Відомий український філолог, педагог і літературознавець. Працював у Кам'янець-Подільському ІНО.
Забезпечував викладання науки філологічних дисциплін, вчений секретар К-П наукового при УАН товариства та науковий співробітник НДК Поділля.
Наприкінці 1920-х років репресований за звинуваченням у "контрреволюційній діяльності". Сталінський режим не дав повністю реалізувати себе, залишивши по собі більш яскравий професійний слід.
Архівна справа Ю. П. Філя
Філолог, германіст, викладав у Кам’янець-Подільському інституті. Як свідомий освітянин та філолог він залишив значний слід у підготовці педагогічних кадрів, підвищуючи їх загальнокультурний рівень через навчання іноземних мов. Він демонстрував високий професіоналізм, відповідальність, сприяючи утвердженню радянської моделі вищої освіти.
Арештований у 1933 році за звинуваченням у контрреволюційній діяльності, що не тільки завершило його наукову кар’єру, а й зламало його подальше життя.
Архівна справа К. А. Поля
Вчений-зоолог, педагог, він залишив помітний слід у розвитку природознавства і вищої освіти в Україні, виявляючи чималу наукову, викладацьку та громадську діяльності.
Як представника "старої" інтелігенції, його було незаконно репресовано. Зазнав переслідувань у 1930-х роках та був звинувачений у антирадянській діяльності. Його було знищено як особистість, науковця, порядну людину, яка могла принести ще більше користі. Залишивши глибший слід в освітній та аграрній сферах.
Архівна справа В. П. Храневича
Історик, викладач, науковець, виявляв чималу викладацьку, наукову активність. Працюючи у педагогічному ЗВО м. Кам'янця-Подільського забезпечував викладання науки історії та педагогічних дисциплін, брав участь у низці наукових конференціях та був членом НДК історії Поділля. Однак потужну освітню та наукову роботу не було належно оцінено більшовицькою владою. Незважаючи на прихильне ставлення до неї, його було незаконно репресовано та засуджено до покарання у концтаборах у 1933р.
Архівна справа М. В. Курневича
Історик, археолог і культурно-громадський діяч Поділля, православний священник, член Історичного товариства Нестора-літописця, дійсний член НТШ і Українського наукового товариства в Києві, Київського товариства охорони пам'ятників старовини та мистецтва, викладач К-П ДУУ та ІНО. Двічі арештований 1921р. та 1929р.(звинувачений у причетності до СВУ). У 1933 р. радянська влада реквізувала його майно та примусово переселила на Підзамче.
Архівна справа Ю. Й. Сіцінського
Викладач військової справи. Упродовж кількох років працював зі студентами К-ПІНО, докладав зусилля для формування у них певних військових знань, умінь та навичок, необхідних для захисту батьківщини. Репресований у 1930-х роках за звинуваченням у контрреволюційній діяльності, арештований (на 5 років).
Його науковий спадок був забутий у радянські часи, але згодом його ім’я було відновлене в історії української науки.
Архівна справа Б. П. Новодворського
Фізик, професор ІНО, певні наукові здобутки вченого були пов'язані з роботою в складі існуючих при ІНО наукових осередків. Залишив помітний слід в історії ІНО, але сповна реалізувати свій науково-педагогічний потенціал не встиг, оскільки у 48-річному віці став жертвою сталінської політики переслідування "старої" інтелігенції у прикордонному районі, змушений назавжди покинути батьківщину
(1933-1934рр.).
Був учасником бойових дій і загинув під час Другої світової війни.
Архівна справа О. М. Ретанова
[Державний архів Хмельницької області. Фонд Р. 6193. Опис 12. "Управління Служби безпеки України по Хмельницькій області (1919–1999 рр."]