 року та хвилиною мовчання вшанували пам'ять воїнів, які поклали життя за наше місто та свободу.

1 жовтня було опубліковано відео, на якому українські війська увійшли на околиці Лиману. 

2 жовтня місто було повністю зачищено.

Участь у звільненні міста брали військові 81-ї окремої аеромобільної бригади та батальйону оперативного призначення НГУ ім. Сергія Кульчицького.

Всеукраїнський день бібліотек – це справжній день єдності бібліотекарів, читачів і всієї громадськості, які розуміють вагу і значення бібліотек в житті України.


День бібліотек

Це свято, яке відзначають 30 вересня вже 25 років поспіль. Бібліотека тримає зв'язок між минулим, сьогоденням і майбутнім. У бібліотеці гуртуються спільноти й зростають люди майбутнього, а бібліотекарі роблять усе можливе й неможливе, щоб це майбутнє в нас було.

Свято не просто нагадує суспільству про важливість бібліотек, а також створює атмосферу підтримки для наших героїв-воїнів, колег і всіх українців, незалежно від їхнього місця перебування сьогодні – у бібліотеці чи в окопі.

Бібліотека – це й місце співпраці, де люди ростуть і розвиваються, стаючи громадянами майбутньої квітучої України. Адже лише зрілі особистості та суспільство можуть зрозуміти помилки минулого, подолати виклики війни та використати усі можливості для відновлення.

У день пам’яті жертв Бабиного Яру 29 вересня вшановуються 83-ті роковини від початку масових розстрілів мирного населення, військовополонених, ромів, євреїв, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру (29-30 вересня 1941 року). 

Бабин Яр «забрав» життя близько 100 тисяч людей різних національностей – євреїв, ромів, українських націоналістів, полонених, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних, в’язнів концтаборів. Бабин Яр - одне з найбільших місць масових розстрілів цивільних, скоєних нацистами під час Другої світової війни.

Розстріли в Бабиному Яру розпочалися невдовзі після того як нацисти вступили до  Києва у вересні 1941 року і продовжувалися кожного дня аж до завершення окупації міста. Найстрашніші події відбулися 29-30 вересня. Тоді було вбито близько 34 тисяч єврейських жителів нашої столиці.  

Сьогодні ми щоденно стаємо свідками не менш жорстоких й кривавих злочинів, що знову відбуваються на українській землі. 

Російський фашизм відроджується у вигляді рашизму, сповідуючи схожі методи: масові вбивства, тортури, викрадення людей, спалення тіл для приховування злочинів та насильницьке вивезення мирного населення, зокрема дітей.

Мир, безпека, рівновага ось прагнення українців у боротьбі за волю. 

24.09.2024 в Лиманському ліцеї № 3 Лиманської міської ради Донецької області був проведений вебмарафон «Мова має значення» (учитель Луганцова Є.А.) присвячений святкуванню Європейськогого дня мов. Здобувачі освіти різних ланок із задоволенням доєдналися до мовного марафону: переглядали відео, проходили інтерактивні ігри й завдання «Впізнай мову», «Знавець мов», «Я знаю найкраще…», записували відеопривітання різними європейськими мовами.

Не забувайте мріяти щодня. 

Не забувайте усміхатись горю. 

Усміхнені вуста - це та броня, 

яку не зломить навіть ваша доля 


Ліна Костенко

Сьогодні, 25 вересня, у світі відзначають День мрії (World Dream Day). Головна мета свята – допомогти кожному з нас хоч трохи наблизитися до своїх мрій " .

Мріяти - набута здатність людини в процесі еволюції. Тварини живуть задоволенням потреб, а людина може мріяти, тобто це унікальний дар. Світ мрії вказує нам, куди йти, чого прагнути, що нас часто рятує спонукаючи до втілення бажаного та даючи нам надію та віру у світле майбутнє. І з мрії, зрештою, все й починається....

Найбільша мрія, найщиріше бажання для всіх  українців це - Мирне небо, найшвидше повернення чоловіків з фронту та довгоочікувана перемога 💙💛

Тож мріймо, друзі!

День партизанської слави. Сьогодні, 22 вересня щорічно відзначають День партизанської слави України. Раніше про це свято стосувалося здебільшого партизанів Другої Світової війни, але, в умовах сьогодення з'явилося  багато партизанів і серед наших сучасників. 

Ці відважні люди перебуваючи в тилу ворога протистоять  озброєним солдатам на тимчасово окупованих територіях, щоб якомога швидше наблизити нашу перемогу. 

Під час Другої Світової війни на українських територіях у тилу нацистів діяло близько 200 тисяч партизанів.Радянська пропаганда часто замовчувала подвиги українських партизанів, а вони, між тим, завдавали великих втрат армії Гітлера, сприяли швидкому просуванню радянської армії та деокупації українських міст

Сьогодні, українці регулярно нагадують окупантам, що ті перебувають на українській землі і їм тут не місце. Партизанський рух надзвичайно важлива ланка, яка наближає перемогу 🫰💙💛

У 10 класі до Дня миру було проведено виховну годину "Мир Україні!". Учні згадали історію цього свята, попрацювали з висловами видатних діячів про мир, подискутували.

З нагоди відзначення Міжнародного дня миру у 8-му класі було проведено тематичний виховний захід  «Під мирним небом».

Школярі дізналися історію святкування цього дня, переглянувши тематичну презентацію освіжити свої знання про традиції святкування та символіку, хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих захисників України. Учні висловлювали  побажання миру та злагоди а також намалювали тематичні малюнки. 

Це свято відзначається у кожному куточку планети та має на меті  змусити нас не тільки задуматись, але й діяти заради спокою на Землі. Найбільше у світі щастя – це мир, але наразі для нас він є лише мрією, яку так хочеться вхопити за хвіст.

До Міжнародного Дня Миру у 7 класі  було проведено виховну годину "День Миру". Під час виховної години  учні разом із класним керівником Люшненко О.В. згадали історію започаткування цього визначного дня, його важливість та актуальність  для України сьогодні, переглянули тематичне відео, виготовили символ - білого голуба, виконали цікаві онлайн - завдання. 

У 3 класі (класний керівник Коломацька М.А.) було проведено виховну годину присвячену Міжнародному дню миру. Учні пригадали, що раніше для нас, українців, мир – це була повсякденна реальність. На вулицях нашої неньки – України було спокійно, всі діти ходили до школи, посміхалися. Але відбулися різкі зміни, підкралося горе… На Україну напав ворог. І нам, українцям, як ніколи, потрібно усіма силами боротися за мир щоб нам завжди світило тепле, ясне сонечко, щоб небо було завжди чисте та голубе, щоб завжди були посмішки на обличчях у людей.

Миру в Україні – бути!

Миру хочуть добрі люди

І дорослі, і малі

Прагнуть миру на Землі!

З нагоди Міжнародного дня миру у 1 класі (класний керівник Щербина О.О.) відбувся виховний захід «Хай буде мир на всій землі!». Мир - це те, чого так зараз прагнуть люди. Тільки мирне життя несе достаток, спокій, добро.  Цікаво було дізнатись історію цього дня та значення його символу - білого голуба. Діти розповідали про свої побажання миру нашій Україні та всьому світу

В 4 класі (класний керівник Гуцула М.В.) відбулася виховна година присвячена Всесвітньому дню миру, який відзначають 21 вересня. Учні дізналися про походження емблеми дня миру-голуба. Діти з задоволенням відповідали на питання вікторини, збирали прислів'я. 

Миру в Україні – бути!

Миру хочуть добрі люди

І дорослі, і малі

Прагнуть миру на Землі!

З нагоди Міжнародного дня миру у 1 класі (класний керівник Щербина О.О.) відбувся виховний захід «Хай буде мир на всій землі!». Мир - це те, чого так зараз прагнуть люди. Тільки мирне життя несе достаток, спокій, добро.  Цікаво було дізнатись історію цього дня та значення його символу - білого голуба. Діти розповідали про свої побажання миру нашій Україні та всьому світу.

Міжнародний день миру (International Day of Peace),  щороку відзначається 21 вересня і має на меті пропагування мирних ініціатив та послаблення військової напруги. Цього дня національний День миру святкує й Україна для якої останні роки дане питання є особливо актуальним. 

Рух за мир у світі постійно переживає періоди спадів та підйомів. Мета Дня – звернути увагу на необхідність завершення усіх війн та конфліктів, а також підкреслити важливість мирних переговорів, дипломатії та толерантності

До уваги батьків дітей! 

Оздоровлення дітей в ДП "МДЦ "Артек".

Управління соціального захисту населення Лиманської міської ради інформує.

ДПУ «МДЦ «Артек» планується   ІХ тематичну зміну "Правопросвітницький проект "Знай свої права", з 21.10.2024 по 10.11.2024     

Звернутися  можуть батьки дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, визначених статтею 1 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», проживають у межах областей, на територіях яких ведуться активні бойові дії, а також дітей, які проживають у межах інших областей та м. Києва, а саме:

дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї;

дітей з малозабезпечених сімей;

дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-24 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни,гарантії їх соціального захисту»;

дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у

Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у

Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;

дітей загиблих (померлих) осіб, визначених у частині першій статті 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам.


  ДП "МДЦ "Артек" розміщується на локаціях м. Київ с. Пуща-Водиця та  Закарпатська обл., Свалявський район, с. Березники.


Офіційний сайт ДПУ «МДЦ «Артек»: https://artek.ua/


Інформація для батьків: https://artek.ua/batkam/


З питання забезпечення путівкою звертайтесь до управління соціального захисту населення Лиманської міської ради, телефон: 0626127202, 0956101383

«Золотою буквою любові»

(до 160-річчя від дня народження

Михайла Михайловича Коцюбинського)

17 вересня 2024 року виповнюється 160років від дня народження видатного українського письменника, перекладача, громадського діяча, нашого славетного українця Михайла Коцюбинського.

Михайлу Коцюбинському судилося стати одним з найвизначніших українських письменників свого часу. Його твори перекладені багатьма мовами.

Подоляни називають його зіркою першої величини в краєзнавчому літературному сузір’ї краю. Колискою письменника була Вінниця. Михайло Коцюбинський не раз з великою любов’ю підкреслював, що його дитинство та юність пройшли «все на тім же багатім природою, теплім, прекраснім Поділлі». Тут зароджувався і визрівав його письменницький талант. Творчий доробок митця увійшов до золотого фонду загальнолюдської культури.

Іван Франко: «Серед прозаїків 90-х років на першому місці стоїть Коцюбинський».

Павло Тичина: «Михайлу Коцюбинському належить одне з найпочесніших місць: після Шевченка, поруч з Іваном Франком, Лесею Українкою, Стефаником – щодо краси й глибини своїх творів іншого письменника такого ми не знайдемо»

17 вересня - День рятівника України

17 вересня, в Україні відзначають День працівника цивільного захисту. 


Робота працівників рятувальних служб дуже важлива для всього населення, потребує мужності, витривалості, зібраності і постійної готовності прийти на допомогу.


Щиро вітаємо з професійним святом всіх причтних!  Бажаємо професійних успіхів, міцного здоров'я, бадьорості і сил на довгі роки,  благополуччя й удачі, миру, добробуту та оптимізму, сімейного щастя і злагоди!

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ 

Олімпійський дух живе в Україні. З 9 по 13 вересня у Лиманському ліцеї 3 традиційно відбувся Олімпійський тиждень, присвячений Дню фізичної культури й спорту. Ця подія об’єднує спортсменів, ветеранів спорту та юних любителів фізичної культури. У його рамках педагоги організували чимало цікавих інтерактивних заходів, а особливу увагу приділено досягненням українських спортсменів. Адже саме вони наше майбутнє.

У рамках Олімпійського тижня вчителем фізичної культури Нехай І.С. було організовано чимало цікавих заходів: тематичні виховні години, інформаційні хвилинки, олімпійські уроки, вікторини на спортивну тематику.

Діти дізналися багато чого цікавого, розгадували кросворд та демонстрували презентації. Звичайно, усе на спортивну тематику. Учні середньої ланки взяли участь у вікторині «Знавці олімпійського спорту».

В рамках Олімпійського тижня в Україні пройшли олімпійські уроки. Класним керівником 8 класу Давискибою К.О. було проведено тематичний інтерактивний квід " Олімпійський рух на теренах України".  Учні дізналися що таке олімпійський рух, зокрема НОК України, познайомились із золотим резервом олімпійців України, поговорили про здоровий спосіб життя та розказали про улюблені види спорту та спортсменів- кумирів. Учні 4 класу  (класний керівник Гуцула М.В.) дізналися багато цікавого про Олімпійські ігри та їх символіку. Активно брали участь в спортивних іграх. У 5 класі  відбувся  урок "Олімпійський шлях: Мир через Перемогу", на якому учні дізналися про історію Олімпійських ігор, символіку, згадали про розвиток олімпійського руху в Україні та видатних спортсменів нашої Батьківщини, познайомилися із маловідомими фактами про олімпійський рух у світі. Діти з цікавістю виконували творчі завдання: відновлювали прислів’я про спорт, відповідали на питання вікторини, розгадували загадки та ребуси, розшифровували анаграми. 



Громадська спілка “Коаліція за вакцинацію” в рамках проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я“ розробила чат-бот з вакцинації

Задля збереження здоров'я українців важливо, щоб програма імунізації в Україні безперервно працювала, попри умови воєнного стану, перебої з електропостачанням, обмежену роботою медичних закладів під час повітряних тривог. Також важливо, щоб люди мали змогу отримати актуальну інформацію про вакцинацію та відповіді на свої питання будь-де, максимально зручно для себе.

 Щоб сприяти досягненню цієї мети, ГС “Коаліція за вакцинацію” розробила онлайн сервіс - чат-бот з вакцинації https://vaccine.org.ua/chat/ Цей інструмент, яким зручно користуватися з мобільного телефону, інформує про:  інфекційні ризики для українців та захист від інфекцій;  

відповіді на поширені запитання про вакцини та щеплення;  

офіційні ресурси з інформацією про інфекції та вакцинацію. 

Уже зараз чат-бот може розрахувати графік щеплень за датою народження людини. Надалі його функціонал планується розширити таким чином, щоб з його допомогою можна було записатись на вакцинацію, зв’язатись зі своїм лікарем. 

Нагадуємо, що 1 серпня в Україні, за рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, розпочався додатковий раунд з вакцинації дітей та ревакцинації дорослих проти дифтерії, правця та кашлюку, який триватиме до кінця 2024 р. Детальніше про кампанію на сайті МОЗ за посиланням: https://moz.gov.ua/uk/dodatkovij-raund-z-imunizaciyi-proti-difteriyi-ta-pravcyayak-pereviriti-svij-vakcinalnij-status-i-otrimati-sheplennya-bezoplatno 

З урахуванням цього, пропонуємо використовувати чат-бот з вакцинації як додатковий інструмент на підтримку запланованих заходів в рамках цієї вакцинальної кампанії. 


Україна відзначає 160 років з дня народження видатного українського поета Павла Грабовського. Поет був дуже освіченою, талановитою людиною, і хоч жив давно, залишився нашим сучасником. Як у більшості українських митців, його доля була важкою, болісною, повною боротьби.

Доля відміряла Павлу Грабовському коротке, трагічне, але яскраве життя. Із 38 прожитих років лише 18 пройшли на волі, а решта – під наглядом поліції, в царських тюрмах та сибірському засланні.

Незважаючи на те, що його вірші входять до шкільної програми, сучасні школярі, студенти, молодь дуже мало знають про цю людину. А був Павло Арсенович людиною непересічною, дуже освіченою, налаштованою на боротьбу за майбутнє України.

Хоч прах письменника залишився лежати в сибірських снігах, до України повернулося його слово. Особливо вражають поезії-звернення, близькі за жанровою формою до Шевченкових «Посланій», а саме: «До українців», «Народові українському», «До України», «До Русі-України». Знаменним, зокрема, є останній рядок поезії «Наша слава»: «За Європою наш слід!»

По-сучасному звучать сьогодні рядки циклу віршів «До українців»:

Боже! Чи знайдеться край, так зрабований,

Як Україна, чи ні?

Люд наш, цупкими кайданами скований

Гине без світла на дні.

Боже! Навіщо ж так рученьки зв’язано

Його надії синам,

Що й розмовлять та писати заказано

Рідною мовою нам?

Отож, збуваються мрії поета, муза якого увінчана терновим вінком:

Потроху прийметься насіння,

Що розсівали навкруги,

Зросте міцніше покоління,

Що не подужають враги,

За в’язнем в’язень одстраждає,

Але настане легший час, –

І добрим словом спогадає

Потомок вільний мертвих нас!

Щороку 9 вересня світ відзначає Міжнародний день краси (International Beauty Day). 

Міжнародний день краси – це не просто свято, а цілий рух, спрямований на популяризацію культури краси і здорового способу життя. 

Це день, коли ми можемо подякувати всім тим, хто допомагає нам виглядати і почуватися краще.

Подія не лише підкреслює важливу роль beauty-індустрії в сучасному світі, а й присвячена красі у всіх її проявах — від зовнішніх до внутрішніх.

Календар ювілейних дат вересня

Ювілей "веселого мудреця з Полтави"

9 вересня відзначається  255 років від дня народження Котляревського Івана Петровича, українського письменника, драматурга, театрального і громадського діяча.

Грамотність – це одна з головних рис, 

яка характеризує людину набагато більше,

ніж це робить одяг або зовнішність»


(Віктор Мойсієнко, український лінгвіст)

Міжнародний день грамотності (International Literacy Day), щорічно відзначають 8 вересня. 

Якщо ми опиняємося в чужій країні, мови якої не знаємо, то доводиться мати справу з численними труднощами, що викликає  розгублення й безпорадність. Ця гіпотетична ситуація є прикладом того, що відчуває людина, яка не вміє читати. Грамотність зазвичай сприймається нами як щось належне, тому важко уявити, що чимало людей в сучасному світі живуть без базових навичок читання й  письма.


Мета Міжнародного дня грамотності — відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому.


Грамотність дозволяє людям бути всебічно обізнаними: отримувати доступ до будь-якої  інформації, розширяти свої життєві можливості та робити свій свідомий вибір, це основа орієнтації людини в навколишньому світі.


Ніколи не буде безграмотною людиною та, яка читає! Грамотна мова та виховання – ось, що буде завжди в моді! Будьмо грамотними – покращуймо своє життя і світ навколо!

«День пам’яті українців – жертв примусового виселення з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944 – 1951 роках».


Одним із підсумків Другої світової війни стало встановлення нових державних кордонів в Європі, зокрема між СРСР і Польщею. 


9 вересня 1944 року УРСР та Польща уклали угоду про “взаємний обмін населенням”, внаслідок якої близько 700 тисяч українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини були примусово виселені зі своїх домівок. 


Продовженням депортації українців стала “акція Вісла”, проведена польським комуністичним режимом. У 1947 році тих українців, що відмовились виїжджати до СРСР, польська влада депортувала на північ і захід Польщі. За кілька місяців примусово переселили майже 150 тисяч людей.


Ще кілька десятків тисяч українців були позбавлені батьківських домівок під час обмінів прикордонними ділянками між СРСР та Польщею у 1948, 1951 роках.

InShot_20240908_220832536.mp4

Шановні читачі!

Сьогодні, 6 вересня, світова спільнота відзначає День читання книг. Свято створене, зокрема, щоб підбадьорити тих, хто любить читати, наголосити на важливості читання, стимулювати людей придбати нову книгу для власної чи публічної бібліотеки  або просто сходити до книгозбірні.

У 7 класі ( кл.керівник Люшненко О.В.) було проведено виховний захід "Безпека на дорозі- безпека життя". Учні разом із класним керівником переглянули і обговорили тематичне відео про найпопулярніші дорожні знаки та основні правила поведінки дітей на дорозі , із задоволенням виконали завдання онлайн - вікторини.

Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. В рамках місячника «Увага! Діти на дорозі!» у 1 та 2 класі (учитель Щербина О. О.) відбувся квест «Знавці правил дорожнього руху». Діти не просто цікаво провели час, а також поглибили свої знання з правил дорожнього руху.

Мандруючи станціями «Громадський транспорт», «Ти й велосипед», «Безпека на дорозі», «Правила дорожнього руху», «Дорожні знаки» та виконуючи завдання квесту, учні усвідомили  необхідність та важливість дотримання правил поведінки на дорозі. В цікавій ігровій формі діти повторили вже відомі правила дорожнього руху, визначили порушення як з боку пішохода, так і водія.

Тож, бережіть своє життя та здоров’я, неухильно дотримуйтеся Правил дорожнього руху, не забувайте про власну безпеку та безпеку інших учасників дорожнього руху! Наше життя та здоров’я – це наша відповідальність!

Щороку у нашому ліцеї проводиться місячник «Увага! Діти на дорозі!». Головною метою місячника є збереження життя і здоров’я дітей на дорогах. В рамках цього місячника 06 вересня 2024 року в 11 класі пройшов «Урок з безпеки дорожнього руху», під час якого одинадцятикласники переглянули  документальний фільм «Ціна неуваги. Присвячується пішоходам», а після показу обговорили відео та повторили правила дорожнього руху, призабуті за літній період.

Життя - найдорожче, що є у людини!

Дорослий цінує життя і дитина.

Із тим, щоб життя розквітало усюди, безумні придумали правила люди.

Бувають складні, а бувають прості.

На правила мають зважати усі.

Тому для здоров'я і тіла і духу

Дотримуйся правил дорожнього руху!

З 1 по 30 вересня 2024 року в нашому закладі освіти традиційно проходитиме місячник з безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі».

У рамках місячника вихователі нашої школи провели з учнями виховні години та бесіди, батьківські збори, перегляд цікавих , повчальних мультиплікаційних фільмів та кінофільмів. 


Діти, пам’ятайте! Ваша безпека в ваших руках! Якщо ти знаєш правила дорожнього руху і дотримуєшся їх, ти захищений.

МІСЯЧНИК БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ 

"Увага! Діти на дорозі"

Не дивлячись на виклики життя та особистісні проблеми люди мають унікальну внутрішню потребу - безкорисливо допомогати людям. Цю потребу називають благодійністю. Варто врахувати те, що з поняттям благодійності пов'язано багато імен, серед яких і мати Тереза. Вшановуючи пам’ять про цю видатну особистість, а також щоб спонукати до милосердних вчинків якомога більше людей, ООН заснувала Міжнародний день благодійності (International Day of Charity), який щороку відзначається 5 вересня. 

Оскільки наша країна знаходиться в умовах війни, благодійність має особливе значення для кожного з нас. Адже кожен може опинитися у складній життєвій ситуації та в один момент втратити все, що мав. 

Саме тому, ми дякуємо кожному за безкорисливу допомогу тим, хто цього потребує. Ваші дії не просто змінюють життя окремих людей, вони створюють справжню хвилю надії, любові та віри у світле майбутнє. 

Особливу вдячність висловлюємо тим, хто підтримує Збройні Сили України. Ваша допомога, щедрість та віра у перемогу — це те, що наближає нас до омріяного миру. Нехай кожен ваш добрий вчинок повертається до вас сторицею, а серце наповнюється радістю від усвідомлення того, що ви робите світ кращим. 🕊️🌿😌

Перший урок «Шкільна подорож розпочинається» у 1 класі (учитель Щербина О.О.) пройшов з позитивними емоціями та гарним настроєм. Діти були активними, розповідали про свої захоплення і вподобання. Учні виконували цікаві завдання: складали асоціативний кущ, розгадували загадки, «складали» рюкзачок із навчальними предметами, вчилися новим словам.

Сьогодні першокласники стали частиною великого і захоплюючого світу знань і зробили перший крок у  Шкільній Подорожі. Подорож розпочалася із перших кроків у навчанні, і кожен день буде приносити щось нове і цікаве. Разом діти будуть відкривати нові горизонти шкільної науки. 

Вітаємо  першокласників  із цим чудовим початком!

VID_20240902_090214_866.mp4

До вашої уваги привітання начальника Лиманської МВА Олександра Журавльова                 😊🕊️💙💛

Увага ‼️ Урочиста лінійка оголошується відкритою 🎊🔔💐


Просимо пристебнути паски безпеки, адже ми вирушаємо у незабутню подорож країною знань 🍂👩‍🏫📚🏫🎒

Щороку, 1 вересня, в Україні відзначають День знань. Цього року він знову проходить в умовах війни, а частина учнів та студентів не можуть сісти за парти в рідних навчальних закладах. Таким навчальним закладом є і наш ліцей. Але, незважаючи на це, новий навчальний рік починається - з вірою в близьке мирне майбутнє.


Осінь, осінь - храм святий науки,📚

Золотий дзвіночок школяра. 🔔

Хай завжди умілі будуть руки👐

І розумна й світла голова.😊

Хай любов до кожного предмету☺️

У серця вкладають вчителі.👩‍🏫👨‍🏫

Хай знання врятують нам планету 🌎

І збудують щастя на Землі!😊🤗🫶


Шановні колеги, учні , батьки та всі причетні до цього чудового свята. Хочеться привітати Вас з  Днем знань! Бажаємо набратися терпіння, сил, сміливості, завзятості для нових відкриттів, перемог і досягнень, для освоєння нових знань і прагнень. Любі ліцеїсти, бажаємо весело і легко вчитися, а також встигати в усіх сферах своєї життєдіяльності. Удачі, гарного настрою, бадьорості та позитиву на весь цей навчальний рік!


Зі святом ❤️🕊️🌿☺️

Менше стресу - більше більше позитиву!😉

Вітаємо з початком 2024-2025 навчального року!