Brněnské Sboropění

Po čtyřech úspěšných setkáních pěveckých sborů brněnského seniorátu zveme opět zpěváky, muzikanty a všechny hudbymilovné lidi, kteří mají chuť si společně zazpívat a naučit se něco nového, na páté Brněnské sboropění.

Kdy: 18. ledna 2020, 9:00–17:00

Kde: Blahoslavův dům, Lidická 79, Brno

Program

Naším milým hostem bude Alena Jelínková. Těšit se můžete na její autorské písně z cyklu Otče náš, skladby estonského skladatele Cyrilla Kreeka a další pestrý repertoár. Orientační program dne:

 • 09:00–10:15 ... Blok I.
 • 10:30–11:45 ... Blok II.
 • 11:45–13:00 ... Oběd
 • 13:00–14:15 ... Blok III.
 • 14:30–15:45 ... Blok IV.
 • 16:00–16:30 ... Blok V.
 • 16:30–17:00 ... Hudební pobožnost

Setkání uzavře Hudební pobožnost v 16:30, kde jsou vítáni nejen účastníci sboropění, ale všichni, kdo mají chuť zastavit se a zaposlouchat se do hudby a písní, které se během setkání naučíme.

Host

Alena Jelínková

Rodačka z Valašského Meziříčí, vystudovala Pražskou konzervatoř v oborech Dirigování a Skladba a aranžování populární hudby. Nyní s dirigováním pokračuje na Akademii múzických umění v Praze, loňský rok strávila přes program Erasmus na škole Norges musikkhøgskole v Oslu.

Za dobu svého působení dirigovala filharmonii Jihočeskou, Severočeskou, filharmonii Hradec Králové, Kolínskou filharmonii, orchestr Šarbilach a filharmonii Plzeňskou, se kterou bude spolupracovat i v roce 2020. Jako sbormistryně vedla sbory u sv. Petra v Praze, v Norsku sbor Gregos, a od založení vede sbor Punkt, který se nyní řadí mezi nejúspěšnější amatérské sbory u nás.

Na konzervatoři dirigovala operetu Orfeus v podsvětí a v roce 2018 se jako asistentka dirigenta podílela na nácviku opery Bohémy v libereckém divadle F. X. Šaldy. Organizuje také projekty s vlastní hudbou, např. cyklus Otče náš pro smíšený sbor s kapelou.

Praktické

Blahoslavův dům leží poblíž parku Lužánky. Nebližší zastávka MHD: Pionýrká.

Notové materiály vám zašleme předem na vaši emailovou adresu. Prosím, vytiskněte si je a vezměte s sebou nejlépe ve složce.

V nedaleké restauraci Padagali bude pro zájemce připraven oběd formou rautu. Menu bude dispozici volitelně s polévkou nebo bez ní a s možností výběru ze tří jídel (včetně bezmasé varianty) s rýží nebo indickou plackou jako přílohou:

 • Tomato Soup - Indická rajská polévka
 • Chicken Madras - Kuřecí kostky v pikantní omáčce
 • Chicken Kadai - Kuřecí kostky v kari omáčce se zeleninou
 • Aloo Gobi - Brambory s květákem v jemné omáčce (veganské)

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte kontaktovat Petra Šplíchala emailem na adrese psssssss@gmail.com nebo telefonicky na čísle 776 167 982. Těšíme se na setkání s vámi! :-)

Přihláška

Pro přihlášení vyplňte nejpozději do 15. ledna tuto jednoduchou přihlášku. Na jejím základě vám pošleme bližší informace k setkání a také notové materiály k vytisknutí.

Pozvánka

Víte o někom, kdo by mohl mít o Brněnské sboropění zájem, ale ještě o něm neví? Pošlete jim odkaz na tuto stránku. K dispozici je též pozvánka k vytisknutí a k osobnímu předání nebo vyvěšení na nástěnku ve vašem kostele.

Brněnské sboropění V.pdf