Виховна робота

27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

Щорічно 27 січня відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

Голокост - це геноцид єврейської раси в роки Другої світової війни. Він досяг неймовірного розмаху. Голокосту піддалися понад 6 млн.євреїв. Вперше День пам'яті Голокосту провели 27 січня 2006 року. Цей День пам'яті був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН. У багатьох країнах світу є меморіали і музеї, присвячені пам'яті жертв геноциду, і в цей день тут проходять траурні церемонії і різні пам'ятні заходи та акції.

З цієї нагоди у нас в ліцеї бібліотекарка Балазан Тетяна Володимирівна провела з учнями виховну годину під назвою ,, Голокост - трагічна сторінка історії''. Учні дізнались про системне винищення євреїв на українських територіях, окупованих нацистською Німеччиною в 1941-1944 роках. Було запропоновано ознайомитись з тематичною викладкою з цієї теми. Також, обговорювали, чому саме 27 січня відзначають День пам'яті Голокосту. Подивились відео про концтабори, про знищення людей. Події того часу назавжди збережуться в пам'яті наступних поколінь і сприяють запобіганню актів геноциду в майбутньому.

_________________________________________

22 січня в Україні святкують річницю возз'єднання УНР та ЗУНР.

В Україні 22 січня відзначають одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити. 22 січня, жителі нашої країни вітають один одного з Днем соборності України. Це свято має вже більш ніж сторічну історію.

З цієї нагоди в бібліотеці була оформлена тематична викладка, присвячена цим подіям. Учні ліцею мали змогу ознайомитись з матеріалами та поринути в нашу історію.


Святкові заходи 22 січня проходять не тільки в Україні. Акції, присвячені Дню соборності влаштовують українці, які проживають в різних містах Європи та Америки.

_______________________________________________________________

14 грудня відзначають День ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

В Україні у вівторок, 14 грудня, вшановують пам'ять учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Пам'ятний день було започатковано указом президента від 10 листопада 2006 року.

Нині в Україні 1,7 мільйона осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких понад 185 тисяч ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС та близько 56 тисяч осіб з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Сьогодні, викладач Товстокорий С.В. провів лінійку, на якій згадувалися події того часу.


Разом з бібліотекарем Балазан Т.В. оформили тематичну викладку про події того часу. Треба завжди про це пам’ятати та вшановувати всіх ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, дякуючи пожежників і військових, науковців, інженерів і робітників, а також представників інших професій, які брали участь у ліквідації, Їхній подвиг назавжди залишиться в наших серцях.

Бібліотечний тиждень "Уважні, начитані та здорові" -(06.12.21-10.12.21р.)


Звіт по тижню.doc

Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

День боротьби зі СНІДом проголошено Всесвітньою організацією охорони здоров'я та вперше відзначено 1 грудня 1988 року. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

З цього приводу в групі № 12 бібліотекарем ліцею Балазан Тетяною Володимирівною було проведено виховний захід. Учні прослухали інформацію, активно прийняли участь в обговоренні цієї теми. Також було запропоновано подивитись цікаві ролики про шляхи передачі ВІЛ/СНІД та про відношення к людям, які живуть з ВІЛ. Учні одягли червону стрічку, як символ боротьби з ВІЛ/СНІД, яка була запропонована у 1991 році американським художником Франком Муром.


Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції.

14 ЖОВТНЯ: ПОКРОВА, ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА І ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.

Усі ці свята дуже взаємопов’язані і виникали послідовно.

День захисника України – наймолодше із трьох свят, які українці відзначають 14 жовтня. Встановлене воно було 14 жовтня 2014 року указом президента України та є офіційно святковим і вихідним днем.

Святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки вважали Богоматір своєю заступницею й захисницею від ворога. Головна церква українських козаків завжди була на честь Покрови. Її ікона була в кожному курені, а зображення Богоматері було на хоругвах, під якими козаки виступили у походи.

З нагоди цих свят в ліцеї було проведено:

  • лінійка для учнів;

  • оформлений тематичний куточок “Мужність і відвага крізь покоління”.


______________________________________________________

Тематична виставка, присвячена Дню юриста.

Щорічно 8-го жовтня в Україні відзначається День юриста. Це свято, яке об’єднує юристів різних сфер діяльності. Їхня професія підпорядкована гаслу «Знати право, служити праву, захищати право».

Професійне свято правознавців з`явилося в національному календарі згідно Указу Президента України № 1022/97 від 16 вересня 1997 року.

До речі, дата Дня юриста України обрано не випадково. Вважається, що саме 8 жовтня в 1016 році Ярослав Мудрий видав звід законів «Руська правда», що став згодом правовою основою для розвитку централізованої держави Київська Русь.

День юриста України – прекрасний привід, щоб привітати всіх знайомих правників із професійним святом.

З цього приводу бібліотека оформила тематичну виставку «Справедливість понад усе». Учні із задоволенням читали інформацію та ознайомлювалися з цим святом.


Виховний захід до Дня Конституції. "Прийняття Конституції України. Невідомі факти про конституцію в різних країнах".

28 червня 1996 року верховна Рада України прийняла Конституцію України.

Конституція – це основний Закон держави, який має найвищу юридичну силу.

Безперечно, сам факт прийняття Конституції не вирішує автоматично всіх

сьогоденних проблем України. Проте маємо нині добрий грунт для розбудови України, як держави.

Конституція України створена для людей і на благо людей.

З цієї нагоди, 24 червня, бібліотекар Балазан Т.В. разом з викладачем Товстокорим С.В. провели виховний захід з учнями ліцею, проживаючими у гуртожитку.

Ти знаєш, що ти людина?

Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя – єдина,

Очі твої – одні.

Більше тебе не буде.

Завтра на цій землі

Інші ходитимуть люди

Інші кохатимуть люди –

Добрі, ласкаві й злі.

Сьогодні усе для тебе –

Озера, гаї, степи.

І жити спішити треба – Гляди ж не проспи!

Бо ти на землі – людина,

І, хочеш того чи ні, -

Усмішка твоя єдина,

Мука твоя єдина,

Очі твої – одні.

Тематична виставка " Наслідки катастрофи" (до Дня Чорнобильської трагедії).

26 квітня - є днем пам'яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, працівників міліції, яки брали участь у ліквідації наслідків ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам'яті українського народу.

З цього приводу, нашою бібліотекою ліцея була оформлена тематична виставка " Наслідки катастрофи", на якій представлені матеріали та фотороботи щодо подій після Чорнобильської катастрофи.

Тематична виставка "З історії космонавтики".

Сьогодні, 12 квітня, в еру цифрових технологій виповнюється 60 років, з того дня, коли весь світ був приголомшений повідомленням про початок нової ери – ери космічних польотів.

12 квітня 1961 року старший лейтенант, космонавт Юрій Гагарін облетів планету Земля на орбітальному космічному кораблі «Восток-1».

Це стало гігантським проривом в історії космонавтики. Сьогодні в космосі вже тисячі супутників, космічні апарати здійснили посадки на Місяць і Венеру, здійснюється активне вивчення Сонячної системи, але перший політ людини був найважчим і найнебезпечнішим.

На честь цієї історичної події 12 квітня по всьому світі відзначається як Всесвітній день авіації і космонавтики.


Сьогодні в нашому ліцеї бібліотекою було розгорнуто тематичну виставку "З історії космонавтики". Учні мали змогу переглянути цікаву інформацію, дізнатися про вчених-астрономів, конструкторів та про космонавтів з різних країн світу.

_____________________________________________


Звіт про проведення

бібліотечного тижня «Книжкова естафета»

З 22.03.21р. по 26.03.21р., згідно з планом роботи бібліотеки у ДНЗ «Слов’янський професійний аграрний ліцей» був проведений бібліотечний тиждень «Книжкова естафета» . Всі заходи були спрямовані на популяризацію кращих надбань вітчизняної та зарубіжної літератури, активізації роботи бібліотеки з учнями, стимулювання в них інтересу до читання якісної сучасної літератури, виявлення читацьких уподобань та пріоритетів, вироблення навичок самостійної роботи з книгою, а також заохочення до читання.

22 березня відбулося відкриття бібліотечного тижня. Бібліотекар Балазан Тетяна Володимирівна розповіла учням про історію виникнення книги, про важливість читання. Також ознайомила учнів з планом заходів на тиждень.

__________________________________________________________

23 березня була проведена ерудит- гра «Скарбничка мудрості» – випробування учасників на ерудованість, начитаність та уміння змагатися у командах (брали участь дві команди 11 групи). Гра зацікавила учнів незвичними запитаннями і цікавими відповідями.

Метою проведення цієї гри було навчити учнів діяти в нестандартних ситуаціях, здобути додаткові знання; розвивати логічно-образне мислення, вміння швидко працювати в команді; підвищити інтерес та мотивацію учнів до знань, розширити кругозір. В підготовці та проведенні заходу брав активну участь Киркач Данило.

__________________________________________________________


Також, на цьому тижні пройшов конкурс стіннівок ( малюнків) за темою

« Моя улюблена книжка». Учні показали свій талант та креативність, передавши це через малюнки. Активну участь прийняли: Касаткін Андрій, Киркач Данило, Задорожній Олег та ін.

_______________________________


Кажуть, що поезія – це голос істини, голос правди, який єднає серця. Той, хто чує його, здатний піднятися на вершину духу, згуртувати не лише націю, а й об’єднати людство.

Так, 24 березня, в групі № 12 була проведена виховна година «Поезія – це завжди неповторність», присвячена Всесвітньому дню поезії.

Впродовж виховного заходу учні вдосконалили навички виразного читання поетичних творів, відкрили красу поетичного слова. Хлопці дізнались про творчість великої поетеси Ліни Костенко. Спробували самостійно читати її вірші, та намагалися створити власний вірш за поданим початком. Найактивнішу участь у проведенні заходу приймав Севост'яник Владислав (учень 11 гр.).

Багато учнів з різних груп взяли участь у створенні відеоролику (читали вірші видатної поетеси Ліни Костенко.

_____________________________________________________________________

Впродовж тижня були оформлені тематичні виставки:

- «Видатні події березня» - виставка, присвячена знаменним та пам’ятним датам місяця.

- «Ювіляри березня», виставка, присвячена видатним людям, ювілярам березня.

- «На хвилинку зупинись, цікаву книжку подивись».

Під час перегляду тематичної виставки « Ювіляри березня», учні мали змогу ознайомитись з творчістю Ліни Костенко, видатної поетеси; з автобіографією та творчістю відомого українського письменника, нашого земляка Павла Андрійовича Байдебури.

Також, на виставці була представлена інформація про Надію Юхимівну Приходько, українську поетесу; про Слісаренка Олекса Андрійовича – українського письменника, а також про Марійку Підгірянку та Тараса Шевченка. Ця тематична виставка дала можливість учням ліцею побачити різнобарвні таланти наших співвітчизників.

Під час перегляду тематичної виставки «Видатні події березня», учні ознайомилися із знаменними та пам’ятними датами місяця (Масляною, Всесвітнім днем щастя, Всесвітнім днем поезії, з днем театра ти ін.).

25 березня в ліцеї влаштували флешмоб під гаслом «Хвилинка читання». З радістю відгукнулися учні перших курсів (11 та 12 групи). Підлітки відкрили книги і читали їх протягом декілька хвилин під звуки музики, тим самим, розвіюючи сучасний стереотип про те, що нинішня молодь віддає перевагу тільки комп`ютеру і соцмережам. Учасники флешмобу отримали гарний настрій та масу позитивних емоцій. Підтвердили, що книга – велика сила. Це друг і порадник, мудрість минулих поколінь.

____________________________________________________________

26 березня було проведено підведення підсумків. Переможці конкурсів та найактивніші учні були нагороджені грамотами.

Загалом бібліотечний тиждень пройшов цікаво і змістовно. Всі проведені заходи посприяли зацікавленню учнів читанням, бережливому ставленню до книг, розкрили таланти і уподобання кожного учня. Бібліотечний тиждень активізував роботу бібліотеки, підкреслив її виховну функцію, залучив учнів до невичерпних джерел знань. Став для них осередком широкого і радісного спілкування. Гадаю, що за допомогою різноманітних заходів в бібліотеці, наші учні стануть більш зацікавленими в читанні та стануть більш розумими та допитливими.

Книга створена для людей, і кожен бере з неї те, що йому потрібно. Кажуть же люди: «Книгу читай, розуму набирай».

Дорогі учні, більше читайте книжок!

__________________________________________________________________

Організація книжкової виставки "Кобзареві шляхи".

9 березня у нашому закладі бібліотекарем та викладачем української літератури була оформлена книжкова виставка - "Кобзареві шляхи" (з нагоди 207-річчя від Дня народження Т.Г. Шевченка). Виставка була організована не лише за допомогою книжок, рефератів та фоторобіт, а й супроводжувалася відеопрезентацією, де озвучувалися вірші та автобіографія видатного письменника. Учні із задоволенням дивились та слухали інформацію про видатного драматурга, письменника та художника.

Участь у виховному заході до Міжнародного дня рідної мови «Моє диво, моя казка - мова".

Уже традиційно у лютому в нашому ліцеї урочисто проходять різноманітні заходи з нагоди Дня рідної мови.

Найрізноманітніші заходи тривають упродовж тижня. Це вікторини й виставки, а також цікаві уроки про розвиток і розповсюдження рідної мови тощо. У 12 групі викладачем української мови та літератури та бібліотекарем ліцею був проведений виховний захід "Моє диво, моя казка - мова".

Була оформлена виставка "Тепло моїх долонь і розуму, і серця, я Україні милій віддаю".

___________________________________________________________________

9 грудня бібліотекар ліцею Тетяна Володимирівна Балазан провела анкетування з учнями 11 групи на тему: "Що краще: комп'ютер чи книга?"


Проаналізувавши анкети учнів, можна зробити висновок, що дітям подобається читання як традиційних печатних книг, так і читання електронних книг.

Учні надають перевагу читанню книг, ніж читанню газет та журналів.Вони більше читають детективи та фантастику, ніж класику чи сучасну прозу.

Учні полюбляють інтернет, і користуються їм майже кожен день.

У вільний час, за результатами анкети, наші учні працюють або грають на комп’ютері.

На їхню думку, читання для них є престижним, але більш на електронних носіях. Можна зробити висновок, що у молоді зараз компютер поступово витисняє книгу. Але книга завжди залишиться справжнім скарбом у нашому житті. Майбутнє у книги є!

______________________________________________

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

День пам'яті жертв голодоморів - щорічний національний пам'ятний день в Україні. Кожного року в Україні прийнято вшановувати пам'ять загиблих від штучного голоду, організованого радянською владою в кінці XX століття. На підставі президентських указів День пам'яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада. В нашому навчальному закладі 26 та 27 листопада були проведені ряд виховних заходів. Так, 26 листопада, з учнями гуртожитку ліцея, бібліотекар Балазан Тетяна Володимирівна провела виховний захід ,,Голодомор - 1932-1933 років - біль серця всієї України". На цьому заході згадували українців, які пережили голодомор, вшановували пам'ять загиблих від голоду. Учням було запропоновано передивитись відео про події того часу, фотоматеріал та цікаву інформацію про голодомор 1932-1933 років. Завершили захід хвилиною мовчання та зажгли свічку пам'ямі. 27 листопада бібліотекою ліцея була оформлена тематична виставка щодо цих подій. Ми завжди будемо пам'ятати трагічні сторінки історії українського народу.

В навчальному корпусі була оформлена книжкова виствка "Голодний дух - День пам'яті жертв голодомору"


Учні ліцею долучилися до загальнодержавної хвилини мовчання, усвідомивши, наскільки дорогим даром є життя і як треба цінувати кожну хвилину, яку воно дарує.

__________________________________________________________

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про День Гідності та Свободи». Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору. Бібліотекою нашого ліцею була організована тематична викладка з цієї теми. Учням потрібно знати, що це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

________________________________________________________

Тренінг для учнів "Людина не для продажу"


3 березня в Слов`янському аграрному ліцеї пройшов тренінг для учнів під назвою «Людина не для продажу». Тренінг проводили Кузьменко Сергій учень 1 курсу ліцею, Балазан Тетяна - бібліотекар ліцею та Зарченко Анастасія - заступник з навчально-виховної роботи. Перед початком проведення тренінгу учні заповнили надану вхідну анкету, та після участі у тренінгу вони заповнили вихідну анкету, використавши інформацію, яку отримали.

Під час тренінгу була присутня учасник проекту Дороніна Ганна Олександрівна. Учням пропонувались для перегляду навчальні фільми, діалог з експертами, обраними з числа учнів, кожен з яких отримав короткий опис ситуації, і було необхідно визначити, чи є там ознаки торгівлі людьми, якщо ні, то які ознаки порушення прав є в цій ситуації. Відбулось обговорення ситуацій, які можуть статися, якщо не звернеш уваги на необхідні документи для виїзду на заробітки.

_____________________________________________________________

Лялька Веснянка ДНЗ " Слов’янський професійний аграрний ДНЗ " Слов’янський професійний аграрний ліцей"" учнi лiцею створили ляльку для участi у мiському святi Масляної.

Для участi у мiському святi Масляної колектив ліцею разом з учнями створили ляльку. Гості та жителі міста із задоволенням фотографувались з нею. Наприкінці свята Слов'янська міська рада в особі Марини Олійник нагородила учасників фестивалю грамотою.

СЛОБОЖАНСЬКА ПИСАНКА

Зерно в усіх хліборобських народів символізує зародження нового життя, родючість, багатство. Це своєрідна жертва, пов’язана з циклічністю природи та вічною ідеєю смерті й воскресіння. Адже для того, щоб проросли нові пагони, потрібно кинути в землю старе зерно. Воно повинне померти, щоб дати життя новому колоссю.

Мистецтво викладання орнаментів з насіння рослин органічно і природно поєднує сьогоденність з давниною, енергію життя з мудрістю природи.

Учні нашого ліцею гарно попрацювали, зробивши такі чудові писанки. Вони, зернятко за зернятком приклеювали на яйце, створювавши оригінальні орнаменти.

Робота учнів Слов`янського професійного аграрного ліцею Марченка Андрія, Тимошенка Павла, Касаткіна Андрія, Остришко Олександра, Сопіна Владислава для участі в обласній заочній виставці-конкурсу "Слобожанська писанка" тісно пов`язана з професією, за якою вони навчаються, адже навчальний заклад готує кваліфікованих робітників за сільськогосподарським напрямком.