Позашкільна освіта

КЕСНЕР

ЮЛІЯ ПЕТРІВНА

Методистка лабораторії методичного забезпечення 

КЗ "ЖОІППО" ЖОР (позашкільна робота)

Освіта: повна вища 2001-2006 рр.(спеціаліст); 2007-2008 рр. (магістр)

 Природничий факультет 

Житомирського державного університету імені Івана Франка 

за спеціальністю: педагогіка і методика середньої освіти. Біологія.

 Аспірантка Ph.D 011 – освітні, педагогічні науки.

Науковий консультант наукової ради ГО «Фонд сталого розвитку України»

 від 01 березня 2023 р.

●        Подяка МОНУ «За ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов'язків та вагомий особистий внесок у розвиток освіти і науки України»;

●        Почесна грамота НЦ МАНУ «На честь 100-річчя Національної академії наук України та за вагомий особистий внесок у розвиток обдарованої учнівської молоді»;


Сфера професійних інтересів: розвиток креативності педагогів-позашкільників у середовищі професійної спільноти

 

Контактний телефон: 0979743077

 

E-mail: julia.kesner2020@gmail.com 

https://www.facebook.com/julia.kesner.31

https://instagram.com/kjpocnttum?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ== 

Система позашкільної освіти – освітня підсистема, що включає: 

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА У СФЕРІ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Державна політика у сфері позашкільної освіти здійснюється на принципах:

Державна політика у сфері позашкільної освіти спрямована на:

Державне управління позашкільною освітою здійснюють:

ЗДОБУТТЯ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Позашкільна освіта здобувається громадянами у закладах позашкільної освіти та інших закладах освіти як центрах позашкільної освіти незалежно від підпорядкування, типів і форм власності, в тому числі в школах соціальної реабілітації, міжшкільних навчально-виробничих комбінатах, закладах професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої.

Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, здобувають позашкільну освіту в порядку, встановленому для громадян України.

СТРУКТУРА ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ТИПИ ЗАКЛАДІВ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Заклади позашкільної освіти можуть функціонувати у формі центрів, комплексів, палаців, будинків, клубів, станцій, кімнат, студій, шкіл мистецтв, малих академій мистецтв (народних ремесел), малих академій наук, мистецьких шкіл, спортивних шкіл, дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву, фізкультурно-спортивних клубів за місцем проживання, фізкультурно-оздоровчих клубів інвалідів, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву, дитячих стадіонів, дитячих бібліотек, дитячих флотилій, галерей, бюро, оздоровчих закладів, що здійснюють позашкільну освіту.

НАПРЯМИ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС У ЗАКЛАДІ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Здійснюється за типовими освітніми програмами або за освітніми програмами, розробленими на основі типових освітніх програм.

Типові освітні програми закладу позашкільної освіти затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти і науки, іншими центральними органами виконавчої влади, у сфері управління яких перебувають заклади позашкільної освіти.

Освітня програма схвалюється педагогічною радою закладу позашкільної освіти та затверджується керівником закладу.

ФІНАНСУВАННЯ ДЕРЖАВНИХ І КОМУНАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів, приватних закладів позашкільної освіти – за рахунок коштів засновників (власників).

Фінансування державних, комунальних і приватних закладів позашкільної освіти може здійснюватися також за рахунок додаткових джерел фінансування, не заборонених законодавством України.

Діти з багатодітних сімей, діти з малозабезпечених сімей, діти-інваліди, діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, здобувають позашкільну освіту безоплатно. Порядок компенсації коштів з державного та/або місцевих бюджетів за здобуття позашкільної освіти дітьми зазначених категорій затверджується Кабінетом міністрів України.