Олімпіадна інформатика

Практикум програмування

Python / C++ на e-olymp.com

В збірнику задач з олімпіадного програмування «Практикум програмування Python / C++ на e-olymp.com» містить теоретичний матеріал з базових основ мов програмування Python та C++, перелік олімпіадних задач, що розміщені на сайті e-olymp, рекомендації щодо їх розв’язання та коди програм мовами програмування Python / C++.

Збірник задач може бути використаний учителями та учнями загальноосвітніх шкіл а також викладачами та студентами вищих навчальних закладів під час вивчення програмування та підготовки до олімпіад з програмування.

Задачі, вміщені в збірнику, були в різний час запропоновані на районних і обласних олімпіадах Житомирської області, а також участвували в змаганнях на сайті e-olymp. Авторство багатьох задач належить відомим вчителям, серед яких були Володимир Леонідович Дідковський та Анатолій Васильович Присяжнюк – тепер вже класики шкільної інформатики і олімпіадного руху.

Python_12.pdf

Автори задач, вміщених у книжці, - вчителі-практики звичайних шкіл з Новограда-Волинського та Ружина, добре відомі педагогічній громадськості області. Вони давно і плідно працюють в олімпіадній інформатиці, їх учні протягом десятків років є переможцями обласних олімпіад, успішно виступають на Всеукраїнських олімпіадах. Багато років в складі творчої групи Обласного інституту післядипломної педагогічної освіти вони складають цікаві задачі для олімпіад, готують команди області для участі у ІV турі. Задачі цього збірника складені авторами і пропонувались на районних і обласних олімпіадах Житомирської області, на обласних інтернет-олімпіадах, деякі використані на сайті Е-olimp, створеного їх колегами С.С.Жуковським та А.В.Присяжнюком. У цій книжці читачі знайдуть немало класичних алгоритмів, необхідні поради, ґрунтовні пояснення авторських розв’язків та програми, що реалізують алгоритми для задач.

Olimpiady_.pdf