Потоківська гімназія №33

У вирі шкільного життя

Сайт Потоківської гімназії №33 Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області 

Попередню інформацію про нашу гімназію  можна переглянути за посиланням  http://potokizosh2016.blogspot.com 

Цікавинки з шкільного життя публікуємо на нашій сторінці у facebook

Освітні документи в ДІЇ

Відтепер документи про здобуту освіту різних рівнів стають доступними в застосунку Дія в розділі «Документи».

Документи, що підвантажуються в застосунок:

Для того, щоб побачити документи в загальному переліку, необхідно оновити застосунок Дія. Якщо заклад освіти вніс інформацію до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО), дані підтягнуться автоматично. Згодом у Дії з'являться й додатки до документів.

У базі ЄДЕБО може бути відсутня інформація про документи, що видані на тимчасово окупованих територіях. Заклади вищої освіти почали вносити дані до реєстру з 2000 року.

Відповіді на найпоширеніші запитання розташовано нижче


Документи_про_освіту питання відповіді.xlsx


До уваги майбутніх  абітурієнтів!

Харківський національний університет внутрішніх справ запрошує до вступу!

https://drive.google.com/file/d/1seGWd8QLUapBHHuoAqb2qI9YZQfSj2IT/view



Прості правила безпечного поводження в Інтернеті

До уваги учасників освітнього процесу та громадськості!!!

07 червня 2023 року об 11-00 год буде проведено звітування директора гімназії в онлайн-форматі. Посилання на зустріч буде надане пізніше

День пам'яті

В історії України є багато пам’ятних дат. Починаючи з 1994 року, 18 травня є Днем скорботи і пам’яті жертв депортації кримських татар, а з 2016 року – День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, згідно з постановою Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року «Про визнання геноциду кримськотатарського народу». Тож сьогодні, класні керівники разом з учнями, згадали про ці страшні події в житті кримських татар під час проведення інформаційних хвилин.


ЦІКАВА І КОРИСНА ЗУСТРІЧ

Закінчується весна, а разом з нею і черговий навчальний рік. Настануть довгоочікувані літні канікули, коли можна відпочити від тривалих занять і нескінченних домашніх завдань. Літо — прекрасна пора для активного відпочинку школярів. Про те, як зробити відпочинок безпечним, 16.05.2023 року учням 5-9 класів гімназії розповів провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Кременчуцьцького РУ ГУ ДСНС України в Полтавській області старший лейтенант служби цивільного захисту Дяченко Владислав Володимирович.

 ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

 Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 26 квітня у    гімназії№33 відбувся  День цивільного захисту. Учні та педагогічний колектив, працівники  гімназії удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров'я та життя. Розпочато проведення Дня ЦЗ із загальношкільної ранкової зустрічі, присвяченої роковинам Чорнобильської трагедії. Протягом дня учні гімназії мали змогу переглянути навчальні відеофільми, проведено години спілкування, квест та інтерактивний урок «Мінна безпека», вікторина «Бережи себе», круглий стіл  «Надзвичайні ситуації та їх наслідки». Для працівників закладу проведено комплексне об’єктове навчання: «Дії персоналу об’єкта в умовах надзвичайної ситуації (загроза катастрофічного затоплення)»; протипожежне тренування «Дії працівників гімназії в умовах надзвичайної ситуації – при виникненні пожежі в приміщенні та проведенні евакуації людей, документів та майна».

День цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!» проведено цікаво та повчально.   Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті. 

В Україні стартував Всеукраїнський проєкт «Мішечок». Приєднуйтесь!

Міжнародний молодіжний рух School Recycling World запрошує долучитися до Всеукраїнського проєкту «Мішечок» задля спільної перемоги на екологічному фронті.

Кожен український школяр та його родина, освітяни та активні громадяни з усіх областей  України та за кордоном вже сьогодні можуть стати на шлях екосвідомості, врятувати свою країну та цілу планету від глобальної катастрофи – тотального забруднення пластиком.

З 3 квітня по 12 травня 2023 року шийте багаторазові торбинки з вживаних речей, користуйтесь ними в побуті, надихайте своїми діями оточуючих, рятуйте планету від надмірного засмічення пластиком починаючи зі своєї родини.  Зробіть фото/відео вашого виробу,  опублікуйте у соціальних мережах та відмічайте організаторів.

У межах проєкту відбудеться конкурс серед шкіл та позашкільних навчальних закладів з індивідуальними та колективними номінаціями. Головний подарунок отримає навчальний заклад, учні якого пошиють найбільшу кількість мішечків, – принтер для сублімаційного друку.

Для колективних учасників додатково необхідно ознайомитися з положенням та заповнити анкету за посиланням: https://forms.gle/m7rshgNk7Nfx1VvVA до 12 травня 2023 року включно.

«Щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових пакетів. При цьому кожного року до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластику. Тож, важливо вже сьогодні впроваджувати у своєму побуті екозвички, користуватися багаторазовими торбинками і зберегти довкілля у чистоті для наступних поколінь. Давайте речам друге життя, використовуючи за розхідний матеріал для мішечків ручної роботи - старий одяг, простирадла, штори. Таким чином ми зберігаємо ще більше ресурсів Землі. Піклуймося про нашу планету – разом!» - зазначає Юлія Мархель, голова організаційного комітету Всеукраїнського проєкту «Мішечок» та лідерка екологічних рухів School Recycling World та Let`s do it Ukraine.

Важливо! Обов’язковою умовою участі є публікація фотографій своїх мішечків у фейсбук або інстаграм з хештегами та відміткою організаторів.

Хештеги: #schoolrecyclingworld #мішечокSRW #пакетнепотрібен #мішечок #ecobagSRW

Фейсбук: facebook.com/Schoolrecyclingworld

Інстаграм: instagram.com/schoolrecyclingworld.

Такі роботи будуть  автоматично брати участь в індивідуальних розіграшах подарунків.

Переможців оголосять 19 травня 2023 року в новинах на сайті schoolrecyclingworld.org

Організатор проєкту – громадська організація «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» спільно з Всеукраїнським молодіжним рухом «Let’s do it Ukraine». Проєкт відбувається за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти.

Нагадаємо, що у 2022 році, під час блекауту, 6582 учні разом пошили 21 543 мішечки, якими й дотепер користуються в повсякденному житті. В середньому користування однією екоторбинкою унеможливлює використання 300 поліетиленових пакетів, тож учасникам вдалося зберегти довкілля від 6 462 900 пластикових пакетів, які б забруднювали навколишнє середовище України сотнями років.

Екологічно відповідально до Перемоги!

 

Контакті особи:

+38 068 454 1854 - Семен Кошоватий, координатор Всеукраїнського проєкту “Мішечок”

+ 38 066 444 51 43 - Кошуба Анастасія, пресцентр


Про мобільний застосунок Reunite Ukraine для пошуку зниклих дітей 

В Україні запрацював мобільний додаток, створений для пошуку дітей. Основною функцією мобільного додатку «Reunite Ukraine» є пошук дітей, які безвісти зникли, а також возз’єднання членів сімей, які були внутрішньо переміщені, виїхали за межі України або були незаконно депортовані до російської федерації, білорусі чи тимчасово окупованих територій України. 

З початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України до органів поліції надійшло  11 257 звернень щодо зникнення 11 442 дітей. Наразі в активному розшуку перебуває 381 дитина.

Крім того, за інформацією Національного інформаційного бюро 19 544 українських дітей депортовано (за даними з відкритих джерел, озвучених рф, – 744 000 дітей, понад 5 мільйонів людей загалом) та/або незаконно переміщено. 

За даними різних міжнародних організацій більше ніж 2 мільйона дітей переїхали в сусідні країни та близько 3 мільйонів дітей – є внутрішньо переміщеними, що складає понад половину дитячого населення України.

З метою вдосконалення роботи з розшуку дітей, в тому числі із використанням інноваційних підходів та міжнародного досвіду, щодо питань захисту прав та інтересів дітей України, зокрема щодо їх пошуку та возз’єднання з сім’єю, Національною поліцією України налагоджена тісна взаємодія та комунікація з американською компанією «Find My Parent», основною метою діяльності якої є розширення можливостей людей у всьому світі щодо пошуку та відновлення зв’язків зі своїми сім’ями за допомогою технологій штучного інтелекту. 

Мобільний застосунок Reunite Ukraine, спільно напрацьований компанією Find My Parent та Національною поліцією України, як універсальний інструмент пошуку дітей, які зникли безвісти чи з якими втрачено зв’язок, а також возз’єднання членів сімей, які були внутрішньо переміщені, були змушені виїхати за межі України або були незаконно депортовані. Головною метою такої співпраці є допомога у возз’єднанні зниклих українських дітей з членами їхніх сімей по всьому світу.

Як це працює:

1. Завантажте безкоштовний додаток Reunite Ukraine в:

App Store https://apps.apple.com/lu/app/reunite-ukraine/id6444649623

Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=org.reuniteukraine.app.reunite_ukraine&hl=ru&gl=US

2. Створіть профіль, додавши інформацію та фотографії про себе та свою родину, зокрема тієї особи, яка розшукується. Чим більше інформації завантажується, тим ефективнішим є пошук.

3. Технологія штучного інтелекту Reunite Ukraine співставить ваші дані із даними членів вашої родини, коли вони також створять профілі.

4. У разі збігу інформації між двома профілями працівники поліції здійснюють їх перевірку.

5. Особи, дані яких збігаються в додатку та перевірені поліцією, отримують сповіщення та дають згоду на обмін повідомленнями.

6. Тепер ви можете швидко возз’єднатися зі своїми близькими, де б ви не були.

Більше інформації на сайті www.reunite-ukraine.com 

Шлях до життя без насильства

 Будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав. Так, в гімназії проведено чимало заходів на формування учнівської свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства, зокрема:

ГОЛОВНЕ!!!Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте,  що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ!

Для отримання екстреної допомоги необхідно звернутися за наступними номерами:

1. Екстрений виклик поліції 102 (цілодобово).

2. Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі +38068-548-76-11, +38050-661-74-11

3. Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі 066-250-01-33.

4. Департамент у справах сімей та дітей Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області 098-839-11-61.



Екосистема «MRIYA»

Екосистема «МРІЯ» створена для об’єднання проектів, які розроблені у синергії Кіберполіції України та волонтерів. Ключова ідея проекту була втілена у порталі stopdrugs який об’єднав проактивних громадян у напрямку боротьби з телеграм-каналами, що забезпечували продаж та розповсюдження наркотиків в мережі Інтернет. Переосмислення проекту відбулося через декілька днів після відкритого вторгнення 24.02.2022 російських військ на територію України. Стало зрозуміло, що війна розв’язана проти України здійснюється у тому числі у медіа просторі.

Необхідність підтримки наших військових, простих громадян, а також протидіяти кремлівським медіа-пропагандистам та поширювати правдиву інформацію в мережі була критично необхідною. Тому бот stopdrugs було переформатовано та розгорнуто роботу на протидію фейковим та проросійським ресурсам у мережі Інтернет.

Розробники та ідейні вдохновителі ідеї «МРІЯ» з Кіберполіції України, а також велика кількість небайдужих громадян перетворили проект MRIYA у сильну ініціативу протидії російським окупантам в медіа-просторі.

На сьогодні, це найбільша спільнота, яка успішно блокує та протидіє російській агресії в Інтернеті.

Кожен українець - ВОЇН на своєму фронті. Наш фронт - інформаційний.

НАШІ ПРОЕКТИ

Бот «StopRussia | MRIYA»

П риймає інформацію про фейкові ресурси, котрі перевіряються нашими модераторами та відправляються на блокування в Телеграм-канал. Зібрано найбільшу кількість антиукрахнських ресурсів та профілів – більше 50 тис.

У розділі «Надіслати скаргу на ресурс» - кожен може долучитися до блокування ресурсів окупанта. Вам буде надано випадкове посилання, а також текст скарги, які постійно змінюються. Не будьте байдужими – кожна скарга наближає нас до перемоги! Наразі відбувається розіграш цінних подарунків, тривалістю 14 днів. Умова розіграшу – це активна робота по блокуванню російських ресурсів, чим більше блокувань – тим швидша перемога. Кількість учасників, які прийняли участь у розіграші – 174 тисячі.

Канал «StopRussia | MRIYA»

Спільнота небайдужих українців, котрі блокують та протидіють російській агресії в Інтернеті. Канал - це головна інструкція та засіб комунікації з підписниками щодо блокування, а також платформа, де щоденно та систематично надаються онлайн-завдання для підписників, актуальні новини та свіжа інформація, у тому числі навчальні матеріали по кібергігієні.

Бот «Народний месник»

В даний чат-бот надсилають інформацію про пересування ворожої техніки, російських військових та їх поплічників, виявлених мародерів або ж знайдені нерозірвані боєприпаси, котрі в пдальшому опрацьовуються модераторами боту та документуються як і органом Національної поліції України, так і передаються іншим правоохороним органам на відпрацювання. Нещодавно, також було додано одну категорію про присутність камер зовнішнього відеоспостереження, де перебувають окупанти.

Сервіс «MRIYA Automatic»

Безкоштовний автоматизований сервіс для боротьби з російською пропагандою

Розробниками якого являються Banwar та Qlixer Social.

MRIYA Automatic працює в хмарі, не використовує ваш браузер, і не вимагає від вас включеного та активного браузера комп'ютера чи смартфону.

Г ра «Котяцький драйв»

Протягом насичених місяців війни, ми розуміли, що людям потрібно відволікатися, як від завдань у кібер-світі, так і від новин, була розроблена благодійна гра “Котяцький драйв”, де котики-військові, бійці територіальної оборони та поліцейські звільняють рідну землю від рашистської навали.

Котяцький драйв — це драйвова гра-клікер. Приєднуйся до наших котиків ЗСУ, ТРО та кіберполіції, клікай, щоб відбити навалу орків, та перемагай у цій війні. Дану гру можливо завантажити Google Play та for PC.

Віртуальні бої проходять на відомих локаціях: Чорнобаївка, Гостомель та крейсері «москва». Також у грі ти маєш здолати лідерів орків, таких як «дон», вусатий тарган і міністр непотрібних справ росії.

Гра безкоштовна та не містить реклами.

А ще, можливо підтримати ЗСУ та придбати унікальні ігрові активи (NFT), кошти від продажу яких підуть на потреби армії.

MRIYA об’єднує під одним ім’ям всі напрямки нашої діяльності, особливо створених під час війни!

Електронні посилання на ресурси проєкту «МРІЯ»:

https://mriya.social/ (офіційний сайт проєкту)

https://t.me/stoprussiachannel (основний телеграм канал, де здійснюються комунікація з підписниками, а також надання завдань для блокування);

https://t.me/ukraine_avanger_bot (офіційний бот для збору інформації про ворожу техніку, колаборантів, мародерів та іншу оперативну інформацію)


24 лютого 2023 року… річниця початку повномасштабної війни росії проти України.

Війна триває… Гинуть захисники, вчителі, мирне населення, діти … Але ми тримаємося! 

МИ ВІРИМО В ЗСУ І ПЕРЕМОГУ! 

Учні початкових класів взяли участь у флешмобі #202ЗАГАРТОВАНІ ВІЙНОЮ

 Новий освітній курс "Життєстійкість молоді в умовах криз"

У межах реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, схваленої постановою Кабінету       Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 366-р, на платформі ,,Prometheus’’ розміщено новий освітній курс ,,Життєстійкість молоді в умовах криз ’’. Він є безкоштовним та проводиться в онлайн-форматі. Після завершення навчання його слухачі отримають сертифікати.

Мета освітнього онлайн-курсу - допомогти молоді набути навичок життєстійкості, що дозволить ім. бути краще підготовленими до травм, загроз і значних стресів в умовах повномасштабної війни,що триває.

Освітній онлайн-курс ,,Життєстійкість молоді в умовах криз’’ дає відповіді на такі питання: як керувати своїм станом під час травматичних подій; як надавати психологічну допомогу собі та іншим; як аналізувати власні ресурси та планувати їх відновлення, коли це потрібно;що потрібно, щоб комунікувати з близькими, друзями під час навчання та роботи у стресових ситуаціях; яким чином можна повертати собі відчуття контролю над власним життям.

Отримані на освітньому курсі навички життєстійкості будуть сприяти соціальній активності, особистісному росту, професійному розвитку слухачів.

Курс доступний на платформі ,,Prometheus’’ за посиланням https://bit.ly/3MTfiUg

Телеграм-боти:

👉🏻Друг. Перша допомога 

👉🏻Як ти? 

👉🏻Центр Відкриті Двері — допомога людям, чиє життя зазнало впливу війни або інших травматичних подій. 

👉🏻Бот для ЗАХИСНИКІВ — підтримка для військових від фахівців госпіталю ветеранів війни «Лісова поляна» МОЗ України. 

👉🏻Elomia — анонімна психологічна підтримка 24/7. 

Онлайн-платформи: 

👉🏻Розкажи мені — онлайн-платформа безкоштовної психологічної допомоги. 

👉🏻Mental Help — безкоштовна психологічна допомога та аудіопрактики. 

👉🏻Zanovo — пропонує 15-хвилинні аудіозаняття, які допомагають долати труднощі, ставити собі правильні запитання та знаходити відповіді на них. 

👉🏻Поруч — офлайн та онлайн групи психологічної підтримки для підлітків і батьків.

👉🏻UA Mental Help — психологічна допомога та інформаційна підтримка українців під час війни. 

👉🏻PsyHelpUA — психологічна допомога українцям. 

👉🏻Хаб стійкості — на платформі доступна служба першої психологічної допомоги для тих, хто мешкає в Україні, та тих, хто був змушений переїхати. 

👉🏻Mindly — психологічна допомога українцям, що постраждали у війні. 

👉🏻Teenergizer — онлайн-консультації для підлітків. 

👉🏻УкрЄдність — на сайті доступні індивідуальні консультації, підтримуючі психологічні групи та корисні статті на тематику актуальну в умовах воєнного стану.

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства" - це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини. 

Соціальний педагог, практичний психолог та педагоги нашої гімназії долучилися до проведення заходів акції, щоб  збільшити розуміння учасників освітнього процесу  існування даної проблеми     та  формування свідомості  щодо нетерпимого ставлення до будь яких форм насильства.  

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Період кампанії охоплює наступні важливі дати:

18 листопада – Європейський  день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

Сексуальне насильство над дітьми – прихована проблема, точну кількість потерпілих установити надзвичайно складно. За оціночними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина страждає від різних форм сексуального насильства.

Сексуальне насильство є болючою темою й у мирний час, проте під час війни проблема загострюється. З кожною звісткою про звільнені території, на жаль, стає відомо про нові випадки сексуального насильства російських окупантів над українками та українцями. 

Звичні механізми отримання допомоги під час війни недоступні. Наприклад, на територіях, де тривають активні бойові дії чи які перебувають в окупації, люди зазвичай фізично не можуть звернутися в лікарню, поліцію, прокуратуру, до правозахисника чи психолога.

Завданням проведення заходів:

- підвищення обізнаності громадськості щодо проблеми сексуального насильства над дітьми, виявлення випадків насильства, їх попередження та допомоги дітям, які постраждали від сексуального насильства;

- сприяння відкритій дискусії про захист дітей від сексуальної  експлуатації та сексуального насильства;

- недопущення стигматизації жертв і надання їм допомоги.

16 листопада - 

Міжнародний день толерантності


Кожен з нас повинен прагнути підтримувати принципи терпимості, плюралізму, взаємної поваги та мирного співіснування. Ми повинні бути завжди готові усувати стереотипи і спотворені уявлення і виступати на захист жертв дискримінації.

У цей Міжнародний день терпимості давайте підтвердимо ідею про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою, і будемо прагнути до створення більш терпимих громад, в житті яких вкорениться цей основоположний ідеал.


До відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди

З нагоди відзначення 300-річчя від дня народження видатного українця, уродженця Полтавщини – мандрівного філософа-містика, богослова, поета, педагога Григорія Савича Сковороди Департамент освіти і науки облвійськадміністрації інформує про проведення обласного конкурсу „Не шукай щастя за морями” із створення соціальної реклами (відео, банерів, анімацій тощо) серед учнів закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, який відбудеться 25 листопада 2022 року.

Пропонуємо долучитися до участі у зазначеному конкурсі.

За детальною інформацією щодо проведення конкурсу звертатися до вчителя української мови та літератури гімназії

Незалежність України – маяк свободи 

Цікава та корисна інформація від Українського інституту національної пам'яті

-18.04.22-1-день нз.pdf

Протидія торгівлі людьми в період військової агресії:

куди звернутися по допомогу

Згідно наказу від 01.06.2022 до 1 класу зараховані учні:

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ТА ГРОМАДСЬКОСТІ!!!

15 червня 2022 року о 14 -00 год відбудеться звіт директора гімназії про роботу у 2021/2022 навчальному році. Звітування проходитиме в онлайн-форматі, посилання на зустріч буде надане пізніше.



Завершення акції "16 днів проти гендерно зумовленого насильства"

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства” , яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав. Ось чому важливо привертати  увагу  до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насильства  або спровокувати його вчинення.

Дана акція стартувала і в нашій гімназії 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок та завершилась 10 грудня в Міжнародний день права.

Різноманітні заходи, що проводились  в рамках акції спонукали до аналізу власних дій, вчинків, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків; сприяли формуванню толерантності,  поваги до гідності іншої людини, людей(дітей)  з інвалідністю, хворих на ВІЛ/СНІД , змусили задуматись над нелегкою працею волонтерів – людей, які вкладають свій час, талант чи ресурси у втілення соціально корисних проєктів.


Із 1991 року акцію "16 днів проти насильства" підтримують у 100 країнах світу, щоб збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства і створити соціальний простір, вільний від насильства. 

Дана акція триватиме з 25 листопада по 10 грудня та матиме  назву „16 днів проти гендерно зумовленого насильства” . Зафарбована в помаранчевий колір, що  нагадуватиме про необхідність активізації зусиль суспільства щодо викорінення усіх форм насильства.

Кожна дата акції демонструє намагання людства протидіяти різним видам насильства: від необхідності захисту прав жінок (25 листопада) до утвердження прав людини (10 грудня).

Так,

25 листопада – Міжнародний день із ліквідації насильства щодо жінок;

29 листопада – Міжнародний день захисту прав жінок;

1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – річницю інциденту в Монреалі („Монреальської різанини”);

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – День Прав Людини.

Саме 10 грудня 1948 року відбулася знакова подія – проголошення Організацією Об’єднаних Націй Загальної декларації прав людини – перше глобальне вираження невід’ємних прав, які мають усі люди.

16 днів проти насильства сайт.docx

16 ЛИСТОПАДА - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

Толерантна людина – це та, яка 

16 листопада - Міжнародний день толерантності.pdf

                      4 ЛИСТОПАДА – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З НАСИЛЬСТВОМ І БУЛІНГОМ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

  "З 2020 року, за рішенням ЮНЕСКО, у перший четвер листопада відзначається Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у школі.Це важливе нагадування для всього світу про те, що будь-яка форма насильства, пов'язаного зі школою, порушує право на освіту, здоров'я та добробут учнів. Звіт ЮНЕСКО у 2019 році засвідчив, що з проявом булінгу зустрічається майже кожна третя дитина, а кожен 10-ий учень стає жертвою кібер-залякування",– зазначив Сергій Шкарлет.

Тема цього року – "Боротьба із залякуванням в інтернеті та іншими формами онлайн-насильства за участю дітей".


КІБЕРБУЛІІНГ І ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"

Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через: 

За даними ЮНІСЕФ в Україні, майже 50% підлітків були жертвами кібербулінгу. Кожна третя дитина прогулювала школу через кібербулінг. 75% підлітків у анонімному опитуванні підтвердили те, що Instagram, TikTok і Snapchat є основними соціальними платформами для цькування.

Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот "Кіберпес". У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу. 

Чат-бот у Telegram і Viber допоможе дізнатись, як визначити кібербулінг, як самостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж, а також куди звертатись за допомогою.

У чат-боті "Кіберпес" можна знайти інформацію про те:


Тиждень протидії булінгу

На виконання листа департаменту освіти Кременчуцької міської ради від 27.09.2021 №03.02-1193 «Щодо проведення в закладах освіти Всеукраїнського тижня з протидії булінгу в нашій гімназії були проведені наступні заходи:

30 років незалежності

30 років незалежності - це знакова подія в житті нашої держави. До цієї дати в закладі проведено круглий стіл "Ти у мене єдина", в ході якого вчитель історії Вакарова О. нагадала основні історичні події на шляху становлення незалежної України, бібліотекар Січна Н. презентувала книги, які допоможуть глибше пізнати історії нашої держави, педагог-організатор Кошман І. підготувала цікаву вікторину. Всі учасники заходу, а це працівники закладу, активно пізнавали нове, ділилися своїми знаннями з історії України.

Відповідно до наказу від 31.05.2021 №32 до 1-го класу гімназії зараховані:

Кошман

Лаврентій

Лашкова

Осипова

Панасенко

Пилипенко

Позднякова

Прядко

Санніков

Слюсаренко

Твердова

Терещенко

Труховський

Юрченко

День цивільного захисту

26 квітня у закладі проведений День цивільного захисту. Відповідно до плану заходів, з учасниками освітнього процесу шкільним штабом ЦЗ були проведені навчання стосовно поведінки під час надзвичайних ситуацій.


день пам'яті чорнобильської трагедії

У понеділок, 26 квітня,  виповнилося 35 років з дня Чорнобильської катастрофи. 8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила резолюцію, якою проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про чорнобильську катастрофу.

У рамках Дня пам’яті у закладі провели ряд заходів:  "Чорнобиль - наш біль!" (перегляд презентації та онлайн-виставка творчих робіт до дня Чорнобильської катастрофи), перегляд онлайн-вистави Полтавського театру ім.М.В.Гоголя «Чорнобиль. Зона. 30 кілометрів людяності» та презентації «35 кадрів у пам’ять про чорнобильську трагедію» та інші.

Кожен із нас має шанувати безстрашний вчинок та прояв мужності ліквідаторів аварії. Самопожертва та хоробрість, яку вони продемонстрували, ніколи не будуть забуті й назавжди залишаться на сторінках історії.


22-26 березня - тиждень дитячого читання

В рамках тижня було проведено книжкові виставки "Стежками Лесі Українки" (до 150-річчя від Дня народження), "Вічне невмируще слово Кобзаря", зустрічі з літературними героями, бібліотечні уроки "Звідки прийшла книга?", "Відомі бібліотеки світу", конкурси малюнків "Мої улюблені казкові герої", інтелектуальні ігри "Найрозумніший".

«Увага! Діти – на дорозі!»

Знання та виконання правил поведінки на дорозі учасниками дорожнього руху – одне з головних завдань. У рамках проведення виховного заходу «Увага! Діти – на дорозі!» 17.03.2021 року відбулася зустріч гімназистів із представником поліції, старшим інспектором відділення зв'язків з громадськістю батальйону патрульної поліції в м. Кременчук Оченаш Максимом Сергійовичем. Учасники зустрічі пригадали правила безпечної поведінки на дорозі, вивчили основні дорожні знаки для пішоходів, розв’язали  ситуаційні задачі, які можуть статися з пішоходами та пасажирами транспортних засобів. Аби учні краще зрозуміли, як слід поводитись на проїзній частині, провели практичні заняття.

Старший інспектор відділення моніторингу та аналітичного забезпечення батальйону патрульної поліції в місті Кременчук управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції, старший лейтенант поліції Кривошапка Євгенія Анатоліївна провела майстер-клас із пошиття світловідбивних стікерів на одяг для безпеки пішоходів на дорозі «Блік-блік». Бути помітним на дорозі – це відповідальність кожного пішохода! Якщо ви пересуваєтесь вздовж неосвітлених доріг у темряві в чорному одязі – ви фактично невидимка для водія. Додайте погані погодні умови, крутий поворот або ями – ось вам рецепт наїзду на пішохода. Але є просте рішення, яке зробить вас помітним на дорозі. Це – світловідбивач. Учні залишились приємно вражені та задоволені.

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

    Рідна мова... Вишукана в розмові інтелектуалів, строга й регламентована в діловодстві, легка й гнучка в бесіді друзів, образно багата, лексично наповнена в літературних творах, дотепна, іскриста.

9 лютого День безпечного Інтернету

  Щорічно у  лютому в світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Цей день проводиться з метою залучити до дій кожну людину у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, і для наймолодших користувачів. 

  Учні Потоківської гімназії №33 не залишилися осторонь цієї події. Було проведено цікаві  вікторини, конкурси малюнків, переглянуто ряд відеофрагментів з правилами безпечного поводження користувачів  мережі Інтернет. Вкотре було наголошено на основних принципах іроботи в Інтернеті щоб не стати жертвою шахраїв або інших злочинців.

2 лютого Всесвітній день водно-болотних угідь

Щорічно 2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. Саме 2 лютого 1971 року в м. Рамсар (Іран) була підписана конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення, головним чином як місця масового розмноження та сезонних концентрацій водоплавних птахів. Кожна країна повинна для цього переліку надати хоча б одну територію.

Здобувачі освіти Потоківської гімназії №33 дізналися, що Україна приєдналась до цієї Конвенції у 1996 році. І що в даний час Рамсарський список включає 1970 угідь загальною площею біля 190,7 млн.га. Серед них і 33 українські водно-болотні угіддя міжнародного значення. А ще дізналися, що Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області також надіслало до Мінприроди пропозиції про включення водно-болотних угідь ландшафтних заказників «Сулинський» та «Білецьківські плавні» до Переліку водно-болотних угідь загальнодержавного значення.

Проведені заходи були спрямовані на збереження водно–болотних угідь на планеті та особливо на території Потоківськогостаростинського округу, покликані привернути увагу дітей на виняткову важливість і цінність водно-болотної екосистеми для забезпечення сталого розвитку нашої планети.

Учні переглянули та обговорили цікаву і пізнавальну презентацію та декілька відеофрагментів, також їх було ознайомлено з різними типами водно-болотних угідь. Діти отримали важливу інформацію щодо ролі та значення води в природі, дізналися про вразливість природних екосистем, про тісний взаємозв’язок між здоровим функціонуванням водно-болотних екосистем та здоров’ям людини та дійшли до спільного висновку щодо необхідності їх охорони, бо інакше неможливо подолати нищівні для довкілля країни тенденції, що можуть вилитись в катастрофічні явища для всієї планети.

Розпочато тиждень безпеки дорожнього руху «Твій друг – безпечний рух!»

    

  Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним потрібно дорожити і здоров'я берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.

       Тому учні Потоківської гімназії долучилися до проведення Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.

Розпочато проведення тижня уроком в 6 класі «Персональний легкий електротранспорт. Права та обов’язки водія».