Brněnské Sboropění

Po dvou úspěšných setkáních pěveckých sborů brněnského seniorátu v listopadu 2015 a lednu 2017 zveme opět zpěváky, muzikanty a všechny hudbymilovné lidi, kteří mají chuť si společně zazpívat a naučit se něco nového, na třetí Brněnské sboropění.

Kdy: 27. ledna 2018, 9:00–17:00

Kde: Blahoslavův dům, Lidická 79, Brno

Program

Setkáním nás provedou Miloslav Esterle, Daša Karasová a studenti/absolventi SCHEA (Seminář církevní hudby Evangelické akademie). Orientační program dne:

  • 09:00–10:15 ... Blok I.
  • 10:30–11:45 ... Blok II.
  • 12:00–13:00 ... Oběd
  • 13:30–14:45 ... Blok III.
  • 15:00–16:00 ... Blok IV.
  • 16:16–17:00 ... Hudební pobožnost

Setkání uzavře Hudební pobožnost v 16:16 v kostele, kde jsou vítáni nejen účastníci sboropění, ale všichni, kdo mají chuť zastavit se a zaposlouchat se do hudby a písní, které se během setkání naučíme.

Hosté

Miloslav Esterle

Vystudoval houslovou hru na Konzervatoři v Plzni, po kratším působení v Plzeňském rozhlasovém orchestru si zvolil kantorské působení. Je ředitelem ZUŠ Starý Plzenec a členem Ústřední umělecké rady ZUŠ. Od 15 let se zabývá duchovní hudbou, vede pěvecké sbory v Plzni, seniorátní pěvecký sbor a soubor CHOREA, který vznikl při letních hudebních rekreacích v Chotěboři. Podílel se na tvorbě zpěvníku Svítá a také na vytvoření Dodatku k Evangelickému zpěvníku.

Daša Karasová

Je absolventkou Konzervatoře v Košicích, oboru hra na klavír. Zde získala i své první zkušenosti s dirigováním v rámci spolupráce s několika pěveckými sbory. V roce 2006 absolvovala studium dirigování sboru ve třídě doc. Josefa Pančíka na brněnské Janáčkově akademii múzických umění. V letech 2000–2003 působila jako sbormistryně v divadle Jonáša Záborského v Prešově. Od roku 2007 vede pěvecký sbor Gaudeamus Brno. Od sezóny 2010–2011 je rovněž hlavní sbormistryní Brněnského akademického sboru. Pracuje jako korepetitorka Janáčkovy opery Národního divadla v Brně.

Praktické

Blahoslavův dům leží poblíž parku Lužánky. Nebližší zastávka MHD: Pionýrká.

Notové materiály vám zašleme předem na vaši emailovou adresu. Prosím, vytiskněte si je a vezměte s sebou nejlépe ve složce.

V nedaleké restauraci Golden Nepal bude pro zájemce připraven oběd formou rautu. Menu bude dispozici volitelně s polévkou nebo bez ní a s možností výběru ze tří jídel (včetně bezmasé varianty) s rýží nebo indickou plackou jako přílohou:

  • Tomato Soup - Indická rajská polévka
  • Chicken Madras - kuřecí kostky v ostré čennajské omáčce
  • Chicken Curry - kuřecí kostky v jemné kari omáčce
  • Aloo Gobi - Brambory s hráškem v omáčce

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte kontaktovat Petra Šplíchala emailem na adrese psssssss@gmail.com nebo telefonicky na čísle 776 167 982. Těšíme se na setkání s vámi! :-)

Přihláška

Pro přihlášení vyplňte nejpozději do 24. ledna tuto jednoduchou přihlášku. Na jejím základě vám pošleme bližší informace k setkání a také notové materiály k vytisknutí.

Pozvánka

Víte o někom, kdo by mohl mít o Brněnské sboropění zájem, ale ještě o něm neví? Pošlete jim odkaz na tuto stránku. K dispozici je též pozvánka k vytisknutí a k osobnímu předání nebo vyvěšení na nástěnku ve vašem kostele. Můžete využít různé formáty k tisku.

Brněnské sboropění III.pdf