МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ

ОСВІТИ І НАУКИ


Адреса: Проспект Центральний, 166, м. Миколаїв, 54003, тел/факс (0512) 24-91-32

E-mail: mmoppo@ukr.net

Про організацію

Миколаївська міська організація Профспілки працівників освіти є структурною ланкою обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Протягом останніх років помітно зміцніла взаємодія міськкому профспілки, профспілкових комітетів з керівництвом управління освіти і навчальних закладів на основі соціального партнерства.

Цілеспрямовано вдосконалюється робота з колективно – договірного регулювання соціально – трудових відносин. Міськкомом профспілки спільно з управлінням праці і соцзахисту населення розроблено нові моделі колдоговорів відповідно до змін чинного законодавства, проведено 5 навчальних семінарів з цих питань.

Голови профкомі навчальних закладів міста володіють механізмом ініціювання, укладання і реєстрації колдоговорів в державних органах влади. Діє колективна угода міжуправлінням освіти і міськкомом профспілки, 100 % навчальних закладів охоплені колдоговорами. Безпосередньо в навчальних закладах згідно із законодавством соціальний діалог забезпечується спільним вирішенням питань запровадження, перегляду та змін норм праці, в т.ч. розподілення навчального навантаження, тарифікації; оплати праці, умов виплати та розмірів надбавок, доплат, премій, винагород, інших заохочувальних, компенсаційних виплат. З профкомами погоджуються графіки змінності та надання відпусток; з дозволу профкому здійснюється залучення працівників до надурочних робіт та робіт у вихідні дні; профкоми беруть участь у розробці правил внутрішнього трудового розпорядку, положень щодо стимулювання працівників.

Згідно інформацій профкомів дійсно є прагнення з боку адміністрацій і профкомів результативно працювати в межах підписаного колдоговору в кожній школі і дитячому садку. Здійснюється плановий контроль за їх виконанням, за проведенням щорічних звітів адміністрацій і профкомів на зборах трудових колективів.

Значну увагу всі профспілкові комітети приділяють також здійсненню громадського контролю за дотриманням законодавства про працю. В 2015 - 2018 роках працівниками міськкому та обкому профспілки проведено робочі зустрічі з профактивом первинних профспілкових організацій та керівниками закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти м. Миколаєва:

ЗЗСО № 20 (голова профкому Рассанова Л.П.), ЗЗСО № 56 (голова профкому Орлова Л.С.), ЗЗСО № 26 (голова профкому Зінченко А.В.), ЗДО №141 (голова профкому Пестрак Н.А.), ЗДО № 130 (голова профкому Бойко Н.В.), будинку творчості учнів Ленінського району (голова профкому Сироєжко О.В.)., ЗЗСО № 31 (голова профкому Харіоновська І.І.), ЗЗСО № 17 (голова профкому Томашівська О.М.), ЗЗСО №46 (голова профкому Сачук Г.В.), ЗДО №77 голова профкому Кравець Е.О.), ЗДО № 139 (голова профкому Леус Л.М.), ЗДО № 143 (голова профкому Ведернікова О.А.0.), ЗЗСО № 14 (голова профкому Єрьоменко О.С.)

23 грудня 2014 року делегація освітян міста взяла участь у багатотисячній акції протесту профспілок у зв’язку з наступом на конституційні права та гарантії працюючих при формуванні Держбюджету на 2015 рік. 6 липня та 8 грудня 2016 року освітяни міста також взяли участь у Всеукраїнськіх акціях протесту Профспілок проти шокового зростання тарифів на житлово-комунальні послуги.

Фото акція 6.07.docx

Міськком профспілки, профкоми закладів не залишають поза увагою питання збереження і зміцнення здоров’я наших спілчан. Для реалізації цих Статутних завдань міськкомом профспілки створена та обладнана за профспілкові кошти тренажерна зала для безкоштовних тренувань членів профспілки, в Будинку вчителя працюють для освітян спортивно-оздоровчі гуртки.

Збірні команди освітян міста щорічно беруть участь в обласних спортивних змаганнях, в змаганнях з туристичного багатоборства, організованих обкомом профспілки працівників освіти. У 2018 році команда вчителів міста посіла І місце в обласних туристичних змаганнях.

Сьогодні активний відпочинок, оздоровлення сімей, дітей перетворилися в складову частину сучасної людини і стали важливою формою використання ними вільного часу. Так вважають профкоми ЗОШ №20, № 42, № 46, № 56, № 48, №60, ЗЗДО №1, №5 №7,

№ 20, № 49, № 68, №77, №82, № 128, № 130, № 139,№143, Академії дитячої творчості, гімназії №41, Палацу творчості учнів та багато інших, які постійно організують екскурсійні поїздки по рідній Україні, маршрути вихідного дня по рідному краю, походи в театри, клуби, басейни та інше.

Міським комітетом спільно з обласним комітетом профспілки та профспілковими комітетами закладів освіти щорічно проводиться активна робота щодо організації літнього оздоровлення та відпочинку членів профспілки та їх дітей, задля цього і в 2018 році були укладені договори з обкомом галузевої профспілки та з університетом кораблебудування.

З кожним роком зростає кількість членів профспілки, яких ми маємо можливість оздоровити за пільговими профспілковими путівками на базі обласного комітету профспілки «Зміна» в Рибаківці та на базі «Акваторія» в Очакові. Влітку 2018 року міськкомом профспілки підготовлено 7 своїх кімнат на базі «Зміна» замість трьох в попередні роки.

Для поліпшення умов відпочинку в кімнати закуплені нові меблі і холодильники. Так, цього літа пільгові путівки отримали 690 членів профспілки та їх дітей, що на 20 % більше, ніж минулого року.

В 2018 році стартував міський фестиваль-конкурс аматорських колективів народної творчості працівників освіти м.Миколаєва "Окрилені рідною Україною" у рамках традиційного фестивалю "Дзвенить духовності струна". Це багаторічна спільна робота з центром культури освітян міста Будинком вчителя. Фестиваль - конкурс проводиться за такими напрямами мистецтва, як вокал, хореографія, цифрові технололгії, декламаторський, інструментальний, орігінальний, театральний, образотворчий, літературний. В першому етапі фестивалю-конкурсу взяли участь більше ста освітян міста. Протягом останніх трьох років міськком Профспілки разом з Будинком вчителя працювали над створенням Гімну Профспілки освітян міста Миколаєва та над піснею «Профспілковий лідер освітянський». На наше замовлення Заслужений артист України, композитор Сичов Олександр Федорович написав ці твори на слова Таїс Лещинської. Музичні твори, створені для активістів Профспілки про їх повсякденну сумлінну працю, були презентовані солістами «народної» вокальної студії міського Будинку вчителя на різних зібраннях. Також за підтримки міськкому профспілки створено ще багато музичних творів про освітян і для освітян міста.

Більшість профспілкових комітетів закладів освіти міста беруть активну участь в загальноміських проектах і заходах, організаторами яких виступають профспілка, управління освіти та Будинок вчителя.

У кожній первинній профспілковій організації закладу освіти міста є своя формула успіху , адже успіх - це процес, а не кінцевий результат. Ми успішні в розвитку і в русі.

Голова міської організації профспілки С.В.Мовчан