Олімпіадна інформатика

Абетка Rec.pdf

АБЕТКА ПРОГРАМУВАННЯ на Python

Близько року тому на сайті e-olymp.com з’явилась добірка завдань початкового рівня під загальною назвою "Абетка програмування" це номери 8800..9000. Коли кількість задач на сайті сягає декількох тисяч, то знайти потрібний набір, тим більш початкового рівня досить проблематично. Задачі з "Абетки" розміщені методологічно і відповідно до шкільної програми, щоб допомогти тим, хто робить перші кроки в "школі молодого бійця". Тисячі зарахованих і незарахованих спроб на цих завданнях від користувачів сайту свідчать про популярність і корисність завдань. Продовжити читати та глянути декілька розділів можна зліва.

Замовлення за адресою matvvei@gmail.com.

Практикум програмування Python / C++ на e-olymp.com

Близько двох сотень задач з детальними поясненнями алгоритмів і кодами програм на двох популярних мовах програмування, причому завдання на Python і С++ не дублюються. Кожен розділ містить короткі довідники по командах, процедурах і функціях, а також номери аналогічних завдань для самостійного виконання.

Задачі, вміщені в збірнику, були в різний час запропоновані на районних(міських) і обласних олімпіадах Житомирської області, а також участвували в змаганнях на сайті e-olymp. Авторство багатьох задач належить відомим вчителям, серед яких були Володимир Леонідович Дідковський та Анатолій Васильович Присяжнюк – тепер вже класики шкільної інформатики і олімпіадного руху.

Збірник ставить своєю метою допомогти вчителям, а також їх учням зробити перші кроки на складному і терновому шляху, який безумовно приведе до успіху. Закладені цеглинки розв’язаних задач і алгоритмів побудують в майбутньому монолітну споруду з досвіду, інтуїції та професіоналізму. Задачі розбиті по розділах, а у викладі матеріалу автор намагався дотримуватись наступності (наскільки це було можливим). Тому, іноді, деякі записи в кодах програм пояснені вже після їх викладу, що заставить читача думати і шукати самостійно відповіді на незрозумілі речі.

Зміст і декілька розділів збірника частини Python можна глянути на цій сторінці нижче. Замовлення паперової версії книги за адресою matvvei@gmail.com.

Python_12.pdf

Автори задач, вміщених у книжці, - вчителі-практики звичайних шкіл з Новограда-Волинського та Ружина, добре відомі педагогічній громадськості області. Вони давно і плідно працюють в олімпіадній інформатиці, їх учні протягом десятків років є переможцями обласних олімпіад, успішно виступають на Всеукраїнських олімпіадах. Багато років в складі творчої групи Обласного інституту післядипломної педагогічної освіти вони складають цікаві задачі для олімпіад, готують команди області для участі у ІV турі. Задачі цього збірника складені авторами і пропонувались на районних і обласних олімпіадах Житомирської області, на обласних інтернет-олімпіадах, деякі використані на сайті Е-olimp, створеного їх колегами С.С.Жуковським та А.В.Присяжнюком. У цій книжці читачі знайдуть немало класичних алгоритмів, необхідні поради, ґрунтовні пояснення авторських розв’язків та програми, що реалізують алгоритми для задач.

Olimpiady_.pdf