Brněnské Sboropění

Po již třech úspěšných setkáních pěveckých sborů brněnského seniorátu zveme opět zpěváky, muzikanty a všechny hudbymilovné lidi, kteří mají chuť si společně zazpívat a naučit se něco nového, na třetí Brněnské sboropění.

Kdy: 19. ledna 2019, 9:00–17:00

Kde: Blahoslavův dům, Lidická 79, Brno

Program

Setkáním nás provedou naši milí hosté Tomáš Pavlík a Jiří Hodina. Orientační program dne:

 • 09:00–10:15 ... Blok I.
 • 10:30–11:45 ... Blok II.
 • 11:45–13:00 ... Oběd
 • 13:00–14:15 ... Blok III.
 • 14:30–15:45 ... Blok IV.
 • 16:00–16:30 ... Blok V.
 • 16:30–17:00 ... Hudební pobožnost

Setkání uzavře Hudební pobožnost v 16:30, kde jsou vítáni nejen účastníci sboropění, ale všichni, kdo mají chuť zastavit se a zaposlouchat se do hudby a písní, které se během setkání naučíme.

Hosté

Tomáš Pavlík

Po studiu biskupského gymnázia byl přijat na brněnskou konzervatoř, obor sólový zpěv. Poté studoval na pedagogické fakultě v Olomouci, obor Hudební výchova – sólový zpěv. Od studentských let se věnuje sborovému zpěvu. Nejprve ve sboru Ars Brunensis, vedeném Romanem Válkem, později v komorním souboru Musica da Camera Brno. Spolupracoval na natáčení mnoha CD (Vl. Franz – scénická hudba pro ND, J. Pavlica Missa Brevis, MdCB – Vážně, nevážně). V současné době vyučuje sólový zpěv v ZUŠ Oslavany, kde také vede dětský sbor, ve svém rodném městě Ivančice řídí chrámový sbor.

Jiří Hodina

Je předním českým odborníkem na gregoriánský chorál a aktivním hudebníkem se širokým záběrem od staré hudby až po aranžmá lidových písní. Vystudoval Pražskou konzervatoř a dirigování gregoriánského chorálu na Conservatoire de Paris. Je jedním ze zakládajících členů souboru Schola Gregoriana Pragensis, kde působil 15 let. Je členem souboru Choeur Grégorien de Paris (sbor a známá chorální škola s počátky v 70. letech 20. století spojenými s Olivierem Messiaenem). V současné době zastává místo chorálního regenschoriho v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Je jedním ze zakladatelů Českomoravské hudební společnosti (dnes Čechomor); tuto zkušenost dále rozvíjí v hudebním projektu Mantaban. Jiří Hodina vedl již v minulosti gregoriánské kursy ve Valticích a na letní škole duchovní hudby Convivium.

Praktické

Blahoslavův dům leží poblíž parku Lužánky. Nebližší zastávka MHD: Pionýrká.

Notové materiály vám zašleme předem na vaši emailovou adresu. Prosím, vytiskněte si je a vezměte s sebou nejlépe ve složce.

V nedaleké restauraci Padagali bude pro zájemce připraven oběd formou rautu. Menu bude dispozici volitelně s polévkou nebo bez ní a s možností výběru ze tří jídel (včetně bezmasé varianty) s rýží nebo indickou plackou jako přílohou:

 • Tomato Soup - Indická rajská polévka
 • Chicken Tikka Masala - Kuřecí kostky v pikantní rajčatové omáčce
 • Chicken Methi - Kuřecí kostky v bylinkové kari omáčce
 • Royal mix vegetable - Mix zeleniny v jemné kari omáčce

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte kontaktovat Petra Šplíchala emailem na adrese psssssss@gmail.com nebo telefonicky na čísle 776 167 982. Těšíme se na setkání s vámi! :-)

Přihláška

Pro přihlášení vyplňte nejpozději do 16. ledna tuto jednoduchou přihlášku. Na jejím základě vám pošleme bližší informace k setkání a také notové materiály k vytisknutí.

Pozvánka

Víte o někom, kdo by mohl mít o Brněnské sboropění zájem, ale ještě o něm neví? Pošlete jim odkaz na tuto stránku. K dispozici je též pozvánka k vytisknutí a k osobnímu předání nebo vyvěšení na nástěnku ve vašem kostele. Můžete využít různé formáty k tisku.

Brněnské sboropění IV.pdf