1. Zamieci, Adrianna Jaworska

Duszna impresja kobiecej niemocy

2. Dlaczego przenigdy nie dokarmiać gołębi, Agnieszka Świętek

Od wielu lat miasta zmagają się z plagami siejących spustoszenie gołębi. Tymczasem wykorzystując swój niewątpliwy potencjał, gołębie mogą w końcu przestać być tylko wyrzutkami społeczeństwa i zacząć godnie żyć oraz dobrze zarabiać, nie tylko na chleb powszedni, ale i na drożdżówki czy nawet precle.

3. Znowu, Kamila Jasińska

Nieco tragiczna, nieco komiczna animacja opowiadająca o jednym z takich dni w życiu artysty, gdy nic nie wychodzi, wszystko frustruje. Historyjkę można odtwarzać w pętli, ale sama również złożona jest z zapętlonych sekwencji. Wykonana tradycyjnym rysunkiem wspomaganym komputerowymi kształtami i szumami, cała w czerni i bieli.

4. A słyszała pani…, Aneta Siurnicka

Film wykonany techniką wycinanki. Impresja na temat codzienności, toczącej się wśród barwnych straganów.


5. Nieśmiałość, Anna Rogowska

Komputerowa animacja 2D opowiadająca metaforyczną historię nieśmiałej dziewczynki. Tła fotograficzne zostały połączone z animacją rysunkową. Film powstał jako praca dyplomowa.

6. If you can, Hanna Rybak

7. Potworny dentysta, Ilona Rybak

8. Snail, Jakub Balewicz

9. Tylko, po co, Aleksandra Chilińska

Ja tylko chciałam narysować gołębia.

10. Spodnie i żelazko, Julia Orlik

Krótki film ukazujący perypetie uciekających przed żelazkiem spodni.

11. The Journey of a Soldier, Kamil Janko

Podróż niektórych może składać się z przeszkód, wojen i bólu. Jako autor animacji poświęciłem swój czas i budżet, aby stworzyć film opowiadający o żołnierzu, który nie boi się podejmować ryzyka i chętnie zdobywa doświadczenie. Historia Kirxa Shepparda obejmuje szeroką gamę wydarzeń w epoce Wojen Klonów z uniwersum Star Wars. Film ten jest wprowadzeniem do mini serialu jakiego się podjąłem.

12. Ta koszmarna niedziela, Kamil Wójcik

Kiedy nieubłaganie nadchodzi wolna niedziela, a wokoło rozbrzmiewa chichot rodzin przepychających się pośród parków, a galerie i sklepy są zamknięte, niektórzy przeżywają koszmar. Zamknięci w czterech ścianach, przygnieceni natłokiem myśli toczą walkę o przetrwanie. Kiedy praca zdaje się być chwilą wytchnienia, wtedy dzień wolny staje się tragedią.

13. too many cooks spoil the broth, Kamil Wójcik

In Poland, we have that proverb: "Where there are six cooks there is nothing to eat" which means the same as english "Too many cooks spoil the broth". So, here are six cooks spoiling the broth.

14. CTRL + C, Kamila Kasprzykowska

CTRL + C to animacja trójwymiarowa zrealizowana w programie Maxon Cinema4D. Zwielokrotnione kopie jednej uproszczonej formy zostały poddane specyficznemu porządkowi i rytmiczności kreując nowe kształty. Samo szukanie „powtarzalności” i porządku w tej realizacji inspirowane było zjawiskami społecznymi. Jednostki bojące się własnego indywidualizmu zaczynają nawzajem siebie kopiować.. Cały ten proces pozornej harmonii, rytmu i estetyki powoduje coraz większy zanik podmiotowości i tożsamości jednostki, a co za tym idzie powstaje jednolita, zlewająca się masa pełnej samotności.

15. Nightlights, Katarzyna K. Pieróg

Film jest próbą ukazania dziecięcej wrażliwości i przetrawionej przezeń rzeczywistości. Podróżujemy przez noc z małą dziewczynką, której dziecięce spojrzenie na świat umożliwia dostrzeganie niezwykłości rzeczy zwykłych. Etiuda studencka wykonana analogowo, technika: węgiel na papierze w negatywie.

16. Sandał, Krystian Grzywacz

Film propagandowy zachęcający do używania alternatywnych metod transportu w celu zmniejszenia zanieczyszczenia planety Ziemia.


17. Combustion, Laura Adel

The video represents the visual interpretation of combustion. The ‘Combustion’ also tells a story of inner struggle and fight.

18. Rama osobista, Maksymilian Rzontkowski, Jan Bąk

Krótka biografia pasjonata sztuki, który zwyczajnie nie ma wyboru. Przez swój dziwaczny wygląd jest raz po raz prowadzany po lokalnych komisariatach. Jego atuty: spokój, rozwaga, doświadczenie w rozmowach z policją.

19. Houston mamy problem, Małgorzata Janas

Pracownik międzygalaktycznej pizzerii ma za zadanie dostarczyć pizzę na odległą planetę zamieszkiwaną przez dinozaury. Niespodziewany wypadek przerywa jego pracę. Animacja powstała w technice szablonu i sprayu. Każda scena była ręcznie wycinana, a następnie sprayowana.

20. Sklep z rybami, Maria Kulpa

Sklep z rybami opowiada o dziewczynce, która przychodzi mamą na zakupy. Widok ryb przeznaczonych na śmierć niespodziewanie budzi w niej chęć ratowania ich.

21. Słoń, Marta Gabiga

Gdy dyrektor otrzymuje zawiadomienie, że w ogrodzie zoologicznym może pojawić się słoń, wpada na genialny pomysł. A w jego wykonaniu mają mu pomóc pracownicy zoo...


22. Swipe Up, Oskar Tomecki

Seria krótkich animacji przedstawiająca nadmierne korzystanie ze smartfonów oraz ich wpływ na użytkowników. Animacje są komentarzem zachowań typowych dla fonoholików, komunikatem w formie „podszczypywania”, który ma zwrócić uwagę na bagatelizowany problem uzależnienia od urządzeń mobilnych.


23. więc…, Olga Kłyszewicz

Film animowany, zrealizowany techniką malarską na szkle.

24. Satori, Sebastian Szewczykowski

Ewa wraz z Adamem w jednym stali domu, lecz co wnętrza ich skrywały - niewiadomo już nikomo. Pewnego wieczoru zadzwonił do nich Jan, sąsiad z piekła rodem - demon zwał się Pan. A co było dalej? O tym ta opowieść, w której Matka Matek siły musi dowieść. I tak nieustannie od tysięcy lat, w każdej z tych pokrytych niemym krzykiem chat.

25. Geometria powrotu, Weronika Szyma

Małe okrągłe znamię na ciele może czasemi stać się ważnym drogowskazem do wspomnień o minionym życiu i pomóc zachować tożsamość nawet w podróży po zaświatach.