Виховні заходи

Вшановуємо Кобзаря

16/03/2019

Історія світової культури знає небагато прикладів, коли одна людина так блискуче поєднує в собі поетичне та художнє обдарування. І до таких феноменів належить Тарас Григорович Шевченко.

До 205-ї річниці з дня народження поета в Русанівському НВК пройшли шевченківські дні. Для старшокласників проведена літературно- тематична композиція «Вшановуємо Кобзаря». До уваги учнів представлена книжкова виставка та проведений захід на дану тематику. Проведено літературне читання.

Для молодших школярів організований усний журнал «Поклін тобі, Тарасе».

Діти ознайомлені з творчістю поета, читали вірші, розгадували ребуси, кросворди.

Афганістан – пекуча пам'ять

14/02/2019

Тематичний вечір, присвячений 30-ти річчю виведення радянський військ з Афганістану організований та проведений для воїнів – інтернаціоналістів Русанівським НВК спільно з сільським БК. На святі були присутні Неділько В.В., Мега О.П.

До уваги учасників заходу представлена інформація про події того часу. Діти декламували віршовані куплети афганської війни. Потім разом із ветеранами запалили свічки пам'яті та вшанували хвилиною мовчання тих, кого немає поруч. Для присутніх був представлений відеоролик на дану тематику. Діти привітали воїнів і вручили квіти.

Для молодших школярів проведена бесіда та представлені фотографії подій афганської війни.

ДІТИ ЄДНАЮТЬ УКРАЇНУ

22/01/2019

День Соборності України. Це свято відзначаємо щороку 22 січня – в день проголошення Акта возз’єднання Української Народної Республіки і Західно – Української Народної Республіки з метою познайомити та поглибити знання учнів про історичне минуле нашої держави, виховувати патріотів рідної держави, розвивати пізнавальні інтереси. З цією метою в Русанівському НВК бібліотекарем була організована та проведена виховна година для молодших школярів «Діти єднають Україну». До уваги учнів була представлена презентація «Це наша Україна».Зроблена книжкова виставка «Мій рідний край – історія жива», проведена бесіда про історію виникнення свята. Діти – учасники свята, одягнені у вишиванки читали вірші, співали пісні про Україну, рідний край, продемонстрували свої малюнки на дану тематику.


Поштові марки

17/01/2019

У 2018 році Україна святкує 100-річчя випуску перших поштових марок України. Цікавою була історія їх виникнення.

Дослідники філателії відзначають кілька ранніх проектів створення поштової марки. Цю Ідею висували і шведський лейтенант К.Треффенберг, І словенський чиновник Л.Кошір, і англійський видавець Д.Чалмерс та інші.

Але запровадження наклеюваної поштової марки пов'язують з ім'ям англійського поштмейстера Роуленда Хілла, - автора ескізу першої у світі поштової марки, яка увійшла в обіг 6 травня 1840 р. в Англії.

В історії філателії перша марка відома під назвою «чорний пенні», оскільки вона мала номінал саме в 1 пенні і була надрукована чорною фарбою. Також на марці був водяний знак у вигляді малої корони та портрет королеви Великої Британії Вікторії. Перейнявши почин Англії, почали випускати поштові марки й інші країни.

Україні поштові марки вперше з’явилися в 1918 році, в часи Української народної республіки. Творцями сюжетів поштових мініатюр були видатні графіки Георгій Нарбут і Антін Середа. На підставі закону Центральної Ради від 18 квітня 1918 року, замість зниклих з обігу розмінних монет, були випущені марки-гроші з номіналом від 10 до 50 шагів. Першу серію, названу «шагівковою», друкували на тонкому картоні з написом на звороті «Ходять нарівні з дзвінкою монетою».

Після УНР - більше 70 років - Україна жила без власних марок (хоча ще 1947 р. УРСР стала членом Всесвітнього поштового союзу). Лише з 1992 р. в країні почали друкуватися власні марки незалежної держави.

Ц ікава історія виготовлення поштових марок. Спочатку вони друкувалися на дуже недосконалих машинах, Іноді, - навіть вручну. Використовувалась при цьому техніка гравюри - спосіб розмножування малюнка за допомогою друкарської форми з дерева, металу, пластмаси, лінолеуму тощо.

У наш час поштові марки друкуються на високоякісному папері фарбами з високим балом світло- та водостійкості. Зворотний бік марок гумують (проклеюють),а для того, щоб полегшити відокремлення марок від аркуша та одну від одної, аркуш перфорують (проколюють). Перші марки не перфорувалися, їх відрізали ножицями. Перфорувальну ж машину винайшов працівник Дублінського поштамту Генрі Аргер.

Одразу після появи поштової марки з’явились і поціновувачі, які зрозуміли не лише її безпосереднє практичне значення, а й художню цінність як твору прикладної графіки малих форм. Так поштова марка стала предметом колекціонування, а людей, які почали збирати знаки поштової оплати, з середини 60-х років XIX ст., стали називати філателістами.

У 1926 р. було створено Міжнародну федерацію філателії. В Україні Існує Асоціація філателістів України та випускається он-лайн журнал «Філателія України».

З нагоди 100-річчя випуску перших поштових марок України, ПАТ «Укрпошта», у жовтні 2018 року, планує проведення XVI Національної філателістичної виставки з міжнародною участю «Укрфілекспо 2018».

В рамках проведення виставки, яка проходитиме в м. Києві, в «Українському домі», 9-14 жовтня 2018 року, відбудуться презентації та урочисті церемонії погашення нових знаків поштової оплати.

Як виготовляються поштові марки?

Історія сучасних українських марок розпочалася І березня 1992 року. З 1994 року українські поштові марки виготовляються на ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» з виготовлення цінних паперів».

Марки друкують на машинах німецького концерну КВА, яких на комбінаті - дві. Техніка відносно нова (2005 та 2008 рр.), продуктивність - до 9 тис. аркушів на годину (!) або 720 тис. одиниць стандартних марок. Обслуговують машину друкар, помічник друкаря і приймальник.

Папір для марок замовляють в Англії. З одного боку - клей, з Іншого - "крейдований папір". Використовуються різні ступені захисту; ультрафіолет, мІкротекст тощо.

Собівартість виробництва марок залежить від тиражу, складності виконання, перфорації, захисту тощо.

Після друку аркуші відправляють у відділ перфорації. Неправильна перфорація на марці вважається браком.

Після перфорації марки розрізають і передають на контроль, кожен лист вручну оглядається на наявність дефектів (щоб оглянути стопку з 500 аркушів потрібно близько 15 хв.). Після перевірки на кожній пачці контролер ставить свій підпис І печатку.

Завершальний етап: марки перераховують, упаковують і відправляють в експедицію готової продукції, звідки їх забирає Укрпошта.

Якими бувають марки?

Марки - це поштові гроші. Вони бувають двох видів: стандартні, які випускаються багатомільйонними тиражами І використовуються для оплати письмової кореспонденції, та художні, - є предметом колекціонування. Останні також виконують функцію платіжного засобу, але мають різні форми, розміри і художнє оформлення. На цьому ринку між поштовими адміністраціями різних країн існує конкуренція, яка особливо відчувається під час проведення філателістичних конкурсів. До речі, Укрпошта неодноразово здобувала призові місця на таких конкурсах.

Поштові марки може випускати тільки Укрпошта?

Укрпошта - єдине підприємство на території України, яке має виключне право на видання та введення в обіг поштових марок, маркованих конвертів і карток (знаків поштової оплати). Це регламентовано Законом України "Про поштовий зв'язок".

Хто вирішує, які марки випускати?

Такі функції покладені на Редакційно-художню раду з питань видання поштових марок, маркованих конвертів і карток в Україні. До складу Ради входять художники, Історики, представники музеїв, Інституту національної пам'яті, філателісти, представники ПК "Україна" і Укрпошти. Тематичний план з випуску поштових марок готується завчасно, в першому кварталі 2018 року вже сформований план на 2019 рік.

Як формується план?

Тематичні плани випуску поштових марок формуються на основі пропозицій, які надходять в Укрпошту від приватних осіб, міністерств, підприємств, органів державної і місцевої влад, музеїв, Інститутів, бібліотек тощо. В середньому розглядається 100-150 пропозицій. Всі пропозиції, що надійшли, аналізуються за кількома критеріями: масштабність події, чи відповідає пропозиція вимогам Положення про знаки поштової оплати, чи випускалася поштова продукція на аналогічну тему у попередні роки...

Річний план випуску марок в середньому містить близько 50 сюжетів, які повинні відображати різні сфери життя країни: І культуру, і спорт, і туризм, і промисловість, і історію, і, звичайно, дитячу тематику. Вартість марок повинна бути такою, щоб для українського філателіста сума річного комплекту марок була доступною. Це є одним з головних законів розвитку філателії в будь-якій країні. Наразі вартість річного комплекту варіюється в межах 500 грн.

Протягом року план може зазнавати невеликих змін, адже деякі події Укрпошта не залишає без уваги (наприклад, перемоги наших біатлоністок або шахісток на міжнародних змаганнях).

Скільки марок випускається на рік?

У 2017 році введено в обіг 53 сюжети художніх поштових марок і блоків та 105 сюжетів конвертів і листівок. Оскільки є люди, які бажають мати поштову марку із власним зображенням або логотипом компанії, Укрпошта пропонує ексклюзивний продукт - "Власна марка". Такі марки одночасно є і оригінальним подарунком, і можуть бути використані для оплати письмової кореспонденції. Наприклад, Гарік Корогодський, випускаючи книгу "Як витратити мільйон, якого немає", замовив лімітовану партію спеціальних марок для листівок, що були вкладені в середину книги.

Що таке поштові марки з літерними номіналами?

Використовуючи досвід інших країн, був випущений новий випуск стандартних поштових марок з літерними номіналами. Це дозволило, в першу чергу, зменшити необхідну для наклеювання кількість марок на конверті (відтепер нема потреби клеїти на міжнародні листи величезну їх кількість). Також це сприяло оптимізації витрат підприємства на виготовлення марок та трудовитрат (як клієнтів, так і операторів) на їх наклеювання.



Його вічний слід на землі

31/10/2018

В рамках щорічного Всеукраїнського місячника бібліотек, присвяченого 100-річчю з дня народження В.О.Сухомлинського, заслуженого учителя УРСР, Героя Соціалістичної Праці в бібліотеці Русанівського НВК були організовані та проведені такі заходи:

Створена книжкова виставка «Дітям про В.Сухомлинського». З учнями молодших класів провели флешмоб « Читаємо В.Сухомлинського». Організували виставку дитячих малюнків на дану тему. В бібліотеці створена релаксаційна зона, «Територія творчості», де діти робили розмальовки, виготовляли саморобки своїми руками.

Для дітей дитячого садочка виступили з виставою бібліотечного театру «Казки театрального королівства». Провели конкурс «Юний казкар»

ЧИТАЄМО В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО

28/09/2018

В Русанівському НВК був організований та проведений флешмоб для учнів молодших класів «Читаємо В.Сухомлинського», присвячений 100-річчю з дня народження заслуженого учителя УРСР, Героя Соціалістичної Праці, письменника В.О.Сухомлинського. Бібліотекар ознайомила учнів з біографічними даними великого учителя. Діти підготували розповіді про прочитані твори та намалювали малюнки до них. Окремі оповідання, притчі прочитали колективно та обговорили прочитане.

75-ій річниці з дня визволення села присвячується

14/09/2018

Під таким заголовком в Русанівському НВК був організована та проведена лінійка пам'яті, присвячена дню визволення села від нацистів у роки Другої світової війни. До уваги учнів була представлена книжкова виставка на дану тему. Зібрані та підготовлені матеріали про цю дату. Діти самі розповідали ровесникам про героїв, які загинули, визволяючи наше село. Після проведення лінійки поклали квіти до пам’ятника односельчанам та на братську могилу воїнам, серед яких похований капітан Грубрін В.Н.

Чорнобиль – наш біль

27/04/2018

Під таким заголовком в Русанівському НВК була організована та проведена єдина виховна година, присвячена Дню пам'яті трагедії на Чорнобильській АЕС. Для учнів 5-11 класів була представлена виставка фотографій «Чорнобильська трагедія». Учні 8 класу виступии з інформацією про те, як чорнобиль своїм чорним крилом торкнувся мільйона людей. Потім до уваги учнів запропонований фільм «Пам'яті Чорнобильським героям». Захід підготували і провела бібліотекар СемилітН.М.

30/03/2018

ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ КНИГИ

В Україні щорічно в останній тиждень березня проходить Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Учні Русанівського НВК взяли участь у проведенні тижня.

Діти молодших класів побували у гостях у казки, святково зустрічали весну, розгадували кросворди, ребуси, загадки. В бібліотеці організована книжкова виставка «З далеких мандрів повернись» та проведений огляд літератури на дану тему.

Для учнів середньої ланки організований та проведений тематичний вечір, присвячений дню народження письменника – земляка Л.М.Новиченка., який проведений спільно з сільською бібліотекою. У школі біля книжкової виставки проведений огляд літератури творів земляка.

Для старшокласників бібліотекар представила презентацію письменників, творів – ювілярів 2018 року «Ювілейна планета». Створена виставка дитячих відгуків, малюнків на прочитані книги «Моя улюблена книга».

Семиліт Н.М.

Бібліотекар НВК


09/03/2018

Вшановуємо Кобзаря

Під таким заголовком в Русанівському НВК для учнів 2-4 класів була організована та проведена бібліотекарем літературна композиція, присвячена видатному українському поету, письменнику, художнику Т.Г.Шевченку.

До уваги учнів створена книжкова виставка « Співець волі народної».

Надана інформація про життєвий та творчий шлях поета. Діти читали вірші, розгадували кросворди, намалювали малюнки.

Для старшокласників організована книжкова виставка та проведена вікторина «Вшановуємо Кобзаря».

22/02/2018

У НАШІЙ ПАМ'ЯТІ ВОНИ НАЗАВЖДИ ЗАЛИШИЛИСЬ

(Урок - реквієм)

Події 18-20 лютого 2014 року сколихнули країну. За своє бажання звільнитися від старого режиму, прагнення до євро інтеграції, Україна віддала найдорожче – життя кращих патріотів, яких сьогодні називаємо Небесною Сотнею.

Про ці події 18 лютого бібліотекарем Русанівського НВК був проведений урок – реквієм з учнями 1 -11 класів. До їхньої уваги була представлена книжкова виставка: «Пам’ятаємо.20.02.2014 р.». Учні, затамувавши подих, уважно слухали про ті страшні події, що відбувалися на Майдані, розглядали фотоілюстрації молодих справжніх героїв, які відкрили цей сумний список. Це Сергій Нігоян, Михайло Жизнєвський, Юрій Вербицький. А також діти самі читали вірші, які вивчили з книги «Роде наш красний».

Це: «Молитва за Україну», «Я-українець», «Вірю», «Я- українка», вірші Т.Г.Шевченка.

Бібліотекар Н.Семиліт.

22/01/2018

Подія, що пережила час…

Виховна літературно –історична година присвячена Дню Соборності України.

Нехай же лине добре слово,

Звучить так щиро і вагомо

Про нашу неньку – Україну,

Найкращу, дорогу, єдину!

Такі слова прозвучали на початку виховної години, проведеної для учнів 5 – 11 класів. До уваги дітей святково оформлена кімната в національному стилі України. Представлена книжкова виставка «22 січня – День Соборності України».

Діти – учасники, одягнуті у вишиванки розповідали про історичне значення цієї дати, декламували вірші, виконували українські пісні.

Даний захід підготувала та провела бібліотекар школи Семиліт Н.М.

20/12/2017

«Холодний Яр» - презентація книги

З метою поглиблення знань учнів про ключові події Української революції 1917- 1921 років, активізації пізнавального інтересу до подій революції та боротьби за державність, формування активної громадської позиції і почуття патріотизму, в Русанівському НВК бібліотекарем школи Семиліт Н.М. для учнів 9 – 11 класів організована презентація історико - документального роману Ю. Горліса – Горського «Холодний Яр». Роман «Холодний Яр» - спогади вояка, які читати легко і водночас корисно, як багате на факти джерело про маловідому сторінку нашої історії: повстанський рух під прапором Української народної республіки. Автор роману сам відчув високий дух борців за свободу, патріотизм, простоту, вірність та дружбу хліборобів. Вони загинули в боротьбі, у льохах надзвичайної комісії, у тундрі Півночі, не зганьбивши свого прапора, на якому написали: «Воля України – або смерть».

Учні закладу поповнили свої знання про події історії нашої держави 1917 – 1921 років.


Моя єдина Україна

Україно, соборна державо,

Сонцесяйна колиска моя,

Ні, не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях.


Такими словами розпочалася історико- літературна композиція «Моя єдина Україна», присвячена Дню Соборності України організована і проведена в Русанівському НВК для учнів 7 – 10 класів.

Діти – учасники, одягнуті у вишиванки, декламували вірші, розповідали про історичне значення цієї дати, виконували українські пісні.

Для учнів була представлена книжкова виставка «Живи моя державо, Україно!». Бібліотекар зробила огляд літератури, присвячений історії національно- визвольної боротьби українського народу початку ХХ ст.. та з нагоди Дня соборності України.

Захід підготувала і провела бібліотекар Семиліт Н.М.

ПОВЕРТАЙТЕСЯ ЖИВИМИ

Під такою назвою 13 жовтня у Русанівському НВК була організована та проведена зустріч із учасниками бойових дійна Сході України та членами їхніх сімей.

Бібліотекар представила книжкову виставку на тему «Виховуємо громадянина – патріота України» на якій були показані книги про історію козацтва, про становлення Незалежності України, матеріали про події на сході нашої держави.

Із учнями молодших та середніх класів вивчили і читали вірші на дану тематику.

В бібліотеці для школярів початкових класів представлена книжкова виставка на тему: «Ми свято шануємо пам'ять усіх, хто власним життям нашу юність зберіг, хто впав за свободу у грізну годину, за землю священну, за Україну»! та проведений огляд літератури на дану тематику.

АФГАНІСТАН –МІЙ БІЛЬ, МОЯ ПЕКУЧА ПАМ'ЯТЬ

Під такою назвою був організований та проведений літературно – тематичний вечір, присвячений 25- й річниці виведення радянських військ з Афганістану. Вечір організували Русанівський НВК (бібліотекар СемилітН.М., учитель історії Литвиненко В.В., учні спільно з Русанівською сільською бібліотекою – бібліотекар Семиліт Г.В.

Учасникам представлена тематична поличка «Афганістан – чия у тім вина?» Ведучі – бібліотекарі навели історичні дані про Афганістан, про нелегку службу колишніх солдатів. Зі словами шани і подяки виступили учні 8 класу. Вони також декламували віршовані куплети про події афганської війни.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, кого немає поруч.

На зустріч були присутні воїни –інтернаціоналісти, учасники бойових дій:

О.П.Мега, В.П.Рахубовський, В.В.Неділько, В.В.Павленко, О.М.Шульга.

«ПОКЛІН ТОБІ, ТАРАСЕ»

Під такою назвою у Русанівському НВК проведений усний журнал присвячений 200-1й річниці з дня народження Т.Г.Шевченка для учнів 1-6 класів. Свято підготовлене бібліотекарем Русанівського НВК.

Святково прикрашена зала. В центрі – портрет Шевченка, уквітчаний вишитим рушником, квіти, вислови письменників про поета, , дитячі малюнки до творів Т.Г.Шевченка. Увагу привертала книжково- ілюстрована виставка «Співець волі народної». Першу сторінку відкрив розділ «Дитячі роки Т.Г.Шевченка». Діти, одягнені в полотняний одяг розповідали та інсценували дитячі роки поета. Друга сторінка: «Т.Шевченко – художник». Бібліотекар НВК познайомила дітей із Т.Г.Шевченком, як художником. Присутні оглянули копії картин поета. Третя сторінка «Т.Г.Шевченко – поет, борець за волю народу». На ній учасники заходу одягнені в українські вишиванки, декламували вірші поета, прислів’я, Заключна сторінка журналу – «Ми тебе не забудем, Тарасе!», розповіла учням, як український народ свято шанує пам'ять поета.

Будьте ви здорові, як вода джерельна

В рамках щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек в Русанівському НВК були організовані та проведені заходи на тему здорового способу життя.

Для молодших школярів організована книжкова виставка «Без здоров’я немає щастя».Проведений захід «Будьте ви здорові, як вода джерельна». До уваги дітей представлена розповідь, вікторина та конкурс малюнків про здоровий спосіб життя.

Учням – старшокласникам організована зустріч із лікарем сімейної медицини Федчун О.М., яка провела бесіду на дану тему. Зустріч продовжилася у формі діалогу запитання – відповідь.