Практичний психолог
Гонтар Вікторія Ігорівна
Психологія воєнного часу
До уваги батьків !
В мережі останнім часом більше стає згадок про прихильників молодіжних субкультур та поширення їх серед підлітків
Іноді підліток не може самостійно реалізувати свої бажання. Він знаходить своє місце у молодіжному угрупуванні для свого самоствердження та своєї самореалізації. Задля цього підлітки об'єднуються у неформальні групи.
Деякі батьки навіть можуть не підозрювати, що її дитина належить до певної субкультури та може мати девіантну поведінку. Що ж робити батькам, у цій ситуації - читайте детально у дописі.
Спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити,
коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її.
Якщо дитина розповідає куди вона ходить та як проводить свій час. Проявіть якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі; виявляйте терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка
Опановуйте Інтернет-технології, майте власний акаунт і станьте другом своїй дитині
в соціальних мережах;
Щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася;
«Познайомтеся» з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані;
Покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї та запропонуйте спільно провести час.
Зосередьтеся на тому, щоб показати дитині її переваги, знайдіть у неї сильні сторони,
допоможіть їй побачити себе унікальною особистістю.
Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до вас, слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема у випадку вчинення
булінгу або іншого правопорушення).
ПАМ’ЯТАЙТЕ, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в мережі Інтернет не контролюється.
Про долучення та інформування учнів 6-11 класів
До Всеукраїнського проекту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії».Учні ліцею 6-11 х класів під час дистанційного навчання були проінформовані про можливості проекту та мали можливість пройти тестування, побувати на онлайн- екскурсіях підприємств, та після тестування дізнатись про схильність до того чи іншого типу професії. Проект є корисним та сучасним для молоді і допомагає дізнатись і обрати професію своєї мрії легко та цікаво.
Рекомендації батькам для підтримки дитини
Поради батькам підлітків
Тиждень психології
Вікторина
Заняття онлайн для учнів
"Техніки для заспокоєння при тривозі та інтенсивних емоціях"
Цікавинки для молодших школярів
Тиждень здорового способу життя
Година психолога "Корисні та шкідливі звички" Створюємо "Квітку здоров`я"
Для учнів 7-А , 7-Б класу було проведено заняття "Аукціон чеснот" щоб формувати і зміцнювати позитивні цінності та переконання учнів стосовно майбутнього, виховувати риси позитивного характеру для повноцінних міжособистісних стосунків та здорового життя,розвивати самопізнання.Вчити дітей приймати правильні життєві рішення, робити виважені вчинки замість того, щоб діяти імпульсивно. Формувати почуття відповідальності за свої вчинки; вдосконалювати вміння висловлювати свою думку. Виховувати доброзичливість, людяність і тактовність.
З метою формування культури турботи про психічне здоров’я у молоді, проведено просвітницькі уроки (лекції) з ментального здоров’я з використанням програми "Ти Як?"
Мета:
розповісти учням про те, як вони можуть піклуватися про власне ментальне здоров’я;
навчити розпізнавати свої емоції та пояснити, що робити, якщо вони не можуть впоратися з ними;
навчити учнів деяких вправ та практик, щоб допомогти впоратись зі стресом, страхом, тривогою, опанувати злість, заспокоїтися, почуватися впевненіше.