ПРО СТАН ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ

ПРО СТАН ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ

У П’ЯТИХАТСЬКІЙ ЗШ І-ІІІ СТУПЕНІВ № 2

Відповідно до вимог статей 3, 19 Закону України «Про освіту», статті 6 Закону України «Про повну загальну середню освіту» у П’ятихатській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 П’ятихатської районної ради Дніпропетровської області створені рівні умови для здобуття освіти для усіх категорій громадян. У тому числі забезпечена доступність повної загальної середньої освіти. На виконання статті 7 Закону у закладі освіти забезпечене втілення права на здобуття освіти особами з інвалідністю та такими, що мають особливі освітні потреби.

Інклюзивна освіта – це та складова гуманітарної політики кожної сучасної країни, яка свідчить наскільки її суспільство захищає невід’ємні права людини та яка сьогодні поступово входить у освітній процес України. Інклюзивна освіта – це, передовсім, формування суспільної уваги та поваги до розмаїття та унікальності кожного учня чи учениці, що, у свою чергу, забезпечує ліпшу якість освіти для всіх дітей.

Згідно з вимогами діючого законодавства у закладі освіти створені інклюзивні класи, де навчаються діти з ООП. Інклюзивне середовище навчання здобувачів освіти з особливими освітніми потребами доступне та безпечне. З метою надання якісних освітніх послуг здобувачам освіти з ООП для кожного розроблені індивідуальні програми розвитку та індивідуальні навчальні плани. Педагогічний персонал закладу освіти, у свою чергу, має відповідну кваліфікацію, вчителі та асистенти вчителів пройшли відповідну курсову підготовку.

Завдяки плідній співпраці з органом управління освітою (відділ освіти П’ятихатської райдержадміністрації), органами виконавчої влади та місцевого самоврядування (П’ятихатська райдержадміністрація та П’ятихатська районна рада) закладу освіти вдається вирішувати питання щодо забезпечення здобувачів освіти з ООП необхідними навчальними, матеріальними та технічними ресурсами. Так, за кошти державного бюджету (освітня субвенція на інклюзивну освіту) для вказаної категорії учнів придбані розвиткові, коригувальні та дидактичні матеріали, технічне обладнання (ноутбук, планшет, багатофункціональний пристрій тощо). Відповідно до нозологій освітні послуги учням надає вузький спеціаліст (вчитель-дефектолог).

У закладі освіти створена та діє ресурсна кімната, обладнана відповідно до діючих нормативних вимог. Наявне матеріальне та технічне устаткування додатково сприяє вирішенню освітніх за соціальних потреб здобувачів освіти з ООП.

Значна робота щодо психологічної підтримки, розвитку та соціалізації учнів з ООП проводиться практичним психологом.