Rezervace prohlídek + 420 727 878 444 , prohlidky@zamecke-navrsi.cz

Hudební prohlídka s Petrem Jiříčkem

Varhanní koncert v podání známého hudebníka Petra Jiříčka, na který navazuje jeho povídání nejen o historii varhan. Můžete se těšit jak si sami rozezníte píšťaly, protože dotýkat se je tentokrát povoleno. Prohlídka je zakončena výkladem o historii kostela, s možností projít si expozici Andělé na návrší a vystoupat na vyhlídku mezi věžemi.

Každou neděli od 10:30 nebo na objednáníVstupné 70 Kč/osobu, (zlevněné 50 Kč/osobu)Skupina od 20 osob 50 Kč/osobu

Večerní prohlídka chrámu Nalezení sv. Kříže

Kostel ve kterém září velký laserový kříž. Obětní stůl, který dýchá. Objevte impozantní architekturu chrámu Nalezení sv. Kříže, která vynikne při večerním osvětlení. Při prohlídce uvidíte světelné sakrální instalace a objevíte příběh barokní perly Východních Čech. Večerní pohled z vyhlídky kostela je něco na co se nezapomíná.

Speciální termíny nebo na objednání

Komentovaná prohlídka chrámu Nalezení sv. Kříže

Kostel ve kterém najdete dětskou hernu, dechberoucí vyhlídku na město, expozici sakrálního umění i ojedinělé propojení baroka s moderní architekturou. Chrám Nalezení sv. Kříže není jen obyčejný kostel a neslouží pouze církevním účelům. Při prohlídce se seznámíte s historií piaristického řádu a uslyšíte příběh této fenomenální stavby.

Speciální termíny nebo na objednání

Romantická prohlídka chrámu Nalezení sv. Kříže

Byli jste už někdy v kostele úplně sami? Tahle prohlídka je jen pro výjimečné příležitosti. Chcete ji požádat o ruku? Slavíte významné výročí? Chcete nevšední zážitek? Náš průvodce se bude po uzavření kostela věnovat jen vám. Na vyhlídce kostela na vás pak bude čekat vychlazený sekt. Posaďte se do lehátek, pozvedněte číši a nechte plynout čas.

Speciální termíny nebo na objednání

Architektonická prohlídka Zámeckého návrší

Jak jsme se dostali od pískovce k laminátu? Město Litomyšl je oceňováno za propojování staré a nové architektury. Při prohlídce uvidíte konkrétní realizace na zámeckém návrší. Projdete piaristickým kostelem, částí koleje, pivovarem, jízdárnou a kočárovnou. Uslyšíte příběhy jednotlivých budov.

Speciální termíny nebo na objednání

Do všech koutů návrší

Podíváte se i na místa kam se normálně nedostanete. Chcete se podívat do kuchyně nebo kotelny? Rádi byste viděli nové zvony ve věži Piaristického kostela? Chcete se dozvědět věci ze zákulisí? Tahle prohlídka bude hlavně o každodenním životě na Zámeckém návrší. A nakonec si dáme společně kafe.

Speciální termíny nebo na objednání
  • Nehodí se vám vypsaný termín prohlídky? Naplánujte si svůj vlastní. Provázíme po celý rok a termín rádi přizpůsobíme vašim potřebám.

+420 727 878 444, nebo napsat prohlidky@zamecke-navrsi.cz

  • Provázíme i malé skupiny. Pouze jedna osoba pro nás není problém.
  • Sháníte originální dárek? Darujte zážitek v podobě jedinečné prohlídky. Dárkovou poukázku vám rádi zašleme.
  • Jste učitel, pracujete s dětskou skupinou? Vyzkoušejte naše programy školy na zámku.

Chrám Nalezení sv. Kříže si můžete prohlédnout i bez průvodce. Prozkoumejte otevírací dobu.

Jen prohlídka vám nestačí?

Zorganizujte si na Zámeckém návrší vlastní akci snů.

Rezervace prohlídek + 420 727 878 444, prohlidky@zamecke-navrsi.cz

#JETOTADYBOZI