Трудове навчання 9 а, б

Посилання на зустріч: meet.google.com/jsx-awnu-aaf 

Пошта вчителя vherhel@pl5.ukr.education 

Доброго дня, шановні учні!

    На цій сторінці ви зможете опрацювати теоретичний матеріал з теми уроку, переглянути навчальні відео, отримати завдання з трудового навчання. Для цього використовуємо Інтернет, його можливості і ресурси та зручні для вас гаджети. Раніше на уроках трудового навчання ви вже навчились створювати чудові вироби власноруч. Зараз у вас є прекрасна нагода більше часу приділити засвоєнню теоретичного матеріалу. Бажаю успіхів!

                      З повагою Гергель Вікторія Едуардівна

30.05.2023 9-А

31.05.2023 9-Б

Урок 35.  Інструктаж з БЖД. Підсумковий урок. Тематичне оцінювання та коригування знань учнів. 


Цей  навчальний рік став для нас особливим, дещо ексклюзивним.  Ми спільно подолали такий новий освітній досвід, що з'явився в Україні і світі зовсім недавно, але вже встиг отримати своє місце в педагогічному середовищі, як навчання з використанням дистанційних технологій. Він показав багато чого, але головний меседж: якщо є мотивація та бажання отримувати нові знання, то вчителі, учні і їх батьки стають справжніми партнерами у такому важливому процесі – процесі навчання.  

Бажаю всім гарного й цікавого відпочинку, набратися незабутніх вражень та сил перед початком нового етапу навчання.  Всім міцного здоров'я, сил, позитивного настрою, миру, добра, благополуччя і нескінченної віри в те, що все у нас буде гаразд! Слава Україні!  Перемога залежить від кожного з нас!

23.05.2023 9-А

24.05.2023 9-Б

Урок 34.  Інструктаж з БЖД. Підсумкове тестування з теми "Технологія побутової діяльності".


16.05.2023 9-А

17.05.2023 9-Б

Урок 33.  Інструктаж з БЖД. Культура поведінки. Етикет спілкування.


Діловий етикет можна визначити як сукупність специфічних правил, що регламентують зовнішні прояви взаємин між людьми в процесі ділового спілкування. Діловий етикет виступає зовнішнім вираженням внутрішньої культури і моралі. Норми і правила поведінки ділового етикету виходять з основних принципів сучасного етикету, орієнтованих на честь і гідність людини як найвищу цінність, характерну для цивілізованого світу.

Загальні принципи сучасного етикету:
• гуманізм;
• доцільність дій;
• естетична привабливість поведінки;
• повага до традицій своєї країни і країн, з представниками яких здійснюються ділові контакти.

Принцип гуманізму або людяності орієнтує на встановлення добрих відносин і плідного співробітництва з різними людьми і закріплює моральну основу сучасного ділового етикету. Він конкретізуется у вимогах, звернених до культури взаємин, і втілюється в ввічливості.

Важливість - поняття моральне. Філософський "Словник з етики" так визначає це явище:"Ввічливість - моральна якість, що характеризує поведінку людини, для якого повагу до людей стало повсякденною нормою поведінки і звичним способом роботи з оточуючими".

Таким чином, ввічливість - це прояв поваги, подразумевающее таке ставлення до людей, в якому практично визнається гідність особи. Вона протиставляється грубості, хамства, що відображає зарозумілу і зневажливе ставлення до людей. Невід'ємним елементом ввічливості є мовний етикет. Ввічливі слова "Будьте люб'язні ...", "Дякую вам ...", "Дозвольте. ..", "Не могли б ви ...", "Будь ласка ...", "Спасибі!" і т.д. свідчать про доброму відношенні до людей. 

Залежно від ситуацій спілкування ввічливість може проявлятися в різноманітних формах, таких як коректність, чемність, люб'язність, делікатність, тактовність, скромність, точність.

Офіційна, суха ввічливість, звана коректністю, доречна в напружених ситуаціях конфліктної взаємодії. Коректність допомагає людині тримати себе в рамках загальноприйнятих пристойностей у всіх випадках, зберігати свою гідність і гідність партнера по спілкуванню.

Інша форма ввічливості - чемність, шаноблива ввічливість, яка відіграє велику роль в ієрархічних службових відносинах і не має нічого спільного з послужливістю і підлесливістю. За змістом чемність пов'язана з такими поняттями, як "вшанувати", "шана", п є етикетних виразом шанобливості в службових відносин.

Люб'язність як форма ввічливості несе в собі неформально уважне ставлення до партнерів по спілкуванню, співробітникам, підлеглим. У люб'язності проявляється не тільки бажання бути корисним іншій людині, надати йому послугу, а й бути приємним у спілкуванні.

Делікатність - така форма ввічливості, яка проявляється у особливої м'якості, тонкощі, чуйності щодо людей, з якими відбувається спілкування.

Тактовність виражається в тому почутті міри, яке дозволяє людині точно вловлювати кордон у відносинах між людьми, порушення якої викликає образу і роздратування. Тактичний людина не буде ставити неприємні запитання, проявляти інтерес до інтимного життя співробітників, робити зауваження у присутності третіх осіб, звертати увагу на промахи в поведінці, давати непрошені поради. Тактовність завжди передбачає чуйність до переживань іншої людини, врахування особливостей віку, статі, службового становища, місця і обставин ситуації спілкуванні.

Скромність виражається в адекватній самооцінці людини, умінні зіставляти самооцінку з думкою оточуючих людей і не переоцінювати себе і свою значимість, що не хвалитися своїми заслугами і не афішувати свої достоїнства, займаючись саморекламою. "Не підносься справами твоїми, які б вони не були" - повчав св. Антоній Великий. Істинна скромність вихованої людини проявляється в природному манері поведінки, в умінні знайти вірний топ в ситуації спілкування, завжди залишаючись самим собою.

Точність, пунктуальність і обов'язковість як прояви ввічливості наповнені глибоким моральним змістом і мають велике практичне значення в ділових відносинах. Відомий вислів французького короля Людовика XVIII "Точність - ввічливість королів і обов'язок всіх добрих людей!" фактично перетворилося в прислів'я.

Принцип доцільності дій визначає поведінку людей в нестандартних ділових і життєвих ситуаціях, які постійно ставлять людину перед вибором моделі поведінки, спираючись лише на здоровий глузд. Всі ситуації взаємодії передбачити заздалегідь неможливо, як і складно знати всі нюанси поведінки в незнайомій ситуації і всі етикетні правила. Сучасний етикет передбачає, що при незнанні правил поведінки в якійсь повий, нестандартній ситуації, слід керуватися принципом доцільності, зручності, причому зручності не тільки для себе, а й для оточуючих.

Принцип естетичної привабливості поведінки й зовнішності ділової людини орієнтує на красу і повагу естетичних почуттів інших людей. Некрасиве, позбавлене витонченості і привабливості поведінку, неохайна одяг не тільки ображають естетичні почуття оточуючих, але й викликають огиду. Така поведінка оцінюється як непристойне, оскільки воно негарно.

Принцип поваги до традицій і дотримання ним важко пояснити умовами сучасного життя і обгрунтувати їх доцільність. У кожного народу є свої, століттями що складалися норми і традиції, - якраз ті норми етикету, які потрібно знати, пам'ятати і дотримуватися їх. Цей принцип в сучасному світі в умовах розширення міжнародних зв'язків на всіх рівнях набуває особливої актуальності, дотримання даного принципу демонструє повагу до етикетних традицій інших культур і допомагає взаєморозумінню в діловій області.

Етичність - весь комплекс норм, стандартів, вимог, рекомендацій, що становить діловий етикет, який самою своєю суттю і змістом просто зобов'язаний бути етичним, моральним, тобто діловий етикет повинен бути орієнтованим на добро.

Зручність - норми ділового етикету не повинні сковувати ділових людей, заважаючи тим самим діловим відносинам. Зручним для ділової людини має бути все: планування службового приміщення, діловий одяг, правила проведення ділових нарад, переговорів, презентацій і т.д. Зручності потрібно забезпечувати в рівній мірі для всіх учасників ділових відносин.

Консерватизм - цей принцип сприяє надійності, стабільності, фундаментальності в ділових відносинах. Консерватизм в зовнішньому вигляді ділової людини, в його манерах, схильностях, прихильності тим чи іншим традиціям мимоволі викликає асоціації з чимось непорушним, міцним і надійним, що високо цінується в ділових відносинах.

Знання основних принципів сучасного ділового етикету дозволяє людині досить впевнено вести себе в ситуаціях ділового спілкування, не здійснювати тих помилок, які перешкоджають встановленню і підтримці нормальних ділових відносин, викликають сумнів у його вихованості. Звичайно, одного лише знання правил етикету недостатньо, потрібно природно і невимушено слідувати їм у діловій взаємодії. Постійна тренування, шліфування хороших манер доведе їх до автоматизму, коли вже не потрібно буде замислюватися про те, що говорити і як поводитися. Недарма кажуть, що вихована людина - не той, хто довго думав, перш ніж вчинити правильно, а той, хто інакше вчинити не міг.

09.05.2023 9-А

10.05.2023 9-Б

Урок 32.  Інструктаж з БЖД. Діловий етикет та етика ділового спілкування.


02.05.2023 9-А

03.05.2023 9-Б

Урок 31.  Інструктаж з БЖД. Протокол та етикет ділових зустрічей.

Прийоми є формою ділового спілкування на різних рівнях. Під час прийому можуть зустрітися представники держав, партнери по бізнесу, ділові колеги, просто друзі і знайомі. У ході подібних заходів найважливішу роль грає дотримання етичних норм поведінки. 

Особливості

Дипломатичний етикет являє собою зведення норм і правил поведінки на службових заходах. Так як офіційні прийоми можуть проходити в присутності представників найвищого рівня, ігнорування норм ділової поведінки може послужити серйозною образою. Дипломатичні прийоми можуть влаштовуватися на різних рівнях і з різних приводів. Найчастіше це національні свята, знаменні дати і події. На прийомі може вшановувати який-небудь заслужений діяч або почесний представник іншої держави. 

Дипломатичний протокол

Поняття дипломатичного протоколу включає в себе сукупність певних норм і правил поведінки, які прописані спеціально для міжнародних відносин на вищому рівні. В той же час їх слід дотримуватися в колі ділових партнерів, колег по роботі і бізнесу. Дипломатичний протокол – це багатовіковий історичний досвід міжнародного ділового спілкування. Автором дипломатичного протоколу не є конкретна людина чи країна. Встановлені правила виведені на основі принципу «міжнародної ввічливості». Цей принцип закликає проявляти повагу і шанобливе ставлення до всього, що являє чи символізує якусь державу.

Відмінність між дипломатичним етикетом і протоколом полягає в тому, що етикет передбачає прояв поваги і хороших манер до учасників офіційного заходу: посадовим особам, політичним діячам. Дипломатичний протокол – більш узагальнене і широке поняття, яке диктує принципи поваги до країнам та державам.

Зовнішність і поведінка

Охайний і акуратний зовнішній вигляд у світі ділових людей має найважливіше значення. Все, що виставляється на загальний огляд, має знаходитись у бездоганному доглянутому стані, будь то комірець сорочки або нігті і зачіска. Одяг має відповідати високому статусу дипломата, його образ повинен бути еталоном елегантності. Важливо не перестаратися з кількістю парфумерії. Помірність має бути в усьому, у тому числі і в коштовностях і прикрасах. Для чоловіків і жінок кращий діловий стиль в одязі: благородна і стримана класика ніколи не втратить своєї актуальності і буде доречна на будь-якому офіційному заході.

При веденні бесіди важливо вести себе стримано і з гідністю, не перебивати свого співбесідника, уникати надмірної жестикуляції. Величезне значення має культура мовлення: використання грамотних літературних словесних оборотів і багатий словниковий запас допоможе людині зарекомендувати себе як начитаного і утвореного дипломата і партнера, з якою приємно мати справу.

Ні в якому разі не варто дозволяти собі таких вольностей, як вживання нецензурної лексики при якому-небудь виниклому суперечці, щоб бесіда з діловими партнерами не переросла у відкритий конфлікт або перепалку.

25.04.2023 9-А

26.04.2023 9-Б

Урок 30.  Інструктаж з БЖД. Краватки, їх вибір. Способи зав'язування краваток

Правила етикету відрізняються строгістю і консервативністю. Навіть невелике відхилення від прийнятих норм може надати образу неохайний і зухвалий вигляд. Дотримуватися вимог важливо при виборі ділового гардеробу і, зокрема, довжини краватки.

Якої довжини має бути краватка

Це не пусте питання, оскільки є певні умови, яких рекомендують дотримуватись стилісти. Вважається, що нижній кут краватки повинен прикривати пряжку на ремені.

Як правильно вибрати довжину краватки

Вироби можна зав'язувати різними способами, а орієнтуватися на якийсь певний вид вузла – сумнівний орієнтир при купівлі, оскільки в тренді близько 20 видів вузлів різної складності. І на зав'язування деяких витрачається значна частина краватки. Оптимальні параметри виробу рекомендується вибирати виходячи із зросту чоловіка:

Оригінальний спосіб підібрати модель – прикласти краватку до себе. Якщо вузький кінець краватки тримати на рівні шиї, широкий повинен діставати до колін.

Зразки робіт учнів: "Вузол "Елдрідж" - вузол який кинув виклик діловому стилю"

                                             "Види вузлів краваток та історія їх винекнення"

                                               "Краватки та їх види"

Як обрати довжину краватки

способи зав'язування краватки

18.04.2023 9-А

19.04.2023 9-Б

Урок 29.  Інструктаж з БЖД. Етикет в одязі.

Якпідібрати чоловічій костюм

Етикет в одязі для жінок

Щоб виглядати стильно, трендових речей в твоєму гардеробі недостатньо. Повір, якщо ти одягнеш оверсайз піджак і застебнеш його на обидва ґудзики, це буде провалом. Тому раджу уважно вивчити правила.

Ось головні правила етикету в одязі, які повинен знати кожен!
Білизна під білу сорочку. Єдиний правильний варіант – вибрати білизну тілесного кольору.
Кроп-топ + бюстгальтер. Кроп-топ виглядає добре тільки в тому випадку, якщо з-під нього не стирчать чорні або силіконові лямки від білизни. Запам'ятай головне правило: використовуй білизну, яку не буде видно!
Застібаємо піджак правильно. Домовимося раз і назавжди: піджак застібаємо тільки на один ґудзик – на верхній. Ніяких інших варіантів бути не може.
Бежеві колготки. Бежеві колготки- обов'язковий елемент ділового стилю, і чим тонкіше - тим краще (їх майже на має бути помітно). У  кежуал -якщо ти купиш навіть дуже дорогі бежеві колготки, виглядати вони будуть, м'яко скажемо, не дуже. Зате ти сміливо можеш носити білі колготки або чорні з монограмою, як у Gucci і Chanel.
Сумка + взуття в одному кольорі. Якщо тобі здається, що підібрати сумку під колір взуття - це гарна ідея, ти помиляєшся. Запам'ятай, це перша ознака не дуже гарного смаку ...Але мода так часто змінюється!
Шнурівка на «джорданах». А це крик душі. Будь ласка, ніколи не зав'язуй шнурки на «джорданах» на вузол або на бантик (ще гірше). Такі кросівки потрібно носити недбало.
Шліца на піджаку (і не тільки). Можливо, ви не звертали увагу, але майже на кожному піджаку є шліца (іншими словами, розріз). Так ось, її обов'язково потрібно розпорювати (а заодно і кишені). Інакше навіть найдорожчий піджак буде виглядати, м'яко кажучи, дивно.

11.04.2023 9-А

12.04.2023 9-Б

Урок 28.  Інструктаж з БЖД. Дрес-код.

Правила офісного дрес-коду для чоловіків та жінок

Дрес-код для чоловіків

Продуктивний дрес-код. Одяг який робить нас розумнішими

Поняття “dress code” - форма одягу, необхідна при відвідуванні певних заходів, організацій, закладів. Це регламент в одязі, який показує приналежність людини до певної професійної групи. Так, дрес-код компанії вважається продовженням корпоративної культури фірми і важливою частиною її бренду.
Існує 6 основних видів дрес-коду:
White Tie – найсуворіший світський дрес-код. Його правила незмінні з 50-х років ХХ століття. Жінкам слід носити довге вечірнє плаття, туфлі на шпильці, вітаються рукавички. Чоловіки повинні бути в світлій краватці або метелику, білих сорочці і жилеті, чорному фраку.
Black Tie – також суворий вечірній дрес-код. Для чоловіків: смокінг або парадний костюм з чорним метеликом або краваткою. Для жінок: можна і довгу вечірню сукню, і коктейльну.
Creative Black Tie і Black Tie Optional – менш формальні різновиди дрес-коду, можна створити творчий образ.
Semi-formal – допускається свобода у виборі одягу, але суворо у відповідності з темою заходу.
Cocktail Attire – для жінок – коктейльна сукня, для чоловіків – костюм.
Casual — вільний вибір. Вітається невимушена форма одягу.
У сучасному суспільстві дрес-код - це не лише безглуздий і суворий набір правил, адже він відіграє важливу роль у формуванні корпоративної культури і бренду.Однак не варто плутати дрес-код з уніформою та спецодягом. Спецодяг відрізняється тим, що виконує в основному захисну функцію. Спецодяг призначений для співробітників складів, робітників на виробництві. Корпоративний одяг - це обличчя компанії на відміну від “тилу”, одягненого в спецодяг. Корпоративний одяг іноді називають уніформою, але між тим і іншим все-таки є певна різниця. Якщо в компанії співробітники носять однакові краватки або шийні хустки, підкреслюючи свою приналежність до фірми за допомогою аксесуарів з корпоративною символікою, то це корпоративний одяг. Якщо ж ми приходимо до ресторану, де нас обслуговують офіціанти в однакових костюмах, то це – уніформа.

04.04.2023 9-А

05.04.2023 9-Б

Урок 27.  Інструктаж з БЖД. Технологія побутової діяльності. Стилі в одязі.

Мода - це відмінна і часто постійна тенденція стилю, в якому одягається людина. Це манера нашої поведінки і новітні творіння дизайнерів. Існує безліч стилів одягу. І навіть люди, які стверджують, що їм все одно, що носити, щоранку вибирають саме той одяг і образ, які говорять про них, їх внутрішній світ і про те, що вони зараз відчувають.

Найпопулярніші стилі одягу:
1. Казуальний стиль.
2. Діловий стиль одягу.
3. Спортивний одяг.
4. Класичний стиль.
5. Екзотика (екзотичний стиль).
6. Вінтаж.
7. Арті.
8. Препп.
9. Стиль бохо.
10. Елегантний.
11. Готичний стиль.
12. Стиль «рок».

Мода. Стиль. Образ

10 правил стилю для чоловіків

20.03.2023 9-А

21.03.2023 9-Б

Урок 26.  Інструктаж з БЖД. Підсумкове заняття.

Сьогодні підсумкове заняття. Ті, хто своєчасно виконував всі завдання, сьогодні отримують тематичні оцінки. Хто має заборгованості може пройти тести за посиланнями:
1 тест: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdWo9p4W_sgw6-zLiPE7QdNxR9kecJ_k2ULANMTrpvJ1NqnBQ/viewform?usp=sharing 

2 тест: https://vseosvita.ua/test/start/mnc788 

3 тест: https://vseosvita.ua/test/start/bqq768 

4 тест: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSce030vy4D41TPp8X_hTD2hu1Z25aVu4_Q4KJulTst6sg3f_Q/viewform

5 тест: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdITuzK5jUyWGzIoPFyf3R8bFQBp5wzWfhJZ-ZOQC9xIwCEtg/viewform

Тести необхідно пройти до 22.03.202 до 23:45. Презентації можна доробити до 23.03.2023

14.03.2023 9-А

15.03.2023 9-Б

Урок 25.  Інструктаж з БЖД. Професія інженер.

 До основних обов'язків інженера входить проектування різноманітних споруд або ж техніки. Це відповідальний процес, оскільки фахівцеві необхідно грамотно прорахувати абсолютно всі ймовірності і навантаження, щоб за готовим проектом можна було створити надійний і безпечний для використання виріб. Фактично його робота полягає в тому, щоб здійснити правильну розробку моделі виробу і видати виробництву конструкторську документацію. Конструювання креслень, за якими створюється будь-який об'єкт у будівництві або виробництві - ось що робить інженер. Щоб проект був успішним, важливо визначити серед усіх варіантів конструкції найкращий варіант, а потім зробити складальне креслення разом з деталями та специфікацією. 

Завдання. Підготуй презентацію "Професія інженер"

07.03.2023 9-А

08.03.2023 9-Б

Урок 24.  Інструктаж з БЖД. Професія архітектор.

Архітектор – одна з найбільш давніх професій, яка прийшла до нас ще від древніх цивілізацій. Сучасні архітектори  займаються проєктуванням будівель та реставрацією пам’ятників, розробкою ескізів паркових зон. Навчаються вони у вишах, а в роботі їм допомагають різноманітні спеціальні програми та застосунки. Виділяють 4 профілі цієї професії:
- архітектор-дизайнер. Він створює план та проект схеми освітлення, того, як розмістити меблі чи сантехніку, також він обирає оздоблювальні матеріали для ремонту;
- ландшафтний архітектор. Цей спеціаліст займається оформленням садів, парків. Зелених зон в містах, проєктує інженерні комунікації та споруди;
- архітектор-проектувальник. Спеціалісти цього профілю займаються підготовкою та оформленням, перевіркою проєктних документів і узгодженням рішень, консультує робітників;
- головний архітектор. Це найвищий ранг в професії. Головні архітектори беруть участь в плануванні робіт, перевіряють проєкту документацію, формують завдання для підрядників.
1. Перегляньте навчальне відео.
2. Ознайомтесь із особливостями професії архітектор і тим, що про неї варто знати.Ознайомтесь із навчальними закладами, де навчають спеціалістів з даного напрямку.

Завдання. Підготуй презентацію "Професія архітектор" (12 балів)

28.02.2023 9-А

01.03.2023 9-Б

Урок 23.  Інструктаж з БЖД. Розрізи. Загальні відомості про будівельні креслення.

Будівлі та споруди зводять за будівельними кресленнями, їх поділяють на архітектурно-будівельні (креслення житлових, громадських і виробничих будівель) та інженернобудівельні (креслення інженерних споруд: мостів, шляхопроводів, залізниць, гідротехнічних споруд тощо).
         За призначенням будівельні креслення ділять на креслення будівельних виробів і на будівельно-монтажні креслення. За кресленнями будівельних виробів на підприємствах будіндустрії виготовляють окремі частини і деталі будівель і споруд. За будівельно-монтажними кресленнями на будівельних майданчиках здійснюють складання і зведення будівель і споруд.
      Виконують будівельні креслення за правилами прямокутного проеціювання на основні площини проекцій (фронтальну, горизонтальну і профільну) із застосуванням розрізів. Але, зважаючи на специфіку зображуваних предметів, будівельні креслення мають деякі особливості.

21.02.2023 9-А

22.02.2023 9-Б

Урок 22.  Інструктаж з БЖД. Розрізи. Складальні креслення. Загальні відомості про з'єднання деталей.

      Багато предметів, якими користуються люди у побуті і на виробництві, неможливо виготовити суцільними. Окремі їх частини в процесі використання повинні зазнавати взаємних переміщень, інші частини спрацьовуються чи руйнуються, і їх потрібно періодично замінювати. Тому переважна біль­шість знарядь праці, побутових приладів, засобів пересуван­ня тощо складаються з окремих частин, певним чином з'єд­наних і пристосованих одна до одної. Кожна з цих частин має своє призначення.

    Креслення, про які ми говорили раніше — це крес­лення деталей. Щоб скласти виріб з окремих деталей або уявити його будову, потрібне інше креслення — його нази­вають складальним. На складальному кресленні виріб зобра­жують у складеному вигляді з усіма деталями, що до нього входять. На виробництві спочатку виготовляють кожну деталь за її кресленням. Потім за складальним кресленням з'єднують їх у виріб.

      Складальні креслення, на відміну від розглянутих раніше, містять зображення взаємозв'язаних деталей. Усі вони показані на кресленні. Відомості про кожну деталь (її назва, кількість у виробі, матеріал деталі) заносять у спеці­альну таблицю, яку називають специфікацією Щоб скласти специфікацію, кожній деталі призначають порядковий номер, який проставляють на поличках ліній-виносок

      У конструкторських бюро за складальними кресленнями виконують робочі креслення деталей, а далі технічні відділи підприємств використовують їх для підготовки виробництва, розробки технологічної документації, контролю і приймання готових виробів. 

14.02.2023 9-А

15.02.2023 9-Б

Урок 21.  Інструктаж з БЖД. Розрізи. Загальні відомості про розрізи. 

Внутрішню будову складного предмета можна показати за допомогою штрихової лінії. Але в багатьох випадках кількість ліній буде великою і зображення буде важким для розуміння. Для роз’яснення внутрішньої будови, поряд з перерізом, використовують розріз. Розріз утворюється аналогічно до перерізу. Проте розріз включає в себе переріз та зображення деталі поза січною площиною. В розрізі можна показати не лише фігуру перерізу, а й з’ясувати елементи деталі, що знаходиться за січною площиною.

07.02.2023 9-А

08.02.2023 9-Б

Урок 20.  Інструктаж з БЖД. Перерізи. Загальні відомості про перерізи. 

  Іноді через наявність на поверхні предмета заглибин, виступів, пазів та інших конструктивних особливостей виникає необхідність виконува­ти на кресленні додатковий вигляд, який може бути складним і малозро­зумілим. Щоб точніше виявити форму предметів на кресленнях, крім виглядів, застосовують ще й інші зображення. До таких зображень нале­жать перерізи. Щоб отримати переріз, предмет умовно розрізають уявною площиною в тому місці, де необхідно виявити його форму.

31.01.2023 9-А

01.02.2023 9-Б

Урок 19.  Інструктаж з БЖД. Технічний рисунок як вид графічного зображення 

24.01.2023 9-А

25.01.2023 9-Б

Урок 18.  Інструктаж з БЖД. Побудова проєкцій точок на поверхні предмета 

17.01.2023 9-А

18.01.2023 9-Б

Урок 17.  Інструктаж з БЖД. Розміщення виглядів на кресленні та їх назви. 

10.01.2023 9-А

11.01.2023 9-Б

Урок 16.  Інструктаж з БЖД. Загальні відомості про проеціювання. Прямокутне проеціювання

20.12.2022 9-А

21.12.2022 9-Б

Урок 15.  Інструктаж з БЖД. Остаточна обробка виробу та оздоблення. Контроль якості виробу. Презентація, самооцінка та оцінювання виробу. Тематичне оцінювання та коригування знань учнів 

13.12.2022 9-А

14.12.2022 9-Б

Урок 14.  Інструктаж з БЖД. Орнамент. Композиція. Створення композиції для оздоблення виробу. 

06.12.2022 9-А

07.12.2022 9-Б

Урок 13.  Інструктаж з БЖД. Технологічний процес виготовлення об'єкта проектування. Самоконтроль якості виконання технологічних операцій.

Дедлайн: 9-А кл -  13.12.2022,  9-Б кл -  14.12.2022

Браслет

Янгол охоронець

Підкова

Листівка

29.11.2022 9-А

30.11.2022 9-Б

Урок 12.  Інструктаж з БЖД. Основні відомості про нанесення розмірів. 

22.11.2022 9-А

23.11.2022 9-Б

Урок 11.  Інструктаж з БЖД. Написи на кресленнях. Креслярські шрифти.

15.11.2022 9-А

16.11.2022 9-Б

Урок 10.  Інструктаж з БЖД. Лінії креслення. Типи лінійта їх застосування

08.11.2022 9-А

09.11.2022 9-Б

Урок 9.  Інструктаж з БЖД. Креслення. Правила оформлення креслень. 

01.11.2022 9-А

02.11.2022 9-Б

Урок 8.  Інструктаж з БЖД. Етапи проєктної діяльності. Виконання техніко-технологічної документації. Значення стандартів у процесі створення графічної документації.  І

18.10.2022 9-А

19.10.2022 9-Б

Урок 7.  Інструктаж з БЖД. Моделі. Проектування моделі виробу. Моделі-аналоги. Етапи проєктування виробу. Розробка ескізу виробу. 

Поняття моделі. Типи моделей

Методи проектування

Етапи проєктування. Розробка ескізу виробу

Приклади моделей-аналогів наволочки

11.10.2022 9-А

12.10.2022 9-Б

Урок 6.  Інструктаж з БЖД. Біоніка як наука про створення об’єктів та технологій, ідея яких запозичена із живої природи. 

Що таке біоніка?

Основи біоніки у проєктуванні

Історія деяких винаходів

04.10.2022 9-А

05.10.2022 9-Б

Урок 5.  Інструктаж з БЖД. Український етнічний стиль. Національний костюм. Регіональні ознаки українського етнічного стилю одягу. Український етнічний стиль інтер’єру, його ознаки та особливості. 

27.09.2022 9-А

28.09.2022 9-Б

Урок 4.  Інструктаж з БЖД. Стилі інтер’єру та одягу (історичний, сучасний, етнічний) Етнічний стиль. Види етнічних стилів одягу , їх особливості. 

Сучасні стилі дизайну інтер'єру

Український стиль в інтер'єрі

Стилі одягу

Український етнічний стиль

Стилі в інтер'єрі та одязі

20.09.2022 9-А кл

21.09.2022 9-Б кл

Урок 3.  Інструктаж з БЖД. Конструкційні матеріали та їх властивості. Використання сировини вторинної переробки. Економне використання матеріалів. 

13.09.2022

Урок 2.  Мінна безпека. Правила поведінки під час повітряної тривоги під час онлайн уроку. 

Після перегляду відео пройди ТЕСТ 

06.09.2022

Урок 1.  Вступ. Вступний інструктаж з БЖ та ОП 

Дрес-код для перших осіб

Нехтування диппротоколом

Протокол інавгурації. Перша леді

Дрес-код для успіху