Олімпіадна інформатика

Практикум програмування Python / C++ на e-olymp.com

- це близько двох сотень задач з детальними поясненнями алгоритмів і кодами програм на двох популярних мовах програмування, причому завдання на Python і С++ не дублюються. Кожен розділ містить короткі довідники по командах, процедурах і функціях, а також номери аналогічних завдань для самостійного виконання. Використовуючи e-olymp.com і наш посібник Ви зможете ефективно підготувати школярів до олімпіад, проводити факультативи, тренінги і семінари вчителів. Зміст і декілька розділів збірника частини Python можна глянути на цій сторінці нижче. Замовлення паперової версії книги за адресою matvvei@gmail.com.

Серія задач для початківців "Абетка програмування"

Номери 8800..9000 – для тих, хто робить перші кроки, відповідно до шкільної програми, можна використовувати на уроках інформатики. Конкретно: просто лінійні (8800-8836), лінійні з діленням націло (8837-8860), розгалуження (8861-8896), цикл while(8897-8930), цикл for (8931-8952), масиви (8953-8976), рядки (8977-9000). Друкований посібник в розробці.

Python_12.pdf

Автори задач, вміщених у книжці, - вчителі-практики звичайних шкіл з Новограда-Волинського та Ружина, добре відомі педагогічній громадськості області. Вони давно і плідно працюють в олімпіадній інформатиці, їх учні протягом десятків років є переможцями обласних олімпіад, успішно виступають на Всеукраїнських олімпіадах. Багато років в складі творчої групи Обласного інституту післядипломної педагогічної освіти вони складають цікаві задачі для олімпіад, готують команди області для участі у ІV турі. Задачі цього збірника складені авторами і пропонувались на районних і обласних олімпіадах Житомирської області, на обласних інтернет-олімпіадах, деякі використані на сайті Е-olimp, створеного їх колегами С.С.Жуковським та А.В.Присяжнюком. У цій книжці читачі знайдуть немало класичних алгоритмів, необхідні поради, ґрунтовні пояснення авторських розв’язків та програми, що реалізують алгоритми для задач.

Olimpiady_.pdf