ЧЕРВЕНЬ 2023

4 червня - День вшанування пам'яті дітей,

 які загинули внаслідок збройної агресії

 російської федерації проти України. 

           За даними Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні з початку бойових дій, 14 квітня 2014 року, до кінця 2021 року загинуло 152 дитини і 146 дітей дістали поранення. Після початку повномасштабного вторгнення росії кількість жертв серед дітей збільшується щоденно. І фактичну кількість загиблих і поранених дітей встановити не можливо через активні бойові дії.

    Учні Часовоярського ЗЗСО І-ІІІ № 15 відзначили цей день проведенням виховних заходів. Під час проведення заходів згадали учня нашої школи, Дениса Рибалко, який трагічно загинув внаслідок ворожої атаки рідного міста Часів Яр. Діти вшанували пам'ять 9-ти річного Дениса хвилиною мовчання, але життя триває, тому наступні покоління повинні пам'ятати всіх, хто став жертвою агресії російських загарбників. Важливо з часом розказати, принаймні задокументувати кожну таку трагічну загибель дитини. Щоб наша пам’ять про жертви не була сухою та безіменною. Але також і задля того, щоб за кожен злочин настала відповідальність і справедливе покарання. 

Свято Останнього дзвоника

1 червня - День захисту дітей

 Діти  –  це дорогоцінний дар,  даний нам для того, щоб наш світ став кращим, світлішим і чистішим.  Саме вони у своїх руках тримають ключі від нашого майбутнього. Кожна дитина – чистий струмок і щоб він залишався таким, його потрібно постійно підживлювати джерелами любові, ніжності, добра. 

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли  свої родини і рідний край. 

На виховних заходах учні Часовоярського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 15 дізналися історію та традиції святкування цього свята, проходили  інтерактивний тест для дітей "Права дитини" з казковими героями, прийняли участь у виставці "Діти проти війни", ознайомилися  з дітьми -героями, які працюють волонтерами і наближають перемогу своєю працею

ТРАВЕНЬ 2023

23 травня - День Героїв!

23 травня українці відзначають День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують боротись за рідну землю протягом не одного століття. Українські Герої – це українці, які жили в різні епохи й захищали рідну землю. Сьогодні ж це свято всіх захисників України від російської орди.

Учні початкових класів переглянули відео про історію свята, дізналися про героїв України різних часів та епох, вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання, прослухали гімн України, виконали інтерактивну вправу "Козаки і сучасні захисники".

Старшокласники на виховних годинах ознайомились з архівними кадрами документальних фільмів та телепередач, обговорювали проблемні питання, виконували  асоціативну вправу, вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання 

День вишиванки

Щороку в третій четвер травня Україна відзначає унікальне національне свято – День вишиванки. Це свято самобутнє і не прив'язане до жодного державного чи релігійного. Втім, мільйони українців саме цього дня дістають із шафи національне вбрання – вишиванку, і йдуть у ній на роботу, в університет чи до школи.

Учні  4-А та 3-А класів Часовоярського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 15 влаштували челендж до Дня вишиванки.

День пам’яті та примирення

8 травня -  День пам’яті та примирення. Увесь світ вшановує жертв найбільш кривавого протистояння на планеті – Другої світової війни. Учні Часовоярського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 15 на виховних годинах " Пам'ятаємо, перемагаємо!" згадали  подвиги героїв, які боролися з нацизмом та перемогли його. Пригадали імена ветеранів , які мешкали в Часів Ярі. Діти розповідали про своїх дідусів та бабусь – захисників рідної землі. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв – усіх, хто став жертвою війни.

Провели майстер-клас з виготовлення маків, бо саме ця квітка  з 2015 року є символом пам’яті, перемоги та вшанування жертв  усіх військових та цивільних збройних конфліктів.  Чорна серединка нагадує слід від кулі, червоні пелюстки – кров.

КВІТЕНЬ 2023

26 квітня – День Чорнобильської трагедії, Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. 

26 квітня – День Чорнобильської трагедії, Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.
37 років тому сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – Чорнобильська катастрофа. 26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму людей, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Їх подвиг назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться в пам’яті українського народу.
Учні Часовоярського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 15  приєдналися до вшанування пам’яті ліквідаторів: прийняли участь у виховних годинах та надали свої малюнки у відеороліку.

22 квітня - всесвітній День ЗЕМЛІ!

Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем. 

Учні Часовоярського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 15 долучилися до цієї події. Діти переглядали цікаве відео, грали в гру «Можна- не можна», відповідали на питання вікторини «Що ви знаєте про нашу планету». Вчилися сортувати сміття. Розгадували анаграми, щоб дізнатися, які тварини можуть зникнути назавжди. Розгадували загадки про дерева. Кожна правильна відповідь -  «посаджене» деревце!



Всесвітній день здоров'я

Міжнародний святковий день, спрямований на залучення широкої громадської уваги до цих проблем і питань - Всесвітній день здоров’я, відзначається щорічно 7-го квітня.
Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І переважно це стосується спроб повернути його на своє місце. У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім його надійного зберігання. Всім хворим - якнайшвидшого одужання. Медикам - хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам - бути здоровими і життєрадісними!

Учні школи на виховних годинах подорожували країною Здоров'я, відгадували загадки, складали "асоціативний кущ",  вгадували вид спорту за рухами, грали в дидактичну гру "Корисна і шкідлива їжа для зубів" та дивилися відеоролик "Ми за здоровий спосіб життя", створений самими дітьми, який доводить, що кожен з нас повинен бути здоровим, дієздатним громадянином України.


 До Міжнародного дня спорту 

23-го серпня 2013-го року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № A/RES/67/296, якою проголосила 6-е квітня Міжнародним днем спорту на благо миру та розвитку. Цей день обраний не випадково. Власне 6 квітня 1894р. у місті Афіни розпочалися І Олімпійські ігри сучасності. Саме в цей день учні  5-А та 9-Б класів взяли  участь у виховному патріотичному заході, який був спрямований на ознайомлення з історією виникнення Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку, на поширення олімпійських цінностей серед школярів нашого навчального закладу та підвищення рівня обізнаності дітей у питаннях фізичної культури та олімпійського руху. 

Протягом виховної години учні дізналися про видатні перемоги та досягнення українських спортсменів на міжнародних та європейських спортивних аренах, про діяльність зірок спорту на волонтерському, інформаційному та військовому фронтах, вшанували пам'ять  загиблих спортсменів та тренерів, як знак вдячності тим, хто мав змогу своїми досягненнями підвищувати імідж нашої країни на світових спортивних аренах, але віддав своє життя заради майбутнього наших дітей, нашої країни. Безумовно згадали про кандидата у майстри спорту нашого земляка Данила Горбенко. Говорили сьогодні й про позицію українських спортсменів та всього нашого суспільства щодо  рішення Міжнародного олімпійського комітету про можливість участі в олімпійських іграх 2024 року спортменів Росії та Білорусії, які у більшості своїй підтримали воєнну агресію рашистів проти назалежної України. Акцент робився на неможливість підтримки тих, хто виступає за війну, підтримує вбивство дітей, руйнування наших домівок, всього, що нам дуже дороге, всього, що ми цінуємо та любимо. Класні керівники націлили дітей та необхідність занять спортом, саморозвиток, формування громадянської позиції по відношенню до війни, внеску кожного на благо  розвитку та МИРУ. Перемога буде за нами! Слава Україні! Героям слава! 

БЕРЕЗЕНЬ 2023

Загроза молодіжного руху «ПВК Редан» 

Рух "ЧВК Редан" відомий своїми активностями в багатьох країнах світу, включаючи Україну. Цей рух має тісні зв'язки з озброєними конфліктами. Він активно набирає прихильників серед молоді, зокрема, в училищах та вищих навчальних закладах.  Доречі, українська поліція вважає, що поширення цієї субкультури в нашій країні — це російська інформаційно-психологічна спецоперація. Державі-агресорці важливо дестабілізувати ситуацію в Україні будь-яким чином. 

15 березня з учнями Часовоярського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 15 проведено профілактичну бесіду на тему "Загроза молодіжного руху «ПВК Редан»". Ця тема стала актуальною в зв'язку зі зростанням кількості молодих людей, які долучаються до цього руху та виконують їхні запити.


З Днем народження, Великий Кобзарю! 

 На початку весняної пори ми вшановуємо Великого Кобзаря, славного сина України - Тараса Григоровича Шевченка. Поезія Кобзаря сповнена любов'ю до рідної землі, прагненням зробити життя українців гідним і достойним. З натхненням і сьогодні звучать слова Тараса, коли Україна змушена захищати власний дім — незалежну, демократичну, суверенну державу.

З метою вшанування великого поета року у Часавоярському ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 15 провели поетичний челендж. 

На уроках образотворчого мистецтва учні 6-Б, 7-Б , 8-Б класів  дізналися про Т.Шевченка як  художника. А старшокласники , 9-А та 9-Б,  пограли в гру-провідник монументальною Шевченкіаною, під час якої відвідали пам’ятники Кобзарю в більше  ніж 30-ти країнах світу. 


ЛЮТИЙ 2023

До 152 річчя Лесі Українки

Цьогоріч відзначаємо 152 роки з дня народження української письменниці, поетеси, перекладачки та культурної діячки Лесі Українки, яка народилася 25 лютого 1871 року в місті Новоград-Волинський (нині Звягель) на Житомирщині.  ЇЇ життя – це легендарний подвиг жінки, яка втілює в собі силу і мудрість, талант і щиру душу. Такою зіркою була видатна поетеса  - Леся Українка. 

Дочка Прометея. Її  цитують, шанують і зводять пам’ятники у всьому світі. А учні 5-А, 6-А, 8-А класів Часовоярського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 15  проілюстрували вірш.

Учні 2-Б класу на виховному заході переглянули цікаве відео про Лесю Українку. Читали вірші поетеси.  Пограли в інтерактивну анімовану гру «Дізнайся про Лесю Українку».

На прикладі творів цієї письменниці, ми ще більше будемо  любити свою Україну, як любила свою Батьківщину Леся Українка!

Весела Масляна

Масляний тиждень у 2023 р. розпочався в понеділок 20 лютого і закінчиться у неділю, 26 лютого. Головні традиції цього тижня: веселитися та готувати певні страви. Основною обрядовою стравою Масляної є млинці. Їх пекли впродовж усієї Масляної на честь слов'янського бога Сонця Ярила. І вони такіж круглі, гарячі, рум'яні як сонечко. Цим люди закликали весну. А ще люди вірили в таку  прикмету: чим більше напечеш млинців, тим щасливішим буде рід.

    Тож і учні 4-х класів долучилися до цієї традиції та разом зі своїми батьками, готували головну страву- пекли млинці. А на виховній годині, присвяченій цьому святу, згадали обряди та традиції, провели конкурс "Напечи млинців для гостей", визначали найкращого знавця свята Масляна, а ще розігрували мирову-діалог, просили пробачення один в одного, щоб в душі не залишилося ніяких образ.

Учні 3-Б  класу також  вирушили у подорож тижнем Масляни. Вони дізналися багато цікавого і прийняли до уваги чим завершують тиждень, а саме неділя - пробачення. Дуже важливо зберегти традиції  передаючи їх із історичним корінням. Хай несуть як зірочку в життя!!!

 


24 лютого. Рік незламності.

2022-2023- це рік запеклої боротьби, рік єдності та стійкості всіх громадян України заради перемоги, рік волонтерства та підтримки ЗСУ, рік гірких втрат та вічної пам'яті Героїв, які віддали своє життя заради нас.

24 лютого у Часовоярському ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 15 пройшли виховні години "Рік незламності", спрямовані на підняття патріотичного та національного духу, віри в Перемогу.


Міжнародний день рідної мови

Протягом багатьох віків наші предки не лише відстоювали свободу рідної української землі, а й право на існування та визнання української мови.

Сьогодні наша велична й милозвучна мова гордо лунає з вуст мільйонів людей. Тож головне завдання кожного українця – любити, берегти й збагачувати материнське слово.

Учні 5, 6, 11 класів у проєкті "Рідна. Українська. Унікальна" дослідили особливості та етимологію української абетки.

Учні 2-Б класу  долучилися до цієї події.  Дітки прийняли участь у мовознавчій  грі-мандрівці «Пес Патрон та його друзі,  на захисті української мови». Пограли в інтерактивну анімовану гру «Переходь на українську», переглянули відео «Казочка про українську мову»

Мовознавча гра "Як український соловейко світом мандрував" пройшла у 6-Б класі. Учні подорожували  країнами Європи, встановлювали  мовні зв’язки . Познайомились з поняттями «українізм», «англіцизм», «германізм», «полонізм», "галліцизм".

В дев'ятих класах пройшли виховні години, присвячені Міжнародному дню рідної мови. Ганна Володимирівна розповіла дітям історію свята, говорили про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності  ЮНЕСКО, іншими міжнародними на вітчизняними організаціями, про роль рідної мови у житті держави в період її державотворення.

Учні 9-11 класів взяли участь у історико-філологічнфї онлайн-грі «За сімома печатями -5», яку проводив Факультет соціальної та мовної комунікації Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»


День пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня учні Часовоярського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 15 вшановують пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України. 

Саме в ці дні 9 років тому, 21-22 лютого 2014 року,  відбулося прощання з загиблими активістами Євромайдану. Тоді ж вперше прозвучала назва «Небесна Сотня». День пам'яті загиблих Героїв набуває особливого значення в умовах повномасштабної війни, яка оголошена кривавим путінським режимом нашій державі. Про історію підписання договору про асоціацію з ЄС, про розправу «беркутівців» з протестувальниками, про розгортання безстрокової акції протесту по всій Україні на початку 2014 року, про загиблих наших земляків йшла мова на зустрічі класних керівників з дітьми. Хвилина мовчання…. І віра в нашу Перемогу! 


ДЕНЬ ЄДНАННЯ

16 лютого українці вдруге в історії відзначатимуть День єднання.

Ідея свята - показати світу єдність українського народу на тлі військової загрози.

      Учні об'єдналися, показали, що вони справжня єдина родина, маленька частинка великої країни - України.

      16 лютого День єднання нас всіх. Ми різні, різних талантів, різних знань, різних думок, мрій, але об'єднує нас єдине бажання: жити в мирі, щасливо, однією родиною, з батьками. І на все це ми маємо повне право. Бо ми в себе вдома, ми в Україні. І ніхто наш дім не буде любити так, як ми любимо. І ніхто, тільки ми разом, зможемо наш дім захистити…


Та не однаково мені, як далі жити,

Моя земля - це скарб моїх батьків,

Які навчили понад все її любити,

І та любов - це спадок всіх віків.


День безпечного Інтернету

7 лютого світова спільнота відзначає  День безпечного Інтернету. 

 Кібербезпека, кіберполіція... Скільки заходів і структур спрямовано сьогодні на захист користувачів мережею Інтернет. І все ж таки найбільш дієвими залишаються власні знання безпечної поведінки та дотримання їх.

Виховні години  були присвячені світові, з яким діти стикаються кожного дня- світ Інтернету, який дозволяє дізнаватись про щось цікаве, спілкуватись з людьми в різних кінцях світу, грати в цікаві ігри та ділитись з іншими своїми думками та захопленнями. Але як  і в будь-якому іншому світі,  в Інтернеті є свої правила, треба суворо дотримуватись, для того, щоб уникнути неприємних та небезпечних ситуацій. 

       Тому на заняттях досліджували позитивні і негативні наслідки Інтернету, сформульовували та засвоювали правила безпечної роботи в Інтернеті, відгадували загадки, провели вікторину "Безпечний Інтернет", подивилися мультфільми про безпечне користування Інтернетом: «Нові корисні підказки. Увага! Інтернет!», «Безпечний Інтернет. Найжахливіший тиждень Петрика», дізналися більше про Інтернет-культуру, пригадали правила Інтернет спілкування та дали обіцянки їх дотримуватись, а також познайомилися з цікавими, а головне, безпечними Інтернет-ресурсами.

СІЧЕНЬ 2023

День пам'яті Героїв Крут

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

 У 3-Б класі був проведений виховний захід "Пам'ятаємо героїв Крут". Історія повторюється і нам треба її пам'ятати. Як маленьким школярам доступно розповісти про трагічні події історії нашої Батьківщини? Хто такі герої Крут? Мені допомогли аналогії з персонажами казок, мультфільмів та кінофільмів. Доречною була й паралель із сьогоденням, від якої ми вирушили у подорож у минулі часи на 102 два роки назад. Подвиг українських юнаків - це символ нескореного духу нашої нації.

7А клас .Урок пам'яті на тему: "Пам’яті героям Крут» . Виховний захід вшанування пам'яті юнаків, які героїчно загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року. Мета - формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу та його героїчного минулого.

  Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. 

Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.

   Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма. 

Виховні заходи "Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту" пройшли в середній та старшій ланках закладу. Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Історія нашої Батьківщини, на жаль, має й сумні сторінки. Україна – це країна пісні й краси, але в роки Голокосту – це країна смерті. Смерті безвинних…

      Їм неоплаканим і невідспіваним.....Їм похованим без труни і молитви, позбавленим могили і шани - присвячується.


                                   День Соборності України 

День Соборності України – державне свято України. Свято відзначається щорічно, 22 січня, в день проголошення в 1919 році Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину українську державу. 

Учні початковоих  класів  долучилися до цього свята. Дітки приймали участь у грі-вікторині до Дня Соборності України «Що я знаю про Україну?». Були проведені виховні години де діти поринули в історію з'єднання земель, виконуючи цікаві завдання.

З учнями старшої школи проведено гру "Україна соборна". У грі діти відповідали на питання діячів того історичного   періоду - безпосередніх учасників Великої Злуки, без чийого внеску неможливо уявити міцної української держави.

Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.


Соборність – це символ.

Символ боротьби за волю,

Соборність – це єднання.

Тож давайте друзі візмемося всі за руки і покажемо, що наша країна єдина і Соборна!!!



ГРУДЕНЬ 2022

З Днем Збройних Сил України!


  6 грудня відзначається День Збройних Сил України. Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до Другої Світової війни. День Збройних сил України - одне з найважливіших свят цього року, адже ЗСУ зараз є нашою опорою. Українські захисники показують свою майстерність на фронті. Щиро вітаємо всіх військослужбовців з Днем Збройних Сил України та бажаємо Вам усім незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я та звершення всіх ваших мрій і побажань.


ЛИСТОПАД 2022

До Дня української писемності та мови

Мова - це серце народу! 

Щороку, 9 листопада відзначаємо День української писемності та мови! Українська мова є одним з найцінніших надбань нашої державності: красива й милозвучна вона лине глибоко до серця кожного українця! Мова є ознакою, що дає нам право називатися нацією. Вона — наша найбільша народна цінність, скарбниця духовних надбань, життєвого досвіду, праці та творчості багатьох поколінь.

У цей день  учні Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 долучилися до низки заходів, на яких ознайомилися з історією свята, виконували завдання мовного квесту, збагачували та розвивали свій активний словниковий запас.

ЖОВТЕНЬ 2022

До Дня захисників і захисниць України 

та 80-річчя УПА 

14 жовтня Україна відзначає День захисників і захисниць, згадуючи всіх, хто в різні часи обороняв та боронить нині наш суверенітет і територіальну цілісність. 

Також відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках» від 17 грудня 2021 року No 1982-ІХ з метою консолідації та формування історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам’яті в країні відзначатимуть 80 років із часу створення Української повстанської армії – формації, яка відіграла вагому роль в утвердженні української національної ідеї, боротьбі за незалежність України, сбереженні та примноженні військових і державотворчих традицій.

Це свято тих, хто у важку годину

Родину захищає й Україну.

     Часовоярський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 15 щиро й сердечно вітає всіх із Днем захисників та захисниць України – святом, що увібрало в себе багаті і славні козацькі традиції. Дякуємо всім, хто боронить нашу країну і наближає час нашої остаточної перемоги над ворогом.

Схиляємо голови перед мужністю героїв, які віддали життя захищаючи Україну.


       За мир в Україні! За мир в       усьому світі!

Герої, що змінили хід історії…

Так називався тиждень патріотичного виховання у Часовоярському

закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні. У шкільній бібліотеці була організована книжкова виставка-реквієм «Вшануй хвилиною мовчання, Вкраїно, тих, що полягли». Під час історичних п’ятихвилинок вчителі розповіли учням про події Майдану 2014 року. За результатами творчої арт–акції школярі на уроках трудового навчання створювали «Голубів пам'яті». Гуртківці рою «Патріот» взяли участь у міській конференції «Ланцюг пам'яті. Герої не вмирають». Вони розповіли про Пантєлєєва Івана, мешканця міста Краматорськ, який загинув під час трагічних подій у Києві.

Як обрати професію до душі

Саме так називається тест-драйв, який розробила психолог Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15  в рамках тижня трудового виховання «Діло майстра величає». В онлайн режимі кожен школяр особисто міг протестуватися і зрозуміти, професії якого саме напрямку ближче за все до його характеру та темпераменту.

Спробуйте протестувати себе і ви та зрозуміти, чи психологічно  вірний ваш професійний вибір.

Любіть Україну, як вірні сини.

Часовоярський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15   представляє історичну годину «герої не вмирають», приурочену вшануванню пам'яті юнаків, які героїчно загинули в бою під Крутами 29 січня 1918 року, пожертвував собою заради свободи і незалежності України.

 


Сонце Соборності

Щороку 22 січня наша країна відзначає День Соборності України. Це  свято єдності, згуртованості і неподільності українських земель. У цей день український народ із вдячністю згадує героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу.

      У Часовоярському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 розпочався тиждень Державності «Соборність – найвищий скарб» до урочистої дати. Щоб підкреслити значення свята, актив дитячого творчого об'єднання «Наш дім» створив у коридорах закладу «Віночки  єднання», квітки якого символізують єдність  кожного класного колективу.

17 січня віночок почали плести колективи 1-Б, 5-Б та 7-А класів.

У шкільній бібліотеці відкрилася виставка–інсталяція «Ти єдина у світі, моя Україно», яку вже відвідали учні четвертих класів.


Вітаємо з перемогою ШМАРОВУ ЮЛІЮ,  ученицю 10 класу Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15, за зайняте І місце у Всеукраїнському творчому конкурсі до Дня Святого Миколая «Поділись добром»  у номінації «Мистецтво слова, що звучить».

Бажаємо Юлії творчої наснаги, міцного здоров'я та здійснення найзаповітніших мрій! Молодець, дівчинко!


Зимова  казка

23 грудня 2021 року новорічні ранки для першокласників Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 пройшли у міському Центрі дитячої та юнацької творчості. Усміхнені обличчя дітвори, неприхована радість від несподіваних сюрпризів,  незвичайних подій та довгоочікуваних подарунків.

Ми щиро дякуємо дружньому дитячому та дорослому колективам  міського ЦДЮТ, який очолює Марина Астахова, за чудові хвилини новорічної казки. Нехай здійснюються мрії! Творчого натхнення! Маємо надію на подальшу співпрацю. Веселих зимових канікул!


Новий рік іде, веселі свята нам несе 

22 грудня 2021 року. Другий святковий день у Часовоярському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15. На новорічних ранках у міському ЦДЮТ побували учні 2-А, 3-Б та 4-А класів. Діти водили хороводи, співали пісні, малювали, грали. Ох, і важко було розсмішити царівну Несміяну… Та весела дитяча вдача переборола труднощі. У майстерні Святого Миколая зробили новорічні сувеніри. І навіть зимове сонечко посміхнулося святу!


З Новим роком, друзі милі!

У Часовоярському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 розпочалися новорічні ранки. 21 грудня учні 2 – Б, 3 – А та 4 – Б класів побували на святкових заходах  у міському Центрі дитячої та юнацької творчості. Новорічні розваги, ігри та конкурси чекали на дітвору. А ще – відвідини майстерні Святого Миколая. І звичайно солодкі подарунки від головних чарівників свята.


«Йде з гостинцями, з  дарами Преподобний Миколай!» 

20 грудня 2021 року до Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 завітав Святий Миколай разом з Ангеликами, які зуміли захистити  маленьких школяриків  від чортика Антипки та Баби Яги.

З прекрасним добрим святом дітей привітали Чаус Сергій Валерійович, секретар міської ради, та Ясько Тетяна Геннадіївна, начальник відділу освіти, молоді та спорту Часовоярської міської ради, які вручили дітям початкової школи солодкі подарунки. Першокласники подарували гостям веселу пісеньку-руханку про чудове свято. Учні пільгової категорії теж не залишилися без солодощів.

Хочеться побажати дорослим і дітям веселих зимових канікул, міцного здоров'я. Нехай Новий рік принесе тільки радість, щастя і успіх!

 


«Я – українець,  майбутній захисник Вітчизни»    

Щорічно 6 грудня наша країна відзначає День Збройних Сил України -   національне військове свято  доблесті, відваги, сміливості. Воно було засновано Верховною Радою України у 1993 році після здобуття   країною незалежності.

      У Часовоярському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15  до святкових урочистостей був презентований відкритий огляд літератури  «Сьогодні славить вся країна синів своїх – героїв України» у шкільній  бібліотеці. Для школярів 8-9 класів проведені виховні години спілкування «На варті Вітчизни», на які були запрошені військовослужбовці.

Активи цих класних колективів розробили святкові вітальні газети «Привітання героям». 

Гуртківці рою «Патріот» та  учні 4-Б класу відзняли онлайн – привітання « Ви - слава, гордість, міць країни!», яке  розмістили на сайтах освітнього закладу.

У цей святковий день бажаємо вам, шановні воїни,   вірно і гордо стояти на сторожі спокою та блага країни, сміливо і вправно відбивати всі натиски з боку противника, усувати будь-які проблеми і перешкоди на горизонті, зберігати спокій і оптимізм в душі, мати щастя, добро   і любов у серці!

Вітаєм воїнів зі святом

У 2 - Б классі Часовоярського закладу загальної середньої освіти

І – ІІІ ступенів №15 пройшла ігрова виховна година до Дня Збройних Сил України. Маленькі школярики взяли участь у конкурсах, де довели, що вони ростуть сильними,хоробрими,  кмітливими та розумними. Вони переглянули презентацію про сучасну українську армію та вшанували пам'ять загиблих воїнів хвилиною мовчання.


Оберіг краси, вірності, любові.

7 грудня вже традиційно   в Україні відзначається  Всесвітній день української хустки. Мета   свята – збереження та відновлення українських традицій. З давніх – здавен хустка для українки була символом жіночності, вірності, кохання та красивим оберегом.

Учні  4-Б класу Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 провели виховну годину під час якої діти створювали особистий візерунок для  власної хустки.Дівчата прикрасили себе автентичним аксесуаром, демонструючи багатовікову красу українок. Вони приєднались до Всеукраїнського флешмобу «Зроби фото з хусткою».

 


Зорепадом летять роки…

Школа наша  - священна колиска

Науки, любові, добра.

Де б не були ми: далеко чи близько,

Наснагу черпаємо з твого джерела.

 

  Часовоярському закладу загальної середньої освіти

( раніше Часовоярській загальноосвітній школі)  І-ІІІ ступенів №15 виповнилося 90 років

  Наша школа – це наша історія. У ній працювала велика сім'я: наші старші наставники, ветерани педагогічної праці, які зараз на заслуженому відпочинку. Дорогі ветерани! Ваша праця мудра і благородна. Розум, серце і здоров'я своє впродовж багатьох років нелегкої праці ви віддавали своїм вихованцям. Сьогодні Вам слова щирої шани та сердечної вдячності:

 

Ваше слово – мудрість України,

Ваша праця – доля трударя.

Гронами червоної калини

Вам за це вклоняється земля.

 

Школа – велика родина,   і в кожного вихованця своя дорога в майбутнє. Важко порахувати, скільки учнів розлетілося протягом 90 років зі стін рідної школи у різні куточки України. Ми пишаємося вами, наші дорогі випускники. Ви – наша гордість, майбутнє нашої країни.

 

А ще наша школа –це  синій птах творчих пошуків всього колективу. І горить, не згасає полум’я свічки творчості, торкаючись найтонших струн дитячої душі, надихаючи на творення нової особистості незалежної держави.

А все завдяки вчителям нашим рідним.

У нас 37 їх прекрасних і гідних.

Щодня вони диво несуть в наші душі,

Знаннями наш розум наповнити мусять

 

Таланти і здібності нам розвивають,

На конкурсах різних їх представляють.

І лине до Києва слава про нас,

Бо й там ми показуєм найвищий  клас!

 

Час летить невпинно, але наша школа не старіє. Вона відроджується з кожним навчальним роком. І зараз  вступила в пору зрілої мудрості.

 

Прекрасна імениннице, з днем народження!

Хай  роки летять зорепадом! Щоб збулися найзаповітніші мрії і бажання! Щоб наша школа з року в рік ставала молодшою і кращою, повною сил, енергії та натхнення, красуючись на все місто.

 


                 «Щедрий вівторок»

За ініціативи   благодійної організації «Фонд родини Загорій»

30 листопада 2021 року відзначається Всеукраїнський день добрих справ, метою якого є об'єднання країни навколо благодійницької діяльності.

Доброта і милосердя з давніх часів були в характері та традиціях нашого народу. І потреба в них повсякчасна. Творити добро, проявляти милосердя, співчуття – це важливо. Та найголовніше – вчинки, діяльність.

 Учнівський та вчительський колективи  Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 з   ентузіазмом долучилися  до «Щедрого вівторка».

Кожен клас підібрав собі добру справу до душі. Маленькі школярики  

2  класів збирали книжечки для класних бібліотечок, щоб у вільний час поліпшувати свою читацьку майстерність. Учні 3 класів ремонтували книжки шкільної бібліотеки – у книжковій лікарні було «врятовано» більше  70 книжок. Школярі четвертих класів готували сувенірні подарунки   першокласникам до Дня Святого Миколая. 

Учні 8-9 класів малювали  привітальні газети воїнам   Збройних Сил України, а 5-7 та 10 класів виготовляли святкові  листівки на елементи оформлення фойє до дня народження закладу.

 


Щедрі серцем для Сильних духом

П'ять років поспіль Часовоярський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 співпрацює з Міжнародним благодійним фондом «Сильні духом», який займається реабілітацією онкохворих дітей. Ми проводили благодійні ярмарки, а зібрані кошти перераховували до фонду. Але і фонд не забував про нас: і це не тільки Подяки учнівському, батьківському  та педагогічному колективу закладу за примноження шляхетних традицій доброчинності та милосердя, а і незвичайні чарівні сувеніри - подарунки школярам.

 У  цьому році, не дивлячись на непросту епідемічну ситуацію, заклад не залишив поза увагою дітей фонду. У «Щедрий вівторок» 30 листопада актив дитячого творчого об'єднання «Наш дім» анонсував благодійну акцію «Гривня, що лікує дитину», зібравши кошти для подарунків дітям   реабілітаційного центру.

Дорогі друзі, нехай ваше здоров'я міцніє, надія не згасає, а наша безкінечна віра допомагає долати труднощі.


Піклуватися про домашніх улюбленців – це теж добра справа…

30 листопада 2021 року учні  2-А класу Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 в рамках Всеукраїнського дня добрих справ провели виховну годину до Міжнародного дня домашніх тварин «Наші друзі – домашні улюбленці».

Діти послухали цікаві розповіді про домашніх тварин своїх однокласників. А також згадали, як правильно піклуватися та доглядати за своїми пухнастиками.

 


Добро починається з тебе

Так називався виховний захід у першокласників Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 в день «Щедрого вівторка», який Україна відзначає 30 листопада. А ще – це  Всеукраїнський день добрих справ, тому маленькі школярики  провели акцію «Поділись іграшкою» та «Мобільна бібліотечка». Діти переглянули мультфільм «Кругообіг добра в природі»,   «виростили» дерево добрих справ, «заселили»   Землю  добротою. І зрозуміли головне: з тих, хто постійно здійснює маленькі добрі справи, виростають справжні  великі Люди. А добрі люди, як промені сонця, добротою своєю зігрівають нашу планету!


Золота красунечко

Учні  2-А класу Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 25 листопада 2021 року підготували та провели осіннє свято.  

До маленьких школяриків завітала в гості пані Осінь із своїми трьома братами – місяцями. Разом з осінніми героями діти співали пісні, танцювали, розповідали віршики, відгадували загадки та охоче грали у веселі ігри. Свято вийшло яскравим, веселим,  діти отримали незабутні враження, задоволення та гарний настрій. 


Історія нас горем вчить,

Щоб не забулось незабутнє.

Бо там, де пам'ять не мовчіть,

Там щастям повниться майбутнє.…

 

«Не   згасне пам'яті свіча…»

Під такою назвою  пройшов тиждень історичної пам'яті до Дня пам'яті жертв Голодоморів в Україні у Часовоярському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15.

Під час  тижня у бібліотеці закладу була організована виставка – реквієм «Трагедія, що сколихнула землю» з інформаційними перервами біля виставки. Для більш глибшого  ознайомлення  про  трагічні події  штучного голоду була  підготовлена  віртуальна книжкова виставка «Україна пам’ятає – світ визнає!», яку можна  переглянути на сайті бібліотеки закладу.     

Активісти дитячого творчого об'єднання «Наш дім» оформили у рекреації другого поверху ілюстративно – інформаційну стежину скорботи «Пам’ятаймо!..» Для учнів 8-9 класів були проведені історичні п’ятихвилинки «Засвіти свічку пам’яті».

У шкільному музеї   пройшли уроки-реквієми «Розіп’ята душа на хресті всевишньої печалі» для учнів 10, 11 класів. Старшокласники розповідали про страшні та голодні лихоліття на шляху історії української держави, читали вірші, переглянули фільм про скорботні події років голоду в Україні. Вони запалили свічки «скорботи», які  символізували світлу, вічну пам'ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників.


Незабудки пам’яті

Хай день новий життя  несе нове.

Вклонімось низько сонцю й хлібу, люди!

 

На шляху історії нашої держави  було багато трагедій:  війни, революції, епідемії, які забирали життя   мільйонів людей. Але найжахливішими сторінками історії України ХХ століття є літопис голодоморів.

      Як розказати дітям про такі страшні події? Які знайти слова?   Маленькі серденька дитячі вразливі і ніжні…

Школярі 4Б класу Часовоярського закладу загальної середньої освіти

І-ІІІ ступенів №15 до Дня пам'яті жертв голодомору провели виховну годину «Пам'ятаємо!». Діти переглянули мультфільм, про  сумні події тих років, квітками пам'яті – незабудками  прикрасили карту  України, зробили своїми руками янголів «скорботи» та запалили свічку «пам'яті» на знак  мільйонів ні в чому не винних жертв.

 

 


«Безпечна дорога додому»

З метою запобігання травматизму через дорожньо-транспортні  пригоди, привернення уваги молоді до свідомого дотримування правил поведінки на дорогах та на виконання листа Міністерства освіти і науки України спільно з Міжнародним благодійним фондом «Допомога постраждалим внаслідок ДТП», у Часовоярському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 19 листопада 2021 року пройшли єдині Національні уроки з безпеки дорожнього руху.

      Під час заходів школярі 5-11класів у простій, доступній, ілюстрованій формі згадали  правила  поведінки пішоходів, отримали рекомендації щодо використання світлоповертальних елементів заради безпеки на дорозі. Переглянули короткі тематичні відеоролики, що стосуються різних аспектів безпеки дітей на вулицях і дорогах, на залізниці та надання домедичної допомоги постраждалим.

 


Мій друг – безпечний рух

Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя.

      19 листопада 2021 року учні початкової школи Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 активно і зацікавлено взяли участь у Національному уроці з безпеки дорожнього руху, метою якого стало розширення знань про безпечну поведінку на вулицях міста та у  транспорті.

         Під час виховних годин школярі переглядали мультфільми та відеофільми « Абетка безпеки на дорозі», відповідали на питання вікторини, провели майстер – класи з безпечної поведінки на дорогах міста..


Вільні творити майбутнє…

День Гідності і Свободи України відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента  від 13.11.2014 року. Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

«Ми є народ, якого правди сила повік звойована ще не була…» - під такою назвою пройшов Тиждень Національної Пам’яті у Часовоярському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15, метою якого стало формування у школярів ціннісного ставлення до своєї країни, її європейського вибору, розвиток у учнів почуття національної самосвідомості  та громадянської активності.

Актив дитячого творчого об'єднання «Наш дім» та гуртківці рою «Патріот» приєдналися до Всеукраїнського онлайн флешмобу #бути_ гідним. 

Прес–виставка «За України  долю стояв Майдан» у шкільній бібліотеці ознайомила учнів  з ілюстративно–інформаційною літературою до зазначеної дати.

Школярі початкової школи підготували галерею-колаж «З Україною в серці».

 Під час годин спілкування учні 7-10 класів згадували події Майдану, декламували вірші про Україну та вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання. Своє ставлення до подій Майдану кожен класний колектив висловив коротким епіграфом на тематичній стежині «Ти - єдина, Україно, ти для всіх у нас одна!»


Толерантність починається з мене…

«Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди» … Саме цими словами Бернарда Шоу розпочалася година спілкування у 9-А класі Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 до Всесвітнього Дня толерантності. Учні  ознайомилися з історією появи Дня толерантності, переглянули короткометражний відеоролик, обговорили його сюжет та дії персонажів, склали квітку  та хмарку толерантності. І кожен зробив для себе власний висновок: треба сприймати людей такими, якими вони є, цінувати в кожному особистість, зберігати «власне обличчя» і за будь-яких обставин залишатися собою.

 

Запалюємо вогники взаєморозуміння…

Під таким гаслом пройшла акція до Міжнародного Дня толерантності У Часовоярському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15.

День толерантності – це дієвий інструмент, за допомогою якого в учнів формуються загальнолюдські моральні  цінності, повага до інших людей та їхніх думок і поглядів.

16 листопада 2021 року у рамках  акції школярі 5-6 класів розробили тематичні колажі «Толерантність в картинках», «Дерево та Квітка толерантності», «Дошка добрих та корисних оголошень».

      У шкільній бібліотеці було організовано книжкову виставку–панораму «Всі ми різні – всі ми рівні!», яка ознайомила дітей з історією появи Дня толерантності.

Практичний психолог закладу провела тренінгові заняття «Вчимося бути толерантними», на яких учні розглядали ситуаційні вправи та вчилися доброзичливому ставленню один до одного.


ПРИГОСТИ МЕНЕ РОЗМОВОЮ  - УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ! 

                                                                                                                             

І возвеличимо на диво

І розум наш, і наш язик.

Т. Г. Шевченко 

            День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначають в Україні 9 листопада. Встановлене воно у 1997 році Указом Президента з метою  виховання любові до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою.

      За православним календарем 9 листопада –  день вшанування  пам'яті преподобного Нестора  - літописця,   першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво – Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора і починається писемна українська мова.

У цей день  у класних колективах Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 була проведена низка заходів, на яких школярі ознайомилися з історією свята, складали мовні смаколики.

Активісти дитячого творчого об'єднання «Наш дім» разом з гуртківцями рою «Патріот» зняли відеоролик «Тільки не зрікайся маминої мови».  

А учні старшої школи взяли участь у   традиційному   радіодиктанті національної єдності. Цю акцію було започатковано з 2000 року. Відтоді щороку наші школярі -  її учасники, демонструючи єдність, любов і шану  до українського слова. 











 

 


Наша мова калинова

Під такою назвою пройшли квести у других класах Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 до Дня української писемності та мови. Маленькі школярики виконували завдання чарівної скриньки, складали прислів’я, розв’язували ребуси про мову, розшифровували загадкові слова, створювали хмаринки слів.


«До 77-ї річниці вигнання нацистів з України» 

«День відповідальності – 2021» 

Газ у побуті

   Природний газ – надійний наш помічник у домашньому господарстві, однак слід пам’ятати, що таким він залишається тільки за умови дотримання правил безпеки.

   У рамках місячника з пропаганди безпечного і заощадливого газу в побуті, з метою запобігання нещасним випадкам при користуванні газовими приладами фахівцями  міської газової служби було проведено інформаційні бесіди з учнями 1-11 класів «Безпечне користування газом у побуті». Представники газової служби повторили дітям правила поведінки у разі виникнення проблем з газом у домівках.


Свято осені

  Учні 4-Б класу Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 на чолі зі своїм класним керівником Жеваго О.К. провели захоплюючий захід «Свято осені», на якому вони презентували своє вміння відгадувати загадки, співати пісні та виготовляти поробки з природнього матеріал, який з’являється в осінню пору року 

До 80-х роковин  Бабиного Яру учні 11 класу Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 Часовоярської міської ради взяли участь у місту пам’яті «Уроки Голокосту». Учні 10 класу стали учасниками історичної години, яка була присвячена буреним подіям, що відбувалися 80 років назад у нашій країні.


14 вересня джурівці відвідали локацію: Відділ прикордонної служби «Рава-Руська». Діти познайомилися з:

- Діями прикордонного наряду «Пост технічного спостереження», підтримання взаємодії з прикордонними нарядами у разі виявлення правопорушників.

- Діями прикордонного наряду «Група реагування» при виявлені та затриманні правопорушників.

- Організацією служби прикордонного наряду «Огляд транспортних засобів», «Перевірка документів.» Порядок здійснення паспортного контролю.

Мир очима дітей


До Міжнародного Дня Миру 21 вересня 2021 року школярі 4-А класу Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 стали учасниками творчого проєкту «Голуб Миру». Діти переглянули презентацію та ознайомилися з історією свята. Працюючи в групах, складали   пазли  та асоціативний кущ, з’єднували частини прислів'їв, розфарбовували колективну  листівку,  декламували вірші про мир. У заключному творчому завданні учні  написали особисті  побажання для рідної  країни.


 «Ми хочемо у мирі жити, ми хочемо добро творити!»

Потрібен мир, трава в росі,

Усміхнений нащадок.

Потрібен мир  усім – усім,

Отриманий у спадок.

 

До Всесвітнього Дня Миру 21 вересня 2021 року у Часовоярському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 завершилась благодійна акція «Монетки дітям», яку оголосив Національний Банк України та благодійний фонд «Таблеточки» за підтримки Міністерства освіти та науки України. Мета акції – збір монет номіналом у  25 копійок для допомоги онкохворим дітям.

Протягом тижня   учні 1-11 класів збирали монети. Заключний етап акції завершився пісенно – танцювальним флешмобом, який підготували школярі 5-7 класів. Посланці миру та добра заповнювали загальношкільну благодійну скриньку, знаючи, що  зібрані монетки  - це крок назустріч здоровому дитинству для сотень українських дітей.

Дякуємо учням та дорослим, які долучилися до акції. Бажаємо всім міцного здоров'я, миру, добробуту та здійснення заповітних мрій!!!


У серцях – ідеали свободи

І честь України, і честь

 

З 13 по 17 вересня 2021 року вихованці рою «Патріот» Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 на чолі з виховником Оксаною Жеваго представляли Часовоярську територіальну громаду та Донецьку область на Всеукраїнському вишколі «Джура-Прикордонник 2021», який проходив на базі Кінологічного навчального центру Держприкордонслужби у Великих Мостах на Львівщині, де зібралися  29 роїв із 17 областей України.

П'ять незабутніх днів, наповнених цікавими подіями та    знайомствами,   нескінченними зустрічами та   новими  знаннями. Джури отримали практичні навички зі слідознавства, дій прикордонників з пошуку та затримання правопорушників, топографічного орієнтування, кінологічної служби, тактичної медицини та стрільби з бойової зброї. Але найголовніше –це приємні враження від нових знайомств.

Висловлюємо слова щирої вдячності депутатському корпусу Часовоярської міської ради на чолі з секретарем Часовоярської міської ради Сергієм Чаусом та начальнику відділу освіти, молоді та спорту Тетяні Ясько за надання можливості взяти участь у Всеукраїнському вишколі «Джура-Прикордонник 2021».


Екскурсійна подорож Львовом

Зустрічаємо осінь

Під такою назвою у Часовоярському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 Часовоярської міської ради  було організовано виставку квіткових композицій. До виставки долучилися наймолодші школярі з педагогами та батьками,  які з радістю презентували своє уміння збирати чудові букети із квітів, що ростуть у них вдома.

 


Учні 10-11 класів відвідали міський Центр надання адміністративних послуг 

До Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Щороку 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину, як нагадування про одну із найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію.

29 серпня 2014 року під час виходу сил АТО з оточення під Іловайськом російське керівництво порушило домовленості і ворожі збройні сили впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових. Таке віроломне вбивство кваліфікується міжнародним гуманітарним правом як воєнний злочин. Тоді полягло 366 українських воїнів, 429 зазнали поранень, 158 зникли безвісти, 300 опинилися в полоні.

Смертельний для наших захисників “зелений коридор” пролягав через поля із соняшниками. Саме під ними сотні українців поклали в боротьбі з ворогом свої життя на вівтар свободи, гинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Тож символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха.


«Відеоролик створено в серпні 2020 року». 

День Конституції України

День Конститу́ції Украї́ни державне свято України. Святкується щорічно 28 червня на честь ухвалення Конституції України того ж дня 1996 року.

День Конституції України — єдине державне свято, закріплене в самій Конституції:

Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом — Днем Конституції України.

      У червні 1996 року депутати Верховної Ради ухвалили Конституцію України. Це сталося на п'ятий рік після проголошення незалежності. До 1996 року використовували Конституцію Української Радянської Соціалістичної Республіки.[1] Народні обранці працювали усю ніч з 27 на 28 червня — загалом безперервно 23 години. Під час голосування «ЗА» висловилися 315 парламентарів. Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.



конст.ppt

Чарівний щебет дитинства

Щороку 1 червня в Україні відзначають свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей.

Водночас це свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги – батьків, вихователів, учителів, наставників. Саме заради здійснення всіх дитячих мрій, заради їхнього щастя дорослі готові долати всі труднощі.

Тому навіть дощова погода не стала на заваді дитячому веселому святу у Часовоярському закладі загальної середньої освіти І –ІІІ ступенів №15. Діти початкової школи із задоволенням взяли участь у розважально – ігровій програмі «Нехай дитинству сонце усміхається». Вони весело танцювали на площі «Руханок», змагалися у спритності у містечку «Ігротека», малювали картини у куточку « Барвистої крейди».

Учні 5 та 6 класів здійснили подорож у країну Закону і Права.

Від усього серця вітаємо дітей та дорослих зі святом! Щиро бажаємо вам, дорогі наші діти, вашим батькам, бабусям та дідусям миру, міцного здоров'я, щастя, добра та сімейного затишку.

Нехай дитинство буде яскравим, захоплюючим, сповненим любові, ласки та добра.


Ми будуємо державу

26 травня 2021 року Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти було проведено телеміст «Правовий діалог. Ми будуємо державу. Конституція України» з метою виховання у молоді поваги до основного Закону України, формування активної громадянської позиції. До участі зареєструвалися 228 учасників з 39 територіальних громад 6 областей України: Львівської, Донецької, Луганської, Івано-Франківської, Одеської, Чернігівської. Учасниками заходу стали лідери учнівського самоврядування дитячого творчого об’єднання «Наш дім», учні 10 класу Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 Часовоярської міської ради Донецької області. На чолі з вчителем історії та правознавства Заярним О.Б. вони мали нагоду поділитися своїми думками з приводу поняття гідності, дотримання прав громадянами нашої країни та розбудови правової держави.

  Учні висловили бажання знову зустрітися в очному або дистанційному форматі для обміну своїми наробками у справі розбудови сучасною молоддю сходу та заходу, півдня та півночі України майбутнього в успішній правовій державі.


ДЕНЬ ВИШИВАНКИ 


Унікальний код українського народу 

Всесвітній День вишиванки – відносно молоде, проте дуже улюблене народне свято. Відзначати його почали з 2006 року в третій четвер травня.

Цьогоріч Дню вишиванки виповнюється 15 років.

Метою свята  є популяризація вишитого етнічного одягу як своєрідного унікального коду українського етносу. Вишиванка яскраво відображає особливу національну традицію народу.

19 травня учні 8-А класу Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 стали учасниками виховної години з використанням інтерактивних вправ та завдань «Вишиванка цвіте над Україною», яка проводилася у міській бібліотеці. Школярі 5 класів провели святкові вікторини з конкурсами та творчими завданнями.

20 травня загальношкільний творчий проєкт «День вишиванки єднає українців» розпочався ранковим вітанням та врученням емблем свята всім школярам та вчителям, які прийшли у вишиванках. На перервах звучали українські пісні. У фотозоні можна було сфотографуватися всім класом, з товаришами, або зробити особисте селфі напам'ять. 

      Святкові ранки, квести, майстер–класи, виховні години протягом дня пройшли в молодшій школі. Всього було проведено 8 заходів із залученням більшості учнів закладу.

Результатом спільної діяльності став колективний рушник «Кольори веселки», який було розміщено на другому поверсі.


Твій друг – безпечний рух

Життя – це скарб. І дитині треба розуміти, що життям треба дорожити, а своє здоров'я берегти. Щоб не сталося біди, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.

Тому традиційно в Часовоярському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 проводяться тижні безпеки дорожнього руху, метою яких є профілактика дорожньо – транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.

У рамках Всесвітнього тижня безпеки дорожнього руху з 17 по 21 травня 2021 року класними керівниками 1-11 класів були проведені єдині тематичні уроки «Правила для пішоходів», «Безпека дорожнього руху – це життя», «Безпечна дорога до школи та додому» з використанням відео презентацій, навчальних мультфільмів, повчальних малюнків та практичних занять.

Ми впевнені, що школярі усвідомили необхідність дисципліни на вулицях міста та дотримання правил дорожнього руху. Адже від цього залежить їх життя і здоров'я.


До Дня пам’яті жертв політичних репресій 


Червоні жорна. До Дня пам'яті жертв політичних репресій.pptx

 Презентація «Червоні жорна» (підготовлена відділом національного виховання ІППО ) .

Україна – це Європа!


День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між  країнами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Добра нагода ознайомитися з культурними та національними традиціями народів європейської співдружності. Розказати про історичні надбання своєї країни. Відзначення Дня Європи в Україні – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації нашої держави як європейської, причетної до традицій і цінностей Європи.

У Часовоярському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 проведена низка заходів з нагоди святкування Дня Європи.

Під час книжкової виставки – подорожі «Країнами та містами Європи» учні четвертих класів здійснили мандрівку країнами Євросоюзу та провели вікторину «Вгадай прапор держави».

Школярики першого класу  познайомилися з історією свята, переглянувши презентацію «День Європи», склали пазли, намалювали рідну домівку . Виховна година пролетіла швидко і цікаво.

На пізнавальних станціях гри – квесту  «Подорож Європою» п’ятикласники  поглибили свої знання про європейські країни, їх традиції та звичаї.

Учні дев’ятих класів здійснили віртуальні подорожі до країн Євросоюзу «Галопом по Європі», ознайомились з найпопулярнішими пам’ятками архітектури та культурними традиціями європейського континенту.

42 школяра взяли участь в екскурсійних подорожах до національного природного заповідника «Запорізька Січ» на острові Хортиця у місті Запоріжжя.

Активно попрацювали до свята вихованці гуртків «Юні екологи» та «Лікарські рослини» (керівники Р.Морозова та Т.Трубеко). Школярі розробили дві веб-сторінки для обласного екологічного путівника «Європа. Екологічний путівник», взяли участь у обласній виставці юних фотоаматорів «Моя країна – Україна», створили відеоролики « Україна – це Європа»  для  обласного онлайн – заходу «Європа без кордонів»,  підготували творчий звіт та дві онлайн – виставки виробів з вторинної речовини «Щедрість рідної землі»  для обласного зльоту учнівських бригад, трудових аграрних об'єднань, учнівських лісництв, який традиційно присвячують Дню Європи.


Добрі справи

   Продовжується робота по очищенню від сміття лісів та водоймищ міста Часів Яр. 23 квітня 2021 року вихованці гуртка «Юні екологи» (керівник Морозова Р.С.) разом із військовими, чиї підрозділи дислокуються на території міста, вийшли на прибирання території водоймища, яке є улюбленим місцем відпочинку місцевих жителів.  Задоволені результатами своє праці, діти та дорослі мали змогу відпочити у лісі, поспілкуватися та пообідати на свіжому повітрі стравами, які підготував військовий повар.



До Дня Землі

Наймолодші екологи, учні 3-х класів Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 стали учасниками Всеукраїнського відкритого  уроку «З турботою про Землю» та долучилися до Всеукраїнської акції висадки дерев «Зелене будівництво України», яка відбулася 22 квітня 2021 року о 12.00. Гостями  та учасниками заходу стали фахівці Часовоярського лісового господарства. Дякуємо нашим друзям !


космос малюнки.pptx

До Міжнародного дня птахів

Весна – пора повернення пернатих на Батьківщину. Чи задумувалися ми

коли-небуть про життя птахів, про користь від них? Пташки живуть

повсюдно. На планеті їх налічується 8600 видів, 360 з них – в Україні. Птахи

– окраса нашого життя. Вони зачаровують своїм співом, поведінкою і

надають природі неповторного колориту. Птахи працьовиті й чистоплотні.

Вони — наші помічники, бо доглядають дерева і поїдають комах.

Вже більше століття уся світова спільнота 1 квітня відзначає Міжнародний день птахів, який запровадили ще у 1906 році, підписавши Міжнародну конвенцію про охорону птахів, але стали масово відзначати Міжнародний день птахів у форматі інтернаціонального екологічного свята лише з 1994 року.

За звичаєм цього дня пекли “жайворонки” з тіста і співали особливі святкові пісні, а також розвішували шпаківні, дуплянки та інші “пташині будиночки”.

Учні Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 Часовоярської міської ради вирішили відзначити повернення птахів своїми надзвичайно красивими поробками, виготовленими з паперу, пластиліну, ниток та інших матеріалів.


            До Години Землі

У кожну останню суботу березня, для кожного регіону за місцевим часом проводиться Акція – Година Землі. Учні Часовоярського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 переглянули презентації та відеоролики, пов’язані з нашою планетою; взяли участь у конкурсі малюнків «Планета-наш дім» та планують долучитися до вимкнення світла 27 березня о 20.30.

              До Всесвітнього дня води 

Коротченко.pdf
Шмарова Юлія.pdf

Нові надходження літератури

У лютому 2021 року до закладів  загальної середньої освіти Часовоярської міської ради  надійшли нові видання від ТОВ «КНИГОТОРГОВЕЛЬНА БАЗА «АЛЬФА» серії «Шкільна бібліотека», методично - навчальні посібники для вчителів, які працюють у класах Нової української школи. На допомогу  учням старших класів  отримано російсько-український та україно-російський словники.

   У рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії про небезпеку від мін та вибухонебезпечних предметів заклади освіти отримали навчальні посібники-книги та щоденники  для учнів середньої школи,  зошити-розмальовки для учнів початкових класів.


До Міжнародного дня рідної мови

Дехто вважає мову лише засобом спілкування. Проте цим не вичерпується її значення. У мові закодовано історію нації, здобутки культури, духовну самобутність.   Згадаймо слова   поета-земляка В.Сосюри: «Без мови рідної , юначе,  й народу нашого нема».

Усе більше представників молодшого покоління відчувають причетність до рідної мови та культури. Цьому сприяють виховні заходи, проведені в стінах Часовоярської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №15.

      Тиждень, присвячений   Міжнародному дню рідної мови, було відкрито випуском стіннівок з  порадами від учнів 7-9 класів щодо уникнення суржикового мовлення. У фоє школи розміщено куточок «Мовний дрескод», де учні мають змогу познайомитися з нормами літературного мовлення.

Наступного дня у стінах рідної бібліотеки учні молодших класів узяли участь у конкурсі читців «Поетичний зорепад». Святково одягнені малята із задоволенням розповідали вірші Д.Білоуса, О.Олеся, М.Підгірянки, Г.Чубач. Поетичні композиції про рідну , солов’їну, барвінкову мову наповнили  душі учасників   світлом та красою.  Переможці конкурсу були нагороджені грамотами.  

      Під гаслом «Читати модно!» на уроках образотворчого мистецтва та в позаурочний час школярі створювали проєкти авторських обкладинок до улюблених художніх творів. Роботи переможців представлено на виставці «Книзі - нове життя!». Найкращих художників-ілюстраторів було відзначено грамотами. Авангардом стали проєкти  Панічкіної В., Шорохової В., Кукленко І., Бандовкіної А., Орісенко С.,Сєнь Е.

    Особливу увагу відвідувачів виставки привернула робота вчителя англійської мови Тимощук В.В. Створена педагогом обкладинка до «Лісової пісні» Лесі Українки – це сучасна інтерпретація   славетної драми-феєрії.

  Учні початкових класів спробували намалювати мову. Виставка художніх робіт «Мова - диво калинове» запрошує всіх охочих.

     Не оминули організатори тижня й  Український правопис, за новою редакцією 2019 року. Зміни, які відбулися в ньому, презентували учні 11 класу - майбутні випускники.  Школярі мають змогу помандрувати сторінками оновленого правопису, розміщеного  на 2-му поверсі.  

   День рідної мови  по-особливому запам’ятається учням 8-А класу (класний керівник Беззабарна О.І.), бо вони здійснили «Подорож океаном рідної мови». Мовна вікторина сприяла збагаченню словникового запасу учнів, вихованню культури мовлення, пробудженню почуття національної гідності.


Герої не вмирають

  Під такою назвою пройшла виховна година у 8-Б класі (класний керівник Пономаренко В.С.) Часовоярської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №15, присвячена вшануванню пам’яті героїв Небесної сотні. На заході були присутні почесні гості : старший прапорщик Павлов Артем, лейтенант Ілейняк Тарас, молодший сержант Харченко Володимир та солдат Хижняк Дмитро. Учні декламували вірші, присвячені буремним подіям, переглядали відео боїв у центрі Києва та слухали спогади гостей, які були очевидцями Майдану. Присутні вшанували загиблих Героїв хвилиною мовчання. Наприкінці виховної години військові подарували дітям художню літературу  від громадської організації «Серця кіборгів».


Україна – понад усе!

Рай «Патріот» Часовоярської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 до Дня пам’яті героїв Крут підготував історичний відеоогляд «Україна – понад усе!» до 103 річниці битви під Крутами.

З метою збагатити знання молоді про трагічні події січня 1918 року,  розвитку мотивації до захисту своєї країни, поваги до історичного минулого українського народу, вшанування борців за незалежність України.

Кров під Крутами не була пролита марно. З неї, наче з безсмертя, розцвітають пелюстки Волі. Крути, без сумніву, були, є і будуть завдяки героїзму молодих студентів, однією з героїчних сторінок нашої історії, вони стали початком нової доби в історії України.

 


Військова служба-поклик долі

  Під такою назвою пройшла година спілкування учнів 8-А класу (класний керівник Беззабарна О.І.) з військовослужбовцями, які були запрошені до Часовоярської міської бібліотеки. Сценарій зустрічі було побудовано у вигляді тренінгового заняття. Під час заходу діти та дорослі виконали вправу «Квітка мужності», розглянули вислови видатних людей, склали синквейни, розподілившись на групи, та під час виконання завдання «Єдина нитка долі» побажали один одному миру, злагоди і здоров’я. Військовослужбовці: Якуба Ігор, старший сержант, Пономаренко Олена, офіцер-психолог,Антон Ремез, солдат та Павлов Артем, старший прапорщик разом із дітьми виконували творчі завдання, висловлювали думки з приводу мужності та наводили приклади власного життя, які допомагали зрозуміти школярам, чому необхідно розвивати у собі такі якості, як патріотизм, сміливість,самовідданість. Зустріч завершилася врученням гостям символічних оберегів та виконанням пісні про військових.


З нагоди Дня Збройних Сил України вітаємо військовослужбовців з прийдешнім святом!!! 

Зустріч військового капелана зі школярами


03.12.2020 року в Часовоярській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №15 Бахмутської районної ради Донецької області за сприяння 65 військово-мобільного шпиталю відбулася зустріч джурівців рою «Патріот» з військовим капеланом СУВД Димитрієм. У ході спілкування Димитрій Присяжний розповів про історію військового духовенства. Діти ознайомилися з місією, яка покладена на капелана в лавах Збройних Сил України.

З Днем української мови та писемности!

Мова - генетичний код нації. Це скарбниця народної мудрости. Саме мова забезпечує єдність поколінь у часі та просторі. Тож захищаймо свічечку букви ї: доки вона палає, доти існуємо ми, українці, існує наша держава. Пам'ятаймо про це всюди й повсякчас.

Зі святом! З Днем української мови та писемности!

Творча робота учнів 1-х класів (кл. кер. Логвинець І. В., Брилкіна А. В.; педагог-організатор Шаповалова Л. М., оператор Жеваго О. К.)


14 жовтня – це день, який дійсно єднає захисників України всіх часів. Сучасних воїнів ми вітаємо у свято Покрови Пресвятої Богородиці, покровительки українського війська, та День українського козацтва. Сьогодні ми вклоняємося учасникам АТО та Операції Об'єднаних Сил, українцям, які боролися проти нацизму в часи Другої світової війни. Ми згадуємо українських воїнів усіх часів. Вшановуємо традиції козацтва.

Щиро бажаємо всім захисникам України сил та здоров'я, любові та родинного затишку. Нехай вас Бог береже