ELEK APÓ HAGYATÉKA regionális szimpózium

Miért indítottuk útjára?

A szimpózium célja egy magyar nyelvű módszertani-tudományos gyűjtemény létrehozása volt. Az elmúlt bő tíz évben az oktatásban munkálkodó szakemberek újabbnál újabb kihívásokkal szembesültek, az utóbbi három év pedig több szempontból is próbára tette a pedagógusokat. A világjárvány időszakában folyamatosan alkalmazkodni kellett olyan helyzetekhez, amikre senki nem volt felkészülve, és érdemben segítséget sem várhatott a pedagógustársadalom senkitől. Nagy szükség volt a szakmai tapasztalatcserére, a leleményes megoldásokra, kreatív ötletekre.

Az óvodában és elemi tagozaton tanító pedagógusok mindvégig azon munkálkodtak, hogy az online oktatás ne hozza túlzottan előtérbe a digitális világot tanítványaiknál. Ez idő alatt folyamatosan képezték magukat, számos projektet valósítottak meg, és visszatérve az offline térbe igyekeznek a mai napig a digitális oktatás hasznos elemeit beépíteni a mindennapi munkájukba. Olyan tapasztalatokra tettek szert, amit érdemes továbbadni. A szimpózium erre kínál remek lehetőséget a magyar nyelven oktató óvónőknek és tanítóknak. A kor követelményeihez igazodva a szakmai dolgozatok gyűjteménye ettől az évtől már online portálon válik elérhetővé, ezáltal valós eszme- és tapasztalatcsere valósulhat meg az ország magyar óvodáiban és iskoláiban tanító pedagógusok között. Szimpóziumunk arra ösztönzi a kollégákat, hogy minél több innovatív módszert használjanak a tanítási – tanulási folyamat során az online és offline térben, ezáltal is hatékonyabbá téve munkájukat és a gyerekek tanulását.

Konkrét célkitűzések

1. Kiemelt célunk minél több módszer, játék, jó gyakorlat, egyéni és közösségi elképzelés tapasztalatainak összegyűjtése. Ezek a pedagógusoknak ugyanis konkrét segítséget jelentenek az óvodások és kisiskolások testi-lelki-értelmi képességeinek harmonikus fejlesztésében.

2. Valós eszme- illetve tapasztalatcsere valósuljon meg a hazai pedagógusok között.

3. Elektronikus szakmai gyűjtemény létrehozása a pedagógusok munkáiból.

5. Az óvodás és kisiskolás gyerekek számára lehetőséget teremteni a kreatív tevékenységekre művészeti alkotások létrehozása által. A meseillusztráló és szépírás versenyek a művészi önkifejezés eszközével járulnak hozzá a személyiségfejlődéshez, igazodva a gyerekek életkori sajátosságaihoz is.

6. A beérkezett gyerekmunkákból kiállítás létrehozása.

Célcsoport

Óvodapedagógusok és tanítók, akik a hazai oktatásban magyar nyelven tanítanak, illetve tanítványaik

Kapcsolattartó személyek

Demeter Magda – 0744-951491

Vass Ágota – 0747-272626