Aktuální pouť

Vranov u Brna - sobota 18. června 2O22

MILÍ PŘÁTELÉ,

srdečně zveme v sobotu 18. června 2022 na další, v pořadí již XV. pouť svobodných, tentokráte na Vranov u Brna.

Pro přihlášení prosím sledujte níže uvedené instrukce (z organizačních důvodů bude přihlašování prostřednictvím SMS zprávy nikoli přes formulář).

Kam a proč putujeme

Poutní kostel Narození Panny Marie na Vranově u Brna patří k nejznámějším a hojně navštěvovaným poutním místům na Moravě. Podle legendy se na tomto místě ve 13. století zjevila slepému moravskému knížeti Vilémovi Panna Maria, když ji prosil o záchranu, protože zabloudil v lese. Panna Maria ho nejen vyvedla z lesa, ale také byl na její přímluvu uzdraven. Vilém poté nechal na místě zjevení postavit dřevěný kostelík s Mariinou sochou. Malý kostelík byl v 17. století přestaven na barokní kostel. Záhy byl k němu přistaven také klášter, který spravoval a od roku 1992 znovu spravuje řád Nejmenších bratrů sv. Františka z Pauly (pauláni). Jedná se o jediný klášter tohoto řádu, který se nachází severně od Vídně. Součástí kostela a kláštera je krypta, ve které je pohřbeno padesát členů rodu Lichtenštějnů.

Při pouti se budeme nejen modlit, ale bude jistě i dostatek prostoru poznat nové přátele, popovídat si a samozřejmě vidět a dozvědět se (snad) něco zajímavého o tomto krásném poutním místě.

Organizace pouti

10.40 sraz poutníků na autobusové zastávce "Útěchov" (49.2896156N, 16.6304131E - konečná linky č. 57 z Brna)

09.00 a následně putování lesem ke kostelu Narození Panny Marie a klášteru paulánů (cca 4 km) s programem.

09.00 TĚŠIT SE MŮŽETE NA:

  • modlitbu,

  • písničky,

  • hry,

  • prohlídku poutního místa,

  • mši svatou (v jednání) ŕesp. společnou modlitbu na poutním místě,

  • po skončení pro zájemce společné posezení v Hospůdce BYLO NEBYLO (restaurace rodinného stylu s vlastní výrobou zákusků, koláčů, dortů...).Doprava

Doprava do Útěchova - busem 57 z Brna (rámcový jízdní řád ZDE), přijet můžete taky autem.

Strava

Svačina/oběd během cesty budou z vlastních zásob. V závěru pouti podle zájmu možnost posedět někde v restauraci nebo cukrárně.

Přihlašování, bližší informace

Přihlašujte se prosíme nejlépe prostřednictvím SMS zprávy s uvedením vašeho jména, příjmení a místa, odkud přijedete, zaslané na tel. číslo 605 510 802 (Veronika).

Příklad: "Přihlašuji se na pouť do Vranova. Jan Novák, Blansko."

Přihlášením nám velmi usnadníte organizaci. Přijet je ovšem možné i bez přihlášení. Pouť je otevřena všem zájemcům z řad nezadaných křesťanů, předpokládaný věk 30+. Budeme rádi, když pozvete i své přátele.

Pokud potřebujete další informace, případně máte k pouti připomínku, podnět či dotaz, obracejte se, prosím, na Veroniku - 605 510 802.


Na společné putování se těší

V + V