Pouť kolem Peřimova

Sobota 4. srpna 2018

Prezentace od 9:00 | Start v 10:00

Délka trasy: 13,6 km

Pochod a běžecký závod (téměř) po hranici obce Peřimov

Aktuality:

5. srpna 2018: Pouť je za námi, děkujeme všem účastníkům a všem pomocníkům! Výsledky běhu i pochodu najdete níže. Tady se můžete podívat na krásnou fotoreportáž Michala Mihoka. Několik dalších fotek je ve fotogalerii níže.

2. srpna 2018: Děkujeme všem v prvním termínu přihlášeným! Už máme hrubou představu o účasti. První ročník bude, co se účasti týče, spíše rodinný. Můžete se hlásit i dále, klidně přijďte i až na místo, map je dost, místa na trase také, jen s tím my budeme mít o trochu víc práce a možná se na některé pozdě přihlášené pochodující nedostane pamětní list. Nějaké navíc ale budou, tak doražte! Těšíme se na vás!

1. srpna 2018: V sobotu si nezapomeňte přibalit pití (raději i na běh/pochod), hodit se bude i fix (na vyznačení trasy na mapu, kterou od nás dostanete na prezentaci), izolepa, nůžky, kousek provázku nebo gumičky (tohle všechno na kartičku, do které budete razit kontroly na trati). A pokud bude pálit slunce, tak přibalte i čepici proti slunci, na druhé půlce trati moc stínu nebude. A doražte včas, ať si stihnete v klidu zakreslit do mapy všechno, co vás bude ve vzorové mapě zajímat. Trasa je sice značená, ale s mapou v ruce to bude určitě větší zábava. :-)

28. července 2018: Publikována podrobnější mapa trati (srolujte níže po stránce).

17. července 2018: Na četné dotazy ohledně délky a sjízdnosti doplňujeme možnost absolvovat i kratší varianty pochodu.

5. července 2018: Byla vyznačena celá trasa oranžovou barvou. Tréninkuchtiví a nedočkaví mohou vyrazit na průzkum terénu.

výsledky:

2018 Pouť kolem Peřimova výsledky

fotogalerie:

Rozpis:

Start a cíl bude na mostku přes Olšinu vedle hřiště přímo před budovou školy - obecním úřadem. Účastníci pochodu se mohou na trať vydat kdykoliv mezi 9:00 a 10:00, závodníci - běžci vystartují hromadně v 10:00.

Trať bude značená. Povede po asfaltu, cestách, pěšinkách, loukách i lesem kolem Peřimova po směru hodinových ručiček. Během jedné procházky nebo běhu navštívíte velkou část peřimovských zajímavostí, vyšplháte kolem Hrobky na Strážník, prohlédnete si peřimovskou památnou hrušeň, k Jizeře se připojíte u Vápenky, podběhnete dům "Na Skale", pozdravíte se s železobetonovým mostem, užijete si dalekých výhledů z cesty Na Příčnici, a pak už jen klesnete zpátky do údolí Olšiny a podél rodného domu Jana Buchara se vrátíte zpátky ke hřišti s hladem tak akorát na pouťové koláče a oběd. Na trati bude několik kontrol, jejichž průchod označíte do kartičky, kterou obdržíte na prezentaci. Kromě kartičky dostanete i mapu, na kterou si podle vzoru můžete vyznačit trať pochodu/závodu.

Pouť okolo půlPeřimova: Nenechte se odradit délkou trasy. Pokud by pochod byl už dlouhý, můžete se z jakéhokoliv místa vrátit zpátky do cíle. První půlka trasy (od startu až po dům "Na Skale" a pak po silnici zpátky do cíle) je rozmanitější a terénnější. Druhá půlka trasy (od startu po silnici až k železobetonovému mostu, po Příčnici a pak dál po trase až do cíle) bude vyhlídková a sjízdná pro terénnější kočárky, co zvládnou polní cestu, takže můžete vyrazit i s nejmenšími.

Startovné: 30 Kč pro předem přihlášené, 50 Kč pro přihlášené na místě v den konání akce. Předem přihlášené rodiny účastnící se pochodu 50 Kč.

Přihlášky: přes přihlašovací formulář níže do čtvrtka 2. srpna 2018. Ve výjimečných případech e-mailem na adrese: jiristova@gmail.com anebo osobně v č.p. 3.

Vyhlášení vítězů: tři nejrychlejší ženy a muži v kategorii běžců obdrží drobné ceny. Účastníci pochodu obdrží pamětní list.

Přihláška:


* Required = * Požadováno (nutno vyplnit)Choose = Vyber z nabízených možností (kliněte na šipku)Your answer = Vaše odpověď (klikněte a vepište)SUBMIT = odešli přihlášku

Mapa trati:

Profil trati: